Kleurrijke ontmoeting Rekenkamercommissie Uitslag enquête Thools Verantwoordingsmoment Servicepunt MEE wekelijks open Meeste sportvelden weer open Openbare bekendmakingen Agenda Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 39 Donderdag 28 september 2006 score gemeente Tholen Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis ma. 09.00 - 12.00 uur di. t/m vrij. 09.00 - 12.00 uur 13.30 - 15.00 uur Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 19.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. De Meulvliet in Tholen was afgelopen zaterdag het decor van een kleurrijke ontmoeting tussen Tholenaren tijdens de interculturele middag. Bezoekers genoten van de sfeer, hapjes en vele activiteiten. Deze jeugdige bezoekers beproe ven hun muzikale talent tijdens een workshop djembé. Bezoeker wenst betere voorzieningen Strandje Sint- Annaland "Het strandje" maakt deel uit van het te ontwikkelen Havengebied van Sint-Annaland. Er is besloten om het beheer en onderhoud van het strandje op een hoger niveau te brengen. Om te weten te komen hoe de bezoekers het strandje en voorzieningen waarderen en wat hun wensen zijn, is in juli een enquête gehouden onder de strandbezoekers. Hen is gevraagd wat zij vonden van de huidige voorzieningen. De eerste inventarisatie van de antwoorden laat zien dat het opruimen van het strandje en het maaien van de dijk als matig wordt ervaren. Daarnaast vinden de geën quêteerden de huidige twee zitbanken te weinig en de capaciteit van één mobiel toilet aan de kleine kant. Omdat het niet mogelijk is om aan alle wensen tegelijk tegemoet te komen is ook gevraagd wat de strandbe zoekers het liefst verbeterd willen zien. In de antwoor den valt op dat de zij liever de kwaliteit van de bestaande voorzieningen op een hoger niveau zien (opruimen strand, schoon toilet) dan dat men veel zaken toegevoegd wil hebben. De komende maanden worden de resultaten verder beoordeeld. Daarna wordt besloten welke maatregelen er genomen worden om het strandje aantrekkelijker te maken voor bezoekers. Uiteraard houden wij u hiervan op de hoogte. In het diagram is aangegeven welke aanpassing de ondervraagden het liefst hebben. Fiets p. en auto p. heeft betrekking op verbetering van parkeervoorzienin gen van fiets en auto. vraag 10 73=9% informatiebord 37=5% picknicktafel 144=18% toiletten Oproep voor suggesties onderzoeksprogramma Begin 2006 heeft gemeenschappelijke rekenkamer commissie Schouwen-Duiveland en Tholen inwoners en organisaties in de gemeenten opgeroepen om sugges ties te doen voor het onderzoeksprogramma 2006. Daarop zijn enkele tientallen suggesties binnengeko men. De commissie heeft deze bekeken en getoetst aan een aantal criteria. Deze kunt u terugvinden op onze website. Uiteindelijk zijn er twee onderwerpen geselecteerd, die ook aan de gemeenteraden zijn voor gelegd. Het betreft "het lerend vermogen van de gemeenten" en "contractafspraken met gesubsidieerde instellingen". De commissie is inmiddels met de uit voering van deze twee onderzoeken begonnen. Onderzoeksprogramma 2007 Voor het ontwerpprogramma voor 2007 nodigt de rekenkamercohimissie de inwoners van de gemeenten Tholen en Schouwen-Duiveland opnieuw uit om sug gesties voor nieuw onderzoek in te dienen. Zij wijzen er daarbij wel op dat onderwerpen die betrekking heb ben op persoonlijke belangen zich niet lenen voor onderzoek door de commissie. Deze zaken worden op een andere manier aan de orde gesteld. Ook is het niet mogelijk om effecten te onderzoeken van actuele onderwerpen waarover de discussie nog maar kortge leden is afgerond of nog loopt. Suggesties U kunt uw suggesties voor het onderzoeksprogramma 2007 indienen tot 6 november 2006. Uw suggestie, zover mogelijk onderbouwd, kunt u sturen naar: Secretariaat rekenkamercommissie Schouwen- Duiveland en Tholen, Papeweg 56, 4471 BH Wolphaartsdijk. Of per e-mail: rekenkamercommissie- schouwen-tholen@V3-ap.nl. U kunt ook via de gemeentelijke website van uw gemeente reageren. Indien u over een eventuele suggestie eerst nader overleg wilt plegen, kunt u Bert van 't Laar, de voor zitter van de commissie, bellen. Telefoon: 0164 - 686 143 of 010 - 2972486 Inwoners van harte welkom! Voor de eerste keer legt het gemeentebestuur van Tholen direct verantwoording af aan de inwoners van Tholen over het gevoerde beleid in 2005. Het Verantwoordingsmoment 2006 vindt plaats op dinsdag avond 3 oktober in sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Het programma-bestaat onder andere uit een presentatie van-burgermeester W. Nuis en discussies tussen raads- en collegeleden. Programma Burgemeester W. Nuis legt namens de raad en het college verantwoording af via een presentatie waarin hij de belangrijkste doelen en behaalde resultaten l over 2005 toelicht. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen en/of het geven van opmerkingen. Vervolgens vinden er discussies plaats tussen raads leden, collegeleden en inwoners van Tholen over: het geven van meer directe invloed aan inwoners op het gemeentelijke beleid het sociale gezicht van de gemeente het economische beleid van de gemeente De discussie bestaat uit een actief deel en een inter- ventiedeel. Per discussie doen 2 raadsleden, een of twee collegeleden en ca. 5 tot 6 inwoners mee (het actieve deel). Daarnaast kunnen de overige aanwe zigen ook deelnemen aan de discussie via de zaalmi crofoon (het interventiedeel). v Ter afsluiting is er een informeel samenzijn waarin verder nagepraat kan worden. U bent van harte welkom! Ook u bent welkom op het eerste Thoolse Verantwoordingsmoment. Voor een goede voorbereiding van de bijeenkomst vragen wij u zich voor uw bezoek aan te melden. U kan dit doen door het sturen van een e-mail met de vermelding van uw naam en/ of het aan tal personen. U kan ook bellen naar 0166 - 668 375 53=7% auto p. 185=24% opruimen strand 49=6% meer zitbanken 41=5% fiets p. 95=12% maaien dijk 104=13% aantal afvalbakken Ma.02 okt 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Di. 03 okt 2006 19.30 uur Thools Verantwoordingsmoment in Meulvliet Tholen Vr. 06 okt 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Ma. 16 okt 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Vr. 20 okt 2006 10.00-12.00 uur Spreekuur Cliëntenraad Ma. 30 okt 2006 09.30 uur Vergadering Welstandscommissie Als er in de agenda geen plaats genoemd wordt, dan wordt deze activiteit gehouden in het gemeentehuis. Voor meer informatie (o.a. agenda's): zie (bij Nieuws en agenda of Gemeentebestuur). van nadere informatie met betrekking tot bovengenoemd plan kan contact worden opgenomen met de heer M.C.L. van den Hoek, telefoonnummer 0166 668 221 van de afdeling Volkshuisvesting, Milieu en Bouwkundige Zaken. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 23 augustus tot en met 19 sep tember 2006 de volgende aanvragen voor een kapvergun- rting hebben ontvangen: Sint-Maartensdijk Gemeente Tholen voor het kappen van 1 populier nabij Pluimpotweg 16-18 Gemeente Tholen voor kappen van 1 wilg aan de Zuidsingel Gemeente Tholen voor het kapen van 2 wilgen naast Tulpstraat 1 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van de gemeentesecretarie. Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders. Uw reaktie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 14 september tot en met 27 sep tember 2006 de volgende kapvergunning(en) hebben ver leend: Sint Philipsland Gemeente Tholen voor het kappen van 3 lijsterbessen in de Volkerakstraat naast de gymzaal Gemeente Tholen voor het kappen van 1 plataan voor Plataanstraat 6-8 St. Annaland Gemeente Tholen voor het kappen van 1 esdoorn naast Molendijk 23 Gemeente Tholen voor het kappen van 1 amberboom voor Bierensstraat 6-8 Tholen Gemeente Tholen voor het kappen van 1 esdoorn in de groenstrook voor Hertenkamp 7 MEE Zeeland helpt mensen met een beperking op alle levensterreinen bij het vinden van antwoorden op vra gen. Het kan gaan om ondersteuning bij opvoeden, vrijetijdsbesteding, cursussen en gespreksgroepen, begeleiding naar wonen, dagbesteding en werk, juridi sche ondersteuning, enzovoort. Cliënten, ouders en verzorgers kunnen in de Oosterschelderegio bij MEE Zeeland in Goes terecht. Daarnaast is er een service punt voor informatie en advies in het gemeentehuis van Tholen te Sint-Maartensdijk. Het servicepunt is vanaf 11 oktober elke woensdag geopend van 09.00 uur tot 12.00 uur. Voorheen was dit alleen in de oneven weken. Medewerkers van MEE komen, desge wenst, ook bij mensen thuis op bezoek. Wie een afspraak wil maken - al hoeft dat niet - kan bellen naar 0113 - 22 50 00. MEE Zeeland heeft ook vestigin gen in Goes, Middelburg en Terneuzen. Alle ondersteu ning van MEE is bovendien gratis. De Vrije Hervormde Gemeente te Scherpenisse, voor het vergroten van een zaalruimte op een perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie E, nummer 00808 en plaat selijk bekend Laban Deurloostraat 1 te Scherpenisse de aanvraag om lichte bouwvergunning van: De Speeltuinvereniging De Vossetuin te Oud-Vossemeer, voor het plaatsen van een kabelbaan op een perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie K, nummer 00869 en plaatselijk bekend Cornelis Frankenstraat ongenummerd te Oud-Vossemeer De ontwerp-vrijstellingsbesluiten met alle daarop betrek king hebbende stukken van de Speeltuinvereniging De Vossetuin en de Vrije Hervormde Gemeente hebben van 4 augustus 2006 tot en met 14 september 2006 ter inzage gelegen. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met alle daarop betrekking hebbende stukken van Fruitverwerking Van kempen heeft van 1 september 2006 tot en met 14 sep tember 2006 ter inzage gelegen. Burgemeester en wet houders zullen uiterlijk 5 oktober 2006 besluiten op deze aanvragen om bouwvergunning. MILIEU Kennisgeving ontwerp-bodembeleidsplan Hierbij maken burgemeester en wethouders bekend dat de gemeenteraad voornemens is het ontwerp-bodembeleids plan vast te stellen. Het beleidsplan wordt voor onbepaal de tijd vastgesteld. Met het bodembeleidsplan geeft de gemeente Tholen invulling aan de wijze waarop zij, bin nen de wettelijke kaders, met de bodem in haar gemeente wenst om te gaan. Ter inzage legging Het ontwerp-bodembeleidsplan wordt op grond van de Algemene wet bestuursrecht gedurende zes weken ter inzage gelegd. De stukken liggen daarom met ingang van vrijdag 29 september 2006 tot vrijdag 10 november 2006 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzonde ring van de maandagmiddag). Indien gewenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden gegeven. Zienswijzen Voordat de gemeenteraad van Tholen het ontwerp-bodem beleidsplan definitief zal vast stellen, kan een ieder, gedurende de zienswijzeperiode op het ontwerp-bodembe leidsplan reageren. Schriftelijke reacties dienen gemoti veerd en voorzien van naam, adres en dagtekening te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE te Sint-Maartensdijk. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze of het verkrijgen 0p 21 september zijn alle sportvelden weer geïnspecteerd. Hieruit bleek dat behalve het hoofdveld in Sint-Maartensdijk, alle velden hersteld zijn en weer volledig gebruikt kunnen worden. Het hoofdveld in Sint-Maartensdijk blijft beperkt geopend voor 1 wedstrijd per week. Verleende Monumentenvergunningen Molenstraat 38 (Poortvliet): het restaureren van een molen, verz. 18 september 2006 Verleende sloopvergunningen Oudelandsedijk 16 (Stavenisse): het slopen van een woning, verz. 18 september 2006 Markt 58 (Sint-Maartensdijk): het slopen van asbest houdende materialen, verz. 18 september 2006 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Milieu- en Bouwkundige zaken, tel (0166) 668337. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er zijn aanvragen om reguliere bouwvergunning ingediend door: De Federatie Openbare Basisscholen Tholen te Sint- Maartensdijk, voor het vernieuwen en vergroten van een berging op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummer 01507 en plaatselijk bekend Schoolstraat 3 te Stavenisse Micasa Projectontwikkeling BV te Sint-Annaland, voor het bouwen van twee woningen onder 1 kap op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 01666 en plaatselijk bekend Julianastraat 42 en 44 te Sint-Annaland Bovengenoemde bouwplannen zijn niet in overeenstem ming met het ter plaatse geldende bestem-imingsplan, zijnde respectievelijk "Kom Stavenisse" en "Kom Sint- Annaland". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om aan het eerste bouwplan met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan het tweede bouw plan met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan bovengenoemde bouwplannen medewerking te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om gedurende 6 weken, van 29 septem ber 2006 tot en met 9 november 2006 naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De ontwerp- (vrijstellingsbesluiten), alsmede de aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzon dering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde ter mijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnum mer 0166 - 668 380. Bouwen in afwijking van geldend bestemmingsplan Er is een aanvraag om lichte bouwvergunning ingediend door: De de heer S. Koster te Sint-Maartensdijk, voor het bou wen van een berging/hobbyruimte op een perceel kada straal bekend Sint-Maartensdijk, sectie K, nummer 00507 en plaatselijk bekend Meliasweg 2 te Sint- Maartensdijk Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Buitengebied". Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om aan het bouwplan met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen en aan bovengenoemd bouwplan medewerking te verle nen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende 2 weken, van 29 sep tember 2006 tot en met 12 oktober 2006 naar keuze mon deling of schriftelijk zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Het ontwerp- (vrijstellings)besluit, alsmede de aanvraag en andere daar op betrekking hebbende stukken liggen gedurende genoemde termijn ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur (met uitzon dering van de maandagmiddag). Indien u kiest voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijze, kunt u hiervoor gedurende genoemde termijn een afspraak maken met mevrouw M.P.M. Vlassenrood, telefonisch te bereiken onder telefoonnummer 0166 - 668 380. Geen zienswijzen vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 3:18 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat er geen zienswijzen zijn ingediend tegen de ontwerp-vrijstellings besluiten op: de aanvragen om reguliere bouwvergunning van: Fruitverwerking Van Kempen te Poortvliet, voor het ver groten van een bedrijfswoning op een perceel kada straal bekend Poortvliet, sectie 0, nummer 00567 en plaatselijk bekend Kruytenburgseweg 1 te Poortvliet BOUWEN Ingekomen bouwaanwagen Maluslaan 10 (Scherpenisse): het plaatsen van een tuinhuisje Ingekomen sloopaanvragen Molenstraat 9 (Sint-Maartensdijk): het slopen van een garage Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 2 oktober 2006 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agen da ligt voor iedereen vanaf woensdag 27 t/m vrijdag 29 september 2006 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behan deling van zgn. vooroverleg/schetsplannen is niet open baar. Verleende bouwvergunningen Mossellaan 40 (Tholen): het plaatsen van een serre, verz. 18 september 2006 Nieuwlandseweg 76 (Sint-Annaland): het plaatsen van een stacaravan, verz. 18 september 2006 Van Der Slikkeweg 2 (Poortvliet): het tijdelijk plaat sen van een recreatieruimte, verz. 18 september 2006 Kalfdamseweg 10 (Poortvliet): het plaatsen van een overkapping, verz. 18 september 2006 Molenweg 50 (Scherpenisse): het slopen van een woning, verz. 18 september 2006 F.M. Boogaardweg 17A (Sint-Annaland): het bouwen van een kerkgebouw, verz. 19 september 2006

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 24