Tholenderwijs TIIOLEN Tholenderwijs Langere verkooptij d woningen maakt de Tholenaren nerveus Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Openbare bekendmakingen li' Bazen: prijsverschillen nog nooit zo sterk als de laatste jaren OESO: Afschaffen hypotheekrenteaftrek Blauwe zone blijft in centrum 5500 euro voor museum Meestoof 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 december 2006 week 52 Donderdag 28 december 2006 Huisvuilinzameling rond kerst en oud nieuw servicenummer 0900 44 33 333 (bereikbaar Oud-Vossemeer Sint-Annaland Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 De periode dat een woning in de diverse woonkernen van de gemeente Tholen te koop staat, wordt steeds langer. Voor inwoners die naar een zorgcentrum ver huizen of hun woning ver kopen en vervolgens gaan huren, maakt dat niet zo veel uit. Maar degenen die hun woning te koop heb ben gezet en intussen een andere woning hebben ge kocht, worden toch knap nerveus als er voor het ou de huis amper kijkers ko men opdraven. Kredietkraan Rente blijft nog lang aftrekbaar Veel ruimte Geen risico Onvoorstelbaar Blije gezichten Stavenisse Baldadigheid bestraft met 'fooi' Dure hondenbeet op werkdagen van 08:00 tot 17:00 uur). Kerstmis Tijdens eerste en tweede kerstdag op maandag 25 december en dinsdag 26 december heeft de Zeeuwse Reinigingsdienst geen huisvuil ingezameld. Het inzamelschema kunt u ook vinden op de site www.zrd.nl onder onderwerp "Inzameling" en vervolgens "Inzamelschema's". De routes van 26 december zijn verplaatst naar zater dag 30 december. De gft-containers in Poortvliet en Scherpenisse en de restafvalcontainers in Sint Philipsland worden dus nog opgehaald! Nieuwjaarsdag De inzamelingen op Nieuwjaarsdag maandag 1 januari 2007 worden verplaatst naar zaterdag 6 januari 2007. Tholen stad 1 januari restafval - wordt ingezameld op zaterdag 6 januari. Oud Vossemeer1 januari gft-afval - wordt ingezameld op zaterdag 6 januari. Raadpleeg ook het huis aan huis verspreide inzamel schema van de Zeeuwse Reinigingsdienst of bel het Waar: Schoolstraat, Bonenblokstraat, Bou. Kooijmanstraat centrumgebied) Wanneer: tot 1 juni 2007 Wat: Bouw dorpshuis Vossenkuil etc. met 24 woon/zorg woningen. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Vroonstede Wanneer: tot eind december 2006 Wat: Aanleg trottoirs en parkeervakken in Tjalk, Klipper en Smalschip Aanpassing rijbaan Dorpsweg en parkeerterrein sport velden Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Verplaatsing bushalte in week 48 (=27 november tot 2 december 2006): Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668256; email: jpo@tholen.nl Waar: Bronsgeestweg en Spastraat Wanneer: medio januari 2007 tot eind februari 2007 Wat: Woonrijpmaken bedrijventerrein Veilingweg. Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668256; email: jpo@tholen.nl Waar: Ten Ankerweg (bouwterrein Ten Ankerflat) Wanneer: tot 1 augustus 2008 Wat: bouwverkeer nieuwbouw Ten Anker. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute voor school- route fietsers Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Vliethof/Jan van Bloisstraat Wanneer: tot eind januari 2007 Wat: inrichting rondom Vijfhoek Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W. Polderman, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668256; email: jpo@tholen.nl Waar: Zoekweg Wanneer: tot juli 2007 Wat: bouw Markiezaat College Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Kerkenpad (trottoir tussen Markt en Regentessestraat) Wanneer: start le kwartaal 2007 Wat: aanpassing trottoir Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Hertenkamp/Zuid-Oudaan Wanneer: start le kwartaal 2007 Wat: aanpassing bestrating op kruispunt Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Touwslagersdreef Wanneer: start le kwartaal 2007 Wat: aanleg 4 parkeervakken tussen de panden Touwslagersdreef 12 en 14 Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Veel werkzaamheden liggen stil tussen 23 december 2006 en 8 januari 2007. Dit wordt bepaald door de aannemer. ESSE van 74 recreatiewoningen, een horecagelegenheid en een outdoor adventure park. De wijzigingen houden hoofdza kelijk verband met het vaststellen van een ruimtelijk toet singskader en in verband daarmee een verdere verfijning van de voorschriften. Het ruimtelijk toetsingskader en het vastgestelde bestem mingsplan liggen met ingang van 29 december 2006 gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage in de open bare leesruimte van het gemeentehuis. Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur (met uitzondering van de maandagmid dag); Op grond van het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen gedurende bovenvermelde termijn tegen het bestemmingsplan bedenkingen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland ingediend worden door: degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; een ieder tegen de wijzigingen voorzover die door de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan zijn aan gebracht ten opzichte van het ontwerp-bestem- mingsplan. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Zij die tijdig hun bedenkin gen inbrengen bij gedepu teerde staten worden in de gelegenheid gesteld deze tegenover dit college mondeling toe te lichten. VERORDENING KINDEROPVANG De gemeenteraad heeft in de vergadering van 14 decem ber 2006 besloten tot aanpassing van de Verordening Wet kinderopvang gemeente Tholen. Deze verordening geeft de wijze aan, waarop ouders, die de gemeentelijke doel groep vormen van de Wet kinderopvang, hun tegemoetko ming bij de gemeente dienen aan te vragen. In deze verordening is de term "sofinummer" vervan gen door de term "burgerservicenummer". Deze aangepaste verordening treedt in werking 8 dagen na deze publicatie. Op dat moment wordt tevens de huidige verordening ingetrokken. Dat zeggen woordvoerders van een aantal investeringsmaatschappijen in vooral particulier onroerend goed die zaken doen op het eiland Tho len. Eén daarvan is Bagro Vastgoed uit Dinteloord, die het afgelopen jaar ongeveer 15 woningen in de di verse kernen van Tholen kocht. Voor bedragen van 140.000 tot 160.000 euro. Directeur Trudy Groeneweg legt uit waar die nervositeit vandaan komt. „Om uiteenlopende redenen willen de eigenaren niet wachten tot een makelaar het pand heeft verkocht. Sommige mensen willen geen kij kers die toch niet kopen, maar wil len zeker zijn van de verkoop van hun pand en zeker zijn van hun geld." Want dat is volgens Groeneweg het grote verschil tussen de investeerder en de makelaardij. „Makelaars pra ten over geld, handelaren bieden geld." Ze hoort van haar klanten dat het steeds langer duurt voordat een pand wordt verkocht. „Het aanbod bij ons is daardoor met 20 tot 25% toegenomen. We kopen echter lang niet alles. Per jaar kopen en verko pen we nu gemiddeld honderd wo ningen." Het aanbod bij Bagro komt niet al leen van het toenemend aantal par ticulieren dat zekerheid over de ver koop wil en geld wil zien. Groeneweg: „We zijn actief in drie segmenten. Ten eerste hebben we aanbod van woningen waarvan de eigenaar het financiële water naar de lippen is gestegen. De bank heeft de kredietkraan dichtgedraaid omdat de hypotheek niet wordt af gelost of de rente niet wordt be taald. Dat betekent gedwongen ver koop van de woning. Vaak voor een lager bedrag dan de hypotheek schuld. Dat is ook een strop voor de bank. Op de tweede plaats krijgen we aanbod van mensen die hun pand niet te koop willen zetten. Ze heb ben geen behoefte aan geloop in de woning van kandidaat-kopers." De derde categorie wordt voor Bagro steeds belangrijker, ervaart Trudy Groeneweg. „Dat is het groeiende aantal mensen dat de woning niet kwijt raakt. Kopers krijgen bijvoor beeld hun hypotheek niet rond om dat er tussen de waarde van het pand en de gevraagde hypotheek volgens de bank een te groot ver schil zit. De verkopende partij zit dan vaak al met twee huizen. Dat betekent over het algemeen dat die een overbruggingskrediet moet aanvragen. Ook zit je met twee ver zekeringen en twee maal gas en elektriciteit." Een lage prijs is echter geen garan tie voor een snelle verkoop, zegt Groeneweg. „Vaak gaat het dan om panden waaraan het een en ander moet worden opgeknapt. Daar heb ben mensen steeds minder zin in en, zeker als het gaat om tweever dieners, geen tijd voor. Ze willen kopen en gelijk wonen. Opknap- panden blijven ook steeds langer in de verkoop." Normaal gesproken gaat bij een stijgend aanbod en een afnemende vraag de prijs omlaag, maar Trudy Groeneweg gaat er vanuit dat die beperkte vraag van voorbijgaande aard is. „Er worden nog steeds te weinig huurwoningen gebouwd om iedereen van woonruimte te voor zien", stelt ze vast. Als gevolg daarvan, en van een lage rente en een beperkte inflatie, be sluiten vooral tweeverdieners toch tot het kopen van een woning. „Wat je nu ziet is maar tijdelijk. Daar hoeven wij onze aanbiedingen niet bij aan te passen. De rente blijft nog lang aftrekbaar en er zijn geen ontwikkelingen in de markt die wij zen op sterke wijzigingen in de hui dige situatie. Wat je wel meer ziet, is het houden van zogenoemde 'open huizen'. Makelaars nodigen Bagwdirecteur Trudy Groeneweg: „Er worden nog steeds te weinig huurwoningen gebouwd.' iedereen die maar enigszins belang stelling heeft, uit om binnen een kijkje te komen nemen. Effect? Soms." Bagro houdt gemiddeld 25 wonin gen op voorraad. „Dat zijn courante woningen in de prijsklasse van 100.000 tot 150.000 euro. We ko pen liever drie huizen van een ton dan eentje van drie ton. Vbor ons betekent dat het spreiden van het ri sico. Waardoor je niet met een duur object blijft zitten. Maar dat wil niet zeggen dat we geen duurdere objecten kopen. Alles is afhankelijk van de staat van onderhoud, de lig ging, het aantal kubieke meters van het huis en het aantal vierkante me ters grond. Globaal moet je rekenen dat we 400 euro per kubieke meter betalen en 200 eu ro voor een vier kante meter grond." De onderneming wil het object wel binnen een half jaar kwijt. „Als we een woning kopen en we ver kopen die niet binnen zes maan den, moeten we wikkelen verder met de notaris alle hypothecaire rompslomp af. En is er voldoende overwaarde in het huis, dan betalen we de verkopende partij een voorschot." Toch is niet iedereen zo tevreden gezien de reacties in de markt ,over' het onder druk zetten van de verkopende partij. Groeneweg is verbaasd. „We bieden een naar ons idee reële prijs. Als het gaat om duurdere objecten waarvan ik tijdens het telefonisch contact al iets hoor over gebrek aan onder houd of matige ligging, dan ga ik er niet eens naar toe. De mensen kunnen zich niet door Bagro be- zes procent over drachtsbelasting betalen.Bij ver koop binnen zes maanden hoeft dat niet. En duurdere woningen hebben toch vaak een lan gere omloopsnel heid." Bagro speelt met zijn afnemers open kaart. Trudy Groeneweg: „In principe is het zo dat wanneer we 's morgens komen kijken, de verkoper 's avonds weet wat hij voor het huis krijgt. Ik laat na bezichtiging wel een indicatie achter van wat Bagro biedt, maar daar kan wel eens een paar duizend euro verschil in zit ten." De Dinteloordse huizenkoper zegt afspraken te hebben met notarissen, zoals met notariskantoor Knook en Schot. Dat zorgt er naar eigen zeg gen voor dat er geen adders onder het gras zitten. „Als we een pand kopen, is dat zonder ontbindende voorwaarden van onze kant. De verkoper heeft wel drie dagen de tijd om zich te bezinnen. En als hij spijt krijgt, kan de klok worden te ruggedraaid. De verkoper loopt geen enkel risico. Wij storten tien procent van de prijs die we hebben afgesproken op een rekening bij de notaris, dat zijn wij kwijt als we ons niet aan de afspraken houden. We De OESO, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, vindt dat de huizenprijzen in Nederland en in an dere landen van Europa een niveau hebben bereikt dat niet is te handhaven. De hoogte van de huizenprijzen zorgt er voor dat wo ningen voor steeds meer mensen onbetaalbaar zijn geworden. De enige manier om de prijzen naar beneden te krijgen, is het af schaffen van de aftrek van hypotheekrente. De OESO voorspelt in haar jaarrapport van 30 rijke landen dat het afschaffen van de hy potheekrenteaftrek een sterke vermindering zal geven van de hui zenverkoop, waardoor de prijzen dalen. Op die manier vermindert volgens de OESO de druk op de huizenmarkt. In Tholen is een aantal huizenhandelaren actief dat de opmerkingen over het hui- zenprijzenniveau ondersteunt. kocht voelen. We spelen echt open kaart. De klant zelf maakt uit of we zaken doen. Want het blijft na tuurlijk wel zaken doen." Groeneweg bepaalt de hoogte van het bod. Daar komt geen taxateur aan te pas. „Dat doe ik vooral op basis van intuïtie. Het heeft geen zin een taxatierapport te laten ma ken. Daar kan veel te veel mee worden gesjoemeld. Er bestaan nu eenmaal aankoop- en verkoop taxaties. Ook taxeren makelaars hoog, soms te hoog als ze zelf het pand graag in verkoop willen ne men. Als makelaar A. zegt dat jouw woning anderhalve ton waard is en de andere zegt twee ton, door wie laat je dan je huis verkopen? Er zit vaak veel ruimte tussen de makelaarsprijs en wat wij bieden. Dat is wel eens teleur stellend voor de mensen." Bagro bestaat bijna 40 jaar. „Op gericht door mijn vader. Een ma kelaar uit Roosendaal die samen werkte met projectontwikkelaar Bakker. Vandaar Bagro." Zelf is ze achttien jaar bij het be drijf betrokken en intussen zijn er vier medewerkers in dienst." Kees Bazen uit Stavenisse is één van de huizenkopers die actief is op het eiland Tholen. Bazen koopt zelf als hij voldoende budget heeft en bemiddelt bij aan- en verkopen. „De prijsverschillen per makelaar zijn soms enorm. Nog nooit heb ik het zo sterk meegemaakt als de laatste jaren. In de tijd dat op Tholen voor al Bab Leunis en Henk Sturris hier actief waren, mocht er een verschil zijn van een paar duizend gulden. Maar nu? Laatst had ik een pand dat door drie makelaars was beoor deeld. De ene schatte het op 150.000 euro. De volgende op 175.000 euro en de derde op 225.000 euro. Wat moet je daar als ver kopende partij nu mee", vraagt hij zich in alle eerlijkheid af. Bazen wijst op een pand in Tholen. „Dat zou volgens een ma kelaar verkocht kun nen worden voor 175.000 euro. De mensen baseerden op dat bedrag de aan koop van een andere woning. Na een lange periode van adverte ren en proberen lukte de verkoop niet.Uit eindelijk heeft het pand 120.000 euro opgeleverd." Bazen vindt het onvoorstel baar wat potentiële klanten soms te horen krijgen over de waarde van hun pand. De Vereniging Bemiddelaars On- roerendgoed (VBO) zegt daarover geen klachten te hebben gekregen. Wel wordt opgemerkt dat een wo ning omstreeks 2001 landelijk ge middeld 14 dagen te koop stond, te gen 150 dagen nu. Mochten er klachten zijn over makelaars die te hoge prijzen adviseren, om een pand toch maar in de verkoop te krijgen, dan kunnen de klagers zich richten tot de Stichting Geschillen commissie Consumentenzaken in Den Haag, zegt de VBO. Notaris Schot ziet jaarlijks tiental len aktes passeren. „Ik heb met die prijswerking weinig te maken. Bij ons komen mensen die een pand verkopen en een pand kopen. Uit de verhalen die ik daarbij hoor, blijkt niet dat de ene of de andere partij zich niet prettig voelt. Integendeel. Over het algemeen zien we op ons kantoor vooral blije gezichten." Toch hebben de onroerend-goedin- vesteerders vrijwel allemaal erva ringen als Bazen. Vorig jaar kocht Centrum Vastgoed uit Breda twee panden in Sint- Maartensdijk en Scherpenisse. „En ik was ze ook binnen redelijke ter mijn weer kwijt. De verkopers wa ren mensen die zekerheid wilden", legt directeur S. Dillisse uit. „De verkopende partij bepaalt zelf wat hij vindt dat de woning waard is. Het bedrag dat wij bieden, krijgen de mensen netto in handen. Dat be drag kan wel eens teleurstellend zijn. Zeker als mensen zich eerst lekker hebben laten maken en na derhand blijkt dat het voor die prijs niet kwijt kan. In Tholen is de on- roerendgoedhandel nu eenmaal an ders dan in de randstad of omgeving Moerdijk." Centrum Vastgoed doet niet zo veel zaken in de gemeente Tholen. „Niet dat we dat niet zien zitten, maar het aanbod is gering. Als mensen ons bellen, komen we vrij blijvend taxeren. Twee dagen later hebben ze het definitieve bod in de bus." Gillis de Looff, een huizenkoper uit Middelburg, geeft via zijn ad vertenties aan in geheel Zeeland te werken. „Tholen hoort daar nog niet bij, maar we breiden ons werk gebied wel steeds uit", aldus een woordvoerster. Een grotere speler op Tholen is Mercari uit Lage Zwaluwe. „We kopen op Tholen ongeveer 15 wo ningen per jaar", schat directeur C. Rullens. „Dit jaar hebben we wo ningen gekocht en verkocht in Sint- Annaland, Oud-Vossemeer, Scher penisse en Sint-Maartensdijk." Het aanbod uit de gemeente Tholen stijgt of daalt naar zijn indruk niet. „Wat je wel ziet, is de trend dat mensen eerst hun woning bij een makelaar hebben aangeboden. Lukt het dan niet het pand te verkopen, dan komen ze bij ons." Die volgorde is wat Mercari betreft van invloed op de prijs. „Als we weten dat de makelaar het pand niet voor de voorgestelde prijs kan verkopen, dan kunnen wij het dus ook niet. Dus moeten we een bod doen dat lager ligt." R&R uit Roosendaal is volgens de sector een betrekkelijke nieuwko mer op de onroerendgoedmarkt. Het bedrijf heeft al geruime tijd een pand in de aanbieding in Stave nisse. „Er is zelfs nog niemand ge weest om te kijken", zegt een wat teleurgestelde woordvoerder. Hij verwacht niet op het eiland tot gro te zaken te zullen komen. „Ik zou zelf ook niet in Stavenisse willen „Eigenlijk vind ik 55 euro een fooi", zei kantonrechter mr. W.M.R van Alphen tegen de 19-ja- rige M. de R. uit Tholen. De jonge man moest zich verantwoorden voor het vernielen - samen met en kele leeftijdgenoten - van kerstver lichting in de Kerkstraat, op kerst avond vorig jaar. „We dachten dat het grappig was, maar dat bleek la ter niet zo te zijn. Ik heb mijn les wel geleerd", zei De R. Hij was met vrienden wat gaan drinken en dat had geleid tot het baldadig ge drag. De bekeuring had hij niet be taald omdat hij zich wilde verwe ren. De R. voerde vervolgens aan dat hij geprobeerd had een lampje los te draaien, maar tevergeefs. Dus kon hem geen baldadigheid worden verweten, noch dat hij ie mand schade of nadeel had berok kend. De jongeman gaf toe dat zijn vader, die op de tribune zat, hem dit verweer had ingefluisterd. De officier van justitie stelde vast dat het niet strookte met wat De R. eer der tegenover de politie had ver klaard. Ze sprak van ergerlijke overlast en eiste 55 euro boete. De Tholenaar meldde dat hij moest rondkomen van een studiebeurs van 80 euro per maand. Toen de rechter vroeg hoeveel hij op de be wuste avond had uitgegeven, noemde De R. een bedrag van 20 tot 30 euro. „Dan betekent die boe te van 55 euro dus drie avondjes thuisblijven", aldus de rechter die de eis van de officier overnam. Haar bijtende hondje kost me vrouw J.J.B. (57) uit Oud-Vosse meer 315 euro. Tot die boete veroordeelde de Thoolse kanton rechter haar onlangs. Het was niet de eerste keer dat de hond mensen lastig viel: in de straf was een voorwaardelijke boete van 105 eu ro begrepen die de vrouw eerder was opgelegd. Er lagen vier aan giften, maar twee ervan achtte de officier van justitie onvoldoende bewezen. Er bleven twee klachten over dat de hond niet aangelijnd op straat liep (wat in strijd is met de algemene plaatselijke verorde ning), waarbij hij iemand in de billen had gebeten en bij een an der zijn tanden in een broekspijp had gezet. De vrouw was niet naar de zitting gekomen, waar de offi cier van justitie 210 euro boete eiste en vroeg om de eerdere voor waardelijke straf ten uitvoer te brengen. De kantonrechter nam dat over, zodat mevrouw B. een rekening kan verwachten van 315 euro. De blauwe zone in het centrum van Tholen blijft gehandhaafd. Dat heeft het college van de gemeente Tholen besloten na een evaluatie. „De parkeer- drukte is gelijk gebleven, maar er parkeren wel méér auto's. De blauwe zo ne werkt dus. De ondernemers zijn ook overwegend positief', legt gemeen tewoordvoerder Fetse Visser uit. Opmerkelijk is dat het aantal parkeerboetes gedurende de proefperiode - van februari tot en met novem ber - van de blauwe zone niet is afgenomen. Iedere maand worden er zo'n vijftien tot twintig boetes uitgeschreven wegens het ontbreken van een par- keerschijf of overschrijden van de parkeertijd. De gemeente Tholen gaat de gebouwen van museum De Meestoof in Sint- Annaland zelf beheren. Eerder toonde stichting Castria Wonen interesse in de exploitatie, maar kreeg hiervoor geen toestemming van het ministerie van VROM. Het college heeft daarom besloten om het beheer van alle gebouwen - waaronder ook de ambachtsschuur en het watersnoodhuis - van het muse umcomplex op zich te nemen en wil tijdens de behandeling van de kadernota 2008 aan de raad voorstellen middelen ter beschikking te stellen voor de dekking van de jaarlijkse lasten. Een gemeentewoordvoerder laat weten dat het college voorlopig zo'n 5500 euro in gedachten heeft, maar benadrukt dat het om een eerste schatting gaat. Daarnaast moet ook in kaart worden ge bracht wat het achterstallig onderhoud is en wat vereniging De Meestoof ter compensatie tegemoet kan zien voor de overdracht van de gebouwen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 10