Veel animo voor week van de vooruitgang Evenementenkalender 2008 Militairen oefenen op de Oesterputten Toelichting vergunning voor aanleg in-/uitrit Gevraagd: neerslaggegevens van 9 juli Ondertekening rampenbestrij dingsplan Schelde-Rijnverbinding Openbare bekendmakingen 2500 Scholieren goed op weg in Tholen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 37 gemeente Tholen Donderdag 13 september 2007 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abonnement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gratis thuis ontvangen. Vié e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brievenbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166-657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbo- de.nl Week van de Vooruitgang 2007 Van 16 t/m 22 september 2007 is de Week van de Vooruitgang en zijn er in heel Europa activiteiten om aandacht te vragen voor duurzame mobiliteit. Een week lang groen licht voor lopen, fietsen, openbaar vervoer en bewust autogebruik. In de gemeente Tholen gaan zeventien deelnemende scholen met ruim 2500 leerlingen met 'Groene Voetstappen' naar school. Door niet met de auto naar school te gaan, dragen de scholieren bij aan de veiligheid en leefbaarheid van hun woon- en schoolomgeving. Daarnaast is het goed voor hun gezondheid én het milieu. De gemeente Tholen organiseert deze themaweek 'Groene Voetstappen' voor het basisonderwijs en is zeer ver heugd met het grote aantal deelnemende scholen. Kom ook in beweging: loop, fiets, skate, bus, trein, step en verwonder. Meer informatie: www.tholen.nl en www.weekvandevooruitgang.nl Scholieren goed op weg Van 17 t/m 21 september 2007 komen ruim 2500 scho lieren van zeventien basisscholen in de gemeente Tholen in beweging voor een veilige, schone en gezon de leefomgeving. De scholen o.b.s. Ter Tolne, o.b.s. De Eevliet, o.b.s. Oosterschelde, o.b.s. De Rieburch, o.b.s. De Schalm, o.b.s. De Casembroot, o.b.s. Die Heenetrecht, S.b.o. De Veste, B.b.s. De Regenboog, B.b.s. Eben Haezer, B.b.s. De Kraal, B.b.s. School met de Bijbel (Jenaplan), B.b.s. School met de Bijbel (STA), B.b.s. De Ark, B.b.s. Sint-Anthonius, B.b.s. Koningin Juliana en B.b.s. Het Kompas nemen deel aan de themaweek 'Groene Voetstappen'. Zij roepen de scholieren en hun ouders/verzorgers op om de auto een week te laten staan. Tijdens de les is er ook aan dacht voor het thema duurzame mobiliteit. De stripfi guren Seef, Sjoe en Goes gaan met de leerlingen op pad langs de thema's: Veilig, Schoon en Gezond. Wethouder van Dis zet eerste Groene Voetstap Op maandag 17 september zal wethouder Van Dis de eerste groene voetstap zetten op de Molenvlietsdijk. Hij geeft hiermee het startschot voor de themaweek in Tholen. Op een ludieke manier betrekt hij de leerlin gen bij het thema Duurzame Mobilteit en roept hij alle on, fiets, leerlingen op zijn voordeeld te volgen, want een beter milieu begint bij jezelf! Kiss en ride strook in Tholen afgesloten In de kern Tholen nemen alle basisscholen deel aan de themaweek. Om de scholieren die 'Groene Voetstappen' verzamelen de ruimte te geven om veilig van en naar school te gaan, wordt de kiss en ride strook aan de Molenvlietsdijk tijdens de opening op maandagoch tend 17 september tussen 8.00 uur en 8.30 uur, en tij dens de afsluiting op vrijdag 21 september tussen 11.30 uur en 12.30 uur, afgesloten voor autoverkeer. De strook is dus niet de gehele week tijdens de breng en haaltijden van de scholen afgesloten, zoals eerder werd gemeld. Evenementen die in 2008 plaatsvinden en die op de evenementenkalender moeten worden geplaatst, kunt u tot 20 oktober aanmelden bij de gemeente. Het is noodzakelijk dat evenementen worden aangemeld, want aan de hand van de evenementenkalender kan de burgermeester een verzoek indienen voor extra politie-inzet. Voor veel evenementen is een aanmelding voor de evenementenkalender niet voldoende. Er is ook een vergunning vereist. Die moet u bij een groot evenement minimaal drie maanden en bij een kleiner evene ment minimaal drie weken van tevoren schriftelijk aanvragen. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u op www.tholen.nl. (klik in het linkermenu op Actueel en vervolgens op Evenementen). Let op: het niet aan melden van een evenement voor de evenementenkalender kan tot gevolg hebben dat er geen vergunning wordt verleend! Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, tel. (0166) 668 372, mvr@tholen.nl. Vergunning Voor de aanleg, verbreding of verplaatsing van een in- of uitrit is een vergunning nodig. Daarbij wordt beke ken of de in- of uitrit geen beletsel vormt voor de bruikbaarheid en een veilig en doelmatig gebruik van de weg. Ook mag de in-/uitrit geen afbreuk doen aan het uiterlijk van de omgeving, parkeergelegenheid of aan groenvoorzieningen. Aanleg door gemeente De gemeente verleent de vergunning en is eigenaar van een deel van de grond waarop de in- of uitrit moet worden aangelegd. Behalve een (publiekrech telijke) vergunning heeft u dus ook nog (privaat rechtelijk) toestemming nodig van de gemeente om een in- of uitrit op gemeentegrond aan te mogen leggen. De gemeente heeft, als eigenaar van de grond, beleidsregels opgesteld omtrent de aanleg van in- en uitritten. Deze regels hebben onder meer betrekking op de toegestane breedte, kleur en materiaal van de in-of uitrit. Om uniformiteit in de aanleg van een in- of uitrit te garanderen, is bovendien bepaald dat de aanleg van het gedeelte daarvan op gemeentegrond alléén door de gemeente zelf of in opdracht van de gemeente mag gebeuren. De kosten hiervan worden in rekening gebracht bij de aanvrager en zijn afhankelijk van de loatie. Procedure De procedure verloopt, kort samengevat, als volgt: de afdeling Openbare Werken toetst de aanvraag aan de Algemene Plaatselijke Verordening en de beleidsregels van de gemeente. Indien het advies positief is, ont vangt u de voorwaarden voor een in-/uitritvergunning en een offerte. U dient de offerte voor akkoord te tekenen en de kosten te betalen. Na ontvangst van de aanlegkosten wordt - in overleg met u - de in- of uitrit aangelegd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Werken, telefoonnummer 0166-668 237. Tholen en Sint-Philipsland zijn op maandag 9 juli getroffen door een zeer zware regenbui, waarbij op sommige plaatsen wateroverlast ontstond. Aan maatre gelen om wateroverlast te bestrijden wordt hard gewerkt, maar het is onduidelijk hoeveel regen er op 9 juli precies is gevallen. Meetpunt Tholen van het KNMI staat in de Oosterschelde. Omdat de bui heel plaatse lijk was en er geen officieel meetpunt in dat gebied staat, zijn er weinig gegevens bekend. De gemeente Tholen zou toch graag willen weten hoeveel neerslag er die dag precies gevallen is in de verschillende ker nen en buitengebieden van Tholen. Daarom roept de gemeente iedereen die de neerslaggegevens van 9 juli heeft genoteerd, op om contact op te nemen. U kunt de gegevens (hoeveel millimeter er die dag is gevallen én het adres waar die hoeveelheid is gemeten) doorge ven aan Ferry Kramer van de gemeente Tholen. Dat kan zowel via e-mail (water@tholen.nl) als telefonisch (0166-668 258). In het kader van een oefening zal een groep van 40-50 militairen van donderdag 27 tot en met zaterdag 29 sep tember 2007 overnachten in tenten op de Oesterputten in Tholen. De oefening zal geen geluids- of andere hinder veroorzaken. De militairen zullen, als onderdeel van hun oefening, ook af en toe in het centrum van Tholen lopen. Het rampenbestrijdingsplan Schelde-Rijnverbinding is onlangs tot stand gekomen. De totstandkoming is gerealiseerd dankzij de samenwerking tussen de gemeenten Bergen op Zoom, Steenbergen, Reimerswaal, Moerdijk en Tholen, alsmede de twee vei ligheidsregio's Zeeland en Midden- en Westbrabant, de GH0R, de politie, de brandweer en Rijkswaterstaat. Nu het plan gereed is, zullen de burgemeesters van de betrokken gemeenten het plan bekrachtigen. Op 13 september wordt het rampenbestijdingsplan onderte kend. Het oude rampenbestijdingsplan was een operationeel plan en mono-disciplinair (alleen brandweer) en alleen geoperationaliseerd vanuit de (voormalige) regio Westelijk Noord-Brabant. Scenario's Op grond van nieuwe richtlijnen moest het oude rampenbestijdingsplan worden herzien en anders worden opgezet. Het plan is nu intergemeentelijk en interregionaal van opzet en voorzien van scenario's. Er is nu ook vastgelegd wat te doen in het geval van een gaswolkbrand, ontbranding van tot vloeistoffen verdicht gas (bijvoorbeeld Ipg), vrijgekomen giftige stoffen en vloeistoffen die in brand staan. Daarnaast is er onder meer ook gekeken wat de gevaren per scenario zijn voor mens en dier, milieu en opvarenden. Verder is er een inventarisatie gemaakt van de risicovolle plekken op het Schelde- Rijnkanaal zoals kruispunten van scheepvaartrou tes, bruggen en sluizen. Het Rampenbestrijdingsplan Schelde-Rijnverbinding heeft in de periode van 4 juni tot 15 juli formeel in alle gemeentehuizen van de samenwerkende gemeenten ter inzage gelegen. De ondertekening van het rampenbestrijdingsplan gebeurt op 13 september heel toepasselijk op het Schelde-Rijnkanaal. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen 's-Gravenkreek 19 (Sint-Annaland): het plaatsen van een keuken; Scholeksterlaan 18 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een dakkapel; F.M.Boogaardweg 17 A (Sint-Annaland): het bouwen in afwijking van een verleende vergunning; Westpoort 52 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een tuinhuis; Schoolstraat 30 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning; Wethouder C.J. Moerlands 8 En 10 (Stavenisse): het bouwen van een 2-onder-l kapwoning; Van Overveststraat 13 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; Molensingel 5 (Tholen): het vergroten van een woning. Ingekomen sloopaanvragen Meliasweg 5 (Sint-Maartensdijk): het slopen van diver se gebouwen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 17 septem ber 2007 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 6 september 2007 en vrij dag 7 september 2007 ter inzage in de publieke leesruim- te van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behande ling van zogenaamde vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Van Zeylstraat 27 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een woning met garage/berging, verz. 28 augustus 2007; Eendrachtstraat 19 (Sint Philipsland): het uitbreiden van een woning, verz. 30 augustus 2007; Gorishoeksedijk 25 (Scherpenisse): het vergroten van een zomerwoning, verz. 30 augustus 2007. Verleende sloopvergunningen Peukseweg 1 (Tholen): het verwijderen van asbestgolf- platen dak, verz. 30 augustus 2007. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Sint-Maartensdijk, 13 september 2007. Ontwerpbesluiten vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen bouwvergunningen vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Kruytenburgseweg 1 te Poortvliet: het bouwen van een agrarische bedrijfsloods (2006/439); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Zuidplantsoen 9 te Poortvliet: het vergroten van een woning (2006/98); Langeweg 20 te Scherpenisse: het uitbreiden van een garage (2007/148); Hoogstraat 46 te Tholen: het renoveren en vergroten van de woning (2007/251). Vanaf 14 september 2007 tot en met 25 oktober 2007 lig gen de ontwerpbesluiten met de daarbij behorende stuk ken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder zienswijze over de ontwerp besluiten naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijnen kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel. (0166) 668363 668380. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Geen zienswijzen ontwerpbesluiten vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend over de ontwerpbesluiten: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Stoofstraat 10 te Poortvliet: het verbouwen van een berging (2007/179); Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Tweede Dijk 3 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een bijgebouw (2007/102); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Jan van Bloisstraat 27 te Tholen: het bouwen van een garage (2007/321); Esdoornhof 20 te Sint Philipsland: het bouwen van een garage/berging (2006/121). De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 20 juli 2007 tot en met 30 augustus 2007 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiter lijk 27 september 2007 besluiten op de verzoeken om vrij stelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwvergunning. Sint-Maartensdijk, 13 september 2007. GEHANDICAPTENPARKEERPLAATS Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 5 september 2007 besloten 1. een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 oktober 2012 in de Bgm. Baasstraat te Sint- Annaland. 2. een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 november 2010 in de Bloemenlaan te Sint- Maartensdijk. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster communicatie wordt toegezonden. Sint-Maartensdijk, 13 september 2007.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 13