'Werken met een dragline is mooier dan met moderne kraan' Vijfde lustrum volkskerstzang kent 'minder hoog grijsgehalte' Een leesboek en mandarijnen Wim van Vossen stopt na 46 jaar bij firma Moerland Plaatselijk nieuws Toolbox Te vroeg Grotere kap woning Klipper Donderdag 28 december 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Een hele dag op een kraan zitten kun je wel tot je hon derd wordt, zegt machinist Wim van Vossen uit Tholen. Maar toch gaat de bijna 61 jarige met pensioen. Donder dag voor de kerst leverde hij de kraan en de schop in bij de firma Moerland in Sint-Annaland. Van Vossen ging als 14-jarige aan de slag en bleef ruim 46 jaar bij dezelf de werkgever. Echt handwerk Paspoort De 25ste volkskerstzang in Haestinge trok zaterdagavond ruim 300 bezoekers. Dat was meer dan verwacht. Er ston den 250 stoelen gereed, maar er moesten nog eens bijna tachtig stoelen bij voor de vernieuwde opzet. Zonder Smalstads mannenkoor maar met het gospelkoor Clarity. Op achtergrond Kerstverhalen in Scaldis Minder diepe garage Nieuwe hangar Winkel Duine V.d. Gouwe de beste Stuur oplossing in van de kerstpuzzel Kerstdiner in Raed'uus Tuinmuur Show Vredesduif uitgesteld De laatste paar maanden was de firma actief in Wissenkerke op Noord-Be veland waar de riolering vervangen moest worden. Moerland neemt veel werk aan in Zeeland. Tegenwoordig meer dan in de randstad. Van Vossen kwam overal maar begon als 14-jari- ge jongen op 15 augustus 1960 bij Moerland om er de rest van zijn loop baan te blijven. „Ik wou niet doorle ren. Daar had ik zo'n hekel aan. Mijn vader vond dat ik naar de ambachts school in Sint-Maartensdijk moest gaan om een vak te leren. Hij zei wordt toch timmerman of metselaar, maar ik had een bloedhekel aan school. Negen van de tien jongens ging er naar toe. Als ik het niet wilde, moest ik wel mee naar het land, zei mijn vader. Ik ging eerst bij Jan van Dijke in de zilverjuun werken. Ik stond bij de schilmachine. Dat was natuurlijk zomaar seizoenswerk. Mijn oom Johannes Moerland, de baas van het aannemersbedrijf, wist dat en bel de me op een vrijdag of zaterdag of ik 's maandags hen kon komen werken. Van Dijke vond het goed en zo kwam ik bij Moerland terecht bij mijn neef jes Jan Moerland de zoon van de baas, en Wim Mosselman." Het eerste karwijtje herinnert Van Vossen zich nog als de dag van giste ren. In de Broeksweg moest een dui ker gemaakt worden. Om de metse laars in de bouwput hun werk te laten doen, moest het water uit de put ge- Bij de firma Moerland worden er maandelijks zogeheten tool- boxmeetings gehouden (tool box is engels voor gereed schapskist). „Dat gebeurt in de schafwagen. Er worden dan zaken besproken over veilig heid, milieu en welzijn. De uit voerder schrijft dan een paar punten op. Hij heeft dan gezien dat er iemand zonder gehoor- bescherming achter de trilma- chine heeft gelopen. Ook wordt er streng op toegezien hoe we puin scheiden van ijzer en hout. Dat is nodig om de kwaliteit te bewaken." pompt worden. „Dat moest toen nog met een handpomp, de kattekop. De hele dag moest ik pompen, de hele dag bukken. Als je even niet pompte dan stond het water bij die mannen tot aan de rand van hun laarzen. De volgende ochtend had ik verschrikke lijke pijn in mijn rug. Toen mijn va der me uit bed riep, zei ik dat ik dat niet kon. Wat, riep hij denk je dat ik nooit pijn in mijn rug heb? Ik ben dus gewoon teruggegaan maar het werd toen zo opgelost dat we om beurten pompten, elke kwartier iemand an ders. Dat is een heel groot verschil met nu. Nu werken de kattekoppen allemaal op een motor. Je trekt maar aan een touwtje en ze pompen." Van Vossen herinnert zich nog wel een zwaar karwei uit de beginjaren. Bij de firma Ribbens aan de haven in Bergen op Zoom moest er in de hal van het bedrijf een vloer verwijderd worden. „Dat werd toen gedaan met de pikhouweel, de pijos. Dan stond je de hele dag puin los te kappen. Dat was zo zwaar dat we om de vijf mi nuten wisselden. Als dan de één kap te, dan deed de ander het puin in een kruiwagen en een derde reed het weer naar buiten naar de vrachtwagen." Dat gaat nu allemaal een stuk makke lijker met de machines. Maar we mo gen ook geen zwaar werk meer doen." Zelfs trottoirbanden mogen volgens Van Vossen niet meer met de hand worden gezet. „Ze wegen 90 kilo. Ze worden nu met een minikraantje ge zet. Ze worden in een tang geklemd en aan een ketting opgetild. Maar er zijn ook al kraantjes die hebben zuig nappen waarmee ze de banden vast pakken en ze zo op hun plek leggen." Toch is het straatwerk nog steeds zwaar werk. zegt Van Vossen. „Ze roepen in Den Haag nu wel dat ieder een op zijn minst tot zijn 65ste of lan ger door moet werken, maar dat zijn mensen die op kantoor zitten. Zij zouden eens de hele dag met hun kop naar beneden moeten staan. Dan spraken ze wel anders." Ook is het werktempo in de loop der jaren omhoog gegaan. In de schaft- wagen hangt nu een werkschema, vertelt Van Vossen. „Dat is tegen woordig overal zo. Dat is natuurlijk ook een manier om de mensen een Van Vossen was ooit al om twintig voor twee op het werk. „Mijn moeder had de grote en kleine wijzers van de wekker door elkaar gehaald. Ik moest om zes uur bij de schuur in de Schoolstraat zijn. Ik ging er op de fiets heen. maar zag maar geen mensen op straat. Dat vond ik al vreemd. De deuren van de schuur waren dicht. Ik keek toen eens goed en zag dat het twintig voor twee was. Toen ik terugkwam stond ze al in het deurgat te lachen." Wim van Vossen begon als smeerjongen en werd kraanmachinist. beetje onder druk te zetten. In week zoveel moet dit en in week zoveel moet dat klaar zijn. Is het werk niet op tijd klaar dan krijgt de werkgever een boete van zoveel euro's per dag. Vroeger werd daar niet naar gekeken of het een week eerder of later klaar was. Als het nu tegenloopt, dan wor den er gauw een paar man bij gehaald om het werk af te krijgen. Zijn neefs Jan Moerland en Johan Mosselman waren machinisten. „Neef Jan vroeg of ik smeerjongen wilde worden toen we op een zater dagmiddag op de voetbalweide ston den. Maar ik moest het wel eerst aan mijn moeder vragen want het was na tuurlijk vuil werk. Je overall zat on der de smeer en stonk naar gasolie. De rupsen van de draglines moesten worden gesmeerd. Dat moest je al rij dende doen. Ook moest je op je hur ken zittend onder de kraan. En in de schaftijd leerde ik er spelenderwijs mee rijden." Van Vossen werkte lange tijd in Rot terdam waar de firma sportvelden, volkstuincomplexen en plantsoenen aanlegde. Toen werd nog gebruik gemaakt van draglines of draadkra nen, zoals Van Vossen ze noemt. „Dat was nog het echte handwerk. Nu kan een leek na een paar dagen al de hydraulische kraan bedienen, maar toen moest je de bak er uit gooien. Lichtte je je voet te veel op van het pedaal, dan gooide je een deuk in een vrachtwagen. Dat was heel precies werk." Van Vossen bewaart er goede herin neringen aan. Op de dragline was er de hele dag werk. „Ik werkte veel liever in de plantsoenendienst dan in het straatwerk. Nu moet je soms 30 tot 40 keer per dag uit de kraan om ander straatwerk te doen. Soms moet je voor een paar bakjes zand weer op de kraan. Iedere keer dat ge wissel, gaat op den duur - zeker als je ouder wordt - tegenzitten." Toen de firma actief was in het Zuid- Hollandse maakte Van Vossen ook lange dagen. „Eind jaren zestig gin gen we zelfs naar Pijnacker, Bos koop, Leidersdorp om er vijf of zes voetbal- en tennisvelden aan te leg gen. Dat waren grote karweien. Dat was 's ochtends om vijf uur rijden om zeven uur op het werk te komen. Dan reden we tot Zevenbergen en dan namen we een 'peedijkje' om binnendoor te rijden. Dan werkten we tot kwart voor vijf, vijf uur want toen werkten we nog negen uren per dag. Om kwart over zes, half zeven was ik dan weer thuis. Maar ik train de in die tijd ook de jeugdelftallen van WHS. En moest om half zeven weer gaan trainen. Dan had mijn moeder al het eten klaargezet. Ik pikte dan al een stukje vlees als ik aan kwam vliegen en rende dan naar boven om mijn trainingspak aan te doen." De route naar Rotterdam en Pijnacker was lang. Van Vossen was 's avonds laat thuis. Hij trainde drie jeugdelftal len op een avond. Dat zou hij 36 jaar lang blijven doen. Ook toen hij vanaf 1979 in Tholen ging wonen. In 2000 werd hij tot erelid van WHS be noemd. Van Vossen is in hart en nie ren een WHS-man, maar gaat de laat ste tijd minder vaak kijken bij het eerste omdat ze 'vaak verliezen.' Hij is ook wel eens bij Tholense Boys ge vraagd om te assisteren, maar dat kan hij niet over zijn hart verkrijgen. „Ere-lid van WHS en dan bij Tholen se Boys actief worden, nee." Van Vossen is trouw aan zijn club, maar ook aan de firma Moerland. „Ik ben niet zo'n loper. Ik heb op het werk wel mensen zien weggaan naar andere aannemers, maar zij kwamen na een half jaar weer terug, Ze gaan lopen voor 10 gulden meer in de week, maar gingen met tegenzin naar hun werk. Er is niemand kwaad als je je best doet." Het werk verplaatste zich eind jaren negentig van de rand stad naar Zeeland. „We werken ook wel hier op het eiland. Maar ook op Walcheren. Naar Domburg is het een uur rijden, maar je zit nooit in de fi le." Mogen werknemers geen zware ge wichten tillen, ook het drinken van alcohol tijdens het werk is tegen woordig uit den boze. „Nog geen Hesje bier. Vroeger als het een halve dag regende en we moesten met vijf of zes man in de keet zitten dan was het van: zullen we niet eens lappen? Dan werd er een fles jenever gekocht en dan zag het ook nog eens blauw van de rook binnen want bijna ieder een rookte. Nu zijn het er nog maar een paar." Van Vossen weet nog dat ze toen ze in de plantsoenen werkte in de Maasstad om elf uur bij de koffie een borreltje namen en om één uur bij het eten er twee dronken. „Daar zat geen mens mee. Maar dat hoef je nu niet meer te proberen. Al vinden ze maar één flesje bier. Het is alle maal veel strenger geworden. Be drijven moeten voldoen aan allerlei eisen." Het bedrijf is ISO-gecertifi- ceerd (bedrijfsvoering en kwaliteit). Ook de veiligheidsvoorschriften moeten streng worden toegepast wil het bedrijf zich staande houden op een sterk concurrerende markt. Vei- ligheidskleding en schoeisel zijn verplicht. In de keet moeten brand blussers voorhanden zijn. Van Vossen mag dan wel een hekel hebben aan leren, hij haalde wel het veiligheidscertificaat. Een soort pas poort dat nodig was om aan te tonen dat je op de hoogte bent van allerlei voorschriften. „Dat is in het leven geroepen door de Shell. Zonder zo'n paspoort kom je het terrein niet op. Gemeenten zijn dat over gaan ne men." Van Vossen heeft ook een cursus voor bedrijfshulpverlening gevolgd. Ook met succes. Bij zijn 40-jarige jubileum werd Van Vossen in het zonnetje gezet. Samen met collega machinist Jaap Moerland kreeg hij een receptie in De Wellevaete aan geboden. Ze kregen een oorkonde en een penning van de Nederlandse vereniging van wegenbouwers. Van Vossen weet nog niet precies hoe hij zijn vrije tijd zal gaan invul len. Hij denkt erover te gaan vissen. „Het zal er van afhangen of ik vol doende vanaf de kant vang. Maar mijn neef heeft een bootje, dan gaan we samen op het water." Jagen doet hij al in de winter samen met zijn broer Han van Vossen. Maar wel licht gaat hij ook nog eten rondbren gen voor de warme maaltijdvoorzie ning. „Dan zal ik mijn auto er voor gaan inrichten." Muziekvereniging Euterpe en Cla rity werkten een nieuwe opzet uit. Na 24 keer samen met het mannen koor was het nu de beurt aan het 22- koppige gospelkoor Clarity dat op het podium in stemmig zwarte kledij op het podium achter de mu zikanten was opgesteld. Het was even wennen voor het publiek dat in groten getale naar Haestinge was gekomen. Niet alleen de combinatie tussen Euterpe en Clarity was nieuw, ook de bijdrage van kinde ren op de volkskerstzang. Traditio nele en hedendaagse kerstliederen wisselden elkaar af. En Clarity zong terwijl Euterpe het koor bege leidde. Ook dat was nieuw. De zang moest daarvoor wel versterkt wor den omdat de muziek anders de koorleden zou overstemmen. Nu waren beide partijen goed te horen. Het koor was verstaanbaar. Vice- voorzitter Manuela van Dijk van Clarity is zeer te spreken over het optreden. „Het was echt een happening. Van beide kanten, zowel van Euterpe als van Clarity, zijn de reacties positief. Ook van het pu bliek waren de reacties buitenge woon. We hebben veel complimen ten gekregen." Clarity bracht een Engelstalig re pertoire. Voordat de nummers wer den gezongen werd in het Neder lands uitleg gegeven voor degenen die het Engels niet machtig zijn. In het publiek zaten opvallend meer jongeren en kinderen dan in de voorafgaande edities. De kinderen in de zaal werden actief betrokken in het zingen van kerstliederen. Van Dijk: „Dat was even afwachten of het zou lukken, maar dat ging en het waren niet zozeer alleen de kin deren van de koorleden." De orga nisatie mikte op verjonging. Dat was in de zaal te merken. Er waren meer jongeren en kinderen. „Het grijsgehalte in de zaal was minder hoog." De 250 programmaboekjes waren ontoereikend voor het aantal be langstellenden. Volgend jaar zullen er meer gedrukt worden, zegt de vi- ce-voorzitter. „Maar dan pas zal blijken aan de opkomst op het echt heeft aangeslagen. Wij willen in ie der geval graag doorgaan." Diri gent Arjan Muller van Euterpe leidde beide gezelschappen als er samen werd gezongen en gespeeld. En wisselde van plaats als dirigent Mario Riedijk van Clarity het koor leidde als er gezongen werd. Rie dijk kwam wat later de zaal binnen nadat hij eerst een koor in Sint-An naland had geleid. Het zijn drukke tijden voor dirigenten. Ook voor zitter T. Steketee van Euterpe is te vreden over de nieuwe combinatie en de opkomst. „Het heeft onze verwachting overtroffen. Andere jaren zaten we steeds op 250 be zoekers. Daar hadden we ook stoe len voor gezet, maar dat bleek on voldoende." Afgaande op de reacties die Steketee heeft opge vangen mag hij zeer content zijn, zegt hij. „Het is een groot succes gebleken." Natuurlijk zijn er nog puntjes die voor verbetering vat baar zijn, zegt hij. De versterking van het geluid van de zang zorgde volgens Steketee zeker voor een meerwaarde. „Wel was het zo dat de apparatuur wat hard stond afge- temd. Doordat er geen monitors voor de koorzangers waren, kun nen ze niet aflezen hoe hard ze zin gen. Voor de mensen op de eerste rij was dat te hard. Die konden zich zelf niet horen zingen. Volgend jaar zullen we daar een mouw aan pas sen." Er was ook weer ruimte voor sa menzang. De avond begon met Ere zij God. Met het Komt allen te za- men waren het bekende nummers. Clarity zong onder meer Jesus Sa viour is coming. Samen met Euter pe: Ding Dong Merrily on High, Mary's Boychild en Love shine a light. Voor de kinderen werd door Marjon Atres een Bijbelverhaal gelezen. De kinderen mochten voor het podium plaats nemen en zongen aansluitend ook liedjes. Dit keer was er ook alleen een toe spraak van burgemeester W. Nuis. Hij opende de avond en stond even stil bij het vijfde lustrum van de volkskerstzang. „Dat is voor de or ganisatie en voor u allen een felici tatie waard." Hij was verrast door de volle zaal. Wel was er enige verwarring geweest over de aan vang. Gewoonlijk begon de avond om half acht, nu om acht uur. Nuis stond ook even stil bij het stoppen van het mannenkoor. Er was al wel uitgebreid afscheid van genomen op het laatste concert eerder dit jaar. „Waarom heeft het koor niet even gewacht om de 25ste keer mee te doen, denk je dan, maar het koor moest eenmaal een keer stop pen. Ik wil van deze plaats het mannenkoor bedanken." Nuis wees op de andere opzet van de volkskerstzang. Hij zei dat het meer gericht is op jongeren en kin deren. En dat ook geen predikant en pastoor geen overdenking meer uitspreken. „Dat is een bewuste keus. Pastoor Van den Brüle zou ook vanwege zijn gezondheid niet meer in staat zijn dat te doen." Voor Nuis was de kerstgedachte nog springlevend. „Komt allen te samen, jubelend van vreugd. Ik hoop dat dit voor iedereen geldt. En dat dit een gelegenheid is om mensen te ontmoeten. Voor som migen is de volkskerstzang een oa se in de woestijn, voor anderen is deze avond een gelegenheid waar u gewend bent om naar toe te gaan. Ik ken uw motieven niet, maar ik ben blij dat u gekomen bent." Wat onveranderd was, was dat de avond in het teken stond van het na derend kerstfeest. Volgens Nuis wordt er op een verschillende ma nier uiting aan gegeven. De burge meester zei het feest uit te leggen als de geboorte van de zoon van God. „Een familiefeest, de bekend ste christelijke feestdag." De burgemeester waarschuwde voor de eenzaamheid onder men sen, als een van de grote gevaren voor de toekomst. „Lopen straks al le contacten alleen nog via internet of slaan we de armen nog om elkaar heen? De kerstboodschap raakt op de achtergrond. Voor mij is het al tijd nog de komst van de vrede vorst, de geboorte van Gods zoon. Bewijzen kan ik het niet, geloven wel." Voor Nuis was het ook de bood schap van vrede en geluk. De ander vergeven en het goede behouden, maar ook het vermogen warmte aan anderen te geven. Daar aan vast houden is volgens de burgemeester een hoopvol streven, 'ondanks de uitzichtloze situatie voor velen.' Steketee bedankte aan het eind van de avond Clarity die samen met Eu terpe de combinatie aandurfde. „Het was moedig om met ons in het diepe te springen." Hij complimen teerde het gospelkoor. Maar hij be dankte ook de mensen die de tech niek, het decor en de decoratie ver zorgden. Waaronder een aantal van Rehoboth die de volgende avond de kerstnachtdienst in Haestinge hield. Hij vroeg ook aandacht voor de ex tra kosten die gemaakt moesten worden om geluidsapparatuur in te huren. Bij het verlaten van de zaal bleken de bezoekers de boodschap goed begrepen te hebben. „Het was bijna de helft meer dan vorig jaar." De welstandscommissie kon zich on langs in grote lijnen vinden in de aan gepaste tekening voor de woning van A. Mijnster aan Klipper 10 in Sint- Annaland. De nieuwbouw vindt plaats op een licht gerend perceel wat de inpassing in het straatbeeld be moeilijkt. Aanvankelijk had Mijnster de voorgevel naar achteren gesitueerd maar was daar na opmerkingen in de commissie op terug gekomen. In het ontwerp is meer de plattegrond van het perceel gevolgd waardoor de wo ning aan de voorkant aan ruimte wint. De hoofdvorm van de woning was volgens architect T. Jansen nu ook duidelijker. De kap is met twee gra den steiler en dat had de voorkeur van de commissie. Nu de woning naar voren komt, valt het gebouw volgens burgerlid L. Deurloo niet meer weg in de straat. Aan de achter- en zijkant van de wo ning wil Mijnster een aanbouw, maar omdat het groter is dan twaalf vier kante meter is er een wijziging van het bestemmingsplan. Aan de voor zijde aan de woning waren toogvor- men getekend boven de entree en de ramen. Jansen vroeg zich af of die vormen overal nodig waren of dat Mijnster alleen de entree kon bena drukken. Mijnster vroeg zich wel af of hij er nog ruimte was voor een dak kapel of een erkertje. Tijdens de vele kersh'ieringen hebben weer tientallen kinderen op Tholen en Sint-Philipsland hun traditionele geschenken gekregen. Op de basisschool, zondagsschool of de jeugdclub werden vele kinderen blij gemaakt met een leesboek en een zak vol fruit en snoep. Zo ook de vierjarige Eva Duine en de vijfjarige Sam Bevelander uit Sint-Annaland die trots hun boek Waar is de maanlaten zien en hun zak met mandarijntjes, een appel en snoep. Ze ontvingen die Eerste Kerstdag in de hervormde kerk van Sint-Annaland tijdens het kinderkerstfeest van zondagsschool en tienerclub de Zaaier en kinderclub de Boemerang. Vervolg van pagina 2 In Scaldis Naturalis vierden de Platte landsvrouwen onlangs hun jaarlijkse kerstviering. Na de welkomstglüh- wein, opende de voorzitter de bijeen komst. Zij heette iedereen van harte welkom, in het bijzonder Rie Geluk die na lange afwezigheid - weliswaar in een rolstoel - weer aanwezig was. Hierna las ze het kerstevangelie voor en opende het warm en koud buffet wat enkele leden hadden klaarge maakt. Els Bomhof luisterde de over op met prachtige kerstverhalen afge wisseld met muziek uit haar meege brachte draaiorgeltje. De avond werd afgesloten met het zingen van Stille nacht. Bij het afscheid werden de da mes nog verrast met een kerstattentie. Scherpenisse Het college verleent in principe haar medewerking aan het bouwen van een garage aan de Kerkstraat 15, als de oppervlakte van de berging wordt aangepast. De welstandscommissie vond namelijk dat de geplande garage met een diepte van vijftien meter te 'massaal' is en stelde daarom een maximale diepte van negen meter voor. Akkerbouwer P.P.C. Versluijs kreeg van de welstandscommissie groen licht om een hangar van 40 bij 26 me ter te bouwen. Het wordt een hal met een donkergrijs dak. Ondernemer A. Duine mag van de welstandscommissie een winkelruim te plaatsen aan de Spuidamstraat. Ze ging akkoord met de vorm en de kleurstelling. Het moet overeenko men met het gebouwtje bij het pomp station dat er al staat. Het plaatsen van een winkel voldoet echter niet aan het bestemmingsplan. Schuttersvereniging Cloveniersgilde heeft zaterdag haar winterschieting gehouden. Het was een schieting voor het eigen gemiddelde. Conja v.d. Gouwe zat het dichtst bij haar gemid Uiterlijk zaterdag 6 januari 2007 dienen de oplossingen binnen te zijn van dc kerstpuzzel in de Eendrachtbode. Goede inzendingen maken kans op één van de tien prijzen. Stuur uw oplossing naar Eendrachtbode. de Thoolse Courant, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland. E-mailen is ook mogelijk naar kerstpuzzel <ë>een- drachtbode.nl U kunt de oplossing ook in de bus doen van ons kantoor aan de Nieuwstraat 4 in Sint-Annaland. delde en won de schieting. De uitslag was als volgt: 1Conja v.d. Gouwe 0 (precies op haar gemiddelde); 2. André van Dijke -0,02; 3. André Ver- woert -0,04; 4. Frans Nieuwenburg +0,08; 5. Kees Jansens -0,1; 6. Joan van Dijke -0,16; 7. Koos Polsema +0,46; 8. Jos Ridderhof -0.67; 9. Peter Suurland -0,68; 10. Robin Verwoert - 0,8; 11. Hans Kloet -0.97; 12. Dick van Gijlswijk -1,03; 13. Toos de Wil de -1.13; 14. Roy Nieuwenburg -2,08. 36 leden van de Plattelandsvrouwen kwamen bijeen voor de kerstviering in 't Ouwe Raed'uus. De dames geno ten van een oud en warm buffet. Tus sendoor werden gedichten v<x>rgele- zen en een kerstverhaal verteld. Het BZB-ensemble uit Tholen verzorgde het muzikale gedeelte. Na het zingen van Ere zij God wenste de voorzitter iedereen gezellige kerstdagen. Aan het Berkenpad 29 kan J.A. Va ders een tuinmuur plaatsen. De wel standscommissie had er geen bezwaar tegen. De jaarlijkse tent<x>nstelling van post duivenvereniging De Vredesduif is uitgesteld. De tentoonstelling zou af gelopen weekend plaatsvinden in café Druiventros, maar is wegens een sterfgeval een week uitgesteld. De duiven zijn komende zaterdag vanaf drie uur te bezichtigen in de zaal bo ven het café. Vrijdag en zaterdag draait het rad van avontuur, de beken de eitjesverkoop start om vijf uur. Het gospelkoor Clarity treedt tijdens de volkskerstzang in Haestinge voor het eerst op met Euterpe.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 11