Meerderheid raad slikt wurgconstructie Uitbreiding Bouman groter dan voorgesteld „Je doet dit werk niet voor een medaille maar voor anderen" 'In de eerste jaren botste het wel eens, ook dat hoort erbij' Barend Blom en Joke Polling vieren briljanten bruiloft Joth ga zo door 409 geslaagden verkeersexamen ii e ■moraal Donderdag 3 mei 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 RI T nu niet akkoord met duurder Haestinge Explosief Brief uit Bergen op Zoom maakt geen indruk Themacentrum Bergen op Zoom vindt dat de uitbreiding van de Woonboulevard Poortvliet veel groter is dan is voorgesteld. Dat schrijft het bedrijf aan de gemeente naar aanleiding van de hoorzitting op 16 april over het bezwaar van Themacentrum tegen het ontwerp bestem mingsplan kom Poortvliet. De raad en de wethouder zijn echter niet onder de indruk van de nieuwe brief uit Ber gen op Zoom. Niet overtuigd Tilanuspenning Hans Duine van EHBO-vereniging Sint-Philipsland Voorzitter Hans Duine van de EHBO-vereniging Sint- Philipsland- Anna Jacobapolder werd woensdag volledig verrast toen hij onderscheiden werd met de zilveren Tila nuspenning. „Ik ben overrompeld," zei hij nadat hij aan het eind van de vergadering in de Wimpel de medaille werd overhandigd. Witte tornado Te duur Heimwee Herkiesbaar Op de RFT na ging de raad donderdagavond akkoord met de overschrij ding van 620.000 euro voor de nieuwbouw van Haestinge in Sint-Maar tensdijk. De SGP houdt er een katterig gevoel aan over, de PvdA noemt het een regiefout, de VVD is er niet gelukkig mee, bij het CDA valt het te gen, de CU noemt het een wurgconstructie en RFT onverantwoord. M.J. Klippel van de eenmansfractie RFT sprak zich dan ook als enige uit tegen het voorstel om een princi- pekcuze te maken voor een gebouw dat ruim 5,4 miljoen euro gaat kos ten. Wethouder C.L. van Dis trok niet het boetekleed aan, maar zei dat hij op tijd de raad wilde informeren met de overschrijding en niet tijdens de bouw. Doel is om alle gebruikers er in onder te brengen voor 4,8 mil joen en dat bleek niet mogelijk. „Het gaat om een principebesluit waarmee u aangeeft dat u de nieuw bouw belangrijk vindt voor Sint- Maartensdijk." Het bespreken van het agendapunt nam niet eens veel tijd in beslag. Het meeste kruid was al verschoten in de commissie samenleving. Toch maakte elke fractie nog wel even gebruik van de gelegenheid om aan te geven dat het college het wel be ter had kunnen aanpakken. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) zei toch mee te gaan in het voorstel voor de duurste variant, maar wilde er 'de restrictie' aan verbinden dat dit in vergelijkbare gevallen voorko men moet worden. Ze stelde voor een projectambtenaar aan te stellen die de zaak van a tot z begeleidt. L.J. van Doorn (ABT) had zo zijn bedenkingen over de traagheid waarmee Van Dis er mee naar de raad was gekomen. Volgens hem had het eerder gekund. J. Heshof (PvdA) was het eens met Frigge, zei hij. „De procesgang is niet goed geweest." Niettemin zei hij dat zijn fractie het voorstel van harte ondersteunt. H. Geluk (SGP) had naast het katte rige gevoel ook begrip voor de reali teit, zei hij. „De oorspronkelijke be groting was te krap, maar we zijn ook geconfronteerd met snelle kos tenontwikkelingen en wensen van gebruikers én van de raad. Geluk sprak van een voortschrijdend in zicht. „We willen recht doen aan Sint-Maartensdijk én de impuls. Na ampele overwegingen kiezen wij ook voor de duurste variant. Het overviel ons ook. Zes ton is niet niks." Hij riep het college op om bij het samenstellen van de kadernota 'zoveel mogelijk beleidsvoorne mens overeind te houden en ze van dekking te voorzien.' M. Ligtendag-Quist (CDA) prees de wethouder juist voor het feit dat hij de raad tijdig op de hoogte had ge steld van de verhoging van de bouwkosten. Ze vroeg naar het aan wenden van gelden uit de verkoop van de gronden aan de Radda Bar- nenstraat als daar de oude kleuter school en het verenigingsgebouw zijn gesloopt. Volgens wethouder K.A. Heijboer kan de dekking voor Haestinge echter in de kadernota worden gevonden. Maar hij kon niets zeggen over de verkoop van grond aan de Radda Barnenstraat. „Dat is ook niet gebruikelijk om dat zo te doen. Daar willen we niet van afwijken." J.L. Hage (CU) was kritischer. „U wilt ons laten kiezen voor variant drie, alleen is het de vraag of er geld voor is. Dat is een wurgconstruc tie." Hij vond bovendien dat de tijd tot het samenstellen van de kader nota 2008 zo kort was (zes weken) dat het nemen van een principebe sluit nog wel even kon wachten. Hij vroeg daar steun voor bij de rest van de raad, maar hij kreeg alleen de RFT achter zich. Klippel zei grote moeite te hebben met de gang van zaken. Ook hij vond dat je pas een keuze kan ma ken als bekend is of er wel geld voor is. „De gevolgen voor de meerjarenbegroting kunnen we on voldoende overzien. Het is nu niet verantwoord." Van Dis vond het niet verstandig om langer te wachten. „Als we wachten tot de kadernota dan kunnen we pas na de zomervakantie verder." Geluk was er ook niet voor: „Dan zijn we weer een half jaar verder. Dat is uitstel van executie. Lonen en materialen stijgen explosief. Dat is een punt dat bij ons heeft meegewo gen. De 620.000 euro moet te dek ken zijn. We willen later niet nog een tegenvaller." Hage zei dat zijn fractie ook voor stander is voor de beste en duurste variant, maar dat de vraag blijft be staan of het betaalbaar is. F. Hom mel (VVD) wees de CU er op dat ze de eerste raadsfractie was geweest die nieuwbouw wilde. „Het gaat hier niet om openbare verlichting maar om de verplichting die we hebben voor Sint-Maartensdijk." Ook J. Oudesluijs (PvdA) mengde zich in de discussie. Hij wilde we ten wat de CU nu precies bedoelde: „U wilt wel kiezen voor variant drie, maar wachten tot de kadernota. Is dat geen open einde?" Hage zei pas daarvoor te willen kiezen als blijkt dat er geld voor is. Maar Klippel viel Hage bij. „We zullen straks op een rijtje moeten zetten wat we belangrijk vinden. Wat hebben we over voor de open bare ruimte, wat voor Haestinge? Maar wat gaan we doen als er te weinig geld is?" De CU en RFT bleven moeite hou den met het voorstel. Maar de CU ging toch mee met het voorstel om dat de fractie het proces niet wil frustreren, zei Hage. Alleen RFT stemde tegen. Het Themacentrum maakt ernstig bezwaar tegen de voorgenomen uitbreiding. Het zou tot een ernsti ge ontwrichting leiden van de be staande detailhandelsstructuur. Op de hoorzitting is volgens J.A.A.M. van Hapert van Themacentrum duidelijk geworden dat de gewens te uitbreiding gaat om het vergro ten van 7000 vierkante meter naar 50.000 vierkante meter, een 'uit breiding van maar liefst 43.000 vierkante meter, aangezien het hui dige bestemmingsplan 7000 vier kante meter bedraagt.' .Dit bete kent dat het om een uitbreiding van 700 procent gaat.' Verder schrijft Van Hapert dat de gewenste uitbreiding economische niet haalbaar en niet verantwoord is. Dat doet hij op grond van cij fers van Logimark over de reistij den naar woonboulevards. Daaruit blijkt dat 35 procent van de bezoe kers komt uit een straal van onge veer 10 minuten, ongeveer 30 pro cent uit een straal van 15 tot 20 minuten, en 33 procent uit een straal van meer dan 20 minuten. Volgens Logimark zal het draag vlak vooral komen uit de bevol king die binnen een straal van 20 minuten woont. Bezoekers zullen er ten hoogste 60 minuten reistijd voor nodig hebben. Mensen die langer onderweg zijn, ongeveer 90 minuten, doen dat vooral voor een outlet centre (restpartijen). Maar wethouder K.A. Heijboer is niet onder de indruk van de nieuwe brief van Themacentrum, schrijft hij aan de raad. Hij herhaalt dat Woonboulevard Poortvliet zich op een ander publiek richt dan The macentrum Bergen op Zoom. Wat betreft de feitelijke uitbreiding wijst hij erop dat het geldende be stemmingsplan bedrijventerrein Poortvliet uit 1994 dateert. Daarin staat voor Bouman-Potter een ver koopvloeroppervlakte van 7500 m2. ,Het college realiseert zich ter dege dat de huidige verkoopvloer oppervlakte er al ruimschoots bo ven zit. Door Woonboulevard Poortvliet zijn magazijnruimten in gebruik genomen als verkoopruim ten. Omdat er in de jaren negentig is gesproken over herstructurering van het bedrijventerrein en over de vergroting van het bedrijf, is het college niet handhavend opgetre den. De herstructurering is niet doorgegaan. Woonboulevard is toen zelf om gaan zien naar uitbrei dingsmogelijkheden.' Volgens b. en w. bedraagt de feite lijke oppervlakte nu 27.000 m2. En dat is door het college als uit gangspunt genomen bij het nieuwe bestemmingsplan. 'Juridisch ge zien vindt er inderdaad een veel grotere uitbreiding plaats, feitelijk is er sprake van een verdubbeling.' Volgens b. en w. is de uitbreiding economisch wel degelijk haalbaar. De raadsfracties waren ook niet onder de indruk van het schrijven. J.M. Aarnoudse (SGP) zei niet overtuigd te zijn van de argumen ten in de brief van Themacentrum. L.J. van Doorn (ABT) vroeg aan dacht voor het toenemend verkeer, met name voor de afslag naar Oud- Vossemeer. J.P. Bout (CDA) on derstreepte de economisch waarde van de Woonboulevard en het be lang voor de werkgelegenheid. M.J.Klippel (RFT) vroeg aandacht voor de landschappelijke inpassing van het bedrijf. En E. Frigge-Ho gesteeger (VVD) zei dat de ge meente trots zou moeten zijn op het feit dat een bedrijf uit Bergen op Zoom zich zorgen maakt over de uitbreiding in Poortvliet. Ze kon zich verder ook vinden in de opmerking van Van Doorn, maar volgens burgemeester W. Nuis pas te dat niet bij het raadsvoorstel. Dat was alleen om het bestem mingsplan gewijzigd vast te stel len. Hans Duine (rechts) met penning en bloemen, naast hem secretaris Tjerk den Braber, kringvoorzitter Jos Uijtdewillegen, en bestuursleden Anne van de Velde en Ria Mol (Els Bruijnzeel ontbreekt). De 66-jarige Duine was die avond zelf gastheer voor de EHBO ver enigingen uit Zeeland en Bergen op Zoom en was niet voorbereid op de verrassende wending die de avond voor hem nam. De medaille werd hem overhandigd door voor zitter Jos Uijtdewillegen van de kring Tholen, Sint-Philipsland en Bergen op Zoom en districtsbe stuurder van Zeeland. „We kunnen stellen dat jij de doelstelling van de EHBO, namelijk het bevorderen van doeltreffende eerste hulpverle ning bij ongelukken en de ontwik keling, verbetering en verbreiding van de kennis daarvan en het bij dragen tot het voorkomen van on gelukken op alle terreinen onder schrijft en uitvoert in de praktijk." Duine werd in 1982 lid van de ver eniging en twee jaar later voorzit ter. „De voorzittershamer is nog steeds onder jouw hoede. Daarom heeft het hoofdbestuur, mede op advies van het districtsbestuur van Zeeland besloten je voor deze ver dienste voor de EHBO de zilveren medaille van de dr. C.B. Tilanus jr. onderscheiding toe te kennen. Na mens het district kreeg hij ook een bos bloemen. Duine bedankte Uijtdewillegen en zei dat hij niet verwacht had dat hem die eer te beurt zou vallen. „We hebben samen al vele malen het eiland Tholen doorkruist. Dat is ontzettend lang. Helaas zijn er ook al mensen die niet meer in ons mid den zijn, Breng de dank over aan het hoofdbestuur." Toen Duine eenmaal wat bekomen was, zei hij het wel 'ontzettend leuk' te vinden. „Maar je doet het werk niet voor een medaille. De EHBO doe je voor anderen. Het moet in je hart liggen om zoiets te doen." Duine werd door de vorige voorzit ter Riet Vermaas-Hoek gevraagd om in het bestuur te komen. „Ik ben natuurlijk met de cursus be gonnen. Toen was mijn interesse gewekt. Er was geen speciale aan leiding. Ik wilde toen graag het di ploma omdat het in zo'n dorp als Sint-Philipsland belangrijk is. Maar ook voor jezelf, je gezin en je directe omgeving. Ik kreeg al gauw het verzoek om het voorzitters schap over te nemen." Dat was in 1984. Als voorzitter was en is Duine vaak op pad voor het kringoverleg dat elke keer bij een andere vereniging plaatsvindt. Maar hij reisde ook re gelmatig naar Middelburg om te spreken over de ontwikkelingen binnen de EHBO. „Er is natuurlijk nogal het een en ander veranderd. Het is morgen (vrijdag) 65 jaar geleden dat Joke Blom-Polling en Barend Blom in het huwelijksbootje stapten. „Maar ik ben nog steeds net zo gek op 'r als op het eerste moment dat ik haar zag, in 1935", vertelt Blom. 'We hebben zoveel jaar gestreden tegen elkaar en met elkaar. Maar rustig leven en tevreden, is voor de liefde een gevaar'. Het liedje Liefde van later van Herman van Veen vat volgens de 89-jarige Barend Blom uit Sint-An- naland zijn huwelijk goed samen. Morgen (vrijdag) is het 65 jaar geleden dat hij trouwde met 'zijn' Joke. „Maar ik ben nog steeds net zo gek op 'r als op het eerste moment dat ik haar zag." Desgevraagd geeft zijn 88-jarige echtgenote toe dat dit gevoel weder zijds is. „Als dat niet zo was, zat ik hier niet. Dan had ik allang mijn spullen gepakt", antwoordt Joke Blom-Polling nuchter. Haar man weet dat het zo is. „Ze is een echte geëmancipeerde vrouw." Het echt paar woont sinds acht jaar in Vroon hof en staat met beide benen op de grond. „Het ging wel eens met hor ten en stoten. Het botste wel eens, zeker de eerste jaren, dat hoort nu eenmaal bij een huwelijk. Maar we zijn elkaar nooit in de haren gevlo gen", licht Blom glimlachend toe. Het briljanten bruidspaar leerden el kaar in 1935 kennen op een jeugd kamp van de socialistische jeugdbe weging AJC (arbeiders jeugdcen- trale). Vijf jaar later kregen zij ver kering en stapten tenslotte in 1942, tijdens de Tweede Wereldoorlog, in het huwelijksbootje. Hoewel de bruiloft gepland stond in juni, be sloot het stel in mei al hun ja-woord te geven. Er werd namelijk een wet uitgevaardigd die ongetrouwde mannen verplichtte om in Duitsland te gaan werken. „Daarom trouwden wij een maand eerder dan gepland. Mijn bruidsjurk was nog niet eens af', blikt mevrouw Blom terug. Vooral de eerste jaren had het kop pel wel eens meningsverschillen. „Je kan wel 12 jaar verkering heb ben, getrouwd zijn is toch heel an ders. Als je samenwoont, leer je el kaar nu eenmaal op andere vlakken kennen. Het was vooral wennen", meent zij. Mevrouw Blom vindt haar echtgenoot af en toe een 'drift kikker', hij omschrijft héér als een echte stijfkop. „En stijfkoppen moet je soms gewoon even met rust laten, dat heb ik wel ontdekt in de loop der jaren", zegt Blom. Het bruidspaar viert het 65-jarig hu welijk met een diner voor de familie in havenrestaurant de Buutengaets in Sint-Annaland. Een groot feest in Lage Vuursche moest op het laatste moment - op aanraden van de arts - worden afgezegd, wegens gezond heidsproblemen van mevrouw Blom. „We keken er echt naar uit. Heel jammer dat het niet door kan gaan." De laatste jaren zorgt Blom voor de boodschappen en het eten. Het schoonmaken van het appartement heeft het stel een tijd geleden uit handen gegeven. „Maja van Dijke maakt hier schoon, zij is onze witte tornado", zegt mevrouw Blom. Hoewel haar man in oktober negen tig jaar wordt, willen zij (nog) geen gebruik maken van de maaltijden- dienst van De Schutse. „Ik bepaal liever zelf wat wij eten. Als we zin hebben in stoofpeertjes, dan koop ik dat. Bovendien kiezen we zelf hoe laat we eten, dat geef je met zo'n servicedienst uit handen." De dag begint iedere-ochtend met het drinken van een kopje thee op bed. Het komt ook wel eens voor dat het stel tot halverwege de och tend zit te kletsen over het yerleden, verklapt de briljanten bruid. „We hebben een heel verleden met el kaar. Dan praat je wel eens bij over vroeger en over oude bekenden." In de huiskamer hangen verschillen de foto's die het paar herinnert aan 65 jaar huwelijk. Zoals een kleine, zwart-witte trouwfoto van het jonge stel en een familiekiekje waarop wel een zéér jonge Luuk Blom (Tweede Kamerlid voor PvdA) te zien is. „Die bolle wangen zijn al tijd gebleven", grapt zijn moeder. Aan de andere kant van de kamer hangen aan de zijkant van een kast kleurige tekeningen van hun klein kind Gijs. Aan de muur prijken voor het briljanten bruidspaar een bijzon dere foto en oorkonde. „Die foto is in Israël genomen, bij Yad Vashem, een monument waar Joodse slacht offers van de holocaust worden her dacht." De foto toont een gedenk- muur waarop de naam van het echtpaar prijkt, ernaast staat een be kende van Blom. Het echtpaar ont ving de Yad Vashem-onderscheiding voor het in huis nemen van een Joodse Duitser tijdens de Tweede Wereldoorlog. „Hij heeft een half Je had vroeger het EHBO-diploma. Later is er de cursus hartreanimatie bijgekomen en sinds een aantal ja ren de AED-training met de defri- billator. Het pakket is veel groter geworden." Duine streefde er naar om ieder lid van de EHBO een tas te geven met verbandmateriaal. „Die waren na tuurlijk veel te duur. Zo'n tas kost te toen al 75 gulden. En dan moest je hem nog vullen, want een lid heeft niks aan een lege tas. Ik ben toen eens bij de toenmalige burge meester Vogel geweest waar ik het bedrag voor zo'n tas kreeg. We zijn toen ook een keer gaan collecteren in het dorp en daarbuiten en we haalden 1100 gulden op. Dat was een gigantisch bedrag. Zeker om dat hier ook de Hartstichting, de Kankerstichting en het Rode Kruis zo actief zijn." De vereniging is volgens Duine in 1980 heropgericht. Dat vond plaats in café de Druiventros aan de Voor straat. „Dat gebeurde onder leiding van dokter Menger. Toen ik er bij kwam, was dat de tweede cursus van de heropgerichte vereniging, Iedereen had er zin in. Het was ook geweldig dat de huisarts er zo ac tief in was. En van de familie Vos hol van de Druiventros mochten we gratis gebruik maken van de zaal boven. Dat hebben we tot vorig jaar gedaan. Voor de eigenaar wa ren we een stukje familie gewor den. Sinds augustus zitten we in de Wimpel. Daar moeten we wel voor betalen. De contributie is er met een paar euro voor verhoogd." Duine heeft het wel eens meege maakt dat hij een slachtoffer, een vrouw, moest reanimeren. „Ik was toen gevraagd om een oogje in het zeil te houden. Samen met de huisarts hebben we haar proberen te reanimeren. Maar dat is toen helaas niet gelukt." De EHBO' er heeft baat bij de kennis die hij door de cursussen opdoet. Duine is namelijk ook actief bij het rond brengen van warme maaltijden vanuit Ten Anker in Tholen bij mensen thuis. „Meestal bij men sen die alleen zijn of ziek. Door de EHBO weet je er iets van. Dat geeft ook vertrouwen. Ik heb h^t al verschillende keren meege maakt bij mensen die niet goed waren dat ik snel een arts kon bel len." Duine maakte ook wel mee dat er klanten niet opendeden, op de grond lagen of overleden wa ren. Duine bezorgt nu ongeveer acht jaar maaltijden, maar is ook lid van de kwaliteitscommissie en van de begeleidingscommissie van Allévo. Het ledental van de EHBO-vereni- jaar bij ons ondergedoken gezeten, tot het eind van de oorlog", legt Blom uit. „Zijn ouders werden in de oorlog vergast, zijn zus vluchtte naar Brazilië. Hij belandde in Ne derland. We hebben altijd contact met hem gehouden." Het is een on derscheiding waar het stel trots op durft te zijn. Zowel Blom als zijn vrouw komen niet uit het Zeeuwse. Hij groeide op in Utrecht, zij in Groningen. Zij verruilden acht jaar geleden hun woonplaats Soest voor Sint-Anna- land om dichter bij hun zoon en kleinkinderen te zijn. Spijt van de verhuizing hebben zij niet, al krijgt mevrouw Blom nog wel eens heim wee als zij over de Amersfoorts- estraat bij Soest rijden. „We gingen daar altijd wandelen in de heide en bossen, dat mis ik wel eens." Terug- verhuizen naar Soest, ziet het echt paar echter niet meer zitten. „Daar zijn we gewoon te oud voor en de situatie is ook veranderd. De mees te kennissen die wij daar toen had den, zijn overleden. Ik zit hier pri ma. We hebben een alarm, de verpleging uit de Schutse is vrien delijk en staat altijd voor ons klaar. Waar vind je dat nu nog? Dit is ge woon uniek." Blom zet zich sinds zijn komst naar Sint-Annaland in voor de bewoners van Vroonhof. Zeven jaar geleden werd hij bij de oprichting van de bewonerscom missie gekozen tot voorzitter. Zijn vrouw helpt officieus als penning meester mee. Naast het behartigen van de belangen van bewoners, or ganiseert de commissie eens in de twee weken een activiteit. Deze middag staat er een koffiemiddag op de agenda, waar de bewoners een spelletje kunnen spelen of ge woon onder het genot van een kopje koffie wat bij kunnen praten. „Af en toe houden we een bingo of een spelletjesmiddag, er komen altijd aardig mensen op af', vertelt Blom. Zo staat er 9 mei een optreden van het kinderkoor van de Casembroot- school op de kalender. Enkele da gen geleden werden de bewoners verrast door een brandweeroefe ning. „Daar hebben we wel plezier aan beleefd, er gaat namelijk wel eens wat mis." Conflicten tussen de bewoners zijn er - dankzij de com missie - niet, oordeelt de voorzitter. „De vertrouwensband met de ande re bewoners van Vroonhof is goed. door de activiteiten hou je ook een beetje binding met de mensen." ging is vrij constant, zegt de voor zitter. Onlangs zijn er weer elf cur sisten geslaagd. Maar dat kan al leen als er om de twee jaar een cursus wordt gehouden, zegt hij. Waar de EHBO last van heeft zijn de opleidingen voor de BHV, de bedrijfshulpverlening. „De BHV is voor ons funest. De mensen die er voor opgeleid worden, kunnen de herhalingslessen in één dag doen. Ze worden er ook door het bedrijf voor betaald. Voor ons is dat niet goed, maar toch blijven we redelijk constant. We hebben nu 32 leden, maar het zijn er ook wel eens 20 of 22 geweest. Ik denk dat we wel tien leden meer zouden hebben als er geen bedrijfshulpverlening zou zijn." De vereniging draait naar wens, maar Duine wijst er op dat de afde ling behoefte heeft aan een nieuwe oefenpop. „De pop die we nu heb ben, is versleten. Het was indertijd een geschenk van het Anjerfonds, waar we toen ook zelf voor gecol lecteerd hebben. We hebben zelf te weinig middelen om er een aan te schaffen. Een nieuwe kost tussen de 3500 en 5000 euro. We denken er over om het weer via een collec te van het Anjerfonds te doen." Duine overweegt wel te gaan stop pen met het voorzitterschap, zegt hij. Gezien zijn leeftijd is het wel eens tijd voor jong bloed. Hij was in de afgelopen kwart eeuw steeds herkiesbaar. „Niemand wilde het karretje trekken. Maar ik denk er wel eens over om het af te sluiten. Wel op een moment dat ik de ver eniging achter kan laten als alles goed geregeld is. Niet dat het nu niet goed gaat, hoor. Maar ik wil een moment uitkiezen dat ik het met een gerust hart over kan dra gen." Duine noemt het leuk werk. En wijst er op dat het belangrijk is dat hij als voorzitter door de andere leden uit het bestuur en door de le den wordt ondersteund. „Dat heb je nodig. Saamhorigheid is belang rijk. De wil om er samen iets van te maken. Om er te wezen voor de EHBO. We kijken niet naar ons zelf, maar naar de ander, je buren, de mensen in de straat, in de ge meenschap. Je weet wat je moet doen, ook al heb je natuurlijk geen tas bij je." Duine was en is ook kerkelijk actief. Hij was 14,5 jaar ouderling in de Hervormde Gemeente in Sint-Phi lipsland en is nu provinciaal kerkvi- sitator voor de PKN. Hij reist ervoor naar Zierikzee en Goes. Ook zat hij een aantal jaren in de cliëntenraad van de gemeente Tholen. Nu is hij nog actief in de cliëntenraad van Al lévo. Stemmen van lezers Wat een geweldige zeskamp op zaterdag in Sint-Maartensdijk. Al les was perfect georganiseerd en de spelen waren ook zeer afwisse lend en origineel. Maar wat een enorme organisatie en veel tijd moet dit alles gekost hebben. Gelukkig was het weer heel goed en de sfeer was dan ook prima. Er werd zeer enthousiast gespeeld en ook erg sportief op een enkel incident na. Ook de sportieve inzet van de burgemees ter was formidabel. Een heerlijke maaltijd maakte het geheel com pleet tot een groot succes. Van half drie tot half negen heb ik als coach van één van de 19 teams heel erg genoten. Proficiat, Jonge Woudlopers en Bal in de sloot, want jullie waren de sportieve winnaars. Wel opvallend dat de beide winnende teams van het Calvijn college waren. Er moeten daar toch wel hele goed sportdo- centen zitten. Bedankt Joth, voor deze geweldige dag en ga alstu blieft zo door. Veel succes op 23 juni in Walibi. Frits Simons, Tholen. Slechts twee van de 411 Thoolse scholieren die aan het verkeers examen hebben meegedaan, heb ben geen diploma gehaald. Zes kinderen deden mee aan de her kansing voor het praktisch exa men (4 in Tholen, 1 in Scherpe- nisse en 1 in Sint-Philipsland) omdat ze de eerste keer onvol doende punten hadden óf toen niet mee konden doen. Veilig Ver keer organiseerde enkele weken geleden het praktisch examen (een fietsproef) in zes woonker nen. Het theoretisch gedeelte maakten de kinderen op school. Daar reikten de mensen van Veilig Verkeer ook de diploma's uit. Op zaterdag 6 mei vindt in Hein- kenszand de eerste Zeeuwse fiets dag plaats, van 30. 70 en 110 kilo meter. KUK VOOR MEER INFORMATIE OP WWW.LOGUS.NL Bergen op Zoom, Zeelandhaven 7 T: 0164-271500, www.logusbergenopzoom.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 3