Cuelenaere verkoopt De Graaf aan Bogers Luchtmachthonden bij bruidspaar Moerland 'Vergunning kaashandel is terecht geweigerd' Plaatselijk nieuws Luistercursus Bach in Tholen Huidproblemen bij diabetici Open dag Bethelkerk EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 augustus 2007 Botsing met Portugees 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Mestbassin Razernijweg Duiker Kettingdijk Garage Jan van Blois Kunstwerk Voorerf Expo's Suijkerbuijk Thools stel mishandeld Diefstal doorgroeiblokken Bezwaren Hofstraat 9 Man slaat vriendin bewusteloos Inbreker betrapt Fruitschuur Scheldseweg Kom vastgesteld Opruimplicht hondenpoep Darten op schoolplein Van de Rhee wint Beroep ds. Verhoef De Graaf meeste paling Schuurtje in brand Geslaagd Jubileum juf Inge Bingo in Raed'uus Trekpaardenrit i iS# Geslacht in eigen slagerij Monoog in schuur Schelphoeve Samenzangavond Cursus EHBO Nieuw kerkelijk jaar Breeman meeste vis Raad van State stelt gemeente Tholen in gelijk Nissan-dealer zaterdag weg uit Poortvliet Showroom verkocht Extreme eisen EHBO Tholen Een 43-jarige Tholenaar was maan dagmiddag betrokken bij een aanrij ding in Kruiningen. Een 24-jarige automobilist uit het Portugese Rio Moinhos reed rond half zes over de afrit van de A58 uit de richting van Bergen op Zoom. Hij verleende op de kruising Zanddijk/N289 geen voorrang aan de voor hem van rechts komende Tholenaar. Beide bestuur ders kwamen met de schrik vrij. de wagens raakten zwaar beschadigd. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst Wattstraat 3, Tholen Advertentie I.M. B. en w. zijn bereid om op verzoek van Milieusystemen Tiel b.v.mede- werking te verlenen aan het vergro ten van het bouwvlak ten behoeve van het plaatsen van een mestbassin. Aan waterschap Zeeuwse Eilanden hebben b. en w. een aanlegvergun- ning verleend voor het vervangen van een duiker/afsluitmiddel in de Kettingdijk. De eigenaar van het pand Jan van Bloisstraat 52 mag een garage aan zijn woning bouwen. B. en w. verle nen in principe medewerking aan het schetsplan, waarvoor een vrijstel lingsprocedure van het bestem mingsplan moet worden gevolgd. Aan het Voorerf in de wijk Stads- zicht komt een 8 meter hoog alumi nium kunstwerk. Typerend voor de stijl van kunstenaar Claus Bertram uit Oudemolen is het gebruik van geometrische vormen. De werken van de Thoolse kunste naar-Désiré Suijkerbuijk zijn bin nenkort tijdens twee exposities te bewonderen. Op 8 en 9 september (zaterdag 10-17 u. en zondag 14-17 u.) is zijn kunst samen met werken van Ine Kronenburg te bezichtigen in de Sint-Martinuskerk in Halste ren. Ook exposeert Suijkerbuijk de ze dagen van twaalf tot vijf uur in de Mariakapel op de Dassenberg, bij Klutsdorp langs de Steenbergseweg. Beide exposities zijn bovendien van 10 tot en met 30 september op af spraak te bekijken. Voor meer infor matie kan gemaild worden naar suijkd@zeelandnet.nl. Een 18-jarige Tholenaar is zaterdag avond rond half elf door drie jon gens ernstig mishandeld. Hij reed samen met zijn 17-jarige vriendin over het Geldeloozepad in Goes waar hij bijna twee fietsers over het hoofd zag. De bestuurder wist een aanrijding te voorkomen door hard op de rem te trappen. De Tholenaar sprak de fietsers aan. omdat zij geen verlichting voerden. Het tweetal be gon meteen te schelden en te roepen en kreeg vervolgens steun van een stelletje dat aan kwam lopen. De jongen liep meteen op de automobi list af en begon hem te slaan en te schoppen. Toen de vriendin van de Tholenaar beide jongens uit elkaar trok, werd zij in haar gezicht gesla gen. Het Thoolse stel vluchtte terug de auto in, waarna de vechtersbazen tegen het voertuig trapten. Meteen daarna vertrokken de belagers in de richting van Goes-Noord. De 18-ja- rige Tholenaar heeft verwondingen aan zijn armen en klaagde over pijn in zijn buik. Zijn vriendin raakte ge wond aan haar armen en lip. Door de schoppartij raakte ook de wagen be schadigd. Oud- Vossemeer De politie heeft maandagavond om half tien op de Krabbenkreekweg een man aangehouden wegens dief stal. De 52-jarige man uit de ge meente Woensdrecht werd betrapt toen hij doorgroeiblokken van beton in zijn aanhangwagen laadde. De blokken stonden op een carpool plaats gereed voor plaatsing aan de Hiksedijk/Mareweg waar vandaag (donderdag) mee begonnen wordt. B. en w. hebben twee zienswijzen tegen de bouw van acht woningen op het perceel Hofstraat 9 (voorma lige boomgaard van Tange) afgewe zen. Daarentegen zijn zienswijzen gegrond verklaard met betrekking tot een wijziging van een bestem ming groenvoorzieningen in maat schappelijke doeleinden, alsmede het formaat van een bouwblok. In het laatste geval ging het om een be zwaar tegen de uitbreiding van be drijventerrein Klaverveld. Onge grond verklaard zijn onder meer zienswijzen over verslechtering van privacy en woongenot en over toene mende verkeersdruk. De gemeente raad moet uiteindelijk beslissen over deze voornemens van b. en w. ten aanzien van de vaststelling van be stemmingsplan Kom Oud-Vosse- Sint-Annaland De politie heeft zondagochtend rond half vier een 47-jarige Bergenaar aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht zijn 40-jarige Setallandse vriendin te hebben mishandeld. Het tweetal was op visite bij kennissen in Halsteren waar ze een woordenwis seling kregen. De ruzie ontaardde in een vechtpartij, waarbij de Bergenaar zijn vriendin meerdere malen in het gezicht sloeg. De Setallandse verloor het bewustzijn en de politie werd ge alarmeerd. Zij trof in de woning het slachtoffer aan met meerdere ver wondingen aan haar gezicht. Een 20-jarige Tholenaar is dinsdag avond op heterdaad betrapt bij een inbraak. Rond half zeven kreeg de politie de melding dat er werd inge broken in een schuurtje bij een wo ning aan het Bos. Agenten troffen de jonge Tholenaar aan in de schuur met gereedschap in zijn handen. Omdat hij niet kon vertellen wat hij daar deed, werd hij aangehouden op verdenking van inbraak. De man verzette zich hevig bij de arrestatie en bedreigde de agenten meerdere malen. Ook omwonenden werden door de man verbaal bedreigd. De inbreker is overgebracht naar het po litiebureau. waar hij in verzekering is gesteld voor verder onderzoek. Een fruitschuur aan de Scheldseweg mag niet omgebouwd worden tot re creatiewoning. B. en w. hadden dat al eerder afgewezen en nu is ook het bezwaarschrift tegen die weigering ongegrond verklaard. Evenmin verlenen b. en w. mede werking aan de bouw van een gara ge/berging op het perceel tussen de woningen Kerkstraat 51 en 61. De gemeenteraad kan bestemmings plan Kom vaststellen. B. en w. stel len slechts één formele wijziging voor in de tekst van artikel 9. Van de 573 inwoners die mee hebben gedaan aan een enquête van de ge meente over de overlast van honden poep, geeft 88% aan daadwerkelijk overlast te ondervinden. Met name in de Bloemenlaan, Hogeweg, Westvest, Oosterscheldestraat en Pres. Roo- seveltstraat is dat het geval. Bijna acht op de tien inwoners vinden dat er bin nen de bebouwde kom een opruim plicht zou moeten gelden. Dit voor zowel stoep, straat, openbaar groen, speelveldjes als grasvelden. Boven dien vindt 68% dat hondenbezitters moeten opdraaien voor de kosten van de maatregelen die nodig zijn om de overlast van hondenpoep te beperken. Men vindt dat op dit gebied de regels aangescherpt en strenger gehandhaafd moeten worden. Buiten de bebouwde kom zouden hondentoiletten een op lossing kunnen zijn. Met de uitkom sten van de enquête zal de gemeente raad rekening houden bij het ontwikkelen van beleid. De Juliana van Stolbergschool houdt zaterdag 8 september een fancy fair en rommelmarkt op het schoolterrein. Er is voor jong en oud van alles te doen, zoals een rondrit met paard en wagen, een ballonnenspel, darten, spijkerbroekhangen en enveloppen trekken. Ook wordt er tweedehands kleding aangeboden, is er een hobby- kraam en kan men koffie, frisdrank en oliebollen nuttigen. De rommelmarkt vindt plaats van half twee tot half vijf. 31 leden van de Oosterscheldevis- sers deden afgelopen vrijdag mee aan de paling wedstrijd. J. v.d. Rhee wist de meeste vis te bemachtigen. B. Beringer eindigde op de tweede plaats. Sj. Lindhout ging met de der de prijs naar huis. De uitslag was verder als volgt: 4. J. Noom; 5. A. Hoogendoorn; 6. A. Aarden; 7. G.J. van Ham; 8. C. Andriesse; 9. R. Lindhout; 10. P. Tröster. De volgen de wedstrijd is op 8 september van één tot vier uur. Scherpenisse De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. A.H. Verhoef uit St. Catharines, Ontario te Canada. Aan de Carbols bij Gorishoek werd vrijdagavond de palingwedstrijd van De Zeebaars gevist. Er deden dertig vissers aan mee. Acht deelnemers vingen een paling. W. De Graaf won de wedstrijd met 48 cm paling. P. van As behaalde met eveneens 48 cm de tweede plaats, gevolgd door L. de Graaf met 47 cm. De uitslag was verder als volgt: 4. L. Poot 44 cm; 5. mevr. D. de Vischer 37 cm; 6. mevr. D. Poot 36 cm; 7. J. den En gelsman 31 cm; 8. K. Polderman 30 cm. De volgende wedstrijd vindt za terdag 8 september plaats aan Mog- gershil, van een tot vier uur. Poortvliet Achter een woning aan de Philips de Goedestraat ontstond maandag avond rond half tien brand in een schuurtje. Oorzaak was waarschijn lijk een te warme barbecue die daar in was gezet. De brandweer van Sint-Maartensdijk had het vuur vrij snel onder controle. Een bewoner die zelf had geprobeerd om de brand te blussen, werd nog met de ambu lance naar het ziekenhuis gebracht omdat hij rook binnen had gekregen. Sascha Winkel is in Maastricht ge slaagd voor het hoger hotelonder- wijs. Ze mag zich nu 'bachelor of business administration' noemen. Juf Inge Slager-de Groen uit Poort vliet heeft onlangs in Zwolle haar zilveren jubileum gevierd. De lera res ging in 1982 aan de slag op de kleuterschool Prinses Marijke en de Koningin Julianaschool in Sint-Phi- lipsland. Later volgden de Eben Haëzerschool en de Regenboog in Tholen, De Schalm in Stavenisse, Ter Tolne in Tholen en de Eevliet in Poortvliet. Mevrouw Slager is sinds 1996 werkzaam op scholen in Nij- kerk, IJsselmuiden en Zwolle. Maandag 3 september hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. De bingoballen gaan morgen (vrijdag) weer rollen in 't Ouwe Raed'uus. Naast kans op verschillende prijzen, zoals een stofzuiger, een boormachine en een dvd-speler steunen de bingo spelers met hun deelname ook de soos van servicecentrum de Poorthove. De ballen gaan vanaf acht uur weer rond. Iedereen is van harte welkom. Sint-Philipsland Heemkundekring Philippuslandt houdt - net als vorig jaar - zaterdag 8 september een trekpaardenrit. De tocht wordt zowel aangespannen als onder het zadel gereden. De deelne mers starten om elf uur vanaf het ha venplateau. Ze maken een rondgang door het dorp en gaan vervolgens via de Oostdijk, de Hogeweg en de Scharreweg naar de Prins Hendrik polder. waar een koffiestop wordt ge maakt bij familie De Visser dan de Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag 250 gr. 3,75 500 gr. 5,95 250 gr. 2,25 500 gr. 3,95 Biefstuk tartaar 5 halen 4 BETALEN! Malse biefstuk Varkenshaas I Cordon Bleu Roerbakreepjes Dunne lende entrecöte 500 gr. Rundergehakt 1 kg Saucijzen mod/varirerB 500 gr. 2,75 Kip zigeunerschnitzels 4+1 GRATIS Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! I I 5,50 4,50 Bij aankoop van: 150 gram leverkaas 150 gram coburger rauwe ham 150 gram ei-bieslooksalade GRATIS KOKER KLEURPOTLODEN Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De stichting Zeeland Nazomerfes tival komt zaterdag met de mono loog 'Om te beginnen een vrouw' naar Tholen. De voorstelling wordt in Zeeuwse schuren opge voerd. De Thoolse uitvoering vindt plaats bij boerderij de Schelphoeve in Poortvliet. Het theaterstuk neemt de bezoe kers op eigentijdse wijze mee te rug naar de Watersnoodramp in 1953 en geeft tegelijkertijd een kritische kijk op de bijbelse my thologie. De voorstelling begint om half negen. Er zijn nog kaarten te verkrijgen via www.nazomer festival. nl. Lange Kruisweg. De rit brengt de miters verder langs het Schelde- Rijnkanaal. Via de parallelweg van de Krabbenkreekdam komen zij ten slotte weer terug in het dorp. Geïnte resseerden kunnen zich nog inschrij ven voor de gratis rit bij Leo van Nieuwenhijzen, tel. 06-20764543 of Jaap Necle 06-18643389 die deze rit mede organiseren. Woensdagavond vindt vanaf acht uur weer een samenzangavond plaats in het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Achterstraat. Op deze avond wordt er speciaal begeleid op het orgel om de bovenstem te zingen. In de pauze wordt de bezoekers gratis koffie en thee aangeboden, voor de kinderen is er limonade. Iedereen, ongeacht kerkverband, is welkom. De organisatie adviseert mensen van buitenaf voor aanvang te bellen naar 0167-572472 of 0167-572874, voor het geval deze avond door om standigheden niet door kan gaan. De EHBO-vereniging Sint-Philips land en Anna-Jacobapolder start - bij voldoende aanmeldingen - in november met een nieuwe cursus. De lessen worden gehouden in De Wimpel. Voor meer informatie of opgave kan gebeld worden naar 0167-572498 of 06-10638237. De Gereformeerde Kerk van Anna Ja- cobapolder viert het begin van het nieuwe kerkelijk jaar 2 september met een startzondag. Het thema van deze dienst is 'samen staan we ervoor'Tij dens de dienst wordt er stilgestaan en nagedacht over wat de kerk voor hen betekent en hoe zij in de kerk samen kunnen zijn. De startzondag begint om tien uur en wordt begeleid door koor d'Accord uit Tholen. Ronnie Breeman heeft zaterdag de viswedstrijd gewonnen van De Ma kreel. Hij haalde 54 cm vis uit het wa ter. In totaal brachten de deelnemers 1,45 meter vis op de kant. Tweede werd Pieter Verwijs met 31 cm, derde Coen Noordhoek met 20 cm en vier de Cenny Reijngoudt met 20 cm. Bij de jeugd was Lennard Noordhoek met 20 cm de beste visser. Annemiek Vogels start binnenkort met een nieuwe luistercursus. Na drie series over Bach-cantates wordt dit jaar de Hohe Messe behandeld. Bach schreef dit werk voor het ka tholieke hof in Dresden, maar bracht er ook Lutherse elementen in aan. Dit werk wordt in vier lessen bespro ken en beluisterd, waarbij de cursis ten stilstaan bij de theologische, mu zikale en pastorale aspecten. De eerste bijeenkomst is op woensdag avond 26 september van half acht tot tien uur in de Thoolse Gasthuiska pel. Het muziekstuk wordt verder op 3, 10 en 17 oktober behandeld. Be langstellenden dienen zich voor 19 september op te geven via het tele foonnummer 0166-603642, of mail en naar a.vogels@kpnplanet.nl. Het gemeentebestuur van Tholen heeft volgens de Raad van State op juis te gronden een standplaatsvergunning voor kaashandel Van Loon gewei gerd. De raad heeft dat gisteren beslist Eerder al concludeerde de recht bank in Middelburg dat de weigering van een vergunning voor de markten in Stavenisse, Oud-Vossemeer, Sint-Annaland, Sint-Philipsland, Tholen en Sint-Maartensdijk terecht was. De gemeente weigerde de vergun ningen af te geven, omdat gebleken was dat de kaashandel in feite niet meer door Van Loon zelf maar door een familielid werd gedreven. Die zou als vennoot het bedrijf op ter mijn alleen voortzetten. Omdat standplaatsvergunningen persoons gebonden zijn, was er sprake van strijd met de regels, oordeelde de ge meente. Vergunningen mogen niet zomaar aan andere personen worden overgedragen. Bovendien werd zo de wachtlijst voor een standplaats vergunning omzeild. Volgens de Raad van State was de kaashandel goed op de hoogte van dit beleid van de gemeente. Ook vindt de raad dat de ene vennoot de vergunning in fei te heeft overgedragen aan de andere vennoot door het oprichten van een vennootschap. Het feit dat de ven nootschap een jaar eerder per a- buis wél een standplaatsvergunning kreeg van de gemeente, geeft vol gens de raad de kaashandel niet het recht om voortaan een standplaats vergunning te houden. De kaashan del heeft overigens alweer volgens de regels een standplaatsvergunning bemachtigd voor de markten in Sta venisse en Sint-Philipsland. Autobedrijf Bogers uit Dinteloord neemt per 1 september het Thoolse autobedrijf De Graaf uit Poortvliet over. Beide bedrijven zijn Nissan- dealer. De overname komt voor zowel medewerkers als klanten als een verrassing, omdat het er lang naar uitzag dat autobedrijf Cuelenaere - sinds zes jaar eigenaar van De Graaf - het bedrijf naar Steenbergen zou verplaatsen. Dat is nu plotseling totaal anders met de overname door Bogers. De naam De Graaf verdwijnt van het pand aan de Paas- dijkweg, maar automonteur Peter de Groen huurt het gebouw van J.D. de Graaf en gaat onder eigen naam zelfstandig verder. Bogers neemt vier medewerkers uit Poortvliet mee naar Dinteloord. In de nieuwe situatie bewerkt Bo gers een gebied vanaf Moerdijk tot aan Putte - inclusief Bergen op Zoom - in West-Brabant en in Zeeland de eilanden Tholen en Sint-Philipsland. „Dit past bij de vele veranderingen in de autowe reld", zegt Peter Bogers. „Het is een landelijke trend dat importeurs met minder contractpartners wer ken. De auto's zijn ook veel beter dan 20 jaar geleden. Toen kwamen ze om de 10.000 km in de garage, nu maar één keer per jaar meer. Op één plek worden de Nissan-activi teiten voortgezet en wij zijn nu de hoofddealer." De Graaf werd zes jaar geleden overgenomen door Cuelenaere in Steenbergen, die de gebouwen huurde van voormalig eigenaar J.D. de Graaf en het autobedrijf daar voortzette. Dat gaat nu veran deren. Cuelenaere verkoopt De Graaf aan Bogers. „Wij hebben in Dinteloord voldoende ruimte voor extra activiteiten, o.a. dankzij on ze showroom van 700 m2", zegt Bogers. „Vier medewerkers van De Graaf nemen wij over: verko per Ko Berrevoets, chef-werk plaats Jaap Schot, een monteur en een administratief medewerkster." Bogers is al 50 jaar actief in Din teloord. Het bedrijf begon met Ford, schakelde over op Simca en inmiddels al weer 30 jaar is Nis san het hoofdmerk. „We kennen alles van dit automerk", aldus Pe ter Bogers. Overigens blijft er in het pand aan de Paasdijkweg in Poortvliet wel een autobedrijf. Monteur Peter de Groen van De Graaf begint voor zichzelf en gaat als eenmanszaak onder eigen naam verder. De showroom op het Poortvlietse be drijventerrein is verkocht aan Bouman-Potter, die daar ook de gebouwen van Budelpack II al in handen had. Volgens Jos Cuelenaere zijn de hoge investeringen die Nissan eis te - zoals op terpiijn nieuwbouw - de reden om op het laatste mo ment van de verplaatsing naar Steenbergen af te zien. „Dat was zeker onze bedoeling, maar we waren genoodzaakt ervan af te zien door de extreme eisen. In Poortvliet blijven kon ook niet, want dat stond Nissan niet langer toe vanwege de eisen aan de uit straling e.d. Twee medewerkers van De Graaf gaan wel mee naar Steenbergen en wij blijven daar ook de Nissan-garanties afwikke len. Dat gaat zonder problemen omdat we de kennis in huis heb ben. Al eerder zijn er namelijk mensen van De Graaf naar ons be drijf in Steenbergen overgeplaatst. De Nissan-activiteiten zijn verder naar Bogers overgegaan, maar de klanten zijn niet meeverkocht", zegt Jos Cuelenaere. Niet alleen familieleden vormden vrijdagmid dag een erehaag voor het kersverse echtpaar Arno Moerland (25) uit Sint-Maartensdijk en Lisette van Hoften (22) uit Rotterdam. Bij het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk waren ook leden aanwezig van de hondensectie van de vliegbasis Woensdrecht De vier hondenbegelei ders en hun commandant salueerden toen brui degom en bruid over de rode loper naar buiten kwamen. Arno Moerland werkt als militair op de vliegbasis Gilze Rijen en droeg het lucht machtuniform. Het paar ging samen met de sec tie op de foto, waarbij één van de honden duide lijk lak had aan de bevelen van zijn baasje. Arno en Lisette gaan in Oud-Vossemeer wonen. Predikbeurten Zondag 2 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Emaus, Lekkerkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek. 14.30 u. dr. Korteweg, Melissant. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. V.d. Heuvel, Oud-Beijer- land. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Den Boer, St.-Philips- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Drooger. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. woord-, gebed- en commu nieviering. za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van 't Hof. 18 u. ds. Versluis, opening winter werk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Molenaar, Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. mevr. kand. Baggerman-van Popering, Geesteren. 19 u. ds. Baggerman, Geesteren. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kleinbloesem, Goudswaard. 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Mondria, Waardenburg. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. V.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. De Graaf, Zevenber gen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 31/8 14.30 u. ds. Gerritsen, hu welijksbevestiging. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. Diabetesvereniging Nederland af deling Tholen/Sint-Philipsland or ganiseert dinsdag 11 september een informatieavond over huidpro blemen. Veel mensen met diabetes kampen met huidproblemen of huidziektes. Dermatoloog R.L. van Leeuwen van het Lievensberg ziekenhuis uit Bergen op Zoom vertelt over de verschillende huidproblemen die voorkomen bij diabetici. De bij eenkomst begint om half acht in Haestinge te Sint-Maartensdijk. Voor meer informatie over de avond kan men bellen naar Hans Visser, tel. 0166-662884. VERVOLG VAN CASTRIA Genoemd worden de huisartsen post in het bankkantoor in Stave nisse, de uitbreiding van Maartens- hof, het medisch centrum in de Vijfhoek in Tholen, het woonservi- cecentrum met dorpshuis nieuwe stijl in Oud-Vossemeer, het goud- kaartsysteem en buurtwinkelcon- cept, en deelname in het project 'local boards' in Sint-Maartens dijk. Andere plannen zijn in voorberei ding, en daarop dreigen de kabi netsplannen inbreuk te maken. Want het gemeentebestuur heeft berekend dat er 10 tot 15 miljoen euro aan investeringscapaciteit voor het Thoolse platteland verlo ren gaat, en noemt dat politiek on aanvaardbaar. 'Wij verzoeken u daarom met klem, bij uw besluit vorming het perspectief van de problematiek van de plattelandsge meenten te betrekken en dit eenzij dige plan niet uit te voeren', be sluiten b. en w. de brief aan minister Vogelaar. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zxx>m e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 aug. t/m vrijdag 7 sept. donderdag 30 5.41 -17.55 vrijdag 31 6.22-18.32 zaterdag 1 7.00-19.12 zondag 2 7.42 -19.52 maandag 3 8.25 -20.37 dinsdag 4 9.15-21.32 woensdag 5 10.12-22.37 donderdag 6 11.32- vrijdag 7 0.12-13.07 di 4/9 4.35 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 31 aug. Dubbelconcert, organisten B. Bout en A. Knevel, Grote Kerk, 20 u. 1 sep. Dag van het platteland. Boe renbond Tholen, 8.30-17 u. 6 sep. Lezing over Guido de Brés, chr. ouderenvereniging Tholen, De Wingerd, 14.30 u. 7 sep. Zomeravondconcert, jeugdor kest Concordia, Cl000, 18.45 u. SINT-ANNALAND 1 sep. 21e initiatietoernooi tafelten nis, Smash'76, Wellevaete, 9.15 u. 1 sep. Open dag Bethelkerk, Her steld Hervormde Gemeente, F.M. Boogaardweg, 10 u. STAVENISSE 1 sep. Autopuzzelrit, stichting actief Stavenisse, start havenplateau, 14 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 sep. Fancy fair, Juliana van Stol bergschool, 13.30-16.30 u. POORTVLIET 31 aug. Bingo t.b.v. soos Poorthove, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. 1 sep. Monoloog Om te beginnen een vrouw, Nazomerfestival, boer derij Schelphoeve, 20.30 u. 1 sep. MissBehaviour, rockband, café 't Centrum, 21 u. 8 sep. Rommelmarkt, basisschool Eevliet, Julianastraat, 14-16 u. SINT-PHILIPSLAND 1 sep. Sneldamtoernooi, damvereni ging DSVF, De Wimpel, 10 u. 2 sep. Startzondag, viering nieuw kerkelijk jaar. Gereformeerde Kerk, 10 u. 5 sep. Samenzangavond, kerkge bouw Oud Gereformeerde Gemeen te, 20 u. 8 sep. Nazomerrit met trekpaarden en haflingers, vertrek vanaf haven, 11 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 1408 - do 20 u., vrt/mzo 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u. Bratz - za, zo en wo 13.45 u. Evan Almighty -vr 21.15 u., za 16 u„ wo 20 u. Festival Express - ma 20.30 u. Hairspray - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. Har ry Potter: the order of the Phoenix - vr 20.45 u., za en zo 15.45 en 20.45 u., di 20 u., wo 15.45 u. I now pro nounce you Chuck and Larry - do 20 u., vr t/m zo 18.45 u., wo 20 u. Rata touille - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Salvador - zo 19 u., di 20.30 u. The Simpsons (Ned. gesproken) - za, zo en wo 13.45 u. The Simpsons - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za 16, 18.45 en 21.15 u„ zo 16 en 21.30 u., ma 20 u., wo 16 en 20 u. Zoop in Zuid-Ame rika - za, zo en wo 13.45 u. De Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Annaland houdt zaterdag een activiteitenmarkt op het parkeerter rein van de Bethelkerk. Ook is het tijdens dit evenement mogelijk om de nieuwe kerk aan de F.M. Boo gaardweg te bezichtigen, 's Mid dags verzorgt mannenkoor Door Eendracht Verbonden een optreden in het kerkgebouw. De activiteiten- markt vindt plaats van tien tot vier uur. Naast een rommelmarkt zijn er oude ambachten te bewonderen, is er een presentatie gezond slapen en zijn er diverse demonstraties op het gebied van glasbewerking, boekbin den, stofzuigers en naaimachines. Kinderen kunnen grabbelen, deel nemen aan spelletjes of een ritje maken met paard en wagen. Verder is er een grote verkoping met ondqr andere etenswaren, bloemen, streekproducten en babyartikelen. De opbrengst van de activiteiten- markt gaat naar het bouwfonds van de Bethelkerk. De collecte van de EHBO-vereni ging Sint-Philipsland en Anna Jaco- bapolder heeft een bedrag van 1195,19 euro opgebracht. Met het geld willen de leden een nieuwe oe fenpop aanschaffen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 2