Meer parkeervakken groenstrook kerkhof Onder de Molen afgesloten, bushalte tijdelijk naar Hiksedijk Garantie van de zegen van God Centrum Tholen slecht bereikbaar Hervormd Sint-Philipsland blij met komst van jong predikantsechtpaar Den Boer Verburgh Handoplegging Bevestiging Voor brandweer bij braderie 'Opnieuw een full-time predikant en dat door Gods trouw' Donderdag 28 september 2006 Voor de Hervormde gemeente te Sint-Philipsland was het zondag een feestelijke dag. Na een vacaturetijd van twee jaar heeft de gemeente weer een eigen predikant, 's Morgens werd de 26-jarige L.W. den Boer door ds. Van Mourik uit Sommelsdijk in het ambt bevestigd, waarna hij 's middags voor de eerste keer in toga de kansel op klom om het Woord te verkondigen. Adieu Ster in Jezus' hand Raad op bezoek in Oud-Vossemeer In de Molenstraat in Oud-Vossemeer kunnen in de groenstrook naast de begraafplaats 27 parkeervakken aangelegd worden. De kosten bedragen 20.000 euro. De commissie ruimte voelt wel voor deze uitbreiding, maar een meerderheid wil ook de mening peilen van de bewo ners tijdens het dorpsbezoek van de raad dat op dinsdag 21 november is gepland. Soelaas Voortreffelijke woning Bij inlevering van deze advertentie: 32" LCD nu1499,- 42" plasma nu1999,- „JWZZ EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De provincie begint maandag bij Onder de Molen in Oud-Vossemeer met de reconstructie van de doorgaande weg. Deze zal minstens acht weken afgesloten zijn voor het verkeer. De bushalte wordt tijdelijk verplaatst naar de andere kant van het dorp: de Hiksedijk bij de Van Zeyl- straat. Eind november zal het werk gereed zijn. Het lege graf en het volle net als waarborg Akte van onbekwaamheid Fietsen probleem bij bushaltes 'Geloofd zij God, met diepst ont zag'. Deze bekende woorden uit Psalm 68 klonken in de Hervormde kerk van Sint-Philipsland voor de aanvang van de intrededienst van dominee L.W. den Boer. De nieuwe voorganger van de gemeente eindig de zijn dankwoord op dezelfde toonhoogte. „Soli Deo Gloria. God alleen de eer", aldus ds. Den Boer. Zijn dankwoord richting de ge meente en de toespraken waarin hij hartelijk welkom werd geheten wa ren niet zoals gebruikelijk aan het eind van de dienst, maar al direct aan het begin van de samenkomst. Dit met de gedachte dat het Woord centraal moest staan en niet de nieu we predikant. Voor de bevestigings- en intrede dienst waren vele belangstellenden naar Sint-Philipsland gekomen. Het kerkgebouw was ontoereikend om alle genodigden een plaats te geven. Twintig minuten voor aanvang van de kerkdienst was de kerk met ruim 230 mensen tot de laatste plaats ge vuld. zodat vele gasten en gemeen teleden moesten uitwijken naar het verenigingsgebouw, waar op een scherm de dienst kon worden ge volgd. Naast wederzijdse ouders, grootouders en verdere familieleden woonden predikanten en kerken raadsleden van omliggende ge meenten en het bestuur van de Koningin Julianaschool de intrede dienst bij. Burgemeester W. Nuis en zijn vrouw waren 's morgens bij de bevestigingsdienst aanwezig. In te genstelling tot intredediensten in andere gemeenten was er geen toe spraak namens de burgerlijke ge meente. Dominee C. Doorneweerd uit Den Bommel heette als consulent de nieuwe predikant hartelijk welkom. „De gemeente van Sint-Philipsland is een gemeente buiten het paradijs en daar is het moeilijk werken. Toch kan ik terugzien op een goede perio de, waarin ik met vreugde als con sulent naar Sint-Philipsland ging. Dit kwam door de vele innige con tacten, maar meer nog doordat de Heere zelf als de grote Herder aan wezig was. Daar ligt het geheim in. De Heere van de gemeente Iaat im mers niet varen het werk wat Zijn hand begon. Uit Zijn hand ontvangt u als gemeente een fulltime predi kant. Wie ogen heeft ziet Gods trouw dwars door alle dingen heen. Als verbi divini minister (dienaar van het goddelijk woord - red.) bent u geroepen tot een visser van men sen" aldus dominee C. Doorne weerd. die met de afscheidsgroet Adieu (ga met God - red.) zijn toe spraak eindigde. Ouderling P. Voorwinden sprak zijn waardering uit voor het werk dat ds. Doorneweerd had gedaan geduren de de twee jaar dat de gemeente vacant was. „Via, via kwamen wij bij u terecht, maar toen wij u bena derden zij u niet direct ja. U wilde echt betrokken zijn bij de gemeente en uw werkzaamheden niet beper ken tot het zetten van handtekenin gen onder een brief. Wij zijn u zeer erkentelijk voor alles en wensen u Gods zegen toe in Den Bommel." In zijn dank betrok ouderling Voorwin den ook kandidaat J. Kooij te Ba- rendrecht, die pastorale bijstand verleende en rouwdiensten leidde. Namens de classis Zierikzee en de werkgemeenschap van predikanten sprak dominee P. Vernooij uit Tho- len tijdens de intrededienst. „Ge ografisch gezien ligt Sint-Philips land tussen Schouwen-Duiveland en Tholen in, maar kerkelijk hoort de gemeente helemaal bij Tholen. Wij zijn blij dat er weer een vacature is vervuld. Bovenal zijn wij de Heere hier dankbaar voor. Wij hopen dat u met uw gezin zich snel thuis zult voelen. Vele veranderingen doen zich voor. Het wonen in een pastorie is als het wonen in een glazen huis. Een indrukwekkend moment was zondagmorgen de bevestiging van kandidaat Den Boer in het ambt van predikant. Terwijl Den Boer ge knield zat op een bankje, schaarden zich negen predikanten rondom hem die met oplegging van hun handen ieder een bijbeltekst meegaven aan de jonge predikant. Onder de predikanten was ds. J.C. Klein, die twee jaar geleden Sint-Philipsland verruilde voor Hei- en Boeicop. Verder namen aan de handoplegging deel: ds. R.W. van Mourik (Sommelsdijk), ds. C. Doorneweerd (Den Bommel), ds. H.J. Stoutjesdijk (Dordrecht), ds. J. Maas (Nieuwe-Tonge), ds. H. Russcher (Barneveld), ds. M. Messema- ker (Oud-Beijerland), ds. J. de Jong (Nieuw-Beijerland) en ds. M. van Leeuwen (Everdingen). 's Middags woonde ook oud-predikant ds. D.J. van Eckeveld (Katwijk) met zijn vrouw de kerkdienst bij. Daarnaast wa ren diverse predikanten uit Goeree-Ovèrflakkee aanwezig en ds. Versluis (Sint-Annaland), ds. Scheurwater (Oud-Vossemeer) en ds. Vernooij (Tholen). In het plan gaat het om kops parke ren. Om in- en uitdraaien mogelijk te maken is het noodzakelijk om een parkeerverbod in te stellen op de rij baan. Het college van b. en w. ver wacht dat de doorstroming er door wordt verbeterd. Het parkeren wordt beter gereguleerd waardoor volgens b. en w. wild parkeren wordt voorkomen. Het nadeel is echter dat de bestaande 23 vakken worden opgeheven. Het trottoir aan de zijde waar de parkeervakken worden aangelegd, verdwijnt. Men sen die parkeren lopen dan via de rijbaan naar de begraafplaats of hun woning. Ook is gekeken naar het scheppen van parkeergelegenheid in de Burg. Versluijsstraat, bij de splitsing met de Molenstraat. Daar kunnen vier of vijf vakken worden aangelegd op een grasveldje. Dat gaat dan wel ten kos te van een parkeervak aan de over kant van de straat. Het college wijst ook op één van de nadelen, namelijk dat in de Burg. Versluijsstraat een richtingsverkeer geldt. Vanaf de Mo lenstraat mag er niet in worden ge draaid. Door de vakken zo dicht op de splitsing te maken, wordt volgens b. en w. 'verkeerd gedrag uitgelokt.' De kosten zouden 6 mille bedragen. J. Wessels van Molenstraat 78 heeft daar echter al bezwaar tegen ge maakt. Zijn zijgevel kijkt er op uit. Hij vraagt of de gemeente bereid is om een forse waardevermindering van zijn woning te vergoeden als de parkeervakken worden aangelegd, in beide gevallen zou er geld voor 2007 voor gereserveerd moeten wor den en moet het bestemmingsplan worden gewijzigd. Pas eind 2007 kan het dan uitgevoerd worden. PvdA, SGP en VVD voelen veel voor de eerste aanpak. J.M. Aar- noudse (SGP) zei dat de waardigheid van de begrafenisstoet voorop moet staan. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vond de uitbreiding met vier parkeer vakken relatief weinig. Ook zij noemde het van belang dat de begra fenissen waardig kunnen plaatsvin den. Maar ze vond ook dat het voor stel besproken moet worden met de bewoners tijdens het dorpsbezoek. Ook M.J. Klippel (RFT) sprak zijn voorkeur er voor uit, maar wees wel op het nadeel dat het trottoir ver dwijnt. Hij vroeg zich af of het aan leggen van extra parkeerplaatsen op de hoek met de Burg. Versluijsstraat soelaas zal bieden. Ook hij wilde een en ander tijdens het dorpsbezoek met de bewoners onder de loep nemen, zei hij. Wethouder F.J. Goossen wees er op dat bij zijn weten het slechts één keer is voorgekomen dat een begrafenis stoet hinder ondervond. En dat het 'relatief eenvoudig' op te lossen is, door mensen te vragen even te wach ten tot de stoet voorbij is. Hij wees er ook op dat het opheffen van parkeer vakken. en het verplaatsen nogal, duur is en niet zoveel extra rende ment oplevert. Aarnoudse vond echter dat de com missie ruim de tijd gehad heeft om een keuze te maken. J.P. Bout (CDA) kon zich vinden in het voorstel, maar zei het verder af te willen werken bij het dorpsbezoek. Hij steunde daarin de VVD. VERVOLG VAN BLOM De aow-discussie is volgens het Thoolse kamerlid door de oppositie ook opgeblazen. „Wie minder dan 40.000 euro verdient, hoeft niets te vrezen. De PvdA probeert de aow juist te behouden en je moet iets doen aan de financiering van de aow, anders lukt het niet meer om deze voorziening voor 65-jarigen zo in stand te houden." Luuk Blom behartigt in de Tweede Kamer o.a. materiële zaken van de fensie, waaronder de aanschaf van de nieuwe JSF-vliegtuigen valt, de opvolger van de F16. „De PvdA blijft daartegen, dat is geen enkel discussiepunt. De kiezer kan er 22 november een uitspraak over doen", aldus het Thoolse kamerlid. Heel je leven is verbonden met je werk. Wij wensen je wijsheid toe om daarmee om te gaan", aldus ds. Vernooij, die benadrukte dat een predikant als hoofdtaak heeft om de Heere Jezus Christus als Zaligma ker te proclameren. „Het gaat erom dat zondaren Jezus Christus leren kennen en zo Gods Koninkrijk wordt uitgebreid. Ruim en breed mag gezaaid worden op Gods akker, waarbij het ons gebed mag zijn dat de Geest het zaad doet ontkiemen", aldus de Thoolse predikant. Ouderling P. Voorwinden ging nader in op de verantwoordelijkheid van het ambt van predikant. „Het is voor u vandaag een bijzondere dag, maar de bevestiging tot predikant is voor u niet in de eerste plaats een bekro ning op een studie. Het gaat dieper. De verantwoording die u krijgt is zwaar, maar u hoeft niet het gevoel te krijgen dat u van deze taak weg moet lopen. Onlangs is hier in de gemeente gepreekt uit Openbaring over het visioen dat Johannes kreeg. Hij hoort een stem en midden tussen de zeven gouden kandelaren ziet hij de Heere Jezus met zeven sterren in Zijn rechterhand. Die sterren dat zijn de voorgangers van de gemeen ten, die de Heere zelf dus in Zijn hand houdt. Van Hem mag u alles verwachten! Wij hopen op een goe de tijd tot eer van God en tot uitbrei ding van de gemeente", aldus ou derling Voorwinden, die de nieuwe predikant staande liet toezingen Psalm 17 vers 4. Dominee L.W. den Boer rondde dit jaar zijn theologiestudie af aan de Universiteit Utrecht. Hij ontving naast Sint-Philipsland een beroep van de gemeenten te Noorden en IJ- zendoorn, maar hij besloot vanuit het Zuid-Hollandse Nieuw-Beijer land naar Zeeland te komen. De jon ge predikant heeft reeds drie jaar er varing met preken en gaf twee seizoenen catechese in de Hervorm de gemeente te Sommelsdijk, waar hij tevens pastorale bezoeken afleg de. De laatste maanden was hij te vens werkzaam voor de Hervormde gemeente te Oude-Tonge. Samen met zijn vrouw Hanneke den Boer- Zoutendijk, die als onderwijzeres werkzaam is geweest op de Groen van Prinstererschool te Klaaswaal, en de kleine Thomas, heeft de nieu we predikant zijn intrek genomen in de pastorie aan de Kerkring, die met hulp van vele vrijwilligers werd op geknapt. Dominee Den Boer toonde zich blij met de nieuwe woning. „Wij verblijven met dankbaarheid in de pastorie. De wijze waarop de pas torie is opgeknapt is in één woord: voortreffelijk. Het is een woning van de gemeente, waar ieder dan ook welkom is", aldus de nieuwe predi kant die zijn dank uitsprak voor de warme ontvangst. „Wij hopen dat wij voor u en jou tot zegen mogen zijn. Samen met de gehele kerken raad is ons de zorg toevertrouwd om de gemeente te bewaren bij het Woord van God", aldus ds. Den Boer, die in zijn dankwoord ook de plaatselijke kerken en de Gerefor meerde kerk te Anna-Jacobapolder betrok en het bestuur van de Konin gin Julianaschool. Na afloop van de intrededienst kon den de aanwezigen het predikants echtpaar persoonlijk de hand druk ken. Voor de gasten was er nog een samenzijn in dorpshuis De Wimpel. Tussen de beide diensten door werd hier ook de broodmaaltijd genuttigd. De bevestigingsdienst werd 's morgens geleid door dominee R.W. van Mourik uit Sommelsdijk. In zijn preek stond hij stil bij de woorden uit Mattheus 13 vers 52: „En Jezus zeide tot hen: Daarom een iegelijk Schriftgeleerde, in het Koninkrijk der hemelen, is gelijk aan een heer des huizes, die uit zijn schat nieuwe en oude dingen voortbrengt." Het orgel werd 's morgens bespeeld door Bert Kramer, terwijl 's middags Rien de Rooij de dienst begeleidde op het orgel. Bij beide diensten waren onge veer 300 bezoekers aanwezig. Tijdens deze zondag werd er bij de uit gang gecollecteerd voor het werk van Ad en Lisette Verwijs. Beide oud Sint-Philipslanders zijn namens de Gereformeerde Zendingsbond (GZB) werkzaam in Rwanda. Verkrijgbaar bij: Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Philips Ambilight Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Onder de Molen bij Oud-Vossemeer zal de komende weken afgesloten zijn, maar niet door een vrachtwagen zoals op de foto. Deze Poolse wagen probeert te keren nadat de chauffeur heeft ontdekt dat hij de Molenstraat niet in mag. Hij wil terug richting de Gankelweg. Een dergelijke situatie komt bij de entree van het dorp geregeld voor. Het karwei wordt in twee fasen uit gevoerd. Eerst wordt het wegge deelte aangepakt tussen de Gankel weg en de Molenweg, wat naar verwachting vier tot zes weken in beslag zal nemen. Dan komt het deel tussen de Molenweg en de Molendijk aan de beurt, waarmee twee tot vier weken gemoeid zijn. Het verkeer wordt tijdens de werk zaamheden omgeleid via de route Gankelweg, Coentjesweg, Vogel- sangsedijk en Hiksedijk. De bedoe ling is dat de Molenweg zo lang mogelijk open blijft en incidenteel wordt afgesloten. Maar de aanslui tingen van de Molenstraat en On der de Molen op de doorgaande weg worden tijdelijk afgesloten. De bushalte onderaan de Oud-Vos- semeersedijk gaat, eveneens tijde lijk, naar de aansluiting van de Van Zeyl straat met de Hiksedijk. Het weggedeelte dat wordt aange pakt. is onderdeel van de route tus sen Tholen en Sint-Annaland. Ook verkeer dat via de Philipsdam rich ting Schouwen of de Randstad gaat, maakt er gebruik van. Dage lijks passeren ongeveer 3700 voer tuigen en 300 fietsers over het 400 meter lange stuk weg. De maatregelen moeten de ver- kcershinder voor de aan de weg wonende mensen beperken en de verkeersveiligheid vergroten. Daar toe wordt de klinkerbestrating ver vangen door asfalt en het trottoir gedeeltelijk verbreed. Door het aanbrengen van roodgekleurde fietsstroken wordt de straat optisch versmald, er worden drie verkeers remmers geplaatst en het wegge deelte wordt een 30-kilometerzone. Aan de kant van de Molendijk schuift de komgrens op in westelij ke richting. Ook de situatie bij de bushalte en bij de T-splitsingen Molenstraat en Molenweg wordt verbeterd. Tevens wordt de recon structie benut om de riolering, in clusief de huisaansluitingen, te ver nieuwen en kabels en leidingen te verleggen. Op bijeenkomsten voor de bewo ners in januari en mei viel te belui steren dat velen liever een rondweg ten zuiden van het dorp zouden zien. Maar ook werd duidelijk dat de provincie daar de eerstkomende tien jaar geen geld voor over heeft. Overigens werd de uitvoering van de reconstructie toen nog in de pe riode augustus-oktober gedacht, met aansluitend het aanpakken van de Molenweg bij het bedrijventer rein. Dit laatste project, een zaak van de gemeente, is naar voren ge haald en wordt momenteel afge rond. Bij aanvang van zijn werk als predikant van de Hervormde gemeente te Sint-Philipsland benadrukte dominee Den Boer dat God zorgdraagt dat zondaren zullen worden toegebracht. Niet de kwaliteiten of tech nieken van een predikant, maar Jezus' macht waarborgt de zegen. Op eenvoudige wijze trok de predikant in de prediking leerzame lessen uit de geschiedenis van de wonderlijke visvangst. „Bij het strand van het meer van Gali- God. De discipelen volgen Jezus, lea is het een drukte van belang. Tus sen de mensenmassa is één stem hoorbaar. Aller oor en oog is op Hem gericht. De Heere Jezus is aan het woord. Deze Jezus heeft echt wat te zeggen, want Hij spreekt het Woord van God. Hij verkondigt het evangelie van Gods Koninkrijk. Hij preekt niet vanaf een preekstoel, maar vanaf een bootje op het water. Het is het bootje van Simon. Eerder was Jezus in het huis van Simon geweest, om zijn schoonmoeder te genezen. Maar nu is Jezus niet in Simons huis, maar in Si mons boot. Onderwijs klinkt over het meer. Maar dan stopt Jezus met het spreken tot de toegestr<x>mde mensen en volgt privé-onderwijs aan Simon. 'Steek af naar de diepte Simon en werp de netten uit om te vangen'. Dit bevel om te vissen op klaarlichte dag druist tegen alle visserstechnieken in. Ze hadden de hele nacht hiervoor al gevist, maar de lege netten op het strand spreken een pijnlijke en duide lijke taal. Maar dan horen we Simon geloofstaal spreken: 'Op Uw Woord zal ik het net uitwerpen'. Simon ge- hextrzaamt Jezus op Zijn Woord. En bij het vissen nu geen leeg net, nee het net puilt uit van de vis. Het is boorde vol met vis, zodat zelfs het net dreigt te scheuren. De wonderlijke visvangst brengt Simon aan de voeten van Jezus en we horen hem zeggen: 'Ga uit van mij, want ik ben een zondig mens'. De visvangst is duidelijk een openba ring van Gods majesteit en heerlijk heid. In de visvangst heeft Simon de Heere aan het werk gezien. Simon leert zien wie hij zelf is, en wel een zondaar voor God. Hij vraagt Jezus om weg te gaan, maar bij zulke men sen die zelf weten dat ze zondaar zijn gaat Jezus juist niet weg. Jezus ge hoorzaamt het bevel van Simon niet. Ik moet bij jou juist zijn Simon. Een zondaar past goed in mijn gezelschap. Van nu aan zul je mensen gaan van gen, dat is nog een veel grotere gena de. Nu geen vissersmensen meer, maar mensenvissers. En samen met de anderen volgt hij Jezus, terwijl de visvangst aan de oever blijft liggen." „De grote hoeveelheid vis is een zichtbare garantie van de zegen van God op hun nieuwe taak. Simon heeft eerst zijn eigen akte van onbekwaam heid moeten ondertekenen. Mensen kunnen immers alleen gevangen wor den door de macht van Jezus zelf. Zo mag Simon een instrument zijn om anderen te winnen voor de dienst van maar ze moeten nog veel leren. Straks zal het klinken: 'Gaat dan heen onder wijst alle volken' En zegt Jezus: 'Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde en Ik ben met u'. Alsof Jezus wil zeggen, denk eens terug aan die wonderlijke visvangst. En dan met Pinksteren begint de mensenvangst pas echt. Door de prediking van het evangelie wordt het net steeds uitge worpen en de Heere gaat ook hier in Sint-Philipsland door tot het net vol zal zijn. Hij belooft het: 'Gij zult mensen vangen'. Zo zal de prediking zijn vruchten voortbrengen. U zegt is dat niet te stellig gezegd? De mens is toch dood door zonden en misdaden. Een mens wil zelf toch niet. Hoeveel religie is er niet zonder de ware dienst aan God. Maar het Woord van God blijft staan! De visvangst is een garan tie dat het werk in Gods Koninkrijk nooit tevergeefs zal zijn. Niemand zal God de macht kunnen ontroven. In de macht van Jezus ligt de zekerheid. Geen enkele mensenvisser kan een geslaagde vangst garanderen. Zij zijn slechts instrumenten in Gods hand. Wij moeten zien op Jezus en Hem niet uit het oog verliezen. Hij heeft de macht van de dood overwonnen. Hij is waarlijk opgestaan en dat heeft <x>k Simon gezien. Indien Christus niet opgewekt is dan hebben we een lege preek, een leeg geloof en een leeg net. Dan zou er geen enkele vrucht zijn, dan was er geen vangst. Ook al zou den de vissers over goede kwaliteiten beschikken en de beste technieken hanteren. Maar als een klaroenstoot klinkt het: Christus is opgewekt uit de doden. Het lege graf is voor ons nog een grotere waarborg dan de vis vangst aan de oever van het meer. Dat lege graf het spreekt boekdelen. De Levensvorst heeft de dood van Zich afgeschud. Christus heeft de overwin ning behaald en Hij wandelt temidden van Zijn gemeenten. Daarom gaat het ondanks alles goed met de kerk, want Jezus leeft. Er komen alleen maar on derdanen bij en wel door de kracht van het Woord van Christus. Het Woord van God zorgt voor een vol net. Johannes op Patmos heeft al iets mogen zien van die uitpuilende netten van het evangelie. Hij zag een grote schare die niemand tellen kan met palmtakken in hun hand. En zij riepen het uit: De zaligheid zij onze God en het Lam. Maarten Luther had gelijk: 'De zegen is ons beschoren.', aldus ds. L.W. den Boer bij zijn intrede preek, die hij afsloot met het citeren van het volledige couplet uit het lied Een vaste Burcht is onze God. Het centrum van Tholen is voor de brandweer slecht te bereiken tijdens de jaarlijkse braderie die op de laatste vrijdag en zaterdag van augus tus wordt gehouden. Dat zei L.J. Havermans van de brandweer in de commissie ruimte bij het voorstel de verordening voor de brandveilig heid te wijzigen. J. Hage (CU) wilde weten of deze verordening paal en perk stelt aan evenementen zoals braderieën. Vol gens Havermans is dat niet het ge val. Er is wel een artikel dat derge lijke evenementen regels oplegt, maar volgens hem zijn dat voor waarden met veel speelruimte. „We hebben ook steeds uitvoerig overleg met organisaties van grote evenementen. De regels zijn goed werkbaar. Alleen de brandweer van Tholen heeft een groot probleem met de bereikbaarheid van de bin nenstad. Daarom spreken we af dat er in de aangrenzende straten van het braderiecircuit ruimte vrij wordt gehouden voor de brandweer." M.J. Klippel (RFT) wilde weten of er overal wel voldoende waterwin- plaatsen zijn. Vooral in droge perio den in het buitengebied. Wethouder K.A. Heijboer wees er op dat de brandweer uitgerust is met een 'pomp van formaat'. Volgens Havermans heeft de blus- groep Sint-Annaland een dompel- pomp om water op te kunnen pom pen en staan er in alle kazernes losse pompen om voor de aanvoer van water te zorgen. „Alleen het bluswater bij kampeerterreinen is niet altijd voorradig. En om op som mige plekken te komen doen we er 15 minuten over in plaats van acht minuten. Maar daarvoor zijn we be zig een plan op te stellen om het te verbeteren." Fietsen die bij de bushaltes op de stoep worden geplaatst in plaats van in een stalling, vormen een pro bleem voor voorbijgangers. Dat stelt de Christenunie in een vraag aan het college van b. en w. De CU constateert dat er meer gebruik ge maakt wordt van de bussen die nog 'slechts op enkele doorgaande we gen stoppen.' Veel passagiers komen met de fiets en stallen ze op de stoep. Behalve ander trottoirgebruikers hebben ook omwonenden last van de fietsen. Vooral bij de halte aan de Postweg in Tholen levert dit hinder op. De fietsenstalling staat ongeveer 40 meter van de bushalte. De CU wil weten of het probleem bij het colle ge bekend is en of het er snel wat aan wil doen. Als goed voorbeeld noemt de CU de situatie bij de bus halte aan de Oud-Vossemeersedijk waar de stalling naast de halte staat. Advertentie I.M. Ds. L. W. den Boer met zijn vrouw J. den Boer-Zoutendijk en hun zoontje Thomas.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 5