Rennen voor school in Bangladesh Casembroot wint weer schoolvoetbal 'Accelerando verstaat de kunst om de ander te laten genieten' Voortreffelijke muziek en dans uit Polen Bestsellers in bieb Tholen Koersballen Lof, legpenning en oorkonde voor 125-jarige muziekvereniging WHS 3 mist teveel kansen Donderdag 28 september 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Met een feestelijk galaconcert, een uitje voor zeelieden en twee promsconcerten heeft de koninklijke fanfare Ac- celerando uit Sint-Annaland drie dagen het 125-jarig be- staan gevierd. Naast veel lovende woorden van burge- i meester W. Nuis, voorzitter Carlo de Vries van de muziekbond KNFM en voorzitter Sander Westdorp van het Kreateam, waren er ook cadeaus. Een vibrafoon voor de slag werkgroep, die dankzij bijdragen van trouwe do- i nateurs en de gemeente aangeschaft kon worden. En een legpenning met de allernieuwste oorkonde van de KNFM. Bruisend en inspirerend Bovengemiddeld Tafeltennis Red Star te sterk voor Smash Emergo twee keer met lege handen Jeugd Haestinge in Ierse sferen Drie koplopers darten Hersenschudding speelster Regenboog Heftig galaconcert Wilde ideeën „U verstaat de kunst om de ander te laten genieten", zei burgemeester H en .muziekvriend' Nuis, die een sterke gemeentelijke delegatie aan voerde met de wethouders Velthuis en Van Dis, gemeentesecretaris Nieuwkoop en oud-wethouder Van Kempen. Nuis en zijn vrouw waren geheel in stijl van het galaconcert gekleed, zoals vele gasten hun zon dagse pak tevoorschijn hadden ge haald. Precies op de datum dat 125 jaar geleden veertien leden van het mannenkoor Crescendo (toene mend in sterkte) in Havenzicht een muziekvereniging oprichtten, vier de Accelerando (toenemend in snel heid) het jubileum. „De snelheid heeft het gewonnen van de sterkte", constateerde de burgemeester, want Crescendo bestaat niet meer en Ac celerando bouwt voort. Hij prees de initiatieven, creativiteit en vitaliteit van de jubilerende vereniging. „Uw vereniging heeft nog alle notulen boeken en dat is uniek. Acceleran do is de oudste muziekvereniging van Tholen, maar steeds met een jeugdige inbreng. Maak de jeugd tot talentvolle, gepassioneerde mu sici zodat ze een bijdrage kunnen leveren aan een uitbundig bloeiende vereniging in dit prachtige dorp." De burgemeester genoot van de prachtige ambiance die ter gelegen heid van dit galaconcert in de sport zaal van de Wellevaete was gescha pen. „U houdt graag zelf de regie en Accelerando is ook een fantasti sche vereniging die op hoog niveau musiceert. Zo bewaren we warme herinneringen aan onze inhuldi ging, het schitterende Setallands spektakel, dat in 2000 voor ons ge zien de creativiteit en muzikaliteit een geweldige binnenkomer was. Een groot compliment ook voor het eilandspektakel Sint-Atlantis. Dat was voor ons een aan professionali teit grenzende uitvoering. Die voor stellingen waren in één woord fan tastisch; geschikt voor het Zeeland Nazomerfestival. Bij de onvergete lijke gebeurtenissen hoort ook de muziekmarathon hier in de Welle vaete. We hebben ervan genoten en een eigen bijdrage mogen leveren op de piano. En nu weer dit gala concert en de komende promscon certen. U zorgt voor een goed even wicht. Het zijn allemaal onvergetelijke gebeurtenissen, brui send en inspirerend. Namens het gemeentebestuur onze oprechte dank en geweldige waardering voor uw inzet, inmiddels 125 jaar lang. Ik zie uit naar het jubileumboek, eind dit jaar." Accelerando vormt volgens Nuis ,een geweldig team van winnaars.' „Afhaken komt immers niet in het woordenboek van Setallanders voor. Ik hoop dat we blijvend van uw muziek mogen genieten. De nieuwe accommodatie in de Welle vaete is u daarbij van harte gegund. Muziek bindt en schenkt vreugde, muziek is schoonheid. U bent uit de kunst", aldus de Thoolse burge meester, die een geldbedrag aan bood voor de aankoop van de vibra foon voor de slagwerkgroep. „Ik voel me zeer gevleid", was de reac tie van Accelerando-voorzitter Jack Westdorp. „Een dorpsgemeenschap kan geen muziekvereniging missen", zei voorzitter Carlo de Vries van de KNFM Zeeland. Dankzij het bezoeken van de jaarlijkse vergade ringen van de Thoolse bond kent hij de eilandelijke muziekvereni gingen goed. „Bovendien komt mijn schoondochter uit Sint-Anna- land. Muziekverenigingen als Ac celerando brengen leven in een dorp en ze houden de jeugd van de straat. Wij houden hier ook muziek- examens omdat Accelerando vele deelnemers levert. Ook bij solisten concoursen is de deelname van Ac celerando bovengemiddeld. Jack Westdorp heeft een aantal jaren deel uitgemaakt van ons bestuur, maar het is jammer dat er momen teel niemand van Tholen/Sint-Phi- lipsland meer is. Het is belangrijk, want in de nieuwe wet maatschap pelijke ondersteuning (WMÖ) schuilt een behoorlijk gevaar. Wees dus op uw hoede, muziekverenigin gen." De Vries overhandigde de 125-jarige muziekvereniging een legpenning en de allernieuwste oor konde van de KNFM. „Accelerando staat inderdaad cen traal in ons dorp", zei voorzitter Sander Westdorp van het Kreateam Sint-Annaland. „Het is een zeer bij zondere vereniging vanwege de coöperatieve opstelling en grote bijdrage aan de leefbaarheid. Acce lerando nam vele jaren geleden het initiatief voor de actie clubkas, or ganiseerde thema-avonden, had een belangrijke rol in de viering van 525 jaar Sint-Annaland in 2000, nam initinatieven voor talenten shows en werkte mee aan een clublied voor WHS. De voorstellin gen van Sint-Atlantis in juli waren het paradepaardje. Velen hebben daarvan enorm genoten, dat bleek recent nog bij de bedankavond voor -/L Smash '76 heeft het in Goirle niet gered tegen Red Star '58. De titel kandidaat won met 7-3, de Sint- Annalanders waren desondanks tevreden over de wedstrijd. Het tweede team kwam deze competi tie nog niet in actie. Afgelopen weekeinde kon geen enkele thuis wedstrijd van Smash doorgaan omdat de sportzaal nodig was voor het jubileum van Acceleran do. In overleg met de tafeltennis- bond én de tegenstanders zijn de duels verplaatst. Red Star bleek vrijdag al gauw te sterk voor Smash, dat aantrad met Anné van Dijke, Christian van 't Hof en Merijn v.d. Klooster in de basis. De Brabanders namen een riante voorsprong. En hoewel Smash zich terug knokte, kon de ne derlaag niet worden voorkomen. Dankzij goed spel van Van Dijke maakten de bezoekers Red Star drie punten afhandig. Van Dijke won twee partijen en Van 't Hof één. Morgenavond treft Smash opnieuw een titelkandidaat, namelijk Bel- crum 3. Smash 3 ging in de vierde klasse met 7-3 onderuit tegen Witac '89 uit Willemstad. De Brabanders, spelend met een invaller uit de vijfde klasse, waren te sterk voor David van Driel, Kees van Poortvliet (2 overwinningen) en Marnix v.d. Graaf (1 overwinning). Bij de jeugd konden vrijwel alle wed strijden doorgaan, zij het als uitwed strijd. Het eerste jeugdteam won in Et- ten-Leur met 8-2 van Tanaka. Cindy v.d. Klooster bleef ongeslagen. Ellen Hage en Alieke Vroegop wonnen ieder twee partijen. Ook het dubbelspel was voor Smash. Het tweede jeugdteam verloor met minimaal verschil, 6-4, van Middel burg. Erik Bruijnzeel en Laurens den Engelsman namen tekenden ieder voor twee zeges. Jeugd 4 en jeugd 5 gingen beide op bezoek bij Westerzicht in Vlis- singen. Jeugd 4 verloor met 7-3, het vijf de team met 6-4. In dit laatste team werd Joris Zwagemaker matchwinnaar door al zijn partijen te winnen. Programma zaterdag: Wanzl/Belcrum 3-Smash 1 (29/9), Smash 2-Arnemuiden 3, Tanaka 7-Smash 3, Smash 4-TCS 4; TCO-Smash jeugd 1, Smash 2-Tanaka, Middelburg-Smash 3, Smash 4-Hotak, Smash 5-RDT. De thuiswedstrijden be ginnen om twee uur in De Wellevaete. Emergo wist afgelopen week uit twee duels geen enkel punt te pak ken. Zaterdag was de ongeslagen koploper TOP 3 te sterk (11-5) en donderdag ging Volharding nipt met de zege aan de haal (9-8). De Thoolse korfballers staan na vier duels op twee punten in klasse R5A. In Amemuiden speelde Emergo een uitstekende eerste helft tegen TOP. Tot 2-2 ging het gelijk op, maar daar na wist de thuisclub - in het begin wat onrustig door het geduldige spel van de rood-zwarten - een 4-2 voorsprong te nemen. In de tweede helft liep TOP uit naar 7-3. Emergo vond nog twee keer de korf. maar toen was het ge daan. TOP won, puur op ervaring, met 11-5. Marco v.d. Hoek (3x), Lies- beth Dam en Marchel de Frel teken den voor de Thoolse treffers. Tegen Volharding wist Emergo van een 4-1 achterstand, via een 6-4 rust stand op 6-6 te komen. De Tholena- ren konden in Kruiningen niet in de basisopstelling starten, maar daarvan was in de eerste helft niets te merken. Na de gelijkmaker ging het gelijk op, maar uiteindelijk was Volharding de gelukkigste en scoorde de winnende treffer (9-8). Voor Emergo vonden Marchel de Frel (2x), Harmen van Heemskerk (2x), Marco v.d. Hoek (2x), Mariska Hage en Marianne Rombouts de korf. Ondanks de tweede nederlaag op rij - 6-8 tegen Vios 3 - houdt Emergo 2 de tweede plaats. De tegenstander uit Willemstad had in de eerste helft minder moeite om de kansen te benutten en leidde bij de rust met 2-5. Emergo wist na de hervatting de marge tot twee treffers te verkleinen, maar kwam niet dichterbij. De zege voor Vios, na een sportieve, felle strijd, was terecht. Gerrie Anthonisse (2x), invaller Pascal Farla (2x) en Jack van Rijsbergen scoor den voor de rood-zwarten. Tegen de meisjes van Juliana boekte Emergo D de eerste overwinning: 2-1. De Thoolse korfballers combineerden goed, waardoor de bezoekers nauwelijks onder de druk uit konden komen. Giulia Priem bezorgde Emergo voor de rust de ope ningstreffer. Ook na de hervatting bleven de rood-zwarten aanvallend goed spelen. Maar de verdediging was minder attent, waardoor de bezoekers uit Oud-Gastel (die een week eerder nog op een gelijkspel wa ren gehouden) gevaarlijk konden worden en een treffer scoorden. Robin van Tilborg bezorgde zijn team de winst. De E2 en El van Emergo moeten het in een nieuw ingedeelde competitie tegen el kaar opnemen. In de eerste helft waren ze nog redelijk gelijkwaardig, hoewel de El op voorsprong wist te komen. Na de her vatting werd het klassenverschil duidelij ker. De Elmet Gerwin de Hond en Romy Tak als debutanten, wonnen met 0-5. Ook de strafworpen besliste het team met 4-2 in zijn voordeel. Martijn Keur (2x), Jasmijn v.d. Hoek, Ilse Leemreijze en Mark Lup- ker tekenden voor de doelpunten. Programma zaterdag: Emergo-Togo 3 16 u., Springfield-Emergo B, DVS-Emer- go C meisjes, Scheldevogels-Emergo D, Keep Fit-Emergo El Kinderen uit de groepen 3 en 4 van l)e Rieburch bezig aan hun rondjes voor Bangladesh. Rennen alsof je leven ervan afhangt. Dat de den veel van de 240 leerlingen van De Rie burch in Sint-Maartensdijk vrijdagmorgen in Haestinge. De basisschool organiseerde een sponsorloop, waarvan de opbrengst onder meer bestemd is voor een project van Oxfam Novib: het bouwen van schooltjes in Bangla desh. Netto werd ruim 2200 euro ingezameld. Groepsgewijs legden de leerlingen hun rond jes af in de sportzaal, op de klanken van vro lijke muziek. Veel ouders en grootouders kwa men een kijkje nemen. „Het was erg gezellig", kijkt juf Corry Moelker terug. „Door het in de zaal te doen in plaats van buiten, bleef het steeds overzichtelijk en werd het ook niet massaal." Tevoren was er in de lessen aan dacht geschonken aan het project. „In Ban gladesh wonen de mensen, net als wij, in een delta. Dat betekent dat ze daar dezelfde pro blemen kennen als wij hier. Die link wilden we leggen met het project. En tegelijk was er de verbouw van onze school, terwijl Novih be oogt om - in samenwerking met plaatselijke organisaties - in Bangladesh scholen te bou wen en in te richten." 's Middags was er een ballonnenwedstrijd. Op het grote plein lieten de kinderen gele bal lonnen op en zongen het eigen Rieburch schoollied. De kinderen uit de bovenbouw- groepen die 's morgens de meeste rondjes hadden gelopen, kregen per groep een prijsje. En de ouderraad van de school verraste ieder een met een cadeautje: een knalgeel rugtasje met het Rieburchlogo. Veel ouders maakten van de gelegenheid gebruik om de nieuwe ruimten te bekijken. Ze konden de oudere leerlingen bezig zien met bouwactiviteiten in het kader van het project. „We zijn heel tevre den met het verloop", zegt mevrouw Moelker. Van de opbrengst gaat ruim de helft naar No vib, die daarvan een school kan bouwen én inrichten met meubilair. „De rest gebruiken we voor het versieren van ons eigen ver nieuwde gebouw", aldus directeur Jeroen Pas. The Jolly Beggars en The Lowland Paddies tre den zaterdag op in Haestinge te Sint-Maartens dijk, waar voor de negentiende keer een Ierse avond wordt georganiseerd. Met een in Ierse stijl aangeklede zaal en specialiteiten als Murphy's Irish stout, gerookte Ierse zalm en Doolin kaas. The Jolly Beggars zette ooit de eerste schreden op het podium in Haestinge en treedt inmiddels op in heel Nederland en daarbuiten. De band be staat uit Dirk de Vreugd jr., Freek Smits en Hans Kortekaas. De Vreugd is leadzanger en neemt het fluitspel voor zijn rekening. Naast de tin whistles bespeelt hij de mondharmonica en de mandola. Smits is het 'snarenwonder' van de groep, op de mandoline, leadgitaar en banjo. Kortekaas neemt de ritmesectie voor zijn rekening: bodhrén en slaggitaar. Op de achtergrond fungeert de nestor van de band. Dirk de Vreugd sr. In Sint-Maar tensdijk brengt de band repertoire dat bekend is van haar cd's. De spits deze avond wordt afgebe ten door The Lowland Paddies, een vijfkoppige jonge folkformatie uit de regio Bergen op Zoom. De Ierse avond in Haestinge is vrij toegankelijk en begint om acht uur. Na twee speeldagen staan drie Thoolse dartteams aan kop in hun poule. Smerdiek 2 stond tegen de Melanen slechts twee verliespunten toe, datzelfde deed The Ol dies C tegen SDT en de Slöövegooiers pakten opnieuw de volle winst. Eredivisie: 't Vossehol-New Flyzone 9-1, Bordertown Thrillers 1-Smerdiek 1 6-4. 1B: Wapen van Nassau 1- Sol 1 7-3. 2C: De Melanen-Smerdiek 2 2-8. 2D: 't Bae- ken-No Score No Spore 6-4, PDC-Dar'tcentrum 9-1, Ons Lowieke 2-Smerdiek 3 6-4. 3A: The Oldies B-Tri- ple 8 3-7, Unlucky-Hije Piele Bieje 1-9.3B: Het Schuit je 1 -The Oldies A 8-2, Tivoli I lov it-de Slöövegooiers 0-10. 3D: SDT 2-The Oldies C 2-8. Mooie optredens in Poortvliet, Sint-Annaland en Tholen Met drie voortreffelijke voorstellingen in Poortvliet, Sint-Annaland en Tholen heeft het Pools schoolorkest uit Itawa zijn visitekaartje op Tho len afgegeven. Met veel enthousiasme werden wervelende shows ge bracht. Vrijdag rond het middaguur arriveerde de bus met de muzi kanten en dansers van het schoolorkest van de technische school van Itawa, de Zespolu Szkól im. Bohaterów Wrzesnia 1939 Roku. Na de vermoeiende reis - het blijft toch 1250 km - genoten de studen ten, in leeftijd variërend van 13 tot 20 jaar, van een goed verzorgde lunch om daarna wat te rusten en zich voor te bereiden op de komende optredens. Vrijdagavond om zeven uur was er een uitgebreide rondgang door Poortvliet. Hiervoor was veel publieke belangstelling. Tijdens de tussenstops lieten de charmante dan seressen indrukwekkende shows zien en dat bracht velen op straat. Overal gingen deuren open en een hele stoet trok met de muziek mee. Na de rondgang was het gezellig uit blazen in café 't Centrum. Zaterdagochtend kon men op chalet- parc Krabbenkreek in Sint-Annaland uitslapen en zich voorbereiden op de middagconcerten. Van 14.00 tot 15.00 uur brachten muzikanten en dansers een wervelend showconcert tijdens het feestelijke programma van de jubilerende koninklijke fanfa re Accelerando in De Wellevaete te Sint-Annaland. De voor de gelegen heid prachtig ingerichte sportzaal was met alle faciliteiten van licht en geluid omgetoverd tot een professio nele concertzaal. Muzikanten en dansers, onder lei ding van dirigent Bogdan Olkowski leefden zich uit met nummers als: Arrival, The Blues Factory, New York - New York, Symphonic Sound tracks, a Tribute to Benny Good- mann, Matrimony, Twinkling Flutes, Od Tatr do Baltyku. Oye Como Va, en de Radetsky mars. De zaal zat bomvol met een zeer enthousiast pu bliek, dat de zeer gevarieerde muziek en dans ontving met uitbundig ap plaus en een staande ovatie. Vervolgens was het snel de bus in om na wat verfrissing met een iets ander repertoire ook de bezoekers van de interculturele dag De Ontmoeting in Meulvliet in Tholen te verrassen met opnieuw meeslepende muziek en dans. Het concert was tevens de afsluiting van deze door het service bureau van de gemeente Tholen ge organiseerde interculturele middag met een dankwoord door burgemees ter Nuis. Mevr. Boelhouwers, voor zitter van de stichting Itawa-Tholen overhandigde een ingelijste histori sche plattegrond van het eiland Tho len aan dirigent Bogdan Olkowski als dank voor hun bijdrage aan de muzikale uitwisseling. Muzikaal wa ren alle optredens een succes. Het uitwisselingprogramma is mede mo gelijk gemaakt door sponsorgelden van het bedrijfsleven, gemeentelijke subsidie en een bijdrage van de pro vincie Zeeland. In de bibilotheek aan de Dalem- sestraat in Tholen worden vanaf maandag bestellers uitgeleend. Het zijn veel besproken boeken waar veel belangstelling voor is. De vraag naar deze boeken is goot. Via deze nieuwe bestsellersdienst van de bieb worden nu elke week nieu we boeken voor de uitleen aangebo den. De uitleentermijn is een week om dat de boeken snel rouleren. Na drie maanden komen de boeken in de gewone collectie en kunnen ze wor den gereserveerd of aangevraagd worden door een andere vestiging. De boeken kunnen snel worden aan geboden omdat ze bij de lokale boekhandel worden ingekocht. An ders duurt het zes tot acht weken omdat er een bibiotheekboek van gemaakt moeten worden: harde kaft, plastificeren. Met de besteller hoeft dat niet. Ze slijten sneller maar zijn wel direct beschikbaar voor de lezers. Om zo'n boek te le nen betaalt de aanvrager 1,25 euro. Voor de eerste week staan de vol gende titel in de bestsellerskast: Henning Mankell: Voor de vorst. Kluun: De weduwnaar. Maarten 't Hart: Het psalmenoproer. Lynn Austin: Het huis van mijn moeder, Saskia Noot: Nieuwe buren. Diver se Thoolse auteurs: Tholen, land van wind en water en Danielle Steel: Het wonder. Net als vorig jaar heeft de Casem broot uit Sint-Annaland bij de jongens elftallen het schoolvoet- baltoernooi in Sint-Maartensdijk gewonnen. De ploeg bleek weder om de sterkste. Tweede werd de Rieburch uit Sint- Maartensdijk. Derde Ter Tolne en vierde de Regenboog uit Tholen. De Casembroot mag naar het regionale kampioenschap dat in het voorjaar wordt gehouden. Pech was er voor een speelster van de Regenboog. Ze liep tijdens het spel een lichte hersenschudding op. Bij de meisjes zeventallen wisten de meisjes van de Rieburch beslag te leggen op de eerste plaats. Ze ne men de beker over van de Regen boog. Tweede werd het team van de Luyster uit Sint-Philipsland, derde Ter Tolne en vierde de School met de Bijbel uit Poortvliet. Bij de jongens zeventallen zegevier de de Regenboog II, tweede werd de Oosterschelde uit Scherpenisse en derde de Rieburch II. Op de vier de plaats eindigde de Schalm uit Stavenisse die vorig jaar eerste werd in deze poule. Directeur G. Coldewijer van de Schalm reikte de bekers en medail les uit. Hij verving voorzitter J. Heshof van de Thoolse voetbalfede ratie die verhinderd was. Een van de meisjes van de Regen boog die tijdens het spel een knie tegen haar oor kreeg werd door de huisarts doorverwezen naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom. Vol gens EHBO-er J. Uijtdewillegen is het meisje vervolgens doorverwe zen naar de huisartsenpost. Daar werd ze weer naar de neuroloog ge stuurd in het ziekenhuis. Die con stateerde dat ze een lichte hersen schudding had opgelopen bij de botsing. Uitslagen van de gespeelde wed strijden van Tholen stad: 1. mevr. R. Burrows en mevr. R. van Driel 34 p; 2. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Nagtegaal 26 p; 3. D. Schellinger en mevr. F. Schellin- ger 22 p; 4. W. Scherpenisse en mevr. A. Scherpenisse 19 p; 5. N. Moerker ken 12 p. Oud-Vossemeer (19 sept.): I. mevr. C. van Mierlo 32 p; 2. mevr. D. van Dijke 22 p; 3. mevr. J. van Houte 18 p; 4. mevr. J. Timmermans 16 p; 5. mevr. L. van Poortvliet 13 p; 6. mevr. M. van Poortvliet 3 p. Oud-Vossemeer (26 sept.): 1. mevr. L. van Poortvliet 18 p; 2. mevr. N. Minheere 15 p; 3. mevr. J. Timmer mans 13 p; 4. mevr. C. Havermans 12 p; 5. mevr. M. van Poortvliet 10 p; 6. mevr. J. van Houte en mevr. D. van Dijke 9 p. Meulvliet (20 sept.): 1. R. Vroegop 47 p; 2. D. Lindenberg 28 p; 3. G. Bolier 27 p; 4. T. Goode 26 p; 5. J. Bos 24 p; 6. H. Schot 7 p. Meulvliet (13 sept.): 1. L. van Bale en R. Vroegop 27 p; 2. J. Bos en J. Verbraeken 22 p; 3. W. Bijl en L. Ver schoor, én A. Hilgerson en R. Bolier 21 p; 5. H. Schot 13 p: 6. T. Goode en D. Lindenberg 12 p. Gezelligheid voor alles: 1. mevr. L. Wielaard en W. Bijl 40 p; 2 A. Wiel aard en J. Bijnagte 39 p: 3 mevr. M. Dane en C. van Gorsel 37 p; 4 mevr. B. Bijnagte en mevr. J. Nijstad 27 p; 5 mevr. W. Kloet en mevr. A. Bocxe 13 P- alle vrijwilligers in de Wellevaete. Accelerando toont creativiteit, is vooruitstrevend en vernieuwend. Bij de muziekmarathon werd een prestatie van formaat geleverd door 18.500 euro op te halen voor inrich ting van de nieuwe accommodatie. Met een gepassioneerde voorzitter als Jack Westdorp valt er nog veel te verwachten van Accelerando, zo als half november het jubileum boek. Ik wens de muziekvereniging een toekomst toe die klinkt als een klok", aldus Sander Westdorp. Het galaconcert werd verzorgd door de slagwerkgroep o.l.v. Johan van Vossen met de solisten Thomas van Popering en Rick den Engels man. De 12-jarige David Barnes viel de eer te beurt om de nieuwe vibrafoon uit te pakken, het cadeau namens de 31 leden van de club van 50 en het gemeentebestuur. Na de pauze kwam de koninklijke fan fare aan bod met een aantal grote orkestwerken als Jericho en War saw Concerto, waarbij Accelerando werd aangevuld met een pianiste. Op een groot scherm waren steeds beelden uit de 125-jarige muziek- historie te zien. Jolanda Hoogedeu- re presenteerde het programma, dat besloten werd met de Marsch Mili taire Francaise. „Een heftig gala concert", concludeerde de voorzit ter in zijn slotwoord. Na afloop moesten de muzikanten direct aan de slag om alles op te ruimen, want voor het vrijdagpro gramma moest de zaal weer hele maal anders aangekleed worden met vissen en de grote kwal uit de Sint-Atlantis-voorstellingen. Na de rondgang van BusmariTeam naar de Wellevaete was er muziek van o.a. het One Two Trio, terwijl Ko Jeroense in de dorpshuiszaal voor wat minder decibellen zorgde. Hiervoor was de animo niet zo groot. Kennelijk wilden vele mu ziekliefhebbers een pauze inlas sen, want zaterdag stonden er nog twee promsconcerten op het pro gramma. Zaterdagmiddag werd het pro gramma geopend door het school orkest van de technische school uit de Poolse stad Itawa. Ook de rock band Tears of Blood en het Sint- Atlantiskoor uit het eilandspekta kel traden op. Music, een klassiek nummer op promsconcerten, werd door de Sint-Annalandse band sa men met de fanfare uitgevoerd, waarbij zangeres Esther Vroegop als een ware rockdiva over het po dium ging, aangevuurd door vele jonge bewonderaars. Het spekta kelkoor zong o.a. Land of hope and glory, eveneens een vast on derdeel van de in Engeland begon nen promsconcerten. Ook verschil lende nummers uit Sint-Atlantis passeerden nog de revue. De beide promsconcerten werden goed be zocht, waarbij 's middags oudere bezoekers nog een zitplaats had den. Peter Wielaard en Miranda Pleune zorgden voor de presenta tie, daarmee de samenwerking symboliserend met voetbalvereni ging WHS en gymnastiekvereni ging WIK. „Samenwerking blijkt succesvol", stelde Accelerando- voorzitter Jack Westdorp tevreden vast. Hij was opgelucht dat het er op zat. „We hebben nu rust nodig, even geen activiteiten, want drie dagen lang hebben we een huza renstuk geleverd." De voorzitter bedankte zijn mede-bestuursleden en de vele vrijwilligers. „Voor zo'n programma heb je een paar gekken met wilde ideeën, maar voor de uitvoering is een hele bat terij met werkers nodig." Jack Westdorp zwaaide ook dirigent Steven Wiché lof toe. Na 2,5 jaar moet hij Accelerando echter om gezondheidsredenen vaarwel zeg gen, zodat de fanfare nu op zoek gaat naar een nieuwe muzikaal lei der. Steven Wiché werd in de bloe men gezet, evenals de solisten. Vice-voorzitter Jacco Goedege buure bedankte de bestuursleden van het Kreateam met een wijnca deau voor hun grote inzet bij alle activiteiten rond 200 jaar vereni gingsleven. Sander Westdorp zei namens het Kreateam enorm geno ten te hebben van het promscon- cert. „Het was fantastisch wat Ac celerando deze drie dagen gebracht heeft. Een zeer geva rieerd programma. Een voorbeeld van samenwerking, enthousiasme en inzet. Het was buutenhe- weun!", zo sloot Sander Westdorp zaterdagavond de viering van het 125-jarig bestaan van Accelerando zaterdagavond af. Met Wim Lindhout en Peter Eerland terug na een blessure had WHS 3 twaalf fitte spelers, maar toch werd met 2-0 verloren bij Temeuzense Boys 4, hoewel er vele kansen waren en een tegendoelpunt onte recht werd afgekeurd. De start van WHS 3 was veelbelovend: Sander Westdorp en Arie Fase glipten regelmatig langs hun di recte tegenstander, maar de Sint-Annalan- ders zakten af en leden veelvuldig balver lies. Het gevaar werd gecreëerd door de fouten van WHS 3 zelf. Een domme overtreding van Amé van Vossen op een plek waar niemand gevaar kon stichten was de inleiding voor het eerste doelpunt. De vrije trap werd hoog bij de tweede paal ingebracht en een Temeuzenaar kon vrij staand de 1-0 inkoppen. WHS 3 pakte het daarna weer op en bouwde een overwicht op, wat een serie comers opleverde, maar weinig uitge speelde kansen. De keeper van Tem.Boys was attent bij enkele gevaar lijke afstandsschoten. Kort voor rust leek de 1-1 er aan te komen toen Sander Westdorp na een lange pass van Rien den Engelsman alleen op de keeper af ging. Op het randje van de zestien werd Sander hardhandig onderuit gehaald, maar de vrije trap leverde niets op, zodat er met een 1 -0 achterstand gerust werd. Na rust kwam Ruurd Kats in het veld voor Rob v.d. Klooster en WHS begon fel. Vooral Peter Eerland maakte een sterke indruk. De ene aanval na de ande re volgde en de 1-1 leek een kwestie van tijd, want zowel Sander Wëstdorp als Arie Fase hadden grote scoringsmoge- lijkheden, maar voor het doel misten ze de juiste scherpte. Na een kwartier kwam toch de terechte 1-1 door Sander Westdorp, maar tot verbazing van ieder een keurde de scheidsrechter het doel punt af wegens buitenspel. Niemand - inclusief de spelers van Tem.Boys - had dit gezien en de ervaren grensrechter Rien van Oeveren uit Stavenisse vlagde dan ook niet. Na afloop gaf de scheids rechter zijn fout toe, maar zijn beslissing was wel van cruciaal belang. Omdat WHS 3 nog bij dat afgekeurde doelpunt was. maakte Tem.Boys bij de eerste beste uitval 2-0. WHS 3 ging daarna alles op alles zetten, dit leverde aanval na aanval op en vele gevaarlijke momenten voor het doel van Tem.Boys. De verdediging gaf geen krimp, telkens zat er wel een been tussen of de keeper, want hij moest een paar keer flink aan de bak om zijn doel schoon te houden. De scherpte was bij een handvol spelers van WHS niet aanwezig. Het bestuur van de 125-jarige koninklijke fanfare Accelerando, v.l.n.r. Hanneke v.d. Plicht, vice-voorzitter Jacco Goedegebuure, voorzitter Jack Westdorp, penningmeester Bram Goedegebuure, Martijn Krijger, secretaris Imanda van Vossen en Dorthy v.d. Male.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 17