Ondernemer zet motor te koop na snelheidsovertreding bij Vossemeer Twee weken cel voor niet verzekeren auto Thoolse bedrijven overrompeld door 24 uurs handhavingsestafette Piepers verloren door brand loods uf* -> 3 Civiele zaken voor 95 betalingsachterstanden Advocaat verbaasd dat hij in Tholen geen toga kan huren 'Uitje' voor Karla Peijs bij Rieber and S0n in Sint-Maartensdijk Info-ochtend over whiplash Donderdag 27 september 2007 Een geldboete van 900 euro en zes weken niet rijden. Dat vonniste kantonrechter mr. B.J.R.P. Verhoeven vrij dagmiddag in de allerlaatste strafzaak van het kantonge recht in Tholen. De strafzittingen zijn voortaan in Mid delburg. De 40-jarige R.G. uit Ooltgensplaat was het haasje omdat hij op 19 augustus met zijn motor 75 km/u te hard had gereden op de Oud-Vossemeersedijk. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Motor te koop Cruisecontrol Geen girokaart Voorwaardelijke boetes bijzondere gevallen Het niet verzekerd hebben van een auto wordt door de Thoolse kantonrechter in de regel fors bestraft. Ook vrij dag is een aantal fikse boetes opgelegd. Daarnaast waren persoonlijke omstandigheden in twee gevallen reden om een voorwaardelijke straf op te leggen. De zwaarste straf kreeg K.W.D. (48) uit Sint-Maartensdijk, die voor de vijfde keer in twee jaar tijd onverzekerd is betrapt. D., die niet op de zitting verscheen, gaat twee weken de cel in en is het rijbewijs zes maanden kwijt. Bruiloft Bedrijfsleider Bert Schot keek vreemd op toen gisteren plotseling een meetwagen van de provincie Zeeland het terrein van uienverwerkingsfabriek Rieber and Spn op kwam rijden. „Ze vertelden dat zij de uitstoot van onze schoorsteen kwamen meten." De overvalactie maakt on derdeel uit van de landelijke handhavingsestafette. Zonder zenuwen Het strafrecht vormt maar 10% van het totale werk van de rechtbanken en kantongerechten, maar veelal komen alleen strafrechtzaken in de krant. Op de laatste zitting van het kantongerecht in Tholen maakte onze redactie ook de zitting met civiele zaken mee. „In 95% van de ge vallen gaat het om betalingsachterstanden", vertelt kan tonrechter mr. B.J.R.R Verhoeven. Huurachterstand Betaling auto Aanvaring met 750 euro bestraft Volkstuinen in Tholen weer vrijgegeven Bij de brand in de schuur op het volkstuinencomplex aan de Koningin Julianastraat in Tholen is woensdagavond een partij aardappelen verloren gegaan. Bij de brand kwam asbest vrij van de platen op het dak. Twee tuinders werd afgeraden om groente uit de tuin te halen. '"v '<5v\; j Het rijbewijs van G. was die bewus te zondag meteen ingenomen nadat de videosurveillance van de politie hem staande had gehouden. Ze had een snelheid van 160 km/u op het schermpje in de auto staan, maar aangezien G. nog op hen uitliep, schatten de politiemensen zijn snel heid op 180 km/u. vertelde officier van justitie mr. J. Zondervan. Op de dagvaarding was een gecorrigeerde snelheid van 155 km/u vermeld. G. had tegenover de agenten verklaard dat hij weliswaar te hard had gere den, maar dat hij absoluut niet wist hoeveel. Naar de zitting in Tholen bracht hij een advocaat mee. Mr. Zandt uit Amsterdam moest het zonder toga doen, want die kon hij tot zijn verbazing in Tholen niet hu ren. In veel rechtbanken is dit heel gebruikelijk. „Maar dit is een ge meentehuis, geen rechtbank", legde de kantonrechter uit. Hij boog zich eerst over het ver zoek van de raadsman om de video band te bekijken. Dat verzoek was twee dagen eerder ingediend en daarmee te laat om het in Tholen te kunnen honoreren, zei mr. Verhoe ven. Hij was bereid om er alsnog aan te voldoen, maar dan zou de zaak aangehouden moeten worden tot een later tijdstip. De raadsman gaf aan dat de videobeelden moge lijk een ander beeld van de situatie geven dan blijkt uit het proces-ver- baal. Maar zijn eerste zorg was, zijn cliënt zo snel mogelijk het rijbewijs terugbezorgen omdat deze door de invordering ervan ernstig was gedu peerd. De raadkamer van de recht bank had een bezwaarschrift tegen de invordering afgewezen. En om dat G. al eerder voor een snelheids overtreding was veroordeeld, liet de kantonrechter doorschemeren dan aanhouding van de zaak waar schijnlijk niet zou leiden tot het te ruggeven van het rijbewijs. De offi cier verzette zich overigens tegen aanhouding, alleen om de video band te bekijken. Hij was benieuwd naar G.'s persoonlijke omstandig heden en stelde voor dat de raads man eerst zijn eis zou afwachten alvorens te beslissen over een ver zoek tot aanhouding. De Flakkeeënaar legde uit dat hij in Rotterdam een eigen bedrijf heeft met 25 personeelsleden. Hij is zelf voortdurend onderweg voor ver koop en acquisitie en heeft daar voor de auto nodig. Met het open baar vervoer reizen is geen alternatief, voerde G. aan. De afge lopen weken heeft het missen van de auto er toe geleid dat hij afspra ken niet kon nakomen. Ook voor het halen en brengen van goederen is G. de enige gekwalificeerde man binnen zijn bedrijf, zei hij. Maar daarvoor zou hij iemand kunnen inhuren, hield de kantonrechter hem voor. De raadsman legde uit dat zijn cliënt enorm is geschrok ken van de consequenties van zijn daad. „Hij heeft zijn lesje geleerd en zijn motor staat inmiddels te koop." Volgens mr. Zandt had de eerdere snelheidsovertreding met een noodgeval te maken omdat G. op weg was naar zijn bedrijf waar een inbraak was gemeld. Voor zijn opmerking dat G. op de Oud-Vos- semeersedijk het verkeer niet in ge vaar had gebracht omdat hij er al léén reed en het een recht stuk weg betrof, was de kantonrechter niet gevoelig. Volgens de richtlijn zou G. een boete van 780 euro moeten krijgen en bovendien vier maanden zijn rij bewijs kwijt zijn, vertelde de offi cier. Waar de raadsman stelde dat er eigenlijk trajectcontrole had moeten plaatsvinden en niet een momentopname, bestreed mr. Zon dervan dat. „We meten overal de piekmomenten." Hij vond de veel te hoge snelheid bewezen en hield G. voor dat hij door het verkopen van zijn motor een prachtige hobby kwijt raakt. „Ik wil niet opnieuw in de verleiding komen", reageerde de man. De officier hield in ieder geval rekening met diens situatie, door een beperkte ontzegging van de rijbevoegdheid te eisen: twintig weken, waarvan veertien voor waardelijk en met aftrek van de tijd dat het rijbewijs al was ingevor derd. „Dat zou betekenen dat u over ruim een week uw rijbewijs terug krijgt. Maar er is wel een proeftijd van twee jaar aan verbon den." Tegelijkertijd eiste de officier een hogere geldboete, namelijk 900 euro. De raadsman concludeer de dat het geen zin had om aanhou ding van de zaak te vragen. Maar hij stelde dat de videocontrole be doeld is om mensen een beter beeld te geven van hun verkeersgedrag, dus een educatief aspect heeft. De t In het stadhuis zijn de officier van justitie Zondervan (links) suppoost Van den Dorpel, rechter Verhoeven en griffier Koole voor het laatste bijeen voor strafzaken. beelden zijn zijn cliënt echter niet getoond. Ook hield mr. Zandt staande dat er bij zijn cliënt geen sprake was van een gevaarlijke si tuatie, want anders zouden de agenten hem daarvoor zeker aan de kant hebben gezet. Zowel hij als G. konden de eis begrijpen. De kan tonrechter nam deze volledig over. „Ik heb er heel veel spijt van, ik heb de gevolgen onvoldoende over zien", zei G. tot besluit. „De meest veilige snelheid is nul, maar dan kom je natuurlijk ner gens." Kantonrechter mr. B.J.R.R Verhoeven bracht humor in zijn uitspraak, maar hield A.W.R (32) uit Nieuw-Vossemeer ook de mo gelijke gevolgen voor van zijn rij gedrag. „U rijdt regelmatig te hard en denkt dat het geen kwaad kan. Maar er kan altijd iets mis gaan en dan zit je met een hoop ellende." P. reed in juni veel te hard op de Kreekweg bij Oud-Vossemeer en kreeg daarvoor 270 euro boete als mede een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. De Nieuw-Vossemeerder gaf toe dat hij te hard had gereden - hij rijdt daar dagelijks en is er ook al twee keer eerder bekeurd - maar bestreed de gemeten snelheid van 117 km/u. „Dat kan niet, want ik zet de cruisecontrol aan en die staat op honderd. Dat heb ik de be treffende agenten ook verteld." Maar getuigen die zijn verhaal konden bevestigen, had P. niet. Ter plekke was met een lasergun ge controleerd en daarmee was 121 km/u waargenomen. Voor officier van justitie mr. J. Zondervan was het een helder verhaal: er ligt een op ambtseed opgemaakt proces verbaal van twee politiemensen en het verhaal over de cruise control is niet te controleren, terwijl daarmee ook een fout gemaakt kan worden. „U geeft wél toe dat u te hard rijdt. En is de door de politie gemeten snelheid onmogelijk? Nee, want het is de zoveelste keer. Er is volop documentatie betreffende snel heidsovertredingen van P, zelfs van meer dan 40 km/u te hard." De kantonrechter noemde bekeuringen van respectievelijk 230 en 400 euro voor te hard rijden in Noordwijk aan Zee en Barendrecht. De over treding van 40 km te hard was vol gens P een piekmoment geweest, hij reed toen van een helling af een tunnel in. De geëiste straf, 270 eu ro boete en drie maanden rijontzeg ging voorwaardelijk, noemde hij 'behoorlijk'. De kantonrechter nam de eis over, gezien het rijgedrag van de man. Bovendien had hij geen reden om aan de meting van de politie te twijfelen. J. van A. (23) uit Scherpenisse had in oktober vorig jaar met een snel heid van 100 km/u over de Hikse- dijk in Oud-Vossemeer gereden, terwijl 60 km/u daar het maximum is. Een acceptgirokaart voor de boete - 280 euro - was hem echter nooit toegestuurd, anders had de man die gewoon betaald, zei hij. De officier kon niet verklaren waarom de kaart niet was gestuurd en beperkte zijn eis daarom tot het bedrag van die boete. De kanton rechter vonniste conform. Nog een drietal hardrijders werd bij verstek veroordeeld. Z.D. (43) uit Roosendaal moet 480 euro beta len omdat hij de toegestane maxi mum snelheid met 50 km/u had overschreden. L.K. (23) uit het Poolse Rzepin kost het 41 km/u te hard rijden 330 euro en L.J. van D. (22) uit Sint-Annaland moet voor een snelheidsovertreding van 33 km/u 210 euro boete betalen. Voor het rijden zonder geldig rijbewijs werd R.B. de H. (23) uit Tholen bij verstek veroordeeld tot een geld boete van 220 euro. Mevrouw A.C.B. (55) uit Sint-Phi- lipsland had zich niet gerealiseerd dat ze het kenteken van een jeep uit de Tweede Wereldoorlog had moe ten schorsen, vertelde ze de kanton rechter. De auto was van haar man geweest en ze had na diens overlij den de verzekering opgezegd omdat er niet meer met de wagen werd ge reden. „Ik kan hem nog niet weg doen. Het was zijn jongensdroom en voor mij zit er een stuk emotie aan vast", vertelde de vrouw, die de uitleg van de kantonrechter over het waarom van de autoverzekering volledig onderschreef. Officier van justitie mr. J. Zondervan toonde be grip. „De controle op het verzekerd zijn van auto's is volledig geauto matiseerd. Alleen hier bij de kan tonrechter kunnen mensen rekening houden met uw verhaal", zei hij. Omdat de premie voor een dergelij ke klassieke auto niet hoog is, leek opzet hem niet aannemelijk. Hij eis te een voorwaardelijke boete van 380 euro - met een proeftijd van twee jaar - en de kantonrechter nam dat over. „Ik zat niet goed in mijn vel en heb daardoor twee jaar lang mijn post niet opengemaakt", vertelde me vrouw H.N. (43) uit Sint-Maartens dijk. De gevolgen waren desastreus: de vrouw raakte haar huis kwijt, er volgde loonbeslag en ze bouwde een torenhoge schuldenlast op. Ook werd haar autoverzekering beëin digd en daarvoor verscheen N. vrij dag bij de kantonrechter. Ze vertel de dat er inmiddels een schuld saneringstraject loopt, ze heeft een volledige baan en de auto is ook weer verzekerd. De officier van jus titie constateerde dat de kantonrech ter haar op 16 maart van dit jaar tot een boete van 400 euro had veroor deeld (bij verstek - red.) voor een zelfde overtreding, en dat hij toen eigenlijk ook de van 1 maart 2006 daterende overtreding die nü aan de orde was, erbij had kunnen betrek ken. Hij vroeg zich af tot welk oor deel de kantonrechter dan zou zijn gekomen en eiste op grond daarvan een voorwaardelijke geldboete van 300 euro, met een proeftijd van twee jaar. „Ik vind dat redelijk, het blijft iets ergs om de auto niet te verzekeren", zei de kantonrechter. Hij nam de eis over, zodat me vrouw N. nu niets hoeft te betalen. „Nou, zet de schouders eronder", sprak mr. Verhoeven de vrouw moed in bij het verlaten van de rechtszaal. Ook J.J.H. (43) uit Tholen had met schuldsanering te maken. Van zijn bewindvoerster mocht een toege stuurde bekeuring voor een onver zekerde auto niet betaald worden en daarom kwam de man bij de kan tonrechter. H. legde uit dat door ver andering van bank de premiebe taling van zijn auto vorig jaar was gestopt zonder dat hij het wist. „In juni kreeg ik plotseling een brief waarin stond dat ik vanaf april niet meer verzekerd was. Tóch had ik te voren Interpolis schriftelijk én drie keer telefonisch van de wijziging in kennis gesteld." H. zei dat hij al eer der problemen had gehad met de verzekeraar, toen betrof het een fou tief kenteken. „Maar ik ben altijd bereid geweest mijn premie te beta len", aldus H. die uitlegde dat hij geen vaste baan heeft. Omdat hij drie jaar geleden ook voor onverze kerd rijden was bekeurd, eiste de of ficier nu een boete van 380 euro met een proeftijd van twee jaar. De kan tonrechter deed daar acht tientjes af en zei dat H. in zes termijnen mag betalen. De zaak van de Tholenaar werd op diens verzoek anderhalf uur eerder behandeld, in verband met de bruiloft van een familielid. De geëiste boete van 380 euro voor H.S. (39) uit Tholen hield de kan tonrechter wél in stand, hoewel ook hij met schuldsanering te maken had. S. had andermans auto op zijn naam laten zetten om deze te hel pen, maar vervolgens verzuimde de ze kennis om de verzekeringspre mie te betalen. „Je accepteert alle verantwoordelijkheid", vond de kantonrechter, en de officier stelde eveneens dat het risico volledig voor rekening van S. komt. Hij eiste daarom de voorgeschreven boete van 380 euro. „Het is terecht", re ageerde S. „Maar ik ga wél naar de gene van wie de auto is." Vijf mensen werden bij verstek ver oordeeld voor het niet verzekeren van hun auto's. D 41-jarige A.A.A. uit Oud-Vossemeer moet voor twee overtredingen totaal 680 euro beta len, M.J.B. (45), W. van H. (22) uit Sint-Maartensdijk en M.R. van K. (20) uit Renesse zijn beboet met 380 euro, J. van de W. (23) uit Sint- Philipsland met 400 euro. Meettechnicus Pim van Meegen (rechts) van de provincie Zeeland geeft aan mevrouw Karla Peijs, bedrijfsleider Bert Schot en wethouder Karei Heijboer (v.r.n.l.) uitleg over de luchtmetingen bij uienverwerkingsfabriek Rieber and S0n. In heel Zeeland sloegen organisa ties, die wet- en regelgeving moe ten controleren, de handen ineen tijdens verschillende inspecties. Bij de fabriek aan de Nijverheids- weg in Sint-Maartensdijk werd gistermiddag de luchtverontreini ging gemeten. Het bedrijf mag vol gens de milieuvergunning een be paalde hoeveelheid stikstofoxide uitstoten. „Vandaag wordt geme ten of de opgegeven waardes over een komen met de werkelijk geme ten waardes", vertelt Kees Kleppe, milieuambtenaar bij de gemeente Tholen. Rieber and Spn is niet de enige onderneming in Tholen die op deze manier verrast wordt. Van ochtend (donderdag) brengt het handhavingsteam een bezoek aan pindabakkerij Katjang Pedis, even eens in Sint-Maartensdijk. Ook hier worden luchtmetingen ver richt. „Verschillende bedrijven in Tholen worden via elf verschillen de acties gecontroleerd door hand- havingteams, onder andere op het gebied van milieu, ruimtelijke or dening en illegale huisvesting. Niet alleen de provincie en de ge meente werken aan de estafette mee, maar ook de politie en de al gemene inspectiedienst. De hand- havingactie is vooral bedoeld om de integrale samenwerking te tes ten. Achteraf wordt bekeken wat er goed en fout is gegaan.", aldus Kleppe. Dat betekent volgens de milieuambtenaar echter niet dat er niets met de uitslag van de metin gen wordt gedaan. „Als er iets niet klopt, dan spreken we de onderne mers daar zeker op aan. We gaan niet meteen boetes uitdelen, we willen liever bekijken hoe het pro bleem opgelost kan worden." Mevrouw Karla Peijs nam als voor zitter van het provinciaal handha- vingsoverleg een kijkje bij de uitvoe ring van de luchtmeting bij Rieber and Spn. „Het ruikt in ieder geval lekker naar uitjes", reageerde zij. Volgens Peijs is het belangrijk dat de organisaties op deze manier samen- werker. Het bedrijf krijgt een geza menlijk bezoek van meerdere instan ties en wordt zo maar één keer gestoord in zijn werkzaamheden. De provinciale en gemeentelijke hand havers leren van eikaars kennis en fa ciliteiten. „Om het nog efficiënter te maken is een milieuoverleg tussen deze instanties belangrijk. Waar mensen bijvoorbeeld twee maal per jaar samen komen om de methodes en werkwijzen op elkaar af te stem men." Ook wethouder Karei Heijboer van de gemeente Tholen was aanwezig (hij verving wethouder Kees van Dis die verhinderd was). Bedrijfsleider Schot verwelkomde het gezelschap zonder zenuwen. „Ik ben er voor 99,5 procent van overtuigd dat de meetresultaten goed zijn. Ik maak me geen zorgen", glimlacht hij. „We hebben sinds maart een nieuwe mi lieuvergunning en moeten tweemaal per jaar een eigen meting uitvoeren. De k&ns dat er iets mis is, is dus heel klein." In de provinciale meetwagen legde meettechnicus Pim van Meegen aan de aanwezigen uit hoe de meting wordt verricht. Op verschillende schermen werd in grafieken en cij fers de meting van de uitstoot weer gegeven. „Tot nu toe ziet alles er re delijk goed uit", oordeelde hij. „We meten alléén de uitstoot van de stik stofoxides, niet de geur." Ook Van Meegen legde bij de handhavingesta- fette vooral de nadruk op de kwaliteit van de samenwerking. Er werd drie keer een half uur gemeten. Elke mi nuut werd een waarde bepaald. Daar kwam uiteindelijk een halfuurs ge middelde uitrollen. Die waardes wer den vergeleken met de norm, waarna duidelijk was of die overschreden is. De handhavingactie duurt 24 uur, de resultaten van alle metingen worden vanmiddag bekend gemaakt. Ik bepaal alleen of mensen ergens recht op hebben In de vier zaken dat er iemand daad werkelijk verschijnt, is dat ook het geval. Een Tholenaar komt met zijn vriendin de trouwzaal in het voor malige stadhuis van Tholen - waar het kantongerecht zitting houdt - binnen om bezwaar te maken tegen de vordering van 2037,72 euro van een telefoonmaatschappij. Hij er kent maar een bedrag van 1540,37 euro. Het verschil blijkt te zitten in de abonnementskosten die volgens het contract nog enige tijd doorlo pen, ook wanneer de maatschappij de aansluiting heeft stopgezet om dat er niet op tijd betaald is. „Het gebeurt nogal eens dat er post bij andere mensen komt", zo voert de Tholenaar als excuus aan dat hij de ontbrekende nota niet heeft gezien. Hij vond het echter niet terecht dat je nog abonnement moet betalen wanneer je niet meer kunt bellen. „Dat zijn kennelijk de kleine letter tjes in de algemene voorwaarden en dan sturen ze ook nog een incasso bureau op je dak." De Tholenaar zit financieel moeilijk, want hij heeft met twee schuldeisers al een rege ling getroffen en voor de telefoon maatschappij is slechts 50 euro per maand beschikbaar. De kantonrechter zegt alles goed te zullen uitzoeken en het contract van T-Mobile na te zullen zien of de be rekening van abonnementskosten na afsluiting terecht is. Er valt dan eventueel een tussenvonnis of an ders een eindbeslissing op 22 okto ber. De Tholenaar hoeft dan niet meer zelf te komen en de zitting is dan ook in Middelburg, want het kantongerecht Tholen is dan histo rie. De kantonrechter maakt duidelijk, dat hij alleen kan uitmaken of men sen/bedrijven ergens recht op heb ben. „Ik ga niet over betalingsrege lingen. Dat moeten de betrokkenen onderling uitmaken." Een Vossemeerder heeft 2109,34 euro huurachterstand bij Castria Wonen. De woningstichting heeft de huur vanwege te grote achter stand inmiddels opgezegd en de jonge man is al uit zijn huis gegaan. Hij bewoonde het huurpand met zijn vriendin, die ook was gedag vaard, maar die wilde de man er he lemaal buiten houden. Een advocaat van de vrouw had bij de kanton rechter op uitstel van de zaak aange drongen. maar de man wilde graag alles afwerken. Met 300 euro per maand wilde hij zijn schuld afbeta len. „Castria wil ook dat u de pro ceskosten betaalt", zei de rechter, die de zaak aanhield tot 22 oktober, want hij wilde van de advocaat van de vrouw nog wel horen wat zijn re denen voor uitstel zijn. Een andere Vossemeerder was door Vaartland Auto's aangeklaagd om dat hij een nota van 5200 euro niet betaald zou hebben. Hij vertelde echter bij de aflevering van de Opel Astra Wagon contant betaald te heb ben, maar geen kwitantie ontvangen te hebben. De verkoper die het geld in ontvangst had genomen, werkt inmiddels elders en de Vossemeer der had dan ook zo zijn gedachten over de zaak. „Heeft hij het geld soms in zijn eigen zak gestoken, dus verduisterd?", informeerde de kan tonrechter. „Mag ik dat zeggen?", zo schrok de Vossemeerder van de openhartigheid van mr. Verhoeven. Volgens de Vossemeerder gaf Vaart land nooit auto's mee zonder be taling. „Zo is hun werkwijze. Je krijgt pas een kenteken als er be taald is en de factuur komt na. Ik hoorde ook pas een paar maanden na de aflevering dat de auto niet be taald zou zijn", zei de Vossemeer der, volgens wie er nog een getuige van de betaling was geweest. Voor de kantonrechter reden om de ande re partij te gaan horen, 22 oktober in Middelburg, want deze zaak riep toch vraagtekens op. De vierde en laatste man die vrij dagmorgen voor het Thoolse kan tongerecht verscheen, was een in woner van Halsteren. Hij overlegde schriftelijk zijn reactie op een vor dering van verzekeringsmaatschap pij Univé. „Door ziekte heb ik het niet kunnen typen", zo verontschul digde hij zich. „Zo mooi kan ik niet schrijven", complimenteerde de kantonrechter hem met zijn hand schrift. In juridische termen had de man zijn conclusie van dupliek overlegd nadat de eisende partij een conclusie van repliek had gegeven. Er ligt dan nog een hele stapel met zaken op de tafel, maar die worden schriftelijk afgehandeld, zoals dat met de meeste civiele zaken van het kantongerecht het geval is. De opmerking in de dagvaarding dat hij geen goed zeemanschap had getoond en verzuimd had om vaart te minderen, vond de 54-jarige schipper J.J.W. uit Dordrecht niet terecht, zei hij vrijdag bij de kanton rechter. De man was half januari op het Schelde-Rijnkanaal ter hoogte van de Thoolse vluchthaven met zijn lege tanker Endurance tegen een Pools vrachtschip met kunst mest gevaren. „Ik heb dat schip he lemaal niet gezien, dus dan hoef ik ook geen vaart te minderen", be toogde hij. De man had juist een an der schip ingehaald. Waarom hij vervolgens de Pool niet zag, daar had W. geen verklaring voor. „Ik word er 's nachts nóg wel eens wak ker van." Hij legde uit dat hij na de botsing onmiddellijk een collega opriep om samen het gehavende Poolse schip in de vluchthaven te helpen en daarmee de vaart op het kanaal vrij te houden. „Het verwijt is dat u een kort moment van onop lettendheid geen goed zeeman was", zei officier van justitie mr. J. Zondervan. Deze eiste gezien het economisch belang en de ernst van de zaak een boete van duizend euro. De kantonrechter deed er 250 euro af. Geluidsoverlast. De kantonrechter heeft de 23-jarige C.J.R. te Sint-An naland veroordeeld tot 220 euro boete wegens geluidsoverlast ver oorzaakt door muziekapparatuur. De apparatuur is verbeurd ver klaard. Volgens enkele volkstuinders die bij het blussen kwamen kijken, is de brand aangestoken. Het zou al de derde keer zijn, en uitgerekend op een avond dat er een voetbal wedstrijd op de televisie wordt uit gezonden. De brandweer gaat er ook vanuit dat de brand is aange stoken. Nader onderzoek leerde dat de ver spreiding van de asbestdeeltjes wel is meegevallen. Ze bleken vooral rond de schuur terecht te zijn geko men. De brand die rond negen uur werd ontdekt, kon door de brand weer goed worden bestreden vanaf de Kon. Julianastraat. Officier van dienst L. Havermans van de brand weer: „We waren er snel bij omdat de blusgroep aan het oefenen was. Vreemd was wel dat we melding binnenbrand kregen terwijl het om een schuur ging." De stenen schuur wordt onder meer gebruikt als op slag van horecaspullen van restau rant Zeeland, maar er stond op het moment van de brand niet veel ma teriaal in. Tijdens de brand kon niet meteen worden vastgesteld of er veel as best was vrijgekomen. „Het was voor ons moeilijk te zien in het donker. Er stond een harde wind die van de woonwijk afstond." De brandweer schakelde de afdeling milieu van de gemeente in om het verder af te handelen. Volkstuinder M. Jansen is een par tij van ongeveer 250 kilo aardappe len kwijt. Ook verbrandden de houtet stelen van zijn tuingereed schap. „Maar het is al de derde keer dat hier brand is. De eerste keer in een gereedschapskist die buiten stond, de tweede keer aan de deur van de schuur en nu weer. We zouden er 's avonds eens met een paar man moeten gaan rondlopen als het voetbal op de televisie is want het is elke keer gebeurd dat er een wedstrijd werd uitgezonden." De volkstuinen staan op een per ceel van 1 hectare, eigendom van J. Copier. Het Whiplash informatiecentrum Europa houdt woensdag in het Berg se Lievensberg ziekenhuis een infor matieochtend over whiplash. Erva ringsdeskundigen geven van tien tot twaalf antwoord op vragen over whiplash, whiplash vriendelijke be handelaars en over de juridische af handeling van de schade. De toe gang is gratis. Voor meer informatie kan men bellen naar Bob Klip, tel;. 0167-567860. Ook kan men mailen naar w-i-e-@home.nl of de website www.whiplash-info.eu raadplegen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 9