Zwarte schapen lopen uit de pas eze weken is kopen n de HappyWoon- öra aantrekkelijk! sterdag geopend 10 tot 17.00 uur! ïbruik van het vele voordeel, diverse alle aanbiedingen! 'Met baby in couveuse rijd je toch anders' EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 mei 2007 inspirerende woonwinkels WWW.TMCWOONWINKELS.IML Kees Kleppe toont beelden van Scherpenisse Foto-expositie moet levendigheid brengen Schapen van dierenarts Brons lopen op de Bitterhoekseweg alle kanten op. Een kleine honderd ooien met lammeren van dierenarts W. Brons hebben vrijdagavond een deel van de Bitterhoekseweg tussen Poortvliet en Scherpenisse bezet gehouden. De dieren moesten van de ene weide naar een andere weide lopen, maar lieten zich niet overhalen daarbij hetzelfde tempo als de drijvers aan te houden. Vijf man sterk probeerde de kudde aanvanke lijk zonder succes in bedwang te houden. Zod ra de toegang van de wei was geopend, was het hek van de dam. De ooien zónder lamme ren deden nog wel wat de begeleiders wilden, maar de lammeren van het zwartblesras ren den alle kanten op behalve de goede. „Het liep inderdaad een beetje fout", vertelde mevrouw Brons. „De oudere dieren zijn wat meer ge traind en lopen gemakkelijk met ons mee naar de andere wei. Maar de lammeren gin gen uit de koers en daardoor raakten de ooien ook uit hun doen." Zelfs een medewerker die geregeld met een voerbak rammelde, boekte geen resultaat. Met als gevolg dat automobilisten het voor ge zien hielden en rechtsomkeert maakten. Een vrachtwagenchauffeur had in de gaten dat de dieren de rotonde in de Bram Groenewege- weg op wilden en parkeerde zijn wagen zó dat de schapen die niet konden passeren. Brons houdt de schapen voor studie en als hobby, vertelde zijn echtgenote die het tafe reel bezorgd aanschouwde. „De rammen die worden geboren zijn over het algemeen voor de slacht en de ooien zijn voor de verkoop. Nee, het is niet bepaald een hobby waar je geld aan overhoudt. Schapen houden zoals wij dat doen is zeker niet lonend, maar wel een plezierige vrijetijdsbesteding." Scherpenisse in beeld tussen 1900 en nu, dat is het onderwerp van een foto-expositie die Kees Kleppe van 16 tot en met 23 juni in het dorp organiseert. Kleppe heeft duizenden fo to's van zijn woonplaats verzameld en laat er de (oud-)inwoners graag van meegenieten. „Ik wil mensen hebben op het dorp, levendig heid", licht hij zijn initiatief toe. Vijf jaar geleden oogstte Kees Kleppe veel succes met zijn expositie ter gelegenheid van de viering van 875 jaar Scherpenisse. Inmiddels is zijn verza meling nog uitgebreid en kan hij nieuwe beelden laten zien. Kleppe overlegde met de Dorpsgemeen schap. maar organiseert de tentoonstelling uiteinde lijk op eigen initiatief. Hij vond de schuur van Rien Elenbaas aan het Lenteplein als onderkomen. „De bedoeling is om er ook een koffiehoekje in te rich ten, waar bezoekers kunnen bijpraten." De Scher- penissenaar wil zijn dorp op deze manier op de kaart zetten. „Er verdwijnen voortdurend voorzie ningen. Je ziet geen mensen meer op straat, de le vendigheid is weg." Met zijn initiatief wil Kleppe daar wat aan doen. Hij is dan ook blij dat bedrijven hem hebben willen sponsoren. Tussen de 400 en 500 foto's zullen, voorzien van bijschriften, te zien zijn. Niet alleen van personen en straatbeelden. Schoolfoto's, landbouw, religie, reisverenigingen, bedrijven, evenementen, boerde rijen, landbouwtentoonstelling, inundatie, het gilde, Gorishoek, Westkerke en De Rand zijn onderwer pen die aan bod komen. „En ik heb ook veel nieu we foto's over het waterschap gekregen." In de op stelling gaat Kleppe ook oude en huidige beelden naast elkaar plaatsen om de tegenstelling zichtbaar te maken. Verder komt er een plattegrond van het grondgebied van Schetpenisse met coördinatiepun ten, zodat bezoekers de foto's kunnen plaatsen. Met de voorbereidingen is hij al een jaar of twee bezig, zegt hij. Naast de foto's wordt een videofilm ge toond over Scherpenisse in 1952. Bij deze film heeft Kees Slager een aantal jaren geleden het com mentaar ingesproken. In combinatie met de exposi tie is de kerk van de Hervormde Gemeente op de zaterdagen 16 en 23 juni open voor bezichtiging, tussen half elf en half twaalf 's morgens. „Dominee Van Kooten verzorgt dan een rondleiding en be speelt het orgel." Leerlingen van beide basisscho len zullen de tentoonstelling in groepsverband ko men bekijken buiten de openingsuren. „Ik heb daarover met beide scholen contact gezocht." Naast de foto's kunnen ordners vol krantenberichten over Scherpenisse bekeken worden, verzameld door Kleppes vrouw. De tentoonstelling is op zaterdag 16 en dinsdag 19 juni geopend van 14 tot 18 uur. maandag 18 juni 14-17 uur, woensdag 20 juni 14- 20 uur, donderdag 21 juni 11-18 uur, vrijdag 22 ju ni 11-21 uur en zaterdag 23 juni 11-17 uur. „De toegang is gratis, ik wil geen drempel opwerpen. Bezoekers kunnen een vrijwillige bijdrage geven ter bestrijding van de kosten", zegt Kees Kleppe. Hij kan nog foto's gebruiken - ook recentere van tien tot dertig jaar terug - van schoolklassen, bedrij ven, de landbouw, Westkerke en Gorishoek. Chauffeur Huib Hoek (links) en verpleegkundige Fred van Akkeren met de couveuse bij de ambulancepost in Sint-Maartensdijk. Voor ambulancechauffeur Huib Hoek was het een bijzondere ervaring. Hij bracht samen met verpleegkundige Fred van Akkeren een baby in de couveuse naar het ziekenhuis in Roosendaal. Het was voor Hoek, die nu twee jaar in dienst is van de RAVZ, de regionale ambulancevoorzie ning Zeeland, de eerste keer dat de couveuse werd gebruikt. Het gebeurde vrijdagochtend met de pas geboren baby Gwendolyn, dochter van Aijan en Samantha van Ommen uit Sint-Maartensdijk. De verloskundi ge vertrouwde het niet helemaal en alarmeerde de ambulance. „Met een baby die een uur geleden is geboren in de couveuse, is het toch heel anders rij den. Het is een bijzondere ervaring." De couveuse die zo'n vijftien jaar geleden geschon ken is door de bevolking, is nog steeds in gebruik. Al ziet het kastje op het houten plankje er volgens Hoek inmiddels wat ouderwets uit. „Vergeleken met de super de luxe couveuses in de ziekenhuizen lijkt dat zo, maar hij wordt elk jaar getest en is hele maal in orde." Volgens Hoek wordt de couveuse twee of drie keer per jaar gebruikt. Veel is dat niet. Het was ook geen spoedvervoer. „Als dat wel het geval zou zijn, dan gaan er andere factoren een rol spelen en wordt in de stad bijvoorbeeld elk kruispunt naar het zieken huis afgezet." Nadat de baby was nagezien in het ziekenhuis kon het kind in de couveuse weer mee terug naar huis. „Het geeft een meerwaarde als de moeder meegaat naar het ziekenhuis, maar met de baby in een cou veuse kun je ook een ideale situatie creëren omdat de couveuse mooi op temperatuur kan worden ge bracht." Hoek doet het werk met plezier. Voordat hij bij de RAVZ in dienst was. werkte hij als vrijwilliger bij het sigmateam (snel inzetbare groep ter medische assistentie). De ambulance is weer in het nieuws nu er plannen zijn om de standplaats te verplaatsen van Sint-Maartensdijk naar Tholen. De inwoners van Stavenisse voelen zich de dupe. Volgens Hoek is het een lastige zaak. maar gaat het vooral om de centen. „Ik woon zelf in Sint-Philipsland. Voor mij maakt het niet veel uit of ik nu naar Sint-Maartens dijk of naar Tholen moet rijden." De RAVZ is onderwerp van onderzoek geworden nadat de ondernemingsraad het vertrouwen opzeg de in directeur J. van de Velde. Een adviesbureau heeft de opdracht gekregen om de organisatie door te lichten. Volgens Hoek is het niet het gesprek van de dag onder het personeel, maar leeft het wel. Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 10164) 27 44 77 Goes Marconistraat 13/(0113) 22 41 02 HappyWoonStory Goes Marconistraat 15-15a/(0113) 22 41 18 Koudekerke Oorpsplein 35 (0118) 55 55 33 Kruiningen Zandweg 1b/(0113) 38 26 26 me*

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 18