Chauffeur vrachtwagen gewond Regenboog en De Casembroot met schoolvoetballers het land in Romy en Lotte slagen voor 'vwo-diploma zwem vaardigheid' mm Sint-Annaland verrast koploper Ruucstoppelen Koersballen Donderdag 13 september 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 B. en w. houden vast aan reservebeleid Aardappelprijzen blijven stabiel Akkoord rampenplan Schelde-Rijnverbinding Bij een eenzijdig ongeval aan de Slaakweg in de Kra merspolder op Sint-Philips- land is gisteren rond vier uur 's middags een chauffeur van Van Tilburg uit Nieuw- Vossemeer gewond geraakt. De man reed met een volle vrachtwagen grond over de weg onder de zeedijk toen hij door nog onbekende oor zaak via de smalle berm in de sloot raakte. Daarbij raakte hij gewond. De man, uit de gemeente Steenber gen, zat niet bekneld, maar toch werd de blusgroep van Sint-Philipsland gealar meerd om assistentie te ver lenen aan het ambulance personeel. Volop strijd was er gisterenmiddag op de sportvelden van Haestinge in Sint-Maartensdijk. Zo'n 200 voetbal lertjes van elf Thoolse basisscholen streden er om de Thoolse voetbaltitel. Bij de elftallen won De Regenboog uit Tholen de titel, bij de zeventallen De Schalm uit Sta- venisse en bij de meisjes De Casembroot uit Sint-Anna land. Het gemeentebestuur blijft bestem- mingsreserves vormen en er de kapi- laallasten van investeringen uit finan cieren. Dit is conform de regelgeving van het Besluit begroting en verant woording. Zou dit niet gebeuren, dan moest de gemeente bezuinigen op be gaand beleid, geplande investeringen >chrappen of extra inkomsten zoeken door bijvoorbeeld het verhogen van de onroerendezaakbelasting. Voor geen van die opties is in de gemeen teraad een meerderheid te vinden. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op schriftelijke vragen van de ABT-fractie. Deze fractie vindt dat bestemmingsreserves geen nut hebben v<x>r investeringen met een economisch nut. Hoewel de gevolgde methode be drijfseconomisch gezien niet het meest optimaal is, heeft de gemeen teraad ervoor gekozen om deze toe te passen. De raad geeft zo voorrang aan het realiseren van voor de bur gers noodzakelijke voorzieningen. Wat ABT aankaart, is vier jaar gele den al onderkend. Toen is, met in stemming van de raad, besloten om geleidelijk naar de optimale situatie toe te werken. B. en w. houden die lijn vast. Zouden ze doen wat ABT wil. dan ontstaat er een enorme re serve die nergens voor wordt ge bruikt, kan de gemeente niet voor zien in noodzakelijke voorzieningen voor de burgers en loopt ze achter stand op in beheer en onderhoud van voorzieningen, aldus het colle ge. De aardappelprijzen blijven stabiel. Op de veiling in Sint-Annaland gin gen dinsdag 115 ton aardappelen onder de klok door. waarbij de prij zen uiteen liepen van 14 cent voor een kilo Nicola's tot 28 eurocent voor een kilo Eigenheimers. Dinsdag 11 september: Doré 27, Frieslander 16-17, Nicola 14, Ei genheimer 28, Bildtstar 16-17, bon ken 19, kriel 48-57, aanvoer 115 ton. Donderdag 6 september: Frieslan der 16-17, Eigenheimer 28. Bildt star 17, bonken 18, aanvoer 70 ton. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 25 p; 2. W. Scherpcnisse 22 p; 3. mevr. F. Schellinger en mevr. C. Wilsing 18 p; 5. mevr. A. Scherpenisse 16 p; 6. mevr. R. Burrows 11 p; 7. mevr. R. van Driel 8 p. Gezelligheid voor alles: 1. mevr. L. Wielaard en J. Bijnagte 40 p; 2. W. Bijl en C. Breure 32 p; 3. mevr. A. Bocxe en A. Wielaard 28 p; 4. mevr. T. Breure en C. van Gorsel 27 p; 5. mevr. W. Lutt en mevr. J. Nijstad 21 p. Meulvliet: 1. J. Verbraeken 25 p; 2. W. Bijl en D. Lindenberg 23 p; 3. H. Schot en L. van Bale 20 p; 4. T. Goode en R. Vroegop 16 p; 5. L. Verschoor en R. Bo- lier 15 p; 6. N. Deurloo en B. Schot 13 p; 7. A. Hilgerson en W. Deurloo 10 p. Vijf gemeenten ondertekenen van middag op het Schelde-Rijnkanaal bij Tholen (donderdag) het nieuwe rampenbestrijdingsplan Schelde- Rijnverbinding. De gemeenten Tho len, Bergen op Zoom, Steenbergen, Reimerswaal en Moerdijk kwamen voor het nieuwe plan samen met de veiligheidsregio's Zeeland en Mid den- en West-Brabant, de geneeskun dige hulpverlening bij ongevallen en rampen, politie, brandweer en Rijks waterstaat. Het oude rampenbestrij dingsplan was enkel gericht op de brandweer uit de regio westelijk Noord-Brabant. Op grond van nieu we richtlijnen moest er een nieuw be- strijdingsplan worden uitgewerkt. De vijf gemeenten werkten hiervoor sa men. het plan is bovendien voorzien van verschillende scenario's. Er is bijvoorbeeld vastgelegd wat te doen in geval van een gaswolkbrand. bij het vrijkomen van giftige stoffen en vloeistoffen die in brand staan. Bij de scenario's is gekeken wat de gevaren zijn voor mens. dier en milieu. Ook zijn de risicovolle plekken, zoals bruggen en sluizen, in kaart gebracht. Nieuwe directeur van SportZee- land is Marja Noordhoek (40) ge worden. Ze volgt Ton Kienhuis op die de organisatie van de Senior Ga mes 2009 in Zeeland gaat leiden. Mevrouw Noordhoek is juriste en heeft in het verleden als beleids ambtenaar onder meer bij de ge meente Tholen gewerkt. De chauffeur was bezig grond te ver voeren die vrij was gekomen bij het werk aan de zeewering. Om de man uit de cabine te halen werd gebruikt gemaakt van een shovel. Het perso neel van de ambulance en de brand weer kon zodoende op een pallet staan om beter bij het slachtoffer te kunnen. „Dat was een goed platform om van te kunnen werken," zegt offi cier van dienst L. Havermans. Na on geveer een half uur kon de bestuur der met de Thoolse ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Door het kantelen van de vrachtwa gen kwam een deel van de grond op het landbouwperceel terecht. v 'iV.&.. iwimsm tv. '■"r ''sS'U;.J: De vrachtwagen kwam bij het ongeval in de sloot terecht aan de Slaakweg onder de zeedijk in de Kramerspolder op Sint- Philipsland. Een Vossemeerse derbx bij de meisjes, tussen de Sint-Anthoniusschool (witte shirts) en Die Heenet recht school. De wedstrijd eindigde in 0-0. In de bestuurskamer van Smerdiek houdt Kees van den Hoek de uitsla gen bij op grote papieren, die vóór hem op tafel zijn geplakt. Verdeeld over vijf poules worden ongeveer vijftig wedstrijdjes gespeeld. „Voorheen zat ik altijd in de kanti ne. Maar dan komen de kinderen steeds naar uitslagen en standen vragen, dat wordt me te druk", legt Van den Hoek uit. Ook de bekers staan gereed: drie voor de elftallen, de twee poules zeventallen jongens en voor de meisjes. Bovendien drie wisselbekers voor de winnaars. De Regenboog bij de jongens en De Casembrootschool bij de meisjes mogen door naar de volgende ron de in het district Zuid I van de KNVB. Waar en wanneer die wed strijden gespeeld worden, is nog niet bekend. Zeven scheidsrechters fluiten de duels. Dat zijn Hans dc Jonge. Kees de Jonge. Ruud Lin- ders, Jeroen Vermaas en Rien Vroegop van voetbalclub Smer diek. alsmede directeur Gerrit Col- deweijer van De Schalm in Stave- nisse en leerkracht Erik Eist van dezelfde school. Dc vier elftallen die meedoen - Re genboog. Casembroot, Ter Tolne en Rieburch - betwisten elkaar op het hoofdveld de hoogste eer. De strijd gaat tussen De Rieburch en De Regenboog. Laatstgenoemde ploeg wint het onderlinge duel, te vens de laatste weds(rijd. met 0-5. De derde plaats is voor titelverde diger De Casembrootschool. Verder zijn er bij de jongens twee poules van vijf zeventallen. In de ene poule wint De Schalm, vóór de Sint-Anthonius en Die Heene- trecht, in de andere is de Ooster- scheldeschool het sterkst, gevolgd door Regenboog 2 en Ter Tolne 2. In de kruisfinales wint de Sint-An thoniusschool de derde prijs. De Schalm en de Oosterscheldeschool spelen 1-1. waarna het team uit Stavenisse de strafschoppen beter neemt en dus de wisselbeker mee naar huis mag nemen. Ook de meisjes zijn over twee pou les van vijf verdeeld. De Rieburch zou hier met twee teams meedoen, maar bracht er slechts één op de been. Het schema moest daardoor aangepast worden. In de ene poule wint De Rieburch. gevolgd door De Regenboog en Ter Tolne; in de an- Een speler van Ter Tolne (links) achtervolgt een tegenstander van de Casembrootschool. dere eindigt De Casembroot als eerste, vóór De I.uyster en De Schalm. De Luyster wint. na straf schoppen in de kruisfinale, de der de prijs. Ook in de finale tussen Rieburch en Casembroot moeten strafschoppen de beslissing bren gen. De Sint-Annalanders gaan met dc zege aan de haal. Alle kinderen krijgen na afloop van het toernooi een diploma van de KNVB en een vaantje in de blauw zwarte kleuren van Smerdiek mee naar huis. Romy Lindhout (rechts) en Lotte Polderman met hun zwemjuf Colinda Geuze. Ze mogen niet via het trapje het zwembad verlaten maar moeten zich via de rand omhoog werken. Ze moeten vier hanen rugcrawl zwem men, acht banen schoolslag, drie banen samengestelde rugslag. Ze moe ten wrikken en watertrappelen en een hele baan vlinderslag zwemmen. Het is maar een greep uit de vele onderdelen die Romy Lindhout (11) en Lotte Polderman (10) uit Sint-Maartensdijk zaterdagochtend in zwembad Haestinge aflegden op het examen voor het zwemvaardig- heidsdiploma 3. Het is het zwaarste examen dat voor deze zwemmers mogelijk is. Na bijna een uur komen de meisjes uit het water en zegt hun instructri- ce Colinda Geuze dat ze geslaagd zijn. De ouders en andere belang stellenden applaudisseren. Drie jaar geleden is het nieuwe pro gramma voor zwemvaardigheid in gevoerd. Het vervangt de vaardig heidsprogramma's D, E, en F. dat na het diploma A, B en C kon wor den gehaald. Het is niet alleen moeilijker maar ook zwaarder ge worden. Voor het aanleren van de borstcrawl zijn vijf fasen. Elke zaterdagochtend kregen ze les. Het vergt veel geduld van de juf om de kinderen de vaardigheden aan te leren. Het gaat niet alleen om het beheersen van de verschillende sla gen, maar ook om het beheersen van de ademhaling. Alles moet kloppen. Ze maken ook al een be gin van waterpolo. Ze moeten een bal tussen de armen houden waarbij het hoofd niet onder water mag. Ze zijn al begonnen toen ze zes jaar waren. Doordat ze veel geoefend hebben en snel leren kunnen ze rond de tien en elf jaar hun zwem vaardigheid drie halen. Het zijn vooral meisjes die doorgaan. Jon gens willen wel hard zwemmen en snel maar hebben minder geduld om het oefenen vol te houden, zegt badjuffrouw Marian Snelleman. „Wat die meiden doen, is te verge lijken met het vwo op de middelba re school." Na afloop ogen de meisjes niet vermoeid. Maar bei den vonden het onderdeel waarbij ze onder water na een afstand van negen meter door een gat in een zeil moeten zwemmen, het lastigst. Eenmaal daar doorheen gezwom men moesten ze namelijk ook nog een pion aantikken. Romy zou wel door willen gaan, maar er is geen zwemvaardigheid vier. „Het is goed voor je lijf." Koploper De Ruucstoppelen is de ongeslagen status kwijt in de Good- Ware eilandencup. De Sint-Philipslanders werden verrassend met 11-5 verslagen door rode lantaarndrager Sint-Annaland. Jacoba van Bei eren won in eigen huis met 14-2 van Eegedima en nestelde zich daar mee weer tussen de kandidaten voor een finaleplaats. De tennissers uit Sint-Maartensdijk delen de tweede plaats met TOY'. De komende drie speelronden zijn beslissend. Op 4 november zijn de finales. In Sint-Philipsland had het eerste damesdubbel van Ruucstoppelen weinig moeite met de tegenstander uit Sint-Annaland (8-3). Maar in de tweede partij was de tegenstand te sterk voor Marloes v.d. Est en Els v.d. Giesen. mede door de schou derblessure waarmee Marloes kampte. In de herendubbel lagen de Sint-Philipslanders steeds op kop. maar ze werden in de laatste secon den ingehaald door Leen Goedcge- buure en Roland v.d. Velde (6-7). Ook de tweede partij ging op het einde richting Sint-Annaland. Dan de gemengd dubbels. De eerste was een spannende partij waarin het tot 8-8 gelijk op ging. Door een slechte timing eindigde ze echter met 40-15 in het voordeel van Ruucstoppelen. In de tweede partij kwamen de Sint- Philipslanders al snel met 1-4 achter te staan. Angelique Goudzwaard en Patrick Walpot, die voor het eerst samen op de baan stonden, kwamen niet echt in hun spel. Ze knokten zich terug tot 6-8, maar toen klonk het eindsignaal. De derde mix was qua uitslag duidelijk voor Sint-An naland. De tegenstander wist weinig in te brengen, gehandicapt als ze was door de pijnlijke blessure van Marloes v.d. Est. In de laatste mix- partij kwam Ruucstoppelen met 6-1 voor te staan, waarna het gelijk op ging zodat de eindstand 12-6 werd en daarmee de wedstrijd met 5-11 in het voordeel van Sint-Annaland was beslist. In Sint-Maartensdijk namen Ruud Schot en Bas Vroegop van Jacoba van Beieren het in de eerste heren- dubbel op tegen Perry Bakx en Emiel van Dongen van Eegedima. Het werd een simpele 10-1 zege voor het team uit de smalstad. On dertussen speelden op de andere baan Ilse Baan en Belinda v.d. Werf tegen Nicole v.d. Heijden en Marjet Bakx. Laatstgenoemden waren net een maatje te groot, ze wonnen met 5-8. Voor de tweede serie stonden Antal Joppe/Bcn Schot en Martijn van Bale/Lennard Berrevocts tegen over elkaar. Het eerste koppel pakte door een 12-2 zege weer twee pun ten voor Jacoba van Beieren. In een gelijkopgaande partij behaalden Pa tricia Geldhof en Claudia Muller een krappe 7-6 winst tegen Titia Geuze en Monique van Bale. Daar door stond het 6-2 voor het team uit Sint-Maartensdijk. Het was tijd voor de mix partijen. Ruud Schot en Ilse Baan speelden tegen Perry en Marjet Bakx. Perry moest, op 7-6. dc strijd staken met een onwillige spier. Martijn van Bale nam voor de laatste vijf minuten zijn plaats over. maar kon niet voorkomen dat de winst met 8-6 naar de tegenstander ging. Ook Bas Vroegop en Patricia Geldhof hielden, in hun partij tegen Emiel van Dongen en Lindy Bols- man. met 9-3 de punten in de smal stad. In de derde mixpartij speelden Antal Joppe en Belinda v.d. Werf te gen Lennard Berrevoets en Titia Geuze. Na een 2-0 achterstand in games pakten Antal en Belinda tien games op rij. zodat de partij uitein delijk met 12-5 in hun voordeel werd beslist. Op de andere baan be haalden Ben Schot en Claudia Mul ler een vrij gemakkelijke overwin ning (12-2) tegen Martijn en Monique van Bale. Daarmee was de eindstand 14-2 voor Jacoba van Beieren. De tussenstand is nu als volgt: 1. Ruucstoppelen 15 uit 5 (70-26); 2. TOV 9 uit 5 (46-34); 3. Jacoba van Beieren 9 uit 5 (40-40); 4. Eegedi ma 6 uit 7 (41-71); 5. Sint-Anna land 3 uit 5 (27-53). Op 30 september is de achtste speelronde. Sint-Annaland krijgt dan Jacoba van Beieren op bezoek, TOV ontvangt De Ruucstoppelen. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 19