Wand Alma in lts, en zebra's in mulo Werèntug 'Setallanders door het lint bij open dag van de Wellevaete' Casembroot wint bankbattle Herstel in fasen slechte slootkanten 'A Suzannaweg ongerust over bouwplan haven FINANCIERING? Kleurrijke opening uitbreiding gemeenschapscentrum Nieuwe Bedrijven www.rabobanktholen.nl Donderdag 19 april 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Watersportvereniging heeft teveel invloed' Belangenvereniging Stalland maakt zich ztrgen over de bouwplannen in de Suzannapolder en het havenplateau in Sint-Annaland. Dat maakte woordvoeder Aad van Keulen maandag kenbaar. Hij woonde sanen met Kees Hermans en Adri den Engelsman de vergatering van de raadscommissie ruimte bij. „We beseffen da we de plan nen niet meer tegen kunnen houden, dat is >ok niet onze bedoeling. We zijn wel tegen de enorme chaal van de plannen." Tholenaren eerst Taak dirigent Bloedneus Waterschap vomt fonds van 7,5 miljoen Het waterschap gaat honderden kilometers oever van waterlopen herstellen. Gezien de kosten - totaal is 3,9 miljoen euro nodig - wordt dit project over een periode van negen jaar uitgevoerd. In Tholen is 28 kilometer oe ver in slechte staat, van nog eens 39 kilometer is de kwa liteit matig. Reimerswaalseweg Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland Het bouwen van zo'n 345 woningen betekent een stijging van meer dan dertig procent, waarbij het accent vooral iigt op permanente en recre atieve woningen. De belangenver eniging ziet liever meer zorg-, senio ren- en starterswoningen en vindt dat het huidige plan een enorme in vloed heeft op het inwonersbestand. „We vinden het dan ook van wezen lijk belang dat - wanneer dit alle maal doorgang gaat vinden - plan ning cruciaal is. Smeer de bouw van de woningen uit over tien vijftien jaar zodat de bevolking een kans krijgt om de vernieuwingen te ab sorberen", stelde Van Keulen voor. Naast de toenemende verkeersdruk te en bijbehorende parkeerproble men, zal bovendien met een ver nieuwd havenplateau de leefbaarheid en de zondagsrust in het gedrang komen, meende hij. „Sint-Annaland zal een trekpleister worden voor mensen die het water op gaan zoeken. En dat op een strandje wat nog niet eens ruimte biedt voor een deel van de eigen be volking." Ook zet de belangengroep haar vraagtekens bij de invloed van de watersportvereniging (wsv). „We maken ons zorgen over de grote vin ger die wsv Sint-Annaland in al deze plannen heeft. We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat bij de huidige plannen niet de gemeente bepaalt wat er moet gebeuren, maar de watersportvereniging. De meeste plannen verschijnen vaak eerder in het clubblad dan in de krant." Van Keulen verzocht de commissie daarom nadrukkcjk om eerst aan de inwoners van ïiolen te denken en niet aan de recratie, waarmee de leefbaarheid van Ie bewoners zou worden opgeoffed. Hij verzocht verder om Tholeiaren een voor keurskoop of -huurecht te verlenen op de te bouwer woningen. „We vinden dat de huzen in de eerste plaats moeten dieen voor de eigen bevolking en nietioals in Sint-Phi- lipsland waar hei merendeel naar mensen van buitenf is gegaan." J.L. Hage (ChristaUnie) vroeg zich af voor hoeveel 5int-Annalanders de belangengroef sprak. Volgens Van Keulen hadda zich in vrij kor te tijd dertig mnsen aangemeld naar aanleiding va een brief. „Dat was enkel in d< Suzannapolder, maar er zijn veel neer inwoners die er zo over denken' Mevrouw E.M. van der Wal-Vermulen (PvdA) wil de graag weten o de belangenver eniging zich wel n de rest van de plannen kon vindn. De uitbreiding van de supermark vond Van Keulen een verrijking vor het dorp, al vreesde hij wel oor grotere ver keersdrukte. „Hetis best een goed plan, maar er zien wat haken en ogen aan." Tom van Gurp, oorzitter van wa- tersportvereniginj Sint-Annaland, zegt desgevraagd dat de inwoners niet bang hoeven 2 zijn voor de wa tersporters. „We ijn als buren voor de plannen op he havenplateau be naderd. We stelle het op prijs dat de gemeente onzi mening heeft ge vraagd over de pannen, maar ver der gaat het niet. )at wij zouden be palen wat er goeurt en niet de gemeente, is de vereld op zijn kop." De wandschildering van Peter Alma en hetglaswerk van Lex Horn in de vestiging van het Markieaat college in Sint-Maartensdijk zijn nog niet verloren. Hit werk van de kunstenaars krijgt misschien wel een pleke in het nieu we Haestinge. Al moet er wel het nodige celd bij gevon den worden. Gebeurt dat niet, dan gaan a bij de sloop verloren. iacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226^ Dat doe m'n dienke an de ze bra's in de ouwe mulo in Thole an de Jan van Bloisstraete. Die wier een paer jaer heleje ok he- sloopt. D'r most 'n apparte mentencomplex komme mee medische verzieningen. Die ze bra's waere kunstig in 'n mo zaïek anhebrocht in de hal van de schole. André van Meurs uut Bèrrehe ze d'r tehenan geliemd in duuzende stikjes. De muur liep in een halve cirkel en maakte als nis deel uit van de hal. De zebra's kregen licht via een of twee koepels in het platte dak. Als leerling besteed de je er niet zo veel aandacht aan. je was twoaleve a je op die schole kwam en dan je wè wat anders an j'n öód: wiskun de van Nobels, Duits van Mau- rer, Nederlands van Venekamp, Engels van Van Trigt, Frans van Hoeps enz. Spronge de paerretjes op de mure in de hal, an d' achterkant van die mure waere de wc's. Toen a de schole hesloopt most worre, wier er in de hemêênteraed ok a over he- sproke zo at dat over Alma en Horn ok hebeurde: of de kunstwèrken nie bewaerd kon- ne bluve. Mae nee, die zebra's kon je ommers nie zomae los wêêke of los kappe van de mu re. En a je dat zou doen, dan wier 't wè 'n êêle diere klus. D'r wier dus van afhezien. D'r was toen ok heen fermielje van de kunstenaer die at 'r om ver zocht. De zebra's waere riep vö de sloop. Op een zeer hete zomerse dag was ik op de fiets in Tholen en reed ik langs m'n oude school tje dat de laatste jaren steevast de Vijfhoek werd genoemd. Het lag al helemaal tegen de vlakte. Achter de hekken een hoop puin, brokstukken en betonijzer van het gebouw, en een kraan die de boel in een vrachtwagen aan het laden was. Tussen die brokstikken zag ik vanaf de Meulvietsendiek anêêns een paer pööten (bêê- nen) van een zebra. De kleuri- he stêêntjes vielen vee mêêr op noe a ze onder de blööten emel in 't zonnetje laehe. Mae tussen 't puun zag ik ok 'n stik van een zebraööd. Biena nog êêl. Dit was 'n kans, docht ik, om nog wat te redden van ons cultureel erfhed. Ik ree mee m'n fiets 't terein op zo at ik dat vier jaer luk hedaen in de jaeren zesig: 't was nie vreemd. Ik Hef. nae de sloper toe en vertelde 'm da 'k op de schole he zee in as andien- ken 'n stikje mizaïek mee wou neme. „M'n joigen, zei t'n. Jie ei op de scholegezete, dus dan weet je wè war a je mot zoe- ke." Dae vloog kop m'n opene schoenen overde beton en de stêênen nae ie plekke waer ooit de hal wat he wist. Ik vond 't ööd van 't bést. Mee an de achterkant de tehels van de wc! Dit was een butenkans. Ik tilde het hoofd uit hit stof omhoog, maar het bleekloodzwaar. Met moeite kon il het brokstuk naar mijn fiets Jragen. Ik wilde de zebra op di bagagedrager leggen. Toen il< dat deed, stei gerde mijn Gizelle door het gewicht van let zebrahoofd. Op de savanns van Oost-Afri- ka houden ze afstand, maar hier zaten ze ekaar te dicht op de huid! Ik most de fiits in bedwang ouwe. Mee vei moeite rocht ik wir op straete 't Ööd lag zo vast as 'n lus op de be- hoaziedraeher. Ik docht: noe fiets ik 'r hewein mee naer uus ok. 't Was zeke 25 hraeden die dag. Helukkigkwam de wind uut 't óósten en kon 'k naer Smurdiek kare. Bie elk hob- beltje ondervegt voelde ik daerom de veljen over de weg haen. Mae de tanden iewen 't. vee maenden'aeter most er 'n nieuwen achttras in). In drie kwartier was k tuus. 'n Stikje zebra was hend. Noe a 't ööd afhebosseld is in buuten in 't of je staet, zie >e pas hoed oe- vee verschillerde kleuren d'r in verwèrkt bin: zwart in gries, blauw, groen paes, bruun, oker, rood. D; zebra sprieng nie mêêr, mat ik heniete van z'n ouwe dag. 't Zou reuze veze at Alma en Horn in Smurdek kunne bluve. Of a je ze nee mooi vindt of nie. D'r bin 'oiderden Tholena- ers die at ze kenne. Ommers vuuftig jaer felaeje waere ze d'r a. Mae teen beseften de leerliengen de waerde d'r nog nie van: a je tvoaleve bin ei je wè wat andersan j'n ööd. Zaterdag kumen belangstel lenden kennis maken met het dialect en melde leden van de dialectgroep Dolen tijdens het eerste lustrun van de heem kundekring Stid en Lande van Tholen. Dat vhdt plaats in het oude stadhuis aan de Hoog straat tussen tien uur 's mor gens en vier ujr 's middags. Arie de Viet, Sint-Maartersdijk. Leden van Accelerando (Corina van Driel, Bram Goedegehuure en Ina van Schetsen) applaudisseren nadat burgemeester W. Nuis met een druk op de knop het gele en blauwe snippers in de nieuwe zaal van de Wellevaete Iaat regenen. Bedankt voor de zaal, maar vergeet de andere muziekverenigingen niet, dat drukte Jack Westdorp (voorzitter van Accelerando en van de Thoolse bond van muziekgezelschappen) het gemeentebestuur op het hart. Exact een jaar nadat wethouder F.J. Goossen de eerste paal in de grond sloeg, werd vrijdagavond de opening van de uitbreiding van de Wellevaete gevierd. In de gang hekeken bezoekers vluchtig enkele ac tiefoto's van de verschillende verenigingen, voor zij plaatsnamen in de nieuwe multifunctionele zaal voor de openingshandeling. „Een prachtig gebouw, dat praktisch is ingericht", aldus burgemeester W. Nuis. „Be langrijk voor een plaats waar vrijwel iedere inwoner lid is van mini maal één vereniging. Zo kennen we Sint-Annland." Samen met Marjolein Akkermans van Dodi-Dodi, Lotte de Voogd v.d. Straaten van WIK, Nettie van Poort vliet van Accelerando en Gertjan v.d. Berg van Smash'76 - allen gebrui kers van de nieuwe ruimte - zorgde Nuis met een druk op een knop voor een knallende opening, waarbij gele en blauwe snippers de zaal inschoten en zowel leden van Accelerando als bezoekers op de eerste twee rijen on dersneeuwden. Het feestelijk tintje is op zijn plaats, meent Jack Westdorp, voorzitter van muziekvereniging Ac celerando. „Elf jaar voorbereiding", zegt hij en toont drie volle ordners. „In 1996 is het allemaal begonnen, toen we een nieuwe vloer in de Sa- kofahal wilden leggen. Het was tijd voor een opknapbeurt, alleen kostte dat door de nieuwe mileuwetgeving een vermogen." Toen in 2001 tafel tennisvereniging Smash'76 te ken nen gaf een andere accommodatie te zoeken, besloten de clubs hun wen sen te combineren. „Daar zijn we een paar jaar mee zoet geweest. Als alles doorgegaan was zoals wij wil den, hadden wij nu op de plek van de nieuwe brandweerkazerne gezeten, met alle kosten voor de verenigin gen." De gemeente droeg echter het idee aan om de realisering van een jeugdhonk te combineren met de wens van de verenigingen. „Dat was wel even slikken, een droom was voorbij gevolgen. We waren van een compleet eigen gebouw naar hele maal niets meer gegaan. Dat was toen wel wat teveel, we wilden een eigen ruimte. Een zaal die we zelf standig ieder moment van de dag konden betreden. Dit is het resultaat, met als groot voordeel het ontbreken van risico's; we hebben niet meer de verantwoordelijkheid van beheer." Burgemeester Nuis geeft toe dat er heel wat bijeenkomsten en bespre kingen aan de uitbreiding vooraf gin gen. „We wilden de verenigingen verenigen, Dat was geen makkelijke taak omdat beiden de zaal in de avonduren nodig hebben. Eén ding wist ik wel, als het verenigen van de verenigingen zou falen was dat eer der een gebrek aan wilskracht dan een gebrek aan talent. Veranderen heeft tijd nodig, bij gezamenlijk ge bruik moet men vooral kijken naar de belangen van de ander. Dat ge beurde in een projectgroep. De sa menwerking tussen de gemeente en verenigingen is bijna uniek te noe men. Zowel Tholen als Sint-Anna land hebben nu een gemeenschaps centrum met een bovenlokaal karakter." Ook wethouder F.J. Goos sen kijkt terug op een goede samen werking met de gebruikers. „Het is een soort huiskamer voor dit dorp, waar je nooit alleen bent maar altijd met vrienden. We willen in iedere kern een dergelijke huiskamer creë ren." zei Goosen, die de intensieve inspraak bij dit project roemde. Accelerando zorgt tussen de toespra ken voor muzikale intermezzo's. De opening heeft voor de fanfare een ex tra feestelijke lading wegens het offi cieel toetreden van dirigent Clemens Rosmulder. De 38-jarige dirigent is onder andere al zeven jaar dirigent van het semi-professionele Domstad blazers ensemble en is bovendien hoofd van het bureau projecten van het Utrechts conservatorium. Ook de burgemeester is te spreken over de komst van Rosmulder na het beluis teren van het eerste nummer; de mars Arromanches van componist A.E. Kelly. „Wat fijn dat u met een mars begon, vrolijke muziek. Ik bezoek sa men met mijn vrouw bijna alle jaar concerten van muziekverenigingen in de gemeente en de marsmuziek lijkt de verdwijnen. Daarin ligt een taak voor de dirigent." De muzikanten zijn tevreden met hun nieuwe dirigent én hun nieuw onderkomen. „Een prachtige akoes tische muziekzaal", meent Westdorp. Hoewel het jeugdhonk dat aan deze zaal grenst nog niet open is, trekt de uitbreiding al wel jongeren. „De nieuwe parkeerplaats is door de jeugd gekozen tot hangplek, zonder inspraakavonden of enquêtes. Zo lang de rommel uitblijft, mogen ze best blijven", meent hij en vindt het vervolgens tijd om een oude belofte in te lossen. De voorzitter haalt een fles champagne tevoorschijn en over handigt deze aan oud-wethouder W.C. van Kempen. „Een tijd geleden gaf ik u bij een vergadering twee gla zen, de champagne hield ik zelf. U zou de fles krijgen bij de eerste nieu we huisvesting van een muziekver eniging, dat is nu." Van Kempen neemt het presentje met een glimlach in ontvangst: „Dat was zo'n vijf jaar geleden. Ik was al benieuwd hoe hij het op zou lossen." Westdorp spreekt verder de wens uit dat ook andere muziekverenigingen snel een goede accommodatie krij gen. „Richt het overleg nu op andere muziekverenigingen. Er is al uitzicht voor Euterpe met de komst van een nieuwe Haestinge. Het is alleen wrang voor OVM dat zij bij de bouw van de Vossenkuil buiten de boot zijn gevallen", zegt hij tegen wethouder Goossen. De Sint-Annalander roept verder no- tuliste Lenie van Dijke, sportambte naar Piet v.d. Vlies en Colin Haver- mans naar voren om hen te bedanken voor hun enthousiaste betrokkenheid in de projectgroep. Lenie hield vol gens Westdorp de orde tijdens verga deringen. „Je greep in als de voorzit ter (Westdorp zelf) afdwaalde en had een opmerkelijke inbreng tijdens de bijeenkomsten. Zoals de vergadering over de open dag, daarbij wilden we eigenlijk afzetlinten gebruiken. Je zei:'Setallanders houden zich daar toch niet aan, die gaan gewoon door het lint'." Naast de leden van de pro jectgroep bedankte hij ook de stich ting De Wezen Armen die de ge luidsinstallatie van de zaal mogelijk maakte. Uit handen van Han v.d. Velde van aannemersbedrijf Fraanje ontvangt Westdorp op zijn beurt een enorme klok voor de multifunctionele zaal, zodat de gebruikers 'bij de tijd' kun nen blijven. De voorzitter van Acce lerando nam het geschenk graag in ontvangst. „Dit is vooral makkelijk voor de dirigent. Die betalen we per uur", grapt hij. Bij het derde intermezzo van de fan fare vlucht een muzikant plotseling naar het toilet. „Sorry, we hebben een bloedneus", legt Rosmulder uit en gaat polshoogte nemen. Enkele minuten later kan het publiek alsnog genieten van Scadawerth van Jan Bosveld, gevolgd door de hymne To my country van Bernard Zweers. Na het officiële gedeelte kunnen de genodigden zowel de multifunctio nele ruimte als het jeugdhonk be zichtigen. Zaterdagmiddag werden de ruimten opengesteld voor alle geïnteresseerden. De open dag trok een paar honderd belangstellenden. „Van twee tot vijf uur druppelden er steeds mensen binnen", vertelt amb tenaar sportzaken Piet v.d. Vlies. „Veel ouders en grootouders die naar het optreden van hun (klein)kinderen kwamen kijken, maar ook wel be zoekers uit andere dorpen die op de fiets kwamen. Het was immers prachtig weer." Van der Vlies, die sa men met zijn collega Willem v.d. Meer elke bezoeker een consumptie bon uitreikte, zegt dik tevreden zijn over de belangstelling. „De reacties waren ook goed. Men vindt het een prachtige uitbreiding, vooral voor de muziekvereniging. Sint-Annaland kan trots zijn op de grotere Wellevae te." Peter Wielaard van Rabobank Tholen (links) overhandigt op De Casembrootschool de winnaars een symbolische cheque van 200 euro. Naast hem begeleider Henk Bos, ICT'er van de federatie openbare basisscholen Tholen. De Casembrootschool in Sint-Annaland heeft de bankbattle van Rabobank Tholen gewonnen. De leerlingen uit groep 8 wisten na het doorworste len van de vele vragen als eerste het juiste ant woord door te bellen. Peter Wielaard van Rabo bank Tholen verraste de winnaars diasdag met een cheque ter waarde van 200 euro. „Weer wat anders dan gebak", aldus Wielaard die eerder - tijdeas de kennisquiz - alle deelnemers verblijd de met een taart. Er deden in totaal vier Thoolse basisscholen aan de kennisquiz mee. Het Kom pas uit Anna Jacobapolder wist de tweede plaats te bemachtigen, De Regenboogsehool uit Tholen werd derde en De Schalm uit Stavenisse eindigde op de laatste plaats. Via de quiz werd de parate kennis en internetvaardigheid van de scholieren getest. „Dan zie je toch dat de internetvaardighe- den van de kinderen erg verschillen", vertelt ICT'er Henk Bos. De antwoorden op de vragen refereerden aan een letter die moest worden in gevuld in een lettermatrix. Daaruit kwam ten slotte een laatste rekenopdracht. De groep die het antwoord het snelste doorbelde, won de bankbattle. De Casembrootschool mag het geld vrij besteden, maar de prijs wordt waarschijn lijk gebruikt voor het naderende schoolkamp. (Advertentie LM.) Zeeuwse Eilanden heeft de oevers bekeken van de primaire waterlo pen, dat zijn sloten en watergangen waarop meer dan 25 hectare gebied afwatert. Slecht is 131 kilometer er aan toe, dat is vijf procent van het totaal. Daarnaast verkeert 241 kilo meter, negen procent, in een matige toestand. Omdat waterlopen belang rijk zijn voor het opvangen en af voeren van overtollig water, is het nodig dat de overs stevig zijn. De slechte oevers moeten dan ook aan gepakt worden. En van de matige oevers zou 40% binnen vijfjaar her steld moeten worden. In totaal gaat het om 227 kilometer. Dit jaar wordt daarvan al 20 kilometer aan gepakt, terwijl nog eens 34 kilome ter is opgenomen in projecten die de komende jaren op stapel staan. De resterende 173 kilometer zou uitge smeerd over acht jaar verbeterd moeten worden. Daarbij zullen vooral verflauwde taluds aangelegd worden. Dat is duurzamer dan de traditionele betuining, terwijl het naast betere natuurwaarden ook meer waterberging oplevert. Trajec ten waar genoeg ruimte is voor zo'n verflauwd talud - de praktijk leert dat dit ongeveer eenderde is van de oevers, krijgen voorrang bij de uit voering. De kosten van het project worden op 3,9 miljoen euro geraamd. In april beslist het waterschapsbestuur over het vormen van een bestem mingsreserve voor dit oeverproject. Die zou anderhalf miljoen euro groot moeten worden. Verder zou het jaarlijkse budget verhoogd moe ten worden van 240.000 naar 300.000 euro om het achterstallig onderhoud weg te werken. Vooruit lopend hierop heeft het bestuur in februari al 260.000 euro - uit de re serve waterkwaliteitsbeheer - uitge trokken voor oeverherstel in dit jaar. Uit de gemaakte inventarisatie blijkt, dat op Sint-Philipsland géén slechte oevers voorkomen en slechts twee met een matige kwaliteit. Deze liggen in de Oudepolder, tussen de Oude Weg en de Westdijk ten oos ten van de Stelhoeve, en tussen de Oostdijk en de Rijksweg. Op Tho len liggen de te verbeteren oevers over het hele eiland verspreid. De slechte stukken zijn op veertien plaatsen te vinden en variëren be hoorlijk in lengte. Ze liggen onder meer bij de Hoge Heide in de Noordpolder, tussen de Eerste Dijk en de Oudelandseweg bij Sint- Maartensdijk, langs de Reimers waalseweg bij Tholen en langs de Zoutendijk/Leguitsedijk en de Zoe- tendijk bij Oud-Vossemeer. Het waterschap gaat de slootkanten verbeteren, zoals hier langs de Zoetendijk bij Oud-Vossemeer. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand februari 2007. ReBusiness management b.v.. Dors vloer 6, de verkoop en exploitatie van kennis die zij of de door haar gecontroleerde vennootschappen bezit, directeur-grootaandeelhouder Resperitus b.v. Jan Willem Bouw, Prinses Christi- nastraat 13, aannemersbedrijf in de burger- en utiliteitsbouw, klussen- en timmerbedrijf, eenmanszaak van J.W. Bolier. Webpromiss Forvia, Kuipersdreef 51, het aanbieden van internet, pro motie en bemiddeling, in- en ver koop van videogames, eenmanszaak van M.D. van Beek. Le Poissonnier, Windsingel 35, kleinhandel in verse vis, visproduc ten, delicatessen, traiteur, het geven van inkoopopleiding en inkoopon- derzoek, eenmanszaak van G.L. van Kempen. Jens participatie b.v., Windsingel 34, holding, directeur-grootaandeel houder R.J.G. de Keijzer. A.J. Polderman, Koningin Wilhel- minastraat 44, het verrichten van thuiszorgdiensten, eenmanszaak van A.J. Polderman. Bogert Elektrotechniek, Cromvliet 32, installatiebedrijf, eenmanszaak van P.J. Bogert. Administratiekantoor X-cellent, Weelhoekstraat 45, eenmanszaak van D.D.I. Istha. Snijbloemenkwekerij Karei van Dijke, Julianastraat 17, het telen van bloemen, dienstverlening in de ag rarische en industriële sector, ven nootschap onder firma van K.P. van Dijke en J.M. van Dijke. Goedware, Van den Bosstraat 7, ontwikkeling van software voor desktop p.c.'s en mobiele apparaten en webapplicaties, eenmanszaak van C.G. Goedegehuure. Schipperskwartiertje, De Heul 3, kleinhandel in en import van com puterhard en -software, webwinkel, eenmanszaak van mevr. K.A.J. van Leeuwen-Wessels, gevolmachtigde G.J. van Leeuwen. A&B Yachts Video Art, Spastraat 13, bouwen en verbouwen van ple zierjachten, groot- en detailhandel en verhuur van plezierjachten, vi deomontage en het maken van be drijfsfilms, commanditaire vennoot schap Stalland werkmaatschappij met als beherend vennoot Stalland Group ltd te Cardiff, Engeland. Café 't Trefpunt, Voorstraat 26, het treffen van voorbereidingen voor de uitvoering van een cafébedrijf, een manszaak van mevr. J.C. van den Berg. Juno service, Kerkstraat 75, het uit voeren van graafwerkzaamheden en grondwerk, eenmanszaak van PM. Priem. Timmerwerken A. Brinkman jr., Bloemenlaan 122, het uitoefenen van timmerwerkzaamheden, een manszaak van A. Brinkman. Klusbedrijf Lorenzo, Hammers- kjoldstraat 7, bestratings- en klus senbedrijf, vennootschap onder fir ma van A.A. Pellis en mevr. C.J.M. Pellis-de Kok. Henny's Hoekie, Koningin Julianas traat 2, detailhandel in dames- heren en kinderboven- en onderkleding, eenmanszaak van mevr. H. Bos- Kraak, gevolmachtigde A.A.J. Bos. Innova Interim, Provincialeweg 26, interimmanagement en organisatie adviesbureau, eenmanszaak van mevr. P.S. Nooren-Vreugdenhil. Organisatiebureau Tholen, West poort 45, organisatie- en evenemen tenbureau. eenmanszaak van J.L. Troost. Keukenmontagebedrijf S. Nieuwen- huis. Schuttershof 3, eenmanszaak van S. Nieuwenhuis, gevolmachtig de mevr. N.J. Nieuwenhuis-Tijssen. Trap make-over en Traprenovatie Zeeland. Noordstraat 13, het ver nieuwen van de bekleding van trap pen en aanverwante zaken, een manszaak van F.A. Bevelander. Rommelmarktvereniging Flupland, Cudeweg 6, voorzitter mevr. M.C. van der Est-Deurloo, secretaris me vr. C.E. van Splunter-Noorthoek, penningmeester mevr. M.W. Wolse- Prosman. Nederlandse Bond voor Plattelands vrouwen, Vrouwen van Nu, voor zitter mevr. J.J. Krijger, secretaris mevr. M.A.P. de Jager-Blaas uit De Heen, penningmeester mevr. A.M. Verweij, vice-voorzitter mevr. C.J. van Selm-Merkens uit De Heen, be stuurslid mevr. H.M.A. de Raat- Leijs. Advertentie I.M. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 9