Plaatsen glasbakken opnieuw bekijken 'Al is het geen monument, het geeft wél nostalgisch gevoel' 'S Tholenaar (67) lichtgewond bij botsing auto's Bergsediepsluis Molenvlietsestraat goede plek ondergrondse glasbak FINANCIERING? Havenplateau Sint-Philipsland vol trekpaarden voor nazomerrit Bedrijventerrein smalstad fraaier Ierse avond in Haestinge Jubileumavond Philadelphia Minder regels in- en uitritten Internetpanel over hospitalen Geld aanpak huiselijk geweld www.rabobanktholen.nl Donderdag 13 september 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De Molenvlietsestraat in Tholen is een goede plek voor de ondergrondse glasbak. Dat schrijft het college van b. en w. in een antwoord op de vragen van de CU. Die haakte in op de vragen van de PvdA (die overigens nu een voorstel voorbereidt. Huiswerk voor PvdAer Nieuwenhuis Het plaatsen van glasbakken wordt opnieuw onder de loep genomen. PvdA'er H. Nieuwenhuis gaat een voorstel schrijven voor de andere raadsfracties op welke manier glasbakken ingepast kunnen worden in de openbare ruim te. Dat is maandag afgesproken in de commissie ruimte. Het geklik-klak van beslagen paarden op het Fluplandse havenplateau, trekt zaterdagochtend veel kijkers. Zo'n dertig paarden en hun ruiters doen mee aan de tweede nazomerrit van heemkundekring Philippuslandt. Kinde ren aaien de dieren over hun snuit, terwijl de ouders de ervaring vastleggen op camera. „Dat beeld van trekpaar den op het havenplateau tijdens monumentendag is fan tastisch. Zo'n rit is geen monument, maar geeft wél een nostalgisch gevoel", vindt Anja Neele-Kempeneers, se cretaris van de heemkundekring. Ringsteken Zeepieren Nieuwe bedrijven Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Te weinig Poortvliet Sint-Philipsland Bij een botsing tussen twee personenauto's zijn donder dagavond bij de Bergsediepsluis op de Oesterdam twee mensen lichtgewond geraakt. Het ongeval vond rond tien voor zes plaats op het moment dat het druk was op de verbinding tussen Tholen en Zuid-Beveland. Beide au to's waren geheel vernield. Pas drie uur later kon de weg weer worden vrijgegeven. Karin van Woerkom en 'groomRonnie Poot uit Scherpenisse reden de tocht mee met een aangespannen paard. Anica Timmerman uit Poortvliet rechts) deed voor de tweede maal mee op het zadel. Door de fractie van de PvdA zijn over dit onderwerp recent enkele vragen gesteld. Naar aanleiding van uw antwoord willen wij nog de vol gende vragen stellen, schrijft de CU: 1Is het college met ons van mening dat eigenlijk een proef met een ondergrondse glasbak overbodig is omdat deze landelijk reeds zijn waarde heeft bewezen? 2. Nu uw college spreekt van een proef zal ongetwijfeld duidelijk zijn wat de te stellen randvoor waarden aan een ondergrondse glasbak, zoals bereikbaarheid, ge wenste spreiding, ruimtelijke in passing, zijn. Indien het een proef is zal ook vastgesteld zijn wan neer de proef geslaagd is of niet. Kan het college over de randvoor waarden en te behalen resultaten van de proef informeren? 3. Uw college spreekt in het ant woord aan de fractie van de PvdA over een "slechte glasbakken- dichtheid". Kan uw college aan geven wat de gewenste glasbak- kendichthcid voor onze gemeente is en welke kosten er gemoeid zijn met het aanbrengen van on dergrondse glascontainers vol gens het gewenste "spreidings plan"? 4. Kan uw college aangeven op wel ke termijn een voorstel aan de raad is te verwachten om over te gaan tot het aanbrengen van on dergrondse glasbakken in onze gemeenten volgens het gewenste spreidingsplan? 5. Onze fractie is van mening dat met name in beschermde stadsge zichten voorzichtig en welover wogen moet worden omgegaan met het plaatsen van zichtbare openbare voorzieningen. In die zin onderschrijven wij de kritiek van de heer Nieuwenhuis (fractie PvdA). Nu in het antwoord wordt gespro ken over een proef is het voor onze fractie gewenst om helderheid te krijgen over te stellen randvoor waarden aan de plaatsing van on dergrondse glascontainers en de (toekomstige) spreiding daarvan. Het college antwoordt: 1.Hct is duidelijk dat de onder grondse systemen in den lande voldoen. In ons geval hebben we te maken met twee zaken: een ondergrondse glasbak de plaats van de ondergrondse glas bak Op grond van punt 1 is de proef op voorhand geslaagd omdat er minder geluid wordt geproduceerd en er een fraaier straatbeeld ontstaat dan bij een bovengrondse bak. Wat betreft punt 2, de plaats, is de proef geslaagd wanneer - er zich geen (verkeersonge vallen voordoen als gevolg van de situering van de glasbak. - De hoeveelheid glas niet min der wordt dan er tot nu toe in werd gedeponeerd in de boven grondse bak. - Voorts mogen er in de directe omgeving van de bak gemid deld niet meer scherven liggen dan op drie andere representa tieve locaties. Dit kan gecon troleerd worden door maande lijks op 3 plaatsen te vegen en te wegen. 2. De randvoorwaarden die aan een ondergrondse glasbak worden ge steld zijn niet anders dan die van een bovengrondse. Daarmee is men reeds bijna 25 jaar ver trouwd. De ondergrondse voor- Het bedrijventerrein in Sint-Maar tensdijk moet fraaier worden. Dat vinden de fracties van RFT en ABT. De gemeente gaat weliswaar een deel van het bedrijventerrein (achter de gemeentewerkplaats) in het groen zetten, maar volgens M.J. Klippel (RFT) en L.J. van Doorn (ABT) is dat niet genoeg. Klippel stelde maandag in de commissie ruimte dat de groen strook langs de Provinciale weg (vanaf Potter keukens tot en met het logistiek centrum van Bouman Potter) 'niet fraai is ingepakt.' Het talud van de dijk is ingeplant met bomen en struiken. En L.J. van Doorn vond dat de 'kist van Bou man iets meer in de schaduw' ge- The Jolly Beggars en de Ierse mu zikant Paul Martin treden zaterdag 22 september tijdens de Ierse avond in Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Daar wordt ook de nieu we cd van de Jolly Beggars gepre senteerd. De groep enthousiaste muzikanten rond zanger/fluitist Dirk de Vreugd is al tien jaar actief in Nederland en België en een graag geziene gast in pubs en op feesten en partijen. Het repertoire varieert van gevoelige ballades tot ziening is een luxer uilvoering dan de bovengrondse en daarmee ook kostbaarder. Randvoorwaarden zijn: - De glasbak moet op een goed bereikbare en zichtbare plaats worden gezet. - Een belangrijke ontsluitings route is een meerwaarde (be reikbaarheid) evenals de nabij heid van (levensmiddelen-) winkels. - Ruimtelijke inpassing is een belangrijk punt. Van alle 6 door ons beschouwde plaatsen in de ze buurt kwam deze locatie met de minste minpunten uit de vergelijking. Ten aanzien van het stadsgezicht heeft ook wel stand hier een positief advies over uitgebracht. De proef is geslaagd wanneer men in meerderheid tevreden is over de nieuw toegepaste voorziening. 3.Volgens de landelijke richtlijnen zou de optimale glasbakkendicht- heid één per 650 inwoners zijn. Met 25.000 inwoners betekent dat een glasbakkenarsenaal van 38 stuks. Wij bezitten er 21 op 18 locaties. In het stadje Tholen met 7700 inwo ners zouden er 12 bakken moeten staan. Wij hebben er nu 7 op 5 loca ties (hiermee is de onderhavige glasbak meegerekend, want deze is nu tijdelijk verwijderd). Gegeven het feit dat men verwacht dat er per persoon 25 kg glas ge scheiden kan worden ingezameld, presteert Tholen niet meer dan 15 kg- De glasbakkendichtheid kan bijdra gen tot een betere scheiding. Wel kan worden verwacht dat de inza meling niet evenredig met het aantal bakken zal toenemen. Belangrijk zijn de opstelplaatsen waar deze worden gesitueerd, zoals onder 2 vermeld. Publiciteit/informatie zal ook een belangrijk onderdeel blij ven. Zonder gedetailleerd op de financië le gevolgen in te gaan zou een gehe le ondergrondse voorziening een volgende globale raming geven: Maak enkele locaties extra: 25 con tainers ondergronds. Aanleg per stuk 12.000, investe ring 300.000 welke in 15 jaar moet worden afgeschreven. De afvalstoffenheffing zal daardoor met ca. 2,40 per jaar moeten stij gen. 4. Er kan nog niet worden aangege ven of en wanneer er een voorstel is te verwachten om geheel over te gaan op ondergrondse glasbak ken. Waar bovengrondse syste men acceptabel zijn, kan dat om kostenoverwegingen ook zo blij ven. Met het huidige verpakkingenak koord dat minister Cramer met het bedrijfsleven en VNG heeft bereikt zal de komende tijd de inzameling van kunststof flacons ook aandacht moeten krijgen. Er worden landelijk proeven uitgevoerd die kunnen lei den tot een keuze voor Tholen hoe wij hiermee willen omgaan. In dit licht zullen de glasbakken en plaat sen een hernieuwde aandacht krij gen. 5. In het kader van het verlenen van een bouwvergunning is ook naar de welstandsaspecten gekeken. In de overwegingen van de wel standscommissie is het stadsge zicht meegenomen. Wij zijn het met de welstandscommissie eens dat de glasbak in het openbare stadsbeeld behoort. En in deze situatie ook past, aldus b. en w. zet zou moeten worden. Maar vol gens wethouder K.A. Heijboer is er juist bij de bouw van het bedrijf voor Bouman Potter extra aan dacht besteed aan de landschappe lijke inpassing. Maar Van Doorn vond dat het vooral 's avonds niet 'je van het' is. Hij stelde voor om daarover in contact te treden met de provincie. Volgens de wethouder is het ge bouw geheel volgens de regels van het bestemmingsplan gerealiseerd. Overigens heeft de welstandscom missie er indertijd ook advies over uitgebracht. Over het resultaat was de commissie toen zeer te spreken. De commissie kon zich vinden in het voorstel van b. en w. om de winstverwachting voor de exploi tatie van de grond naar beneden bij te stellen, van 726.674 euro naar 500.777 euro. opzwepende liedjes, van traditio neel tot hedendaags. Ook Paul Martin treedt er op, de Ierse muzi kant die al bijna twintig jaar op ve le podia is te horen. Hij woonde in Amerika waar zijn gitaarstijl beïn vloed werd door bluegrass en akoestische muziek. Martin speel de op Ierse festivals met ondre meer The Dubliners en het Kings ton Trio. Martin trouwde met een Nederlandse en kwam terug naar Europa waar hij zijn repertoire uit breidde en hits uit de jaren 60, 70 en 80 ging spelen. De avond begint om half acht en is gratis toegankelijk. Niet alleen de toeschouwers genie ten, ook de meeste paarden staan te trappelen om te vertrekken. „We staan al een tijdje te wachten. Nor maal staat ze allang te stampen, ze blijft nu nog redelijk rustig. Geluk kig maar, door dat stampen slijten haar ijzers snel", zegt Karin van Woerkom uit Scherpenisse, als zij naar haar hallinger kijkt. Het is de eerste keer dat zij aan deze tocht meedoen. Haar plaatsgenoot en 'groom' (paardenverzorger - red.) Ronnie Poot sluit zich bij hen aan. Hij kon op het laatste moment vrij krijgen voor het evenement. Het paard van Van Woerkom doet Het verkeer komend vanuit Tholen werd omgeleid via de parallelweg over de Oesterdam. Het verkeer vanuit Rilland kon op de T-splitsing voor de ravage op de kruising via de parallelweg langs het strandje naar de Gortzakweg worden geleid. Er was net voldoende ruimte op de kruising om het verkeer om te lei den. Politie en brandweer regelden het verkeer. Bij hel ongeval raakte de 67-jarige bestuurder uit Tholen gewond. Hij aangespannen mee. „Ik las over de rit in de krant en vond het wel een leuk idee. Het is altijd gezellig om met een grote groep mee te rijden. We zijn nog nooit aan deze kant van Tholen geweest. Alleen voor een keuring, maar die vond in het dorp plaats. Dat is heel anders dan een tocht van twin tig kilometer", aldus Van Woerkom. Ook Anica Timmerman uit Poortvliet is van de partij. Zij maakt de tocht op het paard en kent het klappen van de zweep. De Poortvlietse reed vorig jaar namelijk ook mee. „Toen was het heel gezellig, vandaar dat ik nu weer meedoe. Ik heb er wel zin in, het is goed weer en de paarden zitten lek- reed bij de sluis vanaf de afslag naar de buitenhaven, de Oesterdam op. Daarbij zag hij de 75-jarige bestuur der uit Den Haag die in de richting van Rilland reed. over het hoofd. De Hagenaar botste op de auto van de Tholenaar die kapseisde en over de weg schoof en voor een deel op de rijbaan voor het verkeer uit Rei- merswaal stil kwam te liggen. De auto van de Hagenaar versperde een deel van de rijbaan vanuit Tholen. Op het moment dat het ongeval ge- ker." Ook zij maakt weinig tochten op Sint-Philipslandse grond. „Hier komen we eigenlijk nooit, dat maakt deze rit ook leuk. Je ziet weer eens wat anders van Tholen." Naast Tholenaren deden er ook veel ruiters uit Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland en Zeeuws- Vlaanderen aan de tocht mee. De organisatie mocht tien ruiters meer verwelkomen dan vorig jaar. De na zomerrit bracht de deelnemers met paarden - zowel aangespannen als onder het zadel - vanaf het haven plateau door het dorp naar de Oost- dijk waar de paarden de polder in gingen. Via de Hogeweg ging de stoet naar de Lange Kruisweg. Hier werd een koffiestop gemaakt, voor dat tie tocht werd voortgezet via de parallelweg van de Philipsdam naar het Schelde-Rijnkanaal. „Dat von den de deelnemers erg leuk, die rou te door het natuurgebied", blikt An ja Neele-Kempeneers, secretaris van dé heemkundekring terug. Via de Krabbenkreekdam kwamen de deelnemers tenslotte weer terug op beurde was er een politieman van het team Kruiningen aanwezig. Hij stond met een wagen te posten bij de sluis. Hij kon direct de hulpdien sten alarmeren. De brandweer kreeg een melding over een frontale botsing met mogelijk beknelling. Brandweercommandant J. de Feij- ter: „We dachten dat beide auto's frontaal tegen elkaar waren gebotst, maar dat bleek niet het geval. En gelukkig zaten de bestuurders ook niet bekneld. We hebben ook niet hoeven knippen. De Tholenaar was zelf al uit zijn voertuig te gekr open." Hij werd door het personeel van de ambulance Tholen op een brancard gelegd en naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Ook de Hagenaar moest voor onderzoek naar het ziekenhuis worden ver voerd. Daar was een tweede ambu lance voor nodig. Die moest uit het havenplateau. „De paarden ble ven ook heel rustig, het was echt ge zellig. De tocht was gewoon fantas tisch." Hoewel de heemkundekring terug kijkt op een goed verlopen nazomer rit, wil de vereniging volgend jaar toch iets anders gaan organiseren. „We hebben de rit nu twee jaar ge houden. We willen de volgende keer een ringsteektoernooi van de grond krijgen", vertelt Neele. Ze krijgt hierbij hulp uit Walcheren. „Ze heb ben ervaring met ringsteekevene menten, die worden daar vaker ge houden. En hier wordt niet veel aan ringsteken gedaan." De heemkunde kring Philippuslandt heeft het plan om het toernooi in het centrum plaats te laten vinden, maar daarvoor moet nog heel wat geregeld worden. „Zo moet er een zandbaan gestort wor den, daar moeten we natuurlijk wel toestemming voor krijgen. We gaan er mee aan de slag." De heemkunde kring richt zich niet alleen op nostal gische paardenactiviteiten. Zo orga niseert zij 16 november in dorpshuis De Wimpel bijvoorbeeld samen met Öns Boeregoed een klederdracht show. Goes komen en arriveerde pas na ruim een half uur. Tot die tijd hield een brandweerman uit voorzorg het hoofd van de bestuurder vast. Na de komst van de ambulance kon een nekkraag worden aangebracht voor het vervoer naar het ziekenhuis. De man was aanspreekbaar. De be stuurder mocht na onderzoek in Lievensberg weer naar huis. Omdat het lang duurde voordat de technische recherche kwam die was voor onderzoek in Zeeuws- Vlaanderen). kon de weg pas rond negen uur weer vrij worden gege ven nadat de twee auto's waren weggesleept en het wegdek was schoongemaakt. Behalve glas en olieresten lagen er ook zeepieren op de weg die uit de emmer van de Tholenaar waren gevlogen. De PvdA had schriftelijke vragen ingediend over de onvrede die er is ontstaan bij bewoners aan de Mo lenvlietsestraat over het plaatsen van een ondergrondse glasbak. Nieuwenhuis gaf aan dat zijn fractie vóór ondergrondse glasbakken is. Maar dat de plek die de gemeente voor ogen heeft niet geschikt is. Hij herhaalde de argumenten die ook bewoners naar voren hebben ge bracht, namelijk dat het een druk stukje straat is waar veel verkeer langs komt, waar ouders met jonge kinderen fietsen waardoor de ver keersveiligheid in gevaar komt. Bo vendien wordt met het plaatsen van de glasbak de fraaie entree naar het centrum aangetast, aldus Nieuwen huis. Hij zei bang te zijn dat daar 'verrommeling' van de publieke ruimte plaats zal vinden, een van de 'grootste ergernissen' van de Neder landers. Hij stelde voor de kwestie in de volgende vergadering te be spreken. maar kreeg daar niet me teen de andere fracties warm voor. Zo wees P.W.J. Hoek (SGP) erop dat het bestemmingsplan kom Tho len al is vastgesteld en dat daar niet aan getornd mag worden. Hij wilde er wel over praten maar dan moest de PvdA aangeven in welk kader dat dan moet gebeuren. Ook J.L. De christelijke belangenvereniging Philadelphia houdt op vrijdag 28 sep tember een jubileumavond naar aan leiding van het 40-jarig bestaan. De vereniging werd op 22 augustus 1967 opgericht voor mensen met een be- In het kader van de deregulering (minder vergunningen aanvragen) komt er binnenkort een nieuwe procedure voor de aanleg van een in- of uitrit. Die zal vastgelegd worden in de Algemene Plaatselij ke Verordening (APV). De aanvra ger krijgt voortaan toestemming in plaats van een vergunning als zijn aanvraag aan de voorwaarden vol- Het e-panel van Klaverblad Zeeland ontving onlangs een vragenlijst over de fusieplannen van de ziekenhui zen boven de Westerschelde. Al 258 mensen meldden zich voor dit panel Inschrijving van nieuwe bedrij ven van Tholen en Sint-Philips land in het Handelsregister in de maand juni 2007. Stichting de Zeeuwse Parlevinker, Hikseweg 1, voorzitter mevr. M. Vos-de Jong uit Hendrik Ido Am bacht, secretaris mevr. A.T. Goede- gebuure-Gunter uit Sint-Annaland, penningmeester mevr. J.M. van Poortvliet-Aarnoudse, bestuurslid I.M. van Poortvliet. Tiben Steigerwerken, Philips van Dorpstraat 13, steigerbouwbedrijf, eenmanszaak van K. Raveendran. Alfa Omega Transport en Koe rier Services, Hoenderweg 44, transport- en koeriersbedrijf, ven nootschap onder firma van G.J.M. van Seer, mevr. A.P. van Seer- Kwist en S. Cowen uit Zevenber gen. Koese holding b.v., Veilingweg 15, beheeractiviteiten, directeur-groot aandeelhouder J.P. Koese uit Goe dereede. Tandartsenpraktijk P.C.A.M. Ver kouteren b.v.. Voorstraat 19, het uit oefenen van een tandartsenpraktijk, directeur-grootaandeelhouder Het Woelnest b.v. Ni-Jo Zeeland holding b.v., Muye- weg 10. beheermaatschappij, direc teur-grootaandeelhouder mevr. N. Bakker. BaJa Zeeland holding b.v., Muye- weg 10, beheermaatschappij. 2 per soneelsleden, directeur-grootaan deelhouder J. Bakker. Van Oeveren J.C.S., Wilhelminas- traat 7, schildersbedrijf en het zich Hage (CU) wees daarop. „Dan moet het bij de uitvoering van het be stemmingsplan worden afgestemd." Ook M.J. Klippel (RFT) vond dat er niet over een eenmalig geval ge sproken moet worden. Er moet dan over een glasbakkcnbeleid worden gepraat. Hij stelde voor dat Nieuwenhuis een voorstel voorbereidt en dat voorlegt aan het de commissievoorzitters en de burgemeester. Volgens L.J. van Doorn (ABT) gaat het erom dat er nu te weinig glas wordt ingezameld en dat het streven moet zijn om meer in te zamelen. Zowel E. Friage (VVD) en J.P. Bout (CDA) wilden er wel over praten. Zij hadden bei den al goede ervaringen opgedaan met inzamelen van afval in respec tievelijk het noorden van het land en in Goes. Nieuwenhuis ('glasbak- kenspecialist') zei er geen moeite mee te hebben een voorstel te schrijven. Het ging hem er niet om het bestemmingsplan opnieuw ter discussie te stellen. „Maar ik word hier als raadslid over aangesproken en dan moet je daar wel wat aan doen. Daar ben je toch raadslid voor?" perking. Sindsdien heeft de afdeling Tholen een grote bekendheid gekre gen en vele activiteiten ontplooid. Op de jubileumavond in de hervormde kerk van Sint-Annaland wordt mede werking verleend door de muziek groep Krooswijk. De leden van deze groep voor mensen met een beper king komen uit de Hoeksewaard. De kerk is vanaf 7 uur open en de toegang is gratis. doet. Is dat niet het geval, dan overlegt de gemeente met de aan vrager. Zodra er toestemming wordt verleend, sluit de gemeente een privaatrechtelijke overeen komst met de desbetreffende inwo ner voor betaling van de aanlegkos- ten. Als het geld binnen is, gaat de gemeente over tot uitvoering. De procedure wordt binnenkort gepu bliceerd in de gemeentelijke voor lichtingsrubriek Tholenderwijs in deze krant. De benodigde formu lieren zijn via de website verkrijg baar. aan om mee te denken over de Zeeuwse gezondheidszorg. De re sultaten van de vragenlijst gebruikt het Klaverblad om een standpunt in te nemen over de fusieplannen. Mensen die zich voor het e-panel willen aanmelden, kunnen terecht op de website www.klaverbladzee- land.nl. verhuren als vrachtwagenchauffeur, eenmanszaak van J.L. van Oeveren. Autobedrijf De Groen, Hogeweg 29, het treffen van voorbereidingen voor het uitoefenen van een garage bedrijf, eenmanszaak van P.J. de Groen. Elenbaas-Snoep holding b.v., Zwar- teweg 1, holding, bestuurders J.J. Elenbaas en mevr. E.M.Elenbaas- Snoep. Loon- en grondwerkbedrijf J. Elen baas b.v., Zwarteweg 1, het uitvoe ren van een loon- en grondwerkbe drijf, 2 personeelsleden, directeur-grootaandeelhouder Elen baas-Snoep holding b.v. Elenbaas-Snoep Onroerend Goed b.v., Zwarteweg 1, het uitoefenen van een beleggings-, beheer-, onroe rende zaak- en holdingmaatschap pij, directeur-grootaandeelhouder Elenbaas-Snoep holding b.v. S.A. Streef. Langeweg 38, glazen- wassersbedrijf en het optreden als musicus en het geven van muziek les, eenmanszaak van S.A. Streef. Koldijk Installatiegroep b.v., Hen- riëttedijk 1. het oprichten en ver werven van, het deelnemen in en het samenwerken met, het besturen van, alsmede het doen financieren van andere ondernemingen, bestuurders J.R. Koldijk Holding b.v. en Com- mandement holding b.v. uit Som- melsdijk. Zeeuwse bouwonderneming c.v., Wilhelminastraat 67, projectma nagement en bouwwerkzaamheden. 3 personeelsleden, beherend ven noot Barabis Ltd uit Hythe, Kent. Engeland, gevolmachtigde J.J. Bo gen. J.W. Versteeg, agrarische, bouw- en cultuurtechnische dienstverlening en alle daaruit voortvloeiende en bijbehorende werkzaamheden, een manszaak van J.W. Versteeg, gevol machtigde mevr. J. Versteeg-van Hengel. Voor de aanpak van huiselijk geweld gaat de gemeente 2593 euro per jaar uittrekken. Dat heeft het college van b. en w. dinsdag besloten. Het huiselijk geweld wordt door alle dertien Zeeuwse gemeenten samen aangepakt. De kosten daarvan worden verdeeld. De kosten worden gedekt uit het budget voor volksgezondheid. Advertentie I.M. Hulpverleners in actie na de botsing bij de Bergsediepsluis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 9