Bewoners Molenstraat Vossemeer hoeven geen extra parkeerplaatsen familie zaken Slunlaanbieding Bouw vijf windmolens in polders Sint-Annaland Goes bang voor Poortvliet --al "w 'Debby, heel goed nieuws, je hebt prijs jaaaaaaaaaa!' Voor ///fc HEIJNEN Stroomstoring Sint-Annaland Bewoners aan de slag Vijfhoek Zwanger Begrafenissen Straten moeten langer meegaan Donderdag 7 december 2006 63e jaargang no. 4 •\fiSfc flBUOTw Consumentenbond!: Kwaliteit digitale kabel, KPN tv en digit enne valt Kink tegenl Stroom voor 10.000 Thoolse huishoudens In het voorjaar start de bouw van vijf windmolens in de Anna-Vosdijkpolder en Moggershilspolder bij Sint-An naland. Het windmolenpark is definitief rond. Het park gaat 37,5 miljoen kWh per jaar aan stroom produceren voor 10.000 huishoudens op Tholen. De weg voor de an dere windmolenparken op Tholen en Sint-Philipsland is nu geplaveid, zegt akkerbouwer A. Geluk uit Sint-Anna land. Uitbreiding Bonman-Potter is te fors' Zes gemeenten Eenrichtingsverkeer, veilige havens, vergunningen als alternatieven Het probleem in de Molenstraat te Oud-Vossemeer is niet het parkeren, maar de doorstroming van het verkeer. Dat zeiden meerdere bewoners maandagavond in de commis sie ruimte. Er werden verschillende alternatieven aange dragen, die wethouder F.J. Goossen met zijn ambtenaren gaat bekijken: eenrichtingsverkeer tijdens de spits, veili ge havens, parkeervergunningen. De inwoners kunnen er dan op reageren tijdens het dorpsbezoek van de gemeen teraad in februari. Knook ft Schot Notarissen -tkv a 7 Natuurlijke rem Deze week Provincie Zeeland Verbazing alom bij familie Sinke. Zij zijn de grote win naars van de straatprijs van de postcodeloterij. Dinsdag werd de familie in haar woning aan de Kruittorenstraat in Tholen verrast door presentator Gaston Starreveld en oud-atlete Nelli Cooman met 12.500 euro én een gloednieuwe BMW 116i. „Het dringt eigenlijk nog niet goed door", reageert de 36-jarige Danielle Sinke- Kaat. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Ppstbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland "Telèfoon 0166-657007 b.g.g. 653474 lefax 0166-657008 il: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TECHNOLOCIE Herelsestraat 121 Heerle tel.: 0165-304050 De windmolens komen op een rij te staan langs de zeedijk van het Mastgat, ongeveer 100 meter van de waterkering. De masten in het akkerland worden 80 meter hoog. Met de vleugels in de hoogste stand wordt een maximale hoogte bereikt van 125 meter (de tiphoog- te). De diameter van de rotorbla den wordt 90 meter. Elke molen produceert 29,9 MW per jaar. De turbines komen 375 meter uit el kaar te staan. „Met dit park wordt Tholen voor zestig procent voorzien van duur zame energie. Daarbij wordt de in dustrie uitgezonderd. Dat is een aparte categorie. Als we in het voorjaar gaan bouwen, dan kunnen we in augustus gaan produceren." Geluk vormt samen met Hage en Rijnberg de 'locatiepartners' van Eneco energie projecten, onderdeel van energieproducent Eneco. De ondernemers hebben een contract v;oor twintig jaar afgesloten met deze energiemaatschappij. Volgens Geluk geeft het windmo lenpark een stuk zekerheid aan zijn bedrijfsvoering. „Dit is een voor beeld van de veelbesproken neven tak voor de akkerbouwer. We krij gen vergoeding van Eneco voor de opstal van de molens op ons land. Het boerengemak gaat er niet op vooruit. De kavels worden niet meer zo mooi als ze waren. Het heeft zijn voors en zijn tegens." Geluk verbouwt onder meer aard appelen, bieten, tarwe, cichorei, tarwe en teunisbloemen. Voor de bouw van de molens moe ten eerst wegen worden aangelegd. Een van de bestaande dreven op het land van Geluk wordt doorge trokken en van asfalt voorzien. De toegangswegen worden 4,5 tot 5 meter breed. De molens komen op een fundering van 20 bij 20 meter en drie meter diep. Eerst moet er geheid worden. Voor elke funde ring is 1200 kubieke meter beton nodig. De romp van de molen heeft ongeveer een doorsnee van acht meter. De kop van de molen weegt 75 ton. ZIE VERDER PAGINA 5 De uitbreiding van Woonboulevard Poortvliet zal leiden tot aantasting van de functie van de woonboulevard in Goes. Dat schrijven b. en w. van Goes in een brief aa* gedeputeerde staten van Zeeland. i Burgemeester drs. D.J. van der Zaag en secretaris drs. C.G.M. Maas spre ken hun zorg uit over de forse uitbrei ding van Bouman-Potter in het naast gelegen pand van Budelpack II aan de Paasdijkweg. „Goes ligt weliswaar op redelijke afstand van Poortvliet, maar een deel van de klanten die nu winkelen in Goes zullen straks een keuze maken of zij toch niet naar Poortvliet gaan. De situatie van de woonboulevard, in Poortvliet staat niet op zich. Ook de plannen van Middelburg (Mortiere) baren ons zor gen. Hierover zijn diverse rapporten in omloop die de inhoud bevestigen van wat wij hier nu naar voren bren gen. Wij vinden het dan ook van be lang, dat hier zorgvuldig aandacht aan besteed wordt." B. en w. van Goes verwijzen naar het Omgevingsplan Zeeland, waarin vier themaconcentratiegebieden voor de woonbranche aangegeven zijn: Mar coni Goes, Woonboulevard Poort vliet, Mortiere Middelburg en Morres Hulst. Uitbreiding van de woonbran che in Zeeland dient bij voorkeur in die gebieden plaats te vinden. In het Omgevingsplan worden echter geen maximale oppervlaktematen toege kend aan dergelijke detailhandels voorzieningen. B. en w. van Goes vragen zich af, of zo'n forse uitbrei ding in Poortvliet van provinciewege is toegestaan, dan wel of dat de be doeling is. In het Omgevingsplan is wel vermeld, dat effecten van de- tai lhandelsontwikkelingen gemeente- overschrijdend kunnen zijn, waarbij afstemming tussen gemeenten nood zakelijk is. Bij een uitbreiding van 1000 m2 of meer is afstemming een voorwaarde voor provinciale instem ming met het plan. Goes heeft van de gemeente Tholen vernomen, dat er voorjaar 2006 een voorontwerp aan de planologische commissie omge vingsbeleid is voorgelegd. Deze PCO heeft aangegeven, dat er afstemming plaats moet vinden met betrokken ge meenten. De gemeente Tholen heeft daarop voor de afgelopen zomer zes buurgemeenten gevraagd om te re ageren: Bergen op Zoom, twee ge meenten op Goeree-Overflakkee, Reimerswaal, Steenbergen en Schou wen- Duiveland. B. en w. van Goes vragen het provin ciaal bestuur om hun zienswijze als nog te betrekken in de afwegingen over de plannen voor de uitbreiding van Woonboulevard Poortvliet. Een afschrift van de brief is gestuurd naar b. en w. van Tholen. Volgens een woordvoerder van de gemeente Tho len is het aanschrijven van buurge meenten destijds met de provincie be sproken en Goes was geen directe buurgemeente omdat Reimerswaal ertussen zit. ZIE VERDER PAGINA 9 Gisterochtend tussen kwart over acht en tien over negen is Sint-Annaland getroffen door een stroomstoring. De oorzaak was een kapotte kabel (lOkV). Door werkzaamheden tus sen Sint-Annaland en Sint-Maar tensdijk werd de kabel beschadigd. De bewoners van de Vijfhoek in Tholen zijn volop aan de slag om hun appartement gereed te maken voor bewoning. De animo om er te wonen is groot. Zie pagina 11. zijn is vooruit zien! KSaAMZORG^^1ENTADMiNISTRATtE trevwttl Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Als de parkeerstrook links bezet is en rechts een rij auto's staat, dan is de Molenstraat in Oud-Vossemeer te smal voor het verkeer om elkaar te passeren. Tijdens een commissievergadering in juni kaartte bewoner C.W. de Leeuw onder meer déze problema tiek aan. Wijzend op de fuik die het gedeelte Molenstraat tussen de M. Lindhoutstraat en Onder de Molen voor automobilisten is, stelde hij toen voor om de groenstrook langs de begraafplaats te benutten voor Hoogstraat 15 4691 CA Tholen T (0166) 60 22 54 E notarissen@knook.schot.knb.nl www.knookschot.nl AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op www.zeelgnd.nl/abdiinieuws Geen internet? voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 parkeervakken. Daar zouden de be woners ertegenover dan hun auto's kunnen neerzetten, zodat de west kant van de Molenstraat vrij bleef. In een memo dat de commissie in september besprak, was dit idee na der uitgewerkt. Het kwam erop neer dat het netto vier parkeervakken ex tra zou opleveren, tegen 20.000 euro aan kosten. Ook een alternatief werd geboden: drie of vier vakken extra op het gazon hoek Burg. Ver- sluijsstraat/Molenstraat, wat 6000 euro zou vergen. Maandagavond viel eigenlijk te be luisteren dat extra parkeerruimte niet nodig is. „Ik woon dertien jaar in de Molenstraat en heb er altijd nog zonder problemen kunnen par keren", zei M.T. Kopmels. Be woonster M. Geluk-Jansen heeft, met een groot eigen terrein, even min een parkeerprobleem. En B.M.RJ. Lagerwerf plaatste even eens een vraagteken bij het plan voor extra parkeervakken. „De in het memo gepresenteerde varianten duiden op een doorstromingsproble- matiek." Commissielid M.J. Aarn- oudse (SGP) begreep de geluiden wel: „Er mag daar aan twee kanten van de straat geparkeerd worden, dus dat is geen probleem." De slechte doorstroming werd door verschillende sprekers aan de orde gesteld. De aan de westkant gepar- Gooi de sloot tussen het bushokje en de begraafplaats dicht en maak daar een parkeermogelijkheid voor bij begrafenissen. Dat idee lanceer de A.L. Gelok maandag in de commissie ruimte. Wanneer er nu bij een begrafenis veel auto's zijn, zijn er problemen om in de Molenstraat parkeerruimte te vinden. Vaak moet noodgedwongen naar Onder de Molen worden uitgeweken. Gelok zocht de oplossing aan de zuidkant van de begraafplaats. Wat hem betreft zou daar ook een toegang ge maakt kunnen worden naar het nieuwe gedeelte van het kerkhof. De Vossemeerder kaartte verder een probleem aan dat zich voordoet bij begrafenisstoeten die door het gereconstrueerde deel van de Mo lenstraat komen. De ruimte tussen de lijkwagen en in de straat gepar keerde auto's is dermate klein, dat de dragers er niet meer naast kun nen lopen. keerde auto's maken, dat wegge bruikers voortdurend worden ge confronteerd met tegenliggers waar op ze moeten wachten. Want uitwijken is niet mogelijk. Wat La gerwerf betreft, mag dat zo blijven. „Het zorgt voor een natuurlijke rem." Volgens hem wordt er met ho ge snelheid gereden in de straat. „Dat moeten we zeker aanpakken. Meet eens een keer hoe de situatie daar is", adviseerde commissielid L.J. van Doorn (ABT). Aarnoudse wees op de drempel die er sinds vo rige week ligt. „Die kan door inko mend verkeer echt niet met hoge snelheid worden genomen." Lager werf was daar gelukkig mee, zei hij. „Maar auto's accelereren snel.'1 A.L. Gelok van Veilig Verkeer vroeg zich af hoe het moet als een ambulance wordt geconfronteerd met auto's die de doorgang blokke ren. Aarnoudse trok dat breder naar alle hulpdiensten. „De doorstro ming moet goed zijn, je moet het dorp in en uit kunnen", vond Van Doorn. Maar of parkeervakken aan de oost kant van de straat, in de groenstrook bij de begraafplaats, de oplossing zijn, trokken verschillende bewoners in twijfel. „Mensen met kinderen moeten dan steeds de straat overste ken om bij hun auto te komen. Dat is nu al gevaarlijk", zei Lagerwerf. Hij had bovendien weinig zin om weke lijks zijn auto te moeten boenen door de bladluis die uit de bomen valt. In het plan van de gemeente zouden de wortels van die bomen deels afgekapt moeten worden. ZIE VERDER PAGINA 3 De Thoolse straten moeten voortaan 60 in plaats van 40 jaar mee en ook wordt 15% gekort op het budget. Op die manier hoopt het gemeentebestuur de kosten van het stratenonderhoud in de hand te houden. Zonder maatrege len komt men geld tekort om het ge kozen onderhoudsniveau te realiseren. „Het alternatief is dat we u om extra geld vragen. Dan is er vier ton te kort", zei wethouder C.L. van Dis maandag in de commissie ruimte. Er wordt twee jaar lang bekeken of het werkt. Overigens gaat het om een ge middelde periode, zei Van Dis. Weinig gebruikte straten kunnen mogelijk langer blijven liggen, andere komen eerder dan na zestig jaar aan de beurt. Met name de VVD vond die toezeg ging belangrijk. Overigens worden noodzakelijk reparaties, zoals verzak kingen, meteen door de gemeente uit gevoerd. Op die manier moet de vei ligheid gewaarborgd worden. Van M.J. Klippel (RFT) mag er best vier ton extra in het stratenonderhoud worden gestoken. „Er is destijds voor de goedkoopste variant gekozen en de gevolgen zijn zichtbaar: de straten gaan achteruit." J.L. van Doom (ABT) was het met die woorden hele maal eens. Terug uit Afghanistan geniet soldaat Benjamin Suurlant vooral van de gewone dingen Leendert de Keijzer stelt kritische vragen over provinciaal beleid Peter Janus bedenkt 'wondering' voor veilig afgieten van pannen EN V ERDER... Connexxion introduceert op Tholen de belbus en betalen met chipknip Ambitieus plan met 320 woningen moet dorp en haven Sint-Annaland weer verbinden DE SLECHTSTE MENSEN GEVEN VAAK DE BESTE RAAD Dit nummer bestaat uit 24 pagina's Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg PHILIPS 82 CM LCDKTV Resolutie 1366 x 768 WXGA, HD Ready en Dolby Virtual surround. Advertentie I.M. Postcodeloterij deelt 50 mille uit in Kruittorenstraat Het gezin werd thuis door de cameraploeg overrompeld. „Opeens kwa men zij binnenvallen met de cheque en vroegen vervolgens of we even naar buiten kwamen voor een foto met alle winnaars. Daar vertelde Nelli Cooman dat wij ook de auto nog hadden gewonnen. Dat verwachtte ik to taal niet. Dat geld alleen was al hartstikke mooi", vertelt de 37-jarige Johnny Sinke nog wat beduusd in zijn woonkamer. In totaal spelen vier gezinnen in de Kruittorenstraat met de betreffende loterij mee. Naast Johnny en Danielle Sinke namen ook Mary van As (namens haar man Leen) en Ben van den Aarssen (namens zijn partner Ellie v.d. Kasteele) de symbolische gouden envelop in ontvangst. Tijs en Debby Nijmeijer waren op het moment van de prijsuitreiking niet thuis. Winnares Danielle loopt in de kamer heen en weer en telefoneert druk met vrienden en familie. Ook de overbuurvrouw wordt op haar werk gebeld. „Hoi Debby. ik heb goed nieuws. Je hebt ook prijs. Jaaaaaaa!", roept de algemeen beleidsmedewerkster van stichting Kobalt door het mobieltje. Debby's man, Tijs Nijmeijer, staat enkele minuten later op de stoep om de symbolische cheque op te halen en lijkt pas te beseffen hoeveel geld hij heeft gewonnen bij het zien van de cijfers. „Niet normaal", zegt hij. 7Ae verder pagina 5. Nelli Cooman (links) en Gaston Starreveld (rechts) overhandigde in totaal 50.000 euro aan de straatprijswinnaars Ben van den Aarssen, Johnny en Danielle Sinke en Mary van As (v.l.n.r.). Vooraan staan de achtjarige Tommie en vijfjarige Joost Sinke. Winnaars Tijs en Debby Nijmeijer waren tijdens de uitreiking niet thuis. 3 f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1