'Winst voor Tholen, Stavenisse de dupe' 'Door zelf kleding te maken heb je altijd iets anders dan anderen' Dames Ruucstoppelen op kop in hoofdklasse VVD: zelf onderzoek naar behoefte langer zwemmen Plaatselijk nieuws A Corrie Besseling opent verstelwerk- en stoffenwinkel in Voorstraat Donderdag 19 april 2007 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Het eerste damesteam van De Ruucstoppelen is in de hoofdklasse nog altijd zonder puntverlies. In Zierikzee werd voor de derde keer op rij de volle winst gepakt (4- 0). In de derde klasse verspeelden de heren van Sint-An naland de eerste punten, ze speelden 3-3 tegen Ovezan- de. Tennis Heren Agenda Geen school van 't Rijks in Tholen Kleding verstellen, zelf kleren maken, Corrie Besseling- Hout uit Sint-Annaland draait er haar hand niet voor om. Als jong meisje was zij al regelmatig achter het naaima chine te vinden. „Op de lagere school was ik al met naald en draad met oude jurken van mijn moeder bezig. Om het naaien een beetje te leren. Het zit gewoon in me." Gisteren (woensdag) opende zij haar eigen winkel 'Corrie's verstelwerk en stoffenhandel' aan de Voorstraat 14 in Sint-Annaland. Niet alledaags Naailes SGP getergd door aanval op zondagsrust Verwarring Tholenaar dreigt met steekwapen Hoogste serie Goudzwaard Bestel-/Bedrijfsauto's Woning groter Avondwandelvierdaagse Zilveren jubileum predikant Wervingsmiddag Ruucstoppelen Ruucstoppelen speelde in Zierikzee op het zogenaamde smashcourt, wat erg lijkt op gravel. De ballen stuiten iets minder omhoog, maar daar hadden de Sint-Philipslanders niet al teveel proble men mee. Anja Jansen en Leni Verwijs hadden het in hun eerste set behoorlijk zwaar. Een tiebreak moest de beslissing brengen en die werd uiteindelijk door Zierikzee gewonnen (7-5). De Sint-Phi- lipslanders gooiden daarna alles in de strijd, wat resulteerde in tweemaal set winst (1-6, 2-6). In de volgende partij konden Betsie Huijsmans en Elly van Dijke de eerste set met weinig tegen stand binnenhalen. Ook de tweede ging vrij vlot. Maar bij een 0-4 voorsprong kwam er een lichte inzinking en lieten de Sint-Philipslanders de tegenstanders nog terugkomen tot 3-5. Het was nog een hele klus om te voorkomen dat het 4-5 werd, maar met 3-6 konden ze het toch in twee sets afmaken. Jansen en Van Dijke speelden in de vol gende wedstrijd een goede eerste set, die ze in no time wonnen met 2-6. Het leek in de tweede set, met een 0-4 voor sprong, een hele snelle partij te worden. Maar door concentratieverlies werd het Ruucstoppelen nog lastig gemaakt. Om dat Zierikzee net niet genoeg druk kon zetten, was het met 2-6 in deze set toch nog vrij vlot gedaan. Tenslotte gingen Huijsmans en Verwijs in de eerste set ge lijk op. Bij de stand 4-4 wisten ze deze door goed spel binnen te halen. Ondanks lange rally's en moeilijk spel konden de gastvrouwen de Fluplanders niet van hun stuk te brengen, en met 4-6 en 0-6 werd het vierde punt verzilverd. De dames van Sint-Annaland verloren zaterdag in Hoek met 6-0. Elisca de Jon ge en Jacquelien Bruijnzeel konden in de eerste partij moeilijk grip krijgen op de tegenstander (6-1, 6-1). Vervolgens verloren Patricia Weijler en Anita Goe- degebuure de eerste set met 6-0. In de tweede kwamen ze goed terug, maar verloren in de tiebreak. De Jonge dwong in haar enkelpartij een derde set af (6-4, 4-6, 6-1) en datzelfde deed Weijler (2-6, 6-2, 6-3). Goedegebuure boog het hoofd in een tweesetter (6-0, 6-2), terwijl Bruijnzeel na drie sets met lege handen stond (6-2,4-6,6-2). Ruucstoppelen 2 deelde de punten met Hulster Ambacht: 2-2. In een spannende driesetter sleepten Maddy Filius en Riet je Verwijs het eerste punt in de wacht (6- 3, 6-7, 3-6). Op de andere baan stonden Anja Koldijk en Rian Baauw - na een 6- 2 verlies in de eerste set - in de tweede set voor met 5-1, maar verloren die uit eindelijk met 7-6. Ook Filius en Koldijk speelden een driesetter en wonnen deze, zodat het 2-1 stond voor de Sint-Philips- landse dames. Jammer voor hen konden Verwijs en Baauw niet goed in hun spel komen - gevolg van de zachte ballen van een linkshandige tegenspeler - en verlo ren met 6-2 en 6-1 De dames van Ruucstoppelen 3 kregen Dos I uit Vlissingen op bezoek en klop ten die met 3-1. In een pittige partij wa ren Anja Everaers en Joke Bomas aan hun tegenstanders gewaagd. Ze wonnen de eerste set (6-4). In de tweede was het bij 4-4 heel lang deuce en werd het 4-5 voor Dos. Maar Ruucstoppelen hield zijn service en brak die van Dos, om de partij uiteindelijk koelbloedig af te ma ken (7-5). Vervolgens wonnen Winy Int- ven en Els v.d. Giesen hun eerste set met 6-3. In de tweede kwam het duo bij 2-2 in een dip, ging te voorzichtig spelen en maakte daardoor teveel fouten. Al gauw stonden de Sint-Philipslanders met 2-5 achter. Toen kwam het keerpunt, ze bra ken de service van Dos en wonnen via een tiebreak. Het duo Everaers/Van der Giesen had het zwaar te verduren, maar won in twee sets (7-5, 6-2). Tenslotte kwamen Intven en Bomas niet in hun spel. Ze hadden moeite met de service van de tegenstander: de eerste bal hard en de volgende maar net over het net. De Vlissingers wonnen deze partij dan ook vrij gemakkelijk 1 -6 en 2-6). Ovezande, de nummer drie, hield Sint- Annaland op 3-3 en dat betekende het eerste puntverlies voor de Thools tennis sers. Zij verspeelden daardoor de koppo sitie. In de eerste dubbelpartij hielden Robert van Vossen en Curtis Goedege buure in de eerste set hun tegenstanders goed bij, maar verloren met 7-5. Ook de tweede set ging redelijk lang gelijk op. Maar ze verloren die uiteindelijk even eens (6-3) en daarmee de wedstrijd. Op de andere baan was het nog spannender. Dennis Borst en William Vroegop won nen de eerste set met 7-5 en verloren de tweede met dezelfde cijfers. Dus kwam het op derde set aan om het eerste punt van de dag binnen te halen. En dat lukte door de set met 6-4 naar zich toe te trek ken. Na de lunch werden, in de hitte, de enkelpartijen afgewerkt. Opnieuw beet Goedegebuure de spits af, hij won met 6-2 en 7-6. Tegelijkertijd verloor Van Vossen zijn partij met 6-2 en 7-6, waar bij aangegeven moet worden dat hij de tiebreak uitspeelde terwijl hij geplaagd werd door kramp. Toen was het aan Borst en Vroegop om te proberen de winst binnen te halen. Vroegop deed zijn plicht en won redelijk snel met 6-2 en 6- 4. Daarmee was Sint-Annaland verze kerd van een gelijkspel. En dat werd het ook, want in de tweede spannende drie setter ging Borst ten onder met de cijfers 7-5,6-7 en 6-4. Het 35-plus team van De Ruucstoppelen klopte Goes met 4-0. In de eerste partij begonnen Jan Kot en Ad den Engelsman voortvarend. Ze wonnen de eerste set met 6-0 en moesten in de tweede alle zeilen bijzetten om die met 7-5 te win nen. De partij van Giel v.d. Est en Kees Ploeg verliep volgens plan (6-3 en 6-0). Ook de derde partij, van Adrie van Dijke met Den Engelsman, ging snel met 6-3 en 6-2. Tenslotte begonnen ook Kot en Ploeg gemakkelijk met een 6-1 winst. In de tweede was een tiebreak nodig om die in hun voordeel te beslissen (7-6). THOLEN 19 apr. Bijbelstudie Willem Ouwe- neel, christengemeente Tholen, Oesterschelp, 20 u. 20 apr. Soms hoor ik onverwacht..., dichters-muziekprogramma. Uit op Tholen. Meulvliet, 20.15 u. 21 apr. Rommelmarkt/bazaar, herv. gem.. Wingerd, Nieuwepad, 10 u. 21 apr. Festival, harmonie Concor dia, Gasthuiskapel, 13 u. 21 apr. Jeugddienst, christenge meente Tholen, Oesterschelp, 20 u. 27-30 apr. Kunstroute Tholen, stich ting kunstkring Tholen. 28 apr. Inleverdepot open, Dorcas, fam. V.d. Velde, Regentessestraat, 9.30-12 u. 30 apr. Touwtrekfestijn, stichting S.T.A.D., voormalige oesterputten, 15.30 u. 2 mei Lezing, antiquair Bij de Vaate, Plattelandsvrouwen, Oude- landsestraat 11, 20 u. 3 mei. Bijeenkomst, SGP studiever eniging Calvijn, Calvijn college, 19.30 u. 5 mei Bevrijdingsconcert, Klaas Jan Mulder, Grote Kerk. OUD-VOSSEMEER 25 apr. Lezing vogels, keurmeester P. Onderdelinde, De Vogelvrienden, Vossenkuil. 20 u. 30 apr. Fancy fair, peuterspeelzaal de Pluus, sportpark, 13.30 u. 22 t/m 25 mei Vierdaagse, wandel sportclub Vosmeer, start Hof van Holland. 18.30 u. SINT-ANNALAND 20 apr. Gratis vriendinnenles, recre atieve meisjesgym WIK, Wellevae- te, 15.45 u. 26 apr. Ophalen spullen rommel markt, muziekvereniging Accele rando, 9-12 u. 26 apr. Marktdag, School met de Bijbel, 15-20 u. 26 apr. Bijeenkomst probleemge drag dementerenden, Alzheimer- werkgroep Tholen, zorgcentrum De Schutse, 19.30 u. 28 apr. Open dag Equimio, therapie met paarden, Annavosdijk 6,10-16 u. 11 mei Excursie op Tholen, Platte landsvrouwen, 9.45-15.30 u. 23 mei Reisje naar Gouda, Platte landsvrouwen, veiling. 8.40 u. STAVENISSE 26 apr. Kaarten maken, t.b.v. st. Adullam, Rehobothschool, 19.30- 21.30 u. 28 apr. Oranjefeest, st. actief Stave- nisse, de Stove, 20 u. 30 apr. Ontdek je plekje, wandeling, st. actief Stavenisse, vertrek bij ha ven, 14.30 u. SINT-MA ARTENSDIJ K 28 apr. Inleverdepot open, Dorcas, fam. Wielaard, Wouthoekweg, 9.30-12 u. 9 mei Alg. ledenvergadering Rode Kruis, kantine gemeentewerkplaats (info 06-30796206), 20 u. SCHERPENISSE 18 apr. Lezing fysiotherapie. Platte landsvrouwen. 28 apr. Verkoping stek- en perk- goed, Groen van Prinstererschool, 9.30-12 u. 23 mei Reisje naar Gouda, Platte landsvrouwen, parkeerplaats bij Chinees, 8.30 u. POORTVLIET 21 apr. Ouderenmiddag, activitei tencomité Poortvliet, 't Ouwe Raed' uus, 13.30 u. 22 apr. Jeugddienst, the afterparty, Ger. Kerk, Ontmoetingskerk, 14.30 u. 8 t/m 10 mei Wandeldriedaagse, wandeltochten Poortvliet. 12 mei Schuurfeest, PJZ afdeling Tholen en Sint-Philipsland. 23 mei Reisje naar Gouda, Platte landsvrouwen, garage Niemantsver- driet, 8.50 u. SINT-PHILIPSLAND 7 t/m 10 mei. Avondwandelvier daagse, comité Avondwandelvier daagse, pruiventros, 18 u. BERGEN OP ZOOM 22 apr t/m 22 okt. Ongelooflijk!, 15e Nederlands cartoonfestival. Markiezenhof. 19 apr. Strooptocht, muziektheater, the amazing stroopwafels. De Maagd, 20.15 u. 20 apr. Het Zwanenmeer, sprookjes- ballet, St. Petersburg ballet. De Maagd, 19 u. 21 apr. Lui oog gezocht, cabaret, Mark van de Veerdonk, De Maagd, 20.15 u. 22 apr. Jeugdtheater Het Appeltje, familievoorstelling. De Maagd, 14.30 u. 26 apr. Flairck reunion, muziek theater, De Maagd, 20.15 u. 27 apr. Klem, cabarella, Femmage, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: 300 - wo 20 u.. Assepoester en de keukenprins - wo 13.45 en 16 u„ Beestenboel - za en zo 13.45 u., Central Do Brasil - ma 20.30 u., Ernst, Bobbie en de ge slepen onix - za 13.45 en 16 u., zo en wo 13.45 u., Flag of our fathers - zo (29 apr.) en di (1 mei) 20.30 u., Mr. Bean's holiday - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., zaen zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 13.45, 16 en 20 u.. Music lyrics - vr t/m zo 21.15 u., wo 20 u., Norbit - vr 18.45 u„ za, zo en wo 16 u., Paris je t'aime - zo 19 u., en di 20.30 u., Verrassings- voorpremière - do 20.30 u.. Spring summer fall, winter and spring - ma (30 apr.) 20.30 u.. Sunshine - do 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u.. Teenage mutant ninja turtles - vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u., Wild Hogs - do 20 u., vr 21.15 u.. za en zo 18.45 en 2115 u„ ma t/m wo 20 u. VERVOLG VAN AMBULANCE Stavenisse wordt de dupe van de nieu we opzet. Van de Velde gaf dat ook toe: „Stavenisse wordt roder." J. Hes hof (PvdA) vroeg zich af of de risico's verantwoord zijn. Volgens Van de Vel de gaat het om dc afweging wat de winst voor heel Tholen is. In 2006 rukte de Thoolse ambulance 1013 maal uit. Daarvan waren er 600 spoedritten. De ziekenwagen kwam 535 keer op tijd aan. De meeste spoedritten waren naar Tholen: 203, gevolgd door Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet (samen 129). Voor Sint-Annaland rukte dc ziekenwagen 80 maal uit, voor Oud- Vössemeer 54 keer, voor Sint-Philips land 50 keer en voor Stavenisse 39 maal. Bij de indeling van het werkge bied werd gekeken naar de postcode. Bij verplaatsing naar de nieuwe post wordt in de grootste woonkern Tho len, met 7653 inwoners en de omlig gende polders de meeste winst ge maakt. Daar wordt nu de grens van vijftien minuten met vijftien procent overschreden, dat wordt straks acht procent. Ook profiteren Oud-Vosse- meer 2655 inwoners) en Sint-Phi- lipsland/Anna Jacobapolder (2695 in woners) van de nieuwe standplaats. Voor Oud-Vossemeer is er een winst van zes procent. Nu wordt de aanrijd tijd met 15 procent overschreden, straks met negen procent. Voor Sint- Philipsland wordt dat nog beter. Nu is er een overschrijding van maar liefst 23 procent, in de nieuwe situatie wordt dat teruggebracht naar 18 pro cent. H. Geluk (SGP) noemde het op vallend dat Sint-Philipsland slecht scoorde. „Slechter dan Stavenisse." Volgens Van de Velde is het vanuit Sint-Maartensdijk, vanwege de vele dijken op het eiland Tholen, lastig om op tijd in Sint-Philipsland te komen. „Dat kost ons te veel tijd. Vanuit Tho len is Sint-Philipsland makkelijker bereikbaar." Voor Sint-Annaland (3348 inwoners) blijft de overschrijding van tien pro cent gelijk. Voor Sint-Maartensdijk (3583 inwoners), Scherpenisse (1785 inwoners) en Poortvliet (1722 inwo ners) ook, maar daar bedraagt het per centage 8 procent. Stavenisse gaat er op achteruit. Daar lag de overschrij ding op zestien procent, dat wordt 18 procent. Een achteruitgang van twee procent voor de kleinste woonkern binnen de gemeente met 1716 inwo ners. J. Heshof (PvdA) wilde weten wat de invloed van de verkeersbelemmerin- gen zijn op de reistijd van de ambu lance. Dat was volgens Van de Velde moeilijk meetbaar. Door de post Tholen worden er ook De ambulancepost in Sint-Maartensdijk aan de Noordpoort verdwijnt. ritten in West-Brabant gereden. Dat waren er vorig jaar 141, waarvan 64 spoedritten. Maar omgekeerd komt ook de ambulance uit West-Brabant op Tholen. Vorig jaar was dat 55 keer, waarvan 30 keer voor een spoedrit. In twintig gevallen was dat als tweede auto bij een ongeval. Vanuit de post Goes werd vorig jaar 244 keer naar Tholen gereden op het moment dat de ambulance in Sint- Maartensdijk was uitgerukt. Deze 'voorwaarde scheppende' ritten von den 180 keer plaats tussen acht uur 's morgens en acht uur 's avonds. En 64 keer tussen acht uur 's avonds en acht uur 's morgens. Heshof leidde er uit af dat het voor komt dat er geen ambulance op Tho len staat. „Dan zijn we verstoken van ambulancevervoer." Maar teamleider T. van Broekhoven van de RAVZ kon niet aangeven hoe vaak dat voor is ge komen. „Er zal altijd wel eens een moment zijn dat er geen auto beschik baar is. Maar ik kan dat wel uitzoeken en er later een antwoord op geven." De RAVZ wil ook op andere manie ren de dienst verbeteren. Dat zou on der meer kunnen door het besteld ver voer overdag (ritten in opdracht van huisarts bijvoorbeeld) door de meld kamer beter te regelen. En door een tweede auto, die nu in Rilland staat, te verplaatsen naar Tholen, in de brand weerkazerne. Dat kan volgens Van de Velde als er ook met West-Brabant goede afspra ken worden gemaakt. „Zeeland kan ook voor Steenbergen soelaas bieden. Dan kan vanuit Bergen het gebied rond Hoogerheide worden bediend. In dat geval zouden wij twee auto's hier kunnen stationeren." Bij deze nieuwe indeling speelt ook de aanleg van de A4 een rol, zei Van Broekhoven. H.W. van Eenennaam (SGP) wilde weten wat de RAVZ van de gemeente verwacht. Volgens Van de Velde kan de RAVZ zelfstandig beslissen. „Voor een betere score is het beter dat we naar de stad Tholen gaan. Samen met de brandweer in een nieuwe kazerne. Dat werkt goed. In Middelburg heb ben we dat ook gedaan. We gaan het ook in Temeuzen doen. We behalen gewoon de meeste winst als we in Tholen gaan zitten." P.K.M. Saris (VVD) vond echter dat Poortvliet voor heel het gebied centra ler ligt. Hij berekende dat er nu nog geen drie ritten per dag worden ge maakt, en vroeg zich af of de chauffeur en dc verpleegkundige hun vaardigheden wel op peil konden hou den. Volgens Van de Velde is het aan tal ritten voldoende om aan de normen voor het personeel te voldoen. M.J. Klippel (SGP) vroeg zich af of er overleg is tussen de RAVZ en de weg- beheerders over te nemen verkeers maatregelen. „Helaas is dat niet altijd het geval. We worden er meestal later bij betrokken. Politie en brandweer hebben er evenveel last van rotondes, drempels en paaltjes. We hebben een bos met sleutels om overal te kunnen komen. Op Tholen zijn er ook drem pels en rotondes. Voor ons is dat las tig, maar vooral voor de patiënt." Scholengemeenschap 't Rijks in Bergen op Zoom begint voorlopig geen nevenvestiging in Tholen. Het aantal leerlingen stijgt niet zodanig dat er nevenvestigingen nodig zijn. 't Rijks groeide de laatste jaren naar 2200 leerlingen. Vanwege deze groei overwoog 't Rijks nevenvesti gingen te openen in Tholen, Steen bergen of Woensdrecht. Het ko mend jaar groeit de school maar mondjesmaat. Er kunnen er 2400 te recht in het pand terecht. Wethouder M.A.E. Velthuis was nog niet op de hoogte van de nieuwe cijfers, zei ze dinsdag desgevraagd. „Het uit gangspunt is dat je de kwaliteit van het onderwijs op één locatie houdt, en niet decentraal. Alleen als er on voldoende ruimte is, wordt naar een nevenvestiging gekeken." Corrie Besseling-Hout opende gisteren haar winkel voor verstelwerk en stoffen aan de Voorstraat in Sint-Annaland. De naaister is maandagmiddag nog druk in de weer in haar winkel aan de Voorstraat. Vooraan zijn de kas ten al goed gevuld met felgekleur de stoffen voor de zomer, achterin moet het een en ander nog op za ken worden gesteld. „Ritsen, ga ren, patronen, stoffen, verstelwerk. Mensen kunnen bij ons terecht voor alles op het gebied van naai en", vertelt Corrie. Samen met haar man Wim was zij jarenlang te vinden op het water. „Er waren voor mij altijd maar twee opties. Varen stond voor mij op nummer één, het tweede was naaien." Toen het echtpaar negen jaar geleden besloot aan wal te gaan, pikte zij haar oude passie weer op. De interesse in stoffen en garen zit in de familie, al heeft zij dat niet van haar moeder. „Mijn moeder heeft er niet bepaald een aanleg voor. De zus van mijn vader, Lena Hout uit Stavenisse, was er wél bedreven in. Zij maakte in de Tweede Wereldoorlog bijvoorbeeld kinderkleding van oude jassen." Via een winkelier ontdekte Corrie vorig jaar dat het voormalige pand van Poco Loco te huur stond. Na het aanvragen van de vereiste ver gunningen kon zij uiteindelijk in februari aan de slag om de eetgele genheid te veranderen in een stoffenzaak. „We hebben eigenlijk maar weinig hoeven te doen. De zaak heeft een andere kleurtje ge kregen en we hebben etalagekasten gemonteerd. De meeste tijd gaat echter zitten in het ordenen van de stoffen, we hebben meer dan dui zend rollen stof, in diverse prijs klassen en soorten." Vooral don kerblauwe en bruine tinten zijn momenteel erg in trek, voor kinder kleding pakt men vooral naar de felgekleurde stoffen. Corrie be schikt over diverse patroonboeken, zoals De Knip, Bizzkids, Sue&Blu en de FIMI. „We hebben alle stof fen uit de boeken, zodat de kleding exact is na te maken", legt zij uit. Ook kunnen klanten tegen betaling de patroonboeken een tijdje huren om alles thuis rustig te bekijken en aan de slag te gaan. „Het lijkt weer in opmars. Mensen kiezen steeds vaker om zelf kleren te maken, vooral voor speciale gelegenheden zoals bruiloften. Dan wil je geen alledaagse jurk, maar iets aparts. Daarnaast zijn ook de patronen voor kinderkleding erg in trek." Volgens Corrie heeft het maken van eigen kleding een groot voor deel. „Je hebt iets bijzonders, wat een ander niet heeft." Zij heeft ple zier in het verstellen en naaien. „Ik kan er mijn creativiteit in kwijt. Als ik iets in een winkel zie, dan kan ik aanpassen naar mijn eigen smaak. Wat mijn ogen zien. kunnen mijn handen maken. Dat is het voordeel van zelf kleren maken, je draagt nooit hetzelfde als je buurvrouw." Mensen die niet goed met naald en draad overweg kunnen, zijn bij Corrie's verstelwerk en stoffenhan del ook aan het juiste adres. De Sint-Annalandse kort indien ge wenst kleding in. maar ook langer maken behoort tot de opties. „Meestal moet kleding ingekort worden maar ik heb bijvoorbeeld een klant met lange armen. Alle jassen zijn voor hem te kort, mou wen langer maken is geen pro bleem." Daarnaast geeft Corrie al zes jaar naailes aan mensen die de vaardig heid zelf meester willen worden. Haar winkel is van dinsdag tot en met zaterdag geopend, woensdag middag is de zaak gesloten. „Ik blijf daarnaast ook op verkopingen van onder andere verenigingen en scholen staan." Op die dagen zal de winkel gesloten zijn. Klanten wor den hiervan echter via een medede ling in de zaak ruimschoots van te voren op de hoogte gesteld. „Niemand komt zo voor verrassin gen te staan." De VVD-fractie in de gemeenteraad gaat zelf onderzoeken of er behoef te is om de zwembaden in Tholen en Sint-Maartensdijk tussen de mid dag open te houden en op zondag eerder te openen. Dat is de uitkomst van de discussie die de liberalen aanzwengelden. De SGP verwijt de VVD dat ze weer aan de zondagheiliging tornt. Dinsdag besprak de commissie sa menleving de aanbeveling van de VVD, nadat het college van burge meester en wethouders had uitgere kend dat zo'n maatregel bijna elf mille zou kosten omdat er meer per soneel ingezet moet worden. K.P.M. Saris vond het te gek voor woorden dat de baden tijdens de middagpauze zijn gesloten. Hij noemde het niet meer van deze tijd, Door het flexibel invullen van de uren door het personeel moet het volgens hem mogelijk zijn de baden langer open te houden zonder dat het extra geld kost. Maar daar was lang niet iedereen van overtuigd. Saris kreeg te horen dat de VVD een probleem schept terwijl dat er niet is. De baden tijdens de middagpauze open houden kost 2480 euro. op zondag eerder open 7940 euro. Sa men 10.920 euro. Volgens B.A. Boxstart (ABT) zou er een peiling moeten plaatsvinden over de wensen van de bezoekers. Volgens haar zou er geschoven kun nen worden met de tijden zonder dat dit personele gevolgen heeft. Ook J. Heshof (PvdA) dacht in die trant. Volgens hem kan er beter inge speeld worden op de weersomstan digheden. Bovendien zouden er mensen als extra personeel bij kun nen die nu een uitkering hebben maar opgeleid kunnen worden tot badmeester. Dat zou geen geld kos ten; ze konden de uitkering behou den. Maar volgens H.W. van Eenen naam (SGP) is dat niet mogelijk. Zijn fractie had daar ook naar geïn formeerd bij de reorganisatie van de bibliotheek en toen was gebleken dat dit niet kon. De SGP, CDA en CU keerden zich om principiële redenen tegen de ex tra uren op zondag. M. Ligtendag- Quist (CDA) zei dat ze geen van beide voorstellen zou steunen. Zij had zelf onderzoek gedaan en bij bezoekers gevraagd of ze tussen de middag in het zwembad wilden blij ven. „Zij vinden het juist fijn dat het dicht is." Volgens P. van Belzen (CU) was er toch al een peiling geweest, anders was de VVD er niet over begonnen. Hij zei dat er een stevig prijskaartje aan hangt. „Voor ons hoeft het niet, en zeker op zondag." Daar dachten ook CU en RFT zo over. Volgens M.J. Klippel (RFT) wilde de VVD het 'over de rug van het personeel' uit voeren. Volgens wethouder C.L. van Dis heeft de berekening tot schrik ge leid. Hij vroeg zich nu af waar de VVD een oplossing voor zoekt. „We hebben de badmeesters of bad juffrouwen of mensen in hun directe omgeving er over gehoord. We heb ben geen enkel signaal gekregen dat we het aan moeten passen." Volgens Van Dis moeten er steeds twee beroepskrachten aanwezig zijn. Soms is er zelfs een verdubbe ling nodig. Saris zei dat er wel een oplossing mogelijk is zonder extra kosten te maken. Namelijk door het personeel flexibel in te zetten. Hij lichtte dat toe aan de hand van zijn eigen erva ring als ondernemer op de Speel mansplaten. „Bij warme dagen heb je meer personeel nodig, bij minder mooi weer geef je ze vrijaf." Maar volgens Van Dis moeten er ook bij slecht weer gediplomeerde beroepskrachten aanwezig zijn. Van Eenennaam opende de aanval op Saris: „Het verontrust ons dat er nu voor de tweede maal aan de zon dagsheiliging wordt getornd. De eerste keer was dat met het langer openhouden van de horeca." Maar Saris kaatste de bal terug. „Jullie hebben ook tientallen keren voor stellen gedaan waar wij niet achter staan. Dat verontrust ons niet." De fracties werd gevraagd voor welke variant ze willen kiezen. Maar dat leidde tot verwarring. VVD. PvdA en ABT bleken ook nog na te willen gaan of het zon der extra kosten zou kunnen (bud get neutraal). Van Dis kwam daar tegen op. „De VVD heeft ge vraagd om de kosten in beeld te brengen. Dat hebben we gedaan en nu zegt u dat er geen kosten mogen worden gemaakt." Uitein delijk werd beslist dat de VVD eerst zelf maar met een onderzoek aan moet tonen dat er behoefte is aan een ruimere openstelling. Sa ris: „Ik had gedacht dat dit er wel door zou gaan, maar dat valt me tegen." Volgens Klippel heeft het niks meer te maken met besturen op hoofdlijnen. Een 39-jarige Tholenaar heeft tij dens een ruzie een steekwapen op de keel van een man uit Beverwijk gezet. Het tweetal kreeg zaterdag nacht rond half twee Fikse ruzie voor de woning van de Tholenaar. De 37-jarige Beverwijker reed op zijn beurt met een auto in op zijn aanvaller. Deze ontweek de wagen door weg te springen. Zijn 21-jari ge vriendin die naast hem stond, werd wel geraakt. De Thoolse hield aan de aanrijding een snee in haar elleboog en schaafwonden aan haar hand over. Zij werd over gebracht naar de huisartsenpost in Bergen op Zoom voor behande ling van de verwondingen. Na de aanrijding reed de man uit Bever wijk weg, maar kon door de poli tie rond drie uur 's nachts op de Nieuwe Postweg worden aange houden. De mannen deden aangif te tegen elkaar en werden in ver zekering gesteld. De 21-jarige vrouw deed ook aangifte. De aan leiding voor de ruzie ligt in de re lationele sfeer. Vervolg van pagina 2 J. Goudzwaard scoorde in de onder linge competitie van biljartvereni ging 't Centrum de hoogste serie van 23 caramboles. M. Hage behaalde het hoogste aantal wedstrijdpunten van 16. Koploper in de competitie is C. Nagelkerke, direct daarop ge volgd door R. Poot. Er moeten ech ter nog 42 partijen gespeeld worden en ook bij biljarten zijn de ballen rond. De uitslagen waren als volgt: J. van Dijke-J. Uijl 7,45-9,5; R. Pol- derman-C. Goudzwaard 5,22-15,49; L. Bijl-J. Goudzwaard 12,44-10,17; W. Bijl-J. Uijl 10,3-7.5; M. Vroeg- op-M. Hage 8,53-8,5; W. Bijl-M. Hage 13,33-16; J. Goudzwaard-C. Nagelkerke 12.67-11,17; A. Schot- M. Vroegop 7,86-8,82; J. Goud- zwaard-S. de Wit 12,67-8,82; L. Bijl-A. Burgers 10-8,41. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Het gemeentebestuur werkt in prin cipe mee aan het plan van T. Walpot om de woning Eendrachtstraat 19 uit te breiden. Er is een vrijstelling nodig van de bepalingen in het be stemmingsplan. Het comité van de avondwandelvier daagse houdt 7 tot en met 10 mei weer wandelingen door de polders. Lopers kunnen zich op maandag 7 mei vanaf zes uur 's middags in schrijven bij café de Druiventros in de Voorstraat voor de vijf of tien ki lometer. De start is iedere avond om zeven uur. Alleen de laatste avond gaan de wandelaars van de tien kilo meterroute om half zeven van start, zodat alle deelnemers rond acht uur aankomen bij het voetbalveld. Mu ziekvereniging Concordia begeleidt vervolgens de wandelaars naar de Druiventros waar zij een medaille kunnen ophalen. Ds. A.P. v.d. Meer heeft deze week herdacht dat hij 25 jaar geleden als predikant van de Oud Gereformeer de Gemeenten is bevestigd. De 17 januari 1944 in 's-Gravenzande ge boren Van der Meer werd in 1979 bevestigd als lerend ouderling te Kinderdijk. Drie jaar later werd hij in deze gemeente bevestigd tot pre dikant. Daarna diende ds. Van der Meer de Oud Gereformeerde Ge meenten Krimpen aan den IJssel (1984) en Werkendam (1999). Sinds 2002 staat hij in Sint-Philips land. Basisschoolleerlingen uit Sint-Phi lipsland en Anna Jacobapolder kon den onlangs bij tennisvereniging De Ruucstoppelen kennis maken met de tennissport tijdens een wervings middag. Eric Arkesteijn, lid van de tennisclub en cios-student, had ne gentien verschillende spelletjes be dacht. Er kwamen zo'n veertig kin deren op de open dag af. Zij werden in groepjes verdeeld en deden onge veer vijf minuten aan ieder spel mee. Het merendeel van de spelen richtte zich op balvaardigheid. Na tien spelletjes was het pauze en wer den de kinderen getrakteerd op drin ken en een snoepje. Sommigen stonden al snel weer op de baan, klaar voor de volgende spelletjes. Na het finalespel kregen de deelne- mertjes een ijsje en konden vervol gens moe en voldaan weer naar huis keren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 15