Wandelaars Vossemeer via dorpsbos I Plaatselijk nieuws PROFILZ PefoTJ»» OPSTAPDAG 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 mei 2007 Opgraving Dalemsestraat 4 CENT KORTING op benzine You name it op tv 2 juni ELECTRISCHE FIETSEN Rens bij kunstroute Helmond Openluchtdienst Kledingmarkt aan Ring Doeweek Heenetrecht Familietoernooi uitgesteld Jeugd-EHBO Ds. Hoek beroepen Fancy fair Casembroot Water zuiveren Slapen zonder dak Auto rijdt tegen boom Vermaas beste Pendelaar Vergunning milieustraat Inrichten Churchillstraat Oud papier Euterpe Lofstem bij zangavond SPS bezoekt PSV Geslacht in eigen slagerij Spullen rommelmarkt Straatspeeldag Concert VZOS in Duitsland Uitwisselingsconcert Kandidaten ouderlingen Schapen scheren in Oud-Vossemeer Huis vervalt aan eigenaar grond Tholen De sloop van de voormalige groente zaak van Tichem en het aangrenzen de pakhuisje, aan de Dalemsestraat. zal archeologisch begeleid worden. Zodra alle benodigde vergunningen afgegeven zijn. kan met de afbraak worden begonnen, meldt Anton van Oost van de werkgroep archeologie Tholen. Samen met de heemkunde kringen van Tholen en Halsteren wordt deze werkgroep bij het project betrokken. De pandjes staan in het oude stadscentrum, zodat er mogelijk interessante zaken in de bodem zitten met betrekking tot de geschiedenis, „leder scherfje dal wordt gevonden, gaat naar het provinciaal depot in Middelburg", z.egt Van Oost. Voor het archeologische graafwerk zijn vrijwilligers welkom. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iederr tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard. stel ze gerust. We zijn u graag van dienst Advertentie I.M. Popkoor You name it is vanavond te zien in het programma Korenslag. De leden vertrokken vanochtend om kwart over zes per bus naar Hilver sum. Daar ontvangen zij een drie- of vierstemmig muziekstuk dat de koor leden in één dag moeten instuderen. Vanavond om tien voor half negen brengen zij het nummer op Neder land 1 ten gehore. Ook hebben zij een weekopdracht gekregen, het nummer Your song van Elton John. Een vakju ry kiest haar favoriete koor. het ande re koor kiest het publiek door middel van sms of het doorbellen van hun fa voriet. De uitslag wordt tijdens de li ve-uitzending bekend gemaakt. Er zijn nog vier koren in de race voor de hoofdprijs, You name it (met ver schillende Thoolse leden) heeft dus vijftig procent kans om door te gaan naar dc tweede uitzending. Voor meer informatie over het koor kan dc web site www.popkooryounameit.nl wor den bezocht. 9.00 -16.00 uur kom gezellig langs! DE F' E1S S P E CIA LI ST Bebouwdendam 5 - 7 4691 EH Tholen Tel. 0166-606300 Advertentie LM. De bronzen beelden van de Thoolse kunstenares Veronie Rens zijn zon dag te bewonderen op de kunstroute in Helmond. Ruim honderd exposan ten doen aan de kunstmarkt van het artimond kunstfestival mee. De kunstwerken zijn van elf uur tot half zes in de Kasteeltuin en op het Bos- cotondoplein te bezichtigen. Het werk van Rens is bovendien van I tot en met 3 juni te zien tijdens de kunst en natuurroute van Wemeldinge. Voor meer informatie kan men kijken op de website www.artimond.nl en www.kunstroute.net. Oud-Vossemeer De kerken van Oud-Vossemeer hou den zondag, eerste pinksterdag, een openluchtdienst in de boomgaard de Hoogkamer aan de Langeweg 4. Theo van Teylingen is voorganger van de dienst die het thema 'mijn heer, er zit een duif op uw hoofd' heeft. Kinderkoor de Vrolijke Kwa kertjes werken aan de bijeenkomst mee. Dc dienst begint om vier uur. Bezoekers wordt geadviseerd om bij goed weer op de fiets te komen en een klapstoeltje mee te nemen. Bij re gen wordt de dienst in de fruitloods gehouden. Iedereen is van harte wel kom. Kinder- en tienerkleding, schoenen, accessoires, stoffen, bandjes en kant jes. In het verenigingsgebouw van de Hervormde gemeente aan de Ring 7 vindt donderdag 31 mei van tien tot drie uur een verkoping van tweede hands kleding plaats. Er is ook een ruim assortiment van dames- en he renkleding. De opbrengst gaat naar de Hervormde gemeente. Voetbalvereniging Vosmeer en ten nisvereniging Oud-Vossemeer heb ben in de week van 7 tot en met 11 mei óók hun steentje bijgedragen aan de Doeweek van Die Heenetrecht- school. De twee verenigingen ston den vorige week abusievelijk in het artikel niet vermeld bij de deelne mende verenigingen. Ook zij werden door de kinderen en docenten harte lijk bedankt voor hun enthousiaste in zet en hulp. Het voor zaterdag geplande familie- toernooi van WHS gaat niet door. Dit in verband met de nacompetitie waar voor het eerste elftal van de club die dag moet voetballen. Het toernooi is verplaatst naar zaterdag 9 juni. Er hebben zich inmiddels twaalf teams (vier spelers en een keeper) aange meld om mee te doen. De groepen acht van de basisscholen hebben het afgelopen jaar les gehad in jeugd-EHBO. De lessen werden verzorgd door Corina Dekker en Syl via Menheere van de EHBO-vereni- ging Sint-Annaland. Veertig kinderen van de Casembrootschool en 21 leer lingen van de School met de Bijbel slaagden maandag voor hun EHBO- A diploma. De certificaten worden maandag 4 juni uitgereikt. Ook wordt deze dag nogmaals de kennis van de kinderen getest door middel van het simuleren van een paar ongevallen. De slachtoffers worden gespeeld door leden van de Lotus-groep Zee land. De middag vindt van half twee tot half vier plaats in de Wcllevactc. Ouders, grootouders en andere be langstellenden zijn van harte welkom om de diploma-uitreiking bij te wo nen. De hersteld hervormde gemeente in Spijk heeft een beroep uitgebracht op ds. P.C. Hoek. De Casembrootschool houdt vrijdag 1 juni een fancy fair om de inrichting van het nieuwe schoolplein te finan cieren. De activiteitencommissie laat een keur aan spelletjes en activiteiten de revue passeren. Zo kan men zich vermaken met de cavia-hindemis- baan, bekend van de Weekendquiz, diverse raadspelletjes, de verkoop van groendecoraties en oud-Holland se spelen als sjoelen en blikken gooi en. Ook aan de inwendige mens is gedacht in dc vorm van hotdogs, hamburgers, popcorn, pannenkoeken en andere versnaperingen. De fancy fair vindt plaats van half vijf tot half acht. De heer Veenekamp van het water schap Zeeuwse Eilanden kwam on langs bij groep acht van de School met de Bijbel op bezoek. Hij vertelde over de taken van het waterschap, zo als het onderhouden van dijken en wegen, maar met name over de wa terzuivering. De leerlingen hadden zich vooraf in de werking van het af val- en drinkwater verdiept. Zo maakten zij een fietsexcursie naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Sint-Maartensdijk, om het zuiveren van afvalwater van dichtbij te bekij ken en te ruiken. Het water komt via het riool in een grote bezinkbak te recht, waar het grove vuil naar de bo dem zinkt. Vervolgens wordt het fij nere vuil eruit gezeefd, wat overblijft is slik. Het slik wordt tot slot in een soort centrifuge gedaan om het laat ste water eruit te halen. Het overblijft sel wordt verbrand, de as gebruikt men als compost. De afgelopen weken kwam een gast spreker van Emergis praten over een heel ander onderwerp: verslaving. De scholieren werden gewaarschuwd voor de gevaren van drank, drugs en gokken. Hoewel Emergis ook gespe cialiseerd is in het opvangen en bege leiden van verslaafden, werd op school voornamelijk de nadruk ge legd op het voorkómen van proble- De jeugd van de hersteld hervormde gemeente slaapt vrijdagavond in kar tonnen dozen bij het nieuwe kerkge bouw. Vrijdagavond om negen uur bouwen zij hun 'zwerversdorp' op. Het slaapavontuur wordt zaterdag ochtend om acht uur afgesloten met een ontbijt. De jongeren zamelen met hun overnachting geld in voor het bouwfonds. Dinsdag 29 mei wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Staven isse Een achttienjarige inwoner is maan dagmiddag rond half vijf op de Anna- vosdijk tegen een boom gereden. Hij kwam uit de richting van Sint-Anna- land en verloor bij het passeren van een tegenligger de controle over het stuur. De bestuurder raakte in de berm. botste tegen een verkeersbord en schampte een boom. Uiteindelijk kwam de Stavenissenaar tegen een andere boom tot stilstand. De auto raakte bij het eenzijdige ongeval be schadigd. Op donderdag 31 mei wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk M. Vermaas heeft vrijdag met 5336 punten de onderlinge competitiewed strijd van klaverjasvereniging de Pen delaars gewonnen. G. van Ham ein digde met 5203 op een goede tweede plaats. J. Geldhof kaartte 4647 pun ten bijeen en behaalde hiermee de derde plaats. De uitslag was verder als volgt: 4. R. van Putten 4458 p.; 5. M. van der Molen 4389 p.: 6. P. Ba zen 4367 p.; 7. S. Schellekens en L. Kampman 4341 p. De laatste compe titiewedstrijd van het seizoen vindt vrijdag plaats. De milieuvergunning voor de milieu straat aan de Nijverheidsweg 36 wordt met tien jaar verlengd. Dat hebben gedeputeerde staten besloten. De Zeeuwse reinigingsdienst diende het verzoek tot verlenging in. omdat 26 juni de huidige milieuvergunning afloopt. De provincie gaat akkoord met dc verlenging, zolang de milieu straat aan alle huidige voorschriften blijft voldoen. Gebr. Moerland te Sint-Annaland was met 58.800 euro de laagste in schrijver voor het herinrichten van de Winston Churchillstraat. De gemeen te besteedde dit project aan. Goedegebuure Sint-Annaland schreef in voor 58.900 euro. Gebr. J. en P. Oomcn te Sprundel voor 64.700 euro en Traas Ovaa te Heinkenszand voor 67.665 euro. De oudpapiercontainer aan de Sport- Iaan van muziekvereniging Euterpe is vanaf 1 juni alleen op zaterdagmor gen van negen tot half een open. Een doorlopende openingstijd van de con tainer vergt teveel tijd van de vrijwil ligers. De muziekvereniging verzoekt mensen buiten de nieuwe openings uren geen papier bij de afgesloten container te plaatsen. Het gemengd koor de Lofstem doet, onder leiding van Koos v.d. Slikke, zaterdag 16 juni mee aan een zang avond voor de stichting Woord en Daad. Het koor wordt begeleid door organist Kees v.d. Slikke. De zang avond wordt gehouden in de Her vormde dorpskerk in Sommelsdijk en begint om half acht. Naast dwarsflui- tiste Lydia van Mourik verleent ook het christelijk jongerenkoor Te Deum uit Oud-Beijerland zijn medewerking aan de avond, onder leiding van Ar jen Uitbeijerse. Zij worden op het or gel begeleid door Lennart Moree. Ds. Van Mourik verzorgt de opening en de meditatie. Poortvliet De Cl-, Dl - en El-pupillen van SPS brachten vrijdag een bezoek aan PSV in Eindhoven. De organisatie van de reis lag in handen van het activitei tenteam van SPS. Vroeger heette de voetbalvereniging ook PSV (Poort- Donderdag, vrijdag en zaterdag Dinsdag en woensdag PINKSTER-ROLLADE Rund, varkens, kalkoen of kip per kilo vanaf 7,50 Malse biefstuk 250 gr 3,75 I Varkensfilet 500 gr 4,00 Verse kipfilet 500 gr 3,95 NIEUWI Wereldworst festival Hollandse, Griekse, Italiaanse en Franse SAUCUZEN Kip-Siam roerbakreepjes 500 gr. 3,95 Nasi of bamim 500 gr 2,10 Babi Pangang -400 gr 2,95' Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN! Coburger rauwe ham 100 gram 1,50 Rosbief 100 gram 1,50 Fricandeau 100 gram 1,35 Droge worst ut250 gram 2,00 Rundvleesslaatje uitnginkmke.1500 gram 2,50 Ook hebben wij een groot assortiment voor de barbecue Neem eens een kijkje op www.slagerijslager.nl Bestel tijdig voor Pinksteren!! Zaterdag bezorgen wij GRATIS uw bestelling op het hele eiland! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. vlietse Sport Vereniging). Toen Scherpenisse zich bij de club aan sloot, werd de naam gewijzigd in SPS. De spelers en begeleiders ver trokken 's ochtends rond kwart over acht in een colonne van zeven auto's naar het stadion van dc landskam pioen. Daar werden zij om tien uur ontvangen door een gids die hen een rondleiding door het gehele stadion gaf. Daarbij werden ook de vip-loun ge. de kleedkamers, de perstribune en het bubbelbad niet overgeslagen. De bezoekers mochten bovendien in het stadion op de foto met de tro feeën van PSV, waaronder de kam- pioensschaal voor de landstitel. Na de rondleiding stond er voor de voetballers nog een bezoek aan na tionaal zwemcentrum de Tongelreep op de agenda. De spelers en begelei ders vermaakten zich in het subtro pisch zwembad op de verschillende glijbanen en in het golfslagbad. Op de terugweg naar Poortvliet werden de voetballers nog even opgeschrikt door een akkefietje op de snelweg, toen een vrachtwagen slipte en met rokende banden tot stilstand kwam. De groep kon zijn reis echter zonder problemen vervolgen en kwam rond half zes weer terug in Poortvliet waar Piet en Gerda Lissseveld hen opwachtten met friet, appelmoes en snacks. Tot slot kreeg iedereen als souvenir een keycord van PSV. De Hersteld Hervormde Kerk houdt zaterdag 16 juni een rommelmarkt en verkoping op het terrein van fami lie Heijboer aan de Paasdijkweg 16. Bruikbare spullen voor de rommel markt kunnen elke zaterdagmorgen van elf tot twaalf uur op dit adres worden ingeleverd. Het activiteitencomité Poortvliet houdt woensdag 13 juni een straat speeldag. Het evenement wordt ge organiseerd in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland. Kinderen kunnen in de Noordstraat en op dc Markt van twee tot vier uur naar har- tenlust spelen zonder rekening te hoeven houden met het verkeer. Zij kunnen meedoen aan verschillende activiteiten, zoals autospuiten, een ballonnenwedstrijd, zich laten schminken of zich vermaken op een springkussen. Sint-Philipsland 31 leden van de christelijke gemeng de zangvereniging VZOS vertrokken vrijdagmorgen voor een tweedaagse uitstapje naar Duitsland en Luxem burg. Na een koffiepauze bij een wegrestaurant vervolgde het koor zijn weg naar Trier, dc oudste stad van Duitsland. Daar lunchten zij en maakten onder leiding van een gids een wandeling door de stad. Daarna hervatte het gezelschap de reis naar hotel Nittelerhof in Nittel, waar de zangers een uitzicht op de Moezel hadden. Vrijdagavond was het hoog tepunt in het reisprogramma. Samen met de Nederlandse eigenaresse van het hotel organiseerden de leden een concert in de Sankt Rochus kapel, een klein kapelletje bovenop een berg. Om half negen kwam VZOS al zingend dc overvolle kapel binnen met het nummer Laudate omnes gentes, laudate dominus (looft den Hccrc, alle gij volken). Vervolgens zongen de Sint-Philipslandcrs afwis selende liederen in verschillende ta len. Honderden kaarsjes verlichtte de kerk - wegens het ontbreken van elektriciteit - wat het concert een bij zondere sfeer gaf. Zaterdagmorgen werd de reis voort gezet naar Remich in Luxemburg om een rondvaart te maken over de Moezel. Ook bezochten zij de be kende wijnkelder Bernard Massard bij Grevenmacher, waar zij na de rondleiding drie soorten wijn moch ten proeven. Het afscheidsdiner werd gehouden in het Limburgse Thorn. Om half tien 's avonds arriveerde het koor moe maar voldaan weer op Fluplandse bodem. Muziekvereniging Concordia houdt zaterdagavond een uitwisselingscon cert voor slagwerkgroepen in dorps huis de Wimpel. Naast de plaatselij ke slagwcrkgroep zijn er optredens door slagwerkgroep Volharding uit Oostvoorne en Percussitivity uit Tholen. De bezoekers worden deze avond getrakteerd op gemotiveerde slagwerkers, show en slagwerk. Het concert begint om half acht. Meer in formatie is te vinden op www.con- cordia-sintphilipsland.nl. Voor uitbreiding van de kerkenraad van de Oud Gereformeerde Gemeen te zijn G. Faasse, M.J. Fpasse, H. Geluk en P.C. Kleppe kandidaat ge steld voor de verkiezing van twee ouderlingen. Voor de verkiezing van drie diakenen zijn de volgende per sonen kandidaat gesteld: W. Kosten, M. Neele. J. van der Reest P.J. zn., J. Verwijs M.C. zn., J.M. Ligtendag, PW 1 HniT T W'ilpnl M Nnnr thoek J.J. zn. De mansledenvergade ring vindt vrijdagavond plaats. Veel geblaat én wol in de Raadhuis straat in Oud-Vossemeer. Schaapher der Klaasjan van der Kolk houdt za terdag 9 juni een heus schaap- scheerdersfeest in het centrum van het dorp. Een aantal schaapscheerders zal deze dag van tien tot vijf zijn kudde van 250 schapen - die dagelijks de Vossemeerse bloemdijken begrazen - van hun wol ontdoen. „Er wordt ook met de hand geschoren. Bezoekers kunnen de vacht zo meenemen, vers van het schaap. Ook kunnen zij zelf een schaap uitzoeken waarvan zij de wol willen hebben. Dat wordt dan ter plekke geschoren", vertelt de herder. Van der Kolk werkt voor het evene ment samen met de stichting Vosmeer 600 jaar. Zij zorgt tijdens de demon stratie schapenscheren onder andere voor een terras. Kinderen kunnen daarnaast van twee tot vier ringsteken op een pony. „De stichting gaat in de aanloop naar 2010 steeds meer activi teiten organiseren. Als het evenement aanslaat, krijgt het mogelijk in de toe komst een groter vervolg", aldus Sjoerd Bleijerveld van de stichting. THOLEN t/m 21 juli Aquarellen Jos Boo gaard, bibliotheek. 26 mei Fietsexcursie zuidkust Tho len, Staatsbosbeheer, start praathuisje haven, 13.30 u. 4 t/m 8 juni Zwemvierdaagse, zwembad De Spetter. 7 juni Info-avond, borstvoedingsor- ganisatie LLL, Stoofstraat 8. 20-22 u. 9 juni Oriëntatiepuzzelrit, M.A.C. Tholen, start bij Mculvliet, 19.30 u. 9 juni Open dag, Elkie stichting, Roolandsedijk 2, 10-16 u. 11 t/m 14 juni Wandelvierdaagse, vanaf Meulvliet. 18.30-19 u. 18 juni Excursie Kunstschouw, Plattelandsvrouwen. OUD-VOSSEMEER 29 mei Koersballen Anbo, Vossen- kuil, 14 u. t/m 25 mei Vierdaagse, wandel- sportclub Vosmeer, start Hof van Holland. 18.30u. 27 mei Openluchtdienst, boom gaard de Hoogkamer, Langeweg 4, 16 u. 31 mei Verkoping 2e hands kleding, verenigingsgebouw Herv. kerk, Ring 7, 10 u. 2 juni Benefietconcert t.b.v. st. Phi ladelphia, gospelband Vision/koor Polyhymnia, Hervormde kerk, 19.30 u. SINT-ANNALAND 24 mei Avondvierdaagse, WHS, sportpark de Waaje, 18.30 u. 28 mei Reünie tennisclub Sint-An naland, ivm 30-jarig bestaan. 29 mei Diploma-avond gevorder den, Smash '76, Wellevaete, 19 u. 1 juni Fancy fair t.b.v. nieuw schoolplein, Casembrootschool, 16.30-19.30 u. 4 juni Uitreiking jeugd-EHBO di ploma, Wellevaete. 13.30-15.30 u. STAVENISSE 12 juni Bestcvaer, kameropera, theaterproductiehuis Zeelandia, de Stove, 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 4 t/m 8 juni Zwemvierdaagse, zwembad Haestinge. POORTVLIET 25 mei Bingo t.b.v. voetbalvereni ging SPS. café 't Centrum, 20 u. 26 mei Inleveren spullen rommel markt, herst. herv. gem., fam. He ijboer, Paasdijkweg 16, 11-12 u. 26 mei Fietstocht, hersteld her vormde kerk, start bij verenigings gebouw, 13-14 u. 8 juni Karaoke-avond, café 't Cen trum, 21 u. 13 juni Straatspeeldag, activiteiten comité Poortvliet, Noordstraat/ Markt. 14-16 u. 16 juni Rommelmarkt/verkoping, herst. herv. gem., fam. Heijboer, Paasdijkweg 16, 10-15 u. SINT-PHILIPSLAND 26 mei Uitwissclingsconcert, mu ziekvereniging Concordia, de Wim pel, 19.30 u. 9 juni Pleintjeslëest, werkgroep Dorp Anna Jacobapolder, Hei Kom pas, 11-15 u. 21 juni Bestevaer, kameropera, theaterproductiehuis Zeelandia, de Wimpel, 20 u. BERGEN OP ZOOM 25 mei Katinka Polderman, cabaret. De Maagd, 20.15 u. 26 t/m 28 mei Concours hippique, st. West-Brabantse harddraverij en concours hippique, Kijk-in-de-pot. 27 mei Latijnse hoogmis. HMR koor. Gertrudiskerk, Grote Markt, 10 u. 28 mei Brabantse kastelendag, stadspaleis het Markiezenhof, 11-17 u. 28 mei Boekenhof, boekenmarkt in Bourgondische sfeer. Markiezen hof, 10-17 u. 29 mei Portrait of Chet Bakker, openingsconcert Jazzweekend, De Maagd, 201.5 u. 29 t/m 3 juni Jazzweekend, st. Bergse Jazzevenementen. 31 mei The Beatles in concert, or kest koninklijke luchtmacht, De Maagd, 20.15 u. 2 juni Lotgenotenbijeenkomst sarcoïdosepatiënten, Lievensberg, 10.30 u. 1 juni Monty Python's flying circus, cabaretesk toneel. De Maagd, 20.15 Vanaf de Leguitsedijk kuiert een opeengepakte groep wandelaars naar de Coentjesweg, richting het dorpsbos. Veel ouders met kinderen, ook in wandelwa gentjes, gingen dinsdag op pad voor de eerste avond van de wandelvierdaagse in Oud-Vosse meer. Er kozen 230 mensen voor de route van vijf kilometer en slechts dertien voor de dubbe le afstand. Daarmee werden acht wandelaars meer ingeschreven dan vorig jaar. Basisschool De Ark bracht er 71 on de been, de Sint-Antho- niusschool 63 en gymvereniging Spido 23. Het was in ieder geval prima wandelweer: droog en niet koud. Het groepje van de tien ki lometer ging de brug over naar Nieuw-Vosse meer. De rest kuierde door de nieuwbouwwijk Welhoek naar de Leguitpolder. Op de terug weg had wandelsportclub Vosmeer een nieuw stukje in de route ingepast: het wandelpad door het recent aangeplante dorpsbos. Dicht op elkaar gepakt legden de wandelaars het tra ject af. Morgen zal muziekvereniging OVM hen op het laatste deel van de route begeleiden. Wie mini maal drie van de vier avonden heeft meege daan, krijgt dan een medaille of een vervolgcij- fer. Predikbeurten Pinksteren zondag 27 mei en 2e Pinksterdag maandag 28 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. kand. Timmermans, Voor schoten. ma 9.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 8.45 u. ds. V.d. Want. Schiedam. 18.30 u. kand. Bouman, Poortvliet, ma 9.30 u. kand. Blankers. Bruchem. 14.30 u. ds. van Estrik. Goedereede. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. V.d. Poll. GEREF. KERK zo 10 u. ds. V.d. Beukei, Kapelle. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. Dc Jongste, openbare belijdenis. CHRISTENGEMEENTE zo 11 u. dhr. Dc Munck, dienst in 't Cromwiel te Steenbergen. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. prof. dr. Cossee, Rotter dam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. openluchtdienst gezamenlijke kerken. ma 10 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Estié. Heinenoord. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Vernooij, Tholen. ma 10 u. kand. Schep, Nieuwegein. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11 u. ds. Hoek. 16 u. kand. Bouman, Poortvliet ma 11 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. ma 11.15 u. ds. Baan. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAY ENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Breugem, Delft. 18 u. ds. Van Meijeren, Dirksland. ma 10 u. prof. dr. Balke, 's Gravenha- ge- OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. ma 9.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. mevr. ds. Inkelaar-Mos, Ou denbosch. 19 u. ds. V.d. Woestijne. Waarde. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE /o 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. ma 9.30 u. ds. Van Kooten, bev. lid maten. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Verschuure, Krabben- dijke. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. V.d. Sleen. ma 9.30 u. ds. V.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Gielen. ma 10 u. ds. Gielen. belijdenisdienst. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Estié, Heinenoord. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Doorneweerd, Den Bom mel. ma 9.30 u. ds. Van Bennekom, Som melsdijk. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Hofman, Waarde. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. +film+++film-H-+film+++filni+ CINEM'ACTUEEL: Assepoester en de keukenprins - za t/m ma en wo 13.45 u. Bobby - zo 19 u„ di 20.30 u. Bridge to Terabithia - za 18.30 u., zo 16 u„ ma 18.30 u. Haaibaai - vr 18.45 u., za t/m ma en wo 13.45 en 16 u. Mr. Bean's holi day - do 20 u., vr 18.45 u., za t/m ma 13.45 en 18.30, di 20 u„ wo 13.45 u. Next - vr t/m zo 21.15 u., wo 20 u. Pirates of the Caribbean 3 (At world's end) - do 20 u„ vr 18.30 en 20.45 u., za t/m ma 13.45, 15.15, 18.30 en 20.45 u„ di 20 u„ wo 13.45, 15.15 en 20 u. Spider- Man 3 - do 20 u., vr t/m ma 18.30, 21.15 u., di en wo 20 u. Tara Road - ma 20.30 u. Teenage mutant ninja turtles - za, ma en wo 16 u. Wild Hogs - do 20 u., vr t/m ma 21.30 u., wo 20 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2). ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek't Fort Borgvlict, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personcn(rolstoel)vervocr Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9. Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146: Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 mei t/m vrijdag 1 juni donderdag 24 10.17 -22.37 vrijdag 25 11.32 -23.52 zaterdag 26 12.42 - zondag 27 0.57 -13.32 maandag 28 1.57 -14.22 dinsdag 29 2.42 -15.07 woensdag 30 3.22 -15.42 donderdag 31 3.59 - 16.15 vrijdag 1 4.32 - 16.52 vr 1/6 3.05 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel hel KNMI tel. 0900-9771. De uitspraak inzake de erfpacht kwestie in Sint-Philipsland is pas half tot eind augustus te verwach ten. Dat zegt een woordvoerder van de Middelburgse rechtbank. Beide partijen kunnen nog reageren voor dat dc rechtbank een eindvonnis velt. Op 4 juli houdt de rechtbank er een zitting over. Het tussenvonnis ziel er echter posi tief uit voor R.L.F. Böhlke uit Am sterdam, kleinzoon van de toenma lige Thoolse notaris mr. E.D. van de Velde en eigenaar van de erfpachts- grond in de Voor- en Achterstraat te Sint-Philipsland. Mevr. E. Gatsouli, echtgenote van directeur C. Suijker- buijk van makelaardijk Koetsenruy- ter uit Steenbergen, zal - zo over weegt de rechter - haar van de familie Van der Gouwe gekochte pand aan Böhlke moeten verkopen. De rechter zal het tijdstip van de ontruiming nog nader vaststellen. Op grond van artikel 762 van het Burgerlijk Wetboek (oud) treedt de grondeigenaar in de eigendom van de gebouwen, maar dan moet wel de waarde van de opstallen bepaald worden. Gatsouli en Böhlke krijgen nog tijd om het eens te worden over dc prijs van het huis. Zo niet, dan wijst de rechtbank één of drie des kundigen aan om de waarde van de opstallen te bepalen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 2