13.000 euro voor De Schutse Melse wordt tien keer zo groot met nieuwbouw Stevinweg Tholen 'De kinderen fleuren helemaal op en beginnen weer te praten' Meer deelnemers aan onderzoek borstkanker Naast bestaande winkel ook Multimate bouwmarkt Veiligheid en geborgenheid centraal bij nieuwe Schutse Naar Kenia met jeugdraad Actie Dorcas in supermarkt Donderdag 2 november 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Rode Kruisbus als oplossing vervoer Kaartactie Unicef Drie jaar vertraging Beste formule Verbetering Geven wat nodig is Een haag van ruim honderd mensen verwelkomde don derdag de dertig deelnemers van dagactiviteitencentrum De Schutse aan de Coentjesweg in Oud-Vossemeer. Vooraan de lange stoet deelnemers en begeleiders lopen de vijftienjarige Robert de Jong uit Scherpenisse en de negenjarige Debora Bazen uit Tholen. Zij hebben samen met ds. A. Schultink een speciale taak: het onthullen van de gedenkplaat. Allemaal vlinders De verkoping van dagactiviteitencentrum De Schutse in Oud-Vossemeer heeft 11.500 euro opgeleverd. Daarnaast ontving De Schutse 1600 euro aan giften. Het dagactivi teitencentrum hield zaterdag de verkoping en een open huis om de ingebruikname van het nieuwe gebouw aan de Coentjesweg te vieren. „Het liep echt storm", blikt vestigingshoofd Ria Vos-de Jong tevreden terug. Centjes opgehaald VERVOLG VAN DAKAR Morgen worden er speciale veren aangebracht en een speciale stoel om de auto reisvaardig te maken voor de hobbelige zandwegen die na Marokko beginnen. De deelnemers moeten zelf voor brandstof zorgen. Ook technische problemen die zich onderweg voor doen, moeten door de bestuurder en de begeleider zelf worden opgelost. „We hebben voor de hele reis onge veer 1200 liter diesel nodig. We hebben er een aantal sponsors voor gevonden. We kunnen 180 liter meenemen." Daar komen de knuf fels van de Casembroot nog eens bij. Robert van Bemmelen las op inter net over de tocht en raakte geïnte resseerd. „Het leek me hartstikke leuk om mee te doen. We hebben ons in januari ingeschreven, maar hebben pas negen weken geleden de zekerheid gekregen dat we mee mo gen doen. Het is een soort last-mi- nute-wedstrijd." De tocht gaat ongeveer drie weken duren, er is een week speling, zegt Robert. De deelnemers gaan in groepen van 40 rijden. „De omstan digheden zijn natuurlijk extreem met hoge zandduinen, maar met de hitte schijnt het in deze periode wel mee te vallen." Het tweetal gaat elkaar achter het stuur afwisselen. Van Bemmelen verwacht dat het op den duur zo zwaar zal worden dat het 'vechten wordt wie er niet mag rijden.' Ze zijn nog volop aan de voorberei dingen bezig. „Het is al een wed strijd om de auto op tijd af te heb ben. Het wordt nog passen en meten om de hele berg knuffels in de auto te krijgen. Het is leuk ook op het moment dat je stil staat, knuffels uit te delen." Zijn moeder zou ook wel mee wil len, maar vindt drie weken toch wel lang. Ze blijft bij de kleuters en zal verslag doen van de ervaringen van haar zoon tijdens de tocht. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Tholen/Sint-Philipsland biedt mensen hulp die alleen met extra hulpmidde len van en naar huis vervoerd kunnen worden. De vrijwilligers van de afde ling Tholen/Sint-Philipsland zijn al diverse keren op pad gegaan om men sen met specifieke problemen te ver voeren. Zo ook de driejarige Max. Hij had zijn been gebroken, waarna zijn beentjes in een tractie moesten. Na enige dagen mocht de peuter naar huis, als hij met bed en al vervoerd kon worden. De Rode Kruisbus bood de oplossing. Tien dagen later werden de vrijwilligers weer ingezet, omdat de jongen voor controle naar het zie kenhuis moest. De tractie mocht niet worden verwijderd. Max moest we derom in zijn bedje terug naar huis worden gebracht. Het Rode Kruis zal binnenkort dus nogmaals in actie ko men om hem naar het ziekenhuis te vervoeren. Voor vragen en of infor matie over het hulpvervoer van het Rode Kruis kan men contact opne men met Marus Dourlein, tel. 602935 of met Jany Boogaard-de Lint, tel. 652243. Diefstal boten en buitenboordmo toren. Met de aanhouding van twee mannen van 29 en 24 jaar en een vrouw van 45 jaar uit het Limburgse Geleen heeft de politie de diefstal en heling van tientallen boten en buiten boordmotoren in o.a. Goes. Kamper land en Ouddorp opgelost. In vier panden werden o.a. een waterscooter en boottrailer teruggevonden. De drie kinderen van Robert Melse - Fleur (8), Bas (6) en Aris (3) - kregen van bouwbedrijf Fraanje uit Lewe- dorp een helm aangereikt en gingen parmantig in de cabine van de heima chine zitten. Met soms wat angstige blikken hoorden ze de harde klappen aan waarmee de paal de bodem in ging. Applaus klonk er op toen het karwei was geklaard. Directeur Van de Velde van Fraanje had een cadeau tje meegebracht voor de jonge heiba zen: het spel Stratego. De familie Melse heeft de afgelopen jaren al vaak een soort Stratego ge speeld. „We zijn er vele frustraties rijker en vele euro's armer van ge worden", verzucht Annie Melse. „Er is met ons gesold." De uitbreidings plannen van de in 1924 begonnen winkel in ijzerwaren en gereedschap pen kennen een lange voorgeschiede nis. „In 1990 zijn we er al over be gonnen", herinnert Johan Melse zich nog. „Burgemeester Van der Munnik wilde ons toen samen met Alben He- ijn op het Slachtveld hebben." Na zestien jaar wacht die plek nog steeds op invulling. Melse keek nog naar de Betho - waar nu garage Bal zit - maar breidde uiteindelijk aan de Markt en de Bosstraat uit. Op diverse plaatsen werd er magazijnruimte bij- gehuurd, maar doelmatig was dat al lemaal niet. Daarom kijkt de familie Melse reik halzend uit naar de opening van de twee nieuwe winkels in het voorjaar van 2007. Een pand van 78 x 46 me ter met 60 parkeerplaatsen. Daarin komen twee zelfstandige zaken: één met professioneel gereedschap ge richt op de bouwbedrijven en daar naast de doe-het-zelf-bouwmarkt voor de particulieren. Dat laatste is een uitbreiding voor Melse, al wordt er nu aan de Markt ook aan consu menten verkocht. „We hebben nu echter geen hout en daar is toch wel behoefte aan. Elk huis heeft wel wat te vertimmeren. Met deze nieuwe formule hopen we meer koopkracht op het eiland te houden." In het pand van Van der Harst komt eind dit jaar nog een vestiging van de Boerenbond, die toch raakvlakken Steeds meer vrouwen in Tholen en West-Brabant doen mee aan het be volkingsonderzoek naar borstkanker. Dat blijkt uit het jaarverslag 2005 van de stichting bevolkingsonderzoek Zuidwest-Nederland (SBZWN). Het opkomstpercentage in West-Brabant, waar ook Thoolse vrouwen zich laten onderzoeken, is in twee jaar tijd ge stegen van 78 procent naar 81,3 pro cent. In de rest van Zeeland daalt de opkomst juist van 82,9 procent in 2003 naar 79,4 procent in 2005. Van de 155.195 vrouwen die werden uit genodigd voor het bevolkingsonder zoek, gaven er 120.987 gehoor aan, wat neerkomt op een opkomst van 78 procent. De stichting voert om het jaar het onderzoek naar borstkanker uit en nodigt hiervoor vrouwen uit tussen de vijftig en vijfenzeventig jaar. Uiteindelijk werden 2224 cliën ten doorverwezen naar het zieken huis. 529 onderzochte vrouwen wer den na het eerste borstonderzoek doorverwezen, maar bij de grootste groep (1695) gebeurde dit na een ver volgonderzoek. Bij 601 vrouwen werd inderdaad borstkanker gecon stateerd. De stichting bevolkingson derzoek Zuidwest-Nederland heeft besloten om nauwer te gaan samen werken met de stichting die baarmoe derhalskanker onderzoekt, om in de toekomst mogelijk plaats te bieden aan screening en onderzoek naar dik ke darmkanker, longkanker en pros taatkanker. Unicef brengt een nieuwe collectie kerstkaarten en cadeaus uit. zoals kalenders, agenda's en een kinder kookboek. Dick Bruna heeft speci aal voor kinderrechtenorganisatie vijf kaarten gemaakt met Nijntje in de hoofdrol. Daarnaast is het schaalmodel van de Unicef-truck aan de collectie toegevoegd. Met de opbrengst van deze collectie kan de organisatie blijven opkomen voor de rechten van kinderen wereldwijd. Unicef is in ruim 150 ontwikke lingslanden actief en brengt al meer dan vijftig jaar kaarten en cadeaus uit. Voor meer informatie over de collectie kan men contact opnemen met mevrouw Lanooy-Van Dalen, Burg. Bouwensestraat 1 in Scherpe- nisse, tel. 664615. De nationale jeugdraad en Plan Nederland zoekt Thoolse jongeren tussen de twaalf en negentien jaar die als een groep (5 tot 20 perso nen) mee willen doen aan het pro ject Xpress your future. Het is géén wedstrijd voor jongeren met plankenkoorts. Deelnemers laten via een optreden - bijvoorbeeld streetdance, zang, hiphop, theater - zien wat de gevolgen van hiv/aids zijn voor de jongeren in de wereld. Zo'n 39 miljoen men sen zijn besmet met dit virus, waaronder veel kinderen. De hoofdprijs is een reis naar Kenia, waar de winnaars Keniaanse jon geren ontmoeten en samen een voorstelling maken, die ook in Ne derland enkele malen opgevoerd zal worden. Inschrijven kan via het aanmeldformulier op de website www.xpressyourfuture.nl. op deze site is ook meer informatie te vin den over het project. In alle Thoolse supermarkten wordt op vrijdag 3 en zaterdag 4 novem ber de jaarlijkse voedselactie van Dorcas Hulp Nederland gehouden. De christelijke hulpverleningsorga nisatie organiseert landelijk in ruim 550 winkels en 400 kerken een in zameling om 50.000 voedselpakket ten op te halen. De eerste 25.000 dozen zullen nog voor de kerst in Oost-Europa worden bezorgd. Het voedsel is bestemd voor de aller armsten in onder meer Oekraïne, Moldavië, Noord-Ossetië en Roe menië. Door het uitdelen van voed sel - in samenwerking met de plaat selijke kerken - wil Dorcas de mensen de winter door helpen. De afgelopen tien jaar was de nationale voedselactie steeds een succes. In 1996 kon de organisatie 22.000 pak ketten versturen, in de jaren liep dat op naar ruim 47.000 pakketten in 2005. Het pakket bestaat uit houd bare producten, zoals droge soep, limonadesiroop, bonen en vruchten in blik, rijst, kaarsen en tandpasta. Bas (6), Aris (3) en Fleur (8) Melse sloegen de eerste paal voor de nieuwbouw van de fa. Melse en Multimate Tholen aan de Stevinweg op bedrijventerrein Welgelegen II. Verder v.l.n.r. Annie, Johan en Robert Melse. heeft met Multimate, zodat het aan bod in Tholen volgend voorjaar wel heel groot wordt. „Hoe meer volk, hoe beter voor ons. De Boerenbond zien we niet als een bedreiging", zegt 'Johan Melse. Het bedrijf was altijd maatwerk ge wend voor de bouwbedrijven, maar krijgt nu ook de consumentenmarkt erbij. „Met Multimate gaan we ook voor een andere doelgroep werken dan we gewend waren, veel breder gericht. De openingstijden zullen daarvoor ook aangepast worden met mogelijk twee koopavonden. Het as sortiment breidt sterk uit. Er komt hout bij, klein sanitair en verlichting. Het personeelsbestand van zeven mensen zal straks zeker groter wor den." Met de nieuwbouw investeert de fa. Melse fors in de toekomst. „Eigenlijk hadden we dit al drie jaar eerder wil len doen en de vertraging maakt de aanpak nu ook veel duurder omdat de bouwkosten zijn gestegen. Maar wer ken in te kleine ruimten, waarin al veel verbouwd is, is ook niet doelma tig. Ik heb uitgerekend dat je 100 stappen moet doen om een artikel bo ven uit het magazijn te halen. Dat werkt natuurlijk niet prettig. Ook de bereikbaarheid van de Markt speelt mee. Het verkeerscirculatieplan voor het centrum van Tholen werkt niet in ons voordeel", zegt Johan Melse. De hoek van de Markt/Stoofstraat, waar de winkel gevestigd is, werd minder goed bereikbaar. Gevoegd bij de te krappe winkel- en magazijnruimte was dat voor de fa. Melse een reden temeer om de verhuizingsplannen be gin 2003 weer op te pakken. Toen werden er gesprekken aangeknoopt bij de gemeente, want op Welgelegen II werd een strook grond voor groot schalige detailhandel gereserveerd. In plaats van met de gemeente, zat Mel se plotseling met projectontwikkelaar Bogor aan tafel. „We voelden ons niet echt serieus genomen. Bij Van der Harst hebben we nog gekeken, maar ook dat bleek niet haalbaar om dat er teveel aanpassingen nodig wa ren. Toen Bogor stopte en later ook Bouman-Potter. waren we weer terug bij af. We moesten weer rechtstreeks met de gemeente in overleg." Het geduld werd lang op de proef ge steld en na veel vijven en zessen, werd uiteindelijk een akkoord bereikt over de aankoop van 6000 m2 grond waarvan 3200 m2 bebouwd wordt. De bestaande gebouwen aan de Markt en de Bosstraat zijn in maart 2005 al verkocht aan Piet Swarthoff, die er luxe appartementen wil gaan maken. Een deel van het pand valt onder monumentenzorg. Architectenbureau Strategie uit Oos terbeek heeft het ontwerp voor de nieuwbouw gemaakt, dat uitgevoerd wordt door bouwbedrijf Fraanje uit Lewedorp en installatiebedrijf Delta Techniek uit Sint-Philipsland. Strate gie heeft al vele Multimate-vestigin- gen ontworpen. Melse heeft zich uitvoerig georiën teerd voordat de keuze werd gemaakt voor een bouwmarkt. „Multimate is voor ons de meest geschikte formule, het bedrijf met het beste concept en meer vrijheid." Het feit dat er in Sint- Annaland ook een vestiging is, vorm de geen belemmering. Volgend voor jaar zijn er dan vier bouwmarkten op Tholen: Fixet Sint-Maartensdijk, Multimate Sint-Annaland. Boeren bond Tholen en Multimate Tholen. Met dit forse aanbod zal er meer koopkracht op het eilanden behouden kunnen blijven, zodat er minder eu ro's afvloeien over de brug. Melse hoopt echter ook uit het West-Bra bantse nog klanten naar zijn nieuwe vestiging te trekken. De nieuwbouw bestaat gedeeltelijk uit twee bouwlagen. Boven de win kels komen kantoren en de kantine. Voor de staalconstructie en de bepla ting aangebracht worden, gaan er nu eerst ruim 300 palen de grond in. Eind maart moet het casco klaar zijn, zodat in het tweede kwartaal de ope ning kan plaatsvinden. Maandag boog de welstandscom missie zich nog over een aanpassing van het plan. Het ging om een nieu we indeling van de voorgevel van het gebouw aan de Stevinweg. Een grote voordeur kwam te vervallen. Die was oorspronkelijk ontworpen voor een drive-in-formule, waarbij klanten met hun auto en aanhangwa gen de bouwmarkt inrijden om arti kelen uit te zoeken en met hun spul len naar de kassa te rijden. Bij nader inzien werd hiervan afgezien. Melse gebruikt de ruimte nu geheel voor de verkoop. De welstandscommissie vond deze aanpassing een verbete ring ten opzichte van het eerdere ontwerp. „Dit gebouw en het buitenterrein zijn mede door de inzet van vrijwil ligers tot stand gekomen. Ik heb zel den gezien dat vrijwilligers zo'n grote inbreng hebben in een oprich ting. Het is een mooie plek voor de deelnemers geworden, zij hebben een goede huisvesting gekregen", meldt algemeen directeur K. Rui tenberg bij de officiële opening van het nieuwe dagactiviteitencentrum. Na het bedanken van de vrijwilli gers, de aannemer, de gemeente, vestigingshoofd Ria Vos-de Jong en financieel en facilitair directeur Al- bert van de Pol, spreekt ds. A. Schultink een woord van dank uit. Deelnemer Robert de Jong mag ver volgens samen met de dominee de schuifdeuren van de ingang openen door het omdraaien van een sleutel. Zij lopen de hal in waar een grote, rechthoekige standaard op hen staat te wachten. Wanneer het tweetal de standaard naar buiten rijdt, blijkt de voorkant bedekt met twee witte gor dijntjes. De negenjarige Debora Ba zen pakt samen met haar begeleid ster Marijke de Koster een grote kwast van het gordijnkoord vast, Robert doet samen met dominee Schultink en begeleidster Martine Goedegebuure hetzelfde aan de an dere kant. Met een flinke haal ont hullen zij de gedenkplaats: 'Alzo woonde Mefibóseth te Jeruzalem, omdat hij geduriglijk at aan des ko- nings tafel; en hij was kreupel aan beide zijn voeten'. Het is de Bijbel tekst van 2 Samuël 9, vers 2. Na de onthulling mogen de deelne mers als eersten een plaatsje uitzoe ken in de riante, witte tent die vóór het nieuwe pand staat. Een paar mi nuten later zijn ook de overige zit plaatsen bezet met familieleden van de gebruikers, omwonenden en be- stuurs- en teamleden van De Schut se. De gedenkplaat krijgt een tijde lijk plekje naast het podium, zodat de deelnemers begrijpen dat Schul tink daar de meditatie over houdt. „Ach wat zou dat een wonder zijn, als de deelnemers mogen wonen als Mefibóseth in Jeruzalem. Mefibó seth was kreupel aan beide zijn voe ten en heeft ook geen zorg voor zichzelf kunnen dragen. Ik hoop dat de deelnemers hier hetzelfde mogen ervaren als Mefibóseth aan des ko- Drie leden van de nieuwe genera tie Melse hebben maandagmid dag de eerste paal geslagen voor twee winkels aan de Stevinweg in Tholen. De bestaande winkel in ij zerwaren en gereedschappen van de Markt wordt verplaatst naar bedrijventerrein Welgelegen II, waar een verkoopruimte van 1240 m2 komt. Daarnaast komt er ech ter ook een Multimate service bouwmarkt van zo'n 2000 m2. Van 300 m2 aan de Markt gaat het naar ruim 3000 m2 aan de Stevinweg, zodat Melse daar meer dan tien keer zo groot wordt. De verkoping en het open huis van dagactiviteitencentrum De Schutse trok zaterdag veel belangstellenden naar de Coentjesweg in Oud- Vossemeer. nings tafel en dat hen gegeven wordt wat nodig is", legt Schultink uit na het gezamenlijk zingen van psalm 25, vers 2. Het is ook voor hem een bijzondere aangelegenheid om de opening van het nieuwe dag activiteitencentrum voor mensen met een verstandelijke beperking bij te mogen wonen. „Mijn oudste en jongste broer zijn ook gehandicapt. Ik weet wat het is. Deze kinderen hebben dezelfde zorg als Mefibó seth nodig." ting." Vos zegt nog geen definitie ve bestemming te hebben voor het geld. „Maar het komt zeker ten goede aan de deelnemers. Er moe ten nog verschillende dingen wor den aangeschaft, zoals toestellen voor de belevingstuin, bloembak ken en picknicktafels. Dat kost het nodige." Tijdens het open huis konden de bezoekers een kijkje nemen in het nieuwe pand. In en rondom het ge bouw werd de verkoping gehou den, waarbij o.a. boeken, gereed schap, vis, frietjes, beenmode, fo tokaarten en diverse streekproduc ten werden aangeboden. Verder konden belangstellenden de nieuw ingerichte Schutsewinkel De Par levinker bezichtigen. Niet alle bezoekers kwamen er zonder kleerscheuren vanaf. De ambulance bracht een kortstondig bezoek aan de Coentjesweg, toen een vrouw bij het verlaten van de verkoping - door onbekende re den - op straat ten val kwam en haar pols brak. Burgemeester W. Nuis is samen met wethouder K.A. Heijboer aanwezig als vertegenwoordigers van de ge meente Tholen en blikt na de medi tatie terug naar het ontstaan van het dagactiviteitencentrum in Oud-Vos semeer. „Als je het pand ziet staan, dan weet je dat het gebouwd is op stevige fundamenten. Ik heb bewon dering voor de begeleiders die de deelnemers een zinvolle besteding van de dag geven." Nuis had bij een eerdere ontmoeting gesproken met ouders die erg enthousiast zijn over het dagactiviteitencentrum. „Zij vertellen dat hun kind weer hele maal opfleurt, weer gaat praten. Daar gaat het toch allemaal om." De werkgroepen van De Schutse zijn uitgebreid met een houtbewerkings- groep en de oudere deelnemers krij gen de verantwoordelijkheid over de tuin en de dieren, waarbij de ta ken verdeeld worden naar de be hoefte van de deelnemers. Nuis staat verder stil bij de invoering van de wet maatschappelijk ondersteu ning, waarbij de gemeente voor een groot deel verantwoordelijk wordt voor de zorgaanvragen: „Dit nieuwe gebouw heeft sfeer waar veiligheid en geborgenheid centraal staan. In de samenleving wordt de vraag naar zorg en welzijn steeds intensiever. Met de invoering van de nieuwe wet maatschappelijk ondersteuning (WMO) rijst bij sommigen de vraag of het allemaal wel goed zal blijven gaan. We moeten in de toekomst in vesteren, het welbevinden van de deelnemers moet het belangrijkste zijn. Zorg verlenen doe je met je hart en dat zie ik hier. Dat is fantas tisch. Vlinders moet je voorzichtig en met open handen proberen van gen, dit zijn allemaal vlinders." Begeleidster Elna van Haaften zet De deelnemertjes vierden de opening van het nieuwe dagactiviteitencentrum van De Schutse met een meditatie en een open huis. vervolgens de deelnemers in het zonnetje en laat hen een groot ca deau uitpakken: het is een fotocolla ge van de oude Schutse en een groepsfoto van de huidige deelne mers met als onderschrift 'Dankt God in alles'. Van Haaften blikt met de groep even terug naar de oude si tuatie. „Toen gingen jullie nog zon der jas snel buitenom naar een ander lokaal, de ruimtes waren klein en soms koud en er was ook geen til- lift", somt de begeleidster op. De jongeren knikken instemmend. „En er zaten allemaal muizen!", vult een deelnemer haar aan tot hilariteit van de aanwezigen. Van Haaften haalt nog wat kleine problemen aan met de oude noodge bouwen aan de Veerstraat. „Maar eigenlijk is altijd alles goed gegaan. We hebben nu een nieuw pand, daar moeten we dankbaar voor zijn, van daar 'dankt God in alles'. Er komen vast dingen die niet zo leuk zullen zijn, dat is nu eenmaal zo. We gaan deze foto in de gang ophangen, zo dat wij er allemaal naar kunnen kij ken. Het herinnert ons om dankbaar te zijn." Financieel en facilitair di recteur Albert van de Pol krijgt uit handen van begeleidster Lianne Ver kamman een verkleinde uitgave van de collage, als dank voor zijn steun bij de bouw. De bewoners van de Coentjesweg begroeten bij de opening de deel nemers in de straat. Buurman Wim Bosch biedt namens alle bewoners een welkomstgeschenk aan be stuursvoorzitter J.A. Don. „We hebben er een project van ge maakt. De Schutse staat symbool voor beschutting en bescherming. Huis aan huis zijn centjes opge haald en we hebben een kunstena res een aarden kruik laten vervaar digen", vertelt Bosch bij de overhandiging. De grote wit-rode kruik is voorzien van de medede ling 'welkom in de Coentjesweg, namens alle bewoners'. De voor zitter neemt ook een envelop in ontvangst om de kruik een goede plek te kunnen geven in de tuin. Ten slotte verrast de heer Den En gelsman van het streekcomité Tho- len/Sint-Philipsland van de Gere formeerde Bijbelstichting (GBS) de bestuursvoorzitter van De Schutse met een Bijbel, waarna Don de bijeenkomst afsluit. De deelnemers krijgen na het offi ciële gedeelte van de opening de mogelijkheid om hun nieuwe dag activiteitencentrum aan familie te tonen. De 24-jarige Peter de Vos woont in woonvoorziening De Klimroos in Tholen en laat met een grote glimlach de nieuwe ruimte van De Schutse zien aan zijn familie. Hij is dan ook zeer te vreden met het resultaat. „Ik vind het heel mooi, het is een hele voor uitgang. De ruimte is zoveel gro ter, daar kunnen we weer een tijd mee vooruit." „Er was belangstelling van omwo nenden, medewerkers en familie leden, maar ook verder uit het land. De Schutse is een landelijke organisatie, het viel op dat er ook veel interesse was van mensen uit andere delen van het land. Het was een drukke dag, boven verwach-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 7