Wooncomplex Sint-Philipsland behoudt vorm van het pak'uus Stuntaanbieding Er komt straks één team voor nachtdienst Met een oranje kaart naar het stembureau BRT Zit jij ook op zo'n bruisende school? Belangrijke mededeling 'Hoeveel boterhammen heb jij vandaag gegeten?' ///ti HEIJNEN Zwanger over stempassen voor de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november 2006 "3261 Donderdag 9 november 2006 62e jaargang no. 52 Bouwstop op bedrijventerrein Noord Tholen Restaurant 't Veerhuis Zes appartementen en vier huizen van 225.000 tot 375.000 euro Het pakhuis van A. Verwijs aan de Stationsstraat bij de haven in Sint-Philipsland wordt afgebroken. Na de sloop kan in februari of maart met de bouw van de woningen en appartementen aan de Krabbenkreek worden begon nen. Eind deze maand gaan de woningen in de verkoop. De prijzen gaan variëren van 225.000 tot 375.000 euro. Er zijn tien belangstellenden uit het dorp voor de vier woningen en zes appartementen. mes Provincie Zeeland HD gemeente Tholen Rien Heijboer over fusie SVRZ en Allévo: Motor en magneet Alle 18.288 Thoolse stemgerechtigden krijgen zaterdag een nieuwe stempas in de bus voor de Kamerverkiezin gen van 22 november. Deze oranje kaart vervangt de wit te die vorige week is bezorgd. Nadat gisteren bleek dat verschillende inwoners twee stempassen hadden ontvan gen, besloot de burgemeester om ze allemaal ongeldig te verklaren. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. NU OOK VIA DE SCHOTEL!! HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW ETECHNOLOCIE Herelsestraat 121 Heerle tel.: 0165-304050 Ondernemers op bedrijventerrein Noord in Tholen met bouwplannen hebben pech. De gemeenteraad heeft donderdag unaniem ingestemd met een voorbereidingsbesluit, waardoor bouwaanvragen aangehouden moeten worden. Dat is gebeurd met het oog op de geplande herstructurering van het gebied, die vanwege de financie ring in fasen wordt aangepakt: Slacht- veld, omgeving Wattstraat en het mid dengedeelte. Met het besluit wil de gemeente voorkomen dat er 'nieuwe situaties ontstaan die de verwezenlij king van plan Noord uiteindelijk kun nen bemoeilijken'. Binnen een jaar moet een ontwerpbestemmingsplan voor het gebied ter inzage worden ge legd. Gebeurt dat niet, dan vervalt de aanhoudingsplicht en moet de ge meente aangehouden bouwaanvragen alsnog honoreren. Overigens kunnen alleen aanvragen worden aangehou den die niet in strijd zijn met het gel dende bestemmingsplan. Zijn ze dat wél. dan moeten ze op grond van de woningwet worden geweigerd. Het voorstel van burgemeester en wet houders was een toegevoegd punt voor de raadsvergadering van donder dag. Hoewel het stuk al dateert van 29 augustus, is het sindsdien nooit in een openbare commissievergadering be sproken. Deze zelfde handelwijze is in het verleden toegepast bij het bestem mingsplan buitengebied, om intensie ve veehouderijen buiten de deur te houden. Rijksweg 5, Anna Jacobapolder Zaterdag 11 november: Onbeperkt mosselen eten Meer informatie: www.restaurantveerhuis.nl Tel. 0167-576046 zijn is vooruit zien! KRAAMZORG^^^1ËNTADMINISTRATIE Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Makelaar Hans Hopmans (links) en bouwkundig tekenaar Leo Walpot ontvouwen de tekening voor het wooncomplex aan de haven van Sint- Philipsland. Wonen aan het water wordt nu ook in Sint-Philipsland mogelijk, maar volgens bouwkundig tekenaar Leo Walpot is het niet te vergelijken met waterbedrijf Kijk voor meer informatie elders in deze krant. Waterfront in Tholen. „Nee, aan de haven van Sint-Philipsland komt iets terug waarmee het huidige ge bouw herkenbaar blijft. Het is bo vendien veel kleinschaliger. In de nieuwbouw zitten elementen en contouren van de loods. Het was wel een belemmering voor het ont werp. maar ook een handvat én een uitdaging." Het gebouw wordt on geveer even groot als het bestaande, namelijk 5800 kubieke meter. De oud-Fluplander is er al sinds 2001 mee bezig, maar nu komt er eindelijk schot in de zaak. Drie jaar geleden presenteerde hij het eerste plan. Toen werd er uitgegaan van vijf appartementen en drie wonin gen. Nu zijn het zes appartementen en vier woningen. „Het is nu beter in evenwicht. In het eerste plan zou een van de woningen te groot wor den." De nieuwbouw komt volgens Wal pot zo goed als op de plaats van het pak'uus, zoals de loods in de volks mond wordt genoemd. Het gebouw bestaat uit twee bouwlagen met een kap die iets steiler is dan de kap van de loods. De appartementen zijn verdeeld in twee wooneenheden met twee kamers, twee met drie ka mers en twee met vier kamers. De woonkamers op de verdieping gaan uitkijken over de Krabben kreek. „Dat is ook de zonkant én de waterkant. Het gebouw krijgt daar aansprekende gevels, met balkons. De slaapkamers en keukens komen aan de achterzijde, aan de Stations straat." Voor de zes appartementen komt daar ook de ingang naar een par keergarage. Dat is nieuw ten op zichte van het eerste plan, toen de garages voor de appartementen aan de voorzijde waren geprojecteerd. AbdtjNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg ■7? hfk SAMSUNG 82 CM LCD TV Resolutie: 1366 x 768, HD ready HDMI en Game Mode. Uw huidige stempas die u recent ontvangen heeft, is ongeldig! Op zaterdag 11 november aanstaande ontvangt u een nieuwe stempas in de kleur oranje. De nieuwe stempas is groter van formaat en wordt in een herkenbare enveloppe van de ge meente Tholen bij u bezorgd. Alleen met deze nieuwe oranje stempas kunt u stemmen op 22 november 2006. Wij adviseren u daarom uw oude stempas weg te gooien. Ook ondertekende machtigingen op de oude stempas zijn niet meer geldig. U moet met de nieuwe stempas opnieuw iemand machtigen. Dit geldt niet voor schriftelijke machtigingen die bij de gemeente zijn aangevraagd. Fout drukker De Staats Drukkerij en Uitgeverij (SDU) is verantwoordelijk voor het drukken van stempassen en het leveren van het exacte aan tal stempassen voor gemeenten. Door een fout tijdens het druk proces bij de stempassen van een aantal gemeenten, waaronder Tholen, zijn een aantal dezelfde stempassen gedrukt en vervol gens via TNT post verspreid. Hierdoor hebben enkele inwoners van de gemeente Tholen tweemaal een zelfde stempas ontvan gen. Dit is op dinsdag 7 november geconstateerd door de ge meente Tholen. Om onrechtmatigheden te voorkomen, heeft de burgemeester hierop meteen besloten nieuwe stempassen te laten drukken in een afwijkende kleur en de reeds bezorgde stempassen formeel ongeldig verklaard. De nieuwe stempassen worden op of omstreeks zaterdag 11 november via de post bij u thuis bezorgd. Excuses De gemeente Tholen biedt haar excuses aan voor de overlast die u hiervan ondervindt. Meer informatie Voor meer informatie belt u met 0166 - 668 200. Advertentie I.M. Advertentie I.M. „Dat heeft de maken met de toe gang tot het gebouw. Het eerste stuk vanaf de weegbrug is gemeente grond en als weg te gebruiken. Maar voor het stuk vóór het hoge gebouw gold recht van overpad. Dat is van een andere eigenaar en die wil het niet afstaan. Daarom moesten we aan de voorzijde drie garages laten vervallen en is er een parkeerkelder gemaakt met de entree aan de Sta tionsstraat. Voor het gebouw blijft nog wel een pad van een meter breed. Dat is eigendom van Verwijs. Dat kunnen de bewoners gebruiken om naar binnen te gaan." Volgens Walpot is de woonstek aan de haven, met uitzicht op de Krab benkreek, heel aantrekkelijk. „Het is zout getijdewater. Dus hier geen gevaar voor blauwalg. Het ligt ook gunstig ten opzichte van de zon. Dat is ook een pluspunt." Walpot heeft het gebouw in drie blokken verdeeld om een levendige gevel te creëren. Er komt een aantal ronde ramen in die verwijzen naar de loods. Ook de zijgevel met de ge- veltuit van het pakhuis komt terug in de nieuwbouw. Verder komen er mastgoten die ook aan de bestaande loods hangen. De gevels worden in rode baksteen opgetrokken en op de daken komen donkere gebakken pannen (antra ciet). „Het is een fors gebouw en duidelijk aanwezig. Daarom is de kleurstelling ingehouden." De goot- hoogte varieert van 6 tot 7,5 meter, de nokhoogte van 9.60 tot 10,60 meter. ZIE VERDER PAGINA 3 De 350 medewerkers van de SVRZ en de 250 medewerkers van Allévo op Tholen worden collega's bij de nieuwe werkgever die ontstaat bij de fusie van beide Zeeuwse zorgaanbieders op 1 januari 2008. De opzet is niet om te besparen op personeel en gebouwen, maar om elkaar aan te vullen. De stichting Klaverblad Zeeland houdt de vinger aan de pols. De stichting voor regionale zorgver lening (SRVZ) is eigendom van woonzorgcentrum Ten Anker in Tho len en de zorgvoorzieningen in Maartenshof, zoals de groepswonin gen, de recreatiezaal en de vergader ruimtes. Allévo biedt thuiszorg van uit het centrum Thuiszorg in Sint-Maartensdijk. De SVRZ werkt in heel Zeeland, Allévo is alleen ac tief in de Oosterschelderegio. De me dewerkers zijn maandag op de hoog te gesteld van de voorgenomen fusie. Alle ruim 4000 medewerkers komen vanaf 1 januari 2008 in dienst van de nieuwe zorgcombinatie. Volgens di recteur Rien Heijboer van de SVRZ in de Oosterschelderegio is overwe gend positief gereageerd door het lei dinggevend personeel. „Er is straks geen concurrentie meer onderling. We werken al samen in de extramu rale zorg, zoals in de aanleunwonin gen bij Ten Anker, En straks gaan we dat doen in het woonzorgcentrum in Oud-Vossemeer, de uitbreiding van Poorthove en het te bouwen dien stencentrum in Scherpenisse. Er zijn ook plannen om in Stadszicht in Tho len te gaan bouwen. Daar kan dan bijvoorbeeld het consultatiebureau van Allévo (nu aan de Molenvliet- sestraat - red.) in opgenomen wor den. Maar ook in de zorg na vijf uur en de zorg op onverwachte momen ten, bij hulp die niet te plannen is, werken we al samen. In de 24-uurs zorg kunnen we straks één team vor men en bijvoorbeeld samen één nachtdienst regelen. We hoeven el kaar dan ook geen rekeningen meer te sturen." Op Tholen werken voor de SVRZ 160 voltijds personeelsleden, met de deeltijdwerkers zijn het er volgens Heijboer maar liefst 350. De fusiepartners vinden dat ze elkaar goed aanvullen en willen de ver trouwde zorg thuis of dichtbij huis blijven aanbieden. Als de beiden sa men gaan, dan komen er wijk- en dorpsteams, en servicepunten voor cliënten en zogeheten expertisecen tra. Hoeveel en waar die komen op Tholen is nog niet bekend. De in steek is om sterk te worden in klein schaligheid, heet het. Wat er met de gebouwen gaat gebeu ren, is nu nog niet bekend. Het uit gangspunt is om op zoveel mogelijk punten bereikbaar en zichtbaar te zijn. Bij fusies gaat het bijna altijd om het besparen op gebouwen en perso neel, maar volgens de fusiepartners is dit niet aan de orde. Wel gaat gekeken worden hoe alles 'efficiënt en effec tief' georganiseerd kan worden. Allévo heeft hier wel meer concur rentie gekregen van het steunpunt van stichting Privazorg in Sint-Maar tensdijk en Curadomi uit Sint-Anna land. Die snoepen cliënten af van Al lévo. ZIE VERDER PAGINA Drie kiezers meldden gisteren bij de gemeente dat ze twee stempassen hadden gekregen in plaats van één. „Hoeveel mensen dat nóg is overko men, is niet in te schatten", meldt woordvoerder Fetse Visser. Bij het drukken van de stempassen, door Sdu in Den Haag, is er iets mis ge gaan. „Er was een storing in de per sen. Nadat die was verholpen, is men opnieuw begonnen met druk ken waarbij het proces een stukje is teruggezet." Daardoor zijn van een aantal stempassen meerdere exem plaren gedrukt, overigens ook van andere gemeenten dan alleen Tho len. Vervolgens heeft de Sdu de hele partij bij TNT post aangeboden voor verzending. „Dat is gebruikelijk, wij hebben de gegevens uit de gemeen telijke basisadministratie aangele verd", zegt Visser. Om onrechtmatigheden te voorko men. heeft de burgemeester - die voorzitter is van het centraal stem bureau - alle witte stempassen on geldig verklaard. Met de stempas kan iedere kiezer willekeurig op elk van de 15 Thoolse stembureaus zijn stem uitbrengen. „Wie twee passen heeft, zou dus naar twee verschillen de stembureaus kunnen gaan om te stemmen." Voor de oproepkaarten die bij vorige verkiezingen zijn ge bruikt, lag dat anders. Daarmee kon men op maar één stembureau te recht en daar werd dan ook aangete kend dat er gestemd was. Zaterdag krijgt iedereen een nieuwe stempas bezorgd, in een herkenbare envelop. Deze nieuwe kaart is oran je van kleur. De gemeente adviseert iedereen om de oude kaarten weg te gooien. Wie op die witte kaart al een machtiging had ondertekend om ie mand anders te laten stemmen, zal dat opnieuw moeten doen op de oranje kaart. Voor bij de gemeente aangevraagde schriftelijke machti gingen geldt dit niet. Deze week Na 20 jaar de stekker uit Media Expresse van fam. Nieuwenhuijzen Marina Tichem betreurt verdwijnen ouderensoos Tholen na 45 jaar Ruud Muijt mag week lang in Daimler Chrysler rondrijden EN VERDER... Kamerleden en -kandidaten van VVD, CU en SGP doen Tholen aan in aanloop naar verkiezingen Raad wil dat gemeente kijkt naar steun voor starters op huizenmarkt ALS JE IETS DOET, DOE HET GOED, OF DOE HET NIET Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Ook de kleuters van basisschool Ter Tolne nuttigden hun ontbijtje donderdag in de klas. Zie verder pagina 3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1