Stand van zaken bouw Vossekuil Toren Poortvliet Raad bezoekt in februari 2007 de kern Oud-Vossemeer De brandweer in actie (toegift) Vrijwilligersavond 2006 Wijziging afvalinzameling Kenteken graveren Openbare bekendmakingen Agenda De ballonnen wedstrijd Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 44 Donderdag 2 november 2006 gemeente Tholen Voorelkaar I' Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. De wijzers op de toren in Poortvliet staan stil. De aan- drijfmotor die het uurwerk aanstuurt is kapot. Op dit moment wordt de motor gerepareerd bij een uurwerk specialist. Deze reparatie zal ongeveer drie weken in beslag nemen. Poortvliet moet het dus even zonder tijd doen. Eén troost, de klok slaat wél op de juist tijd. Dankzij de uitstekende weersomstandigheden van de laatste weken schieten de werkzaamheden rond De Vossenkuil in Oud-Vossemeer goed op. Door het gehe le complex van zowel dorpshuis als woonvoorziening worden de dragende wanden van de begane grond afgewerkt (lijmen van kalksteenblokken) en worden de vloerplaten van de eerste verdiepingsvloer gelegd. Daarop komen stap voor stap de noodzakelijke leidin gen zoals elektraleidingen, ventilatieleiding, riole ring, water- en gasleidingen. Daarna wordt de zoge noemde bovenwapening aangebracht en kunnen de vloeren worden afgestort. Tijdens het proces van vloerplaten leggen tot en met de bovenste (dak-)vloer en het afstorten ervan, wor den tussen de dragende metselmuren hulpconstruc ties geplaatst om de vloeren extra te ondersteunen. Deze onderstempelingen mogen pas worden weggeno men als de vloeren voldoende zijn uitgehard. Ondertussen wordt, voor de bouwplaats onzichtbaar, de laatste hand gelegd aan de definitieve keuze van afbouwmaterialen en installaties. Vorig week kon u hier het slot lezen van onze actie. Toch nog één keer een artikel. Waarom? Afgelopen zaterdag, 28 oktober, was de nationale rookmelderdag. Een notaris heeft in opdracht van de brandwonden stichting vijftig adressen in Nederland getrokken. Tot onze grote verassing was daar een adres bij binnen onze gemeente. We kregen de mededeling dat Paula Smulders van de brandwondenstichting zaterdag om 13 uur in Sint-Maartensdijk zou zijn om samen met twee brandweermensen het adres te bezoeken. Als brandweer Tholen zijn we heel trots dat we de rookmelderactie die we deze maand gevoerd hebben, op deze manier konden afsluiten. Op het adres in Sint- Maartensdijk waren drie rookmelders aanwezig. De brandweer heeft de melders gecontroleerd, ze bleken in prima staat te zijn. De bewoners maken kans op de landelijke hoofdprijs van 250 staatsloten of een van de vier ander prijzen van 100 staatsloten. Als ze naast de prijzen vallen krijgen ze in ieder geval één staatslot. U zult denken dat deze mensen veel geluk hebben gehad dat juist bij hun de brandweer aanbelde zater dag. En wie weet, zit er ook echt een grote prijs aan verbonden. Maar het belangrijkste is om levend uw woning te kunnen verlaten bij brand. Dan doet geld of een prijs er niet toe. Dat geluk heeft u zelf in de hand. Daarvoor hoeft u niet te wachten tot er aangebeld wordt door de brandweer. Ga dan vandaag nog naar de bouwmarkt, koopt een rookmelder en monteert deze aan het plafond. Dan bent u er zeker van dat u bij brand wakker wordt en kan vluchten. 0p 24 november 2006 wordt in sport en gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen de jaarlijkse vrijwil ligersavond georganiseerd. Deze avond is bedoeld voor alle vrijwilligers en we nodigen u dan ook van harte uit om aanwezig te zijn. Ook worden er deze avond 2 vrijwilligers speciaal in het zonnetje gezet en krijgen de erevermelding "vrij williger van het jaar" of "vrijwilliger van de toekomst". Wij zijn nog op zoek naar mensen die hiervoor in aan merking kunnen komen. We roepen alle vrijwilligersor ganisaties op om in hun organisatie op zoek te gaan naar deze mensen en ze te nomineren voor één van deze erevermeldingen. Met name het vrijwilligerswerk door jongeren willen we graag onder uw aandacht brengen. Kent u een jongen of meisje dat veel vrije tijd steekt in het organiseren van activiteiten voor de jeugd, trainer is bij de voetbalclub, begeleider is bij de gymclub, meegaat als vrijwilliger als er een kamp wordt georganiseerd door uw vereniging of kerk of zich op een andere manier vrijwillig inzet. Misschien is hij/zij dan wel de vrijwilliger van de toekomst! Ook binnen uw organisatie zijn zeker ook jongeren actief op het gebied van vrijwilligerswerk. Wij vragen of u deze jongeren wilt nomineren voor de erevermelding "vrijwilliger van de toekomst"! De gemeenteraad bezoekt in februari 2007 de kern Oud-Vossemeer. De raad komt dan vooral luisteren naar de inwoners, ondernemers, verenigingen en orga nisaties. Naar wat hun ideeën zijn voor wonen, werken en leven in Oud-Vossemeer zijn. In de media is eerder gemeld dat dit bezoek in oktober of november 2006 zou plaatsvinden. Oorspronkelijk was dit kernbezoek ook gepland in het najaar van 2006. Om organisatori sche redenen is dit bezoek verzet naar begin 2007. In 2005 is de gemeenteraad begonnen met de bezoeken aan de kleine kernen in de gemeente. 0p woensdag 15 november is het Dankdag voor het gewas. Er zal dan geen huisvuil worden opgehaald door de Zeeuwse Reinigingsdienst. De route zal 3 dagen later worden ingehaald, op zater dag 18 november. In Sint-Annaland en Stavenisse kan de GFT-container op 18 november aangeboden worden, voor Sint Philipsland geldt dit voor de restafvalcontai- ner. Raadpleeg ook het huis aan huis verspreide Inzamelschema van de Zeeuwse ReinigingsDienst of bel het servicenummer 0900 44 33 333 (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur). Het inzamelsche ma kunt u ook vinden op de site www.zrd.nl onder onderwerp "Inzameling" en vervolgens "Inzamelschema's". Do. 02 nov 2006 14.00 uur Op donderdag 9 november kan er geen gebruik gemaakt worden van de parkeerplaats aan de haven te Sint-Maartensdijk. Dit betreft het stuk tegenover Castria Wonen, voorheen tankstation. Er is op die plaats dan de mogelijkheid tot kenteken graveren ruit repareren van auto's. Vanaf 17.45 kan er weer nor maal gebruik van worden gemaakt. Gemeenteraadsvergadering (Begrotingsraad) Vr. 03 nov 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Wo. 08 nov 2006 19.00 uur Welkom-avond nieuwe inwoners Ma 13 nov 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Vr. 17 nov 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Wo. 22 nov 2006 07.30-21.00 uur Verkiezingen Tweede Kamer Vr. 24 nov 2006 20.00 uur Vrijwilligersavond, Meulvliet, Tholen VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER 22 NOVEMBER 2006 Inlichtingen betreffende de registratie als kiezer De burgemeester van Tholen maakt bekend dat een ieder bij burgemeester en wethouders de inlichting kan verkrij gen of hij als kiezer is geregistreerd. Op de grond dat hij niet of niet behoorlijk als kiezer is geregistreerd kan hij schriftelijk om herziening van de registratie verzoeken. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 8 november 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de ver zoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kie zer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 november 2006. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 8 novem ber 2006, door de kiezer worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de ver zoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtig de een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepings kaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in elk stemdistrict binnen de gemeente Tholen, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie wordt ver strekt door de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester van Tholen herinnert in verband met de op 22 november 2006 te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer aan de onderstaande bepalingen van de Kieswet. 1. Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werk nemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid krijgt om aan de verkiezing deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten de vastgestelde werkuren kan doen. 2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werk gever, die de hierboven vermelde hem opgelegde ver plichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede categorie. Stembureaus De stembureaus voor de verkiezing van de Tweede Kamer op 22 november 2006 zijn gevestigd in de volgende loka liteiten: 1. Verenigingsgebouw "De Wingerd", Nieuwepad 1, Tholen 2. Zorgcentrum 'Ten Anker", Prins Clauslaan 1, Tholen 3. Gemeenschapscentrum "Meulvliet", Zoekweg 8, Tholen 4. Zalencentrum Gereformeerde Gemeente, Ds. G.H. Kerstenstraat 1, Tholen 5. Dorpshuis "'t Ouwe Raed'uus", Achterstraat 26, Poortvliet 6. Dorpshuis "Holland Huis", Laban Deurloostraat 28, Scherpenisse 7. Gemeenschapscentrum "Haestinge", Sportlaan 2, Sint-Maartensdijk 8. Zorgcentrum "MaartenshoP', Maartenshof 1, Sint- Maartensdijk 9. Servicecentrum "ElenahoP, Poststraat 7, Stavenisse 10.Zorgcentrum "De Schutse", F.M. Boogaardweg 10, Sint-Annaland 11. Gemeenschapscentrum "De Wellevaete", Hoenderweg 133, Sint-Annaland 12.Ver.gebouw Hervormde Gemeente, Ring 7, Oud- Vossemeer 13.Ver.gebouw Ger.Gemeente in Ned., Hofstraat 4, Oud- Vossemeer 14. Dorpshuis "De Wimpel" Eendrachtstraat 52, Sint Philipsland 15. Dorpshuis "Ons Dorpshuis", Langeweg 7, Sint Philipsland Het geheime karakter van het stemmen bij verkiezingen In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2006 zijn bij het Informatiepunt Verkiezingen verscheide ne vragen van kiezers binnengekomen over het geheime karakter van de stemming, met name waar het het gebruik van volgnummers betreft. Artikel J 15 van de Kieswet beschrijft de procedure zoals die in het stemlokaal wordt gevolgd: 1. De kiezer overhandigt bij binnenkomst zijn oproepings kaart aan de voorzitter van het stembureau. Deze noemt dan het nummer waaronder de kiezer volgens de oproepingskaart in het afschrift van gegevens uit het GBA voorkomt. 2. Het tweede lid van het stembureau noemt de naam die in het afschrift bij dat nummer is vermeld. De voorzit ter controleert daarop de naam aan de hand van de oproepingskaart. Het tweede lid van het stembureau houdt aantekening dat de kiezer zich heeft aangemeld door in het afschrift van gegevens naast de naam van de kiezer een paraaf te plaatsen. 3. Vervolgens overhandigt de voorzitter aan de kiezer een volgnummer. Na afgifte van dat volgnummer aan het derde lid van het stembureau geeft deze de machine vrij voor gebruik door de kiezer (artikel J 21 Kiesbesluit). Onder het motto "De kern heeft 't voor het zeggen" komt de raad vooral luisteren naar de ondernemers, verenigingen en inwoners om te horen hoe het is om in een kleinere kern te wonen, te leven en/of te werken en te ondernemen. Welke zorgen leven er in de kern en welke wensen? Hoe kan het beleid van de gemeenteraad daar beter op afgestemd worden. In 2005 en 2006 zijn Poortvliet en Stavenisse al aan de beurt geweest. De gemeenteraad heeft op grond van wat er gezegd is tijdens deze bezoeken afspra ken gemaakt met de kern en die verwerkt in zijn beleid. die gehouden is op de interculturele dag op 23 september 2006 was een groot succes. Velen lieten een ballonnetje op. Helaas is er van de kaartjes die eraan gebonden waren nog niet één terug gekomen. Dat is heel jammer, omdat er aan de wedstrijd een leuke prijs verbonden was aan de ballon die de grootste afstand zou afleg gen. Mocht er in de komende tijd alsnog een reactie komen dan laten we dit uiteraard weten, zodat de prijs alsnog uitgereikt kan worden. servicebureau Ma. 27 nov 2006 09.30 uur Door deze procedure ontstaat bij sommige kiezers de indruk dat door het stembureau kan worden nagegaan op wie zij hebben gestemd. Er wordt door deze kiezers een koppeling gelegd tussen het volgnummer en het uitbren gen van hun stem. Het spreekt voor zich dat niet kan worden nagegaan op welke kandidaat een kiezer heeft gestemd. Dat zou immers in strijd zijn met het grondwet telijk verankerde geheime karakter van de stemming. De uitgebrachte stem wordt in het geheugen van de stemma- chine in willekeurige volgorde opgeslagen, zodat deze niet tot de kiezer te herleiden zijn. Dat is één van de voorwaarden waaraan een stemmachine moet voldoen, wil deze door de Minister voor Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijksrelaties worden goedgekeurd voor gebruik. Alvorens goedkeuring wordt verleend, wordt de stemma chine getest door een onafhankelijke keuringsinstantie (TNO). BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Javadijk 50 (Sint-Annaland): het verbouwen van een woning Coentjesweg 9 (Oud-Vossemeer): het vergroten van een woning Welgelegen 2 (Tholen): het wijzigen van een pand Stoofdijk 6 (Stavenisse): het plaatsen van een voorzet- gevel Eendrachtsweg 8 (Tholen): het plaatsen van een kozijn deur Bou Kooijmanstraat(Oud-Vossemeer): het plaatsen van een informatiebord Spastraat 15 (Sint-Annaland): het bouwen van een bedrijfsruimte kantoor Het Lint 11 (Tholen): het plaatsen van een terrasover kapping Klipper 4 (Sint-Annaland): het bouwen van een woning Klipper 2 (Sint-Annaland): het bouwen van een woning Klipper 2 en 4 (Sint-Annaland): het bouwen van een dubbele garage Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 13 novem ber 2006 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen vanaf woensdag 8 november tot en met vrijdag 10 november 2006 ter inzage in de publieke lees- ruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Comelis Frankenstraat 28 (Oud-Vossemeer)het uit breiden van de woning, verz. 23 oktober 2006 Molenstraat 11 (Sint-Maartensdijk): het vervangen van een voorgevel, verz. 23 oktober 2006 Zoekweg 11 (Tholen): het gewijzigd uitvoeren v/e aan Vergadering Welstandscommissie Vr. 01 dec 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Ma. 04 dec 2006 19.30 uur Commissie Ruimte, op locatie in Oud Vossemeer Wo. 06 dec 2006 19.30 uur Commissie Samenleving Do. 07 dec 2006 19.30 uur Commissie Bestuurszaken Als er in de agenda geen plaats genoemd wordt, dan wordt deze activiteit gehouden in het gemeentehuis. Voor meer informatie (o.a. agen da's): zie www.tholen.nl (bij Nieuws en agenda of Gemeentebestuur). bouw aan een woning, verz. 23 oktober 2006 Hoenderweg 73 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning, verz. 23 oktober 2006 Verleende sloopvergunningen Molenstraat 9 (Sint-Maartensdijk): het slopen van een garage, verz. 23 oktober 2006 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om lichte bouwvergunning ingediend door: 1. de heer H. van de Velde te Sint Philipsland, voor het bouwen van een berging op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie F, nummer 01761 (ged.) en plaatselijk bekend Zuiddijk 60 te Sint Philipsland Er zijn aanvragen om reguliere bouwvergunning ingediend door: 2. de heer P. Remmits te Meegen, voor het bouwen van 3 woningen op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 00876 en plaatselijk bekend Dalemsestraat 33, 35 en 37 te Tholen 3. Boekhout Beheer BV, voor het bouwen van een bedrijfs ruimte met kantoor op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer 00404 en plaatselijk bekend Stevinweg 2 te Tholen Er is een aanvraag om reguliere bouwvergunning le fase ingediend door: 4. Maatschap de Rijke te Tholen, voor het bouwen van een biogasinstallatie op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie 0, nummer 00002 en plaatselijk bekend Kadijk 24 te Tholen Bovengenoemde bouwplannen zijn niet in overeenstem ming met het ter plaatse geldende bestem-.mingsplan, zijnde respectievelijk "Kern Sint Philipsland", "Kom Tholen", "Slabbecoornpolder-Welgelegen" en "Buitengebied". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om aan bouwplan 1 met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en aan de overige bouwplannen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan bovengenoemde bouwplannen medewer king te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om voor bouwplan 1 gedurende 6 weken, van 3 november 2006 tot en met 14 december 2006, en voor de overige bouwplannen gedurende 2 weken, van 3 november 2006 tot en met 16 november 2006, naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren te bren gen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De ont- werp-vrijstellingsbesluiten, alsmede de aanvragen bouw-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 13