'Door verhuur kade aan de Kogge schendt gemeente onze afspraak' Steekproef gemeente bij werkzaamheden 'Het was buutenheweun!' Braderie in Stavenisse Groen licht provincie kerkbouw Sint-Annaland 400 OCCASIONS Donderdag 13 juli 2006 62e jaargang no. 35 Altijd meer dan www.autoteam.nl Deel Rabobank in tijdelijk kantoor Delta waarschuwt voor beller VLAMINGS LIE Steenbergen 0167 566 391 Belangengroep vaste ligplaatsen wil hele handelshaven exploiteren De belangengroep handelshaven Tholen vindt dat de ge meente de afspraak heeft geschonden die is gemaakt over de exploitatie van de handelshaven. De belangen groep liet de gemeente eind april weten de haven te wil len exploiteren, maar deze verhuurde begin mei de kade aan watersportvereniging De Kogge. Volgens wethouder F.J. Goossen worden alle partijen in 2008 betrokken bij de definitieve invulling van de haven. Provincie Zeeland 'ÓtëbL Twee bezwaren door g.s. afgewezen De plannen voor de bouw van een nieuwe kerk van de Hersteld Hervormde Gemeente Sint-Annaland kunnen verder. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag een verklaring van geen bezwaar verleend. De twee be zwaren zijn ongegrond verklaard. Geen onregelmatigheden in Stavenisse Als mensen in witte beschermingspakken ergens aan het werk zijn, kan dat onrust veroorzaken. Maar die onrust is niet altijd te voorkomen. Bij het verwijderen van asbest- platen op schuurtjes aan de Boswei in Stavenisse zijn geen onjuistheden geconstateerd. Linten Deze week drachtbode, de Thoolse Courant ostbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556. Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De afdeling bedrijven van Rabobank Tholen verhuist naar een tijdelijk on derkomen. De bank kampt met ruim tegebrek in het kantoor te Sint-Maar tensdijk. Bij de gemeente is een aanvraag ingediend voor de bouw van tijdelijke huisvesting op de hoek van de Sportlaan en de Nijverheids- weg, op het terrein van de voormali ge zilveruienfabriek. „Door onze 25 medewerkers van de afdeling bedrij ven daar onder te brengen, komt er in het hoofdkantoor aan de Markt ruimte om de directie, ondersteunen de diensten en dergelijke op een goe de manier te huisvesten", zegt direc teur Cees van der Velden. Met medewerking van de gemeente hoopt de bank de tijdelijke ruimte nog vóór de kerst in gebruik te kun nen nemen. De bouw ervan gebeurt door een gespecialiseerd bedrijf dat dit vaker doet voor de Rabobank. Maar bij de inrichting wil de bank lokale ondernemers betrekken. Kleding, riemen, tassen, hobbyartike len, kaarten, vis, sieraden, auto's en diverse eet- en drinkkraampjes. Het is zaterdag allemaal te vinden tijdens de braderie in Stavenisse. De voetbal vereniging SC Stavenisse organiseert het evenement en is aanwezig met het rad van avontuur, een schiettent, sjoelen, enveloppen trekken en een rommelmarkt. Daarnaast wordt een fiets verloot. Voor deze verloting heb ben inwoners al een brief met lot nummer ontvangen, waarmee zij kans maken op de prijs. De braderie begint om tien uur 's ochtends en wordt om half negen afgesloten met een feestavond in de Stove onder lei ding van drive-in show Voyage. Delta waarschuwt zijn klanten voor een onbekende man die men sen de laatste dagen onbeschoft be nadert over Delta PlusPunten. Het nutsbedrijf belt momenteel nie mand over de spaarpuntenactie en benadrukt dat zij nooit via de tele foon vraagt naar een bank- of giro rekeningnummer. Smeermiddelen vetten Persoonlijke bescherming Equipment De haven van Tholen krijgt over twee jaar een definitieve bestemming. Namens de belangengroep zegt Frits Hendriks (van de Boreas) dat de ge meente is gevraagd geen besluit te ne men over het verhuren van een deel van de kade zonder overleg met de vaste ligplaatshouders. Dat dit nu toch gebeurd is, betreurt Hendriks. „We hebben er op 25 april een brief over geschreven. Eind vorig jaar is het alle maal in een stroomversnelling geko men toen de zandoverslag in de haven moest worden beëindigd, waardoor de gemeente met een exploitatietekort werd geconfronteerd. We hebben aan gegeven dat wij wilden onderzoeken of we de handelshaven konden ex ploiteren en hebben om cijfers ge vraagd over de exploitatie. Die zijn besproken binnen onze groep op 20 april. Onze conclusie was dat we het zelf kunnen doen. Dat we de hele AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op www.zeeland.nl/abdiinieuws Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Voor officiële mededelingen zie elders in dit blad Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg 1 «M, Mui* Photo» fxtm «of 12 T- ThoJoum*y ««tboySbm 1 B.uk-yhi 137 039 IP0DNAN0 I GB geheugen voor 240 nummers, kleuren LCD display voor futoweergave, click wheel, tot 12 uur batterijduur en slechts 42 gram. evti* PRICES 6RVICE www.bcc.nl Advertentie I.M. -B handelshaven kunnen exploiteren en dat we dan afspraken zouden maken met passanten." De groep zou een passende rechts vorm kiezen als er overeenstemming zou worden bereikt met de gemeente. „Het was bekend dat de gemeente en het bestuur van De Kogge in gesprek waren over het verpachten van een deel van de kade. We hebben in de brief dringend verzocht om nog geen besluit daarover te nemen zonder na der overleg met ons. Maar begin mei verhuurde de gemeente de loopkade van ongeveer 80 meter aan de Kogge, terwijl we ook afgesproken hadden dat er geen maatregelen zouden wor den genomen." Hendriks vindt dat die afspraak is ge schonden. Bovendien is er geen reac tie op de brief gekomen. „We begrij pen heus wel dat De Kogge de haven wil exploiteren maar wij willen ook een voet tussen de deur houden. We hebben toen om een onderhoud ge vraagd. Goossen is toen met ons. Piet Oerlemans van de Elizabeth Marinus en mij, komen praten op de boot. Daaruit bleek dat de gemeente een contract van twee jaar heeft afgeslo ten met de Kogge. Maar dat er ook gekeken wordt naar alternatieve lig plaatsen voor de vaste ligplaatshou ders, bijvoorbeeld aan de overkant in de vluchthaven of het Zoommeer om dat de gemeenteraad heeft besloten dat de havens voor de recreatie en toe risme moeten worden gebruikt. Wij zijn er echter altijd van uit gegaan dat we hier kunnen blijven liggen, gelet op de oude afspraak. Maar daarover bestaat een verschil van interpretatie." Het antwoord op de brief is volgens de wethouder in de maak. Het college behandelt het verzoek een dezer we ken tijdens het collegeberaad. Volgens Hendriks heeft Goossen toegezegd dat er de eerste twee jaren niets ge beurt. Wel dat er gezocht wordt naar een invulling voor het hele havenge bied. Maar wij gaan nu wel met ar gusogen kijken naar de gemeente. Dat ze de kade verhuurd heeft aan de Kogge is op een ongelukkig moment gedaan." Goossen zegt dat het om een tijdelijk contract gaat. „Het gaat om 80 tot 90 meter. Het is een deel van de handels kade. Het neemt de druk op de lig plaatsen wat weg. Het zal wel een vorm van beperking opleveren, maar nu is er ook ruimte voor de recreatie boot Iris die er regelmatig afmeert." Volgens de wethouder zijn op het ge bied van de ruimtelijke ordening in Tholen een aantal zaken uitgesteld. „Ook het maken van definitieve plan nen voor de haven is naar 2008 ver schoven. Er is een afstudeerscriptie van een aantal studenten over de ha ven, maar die heeft absoluut geen sta tus. We hebben daar informeel kennis van genomen. We komen op de invul ling van de haven nog terug. Zodra we daar groen licht voor hebben, gaan we met alle partijen aan tafel. Dat zijn de particuliere eigenaren, de water sportvereniging en de belangengroep en de gemeente. Aan de overslag is een eind gekomen. Wat er overblijft, is alleen het afmeren van schepen. Maar daar doe je een ondernemer ook geen plezier mee. Je ziet ook dat sche pen steeds groter worden. Laten we wel wezen, het schip van Speksnijder is een lel van een schip." Hendriks vindt dat er ruimte moet blijven voor de vaste ligplaatshou ders. „Het is voor de levendigheid van belang. Er liggen vissersboten maar ook authentieke schepen. Wat is daar op tegen dat die er blijven liggen? Voor de recreatievaart is al veel ruim te. Bij Waterfront en bij Van Duiven- dijk zijn er steigers bijgekomen. De gemeente moet ook de vaste ligplaats houders koesteren. We hebben niks tegen de Kogge. Een aantal van ons is zelfs lid geworden." Volgens Goossen is het 'niet aan de orde dat de historische schepen' weg zouden moeten, maar hij zegt wel dat er naar 'pragmatische oplossingen' gezocht wordt als er een plan komt waarin de haven een definitieve be stemming krijgt. De leden van de belangengroep zijn J. Schot en P. Kooistra van de TH 1, J. Bogert van de TH 13, J. Zwagemaker van de TH 8, S. Kwist van de TH 9 (Cobina), J. Bout van UK 166, J. Speksnijder van de Ferona, M. van Dijke van de Cornelis M, A. Boogaart van de Morgenstond. Fa. Jansen van Annie 3 en Annie 4, T. Blom van de Dianne, D. Lamberts van Tippie van Tholen. P. Oerlemans van Elizabeth Marinus, H. Rogge van de Katten- meer, W. Salari van de Salto, J.M. Schot van de Snuffel, S. Verbrugge van de Nellie. W. Feenstra van 't Ver trouwen, P. van Hoeve van Kaat Mos sel, A.van Dijk van de vloot van de scouting. Het gemeentebestuur kan de proce dure nu vervolgen volgens artikel 19.1 van de wet op de ruimtelijke or dening. Het feit dat er al 25 kerken zijn, doet volgens de provincie niet ter zake. Gemeente en provincie be kijken alleen of een bouwplan past in het bestemmingsplan. De provincie wordt gesteund door het positief ad vies van de inspectie van het ministe rie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. De grond aan de F.M. Boogaardweg waarop de kerk bouw is gepland, heeft de bestem ming landbouw volgens het geldende bestemmingsplan Buitengebied. B. en w. willen vrijstelling verlenen en de provincie is het daarmee eens. Volgens de twee bezwaarden is: 1de noodzaak van een kerkgebouw niet aangetoond: 2. wordt het open polderlandschap en het leefmilieu voor omwonenden aangetast: 3. geen rekening gehouden met de natuurwetgeving zoals de Vogel- en Habitatrichtlijn; 4. het onttrekken van landbouwgrond ten behoeve van een niet-commercië- le of niet-economisch doel in strijd met het gemeentelijk beleidspro gramma; 5. de noodzaak tot het overschrijden van de maximale bouwhoogte niet aangetoond; 6. er sprake van aantasting van de on belemmerde windvang van de mo len. Gedeputeerde staten noemen de ge meentelijke weerlegging van deze bezwaren afdoende. „Die kan onver kort worden overgenomen", aldus de provincie. ZIE VERDER PAGINA 9 Zowel het bedrijf Search lab b.v. als de opzichter van Castria Wonen heb ben gecontroleerd, antwoorden burge meester en wethouders op vragen van de PvdA-raadsfractie. Het karwei in Stavenisse, in opdracht van Castria uitgevoerd door bouwbe drijf De Rooij uit Sprundel. had buurt bewoners verontrust. Vooral nadat ze kinderen in de buurt van het afge werkte, verpakte asbest hadden zien lopen. J. van Oeveren trok vervolgens bij de politiek aan de bel. PvdA'er M.A.H. den Haan kwam daarop met schriftelijke vragen. In de antwoorden geven b. en w. toe, niet altijd te controleren of de in een afgegeven sloopvergunning gestelde voorwaarden inderdaad nageleefd worden. Dat heeft te maken met het stellen van prioriteiten. Maar in de toekomst zal er steekproefsgewijs ge controleerd gaan worden, belooft het college. Het verwijderen van asbest dient door een gecertificeerd bedrijf te gebeuren en dat fs De Rooij. Of er volgens de wettelijke voorschriften wordt ge werkt, wordt tijdens de uitvoering door een overkoepelend orgaan ge controleerd. In het geval van de Bos wei was dat Search lab, die alles in or de bevond, wat Castria aan de gemeente heeft gerapporteerd. De op zichter van de woningcorporatie heeft evenmin onjuistheden geconstateerd. De PvdA vond dat de afstand tussen de opslagcontainer en de gesloopte schuurtjes te groot was (30 meter). B. en w. schrijven dat de verpakte asbest zo dichtbij mogelijk moet staan, maar dat geen afstanden worden voorge schreven. In het geval van de Boswei is ook rekening gehouden met het be perken van overlast voor omwonen den. De veronderstelling van de PvdA dat de route waarlangs de werklieden met de verpakte asbest lopen met lint moet worden afgezet, blijkt niet juist te zijn. Het geldt alleen voor de plek waar de asbest wordt verwijderd. Daarom was het, aldus b. en w„ mo gelijk dat er kinderen liepen tussen de sloopplek en de container. Behalve linten waren in Stavenisse ook waar schuwingsborden geplaatst. In hun antwoord leggen b. en w. uit, dat aan een sloopvergunning diverse voorwaarden worden verbonden. On der meer om de veiligheid van de in woners te beschermen. Op de nale ving van het arbeidsomstandigheden besluit ziet de arbeidsinspectie toe. terwijl handhaving van de voorschrif ten uit het asbestverwijderingsbesluit een zaak is van de inspectie milieuhy giëne en de politie. Gemeente en poli tie zijn belast met de handhaving van de van toepassing zijnde voorschriften uit de bouw verordening. Voor b. en w. was er geen aanleiding om ter plekke in de Boswei te controleren, schrijft het college. Castria gaf aan dat de werkzaamheden conform de voor schriften zijn uitgevoerd. ZIF. VERDER PAGINA 3 Coba Prieni-Uijl regelt al 25 jaar activiteiten voor Woord en Daad in Poortvliet r Sint-Atlantis was écht een heel mooi sprookje in Sint-Annaland Oud-Stavenissenaar Piet van Haaften denkt terug aan zijn jeugd tijdens Zevendorpentocht EN VERDER... Concordia Tholen laat oog vallen op gymzaal Zoekweg als oefenlokaal Boot strandt bij Krammersluis Geen rare taal of geduw bij sportclinic Athletes in Action DE MAN VAN EEN NETTE HUISVROUW HERKENT MEN AAN ZUN KLEREN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's „Ik ben beduusd van de complimenten", zegt voorzitter Sander Westdorp van het Kreateam Sint-Annaland. Hij kijkt met voldoening terug op de vele activiteiten op donderdag, vrijdag en zaterdag, waaronder de Alvantho-manifestatie en Sail Sint- Annaland. „Maar in het bijzonder Sint-Atlantis, want dat was toch ons parade paardje. Dit eilandspektakel is door iedereen goed ontvangen en daar zijn we enorm trots op, want deze voorstellingen waren van een bijzonder niveau. Door amateurs uitgevoerd, maar met een professionele uitstraling." De lasershow, waarmee zaterdagavond om half twaalf de finale van de festiviteiten werd in geluid. eindigde met de tekst: 't was buutenheweun! De enkele duizenden toeschouwers op het havenplateau en de dijk gaven er een royaal applaus voor. Naast de lokale elementen, in spelend op 125 jaar Accelerando, 75 jaar WHS en Sint-Atlantis, kwam de wereldgeschiede nis op een groot scherm voorbij. Een geschiedenislesje op de zaterdagavond met o.a. de grote uitvindingen, de Tweede Wereldoorlog en de eerste mens op de maan. Spectaculaire lichtef fecten, waarbij als het ware grote golven over het havenplateau rolden. Het bleek een uitste kende vervanging van vuurwerk, dat aan steeds strengere regels gebonden is. Na afloop wa ren de Havenweg, Spuistraat en het Havenplein vol met vertrekkende mensen. „Als Kreateam hebben we toen een moment zitten genieten van die terugtocht, ledereen had een goed gevoel." Sander Westdorp schat dat totaal 20.000 mensen de festiviteiten hebben bijgewoond, waar van 7000 op donderdag en vrijdag en 13.000 op zaterdag. „Alle draaiboeken werkten prima. Het parkeren aan de Javadijk. de Havendijk. Nieuwlandseweg. bij Vroonstede en in de Oude- landseweg is heel goed verlopen. Daarvoor waren ook een kleine 100 mensen bezig." Persoonlijk was de voorzitter van het Kreateam onder de indruk van de agribeurs. „Dat was echt een overweldigende presentatie. Alle activiteiten zijn trouwens geslaagd met twee van de vier voorstellingen van Sint-Atlantis die uitverkocht waren. De botenhal was met profes sionele krachten omgetoverd in een theater. Het was netjes en verzorgd. Bij de Alvantho Beat op vrijdagavond zat Havenzicht vol en de Nacht van de Natte Zakdoek was zaterdagavond helemaal uitverkocht." Er was zoveel te doen dat het niet meeviel om alles te bekijken. „Het programma was inder daad heel breed, voor elk wat wils. Aan de hand van de plattegrond met het programma kon iedereen vooraf een keuze maken. Ook het chaletparc Krabbenkreek. waar de recreatie cen traal stond, heeft goede belangstelling gehad. Zaterdagmiddag hadden ze maar 7 ijsjes meer over. De ondernemersbeurs was ook goed verzorgd. Dit was echt een bovenregionale mani festatie", aldus voorzitter Sander Westdorp van het Kreateam Sint-Annaland. Arie Neef. v.l.n.r., Jeanine Vroegop en Piet Mosselman zingen met vele anderen uit volle borst het slotlied ,Er gaat niets boven Sint-Annaland' tijdens de finale van Sint-Atlantis, dat tijdens vier voorstellingen 2500 bezoekers trok. Voor een uitgebreid verslag aan de Krabbenkreek, zie elders in deze krant.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1