iu Tholenderwijs Sint-Maartensdijk heeft primeur Tholen met twee brandweerwedstrijden tegelijk Wel spanning voor spelers maar geen podiumvrees bij Grease Tholenderwijs Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Openbare bekendmakingen Jury beoordeelt deelnemende ploegen op 130 tot 140 aspecten Emergis houdt ontmoetingsdag Zeilwedstrijd tegen kanker Reünies scholen Steenbergen en Halsteren EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 april 2007 Met bebloede handen staat Ina Menheere voor een klapraam op de verdieping van een huis aan de Enge- laarsdijk. Ze heeft zojuist ontdekt dat er brand is, maar kan het huis niet uit: een klemmende balkon deur krijgt ze niet open. Een taak voor de brand weer om haar ongedeerd naar buiten te krijgen. Twaalf keer herhaalt zich zaterdag dit scenario. Rolstoel Nieuwe regel Uitslagen Klaverblad opent meldpunt belbus De vetkuivenmusical Grease van het Jeugdtheater Smer- diek is vrijdagavond door 240 belangstellenden bijge woond. Het was voor het eerst dat de jonge spelers op het podium in de grote zaal speelden. De musical uit 1978 werd voor de kinderen bewerkt door Tonny Bijl en Annemarie de Koning. week 14 Donderdag 5 april 2007 Oud-Vossemeer Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijk Sint Philipsland Stavenisse Tholen VERKEER Gehandicaptenparkeerplaats De behandelend ambtenaar van de afdeling Openbare wer ken heeft namens het college van burgemeester en wet houders van Tholen op 10 april 2007 besloten tot 1 juni 2012 opnieuw te reserveren de gehandicaptenparkeerplaatsen: 1. voor woning Markt 13 te Poortvliet ten behoeve van de heer H. van Vossen 2. nabij woning Bloemenlaan 157 in Sint-Maartensdijk voor de heer C.M.M. de Man Lapidoth Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt.Nadere informa tie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door bureau voorlichting van de gemeentesecretarie wordt toegezonden. BESTEMMINGPLAN Voorontwerp-bestemmingsplan 5e herziening bestem mingsplan Buitengebied Er is een voorontwerp-bestemmingsplan 5e herzie ning bestemmingsplan Buitengebied opgesteld. In dit plan wordt op grond van artikel 30 Wet ruimte lijke ordening voorzien in onderdelen van het bestemmingsplan Buitengebied waaraan eerder door Gedeputeerde Staten goedkeuring is onthou den. Tevens worden in deze herziening de verruim de mogelijkheden en nieuwe ontwikkelingen die in het Omgevingsplan 2006-2012 worden geboden op basis van een beleidsnotitie 5e herziening bestemmingsplan Buitengebied uitgewerkt. Deze herziening bevat, al dan niet op verzoek van belanghebbenden, ambtshalve aanpas singen als gevolg van functiewijzigingen of eerder gevoer de procedures. Op grond van de Inspraakverordening Tholen ligt het voor ontwerp-bestemmingsplan 5e herziening bestemmingsplan Buitengebied met ingang van 20 april 2007 tot en met 17 mei 2007 (4 weken) voor eenieder ter inzage in de open bare leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur (met uitzondering van de maandagmid dag). Omdat bij de ambtshalve aanpassingen veel (agrari sche) bouwvlakken betrokken zijn, is het mogelijk hier naar telefonisch (doorkiesnummer 0166 - 668 235 of 668 393) te informeren. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben, worden hierbij uit genodigd schriftelijke inspraakreacties in te die nen omtrent dit voorontwerp-bestemmingsplan. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de ter mijn van ter inzage legging naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk, De leegstaande woning van de fami lie Lindhout, in de polder tussen Poortvliet en Scherpenisse, fungeer de zaterdag als object voor een pro vinciale brandweerwedstrijd in de klasse hogedruk. Tegelijkertijd was er een 112-wedstrijd bij de gemeen tewerkplaats in Sint-Maartensdijk. En daarmee had de blusgroep Sint- Maartensdijk een primeur, want niet eerder organiseerde de Thoolse brandweer twee wedstrijden tegelij kertijd. „De wedstrijddruk neemt toe. Dat heeft te maken met kwali teitsmeting, waardoor het voor blus- groepen verplicht is om mee te doen", legt brandweercommandant Koos de Feijter uit. Dat leidt ertoe dat er onvoldoende zaterdagen zijn om de provinciale wedstrijden afge werkt te hebben vóór de gewestelij ke en landelijke wedstrijden. En daarom worden tegenwoordig wed strijden gecombineerd. „Het bete kent een behoorlijke organisatie. Maar het is zaterdag vlekkeloos ver lopen, overal was aan gedacht." Het enige dat niet in het draaiboek was voorzien, was de zomerse tempera tuur buiten. Was een ploeg klaar met de wedstrijd, dan gingen de jassen uit en werd er eerst een beker water gedronken om het vocht op peil te brengen, aldus De Feijter. De opdracht voor beide wedstrijden was door de Thoolse brandweer be dacht en voorgelegd aan provinciaal wedstrijdleider Van Oosten. „De uit daging is om deze zo te maken, dat ze in 30 tot 35 minuten gespeeld kan worden. In beide klassen lukte het slechts één ploeg niet om binnen de tijd de slachtoffers te redden. Dus dat zat goed." Volgens De Feijter is het voor de organisatie ook altijd spannend om te zien of alles dat is bedacht, door de wedstrijdploegen ook zodanig wordt begrepen en op gepakt. De teamleiders van de jury liepen de banen vrijdagavond langs. Aan de Engelaarsdijk was Gijs Ver maas verantwoordelijk voor de wedstrijdbaan, in de gemeentewerk plaats Henk Stoutjesdijk. En Ben Schot fungeerde als hoofd logistiek, terwijl De Feijter en Johan Dorst Een brandweerman uit Kloosterzande brengt, gadegeslagen door de jury, Ina Menheere weg van de brandende woning. waren vrijgeroosterd zodat zij bij onverwachte zaken ingezet zouden kunnen worden. De ambulance dienst, het sigmateam van het Rode Kruis en dc politie verleenden hun medewerking. In de woning zat een vrouw opge sloten op de bovenverdieping. Ze had met een koptelefoon op achter de computer gezeten, zodat ze niet merkte dat er brand was ontstaan. Het vuur begon beneden in de me terkast en sloeg door naar boven, naar de televisie. Beneden stond al les vol rook. Daar lag in een kamer een tweede slachtoffer, in een om gevallen rolstoel. „De deui* op het platje was handig om de vrouw uit de woning te halen. Want door de rook naar boven gaan en dezelfde weg met de vrouw terug, dat is fout", legt De Feijter uil. Omdat de brand beneden vlakbij de trap was, moesten daar twee brandweerlieden bij staan alvorens collega's naar bo ven konden gaan. Wat bijna nie mand deed, was de rolstoel gebrui ken om het slachtoffer daarmee naar buiten te brengen. In de gemeentewerkplaats was pa niek ontstaan door een beginnend brandje. Dat moest geblust worden, maar eerst moesten twee beknelde slachtoffers bevrijd worden en één van hen gereanimeerd. „Een nieuwe regel was, dat als de bevelvoerder besloot hulpvoertuig 2 erbij te ha len, hij de- bemanning daarvan mocht inzetten." Dit voertuig was een bus met gereedschappen, waar in de Thoolse brandweerlieden Hans Priem en Corné van Gorsel zaten. Omdat zij geen deel uitmaak ten van de wedstrijdploeg, mochten ze alleen passief meedoen. „Ze heb ben de wedstrijd negen keer ge speeld, alle bevelvoerders hadden de nieuwe regel kennelijk goed ge lezen", zegt De Feijter. Bij de prijs uitreiking 's avonds kreeg het twee tal daarom als blijk van waardering de prijs die over was omdat Drei- schor had afgemeld. De Thoolse commandant legt uit dat het niet zozeer om het winnen gaat, als wel om de leermomenten die een ploeg ervaart door de onafhankelij ke beoordeling. „Hoofdzaak is im mers de kwaliteitsmeting. De jury beoordeelt tussen de 130 en 140 as pecten." Bij de hogedrukwedstrijd waren twee Thoolse juryleden: Rien van Duuren uit Sint-Philipsland en Leo van Poortvliet uit Sint-Anna- land. Burgemeester Nuis reikte zaterdag de prijzen uit. Dat gebeurde in Haestinge, waar 188 mensen - brandweerlieden en bij de wedstrij den betrokkenen - na afloop geno ten van een broodmaaltijd. De uit slag is als volgt, waarbij de beste drie doorgaan naar de volgende ron de (bij 112 is dat de kwartfinale, bij hogedruk de halve finale). Klasse 112: 1. Heythuysen 1628 p; 2. 's-Heer Arendskerke 1516 p; 3. Baarland 1504 p; 4. Bruinisse 1496 p; 5. Borssele 1494 p; 6. SGB To- renweg 1460 p; 7. Zierikzee 1414 p; 8. Kerkwerve 1226 p; 9. Schoondij- ke 996 p. Hogedruk: 1. 's-Gravenpolder 1722 p; 2. Kamperland 1668 p; 3. Axel 1634 p; 4. Oosterland 1586 p; 5. Kloosterzande 1574 p; 6. Brou wershaven 1572 p; 7. Sas van Gent 1570 p; 8. Scharendijke 1540 p; 9. Yerseke 1522 p; 10. Domburg 1480 p; 11. Biervliet 1452 p; 12. Wemel- dinge 1442 p. Zaterdag doet de blusgroep Sint- Philipsland in Vogelwaarde mee aan een wedstrijd hogedruk, op 2 juni spelen Stavenisse en Sint-Annaland in het Noord-Limburgse Bergen, en op 23 juni komt de duikploeg van Tholen in actie in Vianen. Emergis houdt zaterdag een ont moetingsdag voor kinderen van ou ders met psychische of verslavings problemen. Het centrum voor geestelijke gezondheidszorg biedt de kinderen in het St. Willibrordcol- lege in Goes de kans om ervaringen te delen, te knutselen of gewoon een gezellige dag te beleven. Ook voor volwassen kinderen met ouders met psychische of verslavingsproble men zijn er diverse activiteiten ge pland. In Zeeland zijn naar schat ting 36.000 kinderen onder de 22 jaar, waarvan een ouder psychisch ziek of verslaafd is. De ontmoe tingsdag maakt deel uit van de acti viteiten die door het kenniscentrum van Emergis worden georganiseerd in het kader van een preventiepro ject. Deze jongeren lopen namelijk een verhoogd risico om zelf sociale, emotionele of gedragsproblemen te ontwikkelen. De dag wordt mede georganiseerd door bureau jeugd zorg, Aliévo. Eleos, Agathos, SM- WO, LSOVD en GGD Zeeland. Klaverblad Zeeland is een meldpunt over de belbus gestart. Uit signalen die binnenkwamen bij de organisatie bleek dat het nieuwe openbaar ver voersysteem voor veel onrust en on duidelijkheid zorgt. Reizigers kunnen tot het eind van deze maand het meld punt bellen, waardoor het Klaverblad meer zicht krijgt op de ervaringen van mensen met het openbaar vervoer én de belbus. Bij het meldpunt kunnen mensen ook suggesties voor goed ge bruik of andere inzet van de belbus deponeren. Op de vernieuwde websi te www.klaverbladzeeland.nl kan sinds kort een enquête worden inge vuld. In de ochtenduren kan men het meldpunt bereiken via het telefoon nummer 0113-212783. De gegevens worden vervolgens besproken met beleidsmakers en beleidsbeslissers. De stichting Sail4charity (zeilen voor het goede doel) organiseert 16 juni een watersportdag op de Oos- terschelde, rondom het Goese Sas. Er worden zeilwedstrijden voor ver schillende zeilboten gehouden. De opbrengsten van de dag komen ten goede aan het Koningin Wjlhelmin- afonds. dat zich inzet voor de strijd tegen kanker. De stichting Sail4cha- rity is opgericht door de Zeeuwse watersporters Raoul v.d. Visse en Pim van Hooijdonk en wil jaarlijks een watersportevenement houden voor een goed doel. Zeilers kunnen zich via de website www.sail4chari- ty.nl inschrijven, ook is hier meer in formatie over de stichting te vinden. Mitchel Oost rum (tweede van rechts) en Qui rien Bijl (links naast hem) speelden de hoofdrol in de kindermusical. Het is gebaseerd op de film Grease waarin John Travolta en Olivia Newton-John de hoofdrol vertolk ten. Het verhaal speelt zich af in de jaren vijftig en gaat over vetkuiven tegenover 'kakkers'. Grease is vet. Voor de achttien kinderen van acht tot dertien jaar was het begin wel spannend, maar van podiumvrees was al snel niets meer te merken. Ze beleefden er duidelijk plezier aan. Ze kregen er rode wangen van. Ook van de lampen die op hen gericht waren maar ook van de temperatuur in de zaal want op vrijdag was het al warm. De meisjes speelden in petti coats en de jongens in een leren jack. Allemaal in een kapsel uit die jaren. In een wisselend decor gaven de kinderen zich helemaal voor de musical. Het publiek genoot en liet zich horen door mee te klappen op bekende melodieën. Toen de vijf stoere jongens (the birds) met vetkuif hun versie van Greaselighting weergaven tegen het decor van een roze Cadillac, re ageerde het publiek massaal met ap plaus toen Danny (Mitchel Oos trum) over de auto heen sprong. Na de pauze was het decor veran derd in een bar met een jukebox. Al le achttien spelers stonden op het podium voor hun rol in het eind- feest. Het werd een swingende mas sa. Er werd flink gedanst op de rock and roll. Het publiek geniet genoot hoorbaar toen twee meisjes rond werden gezwierd door hun dans partner. Dat gebeurde ook bij de laatste scène toen het publiek met fluitsalvo's Sandy (Quirien Bijl) ontving toen ze ten tonele verscheen na een complete metamorfose: van f een tutje in een stoere meid. Samen met Danny danste ze op het nummer Your the one that I want, terwijl de andere spelers op de ach tergrond dansten. In dit laatste num mer nam de cast zwaaiend afscheid van het publiek. Dat bleef klappen en ging zelfs op de stoelen staan. De leidsters werden door de kinderen beloond met bloemen en geschen ken. Ook de vrijwilligers werden bedankt voor hun bijdrage aan Grease. De kinderen zorgden nog De vmbo-vestigingen van het Prin sentuin college in Halsteren en Steen bergen nemen afscheid van hun oude gebouwen met een reünie voor oud leerlingen en -leerkrachten. Er komt één nieuwe school in de wijk De Schans te Halsteren, binnenkort wordt het hoogste punt van de bouw gevierd. Ook heel wat Thoolse leer lingen hebben de afgelopen decennia een van beide scholen bezocht. In voor een toegift. Ze brachten een medley van liedjes uit de musical. Tonny Bijl kijkt terug op een suc cesvolle avond. „Het was een ge weldig publiek dat leuk en enthou siast reageerde op de liedjes die ze herkende. Maar de meeste eer gaat uit naar de kinderen die het met el kaar zo spetterend hebben uitge voerd." De volgende productie betreft een kerstmusical. De repetities beginnen in september. Halsteren is de Thomas mavo in de jaren zestig van start gegaan. De - agrarische - school in Steenbergen opereerde in het verleden onder de namen De Brug en AOC West-Bra bant. Het zestig jaar oude gebouw van deze school, aan de Ravelijnstraat, is zaterdagmiddag 23 juni het decor van een grote reünie. Op deze manier wordt er afscheid genomen van het gebouw. In Halsteren is er drie weken eerder, op zaterdag 2 juni. een reünie in de school aan de Buurtweg. Van twee tot zes uur zijn de reüniegangers welkom. Voor informatie en aanmel den kunnen ze terecht op internet www.reuniehalsteren.ontvangt.nl. Waar: Schoolstraat, Bonenblokstraat, Bou. Kooijmanstraat centrumgebied) Wanneer: tot 1 juni 2007 Wat: Bouw dorpshuis Vossenkuil etc. met 24 woon/zorg woningen. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken: tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Bitterhoekseweg Wanneer: Op zaterdag 12 mei 2007 tussen 20.00 uur en 03.00 uur Waarom: Schuurfeest Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer. Meer weten: Mw. M. Zegers-Vreede, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tholen.nl Waar: Burg. Bouwensestraat (gedeelte) Wanneer: Rond 21 mei 2007 (één werkdag) Wat: herstraten trottoir gelegen tussen Beatrixlaan en Scarpe Eelaan Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Scaldisstraat (gedeelte) Wanneer: Rond 17 mei 2007 (één werkdag) Wat: herstraten trottoir voor huisnummer 1 tot en met 11 Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Margrietlaan tussen de Molenweg en de Molenstraat Wanneer: 12 mei 2007 tussen 07.00 - 16.00 uur Waarom: Verkoping van de Hervormde Gemeente te Scherpenisse Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. M. Zegers-Vreede, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tho- len.nl Waar: Vier meistraat (evenzijde) Wanneer: 18 - 25 april 2007 Wat: herstraten rabbatstrook en parkeervakken (evenzij de) Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Jacoba van Beierenstraat (onevenzijde) en gedeelte Henri Dunantstraat Wanneer: 7-16 mei 2007 Wat: herstraten trottoir en gedeelte rijbaan (onevenzij de) 3. van Beierenstraat Wat: herstraten trottoir rondom parkeervakken kruising Henri Dunantstraat/Hogeweg. Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Voorstraat Wanneer: 30 april 2007 tussen 09.00 - 21.00 uur Waarom: Koninginnedag Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. M. Zegers-Vreede, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: vr@tholen.nl Waar: Van der Lek de Clercqplein ter zijde Poststraat/Voorstraat Wanneer: 30 april 2007 tussen 09.30 - 12.30 uur Waarom: Spelactiviteiten Koninginnedag 2007 Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. J. de Waal, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668365; e-mail: jdw@tholen.nl Waar: Ten Ankerweg (bouwterrein Ten Ankerflat) Wanneer: tot 1 augustus 2008 Wat: bouwverkeer nieuwbouw Ten Anker. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute voor school- route fietsers Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Zoekweg Wanneer: tot juli 2007 Wat: bouw Markiezaat College Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Schuttershof Wanneer: 26 april tot 4 mei 2007 Wat: herstraten schoolplein De Veste Gevolgen: overlast materialen aannemer Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Eendrachtsweg vanaf de Bebouwdendam Wanneer: Op zaterdag 12 mei 2007 tussen 07.00 uur en 16.00 uur Waarom: Evenement "Moederdag" Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer. Meer weten: Mw. M. Zegers-Vreede, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tholen.nl Waar: Visstraat/Kaaij Wanneer: Start juni 2007 Wat: herstraten trottoir Visstraat 30 tot Kaaij Gevolgen: verkeershinder/omleidingroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 18 mei aanstaande een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs of mevrouw C.M. Hage van de afdeling Volkshuisvesting, Milieu en Bouwkundige zaken, telefoon (0166) 668238/381. De inge brachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 14