Eerste kwartier fataal voor Smerdiek Drama in slotfase nekt Tholense Boys Alles zit mee in feestweek Noad '67 Bestuurder manusje van alles maar ook gezelligheidsmens %v Iwan Geense terug bij Noad Penalty bokaal Opnieuw geen strijd Tholencup EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 mei 2007 Hij hoort nu bij het illuste re gezelschap van gedeco reerden van de KNVB, district Zuid I. Maar Ger ard Noorthoek is met zijn 47 jaar wel een van de jon geren, kreeg hij donderdag te horen toen hij het gou den waarderingsspeldje van de KNVB kreeg opge speld tijdens dè viering van het 40-jarig bestaan van de vereniging in Sint- Philipsland. Waardering in goud voor jubilaris Gerard Noorthoek van Noad '67 Afvalcontainers Coverband 16 Voetballer Iwan Geense keert van Halsteren terug naar Noad '67. De gedreven middenvelder vertrok twee seizoen geleden naar de zon- dagtweedeklasscr Halsteren en heeft zijn voetbalbagage er aan zienlijk kunnen vergroten. Mét Halsteren speelde de oud Sint- Philipslandcr. die tegenwoordig in Stavenisse woont, zich vorige week tegen Zierikzee veilig. Ge zien de goede, jonge selectie en de komst van Ko Stoutjesdijk als trai ner kiest Geense definitief voor een terugkeer naar Noad. Hij speelde daar vanaf 2002 in het eerste elftal onder trainer Peter van Poortvliet. Het eerste seizoen werd hij met zijn elftal kampioen en draaide twee seizoenen mee in de tweede klasse. De degradatie in 2005. me de het gevolg van het afhaken van nogal wat spelers, deed Geense besluiten te vertrekken. In zijn eerste seizoen bij Halsteren speel de hij samen met Noad-keeper Kees Lozekoot. Naast Iwan Geense komt volgend seizoen ook Wiljan Lisseveld over naar de Sint-Philipslandse derde klasser. De aanvaller van SPS treedt daarmee in de voetsporen van Jan van Dijke en Kees van Tiggele. De zeven Thoolse voetbalclubs spelen voor het tweede jaar op rij niet om de Tholencup. Bij de jeugd is het toernooi nog altijd springlevend, maar bij de se nioren ligt dat anders. „Sommige clubs zijn heel stellig: voor hen hoeft de Tholencup niet meer", zegt secretaris Ad Hommel van de Thoolse voetbalfederatie. „Maar anderen zeggen juist dat de sa menwerking verloren gaat als het toernooi verdwijnt." Tot een de finitief besluit komt het vervol gens niet. Maar het lót van de cup. waarom 42 jaar geleden voor het eerst werd gestreden, lijkt beze geld nu de clubs het opnieuw laten afweten. Hommel geeft ook aan dat het moeilijk is om de voetbalfederatie een andere invulling te geven. „De federatie staat op een laag pitje, de clubs zijn vooral druk met zich zelf bezig." De secretaris denkt dat de clubs elkaar juist hard nodig hebben, maar stelt vast dat ze dat niet alle maal begrijpen. „Het is ook een kwestie van tijd en energie die mensen erin willen stoppen." De toekomst van de Thoolse voetbal federatie is in Hommels ogen al lerminst duidelijk. Noorthoek kent de regels van de bond en wist dat hij in aanmerking zou komen, maar niet het tijdstip waarop hij de onderscheiding zou krijgen. Dat gebeurde in de grote tent op het terrein van de club na dat Noorthoek de prijzen had uitge reikt aan de winnaars van de pe naltybokaal. In feite tussen de bedrijven door. Bestuurslid P. Waasdorp van het district Zuid ('van Utrecht tot Oost burg') was er voor uit Eindhoven gekomen. Het was de eerste keer dat hij bij Noad op bezoek kwam. Hij was onder de indruk van de 'magnifique ambiance' die hij er aantrof. De zon scheen, kinderen speelden op het springkussen en bij de snackwagen was het druk. Bin nen hadden spelers en supporters een plekje niet ver van de bar ge vonden. Er waren lichtbeelden van wedstrijden en er was muziek. Waasdorp zei dat hij heel graag naar Zeeland komt. Rijdend vanuit Brabant trok de hemel hier altijd open en scheen de zon, zei hij. Hij kwam er niet alleen voor het mooie landschap maar ook voor de mooie voetbalwedstrijden die in deze re gio worden gespeeld. Maar hij kwam dit keer voor Noad en in het bijzonder voor de secretaris die een kwart eeuw actief is als bestuurder voor de club. „Gerard, kom er eens bij, jongen." zei Waasdorp tegen de jubilaris die tussen de gasten stond. „Gerard betekent ontzettend veel voor de club. Hij was even pen ningmeester, maar vele jaren secre taris. Maar eigenlijk is hij een ma nusje van alles. De voetbal gaat zo ver bij hem dat hij voor andere din gen geen tijd over heeft. En is hij ook een gezelligheidsmens? Ja, want je kunt er ook goed een pilsje mee drinken." Waasdorp speldde de onderschei ding op, van regio-afgevaardigde L. Tichem uit Tholen kreeg hij een oorkonde voor zijn verdiensten. Noorthoek werd uitgenodigd om dinsdag het jaarlijkse buffet bij te wonen in Baarle-Nassau waar alle gedecoreerden uit het district wor den ontvangen. „Er zijn er 250, maar de meesten zijn ouder dan ze ventig jaar. Gerard zal er een van de jongsten zijn." Noorthoek hoor de het vriendelijk lachend aan. En De spelers van 7hulense Boys verlaten teleurgesteld het veld, v.l.n.r. Nick de Lang, Reinier de Groen, Carlo Heijboer en Stephan van As. Jong speelde als verbindingsman een weinig opvallende rol, zodat de wel flitsend spelende Piet de Graaf en Reinier de Groen voorin op de ultieme momenten te weinig mede standers vonden. Pas in de 35e mi nuut wist Tholense Boys voor de eerste maal dreigend door te stoten. Piet de Graaff bood de kans aan Reinier de Groen die de bal miste, waarop de mee opgerukte Xander Rens rakelings over vuurde. Het fysiek sterke Serooskerke bleef verder moeiteloos overeind, al zocht het zelf ook maar sporadisch de aanval. Vijf minuten na rust leek de voorsprong voor Tholense Boys een feit. Nick de Lange rukte op over de linkerflank en verzond een voorzet op maat die door Piet de Graaff van dichtbij op de paal werd gekopt. Pas in de 70e minuut viel een nieuw hoogtepunt te noteren. De weer ouderwets over het veld dartelende De Groen zette de Wal- cherse verdediging op het verkeer de been maar vond op het beslis sende ogenblik geen medespeler in de buurt. Bij de schaarse aanvallen van Serooskerke onderscheidde laatste man Jan Groenewegen zich wederom met goede intercepties. Chris Jansen maakte een kwartier voor het einde zijn opwachting, als opvolger van de moegestreden Jo- han Uijl. Kort daarop kroop de thuisclub door het oog van de naald bij de eerste grote kans voor Ser ooskerke. Doelman Marcel Nuijten redde uitstekend met de voet. Fred dy Simons loste Xander Rens af in de slotfase, waarin Reinier de Groen nog een afvallende bal met veel overtuiging op de slof nam en rakelings naast schoot. Even later voltrok zich het drama. Stephan van As en Carlo Heijboer zagen zich plots in een één-op-één situ atie met Walcherse aanvallers ge steld, waarbij Van As verkeerd in stapte en Heijboer beducht het duel inging, taxatiefouten die genade loos werden afgestraft. De aan voerder van de bezoekers vond met een slimme breedtepass een inge schoven verdediger wiens projec tiel in de bovenhoek verdween: 0- 1. Vijf minuten voor het einde zag Tholense Boys zijn kansen op hehoud van het tweedeklasserschap aanzienlijk slinken. Bij een snelle uitval sloeg Serooskerke met een daverend afstandschot toe: 0-1. Daarmee kreeg de gesloten en weinig verheffende partij alsnog een niet verwach te winnaar. Op de feestweek van Noad' 67 in Sint-Philipsland ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan zat alles mee: het weer, de sfeer en ook de belang stelling. Op de toneelavond waren ruim 400 bezoekers in de tent op het terrein van de voetbalclub. Het verenigingstoernooi op donderdag en aansluitend het reüniefeest vormde een van de hoogtepunten van het jubileum. eerste duel met Serooskerke langs de lijn terecht genoemd. Beide par tijen speelden met de handrem er op, vastbesloten om niets weg te geven en leken van meet af aan te sturen op een beslissing in de twee de wedstrijd. In de zestienmeterge- bicdcn gebeurde lange tijd hoege naamd niets. Tholense Boys kon voor het cruciale duel geen beroep doen op Niels Hopmans en Ronnie de Graaff, de buitenste middenvel ders die offensief altijd hun steen tje bijdragen. Hun inbreng werd node gemist, vond Maas. „We had den moeite om op het middenveld in balbezit te komen. Daardoor konden we bijna nooit gevaarlijk worden." Met Johan Uijl en Mo Allali had de thuisclub ditmaal twee prima brekers in de middenli nie die echter aanvallend weinig konden brengen. Ook Michael de Gerard Noorthoek met de oorkonde tussen de KNVB-bestuurders P. Waasdorp (links) en L. Tichem. wist nog niet of hij van de uitnodi ging gebruik kon maken omdat het op zijn werk als verkoopleider bij Holonite in Tholen heel druk is. De mensen in de tent deden ook een noot in het zakje door massaal 'Gerard bedankt' te scanderen. Op zijn beurt bedankte Noorthoek de KNVB voor de gouden onder scheiding. Maar ook de club. Hij vertelde nog eens hoe hij als 21-ja rige in het bestuur was gekomen nadat de toenmalige voorzitter Leen Vroegop hem had gevraagd. „Dat wilde ik wel. Dat kwam om dat ik zelf niet zo goed in voetbal len was. In de club is het bij de wedstrijden de spanning opbouwen maar er is ook tijd voor ontspan ning. Ik weet nog dat ik als kleine jongen mee mocht rijden met mees ter Biersteker naar het Bos van Klompe toen daar werd gevoetbald. Dat is mijn eerste voetbalervaring. Ik voel me thuis bij de club en wil zeker nog doorgaan. Ik blijf ook in de zomer de Nudity Beach club be zoeken aan de Haven. Nu met deze oorkonde en speld, blijf ik bij de jongens komen. Maar als ik vijftig ben, dan ga ik wel aftouwen. Ik sta perplex. Dank je wel." Voorzitter Jos van Splunter was de eerste die Noorthoek feliciteerde. Hij benadrukte dat de secretaris een gezelligheidmens is, maar dat hij als bestuurder en als persoon betrokken is bij het dorpsgebeuren. „Je hoeft geen schaarbeweging op het veld te maken, blijf jij maar ge woon je stukjes schrijven in het weekblad en commentaar geven langs de lijn." Voor Noorthoek was er ook nog een vrolijke noot tijdens een optre den van Kees Ligtendag (leider van het derde elftal) later op de avond. De secretaris voert vaak met Lig tendag op clubavonden sketches op. Nu deed Ligtendag het alleen, maar moest Noorthoek wel op het podium komen. Er werden enkele voorvallen uit het verleden ten to nele gebracht, en er was een spel element bij waar Noorthoek in werd betrokken. Namens de voet balvereniging overhandigde Lig tendag een horloge met inscriptie aan de jubilaris. De club kreeg ook de KNVB-vlag. Die werd uitgereikt aan oud-voor zitter Leen Vroegop. Een ander hoogtepunt op de avond was de onthulling van het beeldje van een voetballer dat de sponsors de club cadeau deden. Het bronzen beeld stond op het podium onder een doek dat weggetrokken werd door de oud-voorzitters van de cjlub leen Vroegop, Bram de Raat, Adrie van Dijke en Truus Hage, de weduwe van Dim Hage en de huidige voor zitter Van Splunter. Namens de sponsors sprak Erwin Hage de gasten toe. Hij noemde Noad' het boegbeeld van Sint-Phi lipsland. Hage vond ook dat de club eenheid uitstraalt nu alle spe lers in hetzelfde trainingspak ver schijnen. Het beeldje komt in een nis in de kantine te staan. Daar staat het veilig voor vandalen. Na het bedrijventoernooi op dins dag waren er door enkel jeugdleden van Noad '67 onderweg naar huis afvalcontainers omgegooid en was er een auto bekrast. Van Splunter herinnerde er in zijn openingswoord aan en riep de jeugd op 'asjeblieft' deze acties achterwege te laten. Na het officiële gedeelte nam de dj het over en werd er muziek gedraaid. Het thema was de sixties en seven ties. De 21-jarige Dico van der Reest en zijn zus Emmy (22) had den zich helemaal in de kledingstijl uit die tijd gestoken. Dico met een grote pruik op en een feloranje hem en kleurige broek, Emmy met een glimmende roze blouse en een zwarte rok met witte bollletjes. Zaterdag op de slotdag speelde Noad tegen het World master team. Daarin speelde onder meer Bas Muijs die bekend is uit het tv-pro- gramma Voetbalvrouwen. Behalve acteurs waren er ook oud profspelers zoals John Metgod, Nico Jalink, (beste man van het veld) Jack de Gier, Wim Muetstege, Leo van Veen en Richard Gouloze. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 3-3. Voor Noad scoorden Rob den Engelsman en Arjan Moerland. Het derde doel punt was een eigen doelpunt van de tegenstanders. Vrijdag werd een panna toernooi ge houden voor de jeugd. De organisa tie van de Panna knock-out was er voor naar Sint-Philipsland gekomen voor de voorronde van het Neder lands kampioenschap. Het wordt ge speeld op twee kleine veldjes. Het gaat er om welk team het meeste doelpunten maakt, maar als de één de ander weet te poorten (panna) dan heeft hij/zij de wedstrijd direct gewonnen. Verschillende spelers de den met meerdere teams mee en dat eiste zijn tol. Zo moest Eki van Schaick met kramp in beide boven benen het veld worden afgedragen. De winnaars mogen Noad vertegen woordigen op 18 november in Am sterdam. Dat zijn Nick Steijn en Maurice Kosten (13 jaar en ouder). Zij versloegen het team van Dennis Moerland. In de leeftijd lot 12 jaar ging het lussen Ton en Bas van Nieuwenhuizen en David Mees en Jouko Gorissen. Na drie minuten was het nog onbeslist. In de verlen ging wonnen David en Jouko. Aan het bedrijven- en verenigings toernooi deden op dinsdag acht ploegen mee. Plezier stond voorop. De ploegen waren de Rabo bank. de Kotgroep, Kot Hage, de Druiven tros, KOW, Concordia, Jaap Walpot Timmerwerken en Ruucstoppelen. De tennissers bleken ook goed te kunnen voetballen en wonnen in hun poule. Jaap Walpot pakte de eerste plaats in de andere poule. De finale werd gewonnen door de ploeg van Walpot. De toneelavond was met 450 bezoe kers een doorslaand succes. Een cast van negen actrices en acteurs onder leiding van Richard v.d. Werff en souffleur Cenny Reijngoudt bracht de plattelandskomedie Kort door de bocht. Het werd gespeeld in het dialect. De reacties waren lo vend. De spelers kregen veel waar dering voor het spel en voor de wis selende decors. De avond kreeg een vervolg met Hollandse hits van J&E. Op Hemelvaart stonden 's avonds de jaren zestig en zeventig centraal op een muziekfeestje. Groepen jon geren kwamen in kleding uit die pe riode. Aan het verenigingstoernooi deden 10 ploegen mee. Het werd gewon nen door MI team. 2 team Van de Velde, 3 team Marco van Dijke. JIC sloot het jubileumfeest af. In de namiddag was de beurt aan de band van Wesley van de Ree, met heavy metal nummers. Daar trad Infinity op, een nieuwe coverband uit Sint- Philipsland. De groep bestaat tien maanden en heeft een eigen oefen ruimte op het industrieterrein. In het voorprogramma van JIC maakte Infinity bij twee nummers gebruik van Bas Quist. Mark Bolier en Koen Bomas bleken ook over muzikaal talent te beschikken, ze speelden bij twee nummers allebei gitaar. Na negen uur 's avonds was het de beurt aan JIC. De tent stroomde vol met jeugd en oudere jongeren. Na het openingsnummer kwam het spektakel goed los. Zan ger Marijn Geluk sprong over het podium bij nummers ban Golden Earring, U2, Pearl Jam en the Sce ne. Indrukwekkend was het gastop treden van Jasper Quist (gitaar) en Theo den Haan (drums) met het nummer van Herman Brood: Satur day Night. Aan het eind van de avond bedankte Van Splunter het feestcomité voor de organisatie van het jubileum feest. Op de laatste avond kwamen ook jeugdige nieuwe inwoners naar de tent om te genieten van JIC. Op het sportveld van het jubilerende Noad '67 werd zaterdag gestreden om de Thoolse penalty bokaal voor de jeugd. Van alle Thoolse clubs waren D-pupillen en de C-junioren en meisjes naar de penaltystip geko men om te proberen doelman Kees Lozekoot van Noad te passeren. Sam Douw van vv Vosmeer won bij de D-pupillen. Bij de C-junioren bleek Jorian Geluk van Noad de beste schutter. Bij de meisjes schoot Wendy Poot van sv Smerdiek er de meeste ballen in. Komende zaterdag moeten de Tho- lenaren in de return op Walcheren vechten voor hun laatste kans. Vol gens trainer André Maas was de nederlaag op de Bent onnodig. Niettemin zag Maas nog mogelijk heden. „Aan het beslissende doel punt gaat nota bene een hoekschop van ons vooraf. Spelers stonden verkeerd opgesteld en maakten foute keuzes. We hadden nooit zo veel risico's mogen nemen, zo ver in de wedstrijd. We zullen moeten winnen bij Serooskerke, zoals we eerder moesten winnen van De Meeuwen. Toen lukte het ook. In voetbal is niets onmogelijk." Strategisch voetbal. Zo werd het Derde klasse Ook voor de nieuwe generatie voetballers van Smerdiek blijft de na- competitie een niet te nemen horde. In het beslissende duel in de eerste ronde tegen ZSC deed Smerdiek vooral zichzelf de das om. Een abomi nabele start van de thuisclub resulteerde al in het eerste kwartier in een 0-2 achterstand. In de tweede helft begon het team van Ruud Einders aan een spectaculaire inhaalrace die uiteindelijk niet beloond werd. De bezoekers uit Scharendijke gaan na de 2-4 overwinning door naar de fi naleronde. Ondanks het uitblijven van de bekroning is het seizoen vol gens Linders geslaagd. „We stappen vandaag met opgeheven hoofd van het veld." staande Schouwse aanvaller van lut tele meters over het doel. Een mis verstand tussen laatste man Jeffry Stoutjesdijk en back Alfred van Vossen bood ZSC een derde op het oog niet te missen kans. Alex Stout jesdijk leek zich het gebrek aan zorgvuldigheid bij de bezoekers aan te trekken door de bal in de negende minuut bij een ongevaarlijke situatie in de voeten van de spits van ZSC te schuiven: 0-1. Bij de volgende aan val liet de onzekere Rudolf van Vos sen zich in het duel aftroeven en kroop Smerdiek opnieuw door het oog van de naald. In de twaalfde mi nuut taste Rudolf van Vossen mis bij een vrije trap en kon ZSC eenvou dig de 0-2 aantekenen. Pas daarna schudde Smerdiek de zenuwen van zich af en kregen Erik van Haaften Winnen met tenminste twee doel punten verschil. Dat was de opgave waar Smerdiek zich voor gesteld zag. Die wetenschap leek de ploeg lang te verlammen. Met name in de openingsfase werden de blauw zwarten door eigen toedoen platge walst. Spelers kozen voortdurend verkeerd positie, veel ballen werden op de meest knullige manier ingele verd en niemand haalde het gebrui kelijke niveau. Door tijdig uit te lopen ontnam doelman Alex Stout jesdijk ZSC de eerste kans van de middag. Even later schoot een vrij en Jelle Rinses halve mogelijkheden op de aansluitingstreffer. Bij een uitval redde Stoutjesdijk met de vin gertoppen bij weer een open kans voor de bezoekers. Pas in de 32e minuut viel de eerste echte uitge speelde aanval van de thuisclub te noteren, besloten door een schuiver van Hilbert Brinkman die juist naast de verkeerde kant van de paal plof te. De actie van Brinkman kondigde een kleine opleving van Smerdiek aan, met een gevaarlijke kopbal van Soulyman El Bouazzaoui en een doelpoging van Jelle Rinses. Niette min leek Smerdiek halverwege be zig aan een onmogelijke missie. Het pleitte voor de ploeg van Linders dat ze bleef geloven in een omme keer. Na een klein uur spelen werd alles op de aanval gegooid, waarbij Marcel Baan verdediger Rudolf van Vossen afloste. Baan ging links op het middenveld spelen en Rinses schoof door naar de voorste lijn, naast aanspeelpunt Bart Stoutjes dijk. Halverwege de tweede helft leek het wonder in de maak. Bij een scrimmage tikte Van Haaften de 1-2 binnen, even later gevolgd door de gelijkmaker van Bart Stoutjesdijk. „Op dat moment hadden we het be tere van het spel, was het erop of er onder en leek een derde treffer voor Smerdiek in de lucht te hangen", al dus Linders. Het wankelende ZSC ontsnapte evenwel, ook al zag het in een hectische slotfase een speler met een rode kaart (2x geel) vroeg tijdig vertrekken. De thuisclub ope reerde op het laatst met vier spitsen en nam achterin alle risico's. Die speelwijze resulteerde in twee straf schoppen voor de bezoekers in de laatste tien minuten: 2-4. Invaller Marcel Baan haalde het einde niet en kreeg kort voor het laatste fluit signaal de rode kaart voorgehouden. Teleurgesteld zocht Smerdiek de kleedkamer op. Linders had na af loop geen echte verklaring voor de achteraf gezien fatale start van zijn ploeg. „Bijna niemand van de selec tie heeft eerder dit soort wedstrijden gespeeld. Misschien was het die on ervarenheid die ons parten speelde. Met een beetje meer geluk lukt het ons om in de tweede helft de zaak nog recht te zetten. Jammer genoeg zijn we daar niet in geslaagd. We waren er zo dichtbij." Erik van Haaften slaagt er in te scoren tussen een kluwen tegenstanders. Links Souliman EI Bouazzaoui.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 16