s Erebogen voor lerares Calvijn college Plaatselijk nieuws ■si 1 Laban Werkstraf voor misbruik zusje Coppoolse in cliëntenraad EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 december 2006 Immanuel in Grote Kerk 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL Brievenbus opgeblazen Rommelpotten op zaterdag Kerstdiner De Kraal Smit bij Man bijt hond Boot gestolen Diefstal sportapparatuur WWZ-kerstconcert r Bouwkeet Postweg vernield Oldenburg winnaar Iconen besproken Concert OVM gymzaal Volkskerstzang Hervormde kerk Geen nieuw commissielid Kerstviering De Ark Hommel beste Treffer Nieuwe kleuterjuf Bestrating Bronsgeestweg Bingo en bands in Slööve Koren brengen kerstsfeer Leerlingen vieren kerst v Geslacht in eigen slagerij 5 M Bestel tijdig uw kerstbestelling!! Zitzak voor leukste kaart Kerst met Laudate Dominum Bestel-/Bedrijfsauto's Beroep ds. G. Gerritsen Traditionele kerstavond Snerttocht door Pluimpot Kerstzang Lofstem Diefstal Niemantsverdriet Bingo voor kantine SPS Padt over Artsen zonder grenzen VERF NODIG? Kerstliederen zingen Kerstfeest zondagsschool Feestcomité op wintersport A Kerstzang in Wimpel Oliebollenverkoop 2 Tholen Zangvereniging Immanuel van de Hervormde gemeente Tholen orga niseert morgen (vrijdag) de derde volkskerstzang in de Grote Kerk. Het thema van dit jaar is 'Zeg eens herder...' Het christelijk gemengd koor Com nu met sanhg uit Oude Tonge en de Hervormd gemengd koor Immanuel - heide onder lei ding van Marielle Klavers - en het koor Opent U mijn mond van woon voorziening Refugium uit Sommels- dijk onder leiding van Leonard Duynkerke werken aan deze avond mee. Een jongerengroep uit Tholen verzorgt een muzikaal intermezzo. Ds. P. Vernooij opent en sluit de bij eenkomst en houdt een meditatief moment. De kerstzangavond begint om half acht. de kerk is om zeven uur open. De toegang is gratis. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst Wattstraat 3, Tholen Advertentie LM. Een brievenbus aan de Windsingel is maandagavond rond half negen met vuurwerk opgeblazen. De post. die op straat verspreid lag, werd door een omwonende bijeen geraapt. De brievenbus is geheel vernield. Voor het negende jaar organiseert stichting STAD zaterdag 30 decem ber een rommelpotfestival op de Markt. Het evenement begint om elf uur 's ochtends met het zingen van Thoolse oudejaarsliedjes onder be geleiding van muziekkapel de Klien- kers. Ook Klein Zieltje is dit jaar weer van de partij en hij heeft een grote verrassing voor iedereen. De aanwezigen lopen na het zingen lo perreen ronde door de kern en stop pen bij enkele winkeliers om iets lekkers bij elkaar te zingen. Na af loop is er voor iedere deelnemer een oliebol en warme chocolademelk en wordt er een verloting gehouden on der de rommelpotters. Verschillende kinderen zullen 's middags om drie uur in zorgcentrum Ten Anker sa men met de aanwezigen liedjes zin gen. Alle leerlingen van de montessori school De Kraal houden donderdag 21 december, gekleed in galakle- ding, vanaf zes uur een gezamenlijk kerstdiner in Meulvliet. Tijdens het diner worden er door de kinderen liedjes en dansjes opgevoerd en ins trumenten bespeeld. De ouders en leerlingen sluiten het diner vervol gens rond kwart over zeven af met het zingen van kerstliedjes. Schrijfster en dichteres Jos Smit- Koornstra is binnenkort te zien in het televisieprogramma Man bijt hond. De 83-jarige Thoolse publi ceerde onlangs haar zevende boek 'Een man die in de toekomst springt'. Het boek vertelt over Wal- ther de Nijs, een welzijnswerker in Tanzania. Met zijn stichting Local initiative support organisation (Liso) probeert hij de leefomstandigheden van de inwoners te verbeteren. On- oeveer de helft van de opbrengst van het boek is bestemd voor Liso. Aan de Contr' Escarpe is tussen za terdagavond tien uur en zondagoch tend half tien een boot met buiten boordmotor gestolen. Het vaartuig van het merk Boston Whaler is 4.10 meter lang en 1.60 meter breed. De boot was vastgemaakt aan een stei ger met touwen en een staalkabel die op slot zat met een hangslot en heeft een waarde van duizenden euro's. In een gebouw aan de Postweg is tussen vrijdagmiddag vijf uur en zondagmiddag half zes ingebroken. Er zijn 69 dozen met fitnessappara- tuur weggenomen. De waarde van het gestolen goed is niet bekend. De stichting WWZ-concerten houdt zaterdag 23 december een groot kerstconcert in de Hervormde kerk.. Een groot samengesteld mannen koor van 125 zangers, bestaande uit het Duivelands mannenkoor en het Korendijks mannenkoor, werkt on der leiding van hun dirigent Dinant Struik aan de avond mee. Daarnaast laat ook het jongerenkoor Jigdaljahu uit Barendrecht onder leiding van Willem Arie den Hertog weer van zich horen. De muzikale omlijsting bij de koren en de instrumentale in termezzo wordt verzorgd door het trompet-duo Henk-Jan Drost en Maurice Veldhuizen. De organisten Marco den Toom en Stephan Folmcr begeleiden koor en samenzang op het Van Dam-orgel. De opbrengst van het concert is bestemd voor het evangelisatiewerk van stichting Hulp christenen Roemenië. Het kerstconcert begint om half acht. de kerk opent om kwart voor zeven haar deuren. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Oostdijk of via e-mail wwzconcerten@solcon.nl. Afgelopen weekend zijn er vernie lingen gepleegd aan een bouwkeet op de Postweg. Er werden drie rol luiken en vier ruiten vernield. Het schadebedrag is nog onbekend. Bij klaverjasclub Stad Tholen heeft Herman Oldenburg met 5408 punten de eerste plaats behaald. Peter Luten wist 5301 punten en de tweede plaats te bemachtigen. Leen Hage eindigde met 4958 punten op de der de plaats, gevolgd door Corry Moei lijker (4603 pl) en Huib Oostdijk (4500 pt). De christelijke ouderenvereniging Tholen kwam onlangs bijeen voor een lezing over iconen. Ds. Betting uit Vlissingen hield, na de opening door de voorzitter, de lezing over iconen zoals die gebruikt worden in de Grieks-orthodoxe kerk. Iconen worden daar beschouwd als een af druk van het gezicht van Christus en worden in kerken en bij gelovigen thuis opgehangen. Zodat God altijd aanwezig is. De iconen zijn vaak heel oud en geschilderd op hout. Zij worden gezien als een doorkijk naar de hemel en zijn bedoeld als vere ring van Christus. Na de pauze wer den enkele dia's vertoond van ver schillende iconen, waaronder de geboorte van Christus, de overspeli ge vrouw en de uitstorting van de Heilige Geest. De 28 leden luister den aandachtig naar de lezing en stelden na afloop nog enkele vragen. Oud- Vossemeer De Oud-Vossemeers' Muziekvereni ging (OVM) houdt zaterdag een kerstconcert in de gymzaal. De avond begint om acht uur met een optreden van het Cultikoor uit Tho len. Na ongeveer een half uur zang en muziek volgt een korte pauze. Daarna wordt de avond voortgezet met de blokfluitgroep onder leiding van Angelique Vroegop. Tot slot brengt de fanfare van OVM een ge varieerd kerstconcert ten gehore. De avond wordt rond tien uur afgeslo ten. De toegang is gratis. In de Hervormde Kerk vindt maan dag de jaarlijkse volkskerstzang- dienst plaats. De Hervormde kerk, de Gereformeerde kerk, de Rooms- katholieke kerk verlenen aan deze viering hun medewerking. Ook de Oud-Vossemeers' muziekvereniging en het interkerkelijk jeugdkoor Poly hymnia werken aan de avond mee. De volkskerstzangdienst begint om acht uur. Iedereen is van harte wel kom. De vacature in de landinrichtings commissie, ontstaan door het over lijden van M.J. Stoutjesdijk uit Tho len, wordt niet opgevuld. Hij vertegenwoordigde de landbouw. Gedeputeerde staten hebben het voorstel van de commissie overge nomen. De landinrichting in het blok Oud-Vossemeer verkeert in een af rondende fase. Kortgeleden is het dorpsbos, aan de Gankelweg opgele verd, zij het dat de beplanting daar nog volledig moet worden gereali seerd. De laatste procedure die nog loopt, is de behandeling van bezwa ren van grondgebruikers tegen de lijst geldelijke regelingen. School met de Bijbel De Ark houdt donderdag 21 december haar jaar lijkse kerstviering in de Hervormde kerk. De kinderen zullen in de vie ring laten zien hoe zij de afgelopen weken hebben stilgestaan bij Ad vent. De leerlingen hebben gezon gen, gesproken, gelezen en gezien hoe het kerstevangelie door de we ken heen steeds meer vorm kreeg. Alle groepen leveren op hun eigen wijze een bijdrage aan de avond. De kopergroep verleent ook dit jaar weer haar medewerking aan deze viering. De kerstbijeenkomst begint om zeven uur. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jos Hommel zijn 80 caramboles uit in 15 beurten. Bovendien had hij met 22 caramboles de hoogste serie en het hoogste gemiddelde met 5,333. De uitslagen waren verder als volgt: C. Burgers-S. Etienne 10- 8,542; P. de Leeuw-A. Hommel 10- 6,829; Han van Daalen-J. de Koning 7,143-10; J. Hommel-N. Rooijak- kers 10-9,333; L. van Wezel-K. Hommel 6,667-10; A. Deurloo-J. Hommel 3,276-10 (inhaalpartij). L. Vijfhuize uit Ouddorp wordt de nieuwe juf van de chr. kleuterschool. Zij volgt juf Goudswaard op die na ruim acht jaar naar Krabbendijke gaat, waar ze lerares Engels op het Calvijncollege wordt. Na de kerstva kantie gaat de nieuwe kleuterjuf in groep 2 aan de slag, maar ze komt nu al kennismaken. Helemaal nieuw is de naam Vijfhuize niet voor de kleuters, want een zus van haar - juf De With-Vijfhuize - werkt al een aantal jaren op de School met de Bijbel. in gezellige kerstsfeer! Voor iedere klant hebben wij een geurige attentie! Voorstraat 30 Sint-Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie LM. Aannemer N. de Rijke uit Sint- Maartensdijk gaat in januari de de finitieve bestrating van de Brons geestweg en de Spastraat op het bedrijventerrein Veilingweg aan brengen. Het bedrijf was met 21.750 euro de laagste bij de aanbesteding door de gemeente. Tweede en derde waren de plaatselijke aannemers A. Goedegebuure en gebr. Van Vossen met respectievelijk 24 mille en 24.500 euro. De Merwecombinatie uit Middelburg schreef in voor 27 mille, gebr. Moerland voor 31 mille. De geplande karaoke in café De Slööve gaat zaterdag niet door. Wel wordt er dinsdagavond vanaf zeven uur een kerstbingo georganiseerd. Het café kent rond de kerstdagen een druk programma. De band Big Shampoo komt zaterdag 23 decem ber langs en zorgt voor een kerst met rock-'h-rollnummers. Woensdag 27 december staat er om acht uur een kaartavond op de agenda. Er kan pe toet en klaverjassen gespeeld wor den. Ten slotte komt donderdag 28 december de band Surrender op visi te. Kaarten zijn vanaf vandaag te koop in het café. Hoor de eng'len zingen d'eer, dal is het thema voor de kerstzangavond die zaterdag 23 december in de Her vormde kerk aan de Ring wordt ge houden. De vier plaatselijke koren, christelijk gemengd koor VZOS on der leiding van Kees Quist, mannen koor DEV onder leiding van Koos van der SI ikke. jongerenkoor The young voices onder leiding van Ma rio Riedijk en het kinderkoor Soli deo gloria onder leiding van Heieen Troost-de Graag, zingen deze avond bekende en onbekende liederen. Ook is er veel samenzang. Iedereen is van harte welkom op de kerstbij eenkomst. die om half acht begint. De meditatie wordt door ds. Hoek verzorgd. De School met de Bijbel houdt don- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag 1 kg 6,00 Magere speklappen 1 kg 4,50 1 kg 5,50 Rundgehakt 1 kg 4,50 3,20 Saucijzen mnd/mhn 500 gr. 2,50 3,75 Kip-kerstster 5halen 4 BETALEN! 3,95 500 gr Gegrilde kipfilet 100 gram 1,20 Snijworst 100 gram 0,95 Leverkaas 150 gram 1,20 Ei-bieslook salade 150 gram 1,20 if Haaskarbonade Ribkarbonade V Soeppakket Verse kipfilet Kipblokjes of kip gezond 500 gr. U Ei-bieslook salade 150 gram 1,20 TZgjjfè Hiervoor ontvangt u zaterdag a.s. een bestellijst in uw brievenbus, h mocht u deze niet ontvangen hebben, dan zijn ze verkrijgbaar ff in de winkel of print de lijst uit op www.slagerijslager.nl Lever de bestellijst in vóór uiterlijk woensdag 20 december of op woens- V dagavond 20 december van 18.00 tot 20.00 uur tijdens de Moonlight Shopping en ontvang voor deze lijst een smakelijke attentie GRATIS! Voor lekker vlees, mals en mager f moet u zijn bij uw echte slager SLAGER V Voorstraat 46 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. derdag 21 december een kerstvie ring in het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente. De kinderen zullen door middel van declamatie en zang het kerstevangelie ten geho re brengen. Ook wordt er een kerst verhaal verteld. De viering begint om zeven uur. Onder het thema 'wie stuurt de man met de baard de leukste zelfge maakte verjaardagskaart' hield mid denstandsvereniging Activa een jeugd-actie. Kinderen konden bij Marianne's handwerkwinkel hun zelfgemaakte kaart inleveren. Er werden honderden kaarten ingele verd. Miranda Pleune maakte on langs in café Havenzicht de win naars bekend. De prijs, een zitzak met aansluiting voor mp3-speler en laptop, werd in de leeftijdscategorie peuters gewonnen door Britt Vos hol. William Ligtendag won in de groep 6, 7 en 8. In de categorie groep 1 en 2 ging Lillian Löhrer met de zitzak naar huis. Teun de Jonge was de winnaar van de groep 3, 4 en 5. De volgende actie van de middenstandsvereniging komt er aan. Activa houdt woensdag in de avonduren een moonlightshopping. Stavenisse Het plaatselijk gemengd koor Laudate Dominum onder leiding van Danny Letzer en het ge mengd koor De Lofstem uit Scherpenisse onder leiding van Kees v.d. Slikke werken zaterdag mee aan een kerstzangavond in de Hervormde kerk. Kees v.d. Slikke en Piet Priem begeleiden op het orgel. Er zal ook samen zang bij van bekende kerstliede ren. De bijeenkomst begint om half acht. De opening, meditatie en sluiting is in handen van ou derling A.J. Zwerus. Iedereen is welkom om de zangavond bij te wonen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Ds. G. Gerritsen is beroepen door de oud gereformeerde gemeente in Kinderdijk. Sint-Maartensdijk De verenigingen van de Hersteld Hervormde Gemeente houden za terdag hun traditionele kerstzang avond. Na het openingswoord door ds. Joppe, wordt zang door de kin deren van de clubs onder begelei ding van Lian Uijl afgewisseld met declamatie vanuit de vrouwenver eniging. Zangverenging Met hart en stem zingt onder leiding van Jacobi- ne Quist en organist Pieter Quist. De samenzang wordt begeleid door Vincent Verkamman en Leen Heij- boer. De oudere jeugd verzorgt na afloop koffie, chocolademelk, fris drank en taart. De opbrengst van de avond is bestemd voor het werk van de Vereniging ter bescherming van het ongeboren kind. Alle Smerdie- kenaren en andere belangstellenden zijn welkom. De avond begint om half acht. Scaldis Naturalis houdt in samen werking met staatsbosbeheer zater dag een wandeltocht door de Pluim pot. Onder begeleiding van een gids lopen de deelnemers door het na tuurgebied. Belangstellenden die nen zich om elf uur 's ochtends te verzamelen bij Scaldis Naturalis aan de Kastel ij nsweg 18. Na afloop wordt er om twaalf uur een kop snert gegeten. Scherpenisse In de kerk van de Gereformeerde Gemeente vindt vrijdag 22 decem ber een kerstzangavond plaats. Het plaatselijk gemengd koor De Lof stem, onder leiding van C. v.d. Slik ke, en het jeugdkoor De Jonge Lof stem, onder leiding van J.C. van Gorsel, verlenen hun medewerking aan deze avond. De aanvang is half acht. Poortvliet Bij autobedrijf Niemantsverdriet aan de Paasdijkweg is onlangs een autotransporter gestolen. De vracht wagen is een tien jaar oude witte Mercedes 614D. De geschatte waar de van de oprij wagen bedraagt en kele tienduizenden euro's. De da ders vernielden bij de diefstal hel hekwerk om de wagen van het ter rein te kunnen halen. De schade hiervan bedraagt enkele honderden euro's. Het Feestteam houdt morgen (vrij dag) weer een bingo in 't Ouwe Ra- ed'uus. Deze keer gaat de opbrengst naar de wederopbouw van de kanti ne van voetbalvereniging SPS. De organisatie hoopt daarom op een ex tra grote opkomst. De bingo begint om acht uur. Dokter Padt heeft een avond ver zorgd voor de plattelandsvrouwen. Hij vertelde over zijn werk voor Artsen zonder Grenzen in Nukus te Oezbekistan (van oktober 2004 tot april 2005), waar op dat mo ment een gevaarlijke vorm van tbc heerste en zo'n vijftig procent van de bevolking ziek was. Padt legde verder uit dat de ziekte op een ge geven moment resistent was tegen de gebruikte medicijnen en dat er buiten de stad een bestaand zie kenhuis was omgebouwd enkel voor tbc-patiënten. Het bleek moeilijk om de mensen te motive ren hun medicijnen in te nemen, omdat de behandelingsduur 22 tot 24 maanden is en de medicijnen veel bijwerkingen hebben. Daarom werd er in kleine poliklinieken op toegezien dat zij hun medicijnen bleven innemen en doorslikten. De plattelandsvrouwen vonden het boeiend om te horen hoe een arts ertoe komt om zich op te geven voor werk in ontwikkelingslanden en onder wat voor omstandigheden zij hun werk moeten doen. De da mes komen vanavond bijeen voor de kerstviering. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de kerk van de Hersteld Her vormde Gemeente wordt dinsdag een kerstzangavond georganiseerd. Het mannenkoor Door eendracht verbonden uit Sint-Annaland en ge mengd koor De Lofstem uit Scher penisse, beide onder leiding van J.C. v.d. Slikke, werken aan de in vulling van deze avond mee die om half acht begint. De kinderen van zondagsschool Sa- muël vieren dinsdag 26 december (tweede kerstdag) in de Hersteld Hervormde kerk het kerstfeest. De bijeenkomst begint om tien uur 's ochtends. Belangstellenden zijn uit genodigd om de viering bij te wo nen. Sint-Philipsland Feestcomité Flupland gaat op win tersport. Het comité vertrekt don derdag l februari naar Oostenrijk en keert drie dagen later weer te rug in Sint-Philipsland. Het is de eerste keer dat het feestcomité de activiteit organiseert. Belangstel lenden kunnen zich tot 20 decem ber opgeven via het mailadres Klas 2C van het Calvijn college in Tholen vormcle vrijdagmiddag met bogen een erehaag bij het gemeentehuis in Kruiningen. Klassenmentor Corina van Mnnen gaf er haar ja-woord aan Corné de i Nood uit 's-Gravenpolder. Corina is lerares Nederlands aan de Thoolse vmbo- school, ze geeft er vier dagen les. Haar man werkt als hydrauliekmonteur bij De Nood transport. Na de huwelijkssluiting zegende een oom van de bruid, ds. G. van Manen uit Middelharnis, het huwelijk in in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Kruiningen. Het paar gaat in 's-Gravenpolder wonen. Predikbeurten Zondag 17 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij, H.A. 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Egas. Werkendam. 19 u. ds. Van de Want, Schiedam. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van de Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Kant. Ouddorp. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. V.d. Berk. R.K.-KERK zo 11 u. Woord- gebed en communie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. drs. Wienen, Katwijk. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, Doopdienst. 18 u. ds. L. de Wit, Oude-Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Hoogerland. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Willemsen, Dirksland. 18 u. ds, van Meijeren, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerriten. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindewey, Rotterdam. 19 u. ds. De Rooij, Woerden/Rotter dam (m.m.v. Polyhymnia). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 20/12 19.30 u. ds. van Prooijen, Rijssen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Hoogerland, Drachten. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. 14/12 19.30 u.ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 ds. Broere. 14.30 ds. Wouters, Middelburg, en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel. 17 u. kand. J.H. Visser, Bergambacht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOI.DER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. famkot@zeelandnet.nl of bellen naar 572466 of 576094. Vanaf der tig personen gaat de trip naar de sneeuw door. De jaarlijkse kerstzangavond wordt dinsdag gehouden in dorps huis De Wimpel. Traditiegetrouw werken de christelijke gemengde zangvereniging VZOS onder lei ding van Jan Wesdorp en het jeugdkoor Van knop tot bloem on der leiding van Wilma van Duuren aan deze avond mee. Koorzang wordt afgewisseld door samen zang, een instrumentaal optreden en een gedicht. VZOS sluit de avond af met de kerstcantate De starren blonken in de nacht van G. Jellesma. Het orgel wordt bespeeld door Lian Uijl en Lidian Walpot. Verder verlenen Joke van 't Hof (dwarsfluit), Lisanne Geense (pan fluit) en trompettist Kees v.d. Vel de hun medewerking. Henk Geluk, voorzitter van VZOS, opent en sluit de avond. Rosa van 't Hof verzorgt een declamatie. De avond begint om half acht. De toegang is gratis. Vrijwilligers van de Hervormde Gemeente houden zaterdag een oliebollenverkoop. Zij komen van af half tien langs de deuren met de oliebollen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/rn vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER •Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelcn: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13.30- 14.30 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30- 11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. ANGO Telef. spreekuur: elke di. 18-20 u., 0166-603277 (vragen ook via e- mail: ango-krista@zeelandnet.nl). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 de cember. donderdag 14 10.02 -22.52 vrijdag 15 11.12- zaterdag 16 23.57 - 12.15 zondag 17 0.47 -13.07 maandag 18 1.37 -12.57 dinsdag 19 2.19-14.39 woensdag 20 3.02 - 15.22 donderdag 21 3.45 - 16.02 vrijdag 22 4.25 -16.47 wo 20/12 15.01 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De 19-jarige J.W.L. van V. uit Os- sendrecht is veroordeeld tot een werkstraf van 120 uren, waarvan de helft voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Hij is door de Middelburgse rechtbank schuldig bevonden aan seksueel misbruik van zijn zusje. Van V. moet verder de aanwijzingen opvolgen, die hij krijgt van de reclassering. Ook als dat een behandeling inhoudt in de Rotterdamse kliniek De Waag. Het misbruik gebeurde enkele jaren ge leden in hun toenmalige woonplaats Scherpenisse. De jongeman zou tot zijn daden zijn aangezet door zijn vader, die anderhalfjaar geleden tot 21 maanden cel is veroordeeld we gens ontucht met hetzelfde meisje. De commissie samenleving stemt unaniem voor de benoeming van me vrouw Coppoolse tot lid van de cliëntenraad van de afdeling sociale zaken. M.J. Klippel (RFT) sprak tijdens de vergadering van de commissie samen leving wel zijn zorg uit over het terugtreden van twee andere leden in janu ari: „Het risico bestaat dat kennis en ervaring wegvloeien." Volgens wet houder M.A.E. Velthuis is er echter rekening gehouden met het vertrek van in totaal drie personen, die al een lange periode in de cliëntenraad zaten. „Hun vertrek heeft echter een positieve reden", aldus Velthuis. „Zij hebben namelijk geen uitkering meer nodig." t V f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 2