Kerstmarkt levert 700 euro op voor activiteiten van De Kelder 'Seconden die je nooit meer vergeet' Schip zit negen uur vast bij Stavenisse Bouman-Potter haalt 18 topmerken binnen met overname van Weyts Tholenaren ontmoeten Bill Clinton op Soestdijk Winkel uit Bergs Vierkantje komt in 2009 naar Poortvliet Donderdag 14 december 2006 EENDRC0.T?fiODf DE Logopedie terug in begroting van GGD Boete 1760 euro voor exploitatie Koggedek zonder vergunning Op de kerstmarkt in dorpshuis De Wimpel was het zater dagmiddag en -avond gezellig druk. Het organiserende jeugd- en jongerenwerk Sint-Philipsland was dik tevre den met de netto-opbrengst van 700 euro. En met de 43 deelnemers aan de kerstspeurtocht. „Het kost veel voor bereiding, maar het resultaat geeft voldoening", zegt Mieke Kot van jeugdsoos De Kelder. THOOLSE COURANT Persoonlijke benadering Via internet Galafoto Applaudiseren De commissie samenleving is ak koord gegaan met de eerste begro tingswijziging van de GGD Zee land. H.W. van Eenennaam (SGP) merkte wel twee aanpassingen op. Hij zette zijn vraagtekens bij de 155.000 euro voor een interim manager, maar was vooral blij met de terugkeer van de logopedie (100.000 euro). „Een zeer gunsti ge ontwikkeling dat de bezuini ging op logopedie wordt terugge draaid. Jongeren moeten begeleid kunnen worden." Volgens wethou der M.A.E. Velthuis betrof het niet een daadwerkelijke bezuiniging. „Onze GGD heeft altijd meer ge daan dan zou moeten. Zij heeft in feite alleen een preventieve taak en is niet bedoeld voor behande lingen. Toch probeert zij met sub sidies van de provincie en ziekte kostenverzekeraars de logopedie weer in de basisbegroting te krij gen. Het komt in ieder geval niet uit de zak van de gemeenten." De kosten voor de vervangende lei dinggevende zijn incidenteel, leg de zij verder uit. „Mensen die on middellijk de taken kunnen oppakken en anderen aansturen zijn nu eenmaal duur." Borgstellingen. Het maximumbe drag waarvoor de gemeente Tho- len borg staat bij leningen binnen de wet werk en bijstand hebben b. en w. verhoogd tot 11.412,72 euro. Dit stemt overeen met de norm van de gemeentelijke kredietbank in Goes. De 39-jarige F.J.J, van T. uit Tholen moet 1760 euro boete betalen voor het zonder vergunning exploiteren van het clubgebouw het Koggedek van de Thoolse watersportvereni ging. Hij was vrijdagmorgen zelf niet verschenen voor de economi sche politierechter in Middelburg, maar mr. J.T. Begheyn veroordeelde hem bij verstek. Officier van justitie mr. J. Zondervan had twee keer 880 euro geëist omdat de overtredingen op 2 en 17 juni geconstateerd waren. Van T. had volgens de officier al twee keer een brief van de gemeente gekregen om geen alcohol te schen ken, maar hij verkocht toch bier aan watersporters. „Ik weet dat ik fout zit, maar ik heb het risico geno men", zo citeerde de rechter het pro ces-verbaal met de verklaring van de exploitant. Van T. had de politie ook verteld dat hij alle papieren had, maar die waren nog niet ingevuld. Mr. Begheyn stelde echter vast, dat de Tholenaar al twee keer voor zijn examen gezakt was. „Er was geen vergunning. Iemand anders zou de exploitatie toen overnemen, maar die heeft zich teruggetrokken, zodat de gemeente het Koggedek heeft ge sloten." De officier merkte op, dat Van T. al eerder was veroordeeld voor vermogens- en milieukwesties. Hij eiste twee keer de enkelvoudige boete voor een eerste overtreder om dat er volgens hem geen sprake kon zijn van recidive omdat er maar vijf tien dagen tussen de twee overtre dingen zat. Mieke Kot van het jeugd- en jongerenwerk bracht boeken aan de man op de kerstmarkt. Bezoekers van de kerstmarkt had den volop keus, want de standhou ders presenteerden uiteenlopende artikelen. Van kerststukjes en -ver- siering tot (kinder)kleding, sie raden, kaarsen, tassen, boeken, fruit, wijn en noten. De welfare van het Rode Kruis bood eveneens arti kelen aan. Veel medewerkers van de kerstmarkt hadden een bijzonder kostuum aangetrokken, daarmee de 19e eeuwse sfeer uit de boeken van de Engelse schrijver Charles Dic kens oproepend. De zaal was ver sierd, onder meer met kerstverlich ting aan parasols. Op het podium kon de jeugd zich samen met de kerstman op de foto laten zetten. Achterin de zaal was een koffiehoek ingericht, waar bezoekers koffie of thee met cake konden gebruiken. Ook was er erwtensoep en glühwein te koop. „Vorige keren deden we dat in de Kelder. Nu doen we het in de zaal en het lijkt goed te lopen", al dus Mieke Kot. Ze was blij met de deelname van plaatselijke midden standers, en enkele van elders, die een stand hadden gehuurd. De ver koop van boeken, noten, de dranken en erwtensoep gebeurde volledig voor rekening van het jeugd- en jon gerenwerk. In de zaal stond een grabbelton en verder waren er enkele raadspelle- tjes. De prijs van een mand met boodschappen kon worden geraden. De oplossing was 28,45 euro en daar zat R. Moerland-v.d. Have uit de Gladiolenstraat met 28 euro het dichtst bij. Zij mocht de mand mee naar huis nemen. Naar het gewicht van een reuzenbrood raadden ook heel wat mensen. Het brood woog 5195 gram en Carola Quist uit de Gladiolenstraat zat daar slechts vijf gram boven. Zij won er een bon mee voor een taart. Anneke Fledderus en Patricia Jong stra, die de woensdagmiddagclub van De Kelder leiden, waren bij zonder in hun sas met de deelname aan de kerstspeurtocht. „Er kwa men veel meer kinderen dan we hadden verwacht." In groepjes lie pen de 43 deelnemers door het dorp, met een routebeschrijving waarin de aanduidingen voor rechtsaf, linksaf, rechtdoor en terug met kleurtjes werden aangegeven. De kinderen vonden het niet echt gemakkelijk om te doen, maar wél leuk. Onderweg moesten ze op drachten uitvoeren en letters zoe ken. Die vormden samen de zin 'De kerstbal is uit de kerstboom op de grond kapot gevallen'. Alle deelne mers kregen een attentie, daarnaast waren er twee extra prijzen. Reno v.d. Linden en Rico de Fokkert wonnen de eerste prijs, Maartje en Bart Verwijs de tweede. Hermen Bouman (midden) vormt samen met Danny Vroegop (rechts) en Jan Pieter Otte het Weyts-team. Woonboulevard Poortvliet haalt achttien topmerken in huis met de overname van Weyts interieuradviseurs uit het Vierkantje in Bergen op Zoom. „Dit is een perfecte aanvulling op wat we nu nog niet goed kon den invullen", vertelt algemeen directeur Arie Bouman. De overname gaat per 2 april 2007 in. De familie Bouman exploiteert de winkel van Weyts nog twee jaar aan de Bergse Kremerstraat 15-19. Eind 2008/be- gin 2009 wordt Weyts als aparte afdeling ondergebracht in de uitbrei ding van Woonboulevard Poortvliet. Met deze overname - de eerste in de bijna negentigjarige historie van Bouman-Potter - krijgt de Poort- vlietse onderneming nog een extra impuls. Er komen aan de bovenkant van de markt meubelmerken bij die het bedrijf tot nu toe niet kon bieden ,zoals Artifort, De Sede, Leolux, Minotti Montis, Gelderland, Schui- tema en Giorgetti. Deze topmerken - zowel design als klassiek - mag niet iedere woonwinkel zomaar ver kopen. Er is een beperkt dealernet, maar met de overname van Weyts krijgt Woonboulevard Poortvliet dit fel begeerde pakket in april in huis. Overigens is men nu al actief in het hogere segment, maar met andere merken. „Vooral in het slapen bedie nen we de hele markt", maakt Her men Bouman duidelijk. Hij gaat samen met Danny Vroegop en Jan Pieter Otte de nieuwe Bou- man-loot koesteren. Daar komt later Kees den Herder uit Serooskerke op Walcheren nog bij. Die stopt na vijf tien jaar met zijn eigen gespeciali seerde woonwinkel en is dan een welkome versterking voor de Weyts- formule. „De naam Weyts blijft ge handhaafd. Het wordt na de overna me bij ons een apart bedrijf met eigen kleuren en een aparte auto", zegt Arie Bouman. Is de winkel in het Vierkantje nu 1000 nr. bij de verhuizing naar Poortvliet krijgen de topmerken royaal de ruimte op 7000 a 8000 m2. Er komt een aparte in gang met de naam Weyts erop. De naam Weijts was maar liefst 102 jaar met de Bergse woninginrichting verbonden. De 65-jarige Albert Weyts en zijn vrouw Petra zijn inge nomen met de voortzetting van hun bedrijf. „We zijn erg blij dat we in vulling hebben kunnen geven aan een goede opvolging met waarbor ging van de continuïteit van Weyts interieuradviseurs", schrijft het paar in een brief aan de klanten. „Met de zelfde gedrevenheid, inspiratie, ad vies, kwaliteit, vakmanschap en merken - en natuurlijk de persoon lijke benadering - zal Hermen Bou man ons bedrijf voortzetten." Het pand blijft eigendom van Weyts, die het over twee jaar aan een ander bedrijf kan verhuren. „Samen met Hermen hebben we besloten dat de zaak flink zal worden verbouwd. Al le huidige showroom-modellen zul len plaats gaan maken voor de nieu we Weyts-collectie", aldus Albert en Petra Weyts. Naast de exclusieve meubelen pre senteert Hermen Bouman voorjaar 2007 in het Vierkantje ook woonac cessoires. Stoffering hoort daar eveneens bij. Weyts biedt behalve meubelen nu al verlichting, vloer kleden en kunstnijverheidsartikelen aan. De speciaalzaak is een welko me aanvulling op het brede assorti ment dat Woonboulevard Poortvliet momenteel al kan bieden aan klan ten in heel Zuid-West Nederland. Behalve het lage en middensegment kan volgend jaar de bovenkant van de markt nog beter bediend worden. Zoals eerder gemeld staat er een grote uitbreiding op stapel, waarbij na de ingebruikname van de hal van Budelpack II begin 2009 maar liefst 50.000 m2 verkoopruimte beschik baar is. Eind 2007 wordt de verbin ding gemaakt tussen de bestaande gebouwen van Woonboulevard Poortvliet en het pand van Budel pack II. In dit tussenstuk komt Trendhopper, een totaal nieuwe for mule voor Tholen, de stoffering, een deel van de slaapafdeling, alsmede een compleet nieuw restaurant. Eind 2008/begin 2009 wordt het gebouw van Budelpack II bij de woonboule vard getrokken. Naast Weyts komt daar de nieuwe babyafdeling in, maar ook keukens en badkamers van Ardi uit Sint-Annaland. Woonboulevard Poortvliet begint na de jaarwisseling al met vernieuwin gen. Zo verdwijnt per 31 december de Multihal-formule, de naam die nog herinnert aan het afhaalmagazijii in de Paasdijkstraat. Daarvoor in de plaats komt de formule Bouman-Pot ter Voordelig Wonen. De huidige af deling Bouman-Potter krijgt de naam Eikenland. Inhakend op de nieuwe verkoopmogelijkheden via internet ziet in 2007 Meubeloutlet Magazijn 07 het levenslicht. Telt de onderneming momenteel 165 medewerkers en 20 bedrijfswagens, gezien de uitbreidingsplannen zullen die aantallen de komende jaren ver der stijgen. Daarmee wordt de werk gelegenheid op Tholen nog verder versterkt. Behalve in Poortvliet is er ook een grote vestiging in Sint- Maartensdijk. het logistieke centrum van de woonboulevard. De bewoners van de Kruittorenstraat die onlangs de straatprijs van de Postcodeloterijshow gewonnen hebben, waren uitgenodigd om naar Soestdijk te komen om daar Bill Clinton te ontmoeten. Het binnenvaartschip Toronto is vrijdagoch tend rond zeven uur door vermoedelijk een in schattingsfout vastgelopen in de Oosterschelde bij het vaarwater de Witte Tonnen Vlije. Het 110 meter lange schip van 3500 ton was gela den met 2600 ton rollen staal. De Zephyrus van bergingsbedrijf Van den Berge uit Stavenisse was snel ter plaatse, maar kreeg het schip niet meer vlot. 's Middags om vier uur werd een tweede poging gedaan met hulp van de sleep boten Delta van bergingsbedrijf Polderman en Leendert Muller van Multraship. De drie sleepboten, gezamenlijk goed voor 4000 pk, lukte het uiteindelijk om de Toronto vlot te trekken. Het schip werd naar de Krammer sluizen bij Sint-Philipsland gesleept voor een duikinspectie, want tijdens laag water zat het schip doorgebogen - met een zogenaamde kat- tenrug - op de zandbank. Bij de inspectie bleek het schip echter niet gebroken of geplooid en het kon zijn reis naar Duitsland voortzetten. De Toronto liep vast in de Witte Tonnen Vlije. Volgens een landelijk columnist bevriest hij met zijn staalblauwe ogen poolkappen, dwingt hij de zeespiegel genadeloos naar beneden en sluit hij desnoods zichzelf aan op het elektriciteitsnet om de wereld van schone energie te voorzien. Natuurlijk zijn dergelijke beelden overdre ven, zoals het hoort in een wat ironisch bedoelde rubriek. Over één ding waren zeven bewoners van de Kruittorenstraat in Tholen het don derdag op Soestdijk wel eens: Bill Clinton heeft uitstraling. Als winnaars van de grote straat prijs van de Postcode Loterij mocht de Thoolse delegatie op de foto met de charismatische ex-president van de Verenigde Staten. Ook schudde de voormalige wereldleider uit ei gen beweging de hand van de prijs winnaars. Mary van As kwam later op de avond zelfs pontificaal in beeld op televisie, terwijl ze handen schudde met de magische Clinton. Van As was na afloop in de wolken. „Hij leek me een heel lieve man. Zijn ogen waren heel aardig. Na tuurlijk was het secondenwerk. Maar wel een belevenis die je nooit meer vergeet." Voor de prijswinnaars was de ont moeting met Clinton de bekroning van een hele bijzondere week. Op sinterklaasmiddag werden ze ieder verrast met een cheque van 12.500 euro. Voor de familie Sinke-Kaat was er als extraatje zelfs een nieuwe auto uit het middensegment. In twee auto's reed het gezelschap naar pa leis Soestdijk. Na het passeren van de nodige veiligheidscontroles wer den ze ontvangen in de Oranjerie. Geleidelijk druppelden daar de no dige beroemde Nederlanders bin nen, zoals Ruud Gullit, Hennie Huisman, Martijn Krabbé en Caro line Tensen. Ook de politiek was goed vertegenwoordigd, met burge meester Opstelten van Rotterdam en later de minister-president Balke nende zelf. Samen met prijswin naars uit Spijkenisse en Landsmeer kregen de Tholenaren een rondlei ding door het paleis dat sinds kort is opengesteld voor bewoners uit de directe omgeving. In de nabije toe komst opent Soestdijk ook zijn deu ren voor anderen. Danielle Kaat was onder de indruk van de voorlopig nog exclusieve tour. „In gedachten zag ik Juliana en Bernhard lopen. Als kind keek ik vroeger altijd naar de defilé's op Koninginnedag. Uniek dat je daar dan zelf rondloopt. Het paleis was eenvoudiger dan ik had verwacht, op het sobere af. De keuken was zelfs vergelijkbaar met die van een verpleeghuis dat ik ken." Tijs Nij- meijer was dezelfde mening toege daan. „Ik heb niet zoveel met het koninklijk huis en ben zelf het nuchtere type. Toch besef je dat je je bevindt in ruimtes waar veel dingen zijn gebeurd die nooit iemand an ders te weten is gekomen. Dat maakte de dag tot een heel bijzon dere gebeurtenis. We liepen door dezelfde glazen galerij waar Bern hard in zijn laatste dagen rondschui- felde. In gedachten zie je dat alle maal wel voor je." Het Thoolse gezelschap wachtte de vertraagde komst van Clinton af in de wijnkel der en de keuken, in gezelschap van leden van de Explosieven Oprui- mings Dienst en technische mede werkers van de televisie. Na de en tree van de ex-wereldleider werden de prijswinnaars vliegensvlug naar een pronkzaal gebracht, voor de ga lafoto. Tijdens de strak geregisseer de bijeenkomst stonden de Tholena ren op een verhoging. Ondertussen kwamen ook de bekende Nederlan ders binnen in het voorportaal van de Waterloozaal waar Clinton zijn toespraak zou houden. Een rare ge waarwording, vond Danielle Kaat. „Het leek de omgekeerde wereld. Omdat wij op een podium stonden, keken al die beroemdheden naar ons." De galafoto met Clinton wordt de komende maanden door de Postco de Loterij gebruikt voor publici teitscampagnes. Tijdens de bijeen komst mochten er geen eigen foto's worden gemaakt. In de Oranjerie keken de Tholenaren, onder het ge not van een hapje en een drankje, op een groot scherm naar de lezing. Clinton was te gast op Soestdijk om een cheque van 1 miljoen euro in ontvangst te nemen voor zijn eigen Foundation, die zich inzet voor de aanpak van klimaatproblemen in de wereld. De donatie van de Postcode Loterij wordt gebruikt om de CO2- uitstoot in veertig wereldsteden te reduceren, waaronder Rotterdam. De entree van Clinton, in gezel schap van Balkenende, was volgens Danielle Kaat heel bijzonder. „Ie dereen begon spontaan te applaudis seren." Mary van As was onder de indruk van de verbale kwaliteiten van Clinton. „Hij kan heel goed en boeiend praten. Het lijkt allemaal vanzelf bij hem te gaan." Na afloop van de bijeenkomst deelde Debby Nijmeijer-de Groen nog een golf- wagentje met Hennie Huisman, richting parkeerplaats. Eenmaal te rug in Tholen was er vooral onge loof bij de achterban en collega's op het werk. De bij General Electric werkzame Johnny Sinke heeft op de vloer nogal eens te maken met Amerikanen, net als fysiotherapeut Nijmeijer bij de deels uit de Ver enigde Staten afkomstige profbas ketballers van Bergen op Zoom. „Clinton, you're kiddin', was een veelgehoorde reactie. Net als de an dere winnaars heeft Nijmeijer, voet baller bij Tholense Boys, het ge wonnen bedrag nog niet in bezit. „Wel heb ik al de nodige rondjes moeten geven. Tot dusver heeft het alleen maar geld gekost."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 17