Naturalisatieceremonie verwelkomt nieuwe Nederlanders it Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Bibliotheek Tholen gesloten tijdens verhuizing naar nieuw gebouw Openbare bekendmakingen Uitslag enquête hondenpoep Sint-Maartensdijk Scootmobielroute in St. Philipsland Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 35 Donderdag 30 augustus 2007 gemeente Tholen BibliOosterschelde, bibliotheek Tholen li Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abonnement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gratis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brievenbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166-657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Ingekomen bouwaanvragen Schoolstraat 21 (Sint-Annaland): het plaatsen van een berging; Hogeweg 23 (Poortvliet): het plaatsen van een zwem bad; Prinses Beatrixstraat 23 (Stavenisse): het plaatsen van een aanbouw; Paasdijkstraat 43 (Poortvliet): het plaatsen van een dakkapel; Energieweg 11 B (Tholen): het plaatsen van raam kozijn in de achtergevel; Boserf 8 (Sint Philipsland): het plaatsen van een hek werk aan de zijkant. Ingekomen sloopaanvragen Randweg 2 (Poortvliet): het slopen van een tuinbouw kas. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 3 septem ber 2007 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 30 augustus en vrijdag 31 augustus 2007 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Priestermeetpolder 3 (Poortvliet): het vernieuwen van wanden dak van een schuur, verz. 20 augustus 2007; Bierensstraat 76 (Sint-Annaland): het bouwen van een M, Vrijdagmiddag 24 augustus 2007 heeft de jaarlijkse naturalisatieceremonie plaatsgevonden in het voormalig stad huis in Tholen-stad. In het afgelopen jaar zijn 16 personen Nederlander geworden. Drie personen verkregen deze vrij dagmiddag hun Nederlanderschap. De genodigden werden met hun familieleden ontvangen in het voormalig gemeentehuis door de loco-burgemeester mevrouw M.A.E. Velthuis. In haar toespraak feliciteerde zij de nieuwe Nederlanders nadrukkelijk met hun naturalisatie en ging ze onder meer in op het waarom van de ceremonie, de ach tergrond van de datum 24 augustus, de rechten en plichten van alle Nederlanders en typisch Nederlandse eigen schappen, die de nieuwe Nederlanders misschien wel raar of juist erg leuk vinden. De bijeenkomst werd vervolgd met het vertonen van de promotiefilm over Tholen en een gezellig samenzijn onder het genot van een drankje en een hapje. De genodigden ontvingen enkele presentjes waaronder het boek 'Hoe hoort het eigenlijk... in Nederland?' De mensen die genaturaliseerd werden, waren enthousiast over hun naturalisatieceremonie en stelden het op prijs dat er op deze wijze officieel en feestelijk aandacht werd besteed aan dit belangrijke feit in hun leven. Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nl. In het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op 'Verkeersmaatregelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. De bibliotheek Tholen gaat verhuizen van de Dalemsestraat naar het nieuwe gebouw aan de Abraham Beeckmanlaan. Ook het kantoor van de bibliotheek verhuist van het oude gebouw aan de Markt in Sint- Maartensdijk naar het nieuwe onderkomen in Tholen. Tijdens de verhuizing van 27 augustus tot en met 9 sep tember is bibliotheek Tholen gesloten. Op maandag 10 september gaat de bieb voor het publiek weer open op de nieuwe locatie. Het nieuwe adres van de bibliotheek Tholen: Abraham Beeckmanlaan 8, 4691 JZ Tholen telefoon: 0166-607027, fax: 0166-607028 e-mail: tholen@biblioosterschelde.nl berging, verz. 20 augustus 2007; Boswei 22 (Stavenisse): het plaatsen van een erfaf- scheiding, verz. 20 augustus 2007; Parallelweg 7 (Poortvliet): het vergroten, c.q. uitbrei den van de woning, verz. 20 augustus 2007; Julianastraat 24 (Scherpenisse): het vernieuwen van een bijkeuken en garage, verz. 21 augustus 2007; Hoge Markt 14 (Scherpenisse): het gedeeltelijk vernieu wen van een berging, verz. 21 augustus 2007; Westkerkseweg 67 (Scherpenisse): het gewijzigd uit voeren van een verleende vergunning, verz. 21 augus tus 2007. Verleende bouwvergunningen eerste fase Pelleweg 1 (Poortvliet): het bouwen van een bedrijfs ruimte, verz. 21 augustus 2007. Verleende sloopvergunningen Priestermeetpolder 3 (Poortvliet): het slopen van asbest- gevelbeplating dakbedekking, verz. 20 augustus 2007. Verleende reclamevergunning F.M.Boogaardweg 17 (Sint-Annaland): het plaatsen van gevelreclame, verz. 21 augustus 2007. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Sint-Maartensdijk, 30 augustus 2007. Ontwerpbesluiten vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - voor de navolgende aanvragen bouwvergunningen vrij stelling willen verlenen van de geldende bestemmings plannen: Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Zurenhoekseweg 1 te Sint-Maartensdijk: het vervan gen van een veranda (2007/204). Vanaf 31 augustus 2007 tot en met 13 september 2007 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren bren gen. Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Nieuwstraat 34 te Sint-Annaland: het vergroten en vernieuwen van een garage (2006/250). Vanaf 31 augustus 2007 tot en met 11 oktober 2007 ligt het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzageter mijn kan een ieder zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijnen kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel. (0166) 668363 668380. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Ontwerpbesluit Monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Monumentenwet 1988 - voor de navolgende aanvraag een Monumentenvergunning willen verlenen: Kerkstraat 21 te Tholen: het gedeeltelijk vergroten van een woning (2007/320). Vanaf 31 augustus 2007 tot en met 11 oktober 2007 ligt het ontwerpbesluit Monumentenvergunning met de daar bij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder zienswijzen over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel. (0166) 668363 668380. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. neer de raad zich over deze beslissing buigt. Dan wordt vanzelfsprekend ook de huidige hoogte van de belasting en de verhouding tot het tarief in de omlig gende gemeentes meegenomen. Kattenoverlast Men mocht ook overige opmerkingen maken over het onderwerp. Deze opmerkingen gingen nagenoeg alle maal over acht onderwerpen: kattenoverlast, de opruimplicht, hoge boetes, huidige besteding honden belasting, overlast van paarden, de verplichting om een opruimmiddel voorhanden te hebben bij het uitla ten van een hond. Een aantal inwoners vroeg zich af waarom er geen kattenbelasting is. Het antwoord op deze vraag is dat de gemeente alleen belasting mag heffen als dat expliciet in de wet staat. Omdat katten belasting niet als zodanig in de wet wordt genoemd, mag de gemeente deze ook niet heffen. Beleid De gemeenteraad zal de uitkomsten van de enquête zwaarwegend laten meetellen bij het ontwerpen van het beleid. U wordt op de hoogte gehouden via Tholenderwijs en de website. Al jaren staat hondenpoep hoog in de irritatie-toptien, vooral omdat het een lastig op te lossen probleem is. De gemeenteraad heeft besloten aan dit probleem de komende jaren aandacht te schenken. Enquête De gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders waren benieuwd naar de meningen van burgers over sommige aspecten van dit onderwerp. Een gemeentebreed onderzoek zou te omvangrijk zijn, dus is ervoor gekozen om allereerst een onderzoek te houden naar de overlast van hondenpoep in Sint- Maartensdijk, waar de overlast als zeer groot wordt ervaren. Er zijn 1500 vragenlijsten uitgezet, waarvan er 573 zijn teruggezonden. Een respons van 38%, wat voor een enquête zeer hoog is. De resultaten van de enquête zijn te vinden op www.tholen.nl. Overlast Uit de enquête bleek dat 88% van de inwoners van Sint-Maartensdijk overlast ondervindt van honden poep. Het meest vervelend vindt men poep op de stoep, maar veel respondenten ervaren ook overlast op straat, in het openbaar groen en op de speelveldjes. De respondenten hebben aangegeven in welke straten zij de meeste overlast ervaren en aan de hand van deze informatie en eigen onderzoek van de gemeente is een aantal probleemlocaties in kaart gebracht. Maatregelen Een ruime meerderheid (79%) vindt dat er een opruimplicht moet komen en wel binnen de gehele bebouwde kom. Zowel voor de stoep, de straat, het openbaar groen, de speelveldjes als de grasvelden. De gemeente was ook benieuwd naar wat de inwoners als meest effectieve oplossing zagen. Daaruit bleek dat de inwoners het meest verwachten van aanscherping van de regelgeving en strenge handhaving hiervan. Ook hondentoiletten werden veel genoemd, zij het dat veel mensen aangaven deze vooral buiten de bebouwde kom te willen. Veel van de respondenten zijn van mening dat de kosten van eventuele maatregelen door de hondenbezitters betaald moeten worden (387), wel licht zelfs uit een verhoging van de hondenbelasting. De gemeenteraad zal dit standpunt meenemen wan- De vierde scootmobielroute is gepland in de kern St. Philipsland op 4 september. Het wordt behalve een gezellige, ook weer een interessante route. Alle scootmobielers worden van harte uitgenodigd om mee te rij den. Voor de scootmobielers uit de rest van de gemeente lijkt St. Philipsland misschien ver weg, omdat u eerst daar nog naar toe zou moeten rijden. Maar als dat voor u een bezwaar zou zijn, kunt u contact opne men met de heer Maarten Dourlein van het Rode Kruis, tel. 06 51399318. U kunt zich opgeven voor deze route bij het organiserend comité: Mevr. Merie Bolier Mevr. Loes Lisseveld Mevr. Renate de Joode Dhr. Cees van Gorssel Dhr. Maarten Dourlein 0166 663549 0166 672264 06 15314117 0166 663286 06 51399318 Voor inlichtingen over de scootmobielroute kunt u terecht bij servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen: servicebureau@tholen.nl of per telefoon: 0166 668070. Geen zienswijzen ontwerpbesluiten vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Tholen maken - ingevol ge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend over de ontwerpbesluiten: Artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Lindelaan 1 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een landhuis met twee bijgebouwen en een zwembad (2006/425). Het ontwerpbesluit met alle daarbij behorende stukken heeft van 6 juli 2007 tot en met 16 augustus 2007 ter inza ge gelegen. Voor het verlenen van vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan is voorafgaande een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zeeland nodig. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Gorishoeksedijk 25 (Z 13) te Scherpenisse: het ver groten van een zomerwoning (2007/41); Artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Eendrachtstraat 19 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning (2007/77); Langeweg 6 te Sint-Annaland: het vergroten van een tuinbouwkas (2006/540). De ontwerpbesluiten met alle daarbij behorende stukken hebben van 6 juli 2007 tot en met 16 augustus 2007 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiter lijk 13 september 2007 besluiten op de verzoeken om vrij stelling van de geldende bestemmingsplannen en op de aanvragen om bouwvergunning. Sint-Maartensdijk, 30 augustus 2007. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 1 augustus tot en met 22 augus tus 2007 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Tholen Prins Clauslaan 1, voor het kappen van 4 eiken De stukken die betrekking hebben op deze aanvraag lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van de gemeentesecretarie. Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 1 augustus tot en met 28 augus tus 2007 de volgende kapvergunning(en) hebben ver leend: Sint-Annaland Gemeente Tholen voor het kappen van 1 conifeer tegen over Huygensstraat 36-38, 1 iep voor Huygensstraat 19 en 1 moerascypres voor Huygensstraat 17 Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Van de vergunning (en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzageleg ging is verstreken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. VERKEER Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat het verkeersbesluit voor de aanwijzing van het brom-/fietspad door de nieuwbouwwijk Stadszicht in Tholen is vastgesteld. Het besluit treedt in werking zodra de werkzaamheden zijn uitgevoerd. Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat na de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 13