Vuurwerk Openbare bekendmakingen Snelheid Informatie Display (SID) in de Bgm. Bouwensestraat in Scherpenisse Geen sirenetest op Nieuwjaarsdag Evenementenkalender Januari 2007 Agenda Geen oudejaarsgeknal bij de kerk tijdens de kerkdienst alsjeblieft! Gewijzigde openings tijden gemeentehuis tijdens de feestdagen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 52 Donderdag 28 december 2006 gemeente Tholen Het college van burgemeester en wethouders, de gemeenteraad en de medewerkers van de gemeente Tholen wensen u goede feestdagen en een voorspoedig 2007 De nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op dinsdag 2 januari a.s. vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. U bent van harte welkom! gemeente Tholen Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abonnement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gratis thuis ontvangen. Op papier via de brievenbus of digitaal via e- mail. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode 0166 - 657007 of bij de gemeente Tholen: 0166 - 668210. Of u stuurt een e-mail naar de afdeling voorlichting van de gemeente Tholen, voorlichting@tholen.nl. In verband met de komende jaarwisseling besteedt de Tholenderwijs nog wat extra aandacht aan het afste ken en kopen van vuurwerk. Het kopen en afsteken van vuurwerk is aan regels gebonden. Vuurwerk kopen mag alleen op 28, 29 en 30 december. Vuurwerk afsteken mag vanaf 31 decem ber 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Als iedereen zich aan de volgende punten houdt, blij ven de risico's van vuurwerk binnen de perken. Geef als ouder het goede voorbeeld en bespreek deze tips met uw kinderen. - Koop alleen vuurwerk van goede kwaliteit, waar een Nederlandse gebruiksaanwijzing bij zit. - Koop geen pakket Kindervuurwerk voor de kleintjes. Koudvuur bestaat niet, vuurwerk voor kinderen evenmin. - Lees de gebruiksaanwijzing van te voren. In het donker kun je niet lezen. - Steek vuurwerk alleen af tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van 2007 (en alleen buiten!). - Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een brandende sigaar of sigaret. - Houd minimaal 6 meter afstand. - Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande wei geraars, of leveren ze andere ontstekingsproblemen. - Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. - Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensgevaarlijk. - Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles, graaf de fles in de grond, zodat hij niet kan omvallen als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevroren, dan kan de fles gedeeltelijk met zand worden gevuld. - Ruim na het afsteken zo veel mogelijk de rommel op; daarmee voorkomt u, dat er de volgende dag allerlei "weigeraars" worden verzameld en opnieuw afgestoken. Voor de jeugd is er via internet een leuk en educatief vuurwerkspel. Op een leuke manier leert de jeugd wat er wel en niet mag met vuurwerk. Om het spel te spe len gaat u naar www.brandweer.nl/vuurwerkspel Een fijne en veilige jaarwisseling toegewenst! Op oudejaarsdag mag je vuurwerk afsteken zoveel je wilt. Leuk én spannend! Doe het wel veilig en houd rekening met anderen. Steek daarom tijdens de kerkdienst op oudejaarsavond geen vuurwerk af in de buurt van de kerk. De aanwezigen hebben daar echt last van. Bedankt voor je medewerking. Do. 21 dec 2006 09.00 uur Vergadering Welstandscommissie*) Ma. 25 dec 2006 Gemeentehuis gesloten i.v.m. Kerstmis Di. 26 dec 2006 Gemeentehuis gesloten i.v.m. Kerstmis Vr. 29 dec 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Giëntenraad Ma. 01 jan 2007 Gemeentehuis gesloten i.v.m. Nieuwjaar Di 02 jan 2007 Gemeentehuis in de ochtenduren gesloten Di. 02 ian 2007 19.30 uur Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur Vr. 05 ian 2007 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Ma. 08 jan 2007 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Vr. 19 ian 2007 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Ma. 22 jan 2007 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Datum wijkt af van regulier vergaderpatroon In verband met Kerst en Oud&Nieuw zijn er geen B&W vergaderingen op dinsdag 26 decem ber 2006 en dinsdag 2 januari 2007. Als er in de agenda geen plaats genoemd wordt, dan wordt deze activiteit gehouden in het gemeentehuis. Voor meer informatie (o.a. agen da's): zie www.tholen.nl (bij Nieuws en agenda of Gemeentebestuur). Markt 1 - 5 4695 CE Sint-Maartensdijk Ingekomen bouwaanvragen Van Zeylstraat 18 (Oud-Vossemeer): het bouwen in afwijking v/e verleende vergunning Oudelandseweg 2 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een glastuinbouwbedrijf Nieuwlandseweg 290 (Sint-Annaland): het bouwen van een chalet met berging Molenstraat 41 (Poortvliet): het oprichten van een overkapping schutting Achter 'T Bos 10 (Sint-Maartensdijk): het plaatsen van een dakkapel Prins Hendrikstraat 20 (Sint Philipsland): het vernieu wen en vergroten dakvenster Duivekeetseweg 6 (Oud-Vossemeer): het plaatsen van een akkerbouwloods Ambachtsweg ongenummerd, Tholen: het oprichten van een vakwerkmast tbv mobiele communicatie Gorishoeksedijk 23 (Scherpenisse): het bouwen van een hangaar Bosweg 7 (Sint-Annaland): het vergroten van de woning Nieuwstraat 40 (Sint-Annaland): het bouwen van een garage Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 8 januari 2006 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen vanaf woensdag 3 janauri tot en met vrijdag 5 januari 2006 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtge vers/ ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Molenstraat 31 (Oud-Vossemeer): het vergroten van een tuinhuis, verz. 18 december 2006 Schelpkreekstraat 20 (Sint Philipsland): het bouwen van een berging, verz. 18 december 2006 Hoenderweg H 409 (trapveld) St Annaland: het plaat sen van een ballenvanger, verz. 18 december 2006 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Bouwen in afwijking met geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om een reguliere bouwvergunning ingediend door de heer R.M. Schout, Javadijk 50 te Sint- Annaland, voor het verbouwen van een woning op het perceel kadstraal bekend sectie G, nummer 00058 en plaatselijk bekend Javadijk 50 te Sint-Annaland. Het bovengenoemde bouwplan is strijdig met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Kom Sint-Annaland" aangezien er gebouwd gaat worden in de bestemming "tuin". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan en aan dit bouwplan medewerking te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om gedurende 6 weken, van 28 december 2006 tot en met 8 februari 2007 naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burge meester en wethouder van Tholen. Het ontwerpvrijstel- lingsbesluit, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 15.00 uur (met uit zondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende de genoem de termijn een afspraak maken met de heer A.M. Dunlop, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166- 668380. Van mondelinge zienswijzen zal een verslag wor den opgesteld. MILIEU Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: J. van der Waal, Bram Groenewegeweg 10 te Poortvliet, voor het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Bram Groenewegeweg 10 te Poortvliet. Deze veranderingen leiden niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan door de milieuver gunning van 12 juni 2006, nummer 104/IIIvmb reeds wordt toegestaan. Deze milieuvergunning behoeft naar aanleiding van deze melding geen wijziging. De voor schriften behorende bij de vergunning blijven onverkort van toepassing. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 28 december 2006 gedurende zes weken ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kantoortijden worden ingezien. Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaar inbrengen gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk onder vermelding van "bezwaarschrift". Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waarte gen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Gemeentelijke Ontwikkeling telefoon 0166-668389 of 0166-668381. GEMEENTEBLAD 09-2006 Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder, tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is Gemeenteblad Tholen num mer 09-2006. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van Tholen van 19 december 2006 tot: a. intrekking van het besluit van 2 augustus 2005 waarbij als de gemeenteambtenaar, bedoeld in arti kel 231. tweede lid, onderdelen b en c van de Gemeentewet en artikel 1, tweede lid van de Wet Van 23 oktober tot 8 november 2006 heeft de SID in de Bgm. Bouwensestraat in Scherpenisse gehangen. Daarna van 20 november tot 6 december 2006 in de andere rijrichting. De SID registreert van alle passerende voertuigen de snelheid. Als dit boven de ter plaatse geldende snel heidslimiet (30 km/uur) is, dan krijgt de chauffeur een boos gezichtje te zien. Als de snelheid onder het maximum ligt, komt het lachende gezichtje te voor schijn. Deze vorm van snelheidsmeting past in de tweede fase van het landelijke programma "Duurzaam Veilig", waar de nadruk ligt op educatie en gedrag. Rijrichting naar Beatrixlaan In de meetperiode van ruim twee weken passeren er op de piektijden rond 15.00 uur circa 7 voertuigen per uur de SID. Vanaf 21.00 tot 09.00 uur is het heel rus tig met maximaal 3 voertuigen per uur. Verder kan onder andere uit de metingen worden opgemaakt dat ruim 50% van de bestuurders zich aan de geldende snelheidslimiet van 30 km/uur houdt. Slechts 8% rijdt harder dan 40 km/uur, waarvan slechts 3 voertuigen harder rijden dan 50 km/uur. Deze snelheidsgegevens zijn gemeten over 2 weken. Rijrichting naar Scarpe Ee laan In de meetperiode van ruim twee weken passeren er gemiddeld per dag op de piektijd tussen 17.00 en 18.00 uur circa 21 voertuigen de SID. Vanaf 23.00 tot 09.00 uur is het heel rustig met maximaal 3 voertui gen per uur. Verder kan onder andere uit de metingen worden opgemaakt dat bijna 40% van de bestuurders zich aan de geldende snelheidslimiet van 30 km/uur houdt. In deze rijrichting rijdt 18% harder dan 40 km/uur, waar van 19 voertuigen harder rijden dan 60 km/uur. Deze snelheidsgegevens zijn gemeten over bijna 2 weken. Deze en nog meer meetpunten worden gebruikt bij het uitdenken van herinrichtingen en zijn medebepalend voor de vraag of het nodig is om op bepaalde punten in te grijpen. De belangrijkste reden van de aanschaf van de SID is de opvoedkundige functie: het maakt de weggebruiker bewust van zijn rijgedrag. Vaak is een automobilist zich niet bewust van zijn snelheidsovertreding en rijdt hij te hard zonder dit in de gaten te hebben. Het sys teem maakt hem daarop attent en daardoor zou de automobilist zijn snelheid terug moeten brengen. Heeft u vragen of opmerkingen over de SID, dan kunt u contact opnemen met Leny Jansen-van Deelen van de afdeling Openbare Werken, doorkiesnummer 0166- 668237 of via e-mailjansen.h@tholen.nl. Het gemeentehuis is op maandag 1 januari 2007 (nieuwjaarsdag) en dinsdagochtend 2 januari 2007 gesloten. Normaal gesproken worden op iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur de sirenes in Nederland getest. Omdat het de eerste maandag van januari Nieuwjaarsdag is, vervalt de test van het landelijke sirenenetwerk. Vanaf heden kunt u iedere laatste donderdag van de maand de evenementenkalender voor de daarop volgende maand terugvinden in de Tholenderwijs. Hierin zijn ook de collectevergunningen aangegeven, zodat u weet of collectanten een geldige vergunning hebben. NAAM EVENEMENT DATUM Nieuwjaarsduik nabij de Bergse Diepsluis Maandag 1 januari 2007 Snerttocht te Poortvliet Organisatie Wandeltochten Poortvliet Zaterdag 13 januari 2007 Borden plaatsen en oplaten ballonnen in Oud-Vossemeer Carnavalsvereniging De Vlooientrappers Zaterdag 27 januari 2007 Collecte Child Aid in alle kernen Maandag 29 januari t/m zaterdag 3 februari 2007 Voor vragen of opmerkingen kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers (0166)668372. Schriftelijke reac ties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk, of per email naar zegers.m@tholen.nl. waardering onroerende zaken is aangewezen de heer H. van Vossen (functioneel leidinggevende van de cluster Financiën en Belastingen); b. aanwijzing van de heer H. van Vossen, functioneel leidinggevende van de cluster Financiën en Belastingen, als de gemeenteambtenaar, bedoeld in artikel 231, tweede lid, onderdelen b en c van de Gemeentewet, waarbij deze aanwijzing niet van toe passing is voor de onroerende-zaakbelastingen, de rioolrechten, de afvalstoffenheffing, de hondenbe lasting en de forensenbelasting omdat voor deze belastingen is aangewezen de directeur van de Gemeenschappelijke regeling samenwerking belastin gen en waardebepaling (SaBeWa). 2. Het besluit van de heer H. van Vossen, functioneel lei dinggevende van de cluster Financiën en Belastingen van 20 december 2006 om het vaststellen, bekendma ken en invorderen in eerste aanleg van een aantal gemeentelijke heffingen te mandateren aan diverse medewerkers binnen de gemeentelijke organisatie. 3. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van 15 december 2006 tot het samen met de gemeenten Borsele, Goes en Kapelle aangaan van de Gemeenschappelijke regeling samenwerking belastin gen en waardebepaling (SaBeWa). De raad heeft in zijn vergadering van 14 december 2006 toestemming aan het college verleend om deze regeling te treffen. Toelichting: Het college van burgemeester en wethouders heeft, met toestemming van de raad, besloten de werkzaamheden met betrekking tot een aantal gemeentelijke belastingen en de uitvoering van de Wet waardering onroerende zaken (Wet W0Z) met ingang van 2007 uit te gaan voeren samen met de gemeenten Borsele, Goes en Kapelle. Hiervoor is de Gemeenschappelijke regeling samenwerking belastingen en waardebepaling (SaBeWa) opgericht. Begin volgend jaar zullen wij u in deze rubriek hierover nader informeren. De besluiten genoemd onder 1 en 2 treden in werking met ingang van 1 januari 2007. Het besluit onder nummer 3 treedt in werking met ingang van de achste dag na publicatie van deze bekendmaking. Nadere informatie inzake bovengenoemde besluiten wordt u desgewenst gaarne verstrekt door de cluster Financiën en Belastingen, de heer H. van Vossen, telefonisch bereik baar onder nummer (0166) 668346. SABEWA Publicatie door het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke regeling samenwerking belastingen en waardebepaling (SaBeWa). Het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling SaBeWa maakt bekend dat zij heeft besloten tot: a: aanwijzing van de directeur van SaBeWa tot heffings ambtenaar; b: aanwijzing van de directeur van SaBeWa tot invorde ringsambtenaar; c: aanwijzing van de medewerkers van SaBeWa; d: aanwijzing van de medewerkers van SaBeWa jegens wie inlichtingenverplichtingen gelden; e: aanwijzing van de medewerkers van Mandaat BV tot deurwaarder; f: mandatering van bevoegdheden in bepaalde gevallen met betrekking tot het toepassen van de hardheidsclau sule het kwijtschelden van boetes, het instellen van cassatie. Publicatie door de directeur van de Gemeenschappelijke regeling samenwerking belastingen en waardebepaling (SaBeWa). De directeur van de gemeenschappelijke regeling SaBeWa maakt bekend dat hij beleidsregels heeft vastgesteld voor het aanwijzen van een belastingplichtige en van een W0Z- belanghebbende in een keuzesituatie. De ingangsdatum van de besluiten van het dagelijks bestuur en van de directeur is 1 januari 2007. Deze besluiten zijn onder volgnummers 1 tot en met 9 opgenomen in het "Register van algemeen verbindende voorschriften SaBeWa" dat voor iedereen kosteloos ter inzage ligt bij de publieksbalie in het Stadskantoor, M.A. de Ruijterlaan 2 te Goes. BESTEMMINGSPLAN Speelmansplaten Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke, Economische, Recreatieve en Onroerende zaken van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 14 december 2006: 1. het Ruimtelijk toetsingskader behorend bij het bestem mingsplan Buitengebied 2e herziening (Speelmansplaten) heeft vastgesteld en 2. gewijzigd heeft vastgesteld 2e herziening Buitengebied (Speelmansplaten) Het bestemmingsplan heeft betrekking op het recreatiege bied dat gelegen is ten oosten van de Oesterdam en op het aangrenzende Zoommeer. Het bestemmingsplan beoogt het huidige recreatieve gebruik en de toekomstige recreatieve ontwikkeling te regelen. De belangrijkste ken merken van de toekomstige ontwikkeling zijn de bouw I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 9