"Van beide kanten was het liefde op het eerste gezicht" Verkoping voor ouderenzorg in Stavenisse levert 6800 euro op Jaar cel in voor handel in vuurwerk Van Houte Wonen neemt Jacobs over Gabri Hoek heeft weer zin in gemeenteraad Oud-wethouder Kosten Sint-Philipsland overleden Verkeer naar Sint-Annaland wordt omgeleid Donderdag 13 september 2007 „Nu maken bruidsparen grote reizen, maar toen wij trouwden was het heel anders hoor." Dat zegt Willem Geluk uit Tholen die zestig jaar geleden in het huwelijk trad met Jo Quist. Ze ontmoetten elkaar op een zaterdag avond op de Molendijk in Sint-Maartensdijk. Het was liefde op het eerste gezicht. Van beide kanten, benadrukt het paar lachend in hun woning in de Burgemeester van Vrijberghestraat. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Stikgezellig Willem Geluk en Jo Geluk-Quist zestig jaar getrouwd in Tholen Vraagtekens 2000 euro voor landschapsbeheer Creatief complex Toekomstige bewoners wooncomplex krijgen inspraak in schetsplan Touwtrekken Voor de derde keer treedt Gabri Hoek uit Sint-Maartens dijk tussentijds aan als lid van de gemeenteraad. Als eerstvolgende op de kieslijst zal hij in de VVD-fractie de in december vertrekkende Els Frigge opvolgen. Hoek nam in april vorig jaar afscheid, nadat zijn partij hem als zittend raadslid op een onverkiesbare plaats had gezet en hij niet werd herkozen. De 46-jarige F. K. uit Oud-Vossemeer moet terug naar de gevangenis. De meervoudige economische strafkamer in Middelburg veroordeelde de man donderdag voor handel in verboden vuurwerk tot 18 maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man zat elf da gen in voorarrest, nadat hij eind 2005 in Rijswijk met ille gaal vuurwerk werd aangehouden. In de strafmaat wer den ook uitkeringsfraude en zijn strafblad meegenomen. Twee dagen na zijn 68ste verjaardag is vrijdag oud-wet houder Bram Kosten van Sint-Philipsland overleden. Hij was al geruime tijd ziek. Kosten is gisteren in zijn woon plaats begraven. Alle activiteiten komen in Tholen Van Houte Wonen neemt per 1 januari de activiteiten over van Jacobs wonen en slapen aan de Meeten in Roosendaal. „Voor ons is dit een hele positieve impuls omdat we nu Topform-dealer worden", zegt Erik van Houte. Alle activiteiten worden aan de Stevinweg in Tholen geconcentreerd. Gaat dc jeugd tegenwoordig vooral in Sint-Annaland en Poortvliet uit. na de oorlog trokken jongelui naar de smalstad. De 'meuldiek' was een geliefde plek voor jongens en meis jes die er in groepjes op en neer kui erden. vertelt Geluk „Het was toen voor jongeren dé plek om bij elkaar te komen. Half het eiland ging er naar toe." Hij was er met een vriend naar toegegaan, zij met een vriend in. Na zestig jaar zijn ze nog steeds bij elkaar en daar zijn ze dankbaar voor. Ze trouwden in het stadhuis van Tholen waarna het huwelijk kerke lijk werd bevestigd door dominee A. van Leeuwen in de Christelijk Gere formeerde kerk in de Visstraat waar ze nog steeds kerken. Zij was op 11 september 1947 'volledig in tenue', hij droeg een gehuurd streepjespak. Jo: „We hebben toen nog wel ge feest bij Hof van Holland, bij Jan van Boven. Met een kommetje kof fie en gebak, een borreltje en een wijntje. Het was heel gezellig." Ze konden nog niet op zichzelf gaan wonen omdat er vlak na de oorlog nog weinig woningen beschikbaar waren. Het stel ging dan ook inwo nen bij de ouders van de bruid aan de Hofstraat. Dat duurde 2,5 jaar tot het echtpaar een woning kon betrek ken aan de Ten Ankerweg. Onge veer tegenover waar tankstation Es- kens stond. Ze zouden er 34 jaar wonen. Geluk was zelfstandige. Samen met zijn drie broers dreven ze een boer derij in Molenvliet. Het huis met schuur en varkenskot staat er nog. Ze verbouwden aardbeien, bonen, bloemkool, maar ook vroege aard appelen. „Ik heb heel lang samen gewerkt met mijn broers. We had den op drie plekken rond Tholen percelen. In de Dalempolder, de Nieuwlandpolder en in de Slabbe- coornpolder. We hadden twee hecta re met aardbeien. In de zomer waren er soms wel 100 man aan het pluk ken. Die gingen naar de veiling in Bergen op Zoom, een deel naar de fabriek. En we teelden bloemkolen. Wel eens meer dan 100.000." In de loop der jaren raakten de broers steeds meer land kwijt voor industrie én woningbouw. „Langza merhand zijn we onteigend. Dat viel niet mee want wat we voor de grond kregen was weinig." Geluk zou er veel over kunnen vertellen, zegt hij, maar doet dat niet. „Het is voorbij, maar je moet niet denken dat het meevalt als je steeds grond wordt ontnomen." Zijn vrouw werkte ook mee op het land als er geoogst moest worden. „Niet de hele tijd, vanwege de kin deren, maar van mei tot oktober ging ik wel mee in de pluk. Ook om aardappelen en uien op te rapen. Vroeger ging alles nog met de hand. Je moest de hele dag kruipen, maar mijn knieën zijn nog heel, hoor", lacht de 82-jarige. Wat dat betreft is er veel veranderd, zegt Geluk (87). „Een boer moet nu alles zelf doen. Je ziet bijna geen mensen meer op het land." Vroeger zaten de plukkers en arbeiders in grote groepen koffie te drinken op het land, zegt zijn vrouw. Geluk werkte tot zijn 52ste als zelf standige. Daarna ging hij in loon dienst. Dat viel niet mee. Hij was van jongs af aan gewend geweest zelfstandig te werken. „Dan ben je je vrijheid kwijt, maar het is wel goed gegaan." Hij werkte in de plantsoenendienst bij de gemeente Goes. De laatste 5,5 jaar - tot zijn pensionering op 62-jarige leeftijd - werkte hij voor het gemeentebedrijf in Delft. „Daar heb ik het heel goed gehad. Ze wilden niet dat ik weg ging, maar ik vond het genoeg. Ik moest elke dag op en neer naar Delft en dat werd toch wel zwaar." Geluk was ook bestuurlijk heel ac tief. Hij was 25 jaar lang penning meester van de kerkenraad van de Christelijk Gereformeerde kerk, maar ook meer dan twintig jaar penningmeester van de lagere school CNS de Regenboog. Ook was hij actief in het bestuur van de Schutse in Sint-Annaland. „Ik ging overal over de spiekers. Ze zochten me altijd op om het geld te beheren. Ik had het er heel druk mee want ik moest elke maand de onderwijzers en de dominee uitbe talen. Die kwamen bij ons om hun geld. Je leert er veel van. Eén ding is dat je ontzaglijk sterk moet staan wil je je niet aan alles over geven. Ik heb een heel druk leven achter me gehad. Ik heb wel eens nachten opgezeten voor het be- stuurswerk. Maar ik ben heel dankbaar dat ik het heb mogen doen." Het bracht veel mensen over de vloer, herinnert zijn vrouw nog. „Zeker toen de Schutse werd ge bouwd. Bestuurders en aannemers. Dat was stikgezellig, maar hij moest ook vaak naar een vergade ring, hoor. Dan zat hij hier en dan daar en dan zat ik thuis alleen." Ze lachen er nu allebei hartelijk om. Willem Geluk en Jo Geluk-Quist wonen alweer ruim 14 jaar in de Burgemeester van Vrijberghestraat in Tholen. Met zijn bestuurswerk stopte Ge luk toen hij 67 jaar was. Het echtpaar woont nu alweer 14.5 jaar in de Van Vrijbergestraat. De bejaardenwoningen ogen niet groot, maar volgens Geluk is er meer ruimte dan in de eengezins woning aan de Ten Ankerweg. Me vrouw Geluk: „Deze huizen zijn hetzelfde als in de Irenestraat. Wij stonden al op de lijst. We wilden hier graag wonen en zijn het ook toegewezen. We hebben hier alles gelijkvloers. Met slaapkamer bene den." Ze zijn nog goed gezond. Geluk rijdt zelfs nog auto. „We doen nog wel eens een ritje. Vroeger gingen we in de zomer op vakantie. Ook wel eens naar het buitenland, naar Oostenrijk."Hij fiets ook nog. „Ik heb het voorrecht dat ik nog nooit in het ziekenhuis heb gelegen. Zij is wat minder goed ter been. Fiet sen doet ze niet meer na een val an derhalf jaar geleden. Het huishou den doet ze zelfstandig, maai' ze krijgt veel hulp van haar man, zegt ze. Ook haar kinderen helpen een handje mee. als het om de buiten boel gaat. Na zijn pensionering hield Geluk nog een grote moes tuin aan van 450 vierkante meter, maar nu bewerkt hij nog maar 20 vierkante meter volkstuin van zijn schoonzoon aan de Julianastraat. Ze vinden dat Tholen wel enorm veranderd is. De stad groeit met nieuwbouwwijken Waterfront en Stadszicht. Het nieuwe gemeente huis vordert gestaag. Willem: „Ik vind het wel jammer dat mensen uit Stavenisse en Smurdiek hele maal deze kant op moeten komen. Alles staat straks op een dotje." En Jo ziet het centrum van de stad leeglopen, zeker nu ook de biblio theek is vertrokken uit de Dalem- sestraat. „Het is niet zo gezellig meer. Toen we in de Hofstraat woonden, had je overal winkeltjes. Dat was heel gezellig. Het is nu ge woon uitgestorven." Geluk volgt de ontwikkelingen in de maatschappij nog op de voet. Hij is wat somber gestemd als het om de mensheid gaat, zegt hij: „Al die echtscheidingen die er vallen. Die tijd hebben we op zien komen. Lang niet zo veel mensen kunnen het met elkaar vinden. Ze zetten al gauw vraagtekens bij de huwelijkse trouw, maar ja wij hebben er niks mee te maken. Er kan in een men senleven veel gebeuren. Als je ge zond bent en je kinderen zijn dat ook, dan is dat een voorrecht maar wat de toekomst openbaart, weten we niet." Het echtpaar kreeg vier kinderen, twee jongens en twee meisjes. De oudste werd in de Hofstraat gebo ren, de tweede en derde in de Ten Ankerweg, de laatste in het zieken huis in Lievensberg. Drie van hen wonen in Tholen, eentje in Hardinx- veld-Giessendam. Ze hebben 15 kleinkinderen en 9 achterkleinkin deren. En er is er weer eentje op komst. Ze herdenken hun 60-jarig bruiloft samen met hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinde ren. Geluk: „Met aanhang is dat ook al meer dan veertig man. Ik ben er tevreden mee. hoor." Het zou een verwijzing kunnen zijn naar de tekst boven de deur van de woonkamer. Uit Spreuken: ,De zegen des Heeren die maakt rijk en voegt er geen smart bij.' Burgemeester W. Nuis bracht dins dag namens het gemeentebestuur een bezoek aan het echtpaar. De provincie gaat door met weg werkzaamheden op Tholen. Deze hele week is de provinciale weg tus sen Oud-Vossemeer en Sint-Anna land - van de Krabbenkreekweg tot aan de Veilingweg - dag en nacht afgesloten omdat ze wordt geasfal teerd. Op de T-splitsing van de Ou de Zeedijk en de Veilingweg wordt bovendien een roodkleurig plateau gemaakt. Hetzelfde weggedeelte (dus Broekseweg, Bartelmeetweg, Priestermeetpolder, Joanna Maria- polder en Oude Zeedijk) is vervol gens van 17 tot en met 28 septem ber overdag voor het verkeer afgesloten. Dit om langs de rijbaan grasbetontegels te leggen. Het verkeer wordt omgeleid. Vanuit Sint-Annaland wordt dit via de Lan- geweg, Bram Groenewegeweg en Paasdijkweg gestuurd. Vanuit de richtingen Nieuw-Vossemeer, Sint- Philipsland en Oud-Vossemeer is de omleiding via de Zoetendijk, Roo- landsedijk, Zwarteweg (voor deze drie wegen geldt tijdelijk eenrich tingsverkeer), Bram Groenewege weg en Langeweg. De gemeente geeft 2000 euro aan de stichting landschapsbeheer Zeeland in Goes voor het herstel van cultuur historische elementen die door de stichting op Tholen en Sint-Philips- land zijn of worden aangepakt. Het gaat onder meer om het opknappen van een welput, een glas-in-lood- raam en een varkenskot. VERVOLG VAN BIEB Een mevrouw met een kinderwagen stelt de ruimte tussen de stellingen op prijs. „Je kunt er goed met een kinderwagen door. Aan de Dalem- sestraat was ik vaak bang dat ik de doorgang voor anderen versperde", zegt ze. Hoewel de bibliotheek voor haar dichterbij is gekomen, vindt ze het - net als het echtpaar Van den Berge - jammer dat er weer een voorziening weg is uit het centrum van Tholen. Inmiddels zijn in hel Westerpoorl- college de lessen afgelopen. Vanuit de school lopen enkele leerlingen - herkenbaar aan hun rugzak - de bi bliotheek binnen. „Dat is dc bedoe ling geweest", zegt directeur Wim Otterman. In Sint-Maartensdijk had de school geen eigen bieb. Wat er deze eerste middag dat de nieuwe vestiging open is nog verlaten bij staat, is de mediatheek. Op het par keerterrein start Anita Boogaart haar brommer, een tas vol boeken bij zich. „Twee weken heb ik zon der moeten doen. En ik lees zo graag, al van kinds af", zegt ze. Op de rekening van ouderenzorg Stavenisse wordt binnenkort 6800 euro gestort. De Oud Gerefor meerde Gemeente en vrouwen vereniging Stavenisse wisten dit bedrag zaterdag tijdens een ver koping in te zamelen voor het woonzorgcomplex dat momenteel ontwikkeld wordt. „De verkoping is goed bevallen, de opbrengst is werkelijk boven verwachting", al dus hoofdcoördinator N. Heij- boer. Het was de eerste keer dat de Oud Gereformeerde Gemeente samen met de vrouwenvereniging een verkoping hield voor dit doel. „De opkomst kan je alleen maar afwachten, maar de gezamenlijke dag verliep prima." Begin juni gaf de kerkenraad zijn goedkeuring om twaalf seniorenap partementen te bouwen aan de Post- straat-Zuid in Stavenisse. De stich ting Ouderenzorg financiert de bouw en stelt 1,5 miljoen euro be schikbaar. Een projectgroep is mo menteel bezig met het uitwerken van een schetsplan. Duidelijk is al dat er vier driekamerwoningen ko men en acht tweekamerwoningen. „De driekamerappartementen krij gen twee slaapkamers, de anderen één. Daarnaast hebben allen een woonkamer met keuken", vertelt H. Dorst, secretaris van de project groep. Er is overleg met de gemeen te geweest over de plannen. En zij reageerde niet negatief op het idee. zegt hij. „Wel moet het definitieve plan straks nog beoordeeld worden door de welstandscommissie." De projectgroep werkt de komende weken hét schetsplan verder uit. Zij gaat bekijken of er bouwtechnisch nog dingen aangepast moeten wor den. „Nagaan of er bijvoorbeeld nog ramen of deuren bij moeten ko men. Is de centrale ruimte groot ge noeg, zodat mensen hier ook een verjaardag in kunnen vieren? We zitten nog met dat soort vragen", legt Dorst uit. De toekomstige be woners worden binnenkort uitgeno digd voor een informatieavond, zo dat ook zij adviezen aan de projectgroep kunnen geven over de woonvoorziening. „De ouderen die in deze appartementen gaan wonen, moeten ook hun invulling kunnen geven. Het bouwplan ligt nog open." Er hebben zich al elf belangstellen den voor de woonvoorziening inge schreven. Met het woonzorgcom plex wil de Oud Gereformeerde Gemeente leden de mogelijkheid geven om in een identiteitsgebon den woonzorgcentrum zo lang mo gelijk in het eigen dorp te blijven wonen. Maar ook Tholenaren die buiten Stavenisse wonen, hebben al interesse getoond. Het complex wordt opgesplitst in twee delen van zes appartementen. Daartussen bevindt zich straks de hoofdingang en de gemeenschappe- H. Dorst (links), secretaris van de projectgroep ouderenzorg Stavenisse, toont tijdens de verkoping van de Oud Gereformeerde Gemeente en vrouwenvereniging Stavenisse als veilingmeester verschillende goederen. De opbrengst is bestemd voor een identiteitsgebonden woonzorgvoorziening in het dorp. lijke ruimte. Een glazen hal aan de achterkant van de woonvoorziening verbindt de appartementen met el kaar. „De bewoners kunnen zo overdekt via de achterdeur elkaar bereiken of hun terras." De woningen zijn ruim, rolstoel- en rollatorvriendelijk en voldoen aan de laatste zorgeisen. Daarnaast wor den op het terrein tien tot twaalf parkeerplaatsen, een berging, fiet senrekken en een binnentuin gere aliseerd. „De architect is zeer cre atief bezig geweest met de invulling van het perceel. De gevels van de 12 appartementen verspringen wat, zo dat het niet één blok wordt. Boven dien is het perceel niet recht. Er zit een knik in de weg, die komt ook in het gebouw terug, het is echt origi neel." De projectgroep komt woens dag bijeen om het schetsplan verder uit te werken. Afgelopen zaterdag bracht de verko ping aan de Pilootweg - op het ter rein van Van Haaften - de nodige mensen op de been. Auto's stonden in lange rijen aan de kant van de weg geparkeerd, elk plaatsje in de omge ving werd benut. Terwijl kinderen zich op het grasveld aan de Piloot- weg in Stavenisse vermaakten met touwtrekken, skelteren en paardrij den, verzamelden de ouderen zich zaterdagochtend op het midden van het terrein voor de verkoop per op bod. „Als eerste dit kannetje uit 1900. Wie biedt meer dan vijf eu ro?", vroeg 'veilingmeester' Dorst aan de menigte. Het tinnen kannetje vond twee minuten later al een nieu we eigenaar, die hier vijftien euro voor over had. Een aantal jongeren had zich ook bij de groep geschaard. Elsbeth Joppe, Adrianna Flikweert en Reinier Flikweert hadden name lijk iets van hun gading gezien. „Ik zou die glijbaan erg graag willen hebben", zei Elsbeth. Ze moest nog even geduld hebben tot de rode glij baan aan de beurt is. Er waren een boel producten die vóór de glijbaan aan bod kwamen, zoals een oud snaarinstrument, een fruitschaal, een kano. Een voor een gingen de goe deren van de hand. Maar ook bij de stands aan de voorzijde van het ter rein was er tijdens de veiling nog voldoende belangstelling. Daar wer den boeken, schilderijen, etenswa ren en tweedehands artikelen ver kocht. „Hoeveel dat afdroogrek kost? 20 of 30 cent", antwoordde een vrijwilligster onderhandelend op de vraag van een bezoekster. „Alles is meegenomen. Het gaat allemaal naar de ouderenzorg." Dorst weet nog niet waar de op brengst van de verkoping aan be steed gaat worden. „We hebben een apart rekeningnummer geopend voor de ouderenzorg. Daar hebben we ook al verschillende donaties van particulieren en sponsoren op ontvangen. We gaan later pas bekij ken wat we met het geld gaan doen." „Je mist nu van bijna twee jaar ach tergrondinformatie", zegt Hoek (49). „Hoewel ik in de steunfractie zit, een abonnement heb op de raadsstukken en op de website van de gemeente onder meer de weke lijkse besluitenlijst van b. en w. bij houdt. zal het veel tijd kosten om er weer in te komen." Hoek wist al wat langer dat Frigge overwoog om te stoppen en hij heeft al een gesprek met het afdelingsbestuur achter de rug. Uit zijn reactie valt te beluiste ren dat hij er weer zin in heeft. Gabri Hoek debuteerde in april 1993 in de gemeenteraad, als op volger van de tussentijds vertrok ken Vossemeerder Hans van Gorsel. Bij de raadsverkiezingen voor de nieuwe gemeente Tholen (mét Sint- Philipsland) zetten de liberalen Hoek op de derde plek. Maar de partij sleepte slechts twee zetels in de wacht, zodat in december 1994 na twintig maanden het doek viel voor de Smurdiekse agrariër. In ja nuari 2004 maakte Hoek zijn ren tree. hij nam de plaats in van Eric Goossen die voor de VVD wethou der werd nadat ABT had besloten uit het college te stappen. Zestien maanden later was het al weer voorbij, want opnieuw zette Hoeks eigen VVD anderen dan de zittende raadsleden aan de top van de kandi datenlijst. De inkomsten uit de verkoop van het vuurwerk had de Tholenaar drie jaar lang (van september 2002 tot eind 2005) verzuimd op te geven aan de uitkeringsinstantie UWV. Het fraudebedrag bedroeg circa 40.000 euro. De man haalde het vuurwerk net over de Belgische grens en verkocht de Chinese rollen, flowerbeds, Ro meinse kaarsen, lawinepijlen en ni- traatbommen voornamelijk aan klanten in de Randstad. Zij namen voor duizenden euro's af. De lu cratieve handel zou een ton hebben opgebracht. De politie hield de verdachte al lang in de gaten. De man werd aange houden in de woning van zijn zuster in Rijswijk. In zijn auto lagen dozen met illegaal siervuurwerk. Een gro te partij, honderd kilo zwaar vuur werk. had hij opgeslagen in een ga rage in Den Bommel. De rechtbank hield er rekening mee dat de man al eerder was veroordeeld voor handel in verboden vuurwerk en er deson danks mee was doorgegaan. „Het was voor mij een soort verslaving", had hij gezegd. Ook golden de enor me risico's - de opslag van zwaar vuurwerk en het pendelen met het explosieve materiaal - als een be langrijke factor voor de strafmaat. Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden dezelfde gevange nisstraf geëist. De officier heeft ook nog een ontnemingsvordering aan gekondigd. Dé man heeft schulden aan de belastingdienst en het UWV. Bram Kosten debuteerde in 1978 in de Sint-Philipslandse politiek. Hij stond nummer twee voor het CDA, dat een tweede raadszetel verover de ten koste van de SGP. Al snel kwam het tot een breuk tussen het nieuwe raadslid en zijn partij. Te gen de wens van het bestuur in - dat SGP en PVAB de wethouders- posten gunde - bereikte Kosten overeenstemming met de SGP over een wethouderszetel. Hij werd tweede wethouder naast Leen Wal pot, maar de ledenvergadering van het CDA deed hem om de kwestie in de ban. In 1982 kwam Kosten vervolgens uil met een eigen lijst Gemeentebelang en daarvoor zat hij acht jaar lang als wethouder in de gemeenteraad. Hij had welzijn en sociale zaken in zijn portefeuille en vertegenwoordigde de gemeente in een groot aantal gemeenschap pelijke regelingen. Toen Bram Kosten in 1990 geen kandidaat meer was, lukte het Gemeentebe lang niet om zich te handhaven. 'Als wethouder heb je toch het ge voel dat je daadwerkelijk iets aan de ontwikkeling van de gemeente doet. Daar zie ik met veel genoe gen op terug', schreef Kosten in het boekje 'Sint Philipsland terug blikken en vooruitzien' dat eind 1994 verscheen bij de opheffing van de zelfstandige gemeente Sint- Philipsland. Twaalf jaar lang vormde hij een eenmansfractie in de raad. Daarover zei hij bij zijn afscheid in april 1990: „Dat lijkt makkelijk. Maar je kunt het beter oneens zijn met een ander dan met jezelf." Burgemeester T.A. Vogel typeerde de vertrekkende wethou der als iemand die vlot van begrip was en bescheiden in woorden (wel graag kwinkslagen maakte), maar die wél een duidelijke me ning had en niet over zich liet lo pen. Bij de samenvoeging van de ge meenten Sint-Philipsland en Tho len werd Bram Kosten tóch weer politiek actief. Hij was de tweede man op de lijst voor de RPF/GPV, maar deze combinatie bleef op één raadszetel steken. Ook vier jaar la ter leverde zijn derde plek Kosten geen raadszetel op en in 2002 fun geerde hij alleen nog als lijstdu wer. Ook buiten de politiek zette Bram Kosten zich in voor de samenle ving. Hij was plaatselijk actief voor de vakbond CNV en als be stuurslid, voorzitter en vrijwilliger bij het Rode Kruis. Van 1997 tot 2004 was hij bovendien ouderling kerkvoogd in de Hervormde Ge meente Sint-Philipsland. Van Houte zal daar de projectafde ling van 600 m2 met o.a. kantoor meubilair in het magazijn onder brengen om ruimte te maken voor de Topform-collectie van 700 m2. „In ons huidige assortiment zullen wijzigingen komen omdat we een aantal overlappingen hebben met de Topform-collectie. We gaan daarom een aantal modellen uit verkopen, mede om ruimte te scheppen." Jacobs is met 18 medewerkers een bekende meubelzaak in Roosen daal. Een zoon en een dochter na men het bedrijf destijds van hun ouders over, maar nadat haar broer was overleden, besloot de vrouw niet alleen verder te gaan. Het be drijf sluit en het pand wordt ver kocht. „Wij hebben de licenties gekocht en nemen de lopende or ders en de service over", zegt Erik van Houte. „Op meubelbestellin gen zit namelijk een doorlooptijd van 8 tot 12 weken en op deze ma nier zijn de klanten zeker van een goede afhandeling." Jacobs bedient het midden en ho gere segment met de Topform-col lectie. „Dat sluit prima aan bij on ze activiteiten, want Topform is een heel goed concept", aldus Erik van Houte. De dichtstbijzijnde dealers zitten in Heinkenszand, Bavel en Rotter dam. „We kunnen dus een heel groot gat opvullen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 3