Hulp college voor nieuwe winkel Duine Verburgh Meianie Alders wint fiets bij Q8 Duine Lindengracht, een nieuw en onafhankelijk advieskantoor voor zakelijke financieringen Muziek niet weg te denken uit leven Anita en Ed Kouwenhoven Thools duo presenteert single cd en dvd, en werkt aan album Donderdag 21 september 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bij inlevering van deze advertentie: 32" LCD nu1499,- 42" plasma nu1999,- Nieuwe procedure Scherpenisse nodig Het college van b. en w. wil er aan meewerken dat de firma Duine een semi-permanente voorziening kan bouwen bij het tankstation aan de Spuidamstraat om de winkelwagen in Scherpenisse te vervangen. Dat zei wethouder K.A. He- ijboer maandagavond in de commissie ruimte op een vraag van de SGP. Gisteravond stelde de PvdA dezelfde vraag. Reglement haven van Van Tilburg Dansscholen Zonder muziek in ons leven kunnen we niet, zeggen Ani ta en Ed Kouwenhoven uit Tholen. Het tweetal is na een onderbreking dit voorjaar weer begonnen met zingen en optreden. Zondagmiddag is hun eerste single cd en dvd gepresenteerd. Ze hopen dat het een hit wordt, maar veel belangrijker vindt het tweetal dat ze er plezier in hebben. „En sterallures, daar houden we niet van." Illegaal Eigenwijs Internetpiraten Schelphoek Grote verschillen Specialisten Snel uitsluitsel Bedrijven kunnen hun voordeel doen met de vestiging van Lindengracht, een nieuw en onafhankelijk advies kantoor voor zakelijke financieringen. De heer M.P.G. van Waterschoot, die veel ervaring heeft in het bankwe zen in zowel Zeeland als Brabant, leidt het in Steenber gen gevestigde kantoor. 9 De fractie vindt het behoud van een winkelvoorziening voor het dorp van groot belang. De SGP vroeg het college om aan te geven of het posi tief staat tegenover het verzoek van Duine. En of b. en w. aan kon geven welke procedures er gevolgd moeten worden om het plaatsen van een se mi-permanente winkel mogelijk te maken. Wethouder K.A. Heijboer zei dat b. en w. de leefbaarheid in het dorp ook belangrijk vindt. Hij lichtte toe dat het college medewerking heeft verleend aan het verzoek van Duine voor het plaatsen van de winkelwa gen voor een proef van anderhalf jaar. Het verzoek van Duine om de win kelwagen te vervangen voor een vast gebouw, kon niet meer meegenomen worden in het vaststellen van het be stemmingsplan Kom, zei hij. „Er is een andere procedure voor vereist. We willen er positief op insteken en er onze medewerking aan verlenen." Fractievoorzitter P.W.J. Hoek van de SGP was tevreden met het ant woord van de wethouder. Hij leidde er uit af dat het college Duine helpt ook al is de proefperiode voor de winkelwagen nog niet afgelopen. De meerderheid van de commissie stemde (veel later op de avond) in met het vaststellen van het bestem mingsplan Kom Scherpenisse. Het is voor de geheel bebouwde kom van het dorp opgesteld, plus een stukje agrarische grond ten zuiden van het dorp. Het opnieuw opstel len van een plan was nodig. Het oudste dateerde uit 1973, het jong ste uit 1996. Met het nieuwe plan is het aantal verkleind en past het ook bij de plannen die voor Tholen en Sint-Maartensdijk zijn opgesteld. Het plan maakt het ook mogelijk om nieuwe ontwikkelingen op te nemen. Dat geldt voor het stuk aan de Molenweg waar woningbouw is gepland en de uitbreiding aan de achterzijde van de kerk van de Ge reformeerde Gemeente aan de Schoolstraat. Het reglement van de Thoolse han delshaven wordt gebruikt als voor beeld voor een nieuw reglement voor de haven die de firma Van Til burg aan de Krabbenkreek in Sint- Philipsland gebruikt. Dat heeft het college van b. en w. besloten. Verder worden er plekken bestemd voor herontwikkeling. Zoals die van het Holland Huis en het terrein van de voormalige scholen aan de Laban Deurloostraat. In het plan is ook de verplaatsing van de gym zaal naar de Watertorenstraat opge nomen. Dat geldt ook voor een aantal gebieden waar garages en bedrijven staan. Ook voor Scherpenisse is een kern winkelgebied aangewezen voor centrumdoeleinden, een combina tie van wonen, detailhandel, dienst verlening, maatschappelijke voor zieningen en sport- en dansscholen. Nieuwe horecabedrij ven zijn alleen mogelijk nadat er een vrijstelling is verleend. Het plan sluit aan bij het beleid voor de middenstand (mkb Reva-rapport en bestemmingsplan Tholen) 'zonder dat er een te grote druk ontstaat op woningen'. Voor ondernemers wor den op deze manier flexibele vesti gingsmogelijkheden geboden zon der te vervallen in eindeloze procedures en worden de belangen en de uitstraling van de omgeving gewaarborgd, aldus de toelichting. I In het bestemmingsplan is ook een regeling opgenomen voor het ar-, cheologisch erfgoed. Er wordt re kening gehouden met archeologi sche vindplaatsen. Dat bleek al bij. de uitbreiding van de kerk van de Gereformeerde Gemeente waar restanten van bewoning zijn gevon den. EHBO-district. Luciën de Maat (41uit Hulst is Serafien Himschoot opgevolgd als voorzitter van het. EHBO-district Zeeland. Himschoot blijft bestuurslid en bondsraadslid. Ruilbeurs. In de Stenge te Hein- kenszand wordt zaterdag van tien tot half vier een trein model ruil-' beurs gehouden. Nadere informatie 0113-220493. Gebruikers van de Thoolse handels haven gebruiken nu de haven die Van Tilburg exploiteert nadat het lossen van zand in Tholen is verbei den. De belangenbehartiger van de exploitant vroeg om de visie van de gemeente voordat hij dit nieuwe re glement van kracht laat gaan. De commissie ruimte wil graag dat de gemeente als tussenpersoon op treedt van alle havens in de gemeen te. Verkrijgbaar bij: Electronica Antwerpsestraat 12-14-16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Philips Ambilight Hi-Fi. LCD DVD Plasma Automatisering Een heuse Hollandse middag was er georganiseerd in The Sixties om de cd van Duo Anita Ed te presente ren. Het café en terras puilden uit, want Nederlandstalig is weer in. „Jongelui zijn helemaal gek van Jan Smit", weet Ed Kouwenhoven (45). Het werd gezellig in Tholen, waar Leo Troost het programma enthou siast presenteerde. Even na zessen reikte de Bredase zangeres Jessica Malfait - die de opvolgster van Cor- ry Konings wordt genoemd - de cd en dvd uit. „Mensen verdrongen zich om foto's te maken. Foto's, fo to's, foto's. Geweldig", geniet Ed nog na. Maandagmiddag was hij met zijn vrouw Anita (43) in Sprun- del, waar opnamen werden gemaakt voor het programma Showflits van TV Oranje. Deze zender - op Tho len via digitale televisie te ontvan gen - zendt 24 uur non-stop clips uit van Nederlandse artiesten. Toen het Thoolse paar daar hun succesnum mer 'A la vie la mort' zag - uitge voerd door een Groningse band - ging het kriebelen. Het was voor hen de aanleiding om de zangcarriè re weer op te pakken. „Op onze leeftijd gaat dat nog." In mei van dit jaar was dat en bin nen een mum van tijd hadden Anita en Ed 25 optredens staan, vertellen ze. De twee zijn doorgewinterde ar tiesten, ze zijn al zo'n drie decennia actief in de muziekwereld. Ed - ge boren Rotterdammer, maar via cam ping De Muie met zijn ouders in Sint-Maartensdijk terecht gekomen - vormde op zijn vijftiende een bandje met de twee jaar jongere Gerrie Paulusse. Het eerste optreden was bij Piet Bevelander in café Zee- land's Welvaren te Scherpenisse, tij dens een dorpsfeest. Enkele jaren later liepen ze in Rozenoord in Ber gen op Zoom tegen het zangeresje Anita Verbaarendse aan; Anita en de Edgerboys was geboren. Ze speel den op bruiloften en partijen. In 1978 kwam hun eerste single uit - een 45-toeren plaat: A la vie la mort, met op de B-kant Little boy. „Da's een verhaal apart. Ik had een Engelse tekst geschreven, maar de producer adviseerde om een Neder landstalig nummer te maken. Tij dens de lunchpauze heb ik dat, in een kwartiertje tijd en met behulp van het woordenboek, omgezet", vertelt Ed. Het nummer sloeg aan en blijkt bij velen na al die jaren nog erg bekend. „In Duitsland is het het afgelopen jaar nog 3000 keer ver kocht. Via Buma/Stemra krijgen we daar nog een vergoeding van. Maar de versies die we op TV Oranje hebben gezien, en via internet, zijn niet aangemeld bij de Buma. Die zijn illegaal." De band had destijds een platencon tract bij Telstar, de maatschappij van Johnny Hoes. Zes singles zijn er gemaakt, en achttien jaar geleden de verzamel-cd 'Zonnige zomerklan- ken' met vijftien nummers. Mooie tijden hebben Ed en Anita beleefd. Na Anita en de Edgerboys hadden ze verschillende andere bands: Setpoint, Heat, Intermezzo en Big Deal. Soms wel drie optre dens op één avond, tot in België toe. Op feesten die door piratenzenders werden georganiseerd. „In De Kloof speelden we voor volle za len." Ze werkten met artiesten zoals Jan Boezeroen, Frank en Mirella, Corry Konings en Imca Marina. „Die begeleidden we met de band, je oefende je blauw op al die ver schillende nummers." Zeven optre dens op de boot die tussen Vlissin- gen en Sheerness voer, en optredens in het voorprogramma van The For tunes en van Normaal (op de Speel mansplaten), het zijn hoogtepunten. Twee keer waren Anita en Ed op te levisie te zien. „Sprekershoek, dat werd uitgezonden op zondagavond, vlak voor Studio Sport. De telefoon bleef daarna gaan. In het jaarover zicht werd dit herhaald." A la vie la mort had een échte hit kunnen wor den, realiseren Anita en Ed zich. „Johnny Hoes zag er wat in. Maar dan moest ik alle rechten afstaan en dat wilde ik, eigenwijs als ik was, niet. We waren 18 en 16 jaar, wisten nauwelijks hoe het werkte", legt Ed uit. Het liedje 'Waar is de poort' kwam ook bijna in een televisiepro gramma. „Er was een afspraak met Annie de Reuver om kleren te gaan kopen \voor de opnamen, maar zij kwam niet opdagen. Later bleken de Alpenzusjes voor te zijn gegaan." Anita heeft in het verleden stemoe feningen gedaan, om te leren haar stem te sparen. Ze had toen last van astma-aanvallen. De lessen volgde ze bij zangpedagoge Mieke Wer- gers, die ook Frans Bauer zangles geeft en bekend is van het tv-pro- gramma 1000 sterren stralen. „Als kind zong ik thuis alles mee met de radio. Mijn favoriet was John Den ver, wiens muziek een oom van me altijd draaide. Ik heb altijd gezegd: ik word zangeres. En het is uitgeko men", aldus Anita. Met het verdwijnen van de piraten zenders werd de belangstelling voor Nederlandstalige muziek ook min der. Daar kwam bij dat het Thoolse paar inmiddels een eigen drukkerij in Scherpenisse had. Zodoende bloeide de muzikale carrière dood. Ed: „Maar we zijn wel altijd blijven spelen. Tot het met de enkel van Anita - waar ze al een aantal jaren problemen mee had - niet meer ging. We besloten een jaar met de band te stoppen." Meianie Alders met haar racefiets, geflankeerd doorArie en Ria Duine van het Q8-tankstation in Scherpenisse. (Advertentie LM.) Inmiddels is de gitarist bij een ande re band gaan spelen. Voor Anita en Ed de aanleiding om het als duo te proberen. „We kunnen een avond vullend programma verzorgen. Maar ook een korter optreden met een geluidsband." Voor het zilveren jubileum van een radiopiraat vroeg het stel bij Hoes de oude geluidsbanden op en recent verrasten ze een oud-piraat op diens gouden bruiloft. „Op camping De Pluimpot zijn we al vier keer ge vraagd." Met hun jacht Editha voe ren Ed en Anita Kouwenhoven deze zomer naar verschillende plaatsen om op te treden. Na de havendag in Tholen volgden de Alvantho-mani- festatie in Sint-Annaland, de visse- rijdagen in Bruinisse, Roompot Ma rina in «Kamperland en het tobbedansen bij Gorishoek. Ed: „Bruiloften, daar zijn we specialist in. Bij de eerste dans weet ik al hoe de avond gaat lopen." Het duo heeft een eigen website en die trekt 150 bezoekers per week (www.anitaened.nl). Daardoor ont dekten ze ook, hoe populair ze in feite nog zijn. Vooral in het oosten en noorden van ons land leeft het Nederlandse lied weer op. Daar worden grote feesten georganiseerd en zitten tal van internetpiraten. Er is een hang naar nostalgie. Maar ook jongeren willen vrolijke muziek horen. „Ze willen feesten, sprin gen." Kostte het vroeger buitenge woon veel moeite om een nummer op de radio gedraaid te krijgen, te genwoordig gaat dat simpel, ervaart Ed. „Met al die lokale stations is er volop bereidheid. En we krijgen aanvragen uit Emmen en Deventer voor interviews." Aan het maken van de cd en de dvd heeft het Thoolse duo veel plezier beleefd. De nummers 'Mexico' en 'Ik wil met jou naar het zonnige zui den' - afkomstig van het album 'Zonnige zomerklanken' zijn omge zet om door een duo te worden uit gevoerd. De clip van 'Mexico' is opgenomen in een Mexicaanse tuin, onderdeel van de Sequoiahof bij Vlake. Zoon Maurice Kouwenho ven is erin te zien verkleed als Mexicaan, compleet met opgeplakte zwarte snor. De jongeman heeft er van genoten. Voor de clip van het andere nummer zijn de Oosterschel- de en de dijk bij de Schelphoek het decor. Alles is in eigen beheer ge beurd. Tijdens het interview is Ed bezig de cd's en dvd's in doosjes te stoppen. „Mexico is ingespeeld door Jack Verburgt, een bekende studiomuzikant die in Halsteren zit." Ze zijn trots op het resultaat. „Maar in feite zijn het promotiemiddelen. Want de platenbusiness is kapot, ie dereen downloadt nummers van in ternet", zegt Ed. Hij en Anita heb ben er weer volop zin in: „Een artiest wil optreden. Maar het blijft een hobby voor ons. Hoewel het leuk zou zijn om een hit te hebben. We zien wel waar het schip strandt." Volgens Ed denken jonge artiesten tegenwoordig al snel dat ze het ge maakt hebben en zien ze niet in hoe belangrijk een medium als televisie is. Zelf verwacht hij veel van de uit zendingen, aanstaande week, op TV Oranje. „Daar kunnen kijkers ook op ons stemmen via de verzoek- hoek. Hoe meer stemmen, hoe va ker je wordt vertoond." Inmiddels is het Thoolse duo druk aan het schrijven. Volgend jaar zijn ze 25 jaar getrouwd en dan willen ze een album uitbrengen. „Dat zul len overwegend nieuwe nummers zijn." Het zullen vrolijke liedjes worden, want van zoetsappige mu ziek houdt het Thoolse duo niet. Anita: „Je zoekt een onderwerp waarvan je denkt dat het aanslaat. Ik wil eens iets anders dan liefde of de dood. Het moet over alledaagse, herkenbare dingen gaan." In november treden Anita en Ed twee keer op in Bergen op Zoom. De eerste keer is dat voor het goede doel, een gala in de Stoelemat op 5 november ten behoeve van mensen die aan een spierziekte lijden. Daar zal ook Marianne Weber present zijn. Later die maand is er een smartlappenfestival in de stad en dan zingt het Thoolse duo in café De Kroon. 'wandeletappe' van maken. Je rekent met een gemiddelde." Met haar winnende kaart zat Meianie 1 minuut en 53 secon den naast de juiste tijd en dat bleek tot haar verrassing vol doende voor een hoofdprijs: een Ridley racefiets. Aangezien de Thoolse van plan was om dit jaar een nieuwe tweewieler aan te schaffen, komt de prijs prima van pas. Arie Duine is content met de ac tie. Het aantal deelnemers kent hij niet, omdat de formulieren in een bus gestopt moesten worden die door een medewerker van Q8 is opgehaald. „Maar de actie was alleen bij stations met een shop, omdat daar de mogelijk heid bestond om de formulieren in te leveren." Het benzinesta tion in Scherpenisse draait in middels bijna twee jaar tot te vredenheid van het echtpaar Duine. Er zijn geregeld acties, op dit moment kan er via 'crazy sales jokers' gespaard worden voor verschillende keukenappa raten. De markt voor zakelijke financie ringen verandert momenteel in snel tempo. Waar iedereen al lang gewend is aan de grote landelijke onafhankelijke hypotheekverstrek kers voor particuliere hypotheken, beginnen nu ook steeds vaker on dernemers het nut in te zien van een onafhankelijk advies. Zo vra gen ondernemers aan Van Water schoot om de financieringsaan- vraag voor te leggen bij eens een andere bank of geldverstrekker dan de huisbankier. Met Linden- gracht is Van Waterschoot op deze snel groeiende markt ingespron gen. Hij heeft inmiddels arrange menten met geldverstrekkers, leasemaatschappijen en andere partijen. Niet alleen het vergelij ken van de prijs, maar ook op an dere aspecten zoals verstrekkings normen en voorwaarden kunnen er tussen de geldverstrekkers grote verschillen bestaan. „Het is dan ook niet vanzelfsprekend dat u bij uw huidige bankier (nog) altijd de beste tarieven en voorwaarden krijgt." Anita en Ed Kouwenhoven blijven doorgaan met muziek zolang ze er plezier in houden. won de tweewieler bij een actie van Q8. Ze kreeg hem uitgereikt door Arie en Ria Duine van het tankstation in haar woonplaats. In de periode van 1 mei tot 2 juli kregen klanten van de Q8-sta- tions met een shop, als ze kwa men tanken, een deelnamefor mulier. Daar stonden twee vragen op. Bij de eerste ging het er om, de naam van een wielren ner bij een foto van diens benen te zoeken. Q8 is sponsor van de Davitamon-Lotto wielerploeg. De tweede vraag had betrekking op de Tour de France. Geraden moest worden in welke tijd (uren, minuten en seconden) de eerste renner van genoemde wie lerploeg zou finishen in de etap pe op 16 juli, van Montélimar naar Gap over 181 kilometer. Meianie vulde verschillende kaarten in, met steeds een ande re tijd erop, vertelt ze. De moei lijkheid was, dat in genoemde etappe ook bergachtig terrein zat. „Bovendien weet je tevoren niet hoe de renners zullen rij den. Of ze er misschien een ring haalbaar is. Indien dit het ge val is, wordt het aanvraagtraject geheel geautomatiseerd en gedigi taliseerd opgestart. Dit gebeurt met behulp van specifiek voor Lin dengracht ontwikkelde software. Daarnaast kunnen in overleg met het bedrijf of zijn accountant di verse specialisten worden inge schakeld. Lindengracht werkt hier voor onder meer samen met fiscalisten, juridische adviseurs en financieringsspecialisten. „Het feit dat uw financieringsaanvraag ge lijktijdig bij meerdere geldver strekkers ingediend kan worden, komt de haalbaarheid van uw fi nancieringsaanvraag en de scherp te van het aangeboden tarief na tuurlijk ten goede", zegt Van Waterschoot. Door de verregaande automatise ring van het aanvraagtraject kun nen aanvragers op korte termijn uitsluitsel verwachten over de haalbaarheid van de financiering. Lindengracht is samen met Mark Van Waterschoot Advies gevestigd in een kantoorpand op industrieter rein Renierpolder I. „We zijn daar goed bereikbaar en beschikken er over een ruime eigen parkeergele genheid." Lindengracht is tijdens kantooru ren bereikbaar op telefoonnummer 0167-541194. Buiten kantooruren kunt u Mark van Waterschoot per soonlijk bereiken op 06-53418290. Ook kunt u contact opnemen via e- mail: info@lindengracht.com (Advertentie I.M.) De doelgroep van Lindengracht bestaat uit ondernemers en direc teuren-grootaandeelhouders (DGA's) die hun bestaande of nieuwe financieringsbehoefte on afhankelijk willen toetsen. Daar- Eerlijkheid, betrouwbaarheid en kwaliteit staan hoog in ons vaandel, zegt Mark van Waterschoot. De Ridley racefiets die Meianie Al ders uit Scherpenisse zaterdag morgen cadeau kreeg, komt prima van pas. Alders is amateurwiel- renster en fietst mee bij toerclub De Bidon. Twee, drie keer per week traint ze, nu het wedstrijd seizoen achter de rug is. Meianie Advertentie I.M. De uit Hulst afkomstige en inmid dels in Steenbergen woonachtige Mark van Waterschoot begon na een bankcarrière begin 2005 met het assurantiekantoor Mark Van Waterschoot Advies. Met Linden gracht wordt nu ook de markt voor zakelijke financieringen betreden. „Eerlijkheid, betrouwbaarheid en kwaliteit staan hoog in ons vaan del", zegt Van Waterschoot. Dit is mede de reden dat hij nog regel matig wordt ingehuurd door de Rabobank om bepaalde advies teams tijdelijk met zijn kennis en ervaring te ondersteunen en te coachen. naast weten inmiddels ook accoun tants- en administratiekantoren de weg naar Lindengracht te vinden. Lindengracht stelt hen in staat om de haalbaarheid en prijs van een fi nanciering voor hun klanten via één loket bij meerdere geldver strekker aan te bieden. Het werkgebied van Lindengracht beslaat momenteel West-Brabant en Tholen. Na een eerste gesprek met de on dernemer, diens accountant of bei den, wordt gekeken of de financie-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 9