Jeugd steggelt over opening van honk Brandweer brengt rookmelder onder aandacht op weekmarkten Thools statenlid pleit bij provincie voor beleid tegen analfabetisme 1 i Thoolse kandidaten te weinig Zeeuws WAARSCHUWING! Voorzichtig met (ho pen) zand op strandje bij Gorishoek! FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl Actie jeugd voor buurt CU met jeugd rond de tafel 'Alcoholgebruik schrikbarend' Nieuwe Bedrijven Thoolse actie in kader van landelijke brandpreventieweek J. v.d. Merbel:Elke laaggeletterde is er gewoon één teveel' ifi Achterhoede op statenlijst WD Gemeente loopt zestien mille mis Gratis cursus omgaan geld Nieuwe cd Ocean's Edge Donderdag 12 oktober 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Raad nog verdeeld over programma De jongerenraad (joth) weet nog niet hoe de opening van het nieuwe jeugdhonk voor jongeren tussen twaalf en zes tien jaar bij de Wellevaete in Sint-Annaland er uit komt te zien. De voorstellen die een werkgroepje toelichtte op de vergadering in de Vossenkuil stuitte op bezwaren. Levend spel Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Poortvliet Sint-Philipsland „Als ik pannenkoeken bak, gaat hij piepen. Dus heb ik hem uitgezet." De bezoekster van de weekmarkt in Tholen geeft brandweerman Arco Kunst een eerlijk ant woord als deze haar vraagt of ze een rookmelder in huis heeft. Het is nationale brandpreventieweek en de Thoolse brandweer grijpt die aan om op alle week markten het belang van de rookmelder onder de aan dacht te brengen. Te duur Batterij Hulp en smoesjes Taboe doorbreken Unaniem Nog half jaar gemeente Tholen Het groepje had een aantal ideeën op papier gezet, die verder uitgewerkt konden worden. Een van de punten was om een feest te houden waar J&E Entertainment voor wordt uit genodigd. Een andere mogelijkheid was om met body-painting, henna- tattoos en kapsters iets aan het uiter lijk te doen van de jeugdige gasten. Andere ideeën: een skate-demonstra- tie door profs. In het gebouw blijven slapen, filmnachtmarathon, of een recordpoging doen wie het langst op kan blijven. Maar voorzitter Hermen Geluk zei dat met deze voorstellen de avond niet voor iedereen toegankelijk is. „Er zijn jongeren die komen niet naar J&E en willen niet meedoen aan bodypainting." Hij kreeg steun van Berdien Koopman uit Sint-Maar tensdijk. ..De christelijk jeugd ziet dit als een afwijzing." Jongeren werkster Ingrid Bras zei dan meer te denken aan sport, maar dan is het ook te vraag of reformatorische jon geren daardoor niet afgeschrikt wor den. Berdien was bij het beoordelen van de voorstellen duidelijk: „Als ik dit zo zien. Dan ga ik er niet naar toe. Dat gaat niet vanuit mijn geloof." De jongeren steggelden over de vraag wie nu wel en wie nu niet zal komen naar de opening. En hoe las tig het is om voor iedereen een pro gramma samen te stellen. Volgens Bras zijn er ook wel jongeren die christelijk zijn opgevoed, die naar een jeugdhonk komen. Maar volgens Jan Dries Reitsma 'gaan christelijke en niet-christelijke nooit bij elkaar zitten.' In Stavenisse trekken ze ech ter wel met elkaar op, vertelde Annet Vroegop. „Maar op het jeugdhonk komt alleen maar niet-christelijke jeugd af." Het is geen nieuw probleem. Op de eerste zeven kernenslag in Tholen na de introductie van de jongerenraad was er voor beide groeperingen wat georganiseerd, 's middags met een sportief element, 's avonds met mu ziek. Bras: ,,'s Avonds is het toen niet gelukt. Het is bijna niet te doen." Volgens Jenneke Ouwersloot moet het mogelijk zijn iets te doen waar iedereen aan mee wil doen. Volgens Reitsma blijft er dan echter alleen sport over, maar volgens de jonge renwerkster hoeft dat niet. Berdien Koopman stelde een 'levend spel' voor. Besloten werd dat de werk groep zich opnieuw zal buigen over een geschikt programma voor de opening van het jeugdhonk bij de Wellevaete dat naar verwachting be gin volgend jaar plaats zal vinden. De jongerenraad Tholen (joth) wil meedoen aan een landelijk project om met jongeren op hangplekken een positieve actie in de buurt te organiseren. Dat heeft de joth besloten in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Het project heet hang around. Voor de actie kon extra geld verdiend worden als de jon geren zelf als vogelverschrikker verkleed 12 uur op zouden blijven in het park Walibi World in Flevoland. Ralf Smits, Leonie Potappel en Kayleigh van den Enden gaven zich daar voor op. Met negen voor en acht stemmen te gen heeft de jongerenraad Tholen (joth) besloten met de CU rond de tafel te gaan om te praten over on derwerpen in het verkiezingspro gramma van de ChristenUnie. In de vergadering onlangs in de Vossen kuil in Oud-Vossemeer was de ani mo om op het verzoek van A. van de Sande van de CU in te gaan niet erg groot. Bij het voorstel kwam in eer ste instantie geen enkele reactie. De jongeren konden er in de pauze even over nadenken. Een aantal was bang dat alle partijen langs willen komen, maar voorzitter H. Geluk zei dat het nu om een concrete vraag van Van de Sande ging. „Het slimste is dat we met zijn allen gaan omdat we zodoende alle jongeren vertegenwoordigen." Besloten werd de CU uit te nodigen op de volgen de vergadering van de Joth op 26 oktober. Volgens Geluk wordt het onderhoud niet openbaar. De jongerenraad wil dat er niet al leen aandacht besteed wordt aan het gebruik van soft drugs onder jonge ren maar ook aan het gebruik van alcohol. Daar brak Anneloes Oude- sluijs een lans voor bij het activitei tenplan 2006/2007 dat in de verga dering in de Vossenkuil in Oud- Vossemeer werd besproken. De joth signaleert dat het gebruik van soft drugs onder Thoolse jongeren bo ven de twaalf jaar toeneemt. En wil nagaan of ze er samen met het Zeeuws centrum voor alcohol en drugs (ZCAD) voorlichting over kan geven. Jenneke Ouwersloot vroeg zich af of het wel nodig is dat de jongerenraad zich daar mee gaat bemoeien. Anneloes vond dat het dan niet alleen om soft drugs moet gaan maar ook om het drinken van alcohol. „Op Sint-Annaland is het behoorlijk heftig. Het alcoholge bruik is schrikbarend", zei ze. Vol gens haar zou dat dan ook in kaart gebracht moeten worden. Inschrijvingen in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand au gustus 2006. Administratiekantoor Polak, Garna- lenstraat 88, vennootschap onder firma van M. Polak en mevr. A.P. Polak-Bos. Timmerbedrijf Gademan, Slabbe- coornweg 58, eenmanszaak van M.W.M. Gademan uit Rilland. Metsel- en klussenbedrijf J. Bogert, Verbrandestraat 34, eenmanszaak van J. Bogert. RSK advies bouw en overheid, Phi lips van Dorpstraat 9, het verrichten van advieswerkzaamheden voor ge meente op het gebied van bouwen, het verzorgen van bestemmings- plantoetsen en vrijstellingsverzoe- ken voor makelaars, het begeleiden van particuliere bouwers m.b.t. de bouwregelgeving, eenmanszaak van R.S. Kolk. Ratsmo2, Ring 12, trainingsbureau voor coaching en advies, eenmans zaak van P. Abma. Metsel- en klussenbedrijf J. Aarn- oudse, F.D. Rooseveltstraat 24, een manszaak van J. Aarnoudse. A. van Oostrum dienstverlening, Annavosdijk 10, dienstverlening in de agrarische sector en in de bouw nijverheid, eenmanszaak van A. van Oostrum. Stichting Louteringsberg, Stoofdijk 6, voorzitter mevr. A. van Borssum Waalkes, secretaris mevr. J. Schrok uit Bergen op Zoom, penningmees ter mevr. W.M. van Engen uit Oud- Vossemeer, bestuurslid mevr. W.D. Balder-Timmerman uit Willemstad. Windpark Noordpolder b.v., Pier- hoekseweg 3, het opwekken van duurzame energie door middel van windturbines, alsmede het verzor gen van informatie en educatie hier over, bestuurders: coöperatieve windenergie vereniging Zeeuwind u.a. te Vlissingen en Gabri Hoek Beheer b.v. te Sint-Maartensdijk. Grond- en klusbedrijf H. Rijsdijk, Stoofstraat 15, het zich verhuren als arbeidskracht, loonwerk, eenmans zaak van H. Rijsdijk. Vogelkwekerij WnW, Bram Groe- newegeweg 10, het kweken van en de groothandel in vogels, 2 perso neelsleden, vennootschap onder fir ma van J. van der Wal, mevr. H.A. van der Waal-Schepers en Welvark b.v. uit Boxtel. Shutdown support. Wadistraat 14, veiligheidskundige ondersteuning tijdens fabrieksstops, eenmanszaak van R.A. van der Knaap. Netty Gras thuiszorg, Oudeweg 6A, 24 uurszorg, slaap- en waakdien- sten, eenmanszaak van mevr. A. Gras-Siebert. Beek installatie montage, Noorddijk 4, loodgieterswerkzaamheden, ge- velonderhoud, eenmanszaak van P. van de Beek. Vishandel J.A. de Jager, Sluisweg 18, groothandel in-, im- en export van en ambulante handel in vis- en visproducten, visbewerkingsbedrijf, eenmanszaak van J.A. de Jager. Advertentie I.M. Brandweerman Arco Kunst biedt mevrouw Bevelander uit Tholen een rookmelder aan. „Vorig jaar hebben we controles thuis gedaan bij twintig mensen. Nu is iets anders gekozen, waardoor we méér mensen bereiken", legt brand weercommandant Koos de Feijter uit. Hij komt een kijkje nemen op de Markt in Tholen, waar Kunst en zijn collega Peter Schoneveld dinsdag morgen een stand hebben ingericht. Een spandoek attendeert op de brandpreventieweek, er liggen wat actiefoto's van de Thoolse brand weer en een aantal voorbeelden van verschroeide en gesmolten contact dozen en dergelijke. Ook draait con stant een filmpje. Een folder over rookmelders, informatie over de brandwondenstichting en kleurpla ten voor de jeugd zijn eveneens in de stand te vinden. Mensen kunnen ook hun handtekening zetten. „Brand weer Nederland wil de Tweede Ka mer ertoe bewegen om rookmelders in woningen wettelijk te verplichten. Daarvoor zijn 40.000 handtekenin gen nodig en die zamelt de brand weer deze week door het hele land in", legt Schoneveld uit. In Tholen zijn al enkele A4'tjes volgeschreven. In nieuwbouwwoningen zijn rook melders op grond van het bouwbe sluit verplicht, maar dat geldt niet voor bestaande woningen. „Zo'n melder voorkomt natuurlijk geen brand. Maar hij redt wél levens", zegt Kunst. Rookmelders waarschu wen snel, waardoor mensen tijdig kunnen vluchten als er brand is uit gebroken. Dagelijks gebeurt dat in zo'n twintig woningen in ons land, waarbij beginnend vuur zich binnen vijf minuten kan ontwikkelen tot een uitslaande brand. Gemiddeld zijn jaarlijks 40 doden te betreuren als gevolg van brand in een woning, en 700 ernstig gewonden. Kunst weet dat 97% van de mensen een rookmelder nodig vindt, maar dat tegelijkertijd slechts 60% er daadwerkelijk een heeft. Gemak zucht vaak, of mensen vinden het te duur. Terwijl de prijs varieert van 5 tot 20 euro. Mevrouw Bevelander uit Tholen geeft Kunst te kennen dat ze het belang van een rookmelder best inziet. Ze is samen met haar moeder op de markt en die heeft ze wél in huis. „Als u belooft hem deze week ook daadwerkelijk op te han gen, krijgt u er een van me", zegt Kunst. Tholen heeft van de brand weer Zeeland veertig rookmelders gekregen om weg te geven. De brandweerlieden spreken op de Markt heel wat mensen die al wél een rookmelder hebben. De vrouw die vertelt dat ze het ding heeft uit gezet omdat het ging piepen wan neer ze pannenkoeken bakte, krijgt het advies om de melder op een an dere plaats in huis te hangen. Bij een andere inwoonster belooft de brand weer later op de dag even langs te komen. Ze heeft de batterij in haar rookmelder vervangen, maar nóg werkt het apparaat niet. Kunst denkt dat de batterij er mogelijk verkeerd in is gestopt, zodat de plus- en de minpool elkaar niet raken. „Daar moet je goed op letten. En het is erg belangrijk om de batterij tijdig te vervangen. Doe het bijvoorbeeld op je verjaardag. Of bij het eindigen van de zomertijd." Voor dat laatste is zelfs een slogan bedacht: zomertijd voorbij, check uw rookmelderbatte rij- Uit de gesprekjes die hij aanknoopt met voorbijgangers, hoort de Thool se brandweerman van wel vier of vijf mensen dat ze wel eens een vlam in de pan hebben gehad. Het verbaast hem. Hij probeert iedereen duidelijk te maken dat brand overal in huis kan ontstaan. Een los elektri citeitsdraadje bijvoorbeeld kan lei den tot overspringende vonken en kortsluiting veroorzaken. Niet ieder een is daarvan doordrongen, merken hij en zijn collega. Ze doen deze week na Tholen de weekmarkten aan in alle andere dorpen. „Ik heb mijn leesbril niet bij" of „Dat formulier vul ik thuis wel in". Zo'n 37.000 Zeeuwen gebrui ken dergelijke smoesjes omdat zij moeite hebben met lezen en schrijven. Tholenaar J. van de Merbel (CDA) riep vrijdag tij dens de vergadering van de sta tencommissie sociale en bestuur lijke zaken op een provinciaal aanvalsplan tegen laaggeletterd- heid te starten. Dit beleid moet het aantal Zeeuwse functioneel analfabeten in drie jaar tijd met 25 procent verlagen. Laag- geletterden of functioneel analfabe ten kunnen, in tegenstelling tot anal fabeten, wel lezen en schrijven maar beheersen deze taken niet voldoen de. „Iedere analfabeet is er één te veel. Toch is het zaak om te komen tot een realistische en haalbare doel stelling", aldus Van de Merbel. Scoop, het Zeeuws instituut voor so ciale en culturele ontwikkeling, deed in opdracht van de provincie onder zoek naar functioneel analfabetisme in Zeeland. „Bij onze vraag naar dit onderzoek hadden wij nog de stille hoop dat het percentage voor Zee land gunstiger zou uitpakken", re ageerde de CDA'er. Uit het onder zoek blijkt echter dat het aantal laaggeletterden in Zeeland (13 overeenkomt met het landelijke per centage. Van de Merbel wil laagge- letterdheid onder andere voorkomen door in een vroeg stadium in te grij pen. „Bijvoorbeeld stimuleren dat kinderen van twee tot zes jaar met een taalachterstand deelnemen aan op taal gerichte voor- en vroeg- schoolse scholing. Ik heb niet de il lusie dat we tijdens deze vergadering kunnen komen tot een specifiek voor Zeeland toegesneden plan. Daarom vragen "wij het college om te komen met een verdere uitwerking, een aanvalsplan gericht op terugdringen en voorkomen." De andere fracties steunden zijn voorstel, waarna gede puteerde G. van Heukelom toezegde samen met het college van GS een aanvalsplan op te stellen. Functioneel analfabeten kunnen bij de Zeeuwse regionale opleidingscen tra (ROC's) terecht voor speciale cursussen. In Zeeland volgen mo menteel 182 mensen een alfabetise ringscursus. Ook in Tholen worden dergelijke cursussen gehouden. Mo menteel volgen vijf allochtone inwo ners lessen in Tholen. De cursus was vorig jaar in Tholen - door gebrek aan personeel - de minst intensieve van Zeeland met twee keer per week drie uur. Tegenwoordig krijgen de Thoolse cursisten vier ochtenden per week les, net als in de rest van de Oosterschelderegio. Er vindt mo menteel geen les plaats aan autochto ne Tholenaren. Coördinator Marleen Ennik: „De doelgroep is heel moei lijk te bereiken. Er moet een mini mum aantal deelnemers zijn. Op dit moment staan er al wel drie mensen op de wachtlijst, die hebben zich vo rige week aangemeld. We zouden graag willen starten met een Thoolse cursus." De lessen vinden pas door gang vanaf vijf deelnemers. Functioneel analfabetisme wordt vooral veroorzaakt door leer- en ge dragsproblemen, spijbelen en door het spreken van een buitenlandse taal thuis. Dat concluderen de onderzoe kers van Scoop. Ook opgroeien in een omgeving waar weinig gelezen wordt en onvoldoende aandacht op school, wijzen zij als mogelijke oor zaken aan. Volgens de onderzoekers heeft het hoge aantal Zeeuwse anal fabeten diverse redenen. Zo wonen er meer ouderen in Zeeland, ligt het opleidingsniveau lager en is er een kleine werkzame bevolkingsgroep. In de Tweede Wereldoorlog was er soms geen mogelijkheid tot het vol- Scoop adviseert naast de provincie ook gemeenten om een lokaal aanvalsplan tegen analfabetisme op te zetten. r V gen van basisonderwijs, waardoor kinderen destijds niet leerden lezen of schrijven. Daarnaast blijkt dat veel analfabeten speciaal onderwijs heb ben gevolgd of na het verlaten van de lagere school zijn gaan werken. De meeste laaggeletterden kunnen zich echter goed redden door hulp van an deren in te schakelen of het verzin nen van smoesjes. Het opleidingsniveau van de alloch tone cursisten is erg verschillend. Het varieert van geen opleiding tot hoog opgeleid. De meesten spreken een taal die sterk afwijkt van het Ne derlands, zoals Chinees of Arabisch en komen via een inburgeringscursus bij het ROC terecht. In Tholen ne men vooral vrouwen uit Marokko, Irak, Afghanistan en Sudan deel aan de alfabetiseringscursus. Verhou dingsgewijs doen er meer allochto nen dan autochtonen in Zeeland aan de cursus mee. Volgens Scoop wijst dit op een groot taboe rondom anal fabetisme onder de Zeeuwse bevol king. De drempel om zich in te schrijven is voor veel mensen te hoog. De 182 huidige deelnemers zijn volgens de cursusleiders dan ook 'het topje van de ijsberg'. Scoop ad viseert de provincie om een door lopende campagne te starten met aandacht voor functioneel analfabe tisme. De taboe moet worden door breken en mensen moeten zich be wust worden dat zij niet de enige' analfabeten zijn. Het instituut voor sociale en culturele ontwikkeling meent verder dat gemeenten en werkgevers een taak in de strijd te gen analfabetisme. Zij roept gemeen ten op na te denken over een lokaal aanvalsplan. Ambtenaren van sociale zaken kunnen bijvoorbeeld letten of mensen zelf formulieren invullen of dat zij daarvoor iemand meebrengen. Daarnaast zouden bedrijven laagop geleide werknemers meer scholings kansen en stagiaires meer leerwerk- plekken moeten bieden. Tholen heeft nog geen actieplan ontwikkeld. Wet houder M.A.E. Velthuis liet via haar woordvoerder weten kennis te heb ben genomen van het rapport van Scoop. Zij gaat bekijken hoe de ge meente een bijdrage kan leveren op provinciaal, regionaal en eventueel lokaal niveau. Op de advieslijst van de VVD voor de verkiezing van provinciale staten staat geen enkele Tholenaar op een verkiesbare plaats. Rinus de Korte uit Tholen staat nummer 19, zijn plaatsgenote Gré Boelhouwers-Stigter is nummer 20 en Gabri Hoek uit Sint-Maartensdijk nummer 21. Hen- nie Polderman-Martin uit Tholen, vier jaar geleden nog nummer twee bij de VVD, besloot eerder al om volgend jaar te stoppen met het sta- tenlidmaatschap. De drie Thoolse kandidaten vormen in feite de staart van de lijst, want onder hen staan twee VVD'ers die hebben aangegeven uitsluitend als stemmentrekker te willen fungeren. Een van hen is het zittende statenlid Frans Streng, die tevens wethouder is van Middelburg. Van de zeven huidige statenleden staat in feite al leen Jaap Maris uit Zaamslag op een verkiesbare plaats. Hij is nummer 2 (vier jaar geleden zesde) en torent, aldus de kandidaatstellingscommis sie in zijn advies, boven alle kandi daten uit. De resterende staan op de plaatsen acht, tien, elf en zestien. Uit de motivatie van de kandidaat stellingscommissie blijkt dat de Tholenaren te licht zijn bevonden voor het statenlidmaatschap. Afde lingsvoorzitter Gré Boelhouwers weet weinig van de Zeeuwse proble matiek en van het liberale erfgoed. Bovendien mist ze essentiële politie ke scholing, aldus de commissie. Wel is de Thoolse gezellig en vrien delijk, weet ze wat ze wil en zal ze zich niet zomaar van haar stuk laten brengen. Maar of ze er daarmee komt in de Middelburgse politieke arena, betwijfelt de commissie. Gabri Hoek hangt te sterk aan de lo kale politiek en is niet bij machte om het geheel in een breed Zeeuws ver band te plaatsen. Zijn sterkte ligt, wat de commissie betreft, dan ook in het politieke optreden binnen een ge meenteraad. Twee keer was Hoek al raadslid in Tholen, maar twee keer ook hebben de Thoolse VVD-leden hem vervolgens op een onverkiesba re plaats op de lijst gezet. Op de kan- didaatstellingscommissie komt Hoek over als iemand met ambitie voor de provinciale politiek, maar hij mist de uitstraling, verbale vaardigheid en noodzakelijke diepgang. Wél is hij iemand die zijn zaken goed voorbe reidt. Over de derde Thoolse kandidaat, Rinus de Korte, is de motivatie niet bekend. Op zfjn verzoek is deze niet door de commissie naar buiten ge bracht. De Korte is vice-voorzitter van de Thoolse VVD-afdeling, be stuurlijk actief in de binnenvaart en sinds kort voorzitter van de Europe se Binnenvaart Unie. Vier jaar gele den stonden er twee Tholenaren op de lijst. Naast het zittende statenlid mevrouw Polderman was dat Hans van Gorsel uit Oud-Vossemeer, op de elfde plek. De advieslijst van de commissie is door het bestuur van de kamercen trale Zeeland (met daarin Piet Stou ten uit Stavenisse) unaniem overge nomen. Van 8 tot 22 november kunnen de Zeeuwse VVD-leden per post, telefoon of internet hun me ning kenbaar maken. Op 27 novem ber zal blijken of er daardoor nog wijzigingen komen in de volgorde op de lijst. Het aantal leden van provinciale sta ten wordt na de verkiezingen met acht verminderd naar 39. Bij een ge lijk aantal stemmen als in 2003 zou de VVD op vijf zetels uitkomen, twee minder dan nu het geval is. Nu heeft de partij een gedeputeerde in de persoon van J. Suurmond uit Schoondijke. Een kundig bestuur der, maar totaal anders dan zijn voorgangers Hennekeij en Van Zwieten, aldus mevrouw Polder man. Zij zegt dat de advieslijst voor beroering binnen de fractie heeft ge zorgd. „Zoiets is niet leuk, maar we moeten nog een half jaar ons werk doen." Terwijl de fractie eerder dit jaar haar voorzitter Izak Vogelaar aanprees als lijsttrekker, trekt de commissie in twijfel of de man uit Krabbendijke gezag heeft binnen diezelfde fractie. Ook vindt ze dat hij uitstraling mist. Als lijsttrekker voor de komende verkiezingen heeft het bestuur eer der al gedeputeerde Suurmond aan gewezen. De commissie heeft geko zen voor vernieuwing en voor kwaliteit. Dat heeft erin geresulteerd dat op de plaatsen drie en vier twee nieuwkomers staan - de dames Schönknecht uit Vlissingen en Wis- se-Maat uit Colijnsplaats, terwijl Al- mekinders uit Cadzand vijf is waar hij vier jaar geleden nog veertiende stond. De gemeente loopt ruim zestien mille aan inkomsten uit lokale belastingen mis. Het gaat om schulden van 21 inwoners die met de noorderzon zijn ver trokken of in de schuldhulpverlening zitten waarbij de gemeente maai" een fractie van het schuldbedrag per jaar ontvangt. Het college van b. en w. heeft besloten de diverse belastingposten oninbaar te verklaren. Het gaat in totaal om 16.332 euro. De stichting maatschappelijk werk en welzijn Oosterschelderegio (sm- wo) start in november met de gratis cursus 'omgaan met geld' voor men sen die de buikriem moeten aanha len. Volgens de stichting krijgen steeds meer mensen financiële moei lijkheden en problemen om aan het eind van de maand rond te komen. In de cursus krijgen de deelnemers een goed overzicht van hun financiële si tuatie en leren zij vooruit te kijken, te begroten en mogelijk geld te sparen. De cursus start 8 november en be staat uit zes wekelijkse bijeenkom sten van 2,5 uur. Voor aanmelding en vragen kan men contact opnemen met Jantine Jumelet of Trudi Boog aard via het telefoonnummer 0113- 277111De cursus wordt gegeven bij smwo in Goes. Vooraf aan de deelna me vindt een intakegesprek plaats. 'Forever Seventeen' (voor altijd ze ventien - red.), onder die titel brengt Ocean's Edge haar nieuwste cd uit. De Oud-Vössemeerse band - bestaande uit Peter Roggeband, Fer ry Schoep en de broers Frank en Piet Schoep - presenteert haar al bum vrijdagavond om half acht in de Waterput in Bergen op Zoom. De cd bevat vier zelfgeschreven num mers die eerder dit jaar werden op genomen in de studio van zanger en liedjesschrijver Danny Vera. Naast het optreden in de Waterput gaat de band haar album in Zeeland en West-Brabant via optredens pro moten, onder andere bij het Lost Key festival in Vlissingen op 14 ok tober. Rijkswaterstaat is op dit moment bezig de dijk te versterken bij het strandje van Gorishoek.Tegen de glooiing van die dijk is het zand van het strandje weggehaald om erbij te kunnen. Dit zand ligt op hopen. Kinderen vinden de hopen zand leuk om in te spelen. Zowel de hopen zand als het nog liggende zand "kunnen onveilig zijn. Afgelopen zondag kwam een spelend kind daarin vast te zitten en moest met hulp van omstanders eruit getrok ken worden. De gemeenteTholen heeft inmiddels contact opge nomen met Rijkswaterstaat en de onveiligheid van de situatie gemeld en dringend gevraagd daar maatregelen tegen te ne men. Rijkswaterstaat plaatst waarschuwingsborden bij de werkzaamheden en verstuurt via de gemeente een brief naar al le scholen in de gemeente. Ook als het zand weer terug is gelegd, blijft de situatie de ko mende twee weken voor iedereen onveilig. Door het verplaat sen van het zand is het los geworden waardoor men er in vast kan blijven zitten. Na ongeveer twee weken is het zand weer vast genoeg om zich erop te begeven. Meer informatie? GemeenteTholen: 0166 - 668 267 College van burgemeester en wethouders. Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 15