Rabo Tholen gaat door met fusie Goes 'Kinderfeestje in De Meestoof, daar kan geen Walibi tegenop' Vast publiek in kringloopwinkel Steun voor uitbreiding woonboulevard blijft Eerste lustrum met inloopdag heemkunde Vier klagers over handelen ambtenaren Rioolaanleg in Tholen 2 gewonden bij ongeval Zeedijk Donderdag 19 april 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 'Markiezaat moet zich niet in discussie mengen Rabobank Tholen heeft een intentieverklaring getekend voor een fusie met de Rabobanken Beveland en Schou- wen-Duiveland per 1 januari 2008. Alles is erop gericht om het vorig jaar september aan de leden voorgelegde plan voor een Zeeuwse Rabofusie uit te voeren. De Bra bantse Rabobank Het Markiezaat lijkt daarmee weinig kans meer te maken. In mei goedkeuring Ledenraden Gewilde bruid Bergse bezwaarmaker: Onderzoek deugt niet Veilig Burgemeester roept Tholenaren op om eigen museum te bezoeken De uitdaging voor streekmuseum De Meestoof in Sint- Annaland is om méér inwoners van Tholen tot een be zoek te verleiden. Voorzitter S. Nieuwkoop heeft dat za terdag gezegd bij de opening van het seizoen. Ook burgemeester W. Nuis riep de inwoners op om naar het museum te komen. Gestoken in historisch ambtskostuum hees hij de Meestoof-vlag op het heringerichte voorter rein van het museum. Kerntaken Jeugd Bart van Wijngaarden De halfjaarlijkse inloopdag van heemkundekring Stad en Lande van Tholen heeft vanwege het eerste lustrum van de vereniging een wat ander karakter. Er zijn meer deel nemers: het gemeentearchief van Tholen en de dialect groep Tholen geven acte de présence. De inloopdag wordt zaterdag van tien tot vier uur gehouden in het voormalige stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen. Vooraanstaande rol Afgelopen jaar hebben inwoners bij de gemeente Tholen vier klachten ingediend omdat ze ontevreden waren over de handelwijze van ambtenaren. Eén klacht is ongegrond verklaard, twee zijn er ingetrokken (één daarvan nadat die inhoudelijk was opgelost). Sociale zaken „Die mengde zich 29 maart via de Eendrachtbode in de discussie over de keuze die de leden van de Rabo bank Tholen moeten maken voor wat betreft de aanstaande fusie", schrijven voorzitter Tom van Gurp en directeur Cees van der Velden in een brief aan de leden. „Wij nemen afstand van die publicatie en van de daarin gemaakte opmerkingen over leden en medewerkers van onze bank." De Thoolse directeur zegt desge vraagd echter wel in gesprek te blij ven met Het Markiezaat. „We voe ren overleg en dat is vanuit de organisatie ook gewenst. Het is ech ter vreemd dat de collega-bank zich via de pers mengt in de fusiediscus sie. Rabobank Tholen gaat dat in elk geval niet doen." Van der Velden verwijst naar de ledenvergadering van september 2006, toen de aanwezigen na een presentatie van de mogelijkheden in Brabant en overig Zeeland, unaniem de voorkeur gaven aan het onder zoeken van een fusie met de Zeeuw se Rabobanken rondom de Ooster- schelde. Hij wil in de komende ledenvergadering van 12 juni a.s. in de Wellevaete te Sint-Annaland nogmaals de belangrijkste overwe gingen voor de Zeeuwse Rabofusie de revue laten passeren. Na de goedkeuring van de leden in september is het bestuur van de Thoolse bank aan het werk gegaan. Dat heeft 1 maart geresulteerd in een intentieverklaring met de Rabo banken Beveland en Schouwen- Duiveland. Zierikzee vergadert 5 ju ni, Goes 13 juni en daartussen in (12 juni) hebben de Thoolse Rabo- leden het voor het zeggen. Uiterlijk in januari 2010 zal ook de Rabo bank Kapelle-Wemeldinge zich bij de Oosterschelde-Rabobank aan sluiten, maar die wil eerst nog zelf standig het 100-jarig bestaan vieren. Het fusievoornemen is voorgelegd aan Rabobank Nederland, waarvan begin mei de goedkeuring wordt verwacht. Daarna kan het fusievoor- stel definitief worden uitgewerkt, dat eind dit jaar aan de Thoolse le den kan worden voorgelegd. Hoewel de afstand tot de grote Oos terschelde-Rabobank van 20.000 le den zal toenemen, zullen ledenra den op elk van de drie eilanden de coöperatieve gedachte bewaken. „Die ledenraden zullen een belang rijk deel van de taken van de alge mene vergadering overnemen", zeggen Van Gurp en Van der Velden. Op 12 juni zullen dit aspect en de beoogde, nieuwe bestuursvorm met de leden besproken worden. Belangrijke intentie van de fusie partners is om op elk eiland een dui delijk herkenbare Rabobank in te richten. „Dus een bank met een ei gen kantoorleider met passende be voegdheden en een vaste kern me dewerkers. Ook bijvoorbeeld eigen sponsoractiviteiten behoren tot het eigen beleid. In de vergadering van 12 juni krijgen de leden daarover meer informatie." Feit is dat Rabobank Tholen - net zoals de grote ABN-AMRO interna tionaal - een gewilde bruid is, be geerd in zowel Goes als Bergen op Zoom. Zowel de Zeeuwse als de Brabantse bank willen het grote marktaandeel dat de Thoolse bank heeft bij zowel particulieren als be drijven er graag bij hebben. Hoewel de lokale trouw minder is en de concurrentie - mede door de moge lijkheden via internet - is toegeno men, zegt de Thoolse directeur dat de hypotheekmarkt zich goed ont wikkelt. „Ook in de bedrijvensector zijn we goed aanwezig." De Rabobank Tholen heeft zelf ook behoefte aan schaalvergroting om voldoende draagvlak te kunnen houden voor het leveren van alle diensten aan steeds veeleisender klanten. En meer dan voorheen wor den er financieringen buiten de Ra bobank geregeld omdat de klanten trouw afneemt. Wanneer je immers voor de eilandelijke fusie niet kon slagen bij de Rabobank in Sint- Maartensdijk, kon je altijd nog te recht in Sint-Annaland of omge keerd. Nu er maar 1 Rabobank meer is, wijkt men soms eerder dan vroe ger uit. De Rabobank wil de beste adviezen tegen de scherpste tarieven leveren en daarvoor is een bepaalde schaal nodig. De Thoolse leden lijken ech ter niet koud of warm te worden van de fusiedans, waaraan ook Het Mar kiezaat meedoet. „Geen enkele klant of lid heeft bij ons op de publicatie van Het Markiezaat reageert", zegt Cees van der Velden. „Het is heel stil vanuit onze achterban. Men vormt gewoon een eigen mening", aldus de directeur van Rabobank Tholen. Themacentrum Bergen op Zoom, het bedrijf achter de Bergse woon boulevard, blijft zich verzetten tegen de uitbreiding van Woonboule vard Poortvliet. Tijdens de hoorzitting van de commissie ruimte stelde de bezwaarmaker maandag dat het onderzoek naar de haalbaarheid van de uitbreiding onjuist is en kwam met een eigen rapport op de proppen. Hoewel de commissie deze stukken nader wil bestuderen, bleef zij positief over het nieuwe bestemmingsplan en de uitbreidings plannen voor de woonboulevard. „Bouman-Potter is echt een bedrijf waar we heel trots op mogen zijn", aldus SGP'er P.W.J. Hoek. De Poortvlietse woonboulevard wil Poortvliet is uniek. De consument twee keer zo groot worden en ver anderen in een Woonthemapark, waar niet alleen de bestaande meu belen maar ook badkamers, tuin meubelen, keukens en babyar tikelen worden aangeboden. De omliggende gemeenten (Bergen op Zoom, Steenbergen, Oost-Flak- kee, Reimerswaal, Schouwen-Dui- veland en Middelharnis) dienden géén bezwaar in tegen de plannen. Na bestuurlijk overleg bleek de ge meente Goes eveneens geen proble men met het nieuwe bestemmings plan te hebben. Themacentrum Bergen op Zoom ziet dit echter an ders en vindt dat onderzoeksbureau Locatus bij het onderzoek naar de uitbreiding geen rekening gehou den heeft met de nabijgelegen, con currerende woonboulevards, waar onder in Bergen op Zoom, Goes, Roosendaal en Rotterdam. Men vindt ook de ingeschatte reistijd van 90 minuten in het rapport veel te ruim ingeschat. Zij lieten een on afhankelijk deskundige het onder zoek bekijken die concludeerde dat een reistijd van 45 tot 60 minuten voor meubelaankopen reëler is. Daardoor zou het verzorgingsge bied niet de berekende 3,2 miljoen inwoners maar 952.000 inwoners beslaan. Bovendien vindt het Berg se bedrijf de vergroting van zo'n 25.000 naar 50.000 vierkante meter veel te omvangrijk. 'Dit zal wel de gelijk een ontwrichtend gevolg heb ben voor bestaande winkelcentra in de omgeving, waaronder die te Ber gen op Zoom.' Tenslotte vraagt het themacentrum zich af of de lucht kwaliteit niet te lijden zal hebben onder de toenemende verkeersdruk te op de Paasdijkweg. Algemeen directeur A. Bouman meent dat de twee woonboulevards niet te vergelijken zijn. 'Qua for mule, segment, niveau, aanbod en sfeer overstijgt het Poortvlietse woonthemapark de Bergse woon boulevard totaal. De situatie in komt niet naar Poortvliet voor een koopje, maar voor beleving en in spiratie. De Bergse woonboulevard werkt daarentegen aan een lowbud get-imago.' M.A.H. den Haan (PvdA) vindt dat Woonboulevard Poortvliet inderdaad andere producten biedt dan Bergen op Zoom, maar wil net als J.L. Hage (ChristenUnie) wel aandacht houden voor de situatie op de Paasdijkweg. Wethouder K.A. Heij-boer voorziet daarin echter geen enkel problemen. „Er zit een ruime marge in de bereke ningen. De werkelijke verkeersdrukte ligt nu op 3400 weggebruikers pet et maal, terwijl in het rapport wordt uit gegaan van 6050. We zitten veilig." RFT'er M.J. Klippel wil, net als de rest van de commissie, de stukken bestuderen maar verbaasde zich vooral over het feit dat de woonbou levard de afgelopen jaren stilzwij gend groeide naar 25.000 vierkante meter verkoopruimte, terwijl het be stemmingsplan maar 7500 toestaat. „Dat hebben we altijd geweten. Al- leméél, dus ook de raad. Dat gaat nu eenmaal zo met een bruisend bedrijf als dit. Iedereen heeft het met eigen ogen kunnen zien groeien", ant woordde de wethouder. De gemeenteraad buigt zich don derdag 26 april over het bezwaar te gen de uitbreidingsplannen en het bestemmingsplan Kom Poortvliet. De Groot en Schagen uit Slie- drecht gaat voor 208.900 euro in de Prinses Beatrixstraat en de Prins Bernhardstraat in Tholen het riool vervangen en een nieuw in filtratieriool aanleggen. De firma had de laagste inschrijving bij de aanbesteding. De anderen waren Gebr. Oomen uit Sprundel met 216.600 euro, Gebr. Moerland b.v. uit Sint-Annaland met 217.000 euro en M.J. Oomen uit Sprundel met 219.000 euro. Gestoken in ambtskostuum hijst burgemeester Nuis, onder het toeziend oog van voorzitter Nieuwkoop rechtsen andere bij het museum betrokken mensen, de vlag van De Meestoof. Had Nuis voor de gelegenheid het kostuum aangetrokken dat de laat ste Sint-Annalandse burgemeester voor de herindeling, Baas, bij bij zondere gelegenheden regelmatig droeg, museummedewerker F.J. Kousemaker had een Zuid-Beve- lands boerenpak aangetrokken. Het tweetal kwam naar het muse um in een boerenkar, met Leonard van Dijke op de bok om de trek paarden Greta en Anna te mennen. In het schoollokaal legde de bur gemeester de aanwezigen uit, dat het ambtskostuum in 1824 voor burgemeesters van steden is inge voerd en sinds 1853 door dlle bur gemeesters bij plechtige gelegen heden moest worden gedragen. Pas in 1994 is het officieel afge schaft, hoewel het al lang in on bruik was geraakt. De ambtsketen voor burgemeesters dateert van 1852. Nieuwkoop gunde de genodigden een kijkje achter de schermen. Hij gaf aan dat wanneer in november de exposities worden opgeruimd, het bestuur al bezig is met de voorbereiding van nieuwe ten toonstellingen. De opbouw daar van én het gereedmaken van het museum beginnen na de jaarwis seling. „Heel de winter wordt er door bestuursleden en vrijwilli gers gewoon doorgewerkt om op tijd klaar te zijn." De voorzitter herhaalde nog maar weer eens de belangrijke rol van de vrijwilli gers: „Zonder vrijwilligers geen museum." Hun creativiteit, inzet en tijdsbesteding verdient alom waardering, aldus Nieuwkoop. Van de vijftig musea in Zeeland zijn er acht geregistreerd in het Nederlands museumregister, en De Meestoof is er daar sinds 2005 een van. Elke vijf jaar wordt die registratie vernieuwd, waarbij ge toetst wordt of het museum nog steeds voldoet aan de gestelde ne gen basiseisen. Op die manier wordt de kwaliteit bewaakt. „Wij hebben als 'goede rentmeesters' de taak om deze lijn door te trek ken. Dat vraagt heel wat, en het lukt ons alleen als we naar de toe komst toe gezamenlijk blijven op trekken, elkaar vasthouden en steunen", zei Nieuwkoop. Hij lichtte de drie kerntaken van een museum toe: collectietaak, pu- bliekstaak en bedrijfsvoerings- taak. Om de exploitatie van De Meestoof sluitend te maken, is jaarlijks ongeveer 70.000 euro no dig. Met 4350 bezoekers in 2006 betekent dat 16 euro per bezoeker. Volgens de voorzitter kwamen af gelopen jaar 1414 bezoekers uit de gemeente Tholen, dat is 33% van het bezoekersaantal en zes procent van het aantal inwoners. Omdat een provinciaal onderzoek is ge bleken dat 40% van de Zeeuwen minstens één keer per jaar een mu seum bezoekt, ligt er volgens Nieuwkoop een uitdaging: méér bezoekers, en liefst inwoners van Tholen, naar De Meestoof trek ken. Het streekmuseum zal gerichter en nadrukkelijker naar buiten moeten treden, zei de voorzitter. Hij ver telde dat men zich meer richt op de jeugd. Door het verzorgen van kinderfeestjes in cultuurhistori sche sfeer. „We overwegen ook deelname aan een cultuureducatie project van de Scez voor de basis scholen. Belangstelling daarvoor bij de scholen is hierbij wel een voorwaarde." Een eigen website en andere, passende, pr- en marke tingactiviteiten zullen eveneens ingezet worden. „U ziet: onze am bitie is verdere professionalise ring. En als zelfstandig, aantrek kelijk museum in goede samen werking met anderen een eigen plek in de gemeente, de regio en de provincie te hebben en te be houden." De Meestoof heeft actief meegedaan in de voorbereiding van het provinciaal museumbeleid 2006-2012. Nieuwkoop zei dat het bestuur benieuwd is naar het mu seumbeleid dat de gemeente zal formuleren in de cultuurnota die wordt voorbereid. Hij nam alvast een voorschot door aandacht te vragen voor de waardevastheid van de subsidie. „Hierbij doel ik met name op aandacht voor de verhouding tussen de jaarlijkse huurstijging en de toename van de subsidie. Wij hebben alle vertrou wen in de uitkomst." De Meestoof is dankbaar voor de bijdrage die het sinds 2004 jaarlijks van de ge meente krijgt voor beleidsontwik keling. Ten aanzien van de ge bouwen is er inmiddels ook duidelijkheid: de gemeente neemt ze allemaal in beheer en onder houd, waardoor het museum is verlost van 'een zorg en een onei genlijke taak'. Door de herinrich ting van het voorterrein, waaraan de laatste hand wordt gelegd, komt het museum volgens Nieuw koop veel beter tot zijn recht. Een wens blijft het realiseren van een gezamenlijk depot, met de ge meente, in de voormalige brand weerkazerne. Een werkgroep gaat de haalbaarheid daarvan onder zoeken. Drie wisselexposities zijn dit sei zoen in De Meestoof te bewonde ren: over kant en sieraden, over het trekpaard en over grepen uit de historie van Tholen. Deze laatste Gemeentearchivaris Fred v.d. Kie- boom toont op de inloopdag voor beelden van materiaal dat bezoe kers op het gemeentearchief kunnen vinden bij hun zoektocht naar hun familiegeschiedenis, de geschiedenis van een huis of een ander historisch onderwerp. De dia lectgroep kan uitleg geven over de streektaal en zal voorbeelden laten zien. Verder is deze dag de collectie oude portretfoto's te raadplegen van Frank Kousemaker en zijn de in kwam tot stand in samenwerking met de gemeentearchivaris. Er zijn voorwerpen uit de vroegste en de recentere geschiedenis te zien, uit gestald in de ruimte waarin ook de permanente expositie van het werk van Chris Lanooy is te vinden. Nieuwkoop bedankte W. Fase uit Oud-Vossemeer. die fotowerk voor de expositie verzorgde. Mevrouw C.C. Stoutjesdijk-Engel- vaart vertelde een en ander over de kant en de sieraden. Ze gaf aan dat er contact is geweest met een kant- school in het Belgische Kieldrecht en begroette de 94-jarige heer Werkers uit het Zeeuws-Vlaamse Nieuw-Namen, wiens familie tot honderd jaar geleden een kanthan del had in de Kerkstraat in Tholen. Ze meldde de aankoop van bijzon dere sieraden dankzij een gift én de aanwezigheid van een kanten mutsje uit de 17e of 18e eeuw, als mede de doopjurk die door minis ter Ella Vogelaar (afkomstig uit Anna Jacobapolder) is gedragen. Kousemaker lichtte kort de exposi tie over het trekpaard toe, met na me hoe een bepaald onderdeel tot stand kwam dankzij ideeën en me dewerking van verschillende men sen. Deze tentoonstelling is te vin den in het voorste deel van de eerste schuur. Onder meer hangt daar het opgezette hoofd van Bart van Wijngaarden, een prijshengst uit de stal Brooijmans. Voor burgemeester Nuis is het dui delijk dat het Thoolse streekmuse um een steeds meer vooraanstaan de rol verwerft op cultureel ge bied. „Een museum dat, als gere gistreerd museum, eruit wil halen wat erin zit. Ambities zijn op een rij gezet en worden planmatig, stap voor stap gerealiseerd." Daar is visie voor nodig en dan kun je ook de top bereiken. En om die positie te behouden is karakter no dig. „En dat karakter tref ik - en met mij het gemeentebestuur - bij u voorzitter, bestuur en vrijwilli gers aan. Dat schept vertrouwen en door de aanwezigheid daarvan is het gemeentebestuur ook bereid u te steunen binnen zijn vermo gen." De burgemeester wist te ver tellen dat het vieren van een ver jaardagspartijtje resulteert in enthousiasme bij de kinderen. „Daar kan geen Walibi tegenop. Waarom niet? Omdat er daarvan zoveel zijn en er een verzadigings punt bij kinderen ontstaat. Hier dexen op de Thoolse burgerlijke stand (vanaf 1811) in te zien van de genealogische werkgroep Tholen. De werkgroep fotografie van de heemkundekring is aanwezig met een mappen vol beeldmateriaal van alle plaatsen op Tholen. Ze houdt zich aanbevolen voor aanvullingen. Tenslotte zullen ook uitgaven van de heemkundekring en van het ge meentearchief te koop zijn. Wie belangstelling heeft voor het Thoolse verleden, moet zaterdag zeker een kijkje komen nemen. kunnen kinderen hun fantasie nog kwijt. En dat in combinatie met cultuureducatie is een passende vorm voor een plezierige en leer zame middag. De kunst van het genieten zou ook weer eens bij ou ders gewekt moeten worden." Nuis noemde het verstandig van het museumbestuur om, gezien de grote mate van afhankelijkheid van vrijwilligers, zo weinig moge lijk beheerstaken te willen uitvoe ren. „U kunt hen beter belasten met collecties en rondleidingen, dan zaken als gebouwenbeheer en onderhoud te laten verrichten." Hij ging ook in op de opmerkin gen van Nieuwkoop over het cul tuurbeleid en de subsidie. Nuis pakte er het thema bij van het mu seumweekend: de kunst van het waarnemen. „Het aardige bij waarnemen, is dat wij dat soms op geheel verschillende wijze doen. Ik bedoel niet kijken, maar iets observeren, waarnemen en daar aan een betekenis verbinden. De werkelijke ontdekker is niet diege ne die iets nieuws in een collectie weet te vinden, maar diegene die daaraan een betekenis weet te ge ven. Daarmee is aangetoond dat de waarde van iets afhangt van de verwachting die het bij ons op roept." Streekmuseum De Meestoof aan de Bierensstraat in Sint-Annaland is geopend dinsdag tot en met za terdag van twee tot vijf uur. Op de Oude Zeedijk raakten don derdagmiddag twee Thoolse vrou wen gewond bij een aanrijding. Een 51-jarige bestuurster reed vanuit Sint-Annaland over de Ou de Zeedijk en zag bij de T-krui- sing met de Veilingweg dat twee auto's de weg op kwamen. Een derde auto, bestuurd door een 66- jarige vrouw, stopte maar reed vervolgens toch de voorrangsweg op. De 51 -jarige Thoolse kon niet meer stoppen en reed vol in de zij kant van de wagen. De 66-jarige automobiliste moest door de brandweer uit haar auto worden geknipt, waarna zij met onbekend letsel werd overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Ambulancepersoneel onderzocht ook de 51-jarige bestuurster, maar haar verwondingen bleken mee te vallen. In de meubelafdeling van de kringloopwinkel overleggen bezoekers met het thuisfront over een aankoop. De kringloopwinkel in Tholen voorziet duide lijk in een behoefte. Dat zegt Onno Eindhout naar aanleiding van de belangstelling die er maandelijks is voor de verkoop in het voorma lige Timpa-gebouw. „De spullen die we verko pen, zijn kwalitatief nét iets beter dan wat je op een rommelmarkt vindt. Alles wat binnen komt, maken we schoon. En we zetten soort bij soort." Eindhout geeft aan dat er steeds meer spullen aangeboden worden voor de ver koop. „Je staat er iedere keer weer verbaasd over." Ook zaterdag zijn weer de nodige dozen afgeleverd. De kringloopwinkel bouwt zelfs een eigen klantenkring op. „Je ziet een aantal mensen die steeds terugkomen. Want wat er de ene maand niet is, is er misschien de vol gende. En net als vandaag kun je merken dat de campings ook weer open zijn." In de ruime hal is vanalles te vinden aan afge dankte spullen. Van speelgoed en boeken tot huishoudelijke artikelen, fietsen, gereedschap en meubilair. Dit laatste staat in een afzonder lijke ruimte opgesteld. „Vanmorgen hebben we zelfs twee wasmachines verkocht." De net to-opbrengst van de verkoop gaat naar de Re- hobothkerk van de Gereformeerde Gemeente. De volgende verkoopdata zijn 19 mei en 16 ju ni. In een afzonderlijk deel van het gebouw hangt tweedehands kleding in de rekken. De verkoop hiervan gebeurt door een aantal dames en is voor een heel ander doel: het familiehuis van de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam. „Het heeft aardig gelopen", zegt Marga v.d. Dus- sen. De kledingverkoop heeft in maart en april totaal 900 euro opgeleverd voor het familie huis. De klacht die ongegrond is verklaard, betrof de leerplichtambtenaar. Een mevrouw vond dat ze, vergeleken met andere ouders, onevenredig vaak werd gecontroleerd. Het bleek echter dat alle betrokken partijen hadden be sloten tot extra strenge controle, om dat er aanleiding toe was. De conclu sie was dan ook dat ongelijke behandeling in dit geval gerechtvaar digd was. Wél hebben burgemeester en wethouders excuses aangeboden omdat de klacht niet binnen de gestel de termijn is afgehandeld. Excuses waren er ook van een ambtenaar die bij een inwoner had gecontroleerd op de aanwezigheid van een haan nadat daarover klachten waren binnen ge komen. De bewoner was bij de con trole - waarbij overigens geen haan werd aangetroffen - niet thuis, maar even later wel en daarop besloot de ambtenaar hem over de controle te in formeren. Op de bewoner kwam dat intimiderend over, zodat hij een klacht indiende bij het gemeentebe stuur. Daarop heeft de betrokken ambtenaar de bewoner direct laten weten, dat dit niet de bedoeling was. Hij was zich er niet van bewust zó te zijn overgekomen en heeft zijn excu ses aangeboden. De klacht is vervol gens ingetrokken. Twee klachten betroffen medewer kers van de afdeling sociale zaken. Een mevrouw was ontevreden over de manier waarop zaken in haar dossier gebeurden. En ze vond dat haar con sulent niet voldeed aan de eisen die daaraan gesteld mogen worden. Het leidde tot een opeenstapeling van in cidenten en meningsverschillen. In middels werkt de betreffende consu lent niet meer bij de gemeente en in een gesprek is de klacht inhoudelijk naar tevredenheid opgelost. Formele afhandeling van de klacht vonden partijen daarom niet nodig. Het twee de geval ging over een bezwaarschrift dat niet binnen de wettelijke termijn is behandeld omdat de betreffende amb tenaar met vakantie was. Burgemees ter en wethouders waren het met de klager eens dat vakantie geen geldige reden is voor termijnoverschrijding, dan moet vervanging van personeel geregeld worden. Besloten is om de beslissing op het betreffende be zwaarschrift met vier weken uit te stellen en daarmee ging de klager ak koord. Wanneer er klachten over medewer kers van de gemeente zijn, krijgen klagers de gelegenheid om deze bij de burgemeester toe te lichten. Vervol gens wordt de ambtenaar waarover is geklaagd om diens visie gevraagd. Daarna stelt de klachtencoördinator, onder verantwoordelijkheid van de burgemeester, een advies op waarover het college van burgemeester en wet houders dan een beslissing neemt. Het jaarverslag interne klachtenbe handeling is gisteren besproken in de commissie bestuurszaken. Heemkundekring Halchterth houdt zaterdag een voorjaarswande ling. Een gids leidt de wandelaars langs de tuinen en exposities van de Hertgang in Halsteren. Ook een deel van de Brabantse wal bezocht. Deelnemers kunnen zich om tien uur verzamelen bij Hof van Ram aan de Beeklaan. De wandeling duurt zo'n twee uur. Deelname is gratis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 7