J Groep 5 Koningin Juliana verrast juf Caroline met bogen en zang Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 april 2007 Geslaagd aan VU 4 CENT KORTING op benzine Rolsteiger gestolen Festival Concordia Oje-koor zoekt zangers Swijnenburg in kerkvoogdij Beste kaarten Oostdijk Fancy fair de Pluus De Koning kampioen Niemantsverdriet erelid tennisclub Onderdelinde in Vossenkuil Koninginnedag Wissenkerkehof Prullenbak in brand Bermbrand loos alarm Motorrijder ten val door vogel Gratis vriendinnenles Ouderling en diaken Marktdag School met de Bijbel Goederen Accelerando i Geslacht in eigen slagerij Opruimen Dijkweg Kaarten maken Oranjefeest Schuur mag niet File bij tunnel door Smerdiekenaar School maakt site over teken Caravan moet weg Planten voor schoolreis Groep 7/8 naar Van Gogh Schietvereniging prinses Juliana Inloopochtend Eevliet Afterparty in Ontmoetingskerk Ouderenmiddag Raed'uus Programma Koninginnedag Woord Daad Tholen Hélé-Anne de Goffau is afgestu deerd aan de Vrije Universiteit (VU) te Amsterdam. De 25-jarige mag zich voortaan 'master of science, in earthsciences' noemen. Na haar schoolperiode op de montessori school en het Mollerlyceum (5 jaar havo. 2 jaar vwo) in Bergen op Zoom ging ze aan de VU aardweten schappen studeren. Nu ze de master- opleiding - met specialisatie quar- tairgeologie/geo-ecologie - heeft afgerond, hoopt Hélé-Anne als on derzoeker aan de slag te kunnen met als doel een promotieonderzoek. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of aimtiles. Heeft u vragen van technische aard, slel ze gerust. We zi jn u graag van dienst. Advertentie I.M. Aan de Stevinweg is tussen vrijdag middag kwart over vier en maandag ochtend zeven uur een rolsteiger ge stolen. De rolsteiger was vastgezet aan de spanten van een gebouw waaraan werkzaamheden moesten worden verricht. De steiger is van aluminium en ongeveer 5 6 meter hoog. De steiger heeft een waarde van duizenden euro's. Harmonie Concordia organiseert za terdag voor de derde keer een festi val. Talentvolle jonge muzikanten laten in de Gasthuiskapel individu eel of in groepen horen wat ze kun nen. Hun prestaties worden beoor deeld door de Zeeuwse dirigent Cathy Kotoun. Het festival begint om één uur. De toegang is gratis, ie dereen is van harte welkom. Het Oje-koor zoekt versterking. Het koor lelt ruim 20 mannen en vrou wen die samen regelmatig de liturgie verzorgen met vooral nieuwe Neder landstalige kerkmuziek. Het aanle ren en uitvoeren van gregoriaanse gezangen staat echter ook op het lijstje. Het koor nodigt met name mannen uit om eens mee te zingen, ook muzikanten die de zang willen ondersteunen zijn van harte welkom. De zangers houden maandagavond vanaf acht uur een Zing-mee repeti tie in de katholieke kerk aan de Markt. Het gemengd koor bestaat ruim 12.5 jaar en staat onder leiding van diligente Angeliek Sauter. Louis Sauter begeleidt al geruime tijd de zangers. Het koor repeteert iedere maandag van acht tot half tien. Voor meer informatie kan men mailen naar bruinbeer@kpnplanet.nl. H.D. Swijnenburg uit de Garnalen- straat is door de leden van de her steld hervormde gemeente in de kerkvoogdij gekozen. Hij kreeg de voorkeur boven P.A.M. Hendrikx uit Oud-Vossemeer. Swijnenburg heeft zijn benoeming aangenomen. Huib Oostdijk heeft met een score van 5301 punten de onderlinge wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Paul de Heer behaalde met 5138 punten de tweede plaats. Henk Snepvangers eindigde met 5097 punten op de derde plaats. Ju lian Poot wist met 4992 punten de vierde plaats te bemachtigen, ge volgd door Merien Moeliker met 4927 punten. M Oud-Vossemeer Peuterspeelzaal de Pluus organiseert maandag 30 april - tijdens Koning innedag - haar jaarlijske fancy fair en rommelmarkt. Het evenement be gint om half twee op het sportpark en duurt tot half vijf. Er worden tal van activiteiten georganiseerd, zoals het bekende enveloppenspel en een verloting. De kleintjes kunnen knut selen en meedoen met het nijntje- werpspel. Johan de Koning is kampioen ge worden in de onderlinge competitie van biljartvereniging de Treffers met een puntentotaal van 219,057. Hij kwam na de eerste partij van het sei zoen aan de leiding en heeft deze positie niet meer afgestaan. Karei Homel werd tweede (216,406) en Jos Hommel eindigde op de derde plaats (214,5). Met 22 caramboles schreef Jos Hommel de hoogste se rie op zijn naam, Karei Hommel speelde de kortste partij in 12 beur ten. Het best verbeterde gemiddelde over het hele seizoen werd gescoord door winnaar Johan de Koning en Arno Deurloo. De einduitslag van het seizoen is als volgt: 1Johan de Koning 219,059 pt; 2. Karei Hom mel 216,406 pt; 3. Jos Hommel 214.5 pt; 4. Sjaak Etienne 212.917 pt; 5. Arno Deurloo 208,621 pt; 6. Cees Burgers 206,111 pt; 7. Pierre Goossens 199,5 pt; 8. Nico Rooijak- kers 195.5 pt; 9. Arjan Hommel 192,927 pt; 10. Leo van Wezel 189,583 pt; 11. Han van Daalen 188,857 pt; 12. Piet de Leeuw 147,667. De uitslagen van de laatste competitiewedstrijd waren als volgt: K. Hommel-L. van Wezel 8,906-10; N. Rooijakkers-J. Hommel 5,333- 10; H. van Daalen-P. de Leeuw 10- 6,667; A. Hommel-P. Goossens 6.098-10; S. Etienne-A. Deurloo 10- 9.828; J. de Koning-C. Burgers 8.491-10. Jan Niemantsverdriet is zondag tij dens het openingstoernóoi bij TOV tot erelid van de tennisvereniging benoemd. Hij was sinds begin jaren negentig actief bij TOV en is jaren lang secretaris geweest. Ook achter de schermen heeft Niemantsverdriet veel werk verzet. De laatste jaren was hij bovendien verantwoordelijk voor het onderhoud van de banen. Na een verhuizing naar Tholen be sloot hij om het wat rustiger aan te doen. TOV greep de start van het nieuwe tennisseizoen aan om hem te bedanken voor zijn energie en inzet. Keurmeester P. Onderdelinde houdt woensdagavond in de Vossenkuil een lezing over vogel» die gekweekt en tentoongesteld worden bij de Vo gelvrienden. De vogelvereniging verzorgt de avond. Onderdelinde is onder andere keurmeester van aga- porniden. forpussen, Australische prachtvinken en Europese cultuur vogels. Daarnaast maakt hij foto's voor het maandblad Onze Vogels van de Nederlandse bond van Vogel liefhebbers. Tijdens de lezing wor den er dia's vertoond en geeft hij na der uitleg over de getoonde vogels. Zowel leden als niet-Ieden zijn van harte welkom. De bijeenkomst be gint om acht uur. Oud-Vossemeers' Muziekvereniging (OVM) start maandag 30 april om half negen Koninginnedag met het ophalen van de kinderen van het par keerterrein voor de Pluus. Het gezel schap loopt vervolgens naar de Vos senkuil waar om negen uur de aubade plaatsvindt. Na het oplaten van de oranje ballonnen kunnen kin deren vanaf half tien aan de slag met spelletjes op het sportveld. Om één uur vertoont een goochelaar in de gymzaal zijn goochelkunsten. De rest van de dag kunnen de kinderen deelnemen aan verschillende activi teiten en spelen op het sportveld, waar gymnastiekvereniging Spido om half drie een demonstratie ver zorgt. Ook vindt op het terrein van half twee tot vijf uur een volleybal toernooi plaats, waar iedereen vanaf dertien jaar aan mee mag doen. Voor meer informatie over het toernooi kan de website www.koninginne- dag-oud-vossemeer.nl bekeken wor den. Tot slot start om half acht onder begeleiding van OVM de optocht met versierde fietsen door het dorp. Op het marktplein vindt om zeven uur de prijsuitreiking plaats voor de drie mooist versierde fietsen. De nieuwe straat die wordt aange legd tussen de Hofstraat en de Door- nickstraat, gaat Van Wissenkerkehof heten. Daarmee kiest het gemeente bestuur in het plan Welhoek op nieuw een naam die herinnert aan de middeleeuwse ambachtsheren die het grondgebied van Vossemeer in eigendom hadden. De eerste Van Wissenkerke was mr. Jan Gilles- zoon, die in 1417 een twaalfde deel van de ambachtsheerlijkheid bezat. Later was dat aandeel in het bezit van zijn broer mr. Gilles van Wis senkerke. Beide waren deken van Middelburg. Tot in de zeventiende eeuw waren leden van deze familie ambachtsgerechtigd in Vossemeer, een aantal van hen fungeerde boven dien als baljuw. Micasa uit Sint-Annaland bouwt aan de nieuwe straat een aantal huizen. Op het terrein wordt een treurwilg ge kapt. Een bezwaar hiertegen is, na het horen van de betrokkene, door het ge meentebestuur ongegrond verklaard. Maandagavond rukte de blusgroep Tholen om kwart voor tien uit om een brandje in een prullenbak te blussen bij de bushalte Onder de Molen. De brandweer gaat er van uit dat de brand is aangestoken. Sint-Annaland De blusgroep van Sint-Maartensdijk rukte dinsdagmiddag om kwart over vijf uit nadat er een melding was ge komen over een bermbrand aan de Kleine Dijk. De blusgroep zocht de dijk af, maar kon niets vinden. Om vijf over half zes rukte de blusgroep weer in. Een 26-jarige motorrijder uit Bergen op Zoom is vrijdagavond gewond geraakt op de Zoetwaterweg. De Bcrgenaar reed rond half negen naar Sint-Annaland toen hij tegen een overvliegende vogel aanreed. De motorrijder verloor de macht over het stuur, viel en kwam uiteindelijk tegen een verkeersbord tot stilstand. Hij is met nekklachten per ambulan ce naar het Lievensberg ziekenhuis vervoerd. Van de vogel (vermoede lijk een fazant of een patrijs) zijn al leen wat veren gevonden. Morgen (vrijdag) vindt er tijdens de recreatieve meisjesgymles van WIK een gratis vriendinnenles plaats. Alle meisjes van negen tot twaalf jaar mogen gratis meedoen met de les, ook niet-leden zijn welkom. De re creatieve gym is een les voor meiden die graag gymmen maar geen zin hebben in strakke turnoefeningen of het aanleren van pasjes bij dansles sen. Lekker sporten naar eigen kun nen staat bij deze gymles centraal. De les is van kwart voor vier tot kwart voor vijf in de Wellevaete. RJ. Pipping en J.C. Kaat zijn door de leden van de Hervormde Ge meente zaterdag gekozen als respec tievelijk ouderling-kerkrentmeester en diaken. De andere kandidaten waren J.H. Fase - die momenteel diaken is - en J.L. van Dijke. voor malig diaken. De School met de Bijbel houdt don derdag 26 april een marktdag bij het hoofdgebouw en bij de dependance. Naast een rommelmarkt kunnen be zoekers een kunsttentoonstelling, een modeshow en verschillende workshops bijwonen. Ook verkopen leerlingen eigen werkstukjes en worden er onder andere bloemen en groente aangeboden. Het evenement is van drie tot acht uur te bezoeken. De opbrengst is voor de nieuwe school. Muziekvereniging Accelerando gaat zaterdag voor de laatste maal langs de deuren om spullen in te zamelen voor de rommelmarkt op Koningin nedag. Al tientallen jaren organiseert de koninklijke fanfare een rommel markt, die sinds de overstap naar de veilinghallen in 2001 uitgroeide tot Accelerando's maximale rommel markt. Tussen negen en elf uur 's ochtends rijdt men door het dorp. Spullen worden en'Ktl opgehaald bij mensen die de speciale flyer zicht baar achter het raam hebben ge plaatst. Men kan verder tot zaterdag morgen 28 april goederen afgeven bij de veiling. Voor meer informatie kan gebeld worden naar 06- 15094435. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Haaskarbonade Ribkarbonade I Verse kipfilet Biefstukreepjes Shoarma- of I gyrosvlees 1 kg 6,- 1 kg 5,50 500 gr 3,75 250 gr. 3,50 500 gr. 3,95 Rundvlees met randje 1 kg Vetspek of spekjes 500 gr. Varkensribbetjes of varkenskluiven 1 kg Slavinken 5 halen Oranje leeuwburger 4,- 4 BETALEN! 4+1 GRATIS Rookvlees 100 gram 1,60 Gebraden gehakt 150 gram 1,25 Grill WOrst div. soorten 150 gram 1,25 Ei-bieslooksalade 150 gram 1,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Stavenisse De eigenaar van een terrein aan de Dijkweg moet op last van de ge meente een verwaarloosd terrein toegankelijk maken en opruimen. Doet deze dat niet, dan wordt een dwangsom opgelegd. In de Rehobothschool aan de Pi- lootweg wordt donderdag 26 april een workshop kaarten maken ge houden. De opbrengst van de cre atieve avond is bestemd voor stich ting Adullatn. De workshop is van half acht tot half tien. De avond kan echter alleen doorgaan bij voldoen de aanmeldingen. Belangstellenden kunnen zich lot en met zaterdag melden bij Marjan van Haaften, tel. 693005. Om alvast warm te lopen voor Ko ninginnedag organiseert stichting actief Stavenisse zaterdag 28 april het jaarlijkse Oranjebal in dorpshuis de Stove. De muziek wordt ver zorgd door een dj. ledereen is vanaf acht uur van harte welkom. Op Ko ninginnedag houdt de stichting on der het thema 'ontdek je plekje' voor jong en oud een wandeling door hel dorp waarbij kennis over Stavenisse en de puzzelkwaliteiten worden getest. Het vertrek is om half drie bij het praathuisje op de haven. Voor meer informatie kan men terecht bij Martin Moerland, tel. 692934 of bij Kees van Putte, tel. 697368. Sint-Maartensdijk De gemeente weigert medewerking aan het plan om een schuur te bou wen aan de Provincial'eweg 34, om dat dit in strijd is met het bestem mingsplan Buitengebied. Een 27-jarige Smerdiekenaar heeft donderdagochtend bij de Heinen- oordtunnel richting Rotterdam een file veroorzaakt. De bestelauto met aanhangwagen begon aan het eind van tunnel te slingeren en kwam te gen de rijrichting in tot stilstand. De lading, bestaande uit aluminium profielen, viel van de aanhangwa gen en kwam over drie rijstroken verspreid te liggen. Door het onge val raakte de rechterwand van de tunnel beschadigd. Uit onderzoek bleek dat de aanhangwagen 38% overbeladen was. De tunnel werd tijdelijk afgesloten, totdat één rij strook vrij was. Na drie kwartier was de hele rijbaan weer vrij voor het verkeer. De verkeerspolitie heeft proces-verbaal tegen de Smerdieke naar opgemaakt. Andere voertuigen liepen geen schade op. Groep 7 en 8 van de Juliana van Stolbergschool zijn sinds november druk in de weer geweest met het maken van een website. Onder de titel 'laat je niet beetnemen' kan men op de website informatie over teken, tekenbeten, de ziekte van Ly me en andere door teken overge brachte ziekten vinden. Onder lei ding van juf Visser en meester Wieringa hebben de kinderen gege vens over het onderwerp opgezocht in boeken, brochures van patiënten verenigingen en het internet. De in formatie is vervolgens verwerkt in de site. De school wil hiermee aan dacht vestigen op de gevaren van te ken. Het adres van de site is www.jvangstolbergschool.nl/teken. De leerkrachten hebben bovendien in samenwerking met het RIVM en de NVLP een speciale lesbrief ge maakt. Naast achtergrondinformatie voor leerkrachten en kinderen is ook een werkblad, kleurplaat en schoolkrantartikel opgenomen. Scherpenisse Bij de woning Poortvlietseflijk 2 is clandestien een caravan geplaatst. De gemeente wil dat de eigenaren deze weghalen. Zoniet, dan moeten ze een dwangsom betalen. Op het schoolplein van de Groen van Prinstererschool is zaterdag 28 april een verkoping van geraniums, knolbegonia's, Spaanse margrieten, grote potgeraniums en diverse ande re soorten stek- en perkgoed. Ook is er potgrond verkrijgbaar. De verko ping wordt gehouden van half tien tot twaalf uur. Voor mensen die niet in de gelegenheid zijn om zelf de spullen op te halen, is er een be zorgdienst. De opbrengst is bestemd voor het schoolreisje van de leerlin gen. De leerlingen uit groep 7/8 van de Oosterscheldeschool hebben don derdag het Van Gogh museum be zocht. Zij werden naar Amsterdam gereden in een speciale Van Gogh- museumschoolbus. In de bus leer den de scholieren over het leven van Van Gogh. zijn schilderijen en de manier waarop hij werkte. De kin deren mochten vervolgens vragen maken en zelf wat tekenen en kleu ren. Na een busreis van twee uur kwamen de leerlingen aan in Am sterdam, waar zij van een gids een rondleiding door het museum kre gen. Hoewel de meeste kinderen dachten dat het museum saai zou zijn, vonden zij het verrassend inte ressant. Op de terugweg praatten zij wat na en keken tot slot een film. De leden van schietvereniging prin ses Juliana stonden tijdens hun jaar vergadering stil bij het overlijden van Thijs Geuze. De schutter was sinds zijn zestiende actief bij de ver eniging betrokken en overleed eind januari op 48-jarige leeftijd na een periode van ziekte. Na een moment van stilte werd de vergadering ge start met de huishoudelijke zaken. De schietvereniging kan volgens de penningmeester terugkijken op een goed jaar. Er zijn wel enkele wijzi gingen in programma's voor wed strijden en berekeningen van gemid delden op komst door de overstap naar de landelijke sportschutters- bond. Bestuurslid Victor Cras was niet meer herkiesbaar. Jan Rijstenbil werd in zijn plaats gekozen. Voor zitter Jan Poot werd (bijna unaniem) herkozen. Tijdens de vergadering werden prijzen uitgereikt aan de beste schutters in verschillende klassen. De uitslag was als volgt: klein kaliber geweer liggend 12 meter: klasse A, Jan van Tiggele 48,13 m: klasse B, Jan Rijstenbil 46,59 m; klasse C. Bram Lindhoud 43,34 m: klasse D, Jan Bolier 41,26 m. Klein kaliber karabijn staand 10 meter: klasse A, Gabi Bolier 46,85 m; klasse B, Corné Lindhoud 44,71 m; klasse C. Peter Wagema- ker 46 m; klasse D, Rien Oostdijk 43,2 m. Klein kaliber karabijn lig gend 12 meter: klasse A, Gabi Bo lier 47,58 m; klasse B, Peter Wage- maker 45,43 m.Klein kaliber pistool 10 meter: klasse B, Victor Cras 42,06 m; klasse E, Eddy An- thonisse 38,46 m; klasse F, Wilbert van der Male 35,72 m. Jeugd lucht- geweer 12 meter: klasse 1, Barbera Kosten 43,77 m; klasse 2, Wilbert Klaasse 43,25. Poortvliet Woensdag 25 april houdt de open bare basisschool de Eevliet een in loopochtend voor ouders en ande re belangstellenden. Ze kunnen dan zien hoe het er op school aan toegaat. De kinderen krijgen ge woon les, alhoewel het wel enigs zins is aangepast die dag. Het is de tweede maal dat de school de deu ren openzet. Directeur F. Neelen: „De eerste keer in het najaar is heel goed bevallen. Het werkt heel verhelderend voor de ouders. En er is ook veel belangstelling ge weest van opa's en oma's die het onderwijs vergelijken met vroe ger." Volgens Neelen is het be langrijk dat de school laat zien hoe er wordt gewerkt. „Kinderen bezoeken vaak bedrijven. Wij draaien het om en laten ouders ko men." Op het ogenblik doen de kinderen Juf Caroline Aarnoudse wordt samen met haar echtgenoot Ruud Muijt toegezongen door de leerlingen van de Koningin Julianaschool uit Sint-Philipsland na de huwelijksvoltrekking in het voormalige stadhuis in Tholen. De versierde bogen worden door de wind heen en weer gezwiept. De kinderen staan in de schaduw op de stoep voor het Thoolse stadhuis en houden de bogen stevig vast. Ze moeten er zuinig op zijn, er is in juni namelijk nóg een leerkracht die gaat trouwen. Groep 5 van de Koningin Julianaschool uit Sint-Philipsland reed donderdagmiddag naar het voormalige stadhuis in Tholen voor de bruiloft van juf Ca roline Aarnoudse en haar partner Ruud Muijt. Zodra het stel zich na de huwelijksvol trekking op het bordes van het stadhuis liet zien, barstten de leerlingen in zingen uit. De 22-jarige lerares werkt sinds 3 oktober deel tijd op de protestants-christelijke basisschool. Twee dagen in de week staat zij voor groep 5. Wegens langdurige ziekte valt zij bovendien momenteel drie dagen per week in voor een docente van groep 4. Ruud Muijt (25) is vertegenwoordiger van leermiddelen bij Breukhoven bv uit Capelle a/d IJssel. Hij won afgelopen november een week lang een Daimler Chrysler en mocht zich van de betreffende autofabrikant bij Oger Fashion aan de P.C. Hooftstraat in Amster dam een pak aan laten meten. Hij koos voor een chic trouwpak dat hij ook na de bruiloft kan aantrekken voor zijn werk. Na de huwe lijksvoltrekking op het stadhuis werd het bruidspaar door ds. De Jongste van de Gere formeerde Gemeente ingezegend. Het echt paar Muijt neemt zijn intrek in een woning aan de Touwslagersdreef in Tholen. Predikbeurten Zondag 22 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Van Mourik, Sommels- dijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Egas, Werkendam. 14.30 u. ds. Koppelaar, Abben- broek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Broere. Tholen. GEREF. KERK 10 u. da. v.d. Poll. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Stortenbeker. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters, regiodag. OUD-VOSSEMEF.R HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Beider, Schelluinen. GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Vegt, Oud-Beijerland. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren, Klundert. 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis (H.D.) 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Gielen, Poortvliet. 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Kornaat, Klundert. 18 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Dolder, Rotterdam. 19 u. ds. Van Oostende, Kapelle. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 24/4 19.30 u. ds. Gerritsen, Sta venisse, bevestiging lidmaten. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GÈM. 10 en en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Plas, Zwijndrecht. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. kand. v.d. Meeberg, Amstel veen. mee aan het project culturele vor ming. In elke groep zijn activitei ten die verzorgd worden door het centrum voor de kunsten uit Ber gen op Zoom. Het varieert van dans tot het schilderen van fles sen. The afterparty, dat is het thema van de jeugddienst die zondag in de Ontmoetingskerk gehouden wordt. De jongeren van de Gereformeerde Kerk zetten de toon door middel van een bijdrage met een knipoog. De dienst begint om half drie. Gos pelband Vision begeleidt de samen zang. Voor de allerkleinsten is er een oppas geregeld. Iedereen is van harte welkom. Het activiteitencomité Poortvliet or ganiseert zaterdag de jaarlijkse ou derenmiddag. Dit jaar staat 't Koor van Tante Door op de planken van 't Ouwe Raed'uus. Dit Bergse smart lappenkoor telt dertig leden en zingt bekende meezingers, zoals Daar bij die molen. Kom uit de bedstee m'n liefste en Als de klok van Arnemui- den. De muzikale middag begint om half twee. De entree is gratis. Be zoekers kunnen rekenen op een kopje koffie of thee met een oven- verse bolus. Het Oranjecomité houdt op Koning innedag voor alle kinderen van de basisscholen en de peuterspeelzaal een ballonnenwedstrijd. De ballon nen worden door het comité op het Kerkplein verstrekt. Na het oplaten van de ballonnen beginnen om kwart over tien de spelletjes. Op het Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi- nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 24/4 CWI. Haven 11, St.-Maar- tensdijk, 9-12 u., afspraken 0118- 673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 april donderdag 19 5.27 -17.57 vrijdag 20 6.12 -18.42 zaterdag 21 6.57-19.27 zondag 22 7.42 -20.12 maandag 23 8.32 -21.02 dinsdag 24 9.32 - 22.02 woensdag 25 10.42 -23.22 donderdag 26 12.12 - vrijdag 27 0.49 - 13.32 di 24/4 8.37 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De jaarlijkse huis-aan-huiscollec- te van Woord Daad, die van 2 tot 8 april werd gehouden, heeft 476 euro in Stavenisse opge bracht. In Sint-Maartensdijk haal den de collectanten 662,05 euro op en in Scherpenisse 637,84 eu ro. In Poortvliet werd 393,90 euro ingezameld. De opbrengst van de ze collecte wordt verdubbeld door het NCDO en is bestemd voor een onderwijsproject in Cartagena in Colombia. sportpark aan de Deestraat gaat ver volgens om half drie het volleybal toernooi van start. De winnaars krij gen de wisselbeker in handen. Koninginnedag wordt afgesloten met het Oranjebal in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus. Metro Drive uit Steenbergen verzorgt de muziek. De entree is gratis. De inwoners zullen het dit jaar zonder aubade moeten stellen. ZIE VERDER PAGINA 15 I i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 2