De brandweer komt in actie uw rookmelder elke maand! Vrijwilligersavond op 24 november 2006 in Meulvliet te Tholen Openbare bekendmakingen Ondernemersbijeenkomst Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Tholen Evenementen kalender 2007 Gratis identiteitskaart Agenda Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 40 Donderdag 5 oktober 2006 gemeente Tholen U heeft rookmelders...da's mooi! aar weet u wel zeker dat ze het doen? www.NationaleRookmelderdag.nl Tholenderwiis Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Per 1 januari 2006 kunnen jongeren die op of na 1 januari 2006 14 jaar worden, eenmalig een gratis Nederlandse Identiteitskaart (NIK) krijgen. Het kabi net heeft hiertoe besloten. Voor iedereen vanaf 14 jaar geldt in Nederland de identificatieplicht: je moet kun nen bewijzen wie je bent en daarvoor heb je een iden titeitsbewijs nodig. De regering komt nu de 14-jarigen financieel tegemoet met het gratis uitgeven van de Nederlandse Identiteitskaart. Voor meer informatie kijk op www.tholen.nl, digitaal loket/gemeentelijke productencatalogus. Houd de komende weken deze rubriek in de gaten, want uw brandweer komt in actie. Niet alleen uw brandweer maar heel brandweer Nederland. "Waarom komt de brandweer in actie?" vraagt u zich vast af. Is er brand dan? Nee, gelukkig niet. En daarom komen we in actie, nu al, vóór er brand uitbreekt. Om levens te redden. Elke dag breekt er in zo'n 20 woningen in Nederland brand uit, ongeveer 7.000 woningbranden per jaar. Stel dat het u overkomt, brand in de woning. Wat zou het verschil dan kunnen zijn. Het verschil als er nu brand komt bij u, of straks, na de actie van de brand weer. Juist dat verschil daar gaat het om. Een levens groot verschil noemen we het maar even. Oktober is voor de brandweer de maand waarin we letterlijk en figuurlijk de markt opgaan. Oktober is de maand waar in we extra aandacht hebben voor uw veiligheid. De snelheid van een brand verrast mensen. In minder dan 5 minuten kan een beginnend brandje zich uit breiden tot een uitslaande brand met verduisterende en giftige rook, die bewoners binnen drie minuten kan verstikken. Ieder seconde telt dan. Rookmelders maken het verschil tussen leven en dood. Bij de brandweer op de koffie Om u bewust te maken van de veiligheid die een goed werkende rookmelder geeft gaat de brandweer de markt op. In de week van 9 t/m 13 oktober staat de brandweer op alle weekmarkten binnen onze gemeen te. U kunt terecht voor informatie over brandveilig heid in en om de woning en natuurlijk over het hoe en waarom van een rookmelder. Komt u gerust langs de koffie staat voor u klaar. 'BRANDWEER Op 24 november wordt de jaarlijkse vrijwilligersavond georganiseerd. De avond begint om 20.00 uur. U bent vanaf 19.30 welkom in de Meulvliet te Tholen. Op deze avond zijn alle vrijwilligers van Tholen welkom. Door het aanbieden van deze avond worden alle vrij willigers uit onze gemeente in het zonnetje gezet voor het vele werk dat zij belangeloos doen voor de thoolse samenleving. Vrijwilligerswerk is heel veelzijdig en wordt door veel mensen gedaan. Om maar enkele voor beelden te noemen: Iemand helpt in het zorgcentrum bij het schenken van de koffie, gaat op bezoek voor een gezellig praatje of doet een boodschap voor de buurvrouw. Er zijn tal van vrijwilligers die zorgen dat er op grote schaal gesport kan worden: vrijwilligers staan in de kantine, fluiten wedstrijden, geven trainingen, zor gen voor de goede staat van de speelvelden en ga zo maar door. Tijdens de Koninginnedag is er de harmonie die de feestelijkheden muzikaal begeleidt. Dat vergt ook veel voorbereiding. De vrijwilligers die zich inzetten op het gebied van kunst en cultuur, kunstroute, musea etc. Op de school van uw kinderen is er heel veel te doen buiten het directe lesprogramma. Dit wordt vaak gedaan met hulp van vrijwilligers. Vrijwilligers verrichten hand- en spandiensten bij een kerkgenootschap, zijn lid van een kerkenraad of zorgen dat er op zondag een dominee komt. Ook veel jonge mensen zijn actief als vrijwilliger, zij steken veel tijd in het organiseren van activiteiten voor de jeugd, zijn trainer bij de voetbal, begeleider bij de gymclub, gaan mee als begeleider van een kinderkamp dat wordt georganiseerd door een ver eniging of kerk. Op de avond wordt de 'Vrijwilliger van het Jaar' en de 'Vrijwilliger van de Toekomst' bekend gemaakt. Zij staan symbool voor alle vrijwilligers. Kijkt u allemaal eens goed rond in uw sportclub, kerkgenootschap, muziekgezelschap, school, en uw omgeving en meldt personen die in aanmerking komen voor deze erever- melding aan bij servicebureau Voor Elkaar. Voor infor matie kunt u contact opnemen met servicebureau Voor Elkaar door te bellen naar 0166-668070 of door een mail te sturen naar servicebureau@tholen.nl. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Binnenkamer 60 (Tholen): het plaatsen van een over kapping Handelsweg 3 (Sint Philipsland): het vergroten van een garage/berging Regentessestraat 37 (Tholen): het vergroten van een woning Bierensstraat 37 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning Hoenderweg H 409 (trapveld) St Annaland: het plaat sen van een ballenvanger Molenstraat 9 (Sint-Maartensdijk): het bouwen v/e garage/berging twee appartementen Langestraat 4 (Poortvliet): het gedeeltelijk veranderen van dakkappellen Hoenderweg 73 (Sint-Annaland): het uitbreiden van een woning Molenweg 44 (Oud-Vossemeer): het bouwen van een garage/berging Schelpkreekstraat 20 (Sint Philipsland): het bouwen van een berging Ingekomen sloopaanvragen Ring 34 (Sint-Annaland): het slopen van een schuur Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 16 oktober 2006 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen vanaf woensdag 11 oktober 2006 tot en met vrij dag 13 oktober 2006 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behande ling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Windsingel 36 (Tholen): het uitbreiden van een woning, verz. 25 september 2006 Verleende reclamegunningen Kaaij 14 (Tholen): het aanbrengen van reclame, verz. 22 september 2006 Verleende sloopvergunningen Ring 34 (Sint-Annaland): het slopen van een schuur, verz. 25 september 2006 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er zijn aanvragen om reguliere bouwvergunning ingediend door: 1. de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk, voor het plaatsen van een voetbalkooi op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummer 00966 en plaatse lijk bekend Deestraat ongenummerd te Poortvliet 2. de Rabobank Tholen te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een tijdelijke kantoorruimte op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 00138 en plaatselijk bekend Sportlaan 7 te Sint- Maartensdijk 3. de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk, voor het plaatsen van een Jongeren Ontmoetingsplaats (JOP) op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummer 00966 en plaatselijk bekend Deestraat onge nummerd te Poortvliet 4. de heer F. Lindhout te Sint-Annaland, voor het bouwen van 3 woningen op een perceel kadastraal bekend Sint- Maartensdijk, sectie N, nummer 00519 en plaatselijk bekend Oostvest 11, 13 en 15 te Sint-Maartensdijk 5. de heer A.G.J. Muskens te Oss, voor het bouwen van een chalet op een perceel kadastraal bekend Sint- Annaland, sectie F, nummer 00977 en plaatselijk bekend Nieuwlandseweg 258 te Sint-Annaland 6. de heer P.J.A. van Zandvoort te Oss, voor het bouwen van een chalet op een perceel kadastraat bekend Sint- Annaland, sectie F, nummer 00892 en plaatselijk bekend Nieuwlandseweg 118 te Sint-Annaland Bovengenoemde bouwplannen zijn niet in overeenstem ming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, zijn de voor bouwplannen 1 en 3 "Kom Poortvliet", voor bouw plannen 2 en 4 "Kom Sint-Maartensdijk", voor bouwplan plan 5 "Buitengebied, 10e herziening" en voor het laatste bouwplan "Suzannapolder". Burgemeester en wethouders Op donderdagmiddag 26 oktober is in de Burgerzaal van het gemeentehuis Tholen in Sint-Maartensdijk een bijeenkomst over Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO). De bijeenkomst komt voort uit de Ondernemerscursus MVO Tholen die in 2005 heeft plaatsgevonden. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de provincie Zeeland en de gemeente Tholen en is bedoeld voor alle belangstellende ondernemers in Tholen. Diverse sprekers komen met voorbeelden uit de dagelijkse praktijk, zoals Bart-Jan Krouwel, direc teur MVO van Rabobank Nederland. MVO en de bank Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen is bij de Rabobank inmiddels een sleutelbegrip. Bart-Jan Krouwel, directeur MVO van Rabobank Nederland, is er van overtuigd dat op termijn alleen die bedrijven zul len overleven, die naast financiële opbrengst óók immateriële winst nastreven. Van hem zijn de uitspra ken 'Niet een hoger dividend, maar een betere wereld' maar ook: "Ook een ideëel project moet renderen". Kortom: MVO in bank en bedrijf, frustraties, motiva ties, kansen en keuzes. Prijzen Duurzaam ondernemen op Tholen is landelijk niet onopgemerkt gebleven. De cursus MVO won het Ei van Columbus 2006 in de categorie 'klein schalige duurzaamheid'. Het Ei van Columbus is een tweejaarlijkse prijs voor innovatie en duurzaamheid, die wordt uitgeloofd door acht ministeries. Jacques Suurmond, gedeputeerde Milieu, reikt op 26 oktober oorkondes van de prijs uit aan de cursisten van de MVO-Ondernemerscursus 2005. Geertje van der Krogt van Rozenkwekerij de Bierkreek in IJzendijke vertelt tijdens de bijeenkomst hoe zij haar bedrijf op duurzame wijze runt. Deze biologische De gemeente Tholen stelt voor het jaar 2007 wederom een evenementenkalender op. Aan de hand hiervan kan de burgemeester een verzoek indienen om extra politie-inzet te verkrijgen tijdens evenementen. Als uw evenement niet op de evenementenkalender vermeld staat, kan de gemeente hierdoor bij een ver gunningaanvraag niet garanderen dat er ook vergun ning verleend wordt. Daarom verzoeken wij u de datum/data van uw evene menten) door te geven. De evenementenkalender dient 1 november gereed te zijn. U kunt tot uiterlijk 29 oktober de gevraagde gegevens doorgeven. Voor verdere vragen kun u contact opnemen met: Mw. M. Zegers, tel.: 0166-66837, e-mail: mvr@tholen.nl van Tholen zijn voornemens om aan bouwplan 1 met toe passing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen, aan bouwplan 2 met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen, bouwplannen 3 en 4 met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan de bouwplannen 5 en 6 met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en aan bovenge noemde bouwplannen medewerking te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om gedurende 6 weken, van 6 oktober 2006 tot en met 16 november 2006 naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De ontwerp-vrij- stellingsbesluiten, alsmede de aanvragen bouwvergunning en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde termijn tot en met 27 oktober 2006 een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Na 27 oktober 2006 kunt u een afspraak maken met mevrouw A.C.M. Godschalk - van Tilburg, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 363. Geen zienswijzen vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend tegen de ontwerp-vrijstel- lingsbesluiten op: de aanvraag om lichte bouwvergunning van: mevrouw K.M. de Graaf te Sint-Maartensdijk, voor het vervangen van de kozijnen, goten, dakpannen en gevelbekleding op een perceel kadastraal bekend Sint- Maartensdijk, sectie N, nummer 01326 en plaatselijk bekend Westvest 7 te Sint-Maartensdijk Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met alle daarop betrek king hebbende stukken heeft van 8 september 2006 tot en met 21 september 2006 ter inzage gelegen. Burgemeester en wethouders zullen uiterlijk 12 oktober 2006 besluiten op deze aanvraag om bouwvergunning. MILIEU Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de arti kelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko rozenkwekerij won het Ei van Columbus in de catego rie 'duurzame bedrijfsvoering'. Cursus Tijdens de bijeenkomst, onder leiding van dagvoorzit ter Maurits Groen, zijn ook de burgemeester van Tholen, de heer Nuis en de wethouders Van Dis en Goossen aanwezig. Verder vertegenwoordigers van de KvK, de Hogeschool Zeeland, Syntens, MVO-Nederland, Justion Susidieadvies en Stichting Stimular, uitvoerder van de cursus. De bijeenkomst zal tevens de aftrap zijn van een nieu we cursus MVO voor een tweede groep Thoolse onder nemers. In de gemeenten Middelburg, Borsele en Terneuzen zal de cursus binnenkort voor het eerst van start gaan. In de cursus leren de deelnemers wat maatschappelijk verantwoord, oftewel duurzaam ondernemen is, wat het belang ervan is en hoe ze het kunnen toepassen in hun eigen bedrijf. Een belangrijk hulpmiddel daarbij is de MKB-milieubarometer. Dit op Excel gebaseerde programma geeft ondernemers inzicht in de afvalstromen op hun bedrijf, de milieube lasting en -kosten, energiebesparingmogelijkheden etc. Tal van bedrijven die deze MKB Milieubarometer inmiddels gebruiken, besparen vele duizenden Euro's. Aanmelding voor de bijeenkomst bij Anne-Marie Mol, tel. 0118 - 631740 of per e-mail am.mol@zeeland.nl. Duur bijeenkomst: 15.00u tot 19.00u. Vr. 06 okt 2006 Spreekuur Cliëntenraad Ma. 16 okt 2006 10.00-12.00 uur 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Vr. 20 okt 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Do. 26 okt 2006 15.00-19.00 uur Bijeenkomst Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Do. 26 okt 2006 19.30 uur Openbare Jongerenraadsvergadering, 't Ouwe Raaduus, Poortvliet Ma. 30 okt 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Do. 02 nov 2006 14.00 uur Gemeenteraadsvergadering (Begrotingsraad) Vr. 03 nov 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Als er in de agenda geen plaats genoemd wordt, dan wordt deze activiteit gehouden in het gemeentehuis. Voor meer informatie (o.a. agenda's): zie www.tholen.nl (bij Nieuws en agenda of Gemeentebestuur) men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 27 september 2006 vergunning is verleend ingevolge de Wet milieube heer naar aanleiding van de aanvraag van Wilthagen Vleeswaren B.V., Energieweg 1 te Tholen, voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Wet milieubeheer in verband met het veranderen van het bestaande vleesverwerkingsbedrijf, gelegen aan de Energieweg 1 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 174, 186 en 213. Er zijn geen ziens wijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In het besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 6 oktober 2006 gedurende zes weken ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, Markt 1-5 van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens tij dens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin de vergunning betrekking heeft.op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt het besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 17 november 2006 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 20 september tot en met 26 sep tember 2006 de volgende aanvragen voor een kapvergun- ning hebben ontvangen: St. Annaland, Gemeente Tholen voor het kappen van 1 populier naast het parkeerterrein bij de sportvelden De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van de gemeentesecretarie, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders. Uw reaktie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. GEMEENTEBLAD 5 - 2 0 0 6 THOLEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen 5 - 2006. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 28 september 2006 tot vaststelling van de le wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges 2006. De wijzigingsverordening betreft een wijziging van de tarieven voor het in behandeling nemen van aanvragen tot het verstrekken van paspoorten en rijbewijzen. A. Wijziging tarieven paspoorten Het tarief voor het verstrekken van een paspoort wordt verhoogd van 39,40 naar 47,45; Het tarief voor een zakenpaspoort (dit bevat een groter aantal bladzijden dan het gewone paspoort) wordt ver hoogd van 43,95 naar 51,90; Het tarief voor een reisdocument ten behoeve van een persoon die op grond van de Wet betreffende de positie van Molukkers als Nederlander wordt behandeld (facilitei tenpaspoort) wordt verhoogd van 39,40 naar 47,45.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 13