Onwerkbaar niet, wel vervelend Klippel alleen met paspoort en rijbewijs Gebouwen beter toegankelijk maken 'Ik hoop dat Andries nu echt van sigaretten af kan blijven' Glooiing zeedijk ligt er maar het werk is nog niet afgerond ZLTO bang voor zoetwaterkwaliteit Een jaar lang niet roken beloond met gratis snacks Griffier aangesteld voor 36 uur RFT houdt amendement op zak Fietspad bij Tholen breder, duikers willen behoud overgang Familie Bogert koopt woning Zorgen CDA over uitzetting asielzoekers Pot-Meyerfonds Donderdag 5 oktober 2006 7 Onwerkbaar was het niet, maar het was wel een verve lende toestand. Dat zei PvdA-fractievoorzitter J. Oude- sluijs donderdagavond in de raad over de beperkte tijd van 24 uur die de raadsgriffier W.C. Antes per week voor het werk beschikbaar was. Massa Bij het aanpassen van dorpshuizen en andere gemeente lijke gebouwen aan de geldende geluidsnorm zou de ge meente de gebouwen ook beter toegankelijk kunnen ma ken. Dat betoogde J.P. Bout (CDA) donderdagavond in de gemeenteraad. Deel werkwegen Oosterschelde dicht voor recreatie Een jaar lang niet roken in ruil voor één dag onbeperkt snacken. Die afspraak maakte Andries Kersbergen (13) met Gert van Heusden, eigenaar van cafetaria De Ring in Oud-Vossemeer. De inmiddels veertienjarige Andries zit zaterdagmiddag aan een rond aluminium tafeltje in de snackbar te wachten op zijn eerste maaltijd: spareribs met friet. Een slecht idee Niet meer roken Invloed klimaatbeheersing gemeentehuis Groeiseizoen Riolering Laatste veiling Landgoederen Antes trad op 1 maart in dienst voor 24 uur. Ze had daarnaast ook een betreking bij de gemeente Veere. Maar het werken in deeltijd was niet doelmatig voor de gemeente Tho- len, zo bleek na enkele maanden. De raad omarmde dan ook het voor stel om het aantal uren uit te breiden tot 36 uur. Volgens Oudesluijs was ze niet voldoende aanwezig 'als het nodig was'. „Bij de overdracht naar de tweede griffier bleef er vaak wat liggen. Dat leidde soms tot misver standen." M.J. Klippel (RFT) zei dat hij bij de opvolging van A. van de Sande al zijn twijfels had uitgesproken over de betrekking in deeltijd voor de raadsgriffier. „Iemand die fulltime werkt is altijd bereikbaar." P.W.J. Hoek (SGP) herinnerde Klip- pel er wel fijntjes aan dat Klippel dat toen namens de SGP-fractie heeft gezegd. „Ik gun iedereen de eer die hij toekomt." Volgens Hoek is het werk van de griffier toegenomen om aan de am bitie van de raad te voldoen, name lijk om 'meer van binnen naar bui ten te gaan.' „Dat laat zich duur betalen. Er is dan ook werk genoeg te doen. We wensen haar veel sterk te." Burgemeester W. Nuis had het agendapunt aangekondigd als 'de zwaarste dobber van de avond', maar de raad was zoals verwacht unaniem. Vrijdag was het de laatste werkdag van de 52-jarige ambte naar bij de gemeente Veere. M.J. Klippel (RFT) stond donder dagavond alleen in de kwestie rond de tarieven voor paspoort en rijbe wijs. Hij kreeg geen enkele andere fractie mee om de kosten voor de Thoolse burger te beperken. Vol gens hem hoeven de inwoners niet meer dan de kostprijs te betalen. 'Hij had een amendement klaarlig gen. maar diende dat uiteindelijk niet in omdat bleek dat hij er geen steun voor kon verwachten. De prijs van een paspoort wordt verhoogd van 39.40 euro naar 47.45 euro. De prijs van een rijbe wijs gaat omlaag van 44,40 naar 35 euro. Het college berekende hoe veel tijd er kwijt is door het perso neel om een reisdocument uit te ge ven. Bij het verstrekken van een nieuw paspoort gaat de gemeente de af dracht van 8.05 euro aan het rijk volledig doorrekenen. Maar Klippel vond dat niet nodig. Hij wil de le ges voor een paspoort stellen op 42,65 en voor een rijbewijs 23,75 euro. Dat is volgens hem voldoen de. J. Hage (CU) vond dat de gemeente de leges moest vergelijken met die van andere gemeente om zo tot een uniforme tariefstelling te komen. 'Het zou in elke gemeente gelijk moeten zijn, voor paspoorten en rij bewijzen." Wat betreft het tarief voor een rijbewijs in het Zeeuwse zou dat gemiddeld 1,68 euro afwijken. J.J.P.A. Boulogne (ABT) voelde wel wat voor het voorstel van Hage, maar dat zou erg veel rekenwerk vereisen. „Maar bij uniformering van de tarieven kun je aan de hoge of aan de lage kant gaan zitten." Volgens J. Oudesluijs (PvdA) zijn de kosten echter wel bekend. „Lan delijk komt het veelal op 47 euro uit." H. Geluk (SGP) wees er op dat er een verschil is in de huidige en de toekomstige werktijd die een amb tenaar aan moet besteden. „Dat geldt vooral voor paspoorten. De eisen daarvan worden steeds verder aangescherpt. Het afdragen aan het rijk van ruim acht euro wordt door de meeste gemeenten doorberekend aan de klanten." Geluk zei wel sympathie te hebben voor een uni form tarief. „Maar het punt is dat alle kosten van de organisatie er in doorberekend zijn. Dan wordt het lastig om te bekijken wat dat per gemeente kost." Klippel was het daar helemaal niet mee eens. „Het gaat er niet om wat het gemiddelde in het Zeeuwse of Brabantse is. Het gaat er om het zo voordelig mogelijk te maken voor onze burgers." Weer maakte hij een rekensomme tje. Maar burgemeester W. Nuis wees hem er op dat er in de toe komst meer tijd aan paspoorten be steed moet worden en dat Klippel daar ook rekening mee zou moeten houden. Wethouder K.A. Heijboer bevestigde de uitleg van Nuis. Hij lichtte toe dat het Thoolse tarief ge lijk loopt met het tarief in 'overig Nederland.' „Tholen houdt het bij de massa van de gemeenten." Voor rijbewijzen is het erg lastig om de kosten precies te analyseren. Maar Klippel bleef erbij dat de bur gers straks 4,80 euro meer betalen dan nodig is. Hij hield het amende ment op zak, maar stemde tegen. Hard varen. B.C. van D. (35) uit Steenbergen is door de Thoolse kantonrechter bij verstek veroor deeld tot 60 en 40 euro boete. Dit voor respectievelijk waterskieën waar dat niet mag én te hard varen zonder uitkijk. En voor het ontbre ken van een registratiebewijs bij zijn snelle boot kreeg K.G.L.P. (35) uit Sint-Maartensdijk eveneens bij verstek een boete van 60 euro. Het bevreemde hem dat bij de ver bouwing van Ons Dorpshuis in An na Jacobapolder niet ook maatrege len zijn genomen om het geluid aan te pakken. Wethouder C.J. van Dis kon niet precies aangeven wanneer de nor men zijn aangescherpt. Het toegan kelijker maken van de gebouwen staat volgens Van Dis los van het aanpassen van de gebouwen aan de geluidsnorm. Bout betreurde dat. Hij wees er op dat het verbeteren van de toegankelijkheid al langer een punt van aandacht is en dat er niets aan wordt gedaan. Maar volgens wethouder M.A.E. Velthuis zouden de kosten van de aanpassing aan de geluidsnorm voor Ons Dorpshuis zo hoog zijn dat er van een 'desinvestering' ge sproken zou worden. Ze wees op de regeling dat dorpshuizen twaalf keer per jaar de norm mogen over schrijden. Wat de toegankelijkheid betreft zei ze dat er een advies ligt van de werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen. „Elke woonkern is doorge lopen en bekeken. Bij elke verbou wing wordt de lijst van de werk groep er bij gehaald." De werkwegen die dit en volgende jaren aangelegd worden in verband met het versterken van de Ooster- scheldedijken (zoals momenteel bij Sint-Maartensdijk) en voor onder houd in de toekomst, zijn ook aan trekkelijk voor fietsers en wande laars. Langs de dijken liggen op een aantal plaatsen echter slikken waar vogels foerageren, broeden en ver blijven tijdens hoog water. Om hen niet te verstoren, heeft het water schap - in overleg met de Zeeuwse Milieufederatie en de vogelbescher ming - besloten bepaalde delen van de werkwegen voor de recreatie af te sluiten (er zullen hekken worden geplaatst). Het waterschapsbestuur moet de juiste gedeelten nog goed keuren. Aan de zuidkant van Tholen gaat het om de werk weg vanaf de Dijk weg tot bijna aan de Picrhoekseweg, van de Gemaalweg tot de Pluimpot en van de Havenweg tot de dijk aan de oostkant van Boezem en Botgat. Aan de noordkant zal het deel tus sen de Koelhuisdreef en de Krab- benkreekweg niet openbaar zijn en op Sint-Philipsland de werkweg langs de zeedijk van de Willempol der. Verder worden voor een aantal dijk vakken beperkingen gesteld aan het recreatief medegebruik. Het dijkvak Anna Jacobapolder tussen de voor malige veerhaven en de Philipsdam wordt geheel afgesloten, uitgezon derd de bestaande openbare weg. Datzelfde geldt voor de noordkant van Tholen. Het gedeelte op Sint- Philipsland tussen de Del Campo- weg en gemaal De Luyster blijft open voor het bestaande recreatieve gebruik (maar toename wordt te gengegaan). Aan de zuidkant van Tholen wordt het deel tot aan het gemaal geheel afgesloten, waarbij de spitlocatie wordt ontzien. Op het noordelijke deel (tot aan de Piloot- weg) wordt toename van de recre atie tegengegaan. Gert en Cora van Heusden serverenals beloning voor een jaar lang niet roken, spareribs aan de veertienjarige Andries Kersbergen. Cora van Heusden-Huisman ser veert het eerste deel van zijn belo ning, een schaal met vier flinke spa reribs. Hieraan wordt een bord vol friet toegevoegd. Het is de 'speciali teit van het huis'. De tiener mag tot tien uur 's avonds komen eten wat hij wil. Andries denkt dat hij straks nog wel terugkomt voor een ijsje en als hij 's avonds honger krijgt voor een tweede maaltijd. Eigenaar Gert vindt het allemaal prima. „We moe ten er allebei iets voor doen, dat is wel zo eerlijk. Ik heb zelf twintig jaar gerookt, vanaf mijn vijftiende. Ik weet hoe moeilijk het is om te stoppen. Je moet zo'n gewoonte in de kiem smoren, bij Dries is dat ho pelijk gelukt." Het is al jaren een vaste gewoonte van Dries en zijn vrienden om zater dagavond iets te gaan snacken bij 'Gert de frietman'. „We lopen dan een rondje en stoppen hier even om wat te eten. Gewoon, een snackje halen en vroeger hoorde daar voor mij een peukje bij", vertelt de der dejaars scholier bouwtechniek aan het Calvijn college in Krabbendijke. „Het is hier gewoon altijd gezellig en de service is goed." Andries geeft toe dat hij op zijn twaalfde begon met roken. „Mijn vrienden rookten ook. Als er een si garet wordt aangeboden, dan wil je dat uiteindelijk toch proberen. Zo doende ben ik gaan roken." In eerste instantie gebeurde dat zonder mede weten van zijn ouders, maar dat ver anderde op een zaterdagavond. „Mijn vader kwam de cafetaria bin nenlopen toen ik nét een peuk op stak", blikt de jonge Vossemeerder terug. „Ik mocht eigenlijk niet ro ken van mijn ouders. Mijn vader heeft toen gezegd dat hij het een slecht idee vond. dat het slecht was voor mijn gezondheid, maar dat ik uiteindelijk zelf moest kiezen." Van Heusden kwam enige tijd na dit voorval in gesprek met de achter buurman van Andries, Mark van Gurp. Deze opperde grappend het idee om een jaar lang niet roken te belonen met een dag gratis eten en drinken in de cafetaria. „Dat vond ik eigenlijk een erg goed initiatief en heb het daarom voorgesteld aan Andries. Ik ben blij dat hij erop in ging, ik hoop alleen dat hij werke lijk van de sigaretten kan afblijven", zegt de eigenaar. Volgens Andries is dat voorlopig geen probleem. Hij had geen moei lijkheden om te stoppen, ook heeft hij weinig drang meer naar een si garet. „Ik rookte nog niet over mijn longen, ontwenningsverschijnselen heb ik niet gehad", glimlacht hij. „Ik probeer niet meer te roken. Dat hoop ik vol te houden, maar je weet natuurlijk nooit." Nog voordat An dries een eerste hap van zijn spare ribs kan nemen, verschijnt er een vrouw in de deuropening van de eetgelegenheid. „Er valt vandaag iets te vieren. Eet smakelijk. An dries", glimlacht zij en loopt vlug verder. Het is zijn achterbuurvrouw. Gert van Heusden is schijnbaar niet de enige die opgelucht is dat de veertienjarige een jaar lang van de sigaretten af kon blijven. „Vooral gezien zijn leeftijd was het belang rijk om iets te doen. Roken moet je zo vroeg mogelijk aanpakken, dat kon nu op een positieve manier." De vrienden van Andries zijn ietwat jaloers op het aanbod dat de tiener kreeg van de cafetaria-eigenaar. „Eigenlijk wilden zij ook wel ge bruik maken van het voorstel", ver telt de veertienjarige. „Maar zij moesten dan, als ze opnieuw be gonnen met roken, als tegenpresta tie het onkruid komen wieden in de tuin van Gert. En dat zagen ze toch niet zo zitten." Van Heusden benadrukt ook dat het een eenmalige actie was. Sinds 1,5 jaar runt hij samen met zijn vrouw Cora de snackbar aan de Ring. „Het bevalt super, we hebben een aantal dingen vernieuwd en een softijsma chine aangeschaft. We kunnen er zo weer een jaar of tien tegen." Elf jaar lang beheerde het echtpaar twee rij dende snackkramen in de Bollen streek. Uiteindelijk gingen zij op zoek naar een geschikte ruimte in Tholen. Zij kozen voor de cafetaria in Oud-Vossemeer. „Hier kunnen we doen waar wij goed in zijn: snacks." De commissie waterkeringen en wegen bekijkt het werk aan de glooiing bij Sint-Maartensdijk. Links Chr. Koopman, achterom kijkend M.A. van Beek. Vooraan mevrouw S. M. van 't Westeinde, lid van het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden. De nieuwe glooiing langs de Noordpolder, Oudelandpolder en Muije- polder bij Sint-Maartensdijk ligt er in, maar het afwerken zal nog eni ge weken in beslag nemen. Over een afstand van 3,5 kilometer is de dijk aangepakt. Het was een race tegen de klok want het stormseizoen is zondag begonnen. Dc commissie waterkeringen en we gen van het waterschap Zeeuwse Ei landen bezocht onlangs het werk aan de dijk bij Sint-Maartensdijk. Ze werd rondgeleid door A. Marijnissen van het waterschap die samen met commissielid Chr. Koopman de rou te had samengesteld. Koopman: „Het werk is nog niet helemaal klaar. De onderlaag met betonblokken ligt er wel, maar deze week komt het een eind rond. Het gaat nog om het af werken aan de bovenkant en het aan leggen van een onderhoudsweg van asfalt van het strandje naar de Kaste- lijnsweg." Het werk zou voor het stormseizoen afgerond moeten zijn. maar volgens Koopman is het werk pas acht weken later kunnen starten vanwege allerlei procedures. „Aan de andere kant heeft de aannemer ook schitterend weer gehad." Het gezelschap begon bij de Oester- dam waar halt werd gehouden bij de zogeheten duikerscorridor. Een van de overgangen op de zeedijk waar duikers gemakkelijk langs een reling het water kunnen bereiken. Het ligt op het stuk van de zeewering dat vol gend jaar verzwaard wordt. Net als bij Sint-Maartensdijk, wordt daar - van de Oesterdam tot de Schelphoek - de glooiing over een lengte van De ZLTO is er niet gerust op dat de koude-warmteopslag voor het nieu we gemeentehuis het zoetwaterproject voor de akkerbouw ongemoeid laat. De standsorganisatie vindt het gewenst dat er rekening wordt ge houden met de kwaliteit van het oppervlaktewater, zodat dit in het groeiseizoen niet nadelig wordt beïnvloed. De provincie, die de vergun ning voor het oppompen en terugpompen van grondwater verleent, is gerustgesteld door de overlegde effectenstudie. In het nieuwe gemeentehuis dat aan de Luchtenburgseweg en Postweg bij Tholen verrijst, wordt een ener giebesparend klimaatbeheersings systeem toegepast. Het gebouw zal verwarmd en gekoeld worden door koude-Avarmteopslag in de bodem in combinatie met een warmte pomp. Er worden - op 130 meter uit elkaar - een koude en een warme pompput aangelegd, waaruit op een diepte tussen 24 en 65 meter bene den het maaiveld grondwater zal worden opgepompt en weer terug gevoerd. Gemiddeld zal per jaar 100.000 kubieke meter water wor den verplaatst. De eerste jaren kan dat oplopen tot 150.000 kuub door dat dc bodem rond de bronnen on voldoende is afgekoeld respectieve lijk opgewarmd. Ook in strenge winters en hete zomers kan méér water nodig zijn. De energie-uitwis seling gebeurt binnen een gesloten systeem: via een warmtewisselaar in de transportleiding. Voor onder houd, doorspoelen, is jaarlijks 500 kuub nodig en dat water zal op het riool worden geloosd. De ZLTO heeft in de vergunning aanvraag nergens een verwijzing gevonden naar de zoetwaterinlaat ten behoeve van de landbouw in het gebied. Al een flink aantal jaren wordt in voorjaar en zomer vanuit het Zoommeer zoet water ingelaten in de hoofdwaterlopen rondom het gebied waar ook het gemeentehuis komt. Het water wordt niet alleen gebruikt voor beregening, maar ook voor peilbeheer op en langs agrari sche percelen. Effecten van het sys teem van koude-/warmteopslag op het systeem van de hoofdwaterlo pen zou de ZLTO graag in beeld ge bracht zien, schrijft de organisatie aan de provincie. En mocht er even tueel grondwater geloosd worden, dan vindt de standsorganisatie het 'zeer gewenst' om rekening te hou den met de kwaliteit van het opper vlaktewater zodat dit in het groei seizoen niet nadelig wordt beïn vloed. 'Wellicht is het beter om in het groeiseizoen bij voorbaat te kie zen voor een lozing op het riool i.v.m. de hoge zoutgehalten van dit grondwater', aldus waterspecialist Carla Machielsen van de ZLTO in haar e-mail aan dc provincie. Volgens Middelburg kunnen de eventuele effecten op het oppervlak tewater afgeleid worden uit de in vloed van de onttrekking en infiltra tie op het grondwater zoals die in een effectenstudie in beeld is ge bracht. Ten aanzien van het lozen van vrijkomend water, blijkt uit een brief van het waterschap dat de be doeling is om dit water deels terug in de bodem te brengen en de rest op de riolering te lozen. Overigens zijn, aldus de provincie, waterschap en gemeente het bevoegd gezag met betrekking tot lozingen. Berekenin gen wijzen uit dat er geen kans be staat op droogteschade als gevolg van de onttrekking en infiltratie van grondwater. En het risico op zet- tingschade zou verwaarloosbaar klein zijn. De veranderingen in de grondwaterstanden zijn eveneens zó klein, dat het zoetwaterinlaatsys- teem er geen nadelige gevolgen van zal ondervinden. Om onverwachte invloeden tijdig te signaleren, vooral ten aanzien van de aangrenzende woonbebouwing, acht de provincie geregelde metin gen wenselijk. Ook meting van de grondwaterstand en de temperatuur in de bodem vindt ze nodig om op termijn inzicht te krijgen in de ef fecten van het systeem. De vergun ning is aangevraagd door Brabant Water, het bedrijf dat Sint-Philips land van drinkwater voorziet. De ontwerpbeschikking ligt tot 8 no vember ter inzage in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. De familie Bogert vertrekt uit de woning in het bedrijf op het indus trieterrein in Thpolen naar Poort vliet. Bogert koopt twee nieuwe huizen van Castria Wonen aan de Molenstraat. Eerst was er sprake van het huren van de twee huizen. Hij had al toestemming om ze door te breken en er één woning van te maken voor het vijftien le den tellende gezin. Nu koopt de aannemer de woning. Hij gaat een verdieping op garage bouwen en dakkapellen op de wo ningen plaatsen. Voor 1 december moet Bogert het huidige pand ver laten. De fractie van de CDA in de gemeen teraad maakt zich zorgen over het uit zetten van uitgeprocedeerde asielzoe kers. Dat liet M. Ligtendag-Quist weten namens de fractie naar aanlei ding van een motie die de gemeente Voorschoten aan b. en w. had ge stuurd. Moties van andere gemeentes worden praktisch nooit in behande ling genomen. Ze komen wel op de lijst van ingekomen stukken. Ligten- dag zei naar aanleiding van het schrijven dat de gemeente een beleid vast zou moeten stellen. „Nu wordt er bij elk afzonderlijk geval gekeken welke stap er wordt gezet. We zouden graag een beleidsnotitie voor minder heden vast willen leggen hoe dat ge regeld wordt." Volgens wethouder M.A.E. Velthuis wordt er aan een 'minderhedenbe leid' gewerkt. Ze riep nog even de in terculturele middag in Tholen in her innering als voorbeeld van de 'start van een breder platform.' Fractievoorzitter A. G. van de Sande (CU) onthield zich donderdagavond in de gemeenteraad van stemming over de jaarrekening van de stich ting Pot-Meyerfonds over de jaren 2000 tot en met 2005. Hij zit name lijk zelf in het bestuur van de stich ting. De rentebaten van 2005 waren nu ook ter inzage gelegd, meldde bur gemeester W. Nuis. Die ontbraken toen de commissie bestuurszaken er over sprak. In de afgelopen zes jaar is 2100 euro uitgegeven. Op de laatste aardappelveiling van dit seizoen in Sint-Annaland wer den nog Doré's verkocht voor 41 eurocent per kilo. De Frieslanders brachten 28 cent op. voor de Bildtstars drukten de handelaars 31 en 32 cent af. De krieltjes de den 17 cent per kilo. De aanvoer op deze laatste veiling bedroeg 28 ton. 3700 meter, vervangen. Koopman: „Toevallig zagen we een duiker in het water gaan. De duikers vragen of de corridor er volgend jaar weer kan worden aangelegd. Ik denk dat het niet alleen een zaak van het water schap is. maar ook van de gemeente én de provincie want anders komen er voor heel Zeeland verzoeken voor deze overgangen." Het bestaande fietspad zal op dit tra ject verbreed worden. Ook hier legt het waterschap een onderhoudsweg aan van drie meter. „Eigenlijk is het bestaande fietspad te smal." De route per bus ging verder over de Vrouwendijk. Puitsedijk en Roo- landseweg, Roolandsedijk, Flierweg en Kruisweg naar de Roolandsedijk. Kadijk en Schapenweg. „Het ging er ons ook om de asfaltwegen te laten zien, de staat van onderhoud in de toekomst en de beplanting. Voor veel commissieleden was het interessant want ze komen weinig of nooit op Tholen. Het viel hun op hoe steil de taluds van de dijken hier zijn. Dat zie je op de Bevelanden en op Walche ren niet zo." Ook werd er gewezen op het sluip- verkeer dat over de binnenwegen vanaf de Oesterdam naar Flakkee rijdt en andersom. „Een aantal we gen is al afgesloten voor doorgaand verkeer, maar er zijn nog steeds klachten over sluipverkeer. En ook de mensen die aan de Schapenweg wonen, hebben last van verkeer rich ting de Paasdijkweg." Het bezoek aan de Weihoek ging verder via de Bram Groenewegeweg waar door het waterschap rotondes aangelegd zijn om de verkeersveilig heid te verbeteren. Via de Bitter- hoekseweg zette de bus koers rich ting de Mallandsedijk en Krok- keweg. De commissie bracht ook een be zoekje aan het natuurgebied in de Scherpenissepolder. „Dat is ook van belang voor de waterberging. En op de dijk bij Tuttelhoekje staan zitban ken die het waterschap er geplaatst heeft. Ze zaten vol die middag van wege het mooie weer, dus dat was prachtig." Volgens Koopman zal het natuurge bied toegankelijk worden gemaakt door een voetpad. „Dat is niet meer dan billijk ook want het is nu afge sloten. Er lag tenslotte ook een weg doorheen. Het zal dan wel beperkt toegankelijk worden." Ten slotte werd het werk aan het ver zwaren van de dijk bekeken bij de overgang bij de Kastelijnsweg bij Sint-Maartensdijk (bij Doeselaar) waar de betonnen zuilen al in het ge lid zijn gelegd om het hoofd te bie den aan de kracht van het water. In de Muijepolder reed de bus over de weg langs de vijf landgoederen die worden aangelegd. Er zijn waterpar tijen aangebracht die volgens Koop man ook weer een rol spelen in de waterberging voor het gebied. „De eigenaren kunnen zelfs een beroep doen op subsidie maar dan moet het wel op tijd zijn aangevraagd." De vijvers zijn al aardig volgelopen. De eerste zwanen zijn er neergestreken. Ook meeuwen vinden het een aan trekkelijk oord. Bij het strandje be keek de commissie, waarbij ook M.A. van Beek uit de commissie economische zaken (voorheen finan ciën) aanwezig was, het eindstuk van het traject van de zeeweringen. Vrachtwagens reden er af en aan met blokken. Kranen legden de blokken op zijn plaats en verplaatsten hopen zand. Koopman: „Als het zand weer op zijn plaats is gelegd, dan vermoed ik dat het er beter aangekleed uitziet want het was toch een beetje ver waarloosd."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 7