I Erehaag voor juffrouw Anita Schot Plaatselijk nieuws Condoleanceregister Sint-Philipsland EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 september 2007 Renovatie huis Hoogstraat 4 CENT KORTING op benzine Afscheid ds. Vernooij Winterwerk van start Burendag Meanderlaan Kleding voor Letland Lezing De Brés Overvliegweekend Klachten Gemaalweg Brandalarm stadhuis Vervuiling Molenstraat ROMMELMARKT Vacatures kerkenraad Statiegeldactie Afronding zendingsproject Verkiezingen Vogel vreugd Café akkoord 2700 euro Rieburch Geslacht in eigen slagerij Geslaagd Winst Lindhout Meeste vis Westdorp Jos-dagen in Centrum Arjanna in Cronicke EHBO-cursus 1,6 meter vis Makreel 458 maaltijden Voetbalschool Kankerbestrijding gemeente Tholen Agenda 2 Tholen De gemeente wil meewerken aan het uitbreiden en renoveren van de wo ning en de garage aan de Hoogstraat 46. Voor het bouwplan is een vrij stelling nodig op het bestemmings plan. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Het afscheid van ds. P. Vernooij van de Hervormde Gemeente is vastge steld op zondag 14 oktober om drie uur. De predikant heeft een beroep aangenomen uit Stolwijk. Als tijde lijk vervanger is ds. J. Blom uit Ridderkerk aangesteld. Deze voor malige predikant uit Sint-Maartens dijk is inmiddels met pensioen. Ook pastoraal medewerker PM. van 't Hof zal een aantal werkzaam heden van ds. Vernooij op zich ne men. De leden van de Hervormde Ge meente kunnen vrijdagavond 21 september naar de stembus voor de vervulling van twee vacatures in de kerkenraad. A. van Gorsel uit Oud- Vossemeer en C. Hoogendoorn van de Slabbecoornweg zijn kandidaat voor de vacature van ouderling. Voor de tweede vacature van ouder- ling-kerkrentmeester zijn A.P van Elsacker van de Mossellaan en A.L. van Vossen uit de Garnalenstraat de kandidaten. Na de stemming wordt de plaatselijke regeling besproken waarin o.a. de samenstelling van de kerkenraad, de verkiezing van ambtsdragers, de besluitvorming, de kerkdiensten en vermogensrech telijke aangelegenheden zijn opge nomen. Het winterwerk van de Hervormde Gemeente Immanuël en de Gerefor- meerde Ichthuskcrk begint een ge zamenlijk startweekend. Zaterdag middag is er een kinderknutsel- mdidag. 's Avonds is er van half zeven tot half negen een zeskamp bij de voor malige Oesterputten voor jong en oud. De dag wordt afgesloten met een sing-in rond een kampvuur bij het scoutinggebouw. Iedereen die mee wil zingen, is van harte wel kom. De zondagmorgendienst be gint om half elf in de Ichthuskerk. Voor de dienst kan men koffie drin ken in het Visnet. De dag wordt be sloten met een gezamenlijke lunch in de Gasthuiskapel. De bewoners van de Meanderlaan maken zich op voor burendag. Het evenement vindt zaterdag op ver schillende straten in Nederland plaats en is bedacht door een be kend koffiemerk. Op de website www.deburendag.nl kunnen men sen zich opgeven voor een buurt feest. Uit Tholen hebben zich voor al bewoners van de Meanderlaan zich aangemeld, waardoor deze straat de titel "de feestelijkste straat in Tholen' krijgt. Het is de tweede keer dat de nationale burendag wordt georganiseerd. Vorig jaar de den er zo'n 300.000 buren mee. Er hebben zich tot nu toe 162.000 mensen aangemeld voor het nieuwe buurtfeest. In het parochiecentrum van de ka tholieke kerk aan de Markt wordt zaterdag van half tien tot twaalf een grote kledinginzamelingsactie voor Letland gehouden. De organisatie vraagt kleding en andere materialen bij voorkeur in bananendozen aan te leveren. Samen met een parochie in Kaatsheuvel wordt dit jaar weer zo'n vijftig kub kleding en spullen in een zeecontainer naar Letland vervoerd. De kosten van het ver voer bedragen 300 euro. Op dit mo ment heeft de kerk bijna voldoende in kas om dit transport te kunnen betalen. Twintig leden van de christelijke ouderenvereniging Tholen kwamen onlangs bijeen in De Wingerd voor de eerste lezing van het seizoen. Ds. Van Kooien sprak over Guido de Brés. de opsteller van de Neder landse geloofsbelijdenis. Deze werd geboren in 1522 te Mons, als zoon van katholieke ouders. Prote stanten werden beschouwd als ket ters. Hij vluchtte daarom samen met zijn vriend Johannes Alasko naar Londen, waar koning Eduard de zesde vervolgde protestanten on derdak bood. De Brés verhuisde vervolgens naar Lille. Daar trouw de hij met Catharina van Doornik en hield huisgodsdiensten. In 1551 stelde hij de Nederlandse geloofs belijdenis op en stuurde deze naar koning Philips II in Spanje. De Brés belandde als hofpredikant in Sedan, maar vertrok in 1566 naar Antwerpen om daar als predikant aan de slag te gaan. Tijdens de beel denstormen vluchtte hij met zijn vriend Peer Grind naar Arman, waar hij gevangen genomen werd. Op 31 mei 1567 werd hij opgehan gen met zijn vriend. Ook zijn broers en zwager stierven als mar telaars. Ds. Van Kooten eindigde de bijeenkomst op verzoek van vice- voorzitstcr mevrouw De Visser met een dankgebed. Bij scouting Heenetrecht werd za terdag in Veere het jaarlijkse over vliegweekend gevierd. Tijdens dit evenement is een groep van 26 scouts naar hun volgende groep ge gaan. Traditiegetrouw moesten zij daarvoor halsbrekende toeren uitha len. wat de meesten een nat pak op leverden. Drie meisjes die van de zeeverkenners naar de wildevaart verkasten, werden door de jongens van deze speltak met emmers water begroet. De scouts Roderick Schrij ver en Jeroen Westra 'vlogen over' naar de stam, de oudste groep scouts tot en met 21 jaar. Daarnaast sloten maar liefst dertien dolfijnen zich aan bij de orkagroep en maak ten zo plaats voor nieuwe scouts. Volgens leidster Lieke van Dijk zijn dit voor het eerst sinds jaren alle maal kinderen van zeven jaar. Ten slotte gingen er zeven orka's naar de zeeverkenners. Het overvliegweek end had een piratenthema, waarin ouders en kinderen meededen aan spelletjes. Het zingen bij het kamp vuur en de barbecue waren zaterdag weer de vaste onderdelen van het overvliegweekend. Voorzitter Her man Bosman kijkt tevreden terug en vond het leuk dat mensen van ver schillende leeftijden samen een leuk weekend konden beleven. Het eve nement verliep zonder problemen. Alleen de kanowedstrijden werden afgelast vanwege de harde wind. De fractie van het CDA heeft schriftelijke vragen gesteld over de verkeersveiligheid aan de Gemaal- weg. Volgens de fractie zijn er al di verse klachten over de snelheid van het verkeer. De fractie wil weten of het college er zich van bewust is dat er in het kader van duurzaam veilig verkeer dringend aanpassingen no dig zijn om de snelheid te beper ken. Volgens het CDA is het 'wach ten op een incident'. Het CDA wil dat dit voorrang krijgt 'voordat er ernstige dingen gebeuren.' De blusgroep rukte in de nacht van maandag op dinsdag tegen vier uur uit na een automatische brandmel ding in het voormalige stadhuis in de Hoogstraat. Het bleek loos alarm. Wat de oorzaak is van het afgaan van de apparatuur was gisterochtend (woensdag) nog niet bekend. De gemeente wil dat de bewoner van Molenstraat 108 de begroeiing in de achtertuin weghaalt. Dat heeft het college van b. en w. dinsdag be sloten. De begroeiing veroorzaakt vervuiling en hinder. B. en w. leg gen een dwangsom op. zaterdag a.s. tijdens de open dag en verkoping van DAGACTIVITEITENCENTRUM DE SCHUTSE ZEELAND aan de Coentjesweg 43 U bent hartelijk welkom van 10.00-16.00 uur. Advertentie I.M. In de kerkenraad van de Hervormde Gemeente ontstaan er vacatures we gens het niet meer herkiesbaar zijn van drie leden die het maximaal aantal periodes van vier jaar zitting hebben gehad: diaken J. Droogers, ouderling I. Roggeband en ouder ling L. Riemens. Periodiek aftre dend en wel herkiesbaar zijn diaken G. Zwalua en ouderling-kerkrent- meester D.J. Burger. Maandag avond 8 oktober is er een stem ming, maar eerst kunnen de leden tot vrijdag 21 september kandidaten indienen. In de Plusmarkt heeft Woord Daad de afgelopen weken een sta tiegeldactie gehouden. De op brengst was 190 euro. Van dit geld kan de organisatie 760 maaltijden kopen voor kinderen in India. Sint-Annaland Het zevenjarige project van Maria van 't Hof in Kirgizië is zondagmorgen officieel afgerond tijdens een dienst van de Hervormde Gemeente. Ds. E. Versluis hield een preek naar aanlei ding van Klaagliederen 3: 22 en 23 ,Uw trouw is groot.' Wim Poldervaart van de Gereformeerde Zendings Bond GZB sprak Maria toe en herin nerde aan haar doorzettingsvermo gen. Het werk in het armste land van Centraal Azië viel namelijk niet altijd mee. Ds. Poldervaart, die zelf ook Kirgizië had bezocht, karakteriseerde haar als een .rebelse meid' die 's avonds Iaat en tijdens de weekeinden doorging. De kinderen waren in elk geval heel blij met haar aanwezigheid en de aandacht die Maria hen gaf. In verenigingsgebouw het Trefpunt lichtte Maria van 't Hof aan de hand van beelden haar werk onder straat kinderen en gevangenen toe. Een aan tal projecten die zij had opgezet, gin gen uiteindelijk niet door en dan moest ze opnieuw moed verzamelen voor een nieuwe opdracht. „Ik ben naar Kirgizië gegaan en God weet waarom", maakte Maria duidelijk. Ze bedankte de thuisfrontcommissie die gedurende zeven jaar haar werk daar financieel mogelijk maakte. Lesmate riaal dat Maria heeft gemaakt, zal blij vend gebruikt worden in Kirgizië, waar anderen in de hoofstad Bishkek het werk voortzetten. Maria van 't Hof heeft nu een baan gevonden bij de naschoolse dagbehandeling van licht verstandelijk gehandicapte kin deren in De Klaproos van het Leger des Heils in Amsterdam. De leden van de Hervormde Ge meente kunnen twee nieuwe ouder lingen kiezen. Per 1 januari zijn ou- derling-kerkrentmeester P.M. van 't Hof en ouderling M. Polderman af tredend en niet herkiesbaar. Diaken J.H. Fase is ook periodiek aftre dend, maar wel herkiesbaar. De le den kunnen kandidaten indienen, waarna er zaterdag 29 september een stemming gehouden wordt. Vijftien leden van vogelvereniging Vogelvreugd kwamen vrijdag bijeen voor de ledenvergadering in de Wel- levaete. Na de gebruikelijk agenda punten, werd het woord gegeven aan de heer Onderdelinden. Hij hield een lezing over tropen in het algemeen. Diverse tropische vogels werden be sproken aan de hand van foto's. De vragen van de leden werd door de kenner beantwoord. De conclusie was wel dat door de importstop van tropische vogels het steeds moeilij ker is om aan deze vogels te komen. Een goede kweek van de liefhebbers moet in de vraag blijven voorzien. Stavenisse De weg voor de vestiging van een bruin café aan de Voorstraat 26 is vrij. In de commissie ruimte waar het bestemmingsplan voor de kom maandagavond op de agenda stond, was maar één raadslid die er een opmerking over maakte. E. Frigge (VVD) zei dat het een prima zaak was dat de vestiging van een hore cagelegenheid in het bestemmings plan is opgenomen. Donderdag wordt het in de raadsvergadering een hamerstuk. Sint-Maartensdijk De sponsorloop van basisschool De Rieburch heeft vorige week dinsdag Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag I Hamlappen Rosbieflapjes Varkenssnitzels 1 kg 6,00 500 gr. 6,00 500 gr. 4,00 Nasi/bamivlees 500 gr. 3,00 Kip-gezond ot kipblokjes 500 gr. 3,95 I I I V Rookvlees 100 gram 1,60 Cornedbeef 150 gram 1,25 Gekookte worst 150 gram 1,25 Franse salade 100 gram 1,25 Riblappen 1 kg 7,25 Boerenhamlappen 1 kg 5,50 Hacheevlees 500 gr. 3,50 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! 10 Beckers kroketten €2,90 Het is er weer de winterkost! Zuurkool uit 't vat, de nieuwe stokvis, rookworst, Chili con carne enz... Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ruim 2700 euro opgebracht. De loop was een onderdeel van de sport- en spcldag. Met het geld worden de drie schoolpleinen verfraaid. Er staat onder andere een nieuw speel huis voor het onderbouwplein op de verlanglijst. De ochtend begon voor alle leerlingen, hulpouders en leer krachten met een gezamenlijke war- ming-up in Haestinge, waarde spie ren op vrolijke muziek werden losgemaakt. De groepen l tot en met 3 speelden sportspelletjes op het voetbalveld, terwijl voor de ho gere groepen een sport- en spelcir- cuit was uitgezet op het trainings veld van Smerdiek. De groepen werden bovendien om de beurt in Haestinge opgewacht voor de spon sorloop, waar ouders en belangstel lenden langs de kant stonden om de kinderen aan te moedigen. Omdat ook de Rabobank een bedrag heeft toegezegd en de ouderenraad helpt het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen, verwacht het bestuur dat de schoolpleinwensen nog dit jaar in vervulling kunnen gaan. Daan de Viet is aan de hogeschool InHolland in Rotterdam geslaagd voor de opleiding management, economie en recht. Hij studeerde af in de richting international manage ment. R. Lindhout heeft zaterdag de acht ste wedstrijd van de Oosterschelde- vissers gewonnen. Er deden 29 vis sers aan de wedstrijd mee. P. Opree behaalde de tweede plaats, A. Aar len wist de derde plaats te bemach tigen. De uitslag was verder als volgt: 4. B. Beringer; 5. C. Andries- se; 6. J. v.d. Rhee; 7. E. op den Brouw: 8. H. den Engelsman; 9. M. Bijl: 10. W. Keur. De volgende wedstrijd vindt 6 oktober plaats van kwart over elf tot kwart over twee. De Oosterscheldevissers komen echter 28 september al bij elkaar voor de jaarlijkse mosselavond. Leden van De Zeebaars gooiden za terdag hun hengel uit voor de ze vende bekerwedstrijd aan de Mog- gershilpolder. 39 deelnemers wisten in totaal 6100 gram vis te vangen. M. Westdorp behaalde de eerste plaats met 885 punten. D van Vos sen scoorde met 870 punten de tweede plaats, gevolgd door K. Pol derman met 745 punten. De uitslag was verder als volgt: 4. A. Munter 685 pt; 5. J. Ketting 590 pt; 6. L. Poot 545 pt; 7. mevr. D. Poot-Pol derman 430 pt; 8. C. Westerlaken (eerste bij jeugd) 400 pt; 9. H. Din- genouts 395 pt: 10. L. Dingenouts 300 pt; 11. D. Westdorp 225 pt. Poortvliet In café 't Centrum worden vanaf vandaag (donderdag) tot en met za terdag de Jos-dagen gehouden. Van avond kunnen bezoekers vanaf acht ur ker 5S. Ml Jos. Morgen organiseert hij een pe- toetavond. Zaterdag sluit 'dj' Jos zijn evenement af met een ouder wets feestje. Sint-Philipsland Over Arjanna Hooglander-Verwijs (1875-1958) schrijft Jan Kempe- neers een verhaal in het jongste nummer van de Cronicke van den lande van Philippuslandt, het leden blad van de heemkundekring. Kem- peneers noemt haar een typische dorpsfiguur, een vrouw die welbe spraakt, vrijmoedig en resoluut was. Zijn tweede bijdrage in het blad is het vervolg op een verhaal in een eerder nummer, over de wederwaar digheden van de Sint-Annalandse rijwielhersteller Leendert van Daal- en en de Amsterdamse student Reij- ger Vlaming tijdens hun thuisreis vanuit een werkkamp in Wenen. Verder wordt in de Cronicke mel ding gemaakt van het initiatief voor een monument voor de zeven slachtoffers van een Duitse overval in Anna Jacobapolder in 'januari 1945. Er staan enkele foto's uit de oude doos in het blad, en er is aan dacht voor de vernieuwde website van de vereniging. Bij de bestuurs mededelingen is onder meer de op roep voor een uitstapje met de heemkundekring. Om met een cursus eerste hulp bij ongelukken te kunnen beginnen, heeft de EHBO-vereniging nog en kele aanmeldingen nodig. De be doeling is om in november te begin nen met de lessen, die worden gegeven in De Wimpel. Voor opga ve en informatie kan gebeld worden naar tel. 572498, of 06-10638237. Krijn v.d. Berg wist zaterdag 44 centimeter vis binnen te hengelen tijdens de viswedstrijd van De Ma kreel. De vangst bleek goed voor de eerste plaats. Sjaak v.d. Maas be haalde met 39 centimeter vis de tweede plaats. Bram Noorthoek haalde drie centimeter minder bin nen en kwam daarmee op de derde plaats. Wim Faasse eindigde met 22 centimeter op de vier plaats, ge volgd door Cenny Reijngoudt met 20 centimeter. In totaal wisten de le den 1,61 meter vis te vangen. De statiegeldactie in de Meermarkt heeft 114,50 euro opgebracht. Woord Daad hield de actie voor kinderen in India. De opbrengst is goed voor 458 maaltijden voor deze kinderen. Leden van Noad'67 zijn momenteel bezig met de invulling van de derde voetbalschool. Tijdens dit driedaag se jeugdevenement in de herfstva kantie zullen onder andere KNVB- coach Ron van Nijnatten en Noad-hoofdtrainer Ko Stoutjesdijk gasttrainingen verzorgen. Momen teel is de voetbalclub ook in ge sprek met een aantal betaalde voet balorganisaties voor een clinic tijdens de voetbalschool. Jongeren tot en met veertien jaar kunnen zich voor het evenement inschrijven. Ook het meisjesteam van Noad zal deelnemen. De jeugdvoetballers zullen 's ochtends en 's middags trainen op het sportpark aan de Zij pestraat. tussen de middag vindt er een gezamenlijke lunch plaats. Woensdagmiddag mag iedereen aan de voetbalschool meedoen. Naast het voetbal worden er deze middag ook andere activiteiten georgani seerd. Collectanten hebben in Tholen voor de KWF Kankerbestrijding 4704,11 euro opgehaald. M Het bestuur van de gemeente Tholen stelt de inwoners van de gemeente, en in het bijzonder van de kern Sint Philipsland, in de gelegenheid om het condoleanceregister te ondertekenen naar aanleiding van het overlijden van Renate en Elisa. Moe der en dochter zijn afgelopen week op tragische wijze in Me lissant om het leven gekomen. Het condoleanceregister ligt in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland van donderdag 13 september tot en met zaterdag 15 september ter ondertekening. Op donderdag en vrijdag kan het register van 8.30 uur tot 20.00 uur worden getekend en op zaterdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Bij de ingang van de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Tholen wachtten de kinderen juf Anita met haar man Jan Willem op. De 22-jarige onderwijsassistente Anita Schot uit Tholen trouwde vrijdagmiddag met Jan Willem Fontijn uit Klaaswaal. Het stel werd in de echt verbonden in het voormalige stadhuis in Tholen. De leerlingen van de School met de Bijbel in Nieuwerkerk waar Anita werkt, zou den het bruidspaar opwachtten voor het stad huis in de Hoogstraat, maar de kinderen kwa men niet opdagen. Ze waren, komend via de Philipsdam, bij Oud-Vossemeer omgeleid via de Bartelmeetweg. Dat kostte enige tijd waar door ze niet op de afgesproken plaats konden zijn. Het echtpaar met gevolg, ging toen alvast maar naar de haven voor het maken van fami liefoto's. Daar lag namelijk het met vlaggetjes versierde binnenvaartschip Servio van de ou ders van Jan Willem. De kinderen van de school waren inmiddels ook gearriveerd en re den rechtstreeks naar de kerk van de Gerefor meerde Gemeente. Daar vormden de twintig kinderen uit de groepen twee tot en met zeven, een erehaag met versierde bogen. Dominee De Jongste bevestigde het huwelijk. Na de dienst werd er een receptie voor de kinderen gehou den. Ook werden er spelletjes gedaan. De hulpjuf die vooral de wat zwakkere kinderen begeleidt, werkt twee jaar op de school. Haar echtgenoot werkt bij baggermaatschappij Van Oord. Het stel gaat in Klaaswaal wonen. Predikbeurten Zondag 16 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. kand. Van 't Hof. St.-An- naland. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. 18.30 u. kand. Van Ittersum, Springford (Canada). HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Broere, gez. dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, startzondag. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer, Spijkenisse. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Meeuse. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. A. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cossee, Rotter dam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. dhr. Ten Klooster. Goes. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 14.30 u. ds. Stehouwer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. prof. Balke, Den Haag. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk, aangepaste kerk dienst. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Veenendaal. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. 19 u. ds. De Rooij, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERFENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. wo 19/9 19.30 u. ds. Meeuse, Goes. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. V.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 en 14.30 u. ds. Visser, Hardinx- veld-Giessendam. GEREF. KERK 10 u. mevr. dr. Timmers-Huijgens, Lage Zwaluwe. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Maanen, Middel- harnis. wo 19/9 19.30 u. ds. De Leeuw, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 18/9 19.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Hauw, Maasland. THOLEN 14 sep. Cabaret iClaudia, Claudia de Breij, Meulvliet, 20.15 u. 15 sep. Kledinginzamelingsactie Let land, katholieke kerk. Markt 22,9.30- 12 u. 15 sep. Rommelmarkt t.b.v. zendings- project, Christengemeente Tholen, 10-15 u. 15 sep. Zeskamp en sing-in, star tweekend Herv. Gem. Immanuël en Ger. Ichthuskerk, voormalige Oester putten. 18.30u. 15 sep. Zangavond, t.b.v. hulp Roe menië, diverse Thoolse koren, Grote Kerk, 19.30 u. 19 sep. Inloopochtend, borstvoeding organisatie LLL, Meanderlaan 214, 10 u. 20 sep. Bijbelstudie, Willem Ouwe- neel. Christengemeente Tholen, Oes terschelp, 20 u. OUD-VOSSEMEER 15 sep. Open dag en verkoping, DAC DeSchutse, 10-16 u. SINT-ANNALAND 15 sep. Optreden Anita en Ed, café An de Slööve, 22 u. 18 sep. Voorlichtingsavond Rode Kruis, Plattelandsvrouwen, chalet park Krabbenkreek, 19.30 u. lOokt. Herfstdecoratie maken. Platte landsvrouwen, chaletpark Krabben kreek, 19.30 u. STAVENISSE 22 sep. Verkoping, St. Adullam, hal Rehobothschool. 10-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 20 sep. Vergadering gemeenteraad. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.. za en zo. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP- TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 sept. donderdag 13 5.37 -17.45 vrijdag 14 6.07 -18.15 zaterdag 15 6.37 -18.42 zondag 16 7.05 -19.12 maandag 17 7.32 - 19.39 dinsdag 18 7.57 -20.09 woensdag 19 8.29 -20.52 donderdag 20 9.12 -21.42 vrijdag 21 10.12 -23.12 wo 19/7 18.49 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 14 sep. Inloopavond, schaakvereni ging Denk en Zet, gemeentehuis, 18.30 u. 18 sep. Start klaverjascompetitie, kla- verjasclub de Roemers, Zeelands Welvaren, 20 u. POORTVLIET 13 t/m 15 sep. Jos-dagen, café 't Cen trum, v.a. 20 u. SINT-PHILIPSLAND 15 sep. Muziekfestival, muziekver eniging Concordia, Voorstraat, 14-19 u. 19 sep. Rondje over de wereld, proe- favond. Plattelandsvrouwen, Wimpel, 20 u. 21 en 22 sep. Fluplands Koai Feest. +fihn+++film+++film+++tilm+ CINEM'ACTUEEL: 1408 - vr t/m zo 21.30 u„ di en wo 20 u. Bratz - za en wo 13.45 u. Das leben der anderen - zo 19 u., di 20.30 u. Hairspray - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u„ zo 13.45, 18.45 en 21.15 u., ma 20 u., wo 16 en 20 u. Harry Potter: the order of the Phoenix - vr en za 18.45 u.,zo en wo 15.45 u. Metal: a headbanger's journey - ma 20.30 u. No reservations - do 20 u., vr t/m zo 18.45 en 2115 u., ma t/m wo 20 u. Ratatouille - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. The Bourne Ultimatum - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u„ wo 16 en 20 u. The Simpsons (Ned. gesproken) - za, zo en wo 13.45 u. The Simpsons - za en zo 16 u. Zoop in Zuid-Amerika - za, zo en wo 13.45 u. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 2