Vogels spotten in hut Scherpenissepolder Samenwerking is sterke punt van de veiling in Scherpenisse Tortels in raamlijst Nacht zonder dak levert 3600 euro op Poortvlietenaar ziet straf in hoger beroep praktisch teniet gedaan Winstuitkering Open tuinen J. Versluijs legt voorzittershamer neer na 39 bestuursjaren Tholenaar 17 euro duurder uit Donderdag 31 mei 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijspraak drie van vier punten aanklacht ontucht Het gerechtshof in Den Haag heeft onlangs weinig heel gelaten van de straf die P.L. van T. (41) uit Poortvliet in 2005 door de Middelburgse rechtbank is opgelegd - tien maanden cel - in verband met aanranding en verkrach ting. Op drie van de vier punten uit de aanklacht werd hij vrijgesproken omdat ze volgens het hof niet zijn bewe zen. Voor de overblijvende beschuldiging is een celstraf van acht dagen opgelegd, precies de periode die de man vier jaar geleden in voorarrest zat. Sms-bericht Normhandhaving Plan voor observatiehutluisterpaal en verrekijker Een vogelobservatiehut, een luisterpaal en een verrekij ker. Als het aan Staatsbosbeheer ligt, prijken deze drie recreatievoorzieningen binnenkort aan de zuidkust van Tholen. Het plaatsen van de objecten kost zo'n 71.400 euro, het plan werd vrijdag beoordeeld door de wel standscommissie. Veel groter Bezwaren tegen de Spar ongegrond De veilingvereniging Scherpenisse heeft nog altijd be staansrecht. Dat zegt J. Versluijs (70) die onlangs af scheid nam als voorzitter. „Maar je moet wél de ogen open houden voor de ontwikkelingen om je heen." Ver sluijs maakte 39 jaar deel uit van het veilingbestuur en was een kwarteeuw preses. Hij laat een gezonde vereni ging achter, zegt hij. Die positie is bereikt door geduren de de 75 jaren dat de veiling bestaat, steeds de samen werking te zoeken. Afnemende markt Supermarkt Geen last Ruime keuze in badkamers! Reserves aanspreken Extra personeel Permanent bewonen van 22 recreatiewoningen VERVOLG VAN KADERNOTA Vanaf volgend jaar vervalt de bij drage van de gemeente aan de vijf Thoolse servicecentra voor ouderen, een meevaller van 36.000 euro. Daar staat tegenover dat voor initia tieven van de stuurgroep wonen en welzijn - in het verlengde van de wet maatschappelijke ondersteu ning - jaarlijks 15 mille beschik baar komt. De subsidie voor het al gemeen maatschappelijk werk wordt met 3000 euro verhoogd. Tholen wil drie mille bijdragen aan het jaarlijks organiseren - samen met de provincie en de watersport vereniging Sint-Annaland - van de schout en schepenenrace. Vorig jaar is die op de Krabbenkreek voor het eerst gehouden met vier historische platbodemschepen die bestuurders van verschillende gemeenten aan boord hadden. met 3,8%. Uit de atlas van de lokale lasten, die het centrum voor onder zoek van de economie van de lagere overheden (Coelo) jaarlijks samen stelt, blijkt dat Tholen bijna vijftig plaatsen is gestegen in de lijst van 'goedkope gemeenten'. Een gunsti ge ontwikkeling die, aldus het ge meentebestuur, ruimte biedt om ex tra geld te halen uit de belastingen. Het voorstel is dan ook om de op brengst van de onroerendezaakbe- lasting met zes in plaats van ander half procent te verhogen. Andere tarieven gaan met drie procent om hoog, de huren van gemeentelijke accommodaties met anderhalf pro cent. Het gemeentebestuur heeft be rekend dat een gemiddeld huishou den met een eigen woning volgend jaar 17 euro duurder uit is, terwijl huurders tien euro meer gaan beta len (verhoging van de afvalstoffen heffing). De veilingvereniging Scherpenisse boekte vorig jaar een winst van 28.000 tot 30.000 euro. Daarvan is tien mille toegevoegd aan de reser ve, om de opname te compenseren die in 2006 nodig was om het ver lies van 2005 te dekken. De rest van de winst wordt, bovenop de vaste 6,5% provisie, terugbetaald aan de leden. Dat zijn er 55, waarvan 30 tot 35 ook daadwerkelijk teler zijn. De omzet bedroeg 6,6 miljoen in kilo's en 1,9 miljoen in euro's, tegen 7,5 miljoen kilo en 1,2 miljoen euro in 2005. KIJK VOOR MEER INFORMATIE OP WWW.LOGUS.NL Bergen op Zoom, Zeelandhaven 7 T: 0164-271500. www.logusbergenopzoom.nl Drie vrouwen uit zijn kennissen kring beschuldigden Van T. ervan, onder bedreiging ontuchtige hande lingen met hen te hebben gepleegd. In één geval zou bovendien sprake zij geweest van verkrachting. Het speelde zich af in de periode 2000 tot en met 2002. De behandeling door de Middelburgse rechtbank ging niet van een leien dakje. Ver schillende keren bleken getuigen niet te zijn opgeroepen zodat moest worden verdaagd. Uiteindelijk werd Van T. twee jaar geleden veroor deeld tot vijftien maanden gevange nisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen die straf ging de Poortvliete naar meteen in beroep. En dat dien de in maart van dit jaar bij het ge rechtshof in Den Haag, waar Van T. de beschuldigingen ontkende. De advocaat-generaal eiste een lagere straf dan de Middelburgse recht bank had gevonnist: twaalf maan den cel, waarvan vier voorwaarde lijk. Maar het hof kwam tot een heel ander oordeel. Dat de vrouwen tot lichamelijk con tact zouden zijn gedwóngen, vond het hof bij twee van hen onvoldoen de duidelijk geworden. Ook de aard van de relatie werd niet helder, noch de omstandigheden waaronder de contacten plaatsvonden. De inhoud van een sms-bericht dat één van de vrouwen aan Van T. stuurde, wak kerde de twijfel bij het hof aan. De rechters waren er, op grond van de verklaringen, niet van overtuigd dat de Poortvlietenaar de opzet had om de vrouwen tot ontuchtige handelin gen te dwingen. Gezien de vrij spraak op deze punten, schoof het hof de verzoeken van de raadsman ter zijde om het sms-verkeer én de psychische achtergrond van één van de vrouwen nader te onderzoeken. In een derde geval vond het hof wél bewezen dat Van T. die vrouw tegen haar wil tegen zich aan had gedrukt en geprobeerd te zoenen (hij belde na cafébezoek 's nachts bij haar aan). In juridische termen: aanran ding van de eerbaarheid. Hiervoor zou een taakstraf op zijn plaats zijn geweest. Maar nadrukkelijk reke ning houdend met de lange duur van afhandeling van deze zaak - ze speelt vanaf februari 2003 - én met het voorarrest, legde het hof een ge vangenisstraf op die gelijk was aan dat voorarrest: acht dagen. Van T.'s raadsman probeerde bij het hof tevergeefs het openbaar ministe rie niet-ontvankelijk te laten verkla ren. Hij betoogde dat de behande ling niet binnen een redelijke termijn plaatsvond en verwees naar het Europees verdrag tot bescher ming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden. Het hof kreeg de stukken van deze zaak na melijk pas zeventien maanden nadat Van T. beroep had ingesteld. Het was het dan ook met de raadsman eens dat aan de redelijke termijn niet was voldaan. Maar 'het belang dat de gemeenschap nog behoudt bij normhandhaving door berech ting' moest volgens het hof prevale ren boven het belang van de Poort vlietenaar. Aan het eind van de Platteweg in de Scherpenissepolder wil de natuur beheerder de grootste voorziening plaatsen: een plateau met een over dekte uitkijkhut van vier bij acht meter. „De hut wordt gemaakt van ruw materiaal met een ijzeren dam- wandprofiel. Het blijft allemaal heel simpel, met een afdakje", legt bos wachter Dirk Fluijt uit. Het is de be doeling dat fietsers hier ook even uit kunnen rusten. „Gewoon een plek waar zij op hun gemakje zitten en naar de natuur kunnen kijken." Daarnaast wil Staatsbosbeheer in de Schakerloopolder, op de zeedijk bij de populaire duikplek, een verwij zingsobject plaatsen naar de voge- lobservatieruimte. Uit de plannen blijkt dat de natuurbeheerder over weegt om daar een luisterpaal te plaatsen. „Er komt in ieder geval een soort wegwijzer naar de obser vatiehut voor mensen die over het buitendijkse fietspad fietsen." De natuurorganisatie bekijkt mo menteel nog of de luisterpaal en ver rekijker werkelijk gerealiseerd kun nen worden. „Het kost allemaal geld. We willen in ieder geval een simpele informatievoorziening neer zetten. Er is veel geld gestopt in de zuidkust van Tholen om mensen er van te laten genieten. Wij willen hiermee het recreatieve gebruik ex tra stimuleren." De welstandscom missie ging akkoord met het voorge stelde plan. De boswachter verwacht dat de uitkijkhut aan de Platteweg dit jaar nog gebouwd kan worden. Het plan is eigenlijk nog groter, ver klapt Fluijt. „Er staan nog een aantal recreatieve plannen op de agenda voor de Tuttelhoek en de Schelp- hoek. We pakken het gefaseerd aan." De familie Kok, Versluys en Van der Zwan stellen vrijdag 8 en zater dag 9 juni hun tuinen weer open voor publiek. Alle tuinliefhebbers zijn vrijdag van een uur 's middags tot negen uur 's avonds welkom in de tuinen aan de Langeweg 46 en Pyruslaan 1 in Scherpenisse en aan de Schelphoekseweg 3 in Poort vliet. De tuinen zijn zaterdag van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags te bezichtigen. Aan de Schelphoek zijn vaste planten te koop. Bij familie De Kok aan de Langeweg is de bijenkraam van Jasna van Doren aanwezig en zijn er wenskaarten en keramiek te koop. Op zaterdag is er bovendien van drie tot vier live muziek in de tuin. Het bezoek aan de tuinen is gratis, maar men kan een vrijwilli ge bijdrage leveren voor de Clini- Clowns. Ook hofstede Landzicht aan de Breedenvlietsedijk 3 in Sint- Annaland is op zaterdag 9 en zon dag 10 juni van tien tot vijf uur ge opend. Hier geldt echter een kleine toegangsprijs. B. en w. hebben de bezwaren tegen de eerste wijziging van bestem mingsplan Kom Sint-Maartensdijk ongegrond verklaard. Het gaat om de verplaatsing van de Spar van de Korte Vest naar het pand van voor heen garage Van Steenis aan de Markt. De bezwaren zijn dezelfde als eerder tegen plan Kom, waar onder ook de komst van de Lidl in het voormalige pand van woning inrichting Van Houte valt. De be zwaarmakers wijzen op de overlast van vrachtwagens, gevaar voor verkeersveiligheid en aantasting van de luchtkwaliteit. Men vindt het voormalige garagepand aan de Markt een verkeerde vestigings plaats voor een supermarkt, ook al is er een achteruitgang aan de Oostvest. B. en w. denken er ech ter anders over en vinden dat vesti ging van De Spar hier wel moge lijk is. Voor het kernwinkelgebied betekent dit een versterking omdat de consument straks allerlei win kelvoorzieningen vlak bij elkaar heeft. Advertentie I.M. Een zelfstandige klok en een eigen productadministratie heeft de vei ling Scherpenisse nooit gekend. Daarvoor werd en wordt een beroep gedaan op Sint-Annaland. „We krij gen een rekening en die betalen we." De enige vaste medewerker is veilingmeester Kees Andriesse. Voor extra mankracht tijdens pieken kan een beroep worden gedaan op buurman graanhandel Dijke. Daar naast bedient Tonny van As, admini stratieve kracht voor twee dagen per week, tevens de weegbrug van de weegbrugvereniging op het veiling- terrein. En verder beheert de veiling de ruimten van de koelhuisvereni ging die 45 jaar geleden bij de nieuwbouw onder hetzelfde dak zijn gerealiseerd. „Ze worden van bin nenuit gevuld door het veilingperso- neel", legt Versluijs uit. Het zijn de ze vormen van samenwerking die het sterke punt zijn van de veiling, en waardoor volgens de scheidende voorzitter de kosten goed in de hand gehouden kunnen worden. Mede daarom bleef Scherpenisse zelfstandig toen in de jaren zeventig de vijf Thoolse veilingen samen rond de tafel zaten; Tholen, Stave- nisse en Sint-Maartensdijk verdwe nen. Gezien de bestaande samen werking werd in 1993 opnieuw gekeken of een fusie van Scherpe nisse met Sint-Annaland er in zat. „Het bestuur van Scherpenisse was daartoe niet ongenegen, maar dan moesten er wél duidelijk voordelen inzitten voor de leden." Volgens Versluijs strandde de fusiepoging op de voorwaarde van Sint-Annaland dat de veilinghal in Scherpenisse moest verdwijnen, waarna nieuw bouw zou plaatsvinden in Sint-An naland. Dat betekende voor de leden van Scherpenisse geen voordeel. „Nog niet eens wat betreft de af stand, want iedereen is tegenwoor dig mobiel genoeg. Maar op vei- lingdagen zouden de telers die aanvoeren ook langer op hun beurt moeten wachten." Nu wordt de drukte over twee veilingen ver deeld. Want hoewel de producten over de klok van Sint-Annaland gaan, voeren de leden van Scherpe nisse gewoon in de hal aan de Veer- dijkseweg aan. „Daar komen de ko pers ook kijken, om zo door te rijden naar Sint-Annaland", legt Versluijs uit. De gedeelde eigendom met de koelhuisvereniging bemoei lijkt een eventuele verkoop van het pand ook. Financieel is Scherpenis se een gezonde veilingvereniging. „Er is een goede reserve om eventu ele tegenvallers op te vangen." Versluijs volgde in 1968 in het vei lingbestuur zijn schoonvader C. van Dalen op. „Die was penningmees ter. Elke zaterdag kwam veiling meester Piet Jagt bij ons thuis om geld voor het personeel uit te beta len", vertelt mevrouw Versluijs. „Toen was het een heel jaar druk, vooral met sorteerwerk in de win ter", aldus Versluijs. Tegenwoordig wordt in de winter werk gedaan voor de koelhuisvereniging, maar dat is beperkt aangezien de produc ten in bulk weg gaan. De piek ligt nu in het seizoen van de vroege aardappelen, in feite is de veilingvereniging een telersgroep van vroege aardappelen. „Ik denk dat Tholen landelijk naam heeft ge maakt met de vroege aardappel als vers product. Die positie moet je zomaar niet prijsgeven", aldus Ver sluijs. Tegelijkertijd moeten de te lers zich volgens hem realiseren dat het een afnemende markt is. „Het vers kopen bij de groentehandel loopt terug. De vraag naar kant en klaar producten - gewassen en ge schild - in de supermarkt neemt toe." Drie jaar geleden bleek al dat aanbod en vraag niet overeenstem den; de klok in Sint-Annaland werd overvoerd. „Met een deel van de te lers zijn we toen begonnen aan leve ring via bemiddeling." Daarmee wordt de markt voor tafelaardappe len bediend. De leden geven tevoren De veilingen in Scherpenisse en Sint-Annaland zijn een waardevol bezitvindt scheidend voorzitter J. Versluijs. aan of ze via de klok of via bemid deling willen leveren, én welke ras sen. Naast de bekende als Doré, Première en Frieslander komen ook nieuwere rassen, met wat andere ei genschappen, in zwang: Gloria, Ni- cola, Irene, Redstar, Lady Christel en Agria. De veilingen op Tholen zijn, zegt Versluijs, een waardevol bezit. „Di verse agrarische bedrijven drijven op de teelt van vroege aardappelen. Dat betekent hard werken, met zorg voorkiemen en vroeg op de markt brengen - juni/juli moet je ermee weg zijn. Dan levert het een goed saldo op en dat is voor de telers de drijfveer." De veiling is daarbij noodzakelijk als afzetkanaal. „Je hoeft daardoor als individuele teler niet te leuren met je product. En je hebt zekerheid met betrekking tot de betaling." Het aanboren van nieuwe afzetmo gelijkheden is niet gemakkelijk, zegt de scheidende voorzitter. De beide veilingen besloten enkele ja ren geleden in zee te gaan met aard- appelhandel Bijl uit Poortvliet. Die verplaatste zijn bedrijf naar Sint- Annaland. „Bijl kan zijn relaties uitbuiten voor onze telers." De bei de veilingvoorzitters, veilingdirec teur Hage en Bijl overleggen dan ook veelvuldig. Versluijs geeft als voorbeeld het afsluiten van contrac ten met Nedato (Nederlandse aard appeltelersorganisatie) in Oud-Beij- erland, die één van de leveranciers is van supermarktketen Albert Heijn. De telers zullen moeten vol doen aan de eisen die Albert Heijn stelt, gebaseerd op de wensen van de consument. „Zoals milieubewust telen. En het is ook zo dat super markten geen vellende aardappelen willen.maar juist huidvaste." Inmiddels neemt de markt voor ta felaardappelen (gewassen, onge schild) weer wat af. „Moet je je dus in nóg sterkere mate richten op de maaltijdvoorbereide aardappelen zoals krieltjes en producten voor de magnetron? En in hoeverre kun je dat léten doen?" Het zijn vragen die aangeven dat de toekomst voor de veilingen - en de telers - niet hele maal zonder zorgen is. „Maar dat houd je wél wakker", vindt Ver sluijs. Wat de veiling Scherpenisse met het beperkte aantal telers be treft, is de mogelijke afname van het aantal kopers iets wat enige zorg geeft. Ook in de periode dat hij wethouder was, bleef Versluijs veilingbestuur der. „Bewust. Want je bent agrariër en wilt niet vervreemden van je be roepsgroep." Maar veel tijd had hij eigenlijk niet beschikbaar, zodat hij zijn gezicht beperkt in de veilinghal liet zien. „Maar als er iets was, dan wisten ze je te vinden." Eenmaal gestopt met de politiek, kon hij méér betrokkenheid tonen. De Scherpenissenaar vond het een leu ke 'taak en noemt die 'beslist niet enerverend'. „Het was geen last." Hij maakte Piet Noom. Jaap Hage en Jan Tichem mee als voorzitters, en volgde deze laatste in 1982 op. Op de afgelopen jaarvergadering was Versluijs periodiek aftredend. Hij besloot er na 39 jaar een punt achter te zetten. „Je raakt minder betrokken doordat je zelf geen teler meer bent. En ik word dit jaar 71, darr is het mooi geweest. Je zou an ders weer drie jaar door moeten." Tijdens de vergadering werd hij toe gesproken door secretaris Jaap Suurland, en erna was er een drank je en een hapje. „De veiling Scher penisse is altijd vrij bescheiden ge weest." In een vrije stemming werd Jan Rijstenbil als nieuw bestuurslid gekozen. „Er dienen zich jonge on dernemers aan en dat is goed." Het veilingbestuur bestaat verder uit Bratn Quaak, Simon de Jong en Jan op den Brouw. Uit hun midden zul len zij een nieuwe voorzitter kiezen. De meerjarenraming van de ge meente laat voor de periode 2008 tot en met 2011 overschotten zien van respectievelijk 46 mille, 177 mille en twee keer 167 mille. Als gevolg van inmiddels genomen be sluiten zijn die bedragen flink opge lopen: 480 mille, twee keer 755 mil le en 1,2 miljoen euro. Daarbij is ook rekening gehouden met een ho gere algemene uitkering uit het ge meentefonds en een hoger dividend van nutsbedrijf Delta. Het nieuwe beleid dat het gemeen tebestuur in de kadernota 2008 aankondigt, soupeert de over schotten grotendeels op. In 2008 en 2011 komt de raming precies op nul uit, in 2009 zou er nog 155 mille over zijn en in 2010 nog 91 mille. Overigens wordt er om alles te bekostigen, flink uit de reserves geput. Op 1 januari was daarvan 7,8 miljoen euro vrij te besteden, inmiddels is dat nog 1,9 miljoen. Door extra dividend van Delta en de Bank Nederlandse Gemeenten, alsmede de verkoop van de biblio theekgebouwen in Sint-Maartens dijk en Tholen, zal dit bedrag naar verwachting weer oplopen tot 3,5 miljoen euro. Daar neemt het ge meentebestuur een voorschot op, door in de kadernota 3,2 miljoen te gebruiken: voor Haestinge en de herinrichting van de Markt in Sint-Maartensdijk, het woonzorg centrum Scherpenisse en de wette lijk verplichte invoering van de basisadministratie adressen en ge bouwen (dit laatste vergt twee ton). De coalitie heeft afgesproken dat de lastendruk voor de inwoners wordt beperkt, om niet boven het niveau van de gemiddelde gemeente uit te komen. Dit jaar stijgt de lastendruk in Tholen met 1,4% en landelijk Het gemeentebestuur heeft al vaker aangegeven dat op bepaalde afdelin gen werk niet opgepakt kan worden omdat het personeel de handen vol heeft. Daarom wordt in de kaderno ta concreet voorgesteld de bezuini ging - een kwart miljoen per jaar - op het ambtelijk apparaat terug te draaien. En er worden uitbreidingen voorgesteld. De ondersteuning van de raadsgriffie gaat van 16 naar 20 uren per week, kosten 5000 euro. Extra personeel voor iet vergt 45 mille, een bijna volledige extra baan bij de receptie alsmede uitbreiding in verband met verruiming van de openingstijden van het gemeente huis vragen 104.000 euro. Ook is extra juridisch personeel nodig, kosten 65 mille. En viertiende baan voor uitvoering van de wet inburge ring vergt 26 mille. Twee ambtena ren om specifieke grote projecten te begeleiden zullen vanuit die projec ten betaald moeten worden. En een extra halve arbeidsplaats bij de bo des wordt ingevuld met een zo genaamde 'maatschappelijk nut- baan'. Verder krijgt elke gemeenteraads fractie voortaan 1500 euro per jaar als fractieondersteuning, totaal 10.500 euro. De kadernota wordt woensdag be sproken in de commissie bestuurs zaken en volgende week donder dagmiddag in de gemeenteraad. B. en w. hebben besloten 22 per- soons- en objectgebonden gedoog- beschikkingen af te geven ten behoe ve van het permanent bewonen van recreatiewoningen in de gemeente Tholen. In 21 gevallen heeft het col lege die ontheffing niet verleend. De familie Van Riessen in Sint- Phiiipsland heeft bijzondere gas ten in de slaapkamer. Op de raamlijst begon een koppel tortel duiven een maand geleden een nest te bouwen. Er zijn twee ei eren in gelegd. Allebei zijn ze, be gin vorige week, uitgekomen. Jan van Riessen, zelf fervent postdui- venhouder, geniet ervan. „Twee jaar geleden is dit ook al eens ge beurd. Maar het blijft een bijzon der plekje om te nestelen" De tor tels zijn ieder jaar te vinden in de bebossing rond het huis in de Prins Hendrikpolder. Van Riessen voert ze 's winters bij. „Op die manier houd je ze gezond. Ze ko men hier niks tekort." Ook nu strooit hij regelmatig voer op de raamlijst. De ouders van de dui- venjongen trekken zich nauwe lijks iets van hem aan. Om de beestjes rust te gunnen, blijft het gordijn voor het raam zoveel mo gelijk dicht. Alleen voor de foto gaat het even open. „Ik ga de jon gen knijpringetjes om doen, zodat ik kan zien of ze terugkomen", zegt de Sint-Philipslander. Over een kleine zes weken zullen de jongen uitvliegen. Jongeren van de Hersteld Herx'ormde Gemeente Sint-Annaland tijdens hun sponsoractie voor de kerkbouw. Zeventien jongelui overnachtten van vrijdag op zaterdag in kartonnen dozen op de bouwplaats van de Bethelkerk in Sint-Annaland. Ze lieten zich sponsoren, en hun actie bracht 3600 euro op. Het geld werd vrij dagavond symbolisch overhandigd aan de kerkvoogdij van de Her steld Hervormde Gemeente. Het is bestemd voor het bouwfonds van de kerk. De jongeren verzamelden zich vrijdagavond om negen uur en begon nen met het opbouwen van hun kartonnen 'zwerversdorp'. Van ver schillende kanten waren daarvoor kartonnen dozen aangeleverd. Zelf mochten de jongelui alleen een slaapzak, hoofdkussen, pyama en een doos meebrengen. Van eten en drinken werden ze door gemeenteleden voorzien, terwijl vuurkorven voor wat warmte zorgden. De nacht was kort, de meeste deelnemers hebben hooguit anderhalf uur geslapen. Enkelen deden dat in de open lucht. Er werd gevoetbald en natuurlijk moest ook de leiding het ontgelden. Hun dozen waren om kwart voor vijf 's morgens volledig vernield. Daarom werd alles opgeruimd, waarna het tijd was voor het ontbijt ter afsluiting van de geslaagde actie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 3