THOLEN Stempas Tweede Kamerverkiezingen LET OP Gratis identiteitskaart voor 14-jarige Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Nieuwe tarieven rijbewijs en paspoort Gemeentegids op internet, altijd actueel. www.tholen.nl Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen Gemeente Tholen week 44 donderdag 2 november 2006 Oud-Vossemeer Poortvliet Scherpenisse Sint-Annaland Sint Philipsland (Anna Jacobapolder) Stavenisse Tholen Sint-Maartensdijk MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs U kreeg voor de verkiezing altijd een oproepkaart om te gaan stemmen. Op deze oproepkaart stond vermeld in welk stembureau u moest gaan stemmen. Dit gaat met de komende verkiezingen veranderen. Voor de stemming voor de Tweede Kamer op 22 november 2006 krijgt u geen oproepkaart meer, maar krijgt u een zogenaamde stempas. Dit is ook een soort oproep kaart, maar deze kaart is voorzien van echtheidsken- merken, waardoor vervalsing of kopiëren van de kaart onmogelijk wordt gemaakt. Ook is deze voorzien van een uniek nummer. Ook op deze nieuwe stempas wordt het stembureau vermeld waar u het dichtst bijwoont. Toch kunt u met deze stempas stemmen in elk ander stembureau bin nen de gemeente Tholen. Let op: alleen binnen de gemeente Tholen. Wilt u dus stemmen in een ander stembureau buiten de gemeente Tholen, moet u een zogenaamde kiezerspas vragen, waarmee u in elk wil lekeurig stembureau in Nederland kunt stemmen. Machtigen De stempas heeft als voordeel dat u iedereen binnen de gemeente Tholen kunt machtigen om voor u te stemmen. Vroeger moest u iemand zoeken die in het zelfde stembureau moest stemmen, om ook voor u te kunnen stemmen. Dat hoeft dus nu niet meer. Ook hier geldt dat het een persoon moet zijn, die in de gemeente Tholen woont. Waardedocument De nieuwe stempas is bijna een waardedocument. Alleen als u in het bezit bent van een stempas kunt u gaan stemmen. Het stembureau controleert uw stem pas op de echtheidskenmerken en het unieke nummer wat er op staat. Bent u de stempas kwijt op de dag van de stemming, kunt u helaas niet meer stemmen. Het stembureau kan namelijk ook niet meer zien of u Bent u uw stempas kwijt, vraag tijdig een nieuwe aan. Tot en met maandag 20 november 2006, tot 16.00 uur kunt u op het gemeentehuis nog een nieuwe aanvragen. U dient zich te legitimeren met een geldig identiteitsbewijs. Na deze datum en tijdstip is het niet meer mogelijk een vervan gende stempas te vragen. Op het stembureau kunt u geen nieuwe stempas meer krijgen. Sinds 1 januari 2006 kunnen jongeren die op of na 1 januari 2006 de leeftijd van 14 jaar bereiken, eenmalig een gratis Nederlandse Identiteitskaart (NIK) krijgen. Het kabinet heeft hiertoe besloten. Voor iedereen vanaf 14 jaar geldt in Nederland de identificatieplicht: je moet kunnen bewijzen wie je bent en daarvoor heb je een identiteitsbewijs nodig. De regering komt nu de 14-jarigen financieel tegemoet met het gratis uitgeven van de Nederlandse Identiteitskaart. Voor het ontvangen van een gratis Nederlandse Identiteitskaart gelden de volgende voorwaarden: Je moet in de gemeente van aanvraag zijn inge schreven in de gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens (GBA); Je moet in 2006 14 jaar worden; Je mag niet eerder een gratis identiteitskaart heb ben ontvangen. Voor wie al een NIK had Word je in 2006 14 jaar, maar heb je al een Nederlandse Identiteitskaart? Dan kan het toch handig zijn een gratis nieuwe kaart te halen. De identiteits kaart is immers 5 jaar geldig. De nieuwe, gratis kaart hoefje dan pas na 5 jaar te vervangen. Dat scheelt. Je moet wel bij het aanvragen je 'oude' geldige identi teitskaart laten zien en bij het ontvangen van je nieu we kaart, moet je de oude identiteitskaart inleveren. Vermist of gestolen? Voldeed je aan de voorwaarden (zie hierboven) maar is stemgerechtigd bent, omdat zij geen overzicht meer hebben waarop alle kiesgerechtigde personen voorko men. Het stembureau heeft nu alleen een lijst van per sonen die absoluut niet meer mogen stemmen. U bent toch uw stempas kwijt Tot en met maandag 20 november 2006 kunt u nog een nieuwe stempas aanvragen. Dit moet schriftelijk of mondeling aan de balie van publiekszaken plaatsvin den. Bij een schriftelijk verzoek moet een kopie van een legitimatiebewijs meesturen en bij een mondeling verzoek kunt u ook gevraagd worden naar een legiti matiebewijs. Houdt u daar rekening mee! heeft een nieuwe stempas gekregen en u vindt de oude alsnog Als u een nieuwe stempas heeft gekregen (uiterlijk 2 dagen voor de stemming) en u vindt de oude nog terug, dan kunt alleen maar stemmen met de nieuwe stempas. De "oude" stempas die u eerst heeft gekregen wordt namelijk ingetrokken en vermeld op de lijst die op het stembureau aanwezig is. Deze lijst wordt gecon troleerd als u komt stemmen. Waar: Schoolstraat, Bonenblokstraat, Bou. Kooij manstraat centrumgebied) Wanneer: tot 1 juni 2007 Wat: Bouw dorpshuis Vossenkuil etc. met 24 woon/zorg woningen. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Onder de Molen (traverse Oud-Vossemeer; N656) Wanneer: tot 16 december 2006 Wat: De bestaande verharding en de riolering zullen wor den vernieuwd en ter plaatse van de bebouwing zal een 30-km zone worden ingesteld. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: Provincie Zeeland; dhr. B. van den Berg; gsmnr. (06) 28904178 Waar: Plein aan de Raadhuisstraat Wanneer: zaterdag 18 november 2006 van 11.00 tot 15.00 uur Waarom: i.v.m. evenement Gevolgen: verboden te parkeren Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling publiekszaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Waar: Raadhuisstraat (vanaf de Voorstraat), De Ring (tussen de Raadhuisstraat en de Vierwindenstraaten de Bonenblokstraat Wanneer: zaterdag 18 november 2006 van 11.30 tot 15.00 uur Waarom: i.v.m. evenement Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling publiekszaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Waar: Julianastraat (gedeelte vanaf Wilhelminastraat tot Julianastraat 14) Wanneer: tot 4 november 2006 Wat: Herstraten rijbaan én trottoirs Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.ru. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl je identiteitskaart vermist of gestolen, dan kan je toch een gratis identiteitskaart aanvragen. De kosten voor vermissing worden wel in rekening gebracht. Je kunt overigens maar één keer een gratis kaart aanvragen. Paspoort of NIK Iedereen vanaf 14 jaar is verplicht zich te kunnen identificeren. Geldige identiteitsbewijzen zijn een identiteitskaart, paspoort of rijbewijs. Voor de groep van 14-18-jarigen valt het rijbewijs af. De jongeren kunnen dus kiezen: of je neemt een Nederlandse Identiteitskaart of een paspoort, of beide. Het voor deel van een NIK voor jongeren is dat ze deze door de afmeting (zelfde als een betaalpasje) gemakkelijker bij zich kunnen dragen. Met de Nederlandse Identiteitskaart mag je reizen binnen Europa. Een nationaal paspoort is duurder 39,40) maar daar mee kan je verre reizen maken (buiten Europa). Het is niet mogelijk met een kleine bijbetaling de gra tis NIK te vervangen door een nationaal paspoort. De gratis verstrekking geldt alleen voor de identiteits kaart. Aanvragen De aanvrager kan pas een aanvraag indienen als hij 14 jaar is dan wel binnen acht weken 14 jaar wordt. Als de aanvrager op 5 augustus 2006 14 jaar wordt, kan hij pas op 5 juni 2006 een gratis NIK aanvragen. Indien de aanvraag eerder ingediend wordt, worden de verschuldigde leges a 31,25 wel in rekening gebracht. Waar: Margrietlaan en Molenstraat (gedeelte vanaf Molenstraat 5/12 tot Lage Markt) Wanneer: start 6 tot 18 november 2006 Wat: Herstraten rijbaan én rabbatstroken Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl Waar: Vroonstede Wanneer: tot eind december 2006 Wat: Aanleg trottoirs en parkeervakken in Tjalk, Klipper en Smalschip Aanpassing rijbaan Dorpsweg en parkeerterrein sportvel den Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W.Polderman, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668256; email: jpo@tholen.nl Waar: Langeweg Wanneer: tot 4 november 2006 Wat: aanleg inritten voor woningen Langeweg 23d tot 37 Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Schoolstraat/Dr. Bernhardistraat Wanneer: tot 23 december 2006 Wat: Herinrichting (kappen bomen, aanleg riolering, her bestrating) Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. M.J. Laban, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668267; email: mla@tholen.nl Waar: S. Lindhoutstraat /Kon. Julianastraat Wanneer: november 2006 Wat: aanpassing kruispunt door middel van plateau Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. P. van Zijst, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668259; email: pvz@tholen.nl Waar: Kerkenpad (trottoir tussen Markt en Regentessestraat) Wanneer: start november/december 2006 Wat: aanpassing trottoir Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Bgm. Van Vrijberghestraat (garageplein) Wanneer: tot 4 november 2006 Wat: aanpassing trottoir Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl Waar: Kruittorenstraat (gedeelte tussen Eendrachtsweg en Kruittoren) Wanneer: 6 tot 18 november 2006 In de vergadering van de gemeenteraad op 28 septem ber 2006 is besloten om de tarieven ten aanzien van het rijbewijs en het paspoort te wijzigen. Deze wijzi ging is ingegeven door de invoering van het nieuwe rijbewijs per 1 oktober en de nieuwe generatie reisdo cumenten per 26 augustus 2006. Het tarief voor het aanvragen van een nieuw rijbewijs is verlaagd van 44,40 naar 35,00, zodat de gemeente Tholen een landelijk gemiddeld tarief han teert voor de aanvraag van een nieuw rijbewijs. Het tarief voor het aanvragen van een paspoort is verhoogd van 39,40 naar 47,45. Dit tarief is een tarief wat de meeste gemeenten in Nederland hanteren. De verho ging van het tarief is conform de hiervoor geldende regels een dag na bekendmaking in werking getreden, en wordt daarom geheven vanaf 6 oktober 2006. Door deze tussentijdse tariefsverhoging, worden de personen die inmiddels al een brief hebben ontvangen, waarin zij worden gewezen op het verlopen van hun paspoort, geconfronteerd met hogere kosten dan die waarvan in deze brief melding wordt gemaakt. Door de tijdige verzending van deze brief proberen wij de personen van wie het paspoort verloopt, op tijd aan het vernieuwen van hun paspoort te herinneren. Ten tijde van de verzending van deze brief waren de nieu we leges nog niet vastgesteld en konden deze nog niet in de brief worden opgenomen. Dit heeft helaas voor onduidelijkheid gezorgd. Wij bieden u hiervoor onze verontschuldigingen aan. vergunning en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw A.C.M. Godschalk - van Tilburg, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 363. Geen zienswijzen vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend tegen het ontwerp-vrij- stellingsbesluit op: de aanvraag om lichte bouwvergunning van: De heer J.R. Koldijk te Sint Philipsland, voor het ver groten van een woning op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie G, nummer 00976 en plaatselijk bekend Henriettedijk 1 te Sint Philipsland Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met alle daarop betrek king hebbende stukken heeft van 8 september 2006 tot en met 19 oktober 2006 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 15 november 2006 beslui ten op deze aanvragen om bouwvergunning. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend met betrekking tot het ontwerp-vrijstellingsbesluit ingevolge artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op: de aanvraag om reguliere bouwvergunning van: De heer E. Moerland, Rijksweg 5 te Sint Philipsland voor het bouwen van een hotel op het perceel Rijksweg 5 te Sint Philipsland Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met alle daarop betrek king hebbende stukken hebben van 8 september 2006 tot en met 19 oktober 2006 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders hebben besloten een verkla ring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Na ontvangst van het besluit van Gedeputeerde Staten zullen burgemeester en wethouders een beslissing op genoemde aanvraag reguliere bouwver gunning nemen. MILIEU Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Caravan Recycling Zeeland, Oudelandsedijk 2a te Tholen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van een caravan recycling bedrijf, gelegen aan de Oudelandsedijk 2a te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie 0, nummer(s) 1292, die zij hebben ontvangen op 7 augustus 2006 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan- wel zoveel mogelijk te beperken. De ontwerp besluiten, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 november 2006 gedurende zes weken ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint Maartensdijk, Markt 1-5, van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kan toortijden worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-isluit, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunningen ter inzage zijn gelegd, kan een ieder ziens Wat: aanpassing rijbaan én rabbatstroken Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl Waar: Venkelstraat Wanneer: 27 november tot 9 december 2006 Wat: aanpassing rijbaan én rabbatstroken Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl Waar: Kotterstraat en Jolstraat (gedeelte voor woningen 1 tot 11 en naast pandnummer 27) Wanneer: tot 23 december 2006 Wat: aanpassing trottoir Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl Waar: Mossellaan (gedeelte voor huisnummer 36 tot 64) Wanneer: tot 23 december 2006 Wat: aanpassing trottoir Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: jge@tholen.nl Waar: Touwslagersdreef Wanneer: start november/december 2006 Wat: aanleg 4 parkeervakken tussen de panden Touwslagersdreef 12 en 14 Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Hertenkamp/Zuid-Oudaan Wanneer: start november/december 2006 Wat: aanpassing bestrating op kruispunt Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J. Sneep, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668404; email: jsn@tholen.nl Waar: Vliethof/Jan van Bloisstraat Wanneer: tot eind december 2006 Wat: inrichting rondom Vijfhoek Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. J.W.Polderman, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668256; email: jpo@tholen.nl Waar: Zoekweg Wanneer: tot juli 2007 Wat: bouw Markiezaat College Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Kaaistraat en de Markt vanaf huisnr. 50 t/m 58 (vanaf de Kaaistraat tot de waterpomp) Wanneer: zaterdag 11 november 2006 van 17:30 t/m 20:30 uur Waarom: i.v.m. evenement Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling publiekszaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Waar: MA de Ruijterstraat (evenzijde en achterpad achter woningen huisnummer 2 tot en met 8) Wanneer: tot 23 december 2006 Wat: Herstraten trottoir en achterpad Gevolgen: verkeershinder Meer weten: dhr. J.A.A.M. Geers, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668255; email: jge@tholen.nl Bovengenoemde perioden zijn onder voorbehoud van weers omstandigheden en wijzigingen in de planning van de werk zaamheden. wijzen tegen de ontwerp-beschikkingen op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 1 december aanstaande een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Volkshuisvesting, Milieu en Bouwkundige zaken, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. VERKEER Parkeerverbod Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat: door plaatsing van de borden E10 en Ell ze tot 1 februari 2007 een parkeerverbod geldt voor maximaal 15 minuten van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur aan de Molenvlietsedijk (parallelweg) te Tholen. Het besluit ligt vanaf 3 november 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens de openings tijden in de openbare leesruimte ter gemeentesecretarie, Markt 1-5 te (4695 CE) Sint-Maartensdijk van 09.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur met uitzondering van de maandagmiddag van 13.30-15.00 uur. Dit besluit is direct na plaatsing van de borden in werking getreden. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door de afdeling communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. Gehandicaptenparkeerplaats De behandelend ambtenaar van de afdeling Openbare wer ken heeft namens het college van burgemeester en wet houders van Tholen op 23 oktober 2006 besloten de gehandicaptenparkeerplaats nabij de woning in de Bloemenlaan 66 te Sint-Maartensdijk ten behoeve van de bewoonster van dat pand tot 1 januari 2012 opnieuw te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door de afdeling communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 14