Ëïsc Rommel brengt 1581 euro op voor uitzenden Petra en Daniëlle Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 september 2006 Concordia Zoekweg 4 CENT KORTING op benzine SHELL C. BAL 3 Verkoping Martha Nieuw dakbeschot Inbraak in kantoor Jeugddienst met Polyhymnia Winnaars raadspel Hage wint klaverjassen Garage gekoppeld Duivenhok en tuinhuis Burgers kortste partij Nieuwe loods Busmariteam Uitreiking dvd Blues in café Kassen Oostweg An de Slome Schoudertas gestolen Niet nuchter uit kantine Predikant beroepen Verkoping Adullam Dakkapel Hogeweg Berging geweldig Pallets in brand Vergroten woning Start klaverjassen Verkoop oliebollen Lunchconcert NPV Geslacht in eigen slagerij 14 kilo vis Botsing met 4 wagens Dakkapel Stoofstraat Verkoping Tryfena Kleiner profiel Rommelmarkt kerk Rendement van de windmolens blijft onderbelicht Rouwverwerking cursus in smalstad Zaterdag rommelmarkt en ponyrijden bij Wilna van Engelen f Succes Beatrixfonds Brandwonden Nierstichting Eigenheimer 48 cent, Bildtstar 34 cent per kilo Tholen De gemeente wacht met smart op de gymzaal van het nieuwe Markiezaat college. Als die er staat (maar dat wordt augustus volgend jaar - red.), kunnen de verenigingen die nü de zaal aan de Zoekweg gebruiken, naar de nieuw voorziening, legde wethouder Van Dis vorige week uit in de commissie samenleving. De bedoeling is dat de oude gymzaal - tijdelijk - het onderkomen wordt voor muziekvereniging Concordia die aan de Oudelandsepoort uit haar jasje is gegroeid. „De vereniging wil een uitbreiding met 80 vierkante meter voor individuele en groepsles sen. archief- en vergaderruimte", al dus de wethouder op vragen van de CU-fractie. Momenteel wordt on derzocht of portacabins bijgeplaatst kunnen worden en worden de kosten in beeld gebracht. „Concordia is en thousiast en we willen er samen uit komen." Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS regels of airmiles. Heeft u vragen van technische aard. stel re gerust. We rijn u graag van dienst Wattstraat 3,Tholen Advertentie I.M. De Hervormde dameskrans Martha en de dames van de koffieochtenden houden woensdagmiddag de jaar lijks verkoping in de Wingerd aan het Nieuwepad. De verkoping met vele artikelen en oliebollen duurt van twee tot vijf uur. De welstandscommissie heeft geen moeite met het plan van de familie Boudou om het dakbeschot te ver vangen van de woning aan de Oude- landsedijk 6. Er komen ook nieuwe dakkapellen op. Aan de Bosstraat 44 kan J.P. Korstanje zijn woning uitbreiden. Het stuk komt tussen twee bestaande panden. Uit een kantoorpand aan de Slabbe- coornweg is vrijdagavond computer apparatuur weggenomen. Door het vernielen van een raam kreeg men toegang tot het kantoor. In de Ichthuskerk aan de Doelweg wordt zondagmiddag om 17.00 uur een jeugddienst gehouden. Dominee P. Broere zal spreken naar aanlei ding van het thema 'Genieten van Genoeg'. Ook het jeugdkoor Poly- hymia uit Oud-Vossemeer zal tij dens deze dienst optreden. Carlijn Kruize uit Tholen en Jan Uijl uit Scherpenisse hebben de tweede prijs gewonnen bij het raadspel van de Tandprothetische praktijk Klaas- sen op de braderie. Bezoekers moes ten raden hoeveel tanden er in een pot zaten. De eerste prijs ging naar Mark Maas en Esmée Bevelander, allebei uit Halsteren. Op de eerste clubavond van klaver- jasclub Stad Tholen behaalde Carlo Hage de meeste punten. De uitslag is: 1. Carlo Hage 5448 punten; 2. Aad Volwerk 5128 p.; 3. Paul de Heer 5067 p.; 4. Merien Moeliker 4981 p.; 5. Herman Oldenburg 4923 punten. Oud- Vossemeer De welstandscommissie gaat ak koord met het aangepaste plan van C. Quist voor het vergroten van zijn woning aan de Cornelis Franken- straat 28. Bij de uitbreiding wordt de garage (die ver van de woning staat) gekoppeld aan het huis. Achter zijn woning aan de Bou Kooijmanstraat 26 kan C.A. Hom mel een duivenhok bouwen. De wel standscommissie keurde het plan goed, maar stelde voor om rode pan nen op het donkerbruine hok te leg gen. En L.M. Rijstenbil kan een tuinhuisje bouwen bij het prieel in de tuin achter de woning aan de Mo lenstraat 31 Cees Burgers speelde bij biljartver eniging de Treffers in de onderlinge competitie met 22 beurten de kortste partij. Karei Hommel noteerde de hoogste serie met 21 caramboles. Het hoogste gemiddelde was weder om voor Jos Hommel met 3,2. De uitslagen: L. van Wezel-A. Hommel 5,833 - 10 p. A. Deurloo- J. de Ko ning 9,828 - 10 p. P. Goossens - Han van Daalen 9,444 - 10 p, C. Burgers- P. de Leeuw 10 - 4,667 p. K. Hom mel- Hans van Daalen 9.531 - 10 p. J. Hommel-J. Etienne 10 - 7,292 p. Aan de Koelhuisweg 2 gaat Busmari team een nieuwe botenloods bouwen. De welstandscommissie heeft geen bezwaar tegen het ontwerp omdat het in feite een verdubbeling is van de loods die er nu ook al staat. De boten loods komt naast de bestaande be bouwing aan de noordzijde. Zaterdagochtend tussen 10 en 12 uur kunnen belangstellenden in de Sako- fahal de dubbel-dvd over het Sint-At- lantis spektakel en alle andere evene menten van het Kreateam Sint- Annaland afhalen. Velen hebben de dvd gezien op de terugkomavond van de vrijwilligers, maar weinigen heb ben de uitgave al in hun bezit. Alle gereserveerde dvd's kunnen dan op gehaald worden. Daarnaast zijn er nog enkele exemplaren te verkrijgen in de vrije verkoop. Op zaterdag 7 oktober treedt in café An de Slööve de Vlissingse blues rockband Big Chief Sugar op. De for matie bijt de spits af van het winter seizoen. De band is in 2000 opgericht en verzorgde regelmatig het voorpro gramma van Surrender. Aanvang 22.00 uur. Om de bouw van kassen aan de Oost- weg mogelijk te maken wil het colle ge van burgemeester en wethouders het bestemmingsplan buitengebied aanpassen. Het is de vierde wijziging in het plan. Het betreft het projecte ren van een agrarisch bouwblok voor de glastuinbouw. Aan het Havenplein 9 kan A. van Ast zijn woning boven het café uitbrei den. De aanbouw vindt aan de achter zijde plaats. De welstandscommissie ging er mee akkoord. Ze ging ook akkoord met de uitbrei ding van de woning van P. van Dijke aan de Tuinstraat 39b. In de eerste opzet was de aanbouw wat te groot. Het aangepaste plan werd nu goedge keurd. R. Bijvoet maakt een dakkapel op de woning aan de Molendijk 16. „Het ziet er netjes uit," zei de voorzitter M. Onrust. In Roosendaal werd vrijdagavond een 23-jarige inwoonster beroofd van haar schoudertas. Samen met haar vriendin wandelde zij omstreeks 23.30 uur op de Laan van België, toen een passagier van een passeren de scooter ter hoogte van de Hema de tas van haar schouder rukte. De vrouw probeerde de tas nog vast te houden, maar de jongens die zonder helm op een paarse scooter reden, gingen er met de buit vandoor. In de tas zaten identiteitsbewijzen, geld, een mobiele telefoon en enkele bank- pasjes. Maandagmorgen deed ze van de tasjesroof aangifte bij de politie. Een week eerder werd een bejaarde vrouw in Roosendaal op ongeveer dezelfde wijze van haar tas beroofd. De politie betrapte zaterdagmiddag omstreeks 14.15 uur op de Dorpsweg een jonge chauffeur op het onder in vloed rijden van alcohol. Hij bleek twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd en kreeg een proces-verbaal. De controle ge beurde in het kader van een provin ciale actie onder bezoekers van sport kantines die in hun auto's stapten. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op dominee C. van Krimpen te Oud-Beijerland. Stavenisse In de Rehobothschool wordt zater dag tussen 10.00 en 15.00 uur een najaarsverkoping gehouden ten bate van de stichting Adullam. Er zullen hoeden, stoffen, kleding en cadeau artikelen te koop aangeboden wor den. Aan de Hogeweg 22 kan D.E.M. Terpstra een dakkapel aanbrengen. De welstandscommissie gaat ak koord met het plan. Het belendende pand heeft al een dakkapel. De zij kanten van de kapel moeten wel in een donkere kleur worden uitge voerd. De schuur dat S. Koster aan de Me- liasweg 2 gaat plaatsen noemde voor zitter M.Onrust van de welstands commissie geweldig. Het is een houten berging met zwarte planken. Onder de overkapping komt een ko lom. waarvoor de commissie gepleit had. Het plan kon dan i>ok snel wor den afgetekend. De brandweer rukte zondagochtend uit voor een brand in een stapel pal lets op het parkeerterrein aan de Kas- telijnsweg bij de zeedijk. De stapel pallets is vermoedelijk aangestoken en brandde al een poos toen een vroe ge wandelaar het opmerkte en 112 alarmeerde. De brandweer bluste de brand en trok de houten stapel uit el kaar om de brand beter te kunnen be strijden. De spuitgasten hadden enke le uren nodig om de brandende stapel te doven. De schade is aanzienlijk. Aan de Oosterscheldestraat 12 kan M.L. van Tiggele de bungalow uit breiden. De welstandscommissie gaat akkoord. De aanbouw vindt aan de achterzijde plaats. Ook komt er een serre aan de woning en wordt er een stuk aan de schuur gebouwd. De commissie wil wel dat de garagedeur in een donkere kleur wordt uitge voerd. Klaverjasvereniging De Pendelaars is vrijdagavond begonnen met de club competitie. De eerste speelronde werd gewonnen door R. van Putten. De uitslag is: 1. R. van Putten 5481 punten; 2. J. Geldhof 5211 p.; 3. M. den Haan 5001 p.; 4. J. van Splunter 4535 p.; 5. M. van der Molen 4490 p.; 6. J. Franke 4185 p.; 7. L. Kamp man 4183 p.; 8. A. Arts 4095 p.; 9. P. Bazen 3991 punten. Scherpenisse Vrouwenvereniging Waakt en Bidt gaat dinsdag weer oliebollen bakken. Vanaf 9.30 uur komen ze met de lek kernijen langs de deur. U kunt ze ook zelf vanaf 9.00 uur afhalen aan de achterkant van de kerk in de Noord- straat. De afdeling Tholen van de Neder landse Patiëntenvereniging (NPV) hield dinsdagmiddag in het Holland Huis in Scherpenisse een lunchcon cert voor mantelzorgers en hun naasten. 22 mantelzorgers werden welkom geheten door bestuursleden van de NPV. Na de opening van ds. Van Kooten genoten ze van het op treden van het trio Violetta dat hen trakteerde op onder meer Ierse, Is raëlische. Franse en Roemeense muziek op accordeon, viool en pan fluit. Onder het genot van een kopje koffie en een broodmaaltijd was er gelegenheid om elkaar te spreken en te ontmoeten. Het was een zeer ge- Donderdag, vrijdag en zaterdag BI Maandag, dinsdag en woensdag I Malse biefstuk 250 gr. I Bieflappen 500 gr. Roerbakreepjes év. soortm 500 gr. Biefstuk tartaar 5 halen I I I I I I Stamppot-festival zuurkool- hutspot-, boerenkoolstamppot kant en klaar 3,50 Magere hamlappen 1 kg 5,80 5,70 Bami/Nasivlees 500 gr. €2,80, 3,95 Slavinken 5 halen 4 BETALEN!1 4 BETALEN! Bij 1 kg varkensfilet of filetrollade, nu 500 gr. verse worst GRATIS I I Bij 300 gram vleeswaren naar keuze 100 gram boterhamworst GRATIS Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. mengd gezelschap, man en vrouw, moeder en dochter, maar ook bu ren. De jongste was de 11-jarige Marloes Beurkens uit Scherpenisse die samen met haar moeder voor haar broertjes zorgt. De mantelzor gers werden bedankt voor de, soms jarenlange, trouwe zorg aan hun naasten. Na afloop van het concert kreeg elke bezoeker een attentie mee naar huis. Het was de eerste keer dat de NPV een lunchconcert hield. Vorig jaar werd krentenbrood uitgedeeld aan ongeveer 50 mantel zorgers. Bij de achtste bekerwedstrijd van hengelsport vereniging De Zeebaars werd door de 37 deelnemers bijna 14 kilo vis gevangen. De lijnen werden uitgeworpen bij de zeedijk van de Moggershilpolder tussen Sint-Annaland en Stavenisse. A. Heijboer haalde de meeste vis bo ven water. De uitslag is: 1. A. Heij boer 1510 punten; 2. M. Westdorp 1300 p.; 3. Jeromy van Houdt (jeugd) 1215 p.: 4. D. van Vossen 1090 p.; 5. C. de Graaf 1005 p.; 6. J. Gunst 850 p.; 7. A. Arts 730 p.; 8. mevr. T. Deurloo-Bos 590 p.; 9. T. Vroon 560 p.; 10. J. Ketting 535 p.; 11. mevr. D. Poot-Polderman 485 p.; 12. L. Poot 475 punten. Op de Poortvlietsedijk waren vrij dagavond omstreeks 18.50 uur vier personenauto's betrokken bij een aanrijding. Een 43-jarige automobi liste merkte te laat op dat de auto's voor haar stilstonden voor afslaand verkeer. Door de aanrijding botsten alle auto's op elkaar. Een 35-jarige vrouw moest voor nader onzder- zoek worden overgebracht naar zie kenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. De overige verkeersdeelne mers liepen geen letsel op, maar wel was er schade aan de voertuigen. Poortvliet A.N. Snoei gaat een woning bou wen aan de Stoofstraat 60 a. De welstandscommissie gaat akkoord met het plan. Er komen keramische pannen op het dak. De commissie wil nog wel de materialen zien die de aanvrager wil gebruiken voor het dak en de wand. De vrouwenvereniging Tryfena houdt op donderdag 5 oktober haar jaarlijk se verkoping in de kerkzaal aan de Zuidstraat. Er zijn boeken, kleding en streekproducten te koop. Het duurt 's middags van drie tot vijf uur en 's avonds van zeven tot half negen. Sint-Philipsland Aan de Oudeweg 6 gaat J. van Splunter zijn woning vergroten. Het betreft het verlegen van de bestaan de woning. De aanbouw krijgt een kleiner profiel dan de bestaande wo ning. De welstandscommissie gaal ermee akkoord. De Hervormde gemeente organi seert zaterdag tussen 9.30 en 15.00 uur de jaarlijkse rommelmarkt in dorpshuis De Wimpel. De opbrengst is bestemd voor het opknappen van het jeugdgebouw van de kerk. In de Ecndrachtbode van 21 septem ber stond een artikel over het plaatsen van windmolens in Sint Philipsland. Urenlang praten de raadsleden over dit onderwerp en willen alles goed op een rijtje krijgen. Er wordt gesproken over geluidshinder, slagschaduw en milieueffecten, terwijl er naar mijn mening helemaal niet wordt stilge staan bij het rendement van windmo lens. Nu valt dit niet onder directe verantwoording van de gemeente, maar het is wel een maatschappelijk vraagstuk en dient naar mijn idee daarom niet onderbelicht te blijven bij aanvragen. Het beleid is nu een paar jaar oud en gebaseerd op het feit dat veel subsidie verstrekt werd bij het plaatsen van windmolens. Bijna alle Nederlandse bedrijven die wind molens produceerden, zijn gestopt met de activiteiten, of failliet. Ik zou het reëel vinden dat de gemeente en Nederlandse overheid bij de beslis sing om wel of geen vergunning te verlenen voor de bouw van een wind molenpark een onafhankelijk onder zoek laat uitvoeren dat gebaseerd is op werkelijke productieve uren en exploitatiekosten, en niet op aanna mes. De gemeente en overheid kan de keuze voor windmolens maat schappelijk verantwoord onderbou wen. Slechts 10 procent van de totale energievoorziening kan om techni sche redenen met windmolens inge vuld worden. Gezien het aantal wind molens is het onvoorstelbaar hoeveel kernenergie er uit het buitenland geïmporteerd moet worden. Mis schien is het verstandig energie te steken in een lopende discussie hoe afval van kernenergie kan worden af gebroken. Daar hebben we wat aan in de toekomst. A. Bout, Kalmthout. De stichting maatschappelijk werk en welzijn Oosterschelderegio (sm- wo) start 3 oktober een rouwverwer- kingsgroep in Sint-Maartensdijk. De cursus is bedoeld voor mensen die hun partner hebben verloren en het moeilijk vinden dit verlies een plaats te geven. Het delen van ervaringen met lotgenoten kan helpen bij de verwerking. De groep' bestaat uit tien tot vijftien personen. De cursus vindt plaats aan de Dr. Tazelaarstraat 1. wordt gehouden op dinsdagoch tenden van tien tot twaalf uur en be staat uit tien bijeenkomsten. De eer ste drie zijn wekelijks, de vólgende vijf samenkomsten zijn tweeweke lijks en in januari en februari volgen twee vervolgbijeenkomsten. Voor meer informatie of aanmelding kan Yolanda van Wanrooij of Eric Bou- man worden benaderd via het tele foonnummer: 0111-457157, of mailen naar info@smwo.nl. Stichting Paarden Welzijn Na Ge dane Arbeid organiseert zaterdag 30 september voor de vijfde keer een rommelmarkt in de manege van Wilna van Engelen aan de Zee dijk te Oud-Vossemeer. De organi satoren willen vooral gehandicap ten de gelegenheid geven te komen paardrijden en te genieten van de boerderijdieren. Zowel volwasse nen als kinderen met een verstan delijke of lichamelijke handicap zijn welkom. Maar iedereen kan op een paard of pony rijden, lekker kroelen met de boerderijdieren of een ritje maken met paard en wa gen. Ook zal er een rondleiding ge geven worden op de boerderij, waar o.a. hangbuikzwijntje Snorkel zit. Tevens zal er een voorstelling zijn van het bekende poppenkasttheater RobHetty uit Steenbergen. Vele Thoolse instanties en bedrijven verlenen hun medewerking om dit eerste lustrum te vieren. Er is kof fie, thee, frisdrank, een bolus en friet. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00- 16.00 uur rom melmarkt, 14.00 uur rondleiding over de boerderij, 14.00-16.00 uur paardrijden/koetsrijden voor ge handicapten met begeleiders, 16.00 uur poppenkast Robhetty. Danielle de Wijze (links) en Petra Jobse gaan samen naar Angola om in een zendingsziekenhuis te werken. De rommelmarkt van de Christengemeente heeft zaterdag in de Oesterschelp in Tholen 1581 euro opgebracht. De opbrengst is be stemd voor het zendingsziekenhuis in Angola waar oud-Thoolse Petra Jobse en Daniëlle de Wijze uit Tholen gaan werken. Het is de tweede maal dat de Christengemeen te een rommelmarkt koppelt aan een zen dingsproject. Vorig jaar werd 1100 euro bij eengebracht. Er was veel belangstelling voor de tweedehands spullen in de grote zaal. Er was voor ieder wat wils: meubilair, servies goed, boeken, kleding, maar ook kon er koffie en limonade worden gedronken. Kinderen konden geschminkt worden, ze konden met ballen gooien, enveloppen trekken en sjoelen. Petra Jobse en Daniëlle de Wijze hadden een eigen stand ingericht over het project in An gola. De 36-jarige verpleegkundige Petra w erkte er ruim anderhalf jaar in Lumbala, in het zuidoosten van het land. Het project (van f J Medair) moest worden gestaakt wegens geld gebrek. Petra ontmoette een Argentijns zen dingsechtpaar dat bezig was met de bouw van een ziekenhuisje in Luena, een klein stadje in de buurt, ongeveer even groot als Tholen-stad. Ze werd gevraagd daar te ko men helpen. Ze krijgt de eerste drie maanden gezelschap van Daniëlle de Wijze. De 21-jarige Thoolse studeerde af aan de Hogeschool Zeeland, af deling biochemie. Ze wilde al langer naar het buitenland om vrijwilligerswerk te doen en toen ze van Petra's plannen hoorde, bood ze aan op het laboratorium te komen werken. Ze vertrekken op 1 oktober samen naar An gola. Daniëlle blijft tot de kerst. „Het is een proefperiode. Ik moet kijken hoe ik het daar doe. Mijn studie was vooral op onderzoek ge spitst. In Angola is het vooral praktisch werk, bloed en urine onderzoeken." Het tweetal leerde elkaar kennen via het jeugdwerk van de kerk. Ze gingen met het jeugdwerk al een keer samen naar Italië en Portugal. Voorlopig betrekken ze samen één kamer in een huurwoning in koloniale stijl (Angola was tot 1975 een kolonie van Portu gal) totdat het huisje voor Petra is afge bouwd. Het ziekenhuis telt 25 bedden. „Sinds vier jaar is er geen oorlog meer. De voedselsi tuatie laat te wensen over. Er zijn nog regel matig kinderen ondervoed. Malaria komt veel voor, maar ook tuberculose." Het land is ook nog niet mijnenvrij. Het ziekenhuis beschikt over beperkte mid delen. Het is nog behelpen, zegt Petra. De naam van het ziekenhuis is Jezus redt. De verpleegkundige heeft wel een contract met het ziekenhuis, maar moet net als Daniëlle zelf zorgen voor de vliegtickets, verzekering en levensonderhoud. Petra heeft al veel steun van gemeenteleden die maandelijks een vast bedrag overmaken. Predikbeurten Zondag 1 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE do 28/9 14.30 u. ds. Vernooij (huw. bevest.). 9.30 u. kand. J.C. Breugeni. Delft. 18.30 u. ds. Meijer. Yersekc. do 5/10 14.45 u. ds. Vernooij (huw. bevest.). HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek. St.-Annaland. 16.30 u. ds. Ruigrok, Monster. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dr. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. mevr. drs. Van de Beukei, Zonnemaire. 17 u. ds. Broere (jeugddienst). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Bos. Genemuiden. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van der Wiel (H.A.). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Kassens. Apeldoorn. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en com munieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. drs. Wienen, Katwijk. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Eerden, Kloetinge. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Bos. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Herk. Hasselt. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 en 16 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9. 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meijer, Yerseke. 18 u. ds. Vernooij, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SIM-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Heijden, Dirks- land. 19 u. da. De Haan, Oosterland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Van Kooten. wo 4/10 19.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. do 28/9 19.30 u. ds. Van der Sleen. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. leesdienst. wo 4/10 14.30 u. ds. Oorschot, Stellendam, bevestigingsdienst. 19 u. ds. Gielen, intrede. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Trouwborst, Scharen- dijke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. kand. Van Wijnen, Nieuwe- gein. GEREF. GEM. wo 4/10 19.30 u. ds. De Heer, Middelburg. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hanekamp, Kapelle-Bie- zelinge. De collecte voor het Prinses Beatrix fonds is in Tholen erg succesvol ver lopen. Er werd liefst 400 euro méér opgehaald dan vorig jaar. De op brengst was 2251,53 euro. „Ik denk dat het komt door de bekendheid die eraan is gegeven in verband met het 50-jarig bestaan van het fonds", zegt coördinatrice Dieneke Schot. „En natuurlijk zijn onze collectan ten erg actief." In Poortvliet bracht de collecte 382,95 euro op. Het Prinses Beatrixfonds zet de gelden in op het terrein van spierziekten. In de week van 9 t/m 14 oktober kunt u een collectant aan de deur verwachten van de Brandwonden stichting. Niet alleen vragen ze om een bijdrage voor het werk van de stichting, ook geven de vrijwilligers een informatiekaart af over rook melders. De Brandwondenstichting is op drie fronten actief: het voorko men van brandwonden, het verbete ren van de behandeling en het be vorderen van de psychosociale nazorg en begeleiding. De collecte voor de Nierstichting heeft in Stavenisse 571,22 euro op gebracht. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG .Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homccarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 sept. t/m vrijdag 6 okt. donderdag 28 7.27 - 19.37 vrijdag 29 7.59 -20.12 zaterdag 30 8.42 -21.05 zondag 1 9.37 -22.17 maandag 2 11.02 - dinsdag 3 0.02 -12.42 woensdag 4 1.32-14.02 donderdag 5 2.42 - 14.59 vrijdag 6 3.29 -15.45 do 30/9 13.05 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 30 sep. Opening depot. Dorcas Hulp Nederland. Regentessestraat 50. 9.30-12 u. 3 okt. Verantwoordingsmoment ge meentebestuur, Meulvliet, 19.30 u. 5 okt. Lezing Zuid-Beveland. chr. ouderen vereniging. De Wingerd, 14.30-16.30 u. 10 okt. Overleg STAD met straat- en buurtverenigingen. Meulvliet, 20 u. 11 okt. Oecumenisch avondgebed, gebouw NPB. 19.30 u. 12 okt. Informatiebijeenkomst borstvoedingsorgan. LLL, Stoof straat 8. 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 30 sep. Rommelmarkt, Paarden Welzijn Na Gedane Arbeid, Zee dijk. 10-16 u. 7 okt. Taptoe OVM. SINT-ANNALAND t/m 28 okt. Exposities poëziealbums en boekenleggers, oude fietsen, 125 jaar Accelerando en 75 jaar WHS, De fyleestoof, di t/m za 14-17 u. STAVENISSE 30 sep. Najaarsverkoping Adullam, Rehobothschool, 10-15 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 sep. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 28 sep. Concert accordeonver. Osi- veo, Maartenshof, 19.30 u. 30 sep. Opening depot. Dorcas Hulp Nederland, Wouthoekweg, 9.30-12 u. 30 sep. Ierse avond. Haestinge, 20 u. SCHERPENISSE 30 sep. Middelburgs theater met 'Kortsluiting'. Holland Huis, 20.15 u. POORTVLIET 6 okt. Liedjesprogramma Lonely 2, 't Ouwe Raed'uus, 20.15 u. SINT-PHILIPSLAND 29 sep. Lampionnenoptocht, De Wimpel, 19.30 u. 30 sep. Dropping, jeugdhonk De Kelder, 20.30 u. BERGEN OP ZOOM 29 sep. Cabarestafette, De Maagd. 20.15 u. 29 sep. Concert Rowen Hèzze, in voorprogramma Halte 5. Stoelemat. 30 sep. Bierfestival, Bergs Bier- brouwersgilde, café het Zwijns hoofd, 14-22 u. 30 sep. Louis van Dijk The Ro senberg trio. De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ CINF.M'ACTUEEL: Afblijven - wo 16 en 20 u. Baas in eigen bos - wo 13.45 en 16 u. Cars - za, zo en wo 13.45 u. Factotum - ma 20.30 u. Garfield 2- za, zo en wo 13.45 en 16 u. K3 en het ijsprinsesje - za, zo en wo 13.45 u. Little man -vr en za 18.30 en 21.15 u„ zo 21.15 u„ ma 20 u. My super ex-girlfriend - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21.15 u., za en zo 13.45, 16, 18.30 en 21.15 u.. wo 16 en 20 u. Pirates of the Ca ribbean: dead man's chest - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 20.45 u. Snakes on a plane - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 21.15 u., za en zo 16, 18.30 en 21.15 u. Verras singsvoorpremière - do 20.30 u. The Lake House -vr t/m zo 18.30 u. United 93 - zo 19 u., di 20.30 u. Zoop in India - za en zo 16 u. Op de aardappel vei ling in Sint-An naland blijven de prijzen en de aan voer stabiel. Voor de Eigenheimer hebben de handelaren in de veiling bankjes het meest over: 48 cent per kilo. De Doré brengt 40 cent op, de Bildtstar 34. Frieslander 28 en Ni- cola 27 eurocent per kilo. Dinsdag 26 september: Frieslan der 28. Nicola 27, Eigenheimer 46, Bildtstar 32-33. bonken 41, aanvoer 72 ton. Donderdag 21 september: Doré 40, Eigenheimer 48, Bildtstar 33- 34, bonken 40-41aanvoer 73 ton.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 2