D Verkoping Tryfosa: 2500 euro voor bouwfonds nieuwe kerk Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 oktober 2006 Vrouw omver gereden 4 CENT KORTING op benzine Verkiezingen Toestemming paramotor JIC in the Sixties Ferrarivlag gestolen Diefstal vis uit koelcel Lampionoptocht met muziek Excursie visserijmuseum Bestrating Vijfhoek Prijzen boekenweek Geslaagd Watersportwinkel Vergroten woning Dakkapel Garnalenstraat Vogelvrienden in Arnemuiden De Koning blijft ongeslagen BELEEF DÉ SHOWROOM VAN IMABO ESSELINK JjT ESS E L I N K| Nieuwe kerkbestuurders Toneelverlichting Vervangen en uitbreiden Bouwplan Van Beek Markt in de Schutse Geslacht in eigen slagerij Warmte opslag Kerkdienst voor School met de Bijbel VVD vergadert Anita en Ed in De Slööve Luuk Blom bij plattelandsvrouwen Lovpnd over Klipper Ds. Hoek beroepen VZOS klinkt goed Vergroten Huizen Julianastraat Laudate Dominum zingt in Kloetinge Parkeren Westvest Vrouw vernielt autoruit 35 blaastesten, 1 boete Rijplaten ontvreemd Pak even uw zakboekje irandwondenstichting Verschrikkelijk", zegt Nico van Zetten. De vrouw van de bejaarde Tholenaar is dinsdag van haar fiets gereden op de rotonde bij de Molen- vlictscdijk en Ten Ankerweg. „De automobilist is gewoon doorgere den. Dat snap je toch niet", zegt hij verontwaardigd. De 82-jarige me vrouw Van Zetten gaf op de rotonde aan dat ze rechtsaf wilde, maar kreeg vervolgens geen voorrang van een auto die achter haar reed. De vrouw viel met haar fiets en is door twee andere voorbijgangers over eind geholpen. Ze kwam er vanaf met een aantal schrammen en een pijnlijk rechterbeen. Van Zetten heeft geen enkel begrip voor de han delwijze van de onbekend gebleven automobilist. „Tegenwoordig heb ben ze allemaal maar haast", mop pert hij. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS regelt, ol airmiles. Heelt u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie LM. De leden van de Hervormde Ge meente gaan zaterdag naar de stem bus om twee nieuwe ouderlingen te kiezen. C. de Visser uit de Kruitto- ren en M.J. Versluis van de Parksin gel zijn door de kerkenraad kandi daat gesteld voor de ene vacature, A.J. Nederlof uit de Oesterstraat en H.A. Quist uit de Maria van Vlaan- derenstraat voor de andere vacature. Het college van b. en w. heeft J. van der Vlies uit Poortvliet toestemming gegeven om aan de Turkseweg op te stijgen en te landen met zijn para motor. De ontheffing is voor een jaar verleend. Volgens b. en w. zullen er 1 niet ook op andere plaatsen paramo toren opstijgen als daar om verzocht wordt. Bij de aanvraag is gekeken naar het geluid en de openbare vei ligheid. De Fluplandse band JIC speelt zater dag in eetcafé the Sixties aan de Kaaij. JIC werd vier jaar geleden op gericht en bestaat uit de leden Marijn Geluk (zang), Gert den Haan (gi taar), Sebastiaan Rommens (drums). Peter Geluk (gitaar/toetsen) en Piet Kirchner (basgitaar). Bekende cover songs zullen de revue passeren. Het optreden begint om tien uur 's avonds, de toegang is gratis. Belang stellenden worden verzocht op tijd te komen, omdat het concert van JIC de vorige keer druk bezocht werd. Uit een tuin aan het Groot Verrehof is tussen vrijdagavond elf uur en za terdagochtend acht uur een Ferrari vlag gestolen. De vlag hing aan een vlaggenmast in de tuin en heeft een waarde van tientallen euro's. Een koelcel van een opslagbedrijf is tussen vrijdagavond half twaalf en zaterdagochtend half zes leegge haald. De koelcel stond vol verse zeeproducten. De inbrekers stalen ruim honderd kilo schelpdieren en ruim 40 kilo verse vis. De buit be draagt honderden euro's. Het is niet bekend hoe de daders het bedrijf zijn binnengekomen. De stichting christelijk jeugdwerk Tholen organiseert zaterdag 11 no vember weer de lampionoptocht. De route met lichtjes en muziek vertrekt om zeven uur vanuit de Doelweg en gaat via Dalemhof naar zorgcentrum Ten Anker. Koninklijke muziekver eniging Concordia zorgt voor een vrolijke noot. Voor jong en oud is er na afloop een beker warme choco lademelk in Ten Anker. De deelna me is gratis. De christelijke ouderen vereniging Tholen (COVT) heeft een excursie gemaakt naar het visserij museum in Bruinisse. 33 personen namen deel aan de middag. De groep bekeek de oude visserswoning en kreeg een rondleiding in het visserijgedeelte van dc heer Schot (wiens voorouders uit Tholen kwamen). Voor veel leden kwamen de getoonde voorwerpen en onderdelen bekend voor, omdat ook in Tholen de mosselvisserij en oes tercultuur veel werd beoefend. Ver volgens werd er een korte film ge toond van de mossel visserij. Dc dag werd afgesloten met een kopje koffie en een warme bolus. Door het gemeentebestuur is het leg gen van de definitieve bestrating bij De Vijfhoek aanbesteed. Het appar tementencomplex met medisch cen trum verrijst momenteel aan de J. van Bioisstraai. Molenvlietsedijk en Ten Ankerweg. Van de zes inschrij vers was Van Haaften te Stavenisse de laagste met 109.925 euro exclu sief btw. De overigen waren: J.M.P. Oomen te Sprundel 124.800 euro, De Groot en Schagen te Sliedreeht 131.900 euro, gebr. Moerland te Sint-Annaland 132.500 euro, C.A. Scherpenisse en Zn. te Bergen op Zoom 135.000 euro en De Voogd Grijpskerke 135.900 euro. In de kinderboekenweek was er een kleurwedstrijd in de bibliotheek. Thema was 'De leeuw is los', geba seerd op een gedicht van Annie M.G. Schmid. Op de kleurplaat wa ren onder meer een leeuw en een oli fant te zien. De prijswinnaars zijn Anna de Jong (groep 1 en 2), Mau reen Bout (groep 3 en 4), Marcel Polderman (groep 5 en 6) en Axel Timmermans (groep 7 en 8). Marco Mol is aan dc Avans hoge school geslaagd voor de opleiding commerciële economie. Hij mag zich nu bachelor of commerce noe- In de Visstraat komt een winkel in watersportartikelen. Burgemeester en wethouders gaan daarmee in principe akkoord en werken mee aan een procedure om vrijstelling van het bestemmingsplan te verkrijgen. Hetzelfde geldt voor een 'logies met ontbijt' aan de Schelderijnweg. Het college verleent verder vrijstel ling van het bestemmingsplan Kom en verstrekt een 'lichte bouwvergun ning' aan een bewoner van de Crom- vliet, voor het realiseren van een af dak/dakkapel. Een tegen het plan ingediend bezwaar wordt door b. en w. weerlegd. Aan de Regentessestraat 37 kan L.A. van Oosten zijn woning vergro ten. Het gaat om een geschakelde woning. De welstandscommissie ging ermee akkoord. En aan het Bur gemeester Waghtoplein 6 kan K. Moerland zijn kozijnen vervangen. Het college van b. en w. verleent geen medewerking aan de bouw van een dakkapel op het pand Garnalen- straat 60. Het plan is in strijd met de welstandsnota en de daarbij beho rende eisen. In plaats van een dakka pel zou er wel een dakopbouw mo gen. Daar willen b. en w. wel aan meewerken, als deze tenminste wel voldoet aan de eisen van welstand en het geldende bestemmingsplan. De leden van de Vogelvrienden heb ben op de tentoonstelling in Arne muiden weer goede resultaten be haald. Ér werden 746 vogels door 92 inzenders ingeschreven voor deze wedstrijd. B. Jeroense behaalde met stam kanaries bruin wit recessief 366 punten het kampioenschap. Met een enkeling bruingeel schimmel scoorde hij 90 punten en wist hij een eerste prijs in de wacht te slepen. 1. Potappel behaalde met een enkeling kanaries isabel geel intensief 91 punten en werd daarmee kampioen. Bovendien kreeg hij een eerste prijs voor een stam isabel intensief van 362 punten. Ten slotte behaalden I. Potappel en P. Potappel een klasse- mentsprijs. Johan de Koning blijft in de onder linge competitie van biljartvereni ging De Treffers ongeslagen. Hij Wilt u verzekerd zijn van 100% tijd en aandacht? Bel dan voor een afspraak 0187-475 440. gevelstenen dakpannen tegels en sanitair deuren en kozijnen sfeer verwarming plafond- en wandpaneien hout en plaatmateriaal sierbestrating bouwmaterialen gereedschappen Middelharnis - Zierikzee. www.esselink.nl Advertentie LM. speelde de kortste partij in 22 beur ten en won voor de vijfde maal op rij. Het hoogste gemiddelde wat met 2,5 voor Jos Hommel. Karei Hommel speelde de hoogste serie met vijftien caramboles. Dc uitsla gen waren verder als volgt: J. de Koning-K. Hommel 10-8.438; P. Goossens-N. Rooijkakkers 10-5.5; C. Burgers-A. Deurloo 7.963-10; Han van Daalen-J. Hommel 6-10; S. Etiennc-Hans van Daalen I0- 7.273; P. de Leeuw-L. van Wezel 8,666-10. De Hervormde Gemeente heeft twee nieuwe kerkenraadsleden: F. Boeve uit Nieuw-Vossemeer wordt ouderling-kerkrentmeester en J. Bolier uit de Weelhoekstraat is tot diaken gekozen. Beiden hebben hun benoeming aangenomen. DW Sound uit Krabbendijke gaat de toneelverlichting, geluid en keu keninrichting leveren voor de nieu we Vossenkuil. Het college heeft daartoe besloten. Er is een bedrag van 23.539 euro mee gemoeid. H.J. Boers kan de deur in de loods aan Klaverveld 5 vervangen. De welstandscommissie had geen be zwaar tegen het plaatsen van een grotere deur in de gevel van de loods. En R. Koole mag aan de Hik- seweg 5 de woning uitbreiden. Over het nieuwe gedeelte komt een kap. De commissie vond dat de goot- hoogte wat lager zou moeten, maar kon er zich uiteindelijk wel in vin den 'gelet op de situatie.' Aan de Molendijk 3A kan H. Schot verder met het renoveren van de schuur achter de woning. Het gaat vooral om de achterzijde waar een nieuwe wand komt van zwarte damwandprofielplaten en groene schuifdeuren. Sint-Annaland Het bouwplan voor de nieuwe be drijfshal van constructiebedrijf Van Beek aan de Spastraat is aangepast. In de oorspronkelijke opzet was de goothoogte 7,7 meter. Dat is in strijd met het bestemmingsplan. B. en w. hebben de ondernemer laten weten wel bereid te zijn om mede werking te verlenen als de goot hoogte wordt verlaagd van 7.7 me ter naar 7 meter. Daar is nu het plan voor aangepast. D.V. maandag 30 oktober wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. Op woensdag 8 november wordt in woonzorgcentrum de Schutse een markt gehouden. De verkoop van allerlei artikelen vindt plaats in de zaal en in 't win keltje. Er zijn onder meer zelfge maakte kaarten, babbelaars, bloe men en planten te koop. De markt duurt van 13.00 uur tot 16.00 uur. De opbrengst gaat naar de externe dagopvang en activiteitenbegelei ding. Donderdag, vrijdag en zaterdag J^Maandag, dinsdag en woensdag I I Haaskarbonade 1 kg I Ribkarbonade 1 kg Kalkoenfilet of schnitzels 500 gr. Kalkoenblokjes rut otSek, 500 gr. 6,00 5,50 4,50 3.95 N I -4LJ I 4,50 Rundergehakt 1 kg Magere speklappen 1 kg 4,50 Gekruide speklappen z.zw 500 gr. 2,50 Nasi of bami ignt&Ht* 500 gr. 1,75 Slavinken 5 halen 4 BETALEN! 1 Fricandeau gegrild 100 gram 1,25 1 Grillworst 150 gram 1,20 Zeeuws spek 100 gram 0,95 1 Ei-beenhamsalade 100 gram 1,20 I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. Bij maatschap Van Luijk kan aan de Weg van Kodde bij zijn kassencom plex een warmte opslag installatie geplaatst worden. De welstands commissie ging ermee akkoord. De jaarlijkse kerkdienst voor de School met de Bijbel wordt vanavond (26 oktober) om zeven uur gehouden in het kerkgebouw van dc Hervorm de Gemeente aan de Ring. Dominee E. Versluis gaat in deze dienst voor. De collecte is voor de school. De VVD afdeling Tholen houdt dinsdag haar algemene ledenverga dering in café Havenzicht aan de Voorstraat. Wethouder E. Goossen brengt enkele nieuwtjes uit de ge meentepolitiek. waarna Frank Hom mel en Els Frigge vertellen over de stand van zaken in de gemeente raad. Kandidaat Tweede Kamerlid André Bosman uit Middelburg is aanwezig om met de leden van ge dachten te wisselen. De bijeen komst begint om acht uur. Anita en Ed bezoeken zaterdag café An de Slööve. Het populaire duo heeft pas een nieuwe cd uitgebracht en zal verschillende nummers van het album ten gehore brengen. Het concert begint om tien uur. de en tree is gratis. Veertien leden van de plattelands vrouwen kwamen in café Haven zicht bijeen voor de uitleg van Setal- lander Luuk Blom over het reilen en zeilen van de Tweede Kamer. De in teresse in de politiek ontstond bij Blom op jonge leeftijd. Er werd thuis vaak over politiek gepraat en op zijn zeventiende werd hij lid van de PvdA. Na een baan als onderwij zer en commercieel directeur van een zorgverzekering, werd hij poli tiek actief. Toen hij tien jaar geleden in Sint-Annaland kwam wonen, werd hij gemeenteraadslid. Zes jaar later werd hij gekozen in de bij Tweede Kamer en belast met de on derdelen defensie en industrie. Hij vertelde de dames over de taken van de Tweede Kamer, zo moet deze de regering controleren en wetten goedkeuren. De PvdA streeft naar een gelijke vertegenwoordiging van mannen en vrouwen. Tijdens een debat krijgt ieder 7 minuten spreek tijd en is iedereen persoonlijk ver antwoordelijk voor wat men doet. Luuk Blom vindt het een eer om lid van de Tweede Kamer te zijn. Na het vertellen van een paar anekdotes en het beantwoorden van vragen, sloten de dames de avond af. De volgende bijeenkomst is op 14 november, dan houdt men een lezing over de ziekte van Lyme. De welstandscommissie was lovend over dc aanpassing aan twee wonin gen aan de Klipper 2 en 4 voor dc familie Zwagemaker en de familie Rijsdijk die ontwerper H. van der Graaf had aangebracht. De commis sie vond dat de woningen eerst te veel op elkaar leken en adviseerde er in de verschijningsvorm twee aparte woningen van te maken. Vol gens voorzitter M. Onrust van de commissie was de tekenaar er per fect in geslaagd om dat - met hori zontale en verticale accenten - in de gevel tot uitdrukking te brengen. Ds. PC. Hoek heeft een beroep ont vangen van de kerkenraad van dc Hersteld Hervormde Gemeente Stel lendam op Goerec-Overflakkee, zijn geboortestreek. De predikant is sinds l mei 2004 aan de plaatselijke ge meente verbonden, die de diensten houdt in het kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente in de West straat. In Stellendam is vorig jaar de dienstdoende predikant overleden, waardoor een vacature ontstond. Ds. C. Oorschot, die voorheen in Tholen woonde, preekt daar nu veel. De Hersteld Hervormde Gemeente ontving een legaat van 25(?0 euro van mevr. S. van Luijk-Buis. Voor het bouwfonds kwam er nog een gift van 1000 euro binnen. Daarnaast bracht een zangavond in de her vormde kerk te Poortvliet 1531,65 euro op. Ook dat geld, het resultaat van de collecte, verkoop van cd's en een gift van de Poortvlietse kerk voogdij, is bestemd voor de kerk bouw aan de F.M. Boogaardweg. Met een mooie compacte koorklank werd de christelijk gemengde zang vereniging VZOS zaterdag in de Geerteskerk te Kloetinge beoor deeld door de jury. Ook de sympa thieke uitstraling werd genoemd. En de weinige mannen stonden hun mannetje. Soliste Lia Pleune werd positief ontvangen. „De beoorde ling was een opsteker voor koor en dirigent", vertelt secretaris Ivo Troost. VZOS zong o.l.v. dirigent Kees Quist vier nummers, begeleid door organist Leen Heijboer en Ja- nine Zwalua-Knook. De uitvoering werd beoordeeld door Anne Marij ke de Jonge, docent aan de Zeeuwse muziekschool. VZOS oefent iedere donderdagavond van 19.45 tot 21.45 uur in het Trefpunt. Men kan vrijblijvend komen luisteren en nieuwe - vooral mannelijke - leden zijn van harte welkom. Stavenisse Aan de Molendijk 24 kan J.B. Era des zijn woning uitbreiden. Het gaat om een uitbreiding aan de zij- en achterkant. Aan de achterzijde komt bovendien een balkon. De wel standscommissie kon zich vinden in de aanvraag van de bouwvergun ning. Het gemeentebestuur geeft aan Tal pa in Tholen een vergunning voor het bouwen van zeven woningen met garage/berging aan de Juliana straat. Een tegen het plan ingediend be zwaar wordt weerlegd en tegelijker tijd wordt voor de bouw vrijstelling verleend van het bestemmingsplan Kom. Het christelijk gemengd koor Lau date Dominum stapte zaterdag in de auto richting Zuid-Beveland met als doel de Geerteskerk van Kloe tinge. Daar deden zij mee aan een korenzangavond van de Zeeuwse afdeling van de koninklijke christe lijke zangersbond (kezb). De koren presenteerden zich individueel en werden vervolgens beoordeeld. Na dc opening van de avond door de heer S. Sandee, voorzitter afdeling Zeeland, werd gezamenlijk psalm 98 vers 1 en 3 gezongen. Vervol gens namen een zestal koren, waar onder ook VZOS uit Sint-Annaland en Canticum uit Tholen. en twee solisten deel aan het programma. Het koor uit Stavenisse onder lei ding van D. Letzer beet de spits af met de nummers Tantum ergo. Ave Verum, Gebet en Goede nacht. Het juryrapport luidde: een mooie koor klank, alert op de dirigent gelet en de sopranen hebben een mooie warme klank. Verder werden enkele punten van zangtechnische aard on der de aandacht gebracht waar het koor veel van kan leren. Voor de sluiting kreeg het jurylid Anna-Ma- rie de Jong uit Middelburg de gele genheid om aan te geven hoe zij de ze avond had ervaren. Daarna sprak voorzitter Sandee dank uit voor de zangavond en wenste allen een goe de thuisreis. De bijeenkomst werd afgesloten door het gezamenlijk zingen van gezang 393 'de dag door Uw gunst ontvangen'. Best trots op het behaalde resultaat keer den de leden van Laudate Domi num huiswaarts. Sint-Maartensdijk Bij het appartementencomplex aan de Westvest van bouwbedrijf Deur loo komen 10 parkeerplaatsen op de hoek Westvest/Achter 't Bos. Ook wordt het trottoir verbreed ten be hoeve van een oprit. Daarnaast moet de riolering worden verlegd. Die ligt Bij de verkoping van de vrouwenvereniging Tryfosa in Sint-Annaland is voor jong en oud wat te koop. De verkoping van de vrouwenvereniging Try fosa en de activiteitencommissie van de Her steld Hervormde Gemeente in Sint-Anna- land heeft zaterdag 2500 euro opgebracht. In het verenigingsgebouw van de Gerfeormeer- de Gemeente is het zaterdagochtend rond half elf al druk. Bij de ingang staat een wa gen met sierkalebas, maar de animo daar voor is niet zo groot. Binnen is er van alles te koop: kaas, eieren en zelfs aardbeien. Maar ook komkommers en stroopwafels. De zelfge maakte kaarten en de zelfgebreide sokken gaan grif van de hand. Het aanbod is groter dan voorafgaande keren, zegt presidente C. Hart. „Er is ook veel meer voor kinderen." Die kunnen grabbelen en gipsen poppen kleuren. Er zijn cadeau-artikelen, gebor duurde handdoeken, tuindecoraties, dassen en mutsen en cd's. Er is een koffiehoek die goed bezocht wordt. Het is ook de eerste keer dat Tryfosa de ver koping op zaterdag houdt in plaats van door deweeks, op woensdagmiddag en woensdag avond. En nu ook samen doet met dc activi teitencommissie. „Dat scheelt ook. We heb ben het nu aan één stuk door gehouden. Vooral 's ochtends was het heel druk." Be zoekers konden ook een bloemstuk winnen en een barbypop. Die werden beide gewon nen door kinderen van de familie Moerland aan de Ring 24. De opbrengst van de verko ping gaat naar het fonds voor de nieuw te bouwen kerk aan F.M. Boogaardweg. -3 Predikbeurten Zondag 29 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. Ver- nooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Mulder, Genemuiden. 15 u. lecsdienst. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KF.RK zo 11 u. Woord-, gebeds- en com munieviering. OUD-VOSSEMEF.R HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Van Popering. Aalsmeer. GEREF. KERK 10 u. mevr. Koppenaal, Stellendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Mourik, Sommelsdijk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. en 16.30 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Gorissen, Voorthuizen (H.D.). 18 u. ds. Boon. Krabbendijke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lassche, Oud dorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Vliet, Zaamslag. 19 u. kand. Den Braber, Klundert. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Van der Sluijs, Veenen- daal. 14.30 u. ds. Van Kooten. wo 1/11 19.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 2/11 19.30 u. ds. Silfhout, Ca- pelle a/d IJssel. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Blom, Nieuw-Leusen. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. 14.30 u. ds. Trouwborst. Scharendijke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SIM-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Schneider, De Lier. nu tussen de woningen aan Achter 't Bos en de geplande appartementen, in een strook gemeentegrond. De riolering moet verlegd worden om dat er op de plaats van de riolering appartementen komen. Het college van b. en w. is bereid om vrijstelling te verlenen van het be stemmingsplan. De aannemer moest daarvoor echter wel een ruimtelijke onderbouwing indienen. Dat is ge beurd en moet na opmerkingen van de gemeente, op enkele punten aan gepast worden. Verder is er een overeenkomst getekend voor het ge val iemand een planschade-claim in dient. De kosten zijn voor de aanne mer. Van een auto die geparkeerd stond aan de Westvest is maandag een ruit vernield. Agenten hebben 's middag rond half vijf een 21-jarige vrouw uit de gemeente Tholen aangehouden in Oud-Vossemeer in verband met de vernieling. De oorzaak ligt in de rela tiesfeer. De vrouw is na verhoor weer in vrijheid gesteld. De politie heeft tussen vrijdagavond half acht en zaterdagochtend vijf uur een alcoholcontrole gehouden op de Provincialeweg. Er werden 35 blaas testen afgenomen. Eén automobilist had te diep in het glaasje gekregen en werd met een proces-verbaal naar huis gestuurd. Tussen de bouwvakvakantie en af gelopen donderdag zijn er dertien rijplaten gestolen van een bouwter rein. Een schadebedrag is nog niet bekend. De eigenaar van de rijpla ten heeft aangifte gedaan bij de po litie. ZIE VERDER PAGINA 9 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.O., tel. 0164-273855 Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Burgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 oktober t/m vrijdag 3 november. donderdag 26 6.29 -18.42 vrijdag 27 6.59-19.17- zaterdag 28 7.37 -20.02 zondag 29 7.22 -19.55 maandag 30 8.22 -21.07 dinsdag 31 9.45 -22.42 woensdag 1 11.17 - donderdag 2 0.07 -12.32 vrijdag 3 1.12-13.27 zo 29/10 22.26 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 27 okt. Irena Filippova en Hans Vis ser, 'Hier komen de Russen', Meul- vliet, 20.15 u. 28 okt. Opening depot Dorcas Hulp Nederland. Regentessestraat 50,9.30- 12 u. 28 okt. Optreden JIC, The Sixties, Kaaij 3,22 u. 2 nov. Lezing familierecht, chr. oude renvereniging, Wingerd, 14.30-16.30 u. 2 nov. Start promotietour SGP. aula Calvijn college, 19.30 u. 2 nov. Verkiezingsbijeenkomst CU, brasserie Du Bois, 19.45 u. 3 nov. Vertelavond, bibliotheek. 20.15 u. 8 nov. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11. 19.30 u. 8 nov. Ledenvergadering CDA. Meul- vliet, 19.30 u. 9 nov. Infoavond, borstvoedingsorga nisatie LLL, Stoofstraat 8,20-22 u. 10 nov. Seth Gaaikema, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 28 okt. Kledinginzamelingsactie, Mensen in nood, Willibrorduskerk, 10-12 u. 28 okt. Open huis en verkoping De Schutse, Coentjesweg, 10-16 u. SINT-ANNALAND t/m 28 okt. Exposities poëziealbums en boekenleggers, oude fietsen. 125 jaar Accelerando en 75 jaar WHS. De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 26 okt. Kerkdienst, School met de Bijbel, kerk Herv. Gem., Ring. 19 u. 28 okt. Zangavond, mannenkoor DEV. herv. kerk. I9.30u. 31 okt. Ledenvergadering VVD. café Havenzicht, Voorstraat, 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 okt. Opening depot Dorcas Hulp Nederland, Wouthoekweg, 9.30-12 u. 28 okt. Avond der zinnen, Staatsbos beheer, Scaldis Naturalis, Kastelijns- weg, 20 u. 29 okt. Open dartskampioenschap, Haestinge, 12u. 2 nov. Vergadering gemeenteraad, ge meentehuis, 14 u. 8 nov. Welkomavond nieuwe inwo ners, gemeentehuis, 19 u. SCHERPENISSE 28 okt. Boekenmarkt, st. ontspanning gehandicapten. Langeweg 34, 13.30 u. POORTVLIET 26 okt. Vergadering jongerenraad, 't Ouwe Raed'uus, 19.30 u. 28 okt. Lampionoptocht, activiteiten comité, gymzaal Burgemeet, 19 u. 28 okt. Trick or treat, Halloween- nacht, café 't Centrum. 21 u. 1 nov. Verkoping, vrouwenvereniging Naomi, gebouw Eben Haëzer, 14-20 u. +tilm+++tilm+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Alblijven - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za 16, 18.45 en 21.15 u„ zo 13.45 en 16 u., wo 13.45, 16 en 20 u„ Baas in eigen bos - vr 18.45 u„ za, zo en wo 13.45 en 16 u„ Cachorro - zo 19 u„ De wil de bende - za 13.45 en 18.45 u., zo en wo 16 u„ Garfield 2 - za, zo en wo 16 u„ In America - ma 20.30 u„ Piet Pi raat en het vliegende schip - za 13.45 en 16 u„ zo en wo 13.45 u„ Verras singspremière - do 20.30 u„ Storm- breaker - vr t/m zo 2115 u„ The devil wears Prada - do 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.15 u„ ma t/m wo 20 u., The Grudge 2 - do 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.15 u„ ma t/m di 20 u„ The road to GuanUinamo - di 20.30 u„ Zwartboek - zo 18.30 en 20.30 u„ ma t/m wo 20 u. Vijftig collectanten zijn in de week van 8 tot en met 14 oktober langs de deuren in Tholen gegaan om geld in te zamelen voor de Brandwonden stichting. Zij haalden in totaal 1843,22 euro op voor dit goede doel. Ook in Sint-Maartensdijk ging men de straat op voor de brandwon denstichting. Hier werd 596.15 euro ingezameld. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 2