Van der Zwan roept op drinkputten in natuurgebieden te herstellen Connexxion stalt bussen in smalstad I Vijf generaties Nieuw reisdocument nodig? Twee mannen gewond na steekpartij smalstad Altijd meer dan 400 OCCASIONS Drie gewonden bij ongeval Tholenseweg 25 mille subsidie lift de Smisse VLAMINGS LIE Donderdag 7 september 2006 62e jaargang no. 43 www.autoteam.nl /W/DDEl#^ Steenbergen 0167 566 391 Grote opkomst Kettinghoeve op bijeenkomst project buitenlui actief De kans is groot dat er op Tholen en Sint-Philipsland steeds meer streekeigen erven komen en in stand worden gehouden. De belangstelling voor het project buitenlui actief van de stichting landschapsbeheer Zeeland (SLZ) is namelijk groot. Dinsdagavond bezochten bijna dertig eigenaren van boerderijen en andere bijzondere erven de eerste bijeenkomst op de Kettinghoeve in Tholen. A. van der Zwan riep op drinkputten in natuurgebieden te her stellen. gemeente Tholen Gemeente moet pasfoto's strenger beoordelen AtXfijNteu»vs, de nforrnatterubriek van het prov nciaal bestuur, vindt u op Provincie Zeeland Op gehuurd terrein van firma Weggemans Vervoersbedrijf Connexxion wil op het industrieterrein in Sint-Maartensdijk bussen stallen, wassen en van brandstof voorzien. Het vervoersbedrijf heeft voor zes jaar de concessie voor Tholen ten koste van de BBA in de wacht gesleept. Op 10 december gaat de nieuwe dienstregeling in. Van de stalling gaan 18 chauffeurs ge bruik maken. Verdachte meldt zich bij politie De politie heeft zondagochtend rond vier uur in Sint- Maartensdijk de 39-jarige man zonder vaste woon- en verblijfplaats aangehouden die enkele uren daarvoor twee mannen met messteken had verwond. Zij werden met ambulances naar het ziekenhuis vervoerd. Deze week Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een 16-jarige jongen uit Sint-Maar tensdijk heeft dinsdagochtend een ongeluk veroorzaakt op het fietspad aan de Tholenseweg in Halsteren. Het ongeval gebeurde toen zijn voorligger, een 54-jarige Tholenaar op zijn scooter, een aantal fietsers in wilde halen. De jonge scootterrijder zag deze inhaalmanoeuvre over het hoofd en botste frontaal tegen de Tholenaar. De 54-jarige man kwam ten val, waarna zijn scooter op de weghelft van het tegemoetkomend verkeer kwam. Een 50-jarige fietser uit Hoogerheide werd door de scooter geschept en raakte ernstig gewond. Hij werd met een gescheur de nekwervel, een hoofdwond en kneuzingen per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Ook de 54-ja- rige Tholenaar belandde met won den aan zijn handen en knieën in het ziekenhuis. De 16-jarige Smurdie- kenaar hield gekneusde nieren aan het ongeluk over. De politie heeft proces-verbaal tegen hem opge maakt. Huisarts A. v.d. Berge krijgt voor het aanbrengen van een lift in zijn ge zondheidscentrum de Smisse in Sint-Annaland 25.000 euro subsidie. De provincie Zeeland levert een bij drage van 20 mille, de gemeente Tholen verstrekt een bijdrage van 5000 euro. Hoewel het om een be drijf gaat, zeggen b. en w. eenmalig toch subsidie te willen geven omdat de lift bijdraagt aan het in stand hou den van voorzieningen in een klein dorp. „De bijdrage wordt niet ver strekt aan de huisarts als onderne mer", aldus b. en w., die ook wijzen op de grote provinciale subsidie. De lift is nodig voor het consultatiebu reau van Allévo, dat van het wijkge- bouw in de Tuinstraat is verhuisd naar de bovenverdieping van de Smisse, waar naast drie huisartsen en een fysiotherapeut ook de verlos kundigen en andere hulpverleners spreekuur houden. Smeermiddelen vetter Persoor.! ;ke bescberrr :r»g Equipment Rinus Potappel legt aan de hand van een foto uit 1956 van de Kettinghoeve uit hoe de situatie toen was op en rond de boerderij. De bedoeling is dat er jaarlijks twee of drie bijeenkomsten wor den gehouden op een van de boer derijen waar één onderwerp cen traal zal staan. Het kan gaan over het houden van dieren op het erf, over het snoeien van hoogstam- fruitbomen of over het herstel van kleine cultuurhistorische elemen ten. Van dampaal tot hondenhok, van hek tot makelaar. Volgens Rudie Geus van de SLZ kan daarmee de kennis en het en- thousiasme onder de deelnemers worden vergroot. Door steeds een ander erf te bezoeken worden deel nemers op ideeën gebracht. En kunnen op die manier eigenaren gestimuleerd worden om streekei gen erven te herstellen en te be houden. Er wordt bewust gespro ken over erfeigenaren want niet iedereen is boer. Dat bleek ook on der de deelnemers op de Ketting hoeve. Ook burgers bewonen boer derijen, beschikken over een flinke tuin of groot erf rond het hilis bui ten de bebouwde kom waardoor ze ook mee kunnen doen aan het pro ject van de SLZ. Geus had tachtig personen aangeschreven en had vijftien deelnemers verwacht. Hij telde er 28 en was daar heel blij mee. De avond was bedoeld om uitleg te geven over het project en te peilen welke onderwerpen de deelnemers zouden willen behan delen. Geus verwachtte niet dat dit op het eind van de avond al bekend zou zijn. Belangstellenden kunnen contact opnemen om onderwerpen aan te dragen. Een van de zaken waar de SLZ bij helpt, is het graven en onderhou den van drinkputten. Geus is daar vanaf 1992 al bij betrokken in de regio Noord- en Midden-Zeeland. Volgens A. van der Zwan uit Poortvliet zijn de drinkputten in het natuurgebied van de Scherpe- nissepolder echter verdwenen. Hij wilde weten of de stichting haar invloed kan aanwenden om het be leid van Staatsbosbeheer die het nieuwe natuurgebied van ruim 170 ha. beheert, om te buigen. Volgens Van der Zwan waren er in het gebied een aantal drinkputten die bij de aanleg dichtgegooid zijn, terwijl er wel vee in het ge bied loopt. „Nu staan er van die rare voorzieningen voor het vee. Sinds 26 augustus 2006 zijn het Nederlandse paspoort en de identiteitskaart voorzien van een chip waarin een gezichtsop name is opgeslagen. Hiervoor wordt uw pasfoto ingescand. Deze foto moet aan bepaalde eisen voldoen die strenger zijn dan voorheen. De pasfoto wordt door medewerkers van de gemeente beoordeeld door middel van een fotomatrix. Als uw pasfoto's niet aan de gestelde eisen voldoen, krijgt u van ons een beoordelingsformulier mee. Met dit formulier kunt u aan de fotograaf duidelijk maken waarom de foto's niet goed zijn. Wij adviseren de foto's laten maken door een vakfotograaf Deze is op de hoogte van de nieuwe eisen. Dit voorkomt te leurstellingen aan de balie van het gemeentehuis. Wachttijden voor het aanvragen van een reisdocument kunnen oplopen doordat de beoordeling van de pasfoto meer tijd kost. Meer informatie vindt u op www.paspoortinformatie.nl. De nieuwe eisen zijn: De pasfoto moet in kleur worden afgedrukt. De pasfoto mag geen kopie zijn. De pasfoto moet afgedrukt zijn op hoogwaardig glad fotopapier. De achtergrond moet egaal en lichtgrijs zijn. Het hoofd moet recht naar voren, de schouders recht en het hoofd niet gekanteld. De betrokkene moet een neutrale blik hebben (niet lachend, mond dicht). De ogen moeten volledig zichtbaar zijn (denk hierbij aan brildragenden). Er mag geen schaduw of reflectie in het gezicht en op de achtergrond zijn. Er mag geen reflectie in brillenglazen zijn en de glazen moeten doorschijnend zijn. Het hoofd moet onbedekt zijn (met uitzondering van geloofsovertuiging of medische reden). Het gezicht moet volledig zichtbaar zijn. De ooraanzet moet kunnen worden bepaald. Het hoofd moet in het midden gecentreerd zijn. Advertentie I.M. Geen internet? Bel voor een afdruk van Abd#euws naar hef mformatJeeentnim tr n fjWt f j lit r» mrk<iit4nti«AnA voor ymciEie iuweociii»gen zie ook elders in dit blad Nieuwe Burg 42, postbus 60014330 LA Middelburg Wat zou er niet meer voor de hand hebben gelegen om de drinkputten te handhaven?" Volgens Geus heeft de SLZ geen invloed op het beleid van Staatsbosbeheer. Voor zitter Henk Vinkeles Melchers van de natuurvereniging Tholen kan het beleid van Staatsbosbeheer er op gericht zijn het terrein te 'ver- zilten' waardoor de drinkputten niet nodig waren. Van der Zwan zei dat de aanleg en inrichting door Arcadis is gedaan. En dat dit bedrijf in heel ons land dergelijke natuurgebieden aanlegt. „In heel Nederland zien ze er het zelfde uit." Volgens Geus wordt er niet of on voldoende naar de bodemkaart van dergelijke terreinen gekeken. Van der Zwan beaamde dat. Geus stelde dat er weinig rekening wordt gehouden met cultuurhisto rische elementen in de nieuw aan gelegde terreinen. Het gaat vol gens hem dan onder meer om paden die er van oudsher liggen. „Men richt zich vooral op weide vogels." Vinkeles Melchers onderstreepte dat het er om gaat wat het einddoel is van de inrichting. De natuurver eniging heeft ook geen invloed op Staatsbosbeheer, maar overlegt wel over de toegankelijkheid van het ge bied. Volgens Van der Zwan v orJt het tijd dat er wat aan gebeurt. .Als we ze ooit terug willen, moet het snel gebeuren want de mensen die nog weten waar ze liggen, hebben niet lang meer te leven." ZIE VERDER PAGINA 11 Connexxion huurt grond van de firma Weggemans aan de Schakel- weg. Voor het stallen, wassen en tanken van de achttien lot twintig bussen, plus een kantoorruimte voor de chauffeurs is ongeveer 3500 vierkante meter grond nodig. De bestaande stalling van de BBA aan de Nijverheidsweg is niet bruikbaar voor Connexxion. Volgens A. Broer van Connexxion is de stalling niet bruikbaar omdat er maar zes bussen in kunnen staan. Het terrein is volgens hem ook niet bruikbaar om er een was- installatie te plaatsen. Bovendien is het niet zeker of Connexxion over zes jaar nog het vervoer op Tholen mag verzorgen. Dan kun nen alle vervoersmaatschappijen namelijk weer opnieuw inschrij ven. Omdat voorzetting van het contract niet zeker is, koopt Con nexxion geen grond, maar huurt de maatschappij het. Het terrein ligt aan een weg die vanaf de Schakel- weg loopt naar het terrein van Weggemans, het bedrijf in metaal bewerking en profielbeplating. De stalling gaat dienen als vertrek- en aankomstplaats voor de bussen die Connexxion in de regio gaat inzet ten. Er kunnen volgens Broer in to taal twintig bussen worden gestald. Het wordt een open stalling. Niet overdekt zoals het huidige onder komen voor de bussen van de BBA. Daarnaast komen er 11 parkeer vakken voor de auto's van de chauffeurs. Er komt ook een kan toor van vier eenheden. Verder een wasstraat, een dieselpomp, opslag voor olie en antivries, een diesel tank in een lekbak, een wasinstal- latie en een tankplaats. Het terrein is 70 bij 50 meter groot. In heel Zuidwest-Nederland is Connexxion bezig om op 12 plaat sen dergelijke voorzieningen te treffen voordat de nieuwe dienstre geling van kracht gaat. Per regio verschilt het aantal bussen. Gaat het in Sint-Maartensdijk om een terrein voor ongeveer twintig bus sen. in Tilburg wordt een terrein voor 80 tot 100 bussen ingericht. Overal wordt gezocht naar be staande bedrijfsterreinen om grond te huren voor het stallen en wassen van bussen, en voorzieningen voor de chauffeurs. ZIE VERDER PAGINA 5 De slachtoffers, de 34-jarige T.G. en de 35-jarige J. v. H. uit Sint- Maartensdijk. werden met een mes in het bovenlichaam gestoken. Het incident vond volgens de politie plaats buiten het café op de Markt. De twee slachtoffers hadden het in café Smerdiek aan de stok gekre gen met de 39-jarige bezoeker. Er was een partijtje aan de gang ter gelegenheid van een 30-jarige bruiloft. Hij werd door drie of vier man het café uitgewerkt en gesom meerd om weg te blijven. Buiten liepen ze de man een stukje ach terna. Bij het incident werd G. in de arm en in de zij gestoken. Het andere slachtoffer werd in de nek gesto ken waarbij een zenuw zou zijn geraakt. Dat gebeurde verderop op de Markt, even voorbij de brand gang. Van H. kwam al bloedend te ruglopen naar het terras van het café met zijn hand tegen de wond om het bloed te stelpen dat al over zijn T-shirt liep. Hij werd opge vangen en op een stoel gezet en kreeg een theedoek om de hals. In middels was de alarmcentrale 112 gebeld. De ambulance bracht hem naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom waar hij moest worden geopereerd. Volgens de politie ver keert hij niet in levensgevaar. De andere man werd in de tweede am bulance naar het Franciscuszieken- huis in Roosendaal vervoerd. Hij kon na behandeling weer naar huis. Rond de plek waar de steekpartij plaatsvond, verzamelden zich 's nachts vrienden en bekenden van de slachtoffers en andere nieuws gierigen. In verband met de steekpartij is rond vier uur de 39-jarige man aangehouden nadat hij zich bij de politie had gemeld. Hij is in verze kering gesteld. Over de aanleiding van de steek partij doet de politie nog geen me dedelingen omdat het onderzoek nog niet is afgerond. Slager Frans Graauwmans na kwart eeuw gewoon door met zijn winkel in Oud-Vossemeer Jubilerende Juliana van Stolhergschool houdt spelletjesochtend voor leerlingen Michiel van der Velde als lid jeugdraad actief in antipestproject EN VERDER... Alzheimerdag van Thoolse werkgroep begin activiteiten rondom dementie Schrappen subsidie groene stroom vertraagt slechts bouw windmolens Superklasse trekkertrek Tholen worstelt met modderige banen BOUW NIET OP HEN, WIE LIEFDE NIET TOT DADEN BRENGT Dit nummer bestaat uit 22 pagina's ACM LAPTOP 3628AXWMI; Intel Cenlrino 735.512 MB werkoeheuflen. 60 06 harde scWg. 15,4' breedbetidmonitor en 54 M8 videokaart. «iet»' WWW.0CC.III Advertentie I.M. De kleine Elize Copier op schoot bij haar betovergrootmoeder, mevrouw Bep Schot. Zie verder pagina 3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1