'Vroeger op school vond ik die piepjesloop van 6 minuten al erg' Voetstappen voor klimaatconferentie Favoriet Jeroen Bakx grijpt naast prijzen op toernooi van smalstad ÉL Tennis - Verburgh Eerste zege voor Smerdiek Vijfdeklasser blijft winnen Freestyle toppers Touzani en Rathinho bij' voetbalschool MultiMedia producten van Bose Koersballen Donderdag 27 september 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Anne Kwist uit Tholen behaalt vierde NK-titel triatlon bij neo-senioren Stavenisse achterin niet op orde Stijgende lijn SPS Trainen Olympisch project Doel is Hawaï Vijfde klasse KNVB-coach Bout wint clubtitel Anne Kwist gaat zich richten op de crossloop deze winter. Joeri Moerland (midden) won de versierde fietsenwedstrijd van de Groene Voetstappenactie. Rechts achter hem Eline van der Walle die tweede werd, vooraan Helena Bogert die de vierde prijs won. En links Ephraim de Man die de derde prijs voor zijn zusje Charity in ontvangst nam. van richting veranderd schot voor de 1-1. Even later trok de doelpuntenma ker weer alle aandacht naar zich toe door aan de noodrem te hangen bij een doorbraak van FSV. De Viet kon meteen gaan douchen maar Smerdiek bleef, met tien man. in de race. Bart Stoutjesdijk liet zich als spits wat meer terugzakken naar het midden veld en de bijna overal bruikbare Daan de Viet werd rechtsachter. Met de snelheid en diepgang van Jelle Rinses hield de thuisclub, ondanks de numerieke minderheid, een gevaarlijk wapen in handen. Bovendien mani festeerde Erik van Haaften zich in zijn rol als aangever door de bal met de borst panklaar te leggen voor diepste spits Stefan Lindhout: 2-1. Het werd nog mooier toen de juist ingevallen Nordine Achabar met een fijne pass Jelle Rinses vond: 3-1. Een benutte strafschop van FSV, toegekend na een ongelukkige handsbal van Jeffry Stoutjesdijk, leidde een spannende slotfase in. De eerste zege van Smer diek kwam echter niet meer in ge vaar. Het was zelfs Bart Stoutjesdijk die in riante positie nog huizenhoog over schoot en verzuimde om de wed strijd in het slot te gooien. Linders vergaf het zijn jonge aanvaller. „We hebben met z'n allen veel strijd gele verd, al was het voetbal niet geweldig. Wel hebben we uit onze countermo gelijkheden een mooi rendement ge haald." Doorgaans haalt Stavenisse tegen sterke ploegen het beste uit zichzelf naar boven. Tegen ZSC gebeurde dat zaterdag niet, in ieder geval niet voor rust. Al na vijf minuten moest doel man Mare Hoogendoom naar het net, nadat de verdediging aarzelde bij het ruimen van de bal. Nog binnen het kwartier leidde een identieke situatie tot de 0-2. Bij Stavenisse werd de vo rige week met een zware enkelbles sure uitgevallen Marco Klippel I in de laatste lijn node gemist. Naar ver wachting is de rots in de branding nog tenminste zes weken uitgeschakeld. Kort voor de thee maakten de bezoe kers uit Scharendijke 0-3, meteen de genadeklap. Met Peter de Rijke als vervanger van Marco Oosdijk pro beerde Stavenisse na rust om de ba kens te verzenen. „We gingen werken en sleuren en speelden gewoon een goede tweede helft. Maar kansen kre gen we niet", aldus elftalleider Adrie Knuist. Omgekeerd wist ook ZSC niet veel potten meer te breken. Zelfs een strafschop was niet aan de bezoe kers besteed. Doelman Hoogendoom keerde de inzet. In de slotfase stuurde trainer Rien Smits steeds meer man nen naar het front om het verdiende tegendoelpunt binnen te werken. Bij een uitval in de slotminuut profiteerde ZSC van de geboden ruimte: 0-4. Het lukte SPS in Heijningen niet om de fysiek sterke thuisclub te slopen. Chrislandia won, mede dankzij een duidelijk buitenspeldoelpunt in de slotfase, met 2-0. SPS trof in West- Brabant een tegenstander die als van ouds leunde op atletische vermogens en ervaring. Het werd nog moeilijker toen Chrislandia vroeg in de partij uit een vrije trap de leiding nam: 1 -0. Na die voorsprong kon de thuisclub zich beperken tot haar geliefkoosde spel letje, denkend vanuit de verdediging Ze zwom anderhalve kilometer door een woelige Noordzee, mountainbikete dertig kilometer en moest tien kilometer lopen (de Olympische afstand), maar Anne Kwist heeft de prijs binnen. De 20-jarige Thoolse won onlangs haar vierde Nederlands kam pioenschap (off road) triatlon bij de neo-senioren, in Monster. „Vooral het zwemmen was zwaar", blikt de kampioene te rug. „De branding was sterk en door de hoge golven waren mijn medespelers en de boeien niet goed te zien. Om het nog 'makke lijker' te maken lagen de boeien ook nog eens ï'n de branding, dus het was flink zwoegen. Je raakt heel je oriëntatie kwijt." Na 800 meter zwoegen in het water, moesten de deelnemers op het strand eerst 200 meter rennen om vervolgens voor een tweede ronde de zee in te duiken. „Toen had ik het wel even moeilijk", geeft Anne toe. Maar terug op het droge herstelde de triatlete weer. De vermoeidheid fietste zij tijdens het mountainbiken van zich af en ook de loopafstand legde de Thoolse redelijk eenvoudig af. „Het ging allemaal beter als ver wacht. Ik ben pas in augustus weer begonnen met mountainbiken, maar dat vind ik ook ontzettend leuk om te doen." Ze wist de triatlon in twee uur, 59 minuten en 27 seconden af te leg gen. Ze behaalde de vijfde plaats in het algemeen klassement en won haar vierde Nederlands kampioen schap. Een goede prestatie voor de Thoolse die slechts twee jaar gele den met de sport begon. „Ik herin ner me mijn eerste wedstrijd nog goed. Ik werd door vrienden over gehaald om mee te doen aan een wedstrijd in Roosendaal. Ik moest daarbij vijf kilometer lopen. Dat was verschrikkelijk afzien, ik had er niet echt voor getraind. Al zette ik achteraf toch een goede tijd neer. Lopen was eigenlijk niets voor mij, op school vond ik die piepjesloop van zes minuten al erg. Nu loop ik anderhalf uur, zonder veel proble men. Maar ik kan me die eerste vijf kilometer nog érg goed herinneren", vertelt zij glimlachend. Eigenlijk heeft Anne al vijf titels in de wacht gesleept. Eén gewon nen Nederlands kampioenschap in Maastricht werd haar vorig jaar vlak na de wedstrijd weer ontnomen. „Het was de eerste wedstrijd die de club organiseerde. En er ging nogal wat fout. Vrijwilligers waren niet op de hoogte van het juiste parcours, waardoor veel deelnemers verkeerd liepen", blikt Anne terug. Zelf was zij een dag eerder al naar Limburg gekomen om het parcours te ver kennen en liep wél de juiste route in de snelste tijd. De wedstrijd werd echter na afloop ongeldig verklaard. „Jammer. Het was ook niet slim om het kampioenschap door een club te laten organiseren die er geen erva ring in heeft. Dan komen er snel fouten voor. Maar dat ligt achter me. Ik ben blij dat dit NK heel goed is gegaan." De 20-jarige kan niet goed stilzit ten. Heel het jaar is zij in de weer met rennen, fietsen en zwemmen. In het na- en voorjaar traint zij in duatlons. Van mei tot en met augus tus is de Thoolse op weg voor triat lonwedstrijden. Hoewel zij graag op de mountainbike zit voor de off road-wedstrijden, gaat haar voor keur toch uit naar het fietsen op de weg. „Beiden voor de volle hon derd procent doen, dat gaat gewoon niet. En het gewone fietsen kan je dagelijks makkelijker trainen dan mountainbiken, al is het Hollandse weer niet altijd goed. Je krijgt snel kou op de spieren en dat is vlak voor een wedstrijd niet best", legt Kwist uit. „Ik train daarom wel eens ergens anders. In het voorjaar ben ik bijvoorbeeld twee weken naar Mallorca geweest. Het warme weer is beter om in te trainen. Ook ga ik wel eens naar de Ardennen om te oefenen. Dat zou ik eigenlijk vaker moeten doen, maar daar is geld voor nodig." De ouders van Anne ondersteunen haar sportcar- rière als sponsor. Aanstaande zondag is zij in Molen schot te vinden voor een duatlon. „Dat is eigenlijk een generale repe titie", aldus de Thoolse. „Een week later is namelijk het Nederlands kampioenschap duatlon in Sittard." Hoewel veel omstanders haar tij dens wedstrijden aanmoedigen, be grijpen zij niet dat Anne niet altijd voor de winst gaat, vertelt ze. „Ik doe soms aan wedstrijden mee om te trainen. Ik probeer dan samen met mijn coach nieuwe methodes uit en kijk naar de resultaten. Win nen staat bij die wedstrijden niet voorop, al doe ik natuurlijk wel mijn best om niet ingehaald te wor den. Ik krijg dan soms commentaar van het publiek, dat ik makkelijk harder kan gaan. Dat is dan mis schien wel het geval, maar hoort niet bij de gekozen opzet. Ik kan me wel voorstellen dat het voor toe schouwers soms vreemd overkomt. Maar bij het komend kampioen schap, in Sittard, ga ik zéker voor de winst", benadrukt zij. Het behalen van het Nederlandse kampioenschap triatlon kwam op het juiste moment. Anne Kwist heeft een paar vervelende weken achter de rug, geeft zij toe. De Thoolse was benaderd voor een trai ningsproject voor de Olympische Spelen. Samen met een aantal ande re sporters zou zij in Sittard de ko mende maanden onder begeleiding van een zwem-, loop- en fietscoach oefenen voor het internationale eve nement. Om sterk aan de kwalifica tiewedstrijden te kunnen beginnen. „Alles was eigenlijk al geregeld. Ik zou verhuizen naar Sittard. Mijn af studeerproject voor de studie facili tair management kon ik bovendien in Maastricht doen." Het liep echter anders dan gepland. „Toen ik daar aankwam, bleek er slechts één trainer te zijn voor drie onderdelen. Bovendien vonden de trainingen overdag plaats en niet 's avonds, zoals ik had verwacht. En overdag besteed ik juist aan mijn studie. Daarom heb ik op het aller laatst besloten om niet met het pro ject mee te doen. Je moet nu een maal keuzes maken." De triatlete gaat zich deze winter, in plaats van het 'Olympisch project' richten op de crossloop, waarbij sporters een parcours door de bos sen en door mul zand moeten afleg gen. „De theorie is dat daardoor je snelheid in triatlons toeneemt met één tot twee minuten. Ik ga uitpro beren of dat ook bij mij het geval is. Ik heb het laatste jaar een flinke stap vooruit gemaakt. Misschien dat ik door het crossen nog zo'n stap kan maken." Begin november gaat de eerste wed strijd in deze categorie alweer van start. De Thoolse kan het dus twee weken rustig aan doen. „Het liefste zou ik in de winter ook het schaat sen oppakken. De marathonafstand (10 kilometer) lijkt me namelijk ook leuk om te doen, maar ik heb er he laas geen tijd voor. Al mijn avonden zitten vol", glimlacht Anne. De Thoolse richt zich vooral op triat lon. Haar hoofddoel is ooit mee doen aan de Iron man in Hawaï. Bij deze zware wedstrijd moeten de deelnemers 3800 meter zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,2 kilo meter lopen. „Ik ben nog jong, ik houd me daarom voorlopig bezig met de Olympische afstanden. Maar op mijn 25ste wil ik toch de héle triatlon gaan doen, daar ga ik voor." Van de Thoolse vierdeklassers kwam alleen Smerdiek tot winst. De 3-2 zege op FSV betekende voor de mannen van Ruud Lin ders de eerste overwinning van het seizoen. Smerdiek trok de partij naar zich toe op het mo ment dat het met tien man speel de, na een rode kaart voor Jan de Viet. Stavenisse kon het op eigen terrein niet bolwerken tegen het sterke ZSC'62: 0-4. SPS verloor bij Chrislandia (2-0) maar speel de volgens coach Rien Voshol wel de wedstrijd van het seizoen. Smerdiek was erop gebrand om de drie punten op Haestinge te houden. Die goede voornemens kwamen voor rust zeker nog niet tot uitdrukking op het veld. FSV had het betere van het spel en nam halverwege het eerste be drijf de leiding nadat Leander Brink man vanaf de flank een voorzet te ge makkelijk liet vertrekken en in het centrum de Brabantse aanvallers ge reed stonden: 0-1. Linders was aller minst te spreken over het vertoonde spel voor de pauze. „Angst regeerde ons spel. We creëerden zelf weinig kansen en dan sluipt al snel de angst voor een tegentreffer binnen. Geluk kig herstelden we ons na rust." Het uitvallen met een rugblessure van laatste man Marcel Baan noopte Lin ders al kort na de hervatting om zijn formatie te wijzigen. Jelle Rinses kwam op links in de ploeg, zodat Daan de Viet naar de rechterkant van het middenveld verhuisde. Jeffry Stoutjesdijk zakte een linie terug en ging, net als in het vorige seizoen, de verdediging leiden. In de 65e minuut zorgde Jan de Viet met een onderweg Meer dan 2500 leerlingen van zeventien 'Thoolse basisscholen hebben meegedaan aan de Groene Voetstappenactie van Vei lig Verkeer en het Klimaatver- bond. „Daarmee zet Tholen zich in de landelijke top vijf", zei wethou der C.L. van Dis vrijdag bij de af sluiting van de themaweek, die on derdeel was van de Week van de Vooruitgang. Slechts vier basis scholen deden niet mee. De sti ckers die de kinderen verzamelden door te voet, op de fiets of met een skateboard naar school te komen - waardoor ze een bijdrage leverden aan een schoner milieu - zullen worden aangeboden op de dertien de klimaatconferentie van de Ver enigde Naties die in december op Bali wordt gehouden. Aan de actieweek was een wed strijd versierde fietsen verbonden. Op elke school werden de mooiste fietsen uitgezocht. Vervolgens be keek een jury deze selectie, wat volgens de wethouder niet eenvou dig was. In de jury zaten dhr. Ge- lok van Veilig Verkeer, mevr. Si mons van de Kunstkring en dhr. Waasdorp van de politie. Zij rie pen Joeri Moerland van De Schalm in Stavenisse uit tot win naar. Joeri's vader had van diens fietsje een paard gemaakt met een huifkar erachter, en als opschrift: De auto blijft gespaard, wij pak ken ons paard. Het leverde Joeri twee toegangskaartjes op voor diergaarde Blijdorp in Rotterdam. De tweede prijs, twee kaartjes voor Neeltje Jans, ging naar Eline van der Walle van De Regenboog uit Tholen. Derde werd Charity de Man van de School met de Bijbel Sint-Annaiand, die een boekenbon en fietsaccessoires won. Zij was door een misverstand op school zelf niet bij de prijsuitreiking op de Molenvlietsedijk in Tholen aan wezig. Haar fiets was daar wel wél, en met lange trappen loerend op de tegenaanval. SPS was niet bij machte om de Brabantse muur te slechten en veel aanvallen strandden op twintig meter van het doel. Bovendien ont brak de creativiteit om het ultieme gaatje te vinden. Als dat bij hoge uit zondering toch gebeurde toonden Willem Bevelander, Jan Deij en Bart Vane zich niet koelbloedig genoeg om de mogelijkheden te verzilveren. In de rust werd de geblesseerde Dan ny Bijl vervangen door jeugdspeler Jasper Slooten die zich uitstekend van zijn taak kweet. SPS begon beter te voetballen en besefte dat de tegen stander enkel met het nodige loop werk op de knieën kon worden ge bracht. Het bewegen zonder bal leidde er toe dat Chrislandia er gaan deweg de tweede helft steeds meer doorheen kwam te zitten, zonder dat de laatste linie overigens moest bui gen. Waar dat wel gebeurde zorgden enkele dubieuze vlagsignalen ervoor dat het feest niet doorging, een be kend fenomeen in de lagere klassen. Omgekeerd werd de assistent- scheidsrechter van SPS genegeerd toen deze in de 85e minuut bij de zo veelste trap naar voren van Chrislan dia de vlag omhoog stak. Erwin Fe- ijtel leek weg te werken maar zag de bal via een tegenstander voor de voe ten springen van een andere Chrislan- dia-speler in zijn rug: 2-0. Ook in het kamp van de thuisclub werd de bui tenspelpositie naderhand toegegeven maar daar kon verliezend trainer Rien Voshol niet veel mee. „Weer lege handen en dat in onze beste wedstrijd tot dusver." Ondanks de misschien tegenvallende resultaten blijft de de buterende hoofdtrainer bij de moed. „Ik heb me van meet af aan niet ge fixeerd op de punten. Wel op het spel- niveau en dat vertoont een stijgende lijn." evenals haar ouders en broertje Ephraim. Een regenjack, de vierde prijs, was voor Helena Bogert van De Regenboog. Alle winnaars kre gen ook een zonnebloem. Ook na het duel met FC Moerstraten blijft Vosmeer ongeslagen aan kop. De ploeg van Johan Nagtegaal won met 2-0, de vierde zege op rij. Voorafgaand aan de partij kwam de selectie bij elkaar voor een etentje, later volgde een sponsorpresentatie. De positieve verrichtingen van de hoofdmacht werken door in heel de vereniging: zondag wonnen alle vier seniorenteams, een unicum in de recente geschiedenis van de club. Nagtegaal kon na afloop zijn geluk niet op, ook al kwam de overwin ning tegen Moerstraten moeizaam tot stand. „Het is op dit moment fan tastisch bij Vosmeer." met het hoofd gevaarlijk. Vosmeer speelde in feite een matige wedstrijd, met Toon Kouwen die kort na de pauze voorin Almahmoudi afloste. Kees Jan Verstrate verscheen na een uur spelen oog in oog met de Bra bantse doelman maar slaagde er niet in om dit laatste obstakel te passeren. John Vroegop sloop nog een keer door de Brabantse linies, om vervol gens op maat terug te leggen op de inkomende Jacco Vaders. Diens schot ging rakelings over. Uiteinde lijk waren het twee invallers die het pleit beslechten. De voor Mark Mosch in de ploeg gekomen Theo van Eekelen vond Chris Kouwen, de vervanger van Danny Istha, die voor de bevrijdende 2-0 zorgde. Achterin gaf het ervaren duo Ruud Kouwen en Louis van der Laak opnieuw geen kansen weg, waarbij moet worden aangetekend dat Vosmeer tot dusver louter ploegen uit de onderste helft van de ranglijst trof. De start van de oranjezwarten was ronduit zwak. Met een schot op de paal straften de Brabanders die laco nieke opening bijna af. Vosmeer, met Hossain Almahmoudi als rechter spits voor de nog niet geheel fitte Ricky de Klerk, kreeg te maken met een tegenstander die vooral naar sportpark De Vossenberg was geko men om niet te verliezen. De bezoe kers hielden de nodige mensen ach ter de bal, ook nadat Jacco Vaders in de 10e minuut na een mooie pass van Pascal Zwegers voor de 1-0 had ge zorgd. In de kleine ruimtes waren de kansen schaars. John Vroegop schoot rakelings over en probeerde het later nog een keer met een om haal. Na een halfuur was Almah moudi op aangeven van Danny Istha Verkrijgbaar bij: 0«* ftooggtaf Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www. verburghnl Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Advertentie I.M. In de finale van de heren dubbel op het open tennistoernooi van Jacoba van Beieren, slaagden de favorieten Jeroen Bakx uit Tholen en Joost van Loon uit Bergen op Zoom er niet in de winst naar zich toe te trek ken. In een spannende driesetter op het kunstgras in Sint-Maartensdijk verloor het duo van Tom van Meel en Mats Vermeulen uit Bergen op Zoom met 6-3,2-6 en 6-2. De spelers kwamen uit in de hoog ste categorie van het toernooi, 3/4. Het was de hoofdpartij van de Fixet Sint Maartensdijk smalstad open 2007 waar zich 225 spelers voor hadden ingeschreven. Het was het derde lustrum van het toernooi. Er werden in de afgelo pen week totaal 152 partijen ge speeld. De meeste spelers kwamen van zusterverenigingen op Tholen en Sint-Philipsland, maar ook van tennisclubs in Halsteren, Bergen op Zoom en Steenbergen. Het toernooi kon onder prima weers omstandigheden worden afge werkt. Alleen op maandagavond werd de wedstrijd een half uurtje onderbroken omdat het regende. „Maar omdat we op kunstgrasba- nen spelen, kun je gewoon ver der," zegt Cor Weeland van de toernooicommissie. „Als het weer goed is, dan is het toernooi al voor de helft geslaagd." Er werd gespeeld in verschillen de categorieën en sterktes. Dat varieerde van 3/4 het hoogste ni veau tot 8, het laagste niveau. Om de partijen niet te lang te ma ken werden er steeds (tot de hal ve finale) twee sets gespeeld in plaats van drie. Om het verschil te maken werd een zogeheten su pertiebreak ingevoerd (tot de 10 in plaats van tot 7). Niet alle spe lers waren daar gelukkig mee, maar het is een manier om het uitlopen van de partijen te beper ken. Op het toernooi werd een minuut stilte gevraagd voor Thijs Geers uit Bergen op Zoom die twee we ken geleden om het leven werd ge bracht op het station van Roosen daal. Thijs was een verdienstelijk tennisser, bekend bij veel van de toernooispelers. Zijn broer Max Geers zou ook komen spelen bij de heren dubbel, namelijk samen met Edwin Braat van Ruucstoppe- len uit Sint-Philipsland, maar zag daar van af. Bij de heren enkel kon Bakx ook geen vuist maken. Hij verloor in de vijfde categorie van Stefan Wirht met 6-4, 4-6 en 6-1In de finale was Wirht ook te sterk voor Noud Ho- gendoorn: 4-6, 6-3 en 6-2. Bij de heren dubbel in de vijfde ca tegorie wonnen Richard van Sab- ben en Anthony van Schilt de finale van Ad Pipping en John Geluk van Jacoba van Beieren: 6-3, 2-6 en 6- 2. Pipping die al vier jaar niet meer speelt, behalve een paar toernooien per jaar, haalt nog steeds een hoog niveau, maar kwam te kort door wedstrijdervaring om het verschil te maken. Bij de dames dubbel ging de winst naar Karina van Laanen en Lidian Varossieau. Ze speelden tegen de Thoolse Ingrid Geilings en Nicole van der Heijden. In het heren enkel spel categorie 6 won Anthony van Schilt van Ruud Schot (Jacoba van Beieren). Bij de heren dubbel 6 wa ren Jack Neele met Patrick Walpot (Ruucstoppelen) te sterk voor Mar- tijn van der Graaf en Martijn van Nijnatten (Jacoba van Beieren). Bij de dames dubbel 6 wonnen Betsy de Koek en Martine Parren (Lepel straat) van Marjet Bakx en Petra Koreman (Eegedima). Gemengd dubbel 6, 1. Betsie Huijsmans-Ge- luk/Edwin Hage (Ruucstoppelen), 2. Annemiek Hopstaken/Jos Vers- wijveren (Wouw) wedstrijd is niet gespeeld omdat spelers uit Wouw verstek lieten gaan.Heren enkel 7, 1. Jan de Viet, 2. Cor Weeland (Ja coba van Beieren). Heren dubbel, 1. Stefan Bosman/Jacques Snijders (Halsteren), 2. Paul Botermans en Tinus Botermans (Halsteren). Da mes enkel 7, 1Leonie van Egeraat (Ruucstoppelen), 2. Marjolein Ver- ton-Schimelpennink (Zierikzee). Dames dubbel 7, 1. Lydia Gosse- link/Lieneke Krijnen-Palings (Steenbergen), 2. Janneke van den Bogert/Conny Melsen (Halsteren). Gemengd dubbel 7, 1Lydia Gosse- link/Piet Schot (Halsteren), 2. Mar- jo de Keijzer/Marco van Elzakker (Halsteren). Heren enkel 8, 1. Sjaak Kwaak, 2. Marcel Bentsvelsen (Ja coba van Beieren). Heren dubbel 8, 1. Rob van Eekelen/ Gert-Jan Plompen (Lepelstraat), 2. Sjaak Kwaak/Rinus Snelleman (Jacoba van Beieren). Dames enkel 8, 1. Mireille Dorst, 2. Marjolein Teeuw (Jacoba van Beieren). Dames dub bel 8, 1. Jolanda Dorst/Marja Noordhoek (Jacoba van Beieren), 2. Mandy Both/Jacqueline Heeren (Wouw). Gemengd dubbel 8, 1. Joska Aarden/Paul Botermans (Le pelstraat), 2. Diane van Bloppoel en Piet van Bloppoel (Jacoba van Bei eren). Jeroen Bakx van Eegedima uit Tholen in actie op toernooi van Jacoba van Beieren in Sint-Maartensdijk. Jean Paul van Gastel traint jeugdspelers bij Noad '67 .Jeugdleden proberen altijd hun acties na te doen. Nu krijgen zij de kans om direct van de wereldtoppers freestyle voetbal te leren", vertelt Theo Gorissen van voetbalvereniging Noad '67 trots. Soufiane Touzani en Kenan Koseoglu - beter bekend als Rathinho - geven dinsdag 23 ok tober een clinic tijdens de derde voetbalschool in Sint-Philipsland. De twee voetballers behoren tot de oktober tot woensdag 24 oktober plaats op het sportpark aan de Zijpe straat. Ruim zestig jeugdleden in de leeftijd van zes tol en met veertien jaar nemen deel aan het evenement. Noad '67 wil met de speciale trainin gen het plezier in de sport promoten. „De KNVB is ook enthousiast over de voetbalschool en verleent daarom haar medewerking", legt Gorissen uit. Het evenement begint maandag ochtend. 's Middags staat er een cli nic van KNVB regio-coach Ron van Nijnatten op het programma. Woens dagmiddag is de inloopmiddag voor alle belangstellenden. Op de sport velden worden dan ook voor de min der actieve deelnemers verschillende spelletjes georganiseerd. wereldtop freestyle voetbal. Ze zijn met hun unieke voetenwerk en su blieme balgevoel wereldwijd bekend bij de voetballiefhebbers. „Tijdens de voetbalschool leren zij de jeugdspe lers superstrakke moves en acties. Rathinho en Touzani bieden gewoon spektakel en entertainment." Freestyle voetbal wordt al meer dan twintig jaar gebruikt door professio nals om hun balbeheersing te verbe teren en de toeschouwers te verma ken. Het is uitgegroeid tot de artistieke kant van de voetbalsport, waarbij het uitvoeren van trucs cen traal staat. „Er is discipline, behen digheid, conditie, concentratie en bal beheersing voor nodig om de sport goed uit te oefenen", legt Gorissen uit. „Freestyle is populair onder de jeugd. We besloten daarom contact te zoeken om de mogelijkheden te be spreken. Het is fantastisch dat de deelnemers van de voetbalschool Touzani en Rathinho nu persoonlijk ontmoeten." Vijfvoudig international Jean Paul van Gastel sluit woensdag 24 oktober de derde editie van de voetbalschool af. 's Ochtends zal hij samen met en kele assistenten de NOAD-jeugdspe- lers trainen. Van Gastel is tegenwoor dig bij Feijenoord actief als A-jeugdtrainer. De voetballer begon zijn loopbaan in 1990 bij Willem II. Later ruilde hij het Tilburgse shirt in voor het rood-wit van Feijenoord. waar hij in 1999 de landskampioenti- tel en in 2002 de UEFA Cup binnens leepte. Na een uitstapje naar het Itali aanse voetbal, sloot Van Gastel zijn profcarrière af bij de Graafschap. Vorig jaar was Johan van den Brom, hoofd opleiding van Ajax, te gast bij de Fluplandse voetbalschool. „Daar om zochten wij deze keer een speler van een andere topclub, Feijenoord." De voetbalschool vindt maandag 22 Juriaan Bout is vrijdag in Tholen club kampioen van Eegedima geworden bij de categorie middelbare scholieren. Zes jongelui traden tegen elkaar in het strijd perk, ze speelden partijen van een half uur. Bout kwam als winnaar uit de bus. op de voet gevolgd door Koen Wilsing. Derde werd Camiel Jas, 4. Eduard Jas. 5. Stephanie Geluk en 6. Niels Vos Tholen stad: 1. mevr. R. van Driel 27 p: 2. mevr. F. Schellinger 21 p; 3. mevr. R. Burrows 20 p; 4. W. Scherpenisse 19 p: 5. mevr. R. Nagtegaal en mevr. A. Scher penisse 18 p; 7. mevr. C. Wilsing 16 p. Sint-Maartensdijk: 1mevr. B. Bijnag- te en mevr. C. van Mierlo 26 p; 2. mevr. T. Breure en A. Wielaard, én mevr. J. Nijstad en C. van Gorsel 24 p; 4. mevr. L. Wielaard en J. Bijnagte 22 p; 5. mevr. M. Dane en mevr. A. Poot 20 p; 6. W. Bijl en C. Breure 16 p; 7. mevr. A. Bocxe en mevr. W. Kloet 7 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. N. Minheere 26 p; 2. mevr. J. Timmermans 23 p; 3. mevr. C. van Mierlo 22 p; 4. mevr. J. van Houte 14 p; 5. mevr. L. van Poortvliet 12 p: 6. mevr. C. Havermans 11 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 15