Tholenaren in twee 'Ik kan iedereen aanraden om een paar dagen mee te lopen' Oerlem^ns Mo4e Krasactie commissies staten Veel jeugd bij herdenking van doden bij monument in Tholen Reünie oud leerlingen l.t.s. Sint-Maartensdijk Bevrijdingsdag Certificaat voor lab Lievensberg Donderdag 10 mei 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Rommelmarkt met oude gereedschappen Tien jaar lang volgt Niels van den Berge de politiek al op de voet en is van één ding overtuigd: in het Europees parlement vallen de belangrijkste beslissingen. De fer vent GroenLinkser was dan ook in zijn nopjes toen hij zes weken geleden in Brussel aan de slag kon als be leidsmedewerker voor Europarlementariër Kathalijne Buitenweg. Voor de fractie De Groenen houdt de 22-jari- ge Tholenaar tegenwoordig alle ontwikkelingen bij op het gebied van milieu, transport en volksgezondheid. „Brussel is dé plaats waar wetgeving wordt gemaakt, daar kan je niet omheen." Elkaar ondersteunen Tholenaar Niels v.d. Berge op Europees niveau actief voor GroenLinks Poorthove Bij de jaarlijkse dodenher denking in Tholen vrijdag 4 mei waren opvallend veel kinderen en jongeren. Een grote groep jongeren uit Scherpenisse maar ook bewoners in een rolstoel van woonzorgcentrum Ten Anker in Tholen. Doordrukken Tholen Oude bekenden Meer winst Delta naar aandeelhouders Bataljon Zeeland Sint-Philpsland Hemelvaartsdag 17 mei Met een fototentoonstelling en een barbecue wordt op het Markiezaat college in Sint-Maartensdijk op vrijdag 1 juni een reünie gehouden. Oud-leerlingen en oud-leerkrachten van de school die vijftig jaar be staat, zijn welkom om herinneringen op te halen. Het is de laatste kans om het gebouw te bezichtigen want na de vakantie wordt de school aan Onder de Linden afgebroken. Dan komt er definitief een eind aan het voortgezet onderwijs in Sint- Maartensdijk. In Tholen ligt de nieuwbouw op schema. De eerste week van augustus is de verhuizing gepland. Op 22 augustus begint het nieuwe schooljaar en dan worden al le leerlingen in de nieuwe school, het Westerpoort college, verwacht. De officiële opening vindt op 2 no vember plaats. Maar dit jaar bestaat de school ook een halve eeuw. Was de lagere tech nische school in 1957 een zelfstan dige school, nu maakte het deel uit van het ROC West-Brabant. Vesti gingsdirecteur W. Dominicus: ..Het 50-jarig bestaan is een mooie aanlei ding om een reünie te houden. Het is dan ook de gelegenheid om afscheid te nemen van het gebouw. Een groot aantal Tholenaren hebben hier een vak geleerd of zijn voorbereid op vervolgonderwijs. We denken zeker dat er wel interesse is voor zo'n bij eenkomst." Voor de reünie is volgens Domini cus geen dichtgetimmerd program ma gemaakt. „Er is een tentoonstel ling met foto's en een barbecue. Tussendoor kunnen mensen de les lokalen nog eens bekijken." Maar het is ook tegelijk een kijkdag. De school neemt lang niet alle spul len mee naar de nieuwbouw. Oud leerlingen en oud-leerkrachten kun nen op de reünie ook al bekijken of ze nog iets van hun gading kunnen vinden. Op zaterdag 23 juni wordt er namelijk een rommelmarkt gehou den. „Het gebouw bestaat niet alleen vijftig jaar. er staat ook apparatuur in van vijftig jaar. De meeste machi nes zoals houtbewerkingsmachines en draaibanken verhuizen mee. Alles wat nog bruikbaar is en voldoet aan de eisen die het onderwijs en de arbo aan stelt. Maar er is zijn veel losse gereedschappen. Vooral van de afde ling motorvoertuigen, want die gaat niet mee naar Tholen." Behalve gereedschap, gaat ook een groot deel van het meubilair niet mee; stoelen, tafels en kasten. Maar ook honderd ontbijtbordjes en schoolborden worden te koop aan geboden. De reünie begint om vier uur 's mid dags en duurt tot tien uur 's avonds. De leerlingen die nu op school zit ten, hebben al allemaal een brief meegekregen voor hun ouders. Ook oud-collega docenten zijn al bena derd. Dat zijn er ongeveer zeventig. Wie zich aan wil melden kan dat via email: vmbotholen@rocwb.nl of te lefonisch in de ochtenduren op num mer 662516. Als twaalfjarige vwo'er werd zijn politieke interesse geprikkeld toen hij deelnam aan een nationaal de bat. „Met dat debat is het echt alle maal begonnen", blikt Niels terug. Hij begon zich te verdiepen in de verschillende politieke partijen en vond uiteindelijk bij GroenLinks veel van zijn eigen idealen terug. „Milieu en duurzaamheid vind ik erg belangrijk. Ik wil me inzetten voor een betere wereld. Dat is in die tien jaar nooit veranderd. Ik heb nooit getwijfeld aan mijn keu ze voor GroenLinks. Ik ben ook lid van Dwars, de jongerenorganisatie van GroenLinks." Hoewel Van den Berge zijn ogen tegenwoordig vooral richt op Europa, heeft hij zich ook ingezet op lokaal niveau. Twee jaar lang was hij op Tholen actief als steunfractielid voor Al gemeen Belang Tholen (ABT). Toen hij vier jaar geleden op de universiteit in Wageningen aan de studie bos- en natuurbeheer begon, besloot hij daar aan de gemeente raadsverkiezingen mee te doen. „Ik heb het nét niet gehaald. Er was plaats voor vier GroenLinks- ers in de raad, ik stond op plaats vijf en kwam net zeventien voor keursstemmen tekort. Uiteindelijk ben ik er wel een tijd duo-raadslid geweest. Terugkijkend kan Niels niet treurig zijn over deze uitslag. „Als ik dédr in de gemeenteraad was gekomen, had ik nooit gesolli citeerd op de functie van beleids medewerker in Brussel. En ik heb het goed naar mijn zin. het werk is exact wat ik ervan verwachtte." De Europese politiek trekt hem erg. omdat de besluiten invloed hebben op héél Europa. „Milieu actiegroepen hebben dat effect niet. Zij zetten wel mensen aan het denken, waaronder ook mensen in het Europees parlement. Maar om echt iets te verónderen, moet je toch in Brussel zijn." Toch blijft Van den Berge lid van Milieude fensie. een milieuorganisatie waar hij zich een aantal jaar geleden bij aansloot. „Greenpeace, Milieude fensie, dat soort organisaties kaar ten problemen bij de samenleving aan. Dat blijft belangrijk. Een es sentieel verschil is alleen dat je in Brussel werkelijk iets voor elkaar krijgt, je hebt meer het gevoel dat je iets bereikt, voor een groot ge bied." Sinds hij beleidsmedewerker is, staat zijn studie bos- en natuurbe heer even op een laag pitje, zegt hij. Van maandag tot en met don derdag is hij voor De Groenen in de weer. Hij houdt in Brussel alle ontwikkelingen op het gebied van milieu, transport en volksgezond heid in de gaten, houdt contact met de Belgische collega's (waarmee GroenLinks een fractie vormt) en spreekt met lobbyisten. „Ik heb vooral veel contact met de Vlaam se collega's. Het is van groot be lang dat de neuzen in de groene fractie dezelfde kant uit staan en elkaar ondersteunen. Dat verloopt allemaal prima, we zitten meestal op één lijn." Hij heeft besloten om de studie in Wageningen deeltijds te volbren gen. Zijn opgedane kennis kan van pas komen bij een eventuele ver- volgbaan bij het Europees parle ment. „Het heeft zeker toegevoeg de waarde als je inhoudelijke en technische kennis hebt over de on derwerpen. Er zijn nu Europarle mentariërs die wel eens beslissen over zaken waar zij weinig erva ring mee hebben. Zij zijn wel goed geïnformeerd, maar bij milieuon- „Met Europese politiek bereik je veel meer dan op nationaal niveau", vindt Niels van den Berge, beleidsmedewerker voor De Groenen- fractie in het Europees parlement. Vrijdag reisde de student bos en natuurbeheer naar Wageningen om mee te werken aan de 5 mei-viering. „Ik werd vier jaar geleden door vrienden voor het 5 mei-comité gevraagd. Ik vind het belangrijk om aan zo'n dag mijn steentje bij te dragen, even stil te staan bij het be lang van vrijheid. Democratie is van groot belang." Hij hielp vrijdag met het opbouwen van het hoofdpodium voor het festival waar hij tij dens de optredens als beveiliger rondliep. Daarnaast woonde Niels de dodenherdenking bij. „Bevrijdingsdag wordt tegenwoordig vooral ge vierd door mensen die de Tweede Wereldoorlog niet bewust hebben meegemaakt. Maar er zijn genoeg delen van de wereld waar vrijheid niet vanzelfsprekend is. Daarom blijf ik als vrijwilliger bij het comité betrokken. Ik zou ook mee kunnen feesten, maar dat kan ik ook op een ander tijd van het jaar, ik héb die keuze." De onderzoeken van het klinisch chemisch hematologisch laboratori um van het Lievensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom zijn kwalitatief goed. Dat vindt de coördinatie com missie ter bevordering van de kwali teitsbeheersing op het gebied van laboratoriumonderzoek in de ge zondheidszorg (CCKL). De organi satie reikte het lab onlangs een ver lenging van het zogenaamde CCKL- bewijs uit. Met dit certificaat zijn patiënten er tot 2011 van verzekerd dat de laboratoriumonderzoeken van goede kwaliteit zijn en het Bergse ziekenhuis aan alle medische labo ratoria richtlijnen voldoet. De labo ratoriumstaf- en medewerkers wor den, indien nodig, bijgeschoold, zijn betrokken bij de opleiding en maken gebruik van moderne technieken en instrumenten. VERVOLG VAN MAALTIJD Deelnemers kunnen zich van tevoren - tot vrijdagmiddag één uur - aan melden bij de Schutse, waar de maal tijden worden bereid. De zaal van Elenahof gaat iedere dinsdag om twaalf uur open. De bezoekers kun nen vervolgens, na het nuttigen van een drankje, om half één aan tafel. Vrijwilligers zorgen voor gedekte ta fels, het inschenken van de drankjes en het serveren van de maaltijden. Iedere week kan er gekozen worden uit twee menu's. „Het zijn driegan gendiners. maar de deelnemers kun nen ook kiezen voor enkel de soep en hoofdgerecht, of het hoofdgerecht en het toetje. Voor sommigen is drie gan gen teveel." Mee-eten is geheel vrij blijvend. vertelt Gaakeer verder. „Mensen kunnen het dus ook een keertje proberen of slechts een paar keer aanschuiven. Het hoeft niet iede re week." De reacties op het initiatief zijn in ieder geval positief, meent zij. „De ouderen vinden het erg leuk. Op de enquête hebben enkelen ook aan gegeven dat zij het een goed idee vin den, maar er zelf nog geen gebruik van willen maken. Het initiatief wordt in ieder geval goed ontvangen." De deelnemers kunnen bovendien be zoek meenemen, als dit tijdig wordt aangegeven. „De gast kan dan gezel lig mee-eten, geen probleem." De organisatie wil de nieuwe dienst ook introduceren in andere Thoolse dorpen. In september wordt een en quête in Poorthove in Poortvliet ver spreid, in het najaar volgt de Roze- boom in Sint-Philipsland. „Als ook hier voldoende animo is. kunnen we eind dit jaar eveneens met open tafel maaltijden starten." Voor het tweede achtereenvolgende jaar kwam een groep van 22 jongeren met begeleiders van de jeugdvereni ging van de Gereformeerde Gemeen te in Scherpenisse op de fiets naar Tholen om de plechtigheid bij te wo nen. Met begeleiding was het een groep van bijna dertig personen die met een straffe noordelijke wind naar Tholen fietste. JHet gaat om twee jeugdverenigingen. Quo Vadis en het Visnet van 12 jaar en ouder, maar er zijn ook jongeren bij van andere ker ken in Scherpenisse. Ze zetten hun fiets bij de Veste en namen nog wat te drinken voordat de herdenking be gon. Jeugd maar ook ouderen zijn verte genwoordigd. Het zijn bijna elk jaar dezelfde personen die familie, vrien den of kennissen hebben verloren in de oorlog of in het voormalig Neder- lands-Indië. Nu waren er ook bewoners van het woonzorgcentrum Ten Anker aanwe zig. De 87-jarige Gerrit Hoek en de 93-jarige Lien van Gorsel-Koopman lieten namens het woonzorgcentrum en krans leggen bij het oorlogsmonu ment. Sinds kort zijn er 'verenigingen en groepsactiviteiten' waar bewoners van Ten Anker in het tehuis aan deel kunnen nemen. Het groepje 'Kom er es kieke' heeft met bewoners een the ma behandeld. Dat was dit jaar 4 en 5 mei. Het bloemstuk maakten ze zelf, vertelt leidster Adrie de Graaf. Het groepje komt iedere eerste dinsdag van de maand bij elkaar. De bewo ners zijn met een rolstoel naar het bosje gebracht. Rond kwart voor acht arriveert de koninklijke muziekvereniging Con cordia. De mensen die eerst op de plek stonden, zoeken een andere plek. Dat gebeurt ook als het koor zich opstelt. Het is een gelegen heidskoor onder leiding van D. Let- zer uit Stavenisse. Bij het opstellen van het koor kijkt de dirigent nog tegen de zon in. „Maak dat je me kan zien, want ik zei niks," zegt Letzer tegen de koorleden die in zwart kostuum zijn gekleed. Later als het koor zingt is de zon alweer een beetje gezakt en staat hij in de schaduw. Maar eerst is Concordia aan de beurt. Onder leiding van Andrea van de Vel de speelt de harmonie Nessun Dor- ma. Chorale St Antoni, Ornamento en twee koralen van Bach: Mir hat die Welt en Wer hat doch zo geschla- www.oerlemansmode.nl Openingstijden winkel Maandag 13.00- 17.30 uur Dinsdag t/m donderdag 09.00- 17.30 uur Vrijdag 09.00 - 20.30 uur Zaterdag 09.00- 17.00 uur Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen 0167-563 430 Volop parkeergelegenheid Tot en met zaterdag 19 mei kunt u korting krassen bij aankoop boven de 50,-. U heeft altijd prijs en maakt kans op 5,-, 10,- of 15,- korting! derwerpen is het bijvoorbeeld han dig als je weet hoe alles scheikun dig en biologisch in zijn werk gaat." Zijn ambitie ligt hoe dan ook bij de Europese politiek. „Daar bereik je gewoon meer dan op nationaal niveau." De Thoolse beleidsmedewerker houdt zich vooral bezig met rappor ten en onderzoeken. Afgelopen week stond vooral in het teken van het terugdringen van de C02-uit- stoot van auto's én alcoholgerela- teerde schade. „Twee geheel ver schillende onderwerpen voor milieu en volksgezondheid. Dat maakt de baan ook zo interessant." Daarnaast verdiept de groene frac tie zich momenteel in de strijd te gen de illegale handel van bedreig de diersoorten én de C02-emissie in de luchtvaart. „We willen de vliegtuigmaatschappijen laten beta len voor hun kerosine-uitstoot, wat het milieu ernstig belast. De discus sie over C02-emissie is heel hot." Het aanpassen van de wetgeving en invoeren van nieuwe wetten kost, net als het voorbereiden van voorstellen, tijd, véél tijd. Frustre rend, geeft de 22-jarige toe. „Maar sommige dingen hebben nu een maal tijd nodig. Je wil praten met belangenorganisaties, een kwalita tief goed beeld krijgen. Aan de an dere kant zit je vast aan een tijd schema, je wil de vaart erin houden." Dat haastige spoed zel den goed is. blijkt volgens hem uit de heisa rond de Europese grond wet. „Dat hebben ze er veel te snel door willen drukken, ten koste van de kwaliteit. Erg jammer dat de in voering mislukte." Hij noemt het afketsen van de Europese grond wet een stap achteruit. „In die grondwet stonden een hoop dingen beschreven. Zo hebben nu de grootste lidstaten nog een veto recht, waarmee zij wetten tegen kunnen houden. Dat is hartstikke ondemocratisch. Door de grond wet zouden bovendien de parle mentsleden - die door de bevol king gekozen zijn - meer invloed krijgen. Het blijft zonde dat het niet door is gegaan, omdat er twee landen (Nederland en Frankrijk) tegenstemden." Het Europees parlement is geen 'geldverslindend bureaucratisch bolwerk' zoals velen denken, meent hij. „Dat beeld leeft bij de meeste Nederlanders, waarom weet ik niet. We proberen heel erg transparant te zijn. Op de website www.europarl.europa.eu staat al tijd het laatste nieuws te lezen, maar het bezoekersaantal is schrij nend laag. En de media berichten het liefst over zaken als corruptie, goed nieuws is zelden interessant. Het is een vicieuze cirkel, de men sen weten er weinig over, de media vertellen weinig waardoor de inte resse ook laag blijft." Kathalijne Buitenweg en Joost Lagendijk (de twee Europarlementariërs van GroenLinks) bezoeken regelmatig scholen om mensen enthousiast te krijgen voor het Europees parle ment. „Maar het leeft gewoon niet zo. Het lukt niet om dat gevoel over te brengen. Het is mogelijk om een paar dagen in een bezoe- kersgroep mee te lopen in Brussel, dót raad ik iedereen aan." Hoewel Niels van den Berge zich enthousiast inzet voor GroenLinks, krijgt de partij niet veel steun in zijn oude woonplaats (hij woont tegenwoordig vier dagen per week in Brussel in een appartement van GroenLinks). Hij weet niet goed waarom de partij weinig achterban in de gemeente heeft. „Op provin ciaal niveau begint het een beetje aan te trekken, maar in Tholen is er weinig beweging. Dat komt mis schien omdat er geen lokale GroenLinks-afdeling actief is." De GroenLinkser denkt dat de natuur lijke omgeving een invloed speelt. „Het is hier nog zo mooi en groen. De lucht is zoveel frisser dan in Brussel of Amsterdam. Er zijn niet zoveel milieuproblemen. Mogelijk dat de partij daarom hier niet veel actie voert en we daarom nog wat te onzichtbaar zijn in Tholen." In maar twee van de vier statencommissies is er de komende vier jaar een Thoolse inbreng. G.D. Roeland uit Sint-Annaland, die fractievoor zitter is geworden van de SGP in provinciale staten, maakt deel uit van de commissie ruimte, ecologie en water. En Sint-Annalander J.J. van 't Hof is voor de Partij voor Zeeland burgerlid van de commissie welzijn (zijn plaatsvervanger is ABT-gemeenteraadslid L.J. van Doorn uit Sint- Maartensdijk). Voorzitters van deze commissies zijn respectievelijk T. van Oosten- brugge (SGP) en mevrouw M. Ie Roy (PvdA). Van de commissie eco nomie en mobiliteit is C.W. Bierens (VVD) voorzitter geworden en van de commissie bestuurlijke en finan ciële zaken mevrouw J.M.P.A. Kop- pejan-Elsen (CDA). Door de verkiezing van vijf nieuwe gedeputeerden én het uit de politiek stappen van J. Suurmond (VVD) zijn in april zes nieuwe leden van provinciale staten benoemd. Het zijn J.F.M. Bergen (CDA) uit Oost- Souburg, A.E.M.M. Lijmbach (CDA) uit Lewedorp. J.J. van Burg (SGP) uit Axel, T.R.F. Blok-Elen- baas (CU) uit 's-Gravenpolder, L. Harpe (GL) uit Middelburg en C.W. Bierens (VVD) uit Meliskerke. Op Van Burg en Blok-Elenbaas na, za ten ze ook vóór de verkiezingen al in de staten. Harpe is ook fractie voorzitter, bij de CU is dat oud- Tholenaar D.P. Visser geworden. Het nieuwe college van gedeputeer de staten bestaat uit CDA, SGP, ChristenUnie en GroenLinks. Deze vier fracties hebben een krappe meerderheid (20 van de 39 zetels) in de staten. Samen leveren ze vijf ge deputeerden, waarvan drie oude be kenden met 20 stemmen werden ge kozen: A.J.G. Poppelaars (CDA). H. van Waveren (CDA) en G.R.J. van Heukelom (SGP). Nieuwkomer M.J. Wiersma (GL) kreeg 21 stem men en J.J. van Ginkel (CU) 28. Er werden tien ongeldige stemmen uit gebracht. PvdA en PvZ kwamen in de staten vergadering met een motie waarin ze gedeputeerde staten opriepen om de beschikbaarheid van uitzendin gen van omroep Zeeland en lokale zenders, de internetpagina van de provincie, en het gebruik van diver se voorzieningen niet op te offeren ten faveure van de zondagsrust. Al leen de VVD steunde deze oproep. Een motie van de liberalen, PvdA en PvZ gericht tégen het vertragen van de ruimtelijke procedures voor de Westerschelde containerterm i- nal, werd door geen enkele andere partij gesteund. Een derde motie, bedoeld om politiek gevoelige za ken buiten het takenpakket van de commissaris van de koningin te houden, trokken PvdA en PvZ in zonder dat ze in stemming was ge bracht. Er moet een groter deel van de winst over 2006 van het nutsbedrijf Delta uitgekeerd worden aan de aandeelhouders. Dat is wat de pro vincie wil. Delta wil een bedrag van 52.5 miljoen uitbetalen. Dat moet 67.6 miljoen zijn (ruim een derde meer dan over 2005), vindt de pro vincie die de grootste aandeelhou der is. De andere aandeelhouders zijn de Zeeuwse gemeenten, waar onder Tholen. Voor de jaren 2007 t/m 2011 wil de provincie dat 45 tot 55% van het netto resultaat, met een minimum van 50 miljoen euro, naar de aandeelhouders gaat. Dat staat in een voorstel voor provinciale staten. Het voorstel van Delta is, om vanaf dit jaar minimaal 40 miljoen euro aan dividend uit te keren, en daarbij 40 tot 50% van de winst als uit gangspunt te hanteren. Over de periode 2004-2006 was dat 40 tot 50% (minimaal 30 miljoen). De door Delta voorgestelde 52,5 miljoen is echter slechts 31% van het resultaat. Met de hogere uitke ring over 2006 loopt de provincie vooruit op het nieuwe beleid. In ge noemd jaar was de winst van Delta 169,1 miljoen euro. De beslissing valt in de algemene vergadering van aandeelhouders op 4 juni. Bij de dodenherdenking aan de Vossemeersepoort in Tholen legden ook kinderen bloemen bij het oorlogsmonument. gen. Tussen de nummers door zijn de kerkklokken hoorbaar. Als de acht le den van de Nationale Reserve in de houding gaan staan, knijpen ze de handen ineen. Ook de oud-Indiëgan- gers lussen het publiek en in uniform doen dat. Het is tijd voor de Last Post. Ook dit jaar weer geblazen dtx>r Arnold van Bavel. Dan is het twee minuten stil. Alleen een jong kind laat zich horen, een paar straten ver der start een auto. Het doek van de vlag die halfstok hangt, klappert in de wind. Ook het ruisen van de bla deren lijkt de stilte te versterken. Bij de Vossemeersepoort klepperen de vlaggetjes van de Koninginnedag in de wind. Kinderen die er voor het eerst bij zijn, wachten gespannen af wat er verder gaat gebeuren. Om acht uur zet het koor het Wilhelmus in. Omstanders zingen mee. De le den van de Natres salueren. Ook de oud-Indiëgangers die tussen het pu bliek staan en in uniform, doen dat. Ze dragen witte handschoenen. Het Ave verum wordt gezongen. Avond lied en Wilt heden nu u treden. Dan is het tijd voor het leggen van kransen en bloemen. Zoals gewoonlijk doet dat eerst bur gemeester Nuis en zijn vrouw na mens het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. Daarna leggen vier oud-Indiëgan gers bloemen voor het muurtje met de plaquette waar de namen van hun kameraden op staan vermeld die niet terugkeerden uit Indonesië. Ook drie man van het bataljon Zee land doen dat. Ook anderen, nabe staanden van gesneuvelde militai ren, leggen er bloemen. Leden van het comité herdenking 4 mei leggen een krans bij het algeme ne monument, net als de plattelands vrouwen afdeling Tholen. Anbo-Tho- len en het echtpaar Hage uit Sint-Maartensdijk. Zo groeit het aan tal kransen en bloemen op beide plaatsen. Van volwassenen en kinde ren. Als de rij klaar is, verlaten Con cordia en het koor het bosje. Een aan tal bezoekers loopt naar het monument om te zien wie de bloe men heeft gelegd of om nog wat na te praten. De leden van de Natres blij ven staan, tot iedereen weg is. In Sint-Philipsland verzorgde mu ziekvereniging Concordia tijdens de dodenherdenking in het dorp een concert op het grasveld voor de her vormde kerk. Er waren zo'n 150 be langstellenden. Het concert begon om zeven uur met het spelen van Groot is Uw trouw o Heer, gevolgd door vier koralen. Daama speelde Concordia het Adagio van Jacob de Haan. En andere liederen uit de bun del hymnen voor koperblazers en uit de liederen bundel tot het luiden van de klok om kwart voor acht. Klokslag acht uur blies Koen Evera- ers de Last Post, gevolgd door twee minuten stilte. Die werd alleen on derbroken door het gezang van vo gels. ondanks het feit dat er toch veel jeugd bij aanwezig was. Concordia besloot het optreden met het spelen van het Wilhelmus. Voorzitter Sant Everaers bedankte de aanwezigen voor hun komst. Advertentie I.M. Deze dag zijn we geopend van 12.00 tot 17.00 uur en maakt u ook nog eens kans op extra cadeaubonnen!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 7