Huzarenstukje Smerdiek goed voor verlenging bekeravontuur 'Het lijkt net of je door een raampje naar buiten kijkt' Moeliker op één na snelste duif provincie 110 deelnemers aan trekkertrek Klaverveld Noad ziet tweede ronde tien minuten voor tijd voorbij gaan Elf scholen bij voetbaltoernooi Schilderes Jopie Meerman brengt vakantiegevoel naar Ten Anker Donderdag 30 augustus 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Bekervoetbal Noad in mineur Goed gevoel WHS Strafschop nekt SPS Slotfase Vosmeer fataal Thol. Boys niet beloond 80 tafeltennissers in Wellevaete Eerste open toernooi Sint-Annaland succes Clubtitels voor jeugd Eegedima Ruime zege voor dames Smerdiek Koersballen Link Ten Anker Supervergroting «V Voetbal programma Voetbal Uitslagen Abtskerke Duivensport Peronne Orléans Saran Paardensport Eerste prijs Mark Bevelander Verrassend genoeg is Smerdiek de enige Thoolse ploeg bij de stan daardteams die doordringt tot de tweede bekerronde. De ploeg van Ruud Linders won op Haestinge met 5-1 van SC Welberg, precies de marge die nodig was om zich in een poule met drie te plaatsen. De jonge Part Stoutjesdijk was de grote man met drie treffers. Noad '67 leek tot tien minuten voor het einde verzekerd van prolongatie van het beker- avontuur. Het team van Ko Stoutjesdijk koesterde een ogenschijnlijk •veilige 0-1 voorsprong en ging door jeugdige onervarenheid op de val reep met 3-1 onderuit. De andere Thoolse cluhs speelden geen rol van betekenis in de bekercompetitie. de bal bevonden, sloeg Mcto onver- wachl toe: 1-1. Nog leek er niets aan de hand, totdat de thuisclub an dermaal het net vond. In het wan hoopsoffensief dat volgde, werd doelman Lozekoot bij een uitval voor de derde maal gepasseerd. Een goede partij spelen. Voor Ruud Linders was dat belangrijker dan het bereiken van de tweede ronde. De Brabantse coach werd zo vroeg in het seizoen van alle kanten bediend. Smerdiek legde tegen zondagvijfde- klasser Welberg een puike partij voetbal op de mat, aan de hand ge nomen door de gedreven spelende Soulyman El Bouazzaoui. Na de 0-1 achterstand in de twintig ste minuut zag het er nog niet naar uit dat er voor de thuisclub een be kersucces in het verschiet lag. Een drinkpauze een kwartier voor de rust gaf Smerdiek vleugels. Na een voor zet van Erik van Haaften nam El Bouazzaoui de gelijkmaker voor zijn rekening. Nog voor de thee zorgde Bart Stoutjesdijk na een mooie actie voor de 2-1 voorsprong. Onmiddel lijk na de rust sloeg de zoon van de Noad-trainer opnieuw toe: 3-1. Ook de 4-1 kwam van zijn voet. Het duur de tot vijf minuten voor <het einde voordat Ad Pipping de vijfde en be slissende treffer liet aantekenen. Teleurgesteld stapte Noad '67 in Hoogerheide van het veld. De ge zwind verlopen oefencampagne werd afgesloten in mineur na de 3-1 nederlaag bij Meto dat zich daar door plaatste voor de volgende ron de. Vooral de manier waarop het verlies tot stand kwam, deed pijn in het Fluplandse kamp. In twaalf mi nuten tijd boog de thuisclub een 0-1 achterstand om in een 3-1 voor sprong. Het was Wiljan Lisseveld die zijn ploeg na pakweg een half uur op fraaie wijze aan de leiding bracht. Noad domineerde en miste enkele opgelegde kansen om de score verder uit te bouwen. Ook de Brabantse doelman onderscheidde zich met goede reddingen. De ploeg van Ko Stoutjesdijk had voldoende aan een gelijkspel en vergat om tij dig te consolideren. Op een moment dat er zich zeven Fluplanders voor Wel verloren, maar goed gespeeld. Dat was na afloop van het met 1-3 verloren duel tegen de Bredase zon dagderdeklasser Jeka de stemming op sportpark De Waaje in Sint-Anna- land. Jeka, al enkele seizoenen op de drempel van promotie naar de tweede klasse, nam in de tiende minuut de leiding met een treffer die geurde naar buitenspel. Een schitterende rechtstreekse vrije trap van Perry Snoep betekende al snel 1-1. Een ver meende duwfout van Richard van der Repe leverde de Brabanders na een halfuur een strafschop en een 1-2 voorsprong op. Na de pauze was WHS feller, en meer op de helft van de tegenstander te vinden. De gelijk maker van Patrick van Schetsen vond geen genade in de ogen van de arbiter die het vlagsignaal voor buitenspel overnam. Te zacht terugspelen door Leon de Witte bracht doelman Anton Elenbaas in de slotfase in de proble men en leidde tot de 1 -3 eindstand. SPS startte tegen FC Bergen veel te slap, wat de Brabanders een vroege voorsprong opleverde: 0-1. De ver dedigers van de thuisclub boden hun directe tegenstander teveel ruimte en brachten zichzelf daarmee in de problemen. In de tweede helft toonde het team van Rien Voshol een voorzichtig herstel. De duels werden steeds vaker door de Thool se vierdeklasser gewonnen, met de gelijkmaker van Ramon Voshol als verdiend resultaat. Het was de zoon van de trainer die precies op het goede moment bij de eerste paal op dook om de 1-1 binnen te werken. Een taxatiefout van doelman Ro nald Elenbaas bij een hoekschop leidde in de slotfase alsnog de ne derlaag in. Willem Bevelander WHS-middenvelder Perry Snoep in actie tijdens het hekerduel tegen Jeka. Hij zorgde met een schitterende rechtstreekse vrije trap voor de gelijkmaker, maar dat bleek niet voldoende voorde Sint-Annalcinders, die met 1-3 verloren. moest met de hand redding brengen op de doellijn, met een strafschop als onvermijdelijke sanctie: 1-2. Vosmeer krijgt voorlopig nog geen loon naar werken. Tegen Wolfaarts- dijk werd de derde bekernederlaag geleden: 3-4. In de openingsfase liet de vierdeklasser uit Zuid-Beveland de thuisclub alle hoeken van het ei gen veld zien. Na die 0-2 binnen twintig minuten herpakte Vosmeer zich en het was Mike van Gasteren die van afstand voor de aansluitings treffer zorgde. Nog voor de pauze bracht Arjen Verkamman met een di recte vrije trap beide partijen op ge lijke hoogte: 2-2. Vosmeer domineer de en nam na een uur dankzij routinier John Vroegop zelfs een voorsprong. Net als eerder tegen FC Bergen, volgde in het laatste kwartier de ineenstorting. Met twee frommel- doelpunten trok Wolfaartsdijk de ze ge op de valreep naar zich toe: 3-4. Stavenisse speelde bij Wemeldinge een uitermate zwakke partij. Dankzij een eigen doelpunt nam de ploeg van Rien Smits nog wel de leiding. Zonder ook maar een moment te overtuigen, lieten de rood-gelen zich vervolgens van de mat spelen: 4-1. Tholense Boys trof in zondagderde klasser Zierikzee een tegenstander van formaat. Balverlies op het Thoolse middenveld werd in de tiende minuut onmiddellijk omgezet in een perfect uitgevoerde counter (0-1), niet veel later gevolgd door de 0-2 toen de spits van de bezoe kers juist voor de verdediging kroop. Zierikzee was sterk aan de bal en had de nodige beweging in huis, zodat de ploeg van André Maas lang achter de feiten aanliep. Kort voor de pauze leidde Nick de Lang met een goede actie over de rechterkant de aansluitingstreffer van Tijs Nijmeijer in: 1-2. Ondanks een goede tweede helft kwamen de Tholenaren niet meer langszij. Elf van de 21 Thoolse basisscholen doen op woensdagmiddag 12 sep tember mee aan het schoolvoetbal- toernooi op sportpark Haestinge in Sint-Maartensdijk. Zij brengen bij de jongens vier elf- en tien zevental len op de been, en bij de meisjes elf zeventallen. Bij de elftallen neemt titelverdedi ger De Casembrootschool uit Sint- Annaland het op tegen De Regen boog en Ter Tolne uit Tholen en De Rieburch uit Sint-Maartensdijk. De Zeventallen zijn over twee poules verdeeld. In de ene De Schalm uit Stavenisse, De Luyster uit Sint-Phi- lipsland. Die Heenetrechtschool en Sint-Anthoniusschool uit Oud-Vos- semeer en De Veste uit Tholen. En in de andere neemt de Oosterschel- deschool uit Scherpenisse het op te gen De Regenboog 2 (titelverdedi ger), Ter Tolne 2 en De Rieburch 2 en 3. Bij de meisjes werd De Rieburch vo rig jaar schoolvoetbalkampioen. Het team neemt het nu op tegen De Re genboog, Ter Tolne, Die Heene trechtschool en Sint-Anthonius- school. In de andere poule spelen De Luyster, De Schalm, De Casembroot school, De Eevliet uit Poortvliet, De Regenboog 2 en De Rieburch 2. De winnaars bij de jongens (elftal len) en de meisjes plaatsen zich voor het Zeeuws kampioenschap. Tachtig spelers van vijftien tafeltennis clubs komen zaterdag in Sint-Annaland in actie op het invitatietoemooi van Smash '76. In de hoogste klasse bij de senioren is Christian van 't Hof de plaat selijke favoriet. Andere kandidaten voor de eindzege zijn Thomas Groenewoud van Middelburg en Roald Vos van Hotak '68. De vereniging met de beste resulta ten wint de wisseltrofee. Het toernooi, bedoeld voor competitiespelers, wordt voor de 21e keer gehouden. In sportzaal De Wellevaete wordt vanaf kwart over negen gespeeld, de finales zijn rond vijf uur gepland. Aansluitend vindt de prijs uitreiking plaats. De toegang voor het publiek is gratis. Tennisclub Sint-Annaland kijkt tevre den terug op het eerste open toernooi, dat onder de naam Krabbenkreek- toernooi afgelopen week werd gehou den. Met 96 deelnemers en 120 in schrijvingen was het redelijk gevuld. Het bleef bijna de hele w eek droog, al leen op de dinsdagavond moest een partij tijdelijk onderbroken worden. Het toernooi krijgt zeker een vervolg. Zondag was de finaledag en op twee na al le beslissingen moesten toen nog vallen. De damesdubbel 6 was vrijdag beslist in het voordeel van Maddy Filius en Betsie Huijsmans, ten koste van Esther Arts en Yvonne van Gils. En zaterdagmiddag wonnen Kees Lindhout en Leen Goedege- buure de herendubbel 6 van de Sint-Phi- lipslanders Jack Neele en Patrick Walpot. In het gemengd dubbel 8 wonnen Theo Moerland en To Scherpenisse in twee sets van Martin Oosdijk en Ilona Giljam. Om dat alle andere partijen in deze poule driesetters waren én ieder koppel een wedstrijd won, was de zege van Moerland en Scherpenisse beslissend voor de eind overwinning. Door hun zege op Maurice Schrauwen en Marieke van Bloppoel pak ten William Vroegop en Petty Menheere de tweede prijs. De finale gemengd dubbel 6 was erg span nend. Pas in de tiebreak van de derde set trokken Perry Bakx en Angelique Goud zwaard met 7-5 de titel naar zich toe en daardoor moesten Roland v.d. Velde en Esther Arts zich tevreden stellen met de tweede plek. De finales gemengd dubbel en herendubbel 7 mondden uit in drieset ters. In het gemengd was de hoofdprijs voor Wim Bosters en Miranda Boogaart, die Bram Boon en Joke Bomas klopten. Bij de heren wonnen de oudgedienden Theo Moerland en Adrie van Dijke van Jeroen Borst en Martijn Borst, die als nieuwe leden van Sint-Annaland verras send tot de finale doorgedrongen waren. De finale herendubbel 5 en de laatste pou lewedstrijd damesdubbel 5 besloten het toernooi. Bij de dames bleven Joke v.d. Weegen en Lia van Dongen ongeslagen in hun poule en werden zodoende winnaar. Bij de heren klopten Yoek Godvliet en Rolf v.d. Wegen in drie sets het koppel Kees Lindhout en Noud Hoogendoom uit Sint-Maartensdijk. Jorian Beuns, Romy Piek, Danny van Haaften en Elles Kooij zijn onlangs clubkampioen in hun leeftijdscategorie geworden bij tennisvereniging Eegedi ma in Tholen. De jeugdleden van de club namen het met fanatiek spel tegen elkaar op. Hoewel de wind het hen soms flink moeilijk maakte, liet niemand zich daardoor uit het veld slaan. Bij de jongens tot en met 9 jaar bleef het spannend tot het laatste moment, maar Jo rian Beuns wist uiteindelijk Thom Bolluijt voor te blijven. Bij de meisjes tot en met 8 jaar won Romy Piek al haar wedstrijden, de tweede plaats was voor Mirte Broere. In de categorie tot en met 12 jaar ging de titel bij de jongens overtuigend naar Danny van Haaften, vóór Niels Bolluijt. Bij de meisjes werd in twee poules ge speeld. Elles Kooij klopte Demi Verha gen in een spannende finale, waarna Sanne Piek de derde prijs pakte ten koste van Amie Maartense. Smerdiek dames heeft de eerste bekerwed strijd, tegen Ter Leede 2, met 3-5 gewon nen. In Sassenheim waren de blauw-zwar- ten vanaf het begin de sterkere ploeg. Suus Hopstaken had binnen enkele minuten de openingstreffer op de slof, maar ze schoot net naast het doel. Na negen minuten zette Lenny Stoutjesdijk de Tholenaren met een lob op voorsprong. De verdediging van de bezoekers had de handen vol aan de links buiten van Ter Leede. Maar halverwege de eerste helft scoorde Hopstaken 0-2 uit een combinatie met Anne Hage. En even later maakte Mandy Roels er op aangeven van Stoutjesdijk 0-3 van. Vlak voor de rust scoorde de thuisclub tegen. En na de her vatting kon deze terug in de wedstrijd ko men omdat Smerdiek er wat te gemakke lijk over dacht. Niettemin scoorden de biauw-zwarten twee keer. Eerst kopte Roels een hoekschop van Stoutjesdijk bin nen, en Hopstaken verzilverde een pass van Angelique Hage (1-5). Ter Leede zag verschillende schoten naast gaan, maar toen een voorzet door Smerdiek verkeerd werd beoordeeld was het 2-5. Vlak voor tijd verschalkte de Sassenheimse spits keepster Bianca Brouwer met een lob: 3-5. In de slotminuut miste Queny Encer de kans op de zesde Smerdiek-treffer, ze schoot de bal naast het lege doel. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1mevr. R. Burrows en R. Nagtegaal 21 p; 3. mevr. A. Scherpenis se 19 p; 4. mevr. F. Schellinger 18 p; 5. mevr. R. van Driel 16 p; 6. N. Moerker ken 13 p; 7. C. Wilsing 9 p; 8. W. Scher penisse 7 p. Thoolse landschappen, zoals het Rammegors, zijn geliefde schilderonderwerpen voor Jopie Meerman. Bezoekers, bewoners en medewerkers van Ten Anker hoeven niet meer op reis om een vakantiegevoel te krijgen. Tot en met 24 oktober fleuren kleurvolle schilderijen van Jopie Meerman de wandelgangen van het Thoolse zorgcentrum op. Er zijn zonnige landschappen uit de omge ving te bewonderen, maar de kunstenares biedt ook doorkijkjes naar Schouwen en Portugal. Meerman houdt zich vooral bezig met figuratieve kunst. Via haar schilderijen neemt zij de bezoekers mee naar haar favoriete plaatsen. De Thoolse kiest vooral strand en zee als onderwerpen. Ze heeft haar tentoonstelling in Ten Anker Zeu- mer'ouwer genoemd. „Dat is dia lect voor een lichte warme wind, soms een wervelwind bij zomer weer. Als zulke wervels gezien worden, dan houdt de zomer stand. Dat probeer ik met mijn schilderij en ook, die vakantiesfeer vasthou den." Naast de receptie hangt een kleurrijke schildering met een be kend uitzicht: het Rammegors bij Sint-Philipsland. „Ik ben daar echt gelukkig mee, blij dat ik het ge maakt heb. Zeker toen ik hoorde over het plan om het gebied weer onder water te zetten, weer zout te maken. Dan heb je straks toch een mooie herinnering", legt Jopie uit. Het is niet de eerste keer dat zij het natuurgebied vereeuwigt. Tien jaar geleden exposeerde zij in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk, waar ook een landschap van het Rammegors te bezichtigen was. De aquarel heeft het gemeentehuis nooit verlaten, de gemeente besloot het te kopen. Het nieuwe schilder stuk in Ten Anker toont het natuur gebied van nu, afgebeeld in ander materiaal. „Ik ben gestart met acrylverf. Omdat in de winter bin nen geschilderd moet worden en olieverf nogal stinkt. Het ligt me wel, al kan je acryl niet zo makke lijk corrigeren als olieverf." Hoewel Meerman vooral de natuur lijke omgeving nauwkeurig belicht, zou zij zich ook graag toeleggen op abstracte kunst. „Ik heb het gepro beerd. maar het komt er gewoon niet uit. Jammer, want ik vind het wel heel mooi. Je kan er ook een stuk emotie in kwijt." De Thoolse verwerkt haar gevoelens daarom - naast schilderen - ook in haar ge dichten, meestal in dialect geschre ven. „Met woorden lukt me wel, wat me met een penseel niet lukt." Jopie Meerman exposeert niet al leen, zij regelt ook alle tentoonstel lingen in het zorgcentrum. „Daar ben ik vijf jaar geleden mee begon nen, toen ik hier nog werkte. Het is leuk voor bezoekers en bewoners. We kwamen er wel achter dat schil derijen niet langer dan twee maan den tentoongesteld moeten worden. De afbeeldingen worden dan te ver trouwd, er wordt niet meer écht naar gekeken." De Thoolse dichteres betreurt het dat maar weinig mensen speciaal voor de tentoonstelling naar Ten Anker komen. „Het zijn vooral de bezoekers en bewoners die de schil derijen bekijken. En het personeel natuurlijk. Maar dat geeft niet, ze hangen er ook voor hen." In het be gin koos Meerman met name Thoolse artiesten uit om in het zorgcentrum te exposeren, later kregen ook kunstenaars van elders een kans. „Zolang er maar een link is met Ten Anker, dat vind ik wel belangrijk. Zo hebben we een ten toonstelling gehad van een klein dochter van een bewoonster. Over een tijd hangen hier de schilderijen van een dochter van een bewoner. Hun werken worden óók zeer ge waardeerd, ik krijg altijd veel posi tieve reacties." De schilderes/dichteres maakt sinds enige tijd dankbaar gebruik van di gitale fotografie. Ze maakt nooit een wandeling langs het strand of door natuurgebieden zónder haar fotoca mera, zegt ze. Rondkijken in de om geving gebeurt altijd met een schil dersoog. „Dat zit nu eenmaal in me, ik ben altijd op zoek. Dat krijg ik er niet meer uit. Het levert wél schitte rende opnames op", glimlacht Meerman. De foto's gebruikt zij vervolgens als uitgangspunt voor een schilderij. „Er is natuurlijk niets mooier dan op de plek zélf gaan zit ten met doek en penselen, maar dat gaat niet altijd. Door de fotocamera kan ik 's winters dingen schilderen die ik in de zomer heb gezien, ik kan die vakantiesfeer vastleggen." Zo creëerde zij een serie indrukken van de Algarve. De serie hangt in identieke lijstjes aan de wand achter recreatiezaal de Klipper. Tegenover de muur met Portugese kerkjes, hel derblauwe zeeën en droomachtige stranden, toont Meerman een heel andere kant van haar interesse: een uitvergroting van een hortensia. „Dat vind ik ook leuk om te doen, dergelijke onderwerpen super uit vergroten. Ik ben sowieso dol op felle kleuren. En ik wist dat de rode blaadjes mooi bij de leuning in de gang zouden passen." Jopie experimenteert graag met haar kunstwerken en niet alleen qua ma teriaal- en onderwerpkeuze. Tussen de schilderijen van redelijk formaat, hangt in het zorgcentrum bijvoor beeld plotseling een klein zand paadje. „Daar lopen we vaak, ik vond het wel leuk om dat vast te leggen. Dat kleinere formaat geeft het iets extra's, het is net of je door een raampje naar buiten kijkt." Lief hebbers van werken van Meerman, kunnen tot eind oktober 21 schilde rijen van haar bezichtigen in Ten Anker, daarnaast exposeert de Thoolse ook 35 kunstwerken in Da lemhof. Donderdag 30 augustus uur Internos 5-WHS 4(beker) 18.45 Halsteren 4-Smerdiek 2(beker) 18.45 Welberg 2-Vosmeer 2(beker) 18.45 WC 4-Vosmeer 3(vr.) 19.00 Vosmeer 4- Hoeven 2(bcker) 18.45 Zaterdag 1 september uur Thol.Boys-Beek Vooruit(Bel) 15.00 Rillandia-WHS(Linger) 15.00 VCK-Noad(Jobse) 15.00 SPS-SKNWK(Schaffels) 14.30 Stavenisse-Halsteren(dBie) 15.00 ZSC-Smerdiek(dBoer) 14.30 Stedoco 2-Smerdiek da.(Jongkind) 12.30 Wolfaartsdijk-Thol.Boys da. 11.30 Smerdiek 2 da.-Zierikzee 12.30 SPS 2-Gunners 2(Simson) 14.00 WHS 2-TSC 2(vdWeele) 14.30 Kapelle 3-Noad 2(vOosten) 14.30 Noad 3-WHS 3(Lok) 15.00 Thol.Boys 2-Internos 2 12.30 SKNWK 3-Thol.Boys 3 13.30 Stavenisse 2-DFS 2 13.00 Vrederust 2-Smerdiek 2 14.30 DFS 3-SPS 3 14.30 Smerdiek 3-Bruse Boys 4 14.30 Noad 4-Bevelanders 3 14.00 Thol.Boys 4-Rillandia 4 12.30 WC 5-WHS 4 12.30 DHV 2-SPS 4 14.30 Zondag 2 september uur Lepelstraatse B.-Vosmeer(Munan>> 14.30 Steenbergen 6-Vosmeer 2 10.30 Vosmeer 3-DSE 4 14.00 Vosmeer 4-Welberg 3 10.00 Beker: Thol. Boys-Zierikzee 1-2. Meto- Noad 3-1, WHS-Jeka 1-3, Wemeldinge- Stavenisse 4-1, SPS-Bergen 1-2, Vo smeer-Wolfaartsdijk 3-4, Smerdiek- Welberg 6-1 (Smerdiek poulewinnaar). Ter Leede 2-Smerdiek da. 2-5; Duive- land 2-Noad 2 1-3 (Noad poulewinnaar), Dinteloord 2-Thol. Boys 2 1-0, DVO 2- Noad 3 3-1, WHS 2-Kruiningen 22-1. DSE 2-WHS 2 2-10. SPS 2-Dinteloord 3 2-2, Internos 2-WHS 3 6-2, Thol. Boys 2-Noad 2 1-4. Noad 3-Wolfaartsdijk 2 1- 5. SPS 2-Intcmos 2 1-7, Dinteloord 3- WHS 3 0-6, WHS 4-Halsteren 3 3-2, Smerdiek 2-Zwaluwe 3 4-4, Vosmeer 2- Halsteren 6 7-0, Unitas 5-Vosmeer 4 7- 0. Jeugd: Victoria-Vosmeer B 7-1; WHS B-Stavenisse B 12-1. WHS Cl-Vosmeer C 6-1, WHS Cl-Moc 0-7, WHS C2-Moc 3-8, WHS Dl-Zwaluwc 0-2, Steenber- gen-WHS D2 3-0, Noad D-WHS D2 6-1 16-0; Bruse Boys-SPS B 0-6, Meto-SPS D 3-5; Smerdiek Dl-Seolto 0-5, Vivoo- Smerdiek D2 4-13, Cluzona-Smerdiek El 2-6; Noad C-SPS C 4-0, Noad D-Ko- gelvangers 1-8; Thol. Boys A-Victoria 2- 3, Thol. Boys B-Noad B 5-0. Thol. Boys Cl-Smerdiek C 7-1, Klundcrt-Thol. Boys C2 8-0, Thol. Boys Dl-Duiveland 6-0, Dosko-Thol. Boys D2 2-3, Thol. Boys D3-WHS D meisjes, Thol. Boys D meisjes-Klundert 4-0. Oefenvoetbal: Stavenisse 2-SPS 4 3-3, SNS 3-Noad 4 5-6. Voor de trekkertrekwedstrijd van de stichting Thoolse Dagen, zaterdag op het bedrijventerrein Klaverveld bij Oud-Vossemeer, hebben onge veer 110 deelnemers ingeschreven. Op twee banen strijden zij in de ver schillende klassen om de hoogste eer. De hele dag door zal het tractor- geweld te bewonderen zijn. De weersvooruitzichten zijn goed en de afgelopen dagen is er hard ge werkt aan de aanleg van de banen op de toekomstige uitbreiding van Klaverveld. Om negen uur 's mor gens begint het proeftrekken al en rond het middaguur de wedstrijd. De standaardklasse is verdeeld in zeven gewichtsklassen: tot 2,5 ton, van 2,5 tot 3,5 ton. van 3,5 tot 4,5 ton, van 4,5 tot 5,5 ton, van 5,5 tot 7 ton, van 7 tot 9 ton en van 9 tot 12 ton. Daarnaast is er de sportklasse, met de gewichtsklassen drie ton, 3,5 ton en 4,5 ton. Hierin zullen de spe cials te bewonderen zijn, de speciaal geprepareerde tractoren. Zo heeft het Thoolse team Black Bitch de nodige motorische veranderingen doorgevoerd. Ook het team Child's Play is van de partij en nieuwkomer Twister beleeft zijn primeur in deze spectaculaire klasse. Met de sleepwagens De stille kracht en Big Benz zal het de deelnemers zo moeilijk mogelijk gemaakt wor den om een 'full pull' te halen. De complete competitie van de Big Benz is in Oud-Vossemeer van de partij. Verder is er de hele dag een trap- skelter trekkertrek aanwezig op het terrein. Het publiek kan daarmee la ten zien, geen motor nodig te heb ben om aan het einde van de baan te komen. In de grote pauze kunnen kinderen de trappers onder de voe ten nemen, voor een wedstrijdje traptrekkers en skelters op de origi nele baan. In de entreeprijs is een consumptie begrepen, kinderen tot 10 jaar heb ben gratis toegang. Afgelopen zaterdag kwamen Thole naren in actie bij de trekkertrekwed strijd in 's-Heer Abtskerke. Corné Gaakeer werd met 72.36 meter eer ste in de sportklasse tot drie ton, Ronald Tichem won met 95,42 me ter in de sportklasse tot 3,5 ton. In de klasse tot drie ton was de tweede prijs voor Dirk Uijl met 62,61 meter en de derde voor Jan van Dijke met 52,71 meter. In de sportklasse tot 4,5 ton pakte Ronald Tichem met 79,89 meter de tweede prijs. De winnende duif van Kees Moeliker op de vlucht vanuit het Franse Peron- ne was provinciaal de snelste op één na. Het beestje legde zaterdag de reis van ongeveer 200 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 81,1 km/u. Om drie uur 's middags gingen in Peronnc 1172 Thoolse duiven de lucht in voor deze wedstrijd. Vijf uren eerder werden duiven gelost in het zuidelijker gelegen Orléans Sa- ran, een afstand van zo'n 435 kilome ter. In de voorlopige uitslag - die van De Trouwe Duif ontbreekt nog - heeft J. de Graaf van De Reisduif de snelste van 631 Thoolse duiven, met 66 km/u. I)e Reisduif Scherpenisse, 266 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 17.31.10 u. is 1310,584 m/inin, laatste duif 17.47.41 u. Ls 1188,395 m/inin. J.J. Bolier 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 12, 13, 24, 29. 30, 32, 35, 39, 57, 59, 60, 66; J. de Graaf 7,8.9, 14, 18,23,25,47,7174,89; D.J. Menheere 10.26,49,68; A. Moerland 15.16,3137,53.58,63,64,75,83; P. Po- tappel 17, 69, 87; gebr. Suurland 19, 51, 73. 81, 82; L. de Kwak Koolaard 20, 27, 46.48, 76, 84, 85; L. Hage 21, 33, 34.40. 42.43. 44.' 67, 77, 79, 80; comb. Wols en Uil 22.41, 56, 72. 78; J. Moerland 28, 36, 45. 50, 52, 62. 70; A. Hage 38, 54, 61; M.Y. Ponse 55.86.88; C.D. Uijl 65. De Zwaluw Sint-Maarteasdijk, 80 dui ven van 7 deelnemers. Eerste duif 17.39.57 u. is 1232,791 m/min, laatste duif 17.56.09 u. is 1123,232 m/min. D. de Wilde 12,3.4; A.J. Scherpenisse 5, 7, 9, 10. 13. 14. 19. 20; H.T. van Hemert- Rijnberg 6,8,11, 12, 16; A. Bijl 15,17;C. Potappel 18. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 320 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 1734.31 u. Ls 1315.494 m/min, laatste duif 17.54.07 u. Ls 1168.591 m/min. D. Vaders 14.5.23,33,38,42,43,64; A. Capelle 2, 18. 25. 30. 39, 51, 54; K. v.d. Berge 3. 10. 12. 13. 15. 17. 20, 22. 27, 34. 36. 37, 40, 52, 53, 56. 70. 71, 72, 73, 74, 75,79: J. Capelle 6. 3155,69,78; A. Ha- vermans 7, 8. II. 29, 35; M. Fonteijne 9, 46; P Hommel 14, 16. 21, 32. 41, 47, 48. 80:1. Berkey 19, 24. 26, 49; J. v.d. Berge 28. 44. 76: J. Toetenel 45, 65; P. de Wilde 50, 60; comb. Hommel-Walpot 57; C. Rijnberg 58, 61. 66, 77; M. de Jager 59, 63,67; M. de Graaff 62; R. Fonteijne 68. De Trouwe Duif Tholen, 159 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 17.28.13 u. is 1352,076 m/min, laatste duif is 17.5032 u. is 1175,138 m/min. C. Moeliker 110, 11. 24. 26.40; P. Laban 2, 5, 18. 23, 29. 34; T. Teunisse 3, 6, 15, 16, 17, 27, 31, 33. 38; C. Laban 4, 7. 12, 13, 14. 28. 37; J. van Dijke 8. 9; L. Hage 19,25; P. van Driel 21,32,39. De Vredesduif Sint-Philipsland, 347 duiven van 15 deelnemers. Eerste duif 17.40.08 ii. is 1291 „531 m/min, laaste duif 18.06.37 u. is 1108365 m/min. R. Reijngoudt I, 3,4,7, 10, 12, 14, 15, 26, 29, 32, 35, 39, 44, 54, 65, 67, 73; comb. Reijngoudt en zn. 2, 5, 6, 13, 16, 18. 20, 22.24,25, 33.4143,51.57,63,80.82; I. Quist 8, 19, 23, 27, 28, 37, 38,42,45,47. 48. 52. 66. 79; A.W.A.P. Bolijn 9. 11, 21. 34,58,60,62; L. Reijngoudt 17,3,31,61, 86,87; J.C. Verwijs 36,46,64.68: A. Ver maas 40; E.J. van Riessen 49, 71, 75. 84; comb. Reijngoudt 50, 53, 56. 59, 72, 74, 77, 83; S.A.M. Vermaas en zn. 55, 69,76. 81: K. van Dommelen 70; gebr. Reijn goudt 78.85. De Reisduif Scherpenisse, 109 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 16.32.49 u. is 1101,114 m/min, laatste duif 17.43.18 u. is 931,516 m/min. J. de Graaf I. 3. 4. 10. 16, 24; P. Potappel 2, 25, 34, 35; J.J. Bolier 5. 6, 13, 18, 19. 20, 22, 28, 30, 33, 36; gebr. Suurland 7, 31; J. Moerland 8, 12, 14. 15, 23, 26, 27, 29; A. Moerland 9. 32; DJ. Menheere 11; L. de Kwak Koolaard 17: L. Hage 21 De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 46 dui ven van 5 deelnemers. Eerste duif 17.12.40 u. is 1002,135 m/min, laatste duif 18.38.37 u. Ls 831,882 m/min. C. Potappel 12,4.7, II; A.J. Scherpenis se 3, 5. 6; H.T. van Hemert-Rijnberg 8. 9, 10,12. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 221 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 16.43.58 u. is 1081,168 m/min, laatste duif 18.06.18 u. Ls 898,712 m/min. P. Hommel 1. 8, 19. 23. 29. 34. 37. 50; A. Havermans 2, 6, 7, 9, 11, 12, 14, 15, 17, 27, 35,41,49; P Vis 3, 46; P. de Wilde 4, 18,20.47; J. Capelle 5. 13, 21. 22,26,28, 36,40. 52; I. Berkey 10, 39.43: D. Vaders 16,24, 31,55: comb. Hommel-Walpot 30; R. Fonteijne 32,38.51.54.56; M. Fonteij ne 33,45,53; C. Rijnberg 42; M. de Jager 44.48. De Vredesduif Sint-Philipsland, 255 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 16.45.32 u. is 1086.344 m/min. laatse duif 17.57.52 u. is 921,907 m/min. Comb. Hoek 1,2,3,4,5.8, 10, 11. 12, 17, 19. 21. 22, 24. 28. 31, 33, 34, 35, 38, 41, 42,48,49,57: P Wagemaker 6. 13,16.18, 23, 27, 39, 43, 44, 50; comb. Reijngoudt en zn. 7,40; R. Reijngoudt 9,45,51; J.D. Quist 14. 15, 30, 37; K. van Dommelen 20.26.29.52,53.55; E.J. van Riessen 25; S.A.M. Vermaas en zn. 32, 36,46.47, 54, 56. Mark Bevelander uit Oud-Vossemeer deed in Roosendaal in Den Goubergh mee aan het springen. Met zijn paard RPA Vibon won hij in de klasse B. In de barrage, met tien combinaties, bleef Be velander foutloos en kreeg daarom de hoogste score van de jury. Linda Mooy uit Stavenisse kwam met haar paard Nixon M in actie bij de dres suur in dezelfde wedstrijd. In de Zl- klasse deden 26 combinaties mee. Linda behaalde in de eerste proef 210 punten, wat goed was voor de zesde plek en een winstpunt. De tweede proef leverde 199 punten op en de zevende plaats. WIHAK- A ^ALLfc^P

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 17