Verkeersproblemen in Molenstraat Oud-Vossemeer nog niet opgelost WK Kna Janna's van Sint-Atlantis C 'Thoolse ondernemers vast in wurggreep' Ds. De Goei wint kort geding van Rehoboth ///faHEIjNEN 10 mille schade sluis Stavenisse Braderie Flupland Zwanger Donderdag 22 juni 2006 62e jaargang no. 32 Consumentenbond: Kwaliteit digitale kabel, KPN tv en digitenne valt Kink tegen! Goossen overweegt onteigening van stukje grond voor verbreden trottoir De Molenstraat in Oud-Vossemeer staat weer op de agenda van de Thoolse politiek. Maandagavond pleitte C.W. de Leeuw onder meer voor het doortrekken van het trottoir ter hoogte van Molenstraat 28 en voor het aanleg gen van parkeervakken langs de begraafplaats om de ver keersveiligheid in de straat te verbeteren. Provincie Zeeland Gemene deler PvdA, ABT en CU willen groei kassen beperken Hervormde Gemeente moet ruim 11 mille betalen Ds. J. de Goei heeft het kort geding gewonnen dat hij had aangespannen tegen de Hervormde Gemeente Rehoboth te Sint-Maartensdijk. Dat kerkgenootschap moet de voor malige predikant 11.777,13 euro betalen. Bovendien ver oordeelde de Middelburgse rechtbank Rehoboth tot be taling van de proceskosten van 1553,87 euro. Neveninkomsten Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556. Giro 12 44 07 Abonnement 15,75 per halfjaar, 29,00 per jaar, per post 51,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,29 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TEC H N O LOC I E Herelsestraat 121 Heerle tel.: 0165-304050 Een verbogen hekwerk, kabels die uit verkeerslichten zijn getrokken en drukschakelaars die worden omge zet zodat de sluisdeur niet meer werkt. Het waterschap Zeeuwse Ei landen heeft veel last van vandalis me bij de keersluis in Stavenisse. De afgelopen drie jaar is de schade op gelopen tot zo'n 10.000 euro. Tij dens goed weer duiken jongeren re gelmatig van de keersluis af, wat gevaarlijke situaties oplevert met de rondvarende boten en remmings- werken. In het havenkanaal in Sta venisse is de keersluis aangebracht om het achterland te beschermen te gen hoog zeewater. Wanneer de drukschakelaar wordt omgezet en er een storing optreedt, kan het water op het havenplateau erg hoog ko men staan met alle gevaren van dien. Een spijlenhekwerk dat het verboden terrein afbakent, wordt re gelmatig vernield. Het waterschap herstelt de schade iedere keer zo snel mogelijk om de kans op nog meer vernielingen te verkleinen. De waterschapmedewerkers grijpen re gelmatig in en doen zoveel mogelijk aangifte bij de politie. Ondanks en kele processen-verbaal blijft de keersluis zwemmers aantrekken. Het waterschap roept daarom men sen op om bij het waarnemen van vernielingen contact op te nemen met de politie via het algemene tele foonnummer 0900-8844. Zo'n zeventig standhouders zijn za terdag van tien uur 's ochtends tot negen uur 's avonds aanwezig op de jaarlijkse braderie in Sint-Philips- land. Op de Kerkring wordt van tien tot twaalf uur een kinderbraderie ge houden. 's Middags komt er een sneltekenaar en kunnen kinderen zich gratis laten schminken bij de brandweerkazerne. Langs de Oost- dijk worden ponyritjes gehouden. De braderie begint in de Voorstraat met een rommelmarkt en loopt via de Kerkring door naar de School straat. Daar houdt de brandweer een groot hulpverleningsmanifestatie om haar zestigjarig bestaan te vie ren. Er worden van half drie tot half zeven verschillende demonstraties gegeven. De toegang is gratis. Par keren is onder andere mogelijk op het havenplateau. zijn is vooruit zien! KRAAMZORC\Tt ENTADMINISTRATIE V0Jt Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Oud-wethouder C. W. de Leeuw (links) had succes met zijn pleidooi voor verbetering van de Molenstraat. Naast hem kapper L.M. Rijstenbil met zijn vrouw. nog niet zijn opgelost. Hij wees op het smalle stukje stoep voor Molen straat 28. „Voor moeders met kin derwagens, ouderen met rollators en mensen in een rolstoel of scoot- mobiel is het moeilijk zo niet on mogelijk. om veilig over het amper 60 centimeter brede trottoir te gaan." De Leeuw zei dat het college dat ook toegeeft door te stellen dat 'het wel beter zou zijn als er langs de he le straat een volwaardig trottoir zou liggen.' Volgens De Leeuw is het ook niet mogelijk om daar over te steken en dan langs de andere kant verder te gaan als er bij de kapper en de modewinkel auto's staan ge parkeerd. „Voor bedienend verkeer is het vaak ook heel lastig om veilig de straat door te komen." De Leeuw vroeg of het college wel alle middelen onderzocht heeft, na melijk of het doortrekken van de stoep mogelijk is. Door overleg of door het nemen van juridische stap pen. Hij vroeg zich ook af of het college er wel goed heeft rondgeke ken. De Leeuw stipte ook het stuk vanaf de Marinus Lindhoutstraat naar de Molendijk aan. Vanaf de dijk is het volgens hem zeer onoverzichtelijk. „Men rijdt in een fuik die vaak ge blokkeerd wordt door tegemoetko- Hij kreeg applaus van de 21 bewo ners van de Molenstraat op de pu blieke tribune, maar er was ook ap plaus voor de leden van de commissie en wethouder F.J. Goos sen die de zaak opnieuw willen be kijken. Het college beziet of het mo gelijk is een onteigeningsprocedure te starten tegen de bewoner van Mo lenstraat 28 die niet meer grond wil afstaan voor het verbreden van het trottoir. Maar eerst moet onderzocht wor den of er wel voldoende redenen voor zijn om dit zware middel aan te grijpen, zei Goossen die toelicht te dat er met betrokkene over de kwestie gesproken is. Namens 'di verse bewoners' zei De Leeuw dat de gemeente veel tijd, aandacht en geld heeft besteed aan het verkeers plan in en rond de Molenstraat, maar dat de problemen daarmee AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Nieuwe Burg 42, postbus 60014330 LA Middelburg Best getest Consumentengids februari 2006 MI0 NAVIGATIESYSTEEM MI0 268+; Navigeren In heel Europa van deur lot deur, ingebouwde MP3 speler en fotoviewer, 3D weergave, TMC voorbereid en autolader.JJ99r www.bcc.nl Advertentie I.M. mend verkeer." Uitwijken is moei lijk. het geduld van automobilisten wordt op de proef gesteld. De Leeuw zei dat hij geen oplossing aan kon reiken die iedere bewoner en automobilist zal bevallen. Hij stelde voor om de groenstrook bij de begraafplaats te benutten 'zonder dat dit de waardigheid van het kerk hof geweld aandoet'. Hij wees er op dat de provincie de doorgang in september gaat verbete ren en dat de gemeente daarbij kon aansluiten door er parkeerruimte aan te leggen langs de begraaf plaats. Daardoor kan de straat mo gelijk voor een deel aan de overzij de autovrij gemaakt worden. De Leeuw wees er ook op dat er mogelijk ook meer parkeerruimte gemaakt kan worden bij de hoek van de Burg. Versluijsstraat (nu een stukje openbaar groen). Hij onder kende dat het geld kost om de situ atie in de Molenstraat te verbeteren, maar noemde de veiligheid belang rijker dan de kosten die de maatre gelen met zich mee brengen. Hij wees er ook op dat de lijkstoet pro blemen ondervindt in de Molen straat. Dat was zaterdag voorgeval len toen er een vrachtwagen stond, zei De Leeuw. De inspreker had ook foto's meegebracht om de oplossin gen in beeld te brengen. Namens de VVD zei K.B.M. Saris te betreuren dat er bij de aanpak van de Molenstraat het stukje Molen straat 28 'over het hoofd' is gezien en dat er al zoveel geld aan is be steed. Hij zei de bezwaren van De Leeuw te onderkennen. Volgens F. Griesdoorn (ABT) moet het college gaan onderzoeken wat er mogelijk is. En gaan praten met omwonen den. M.A.H. den Haan (PvdA) stelde voor het op de agenda te plaatsen van de volgende commissievergade ring. J.M. Aarnoudse (SGP) was wat te rughoudender. Hij wees er op dat de problemen bekend zijn, ook bij het college. Hij wilde eerst een reactie van b. en w. J. Bijl (CDA) was het echter eens met Saris. En J.L. Hage (CU) voelde wel wat voor de sug gestie om de groenstrook (plant soen) op te offeren. Goossen zei dat b. en w. de situatie wel degelijk kennen. Hij zei wel de moeizame relatie tussen fietsers en auto's te onderkennen, maar de op merking over de lijkstoet was nieuw voor hem. „Dat acht ik wel zeer ern stig." De wethouder zegde toe te zullen onderzoeken of het groen- strookje kan worden benut. Volgens hem is 'alles geprobeerd' om het stukje grond voor nummer 28 te verwerven. „Maar dat is op geen en kele manier gelukt. Niet ten goede en niet ten kwade." De Leeuw zei blij te zijn met de re acties van de commissieleden en de wethouder. In de tweede ronde ver wonderde Hage zich erover dat er nu weer problemen zijn gerezen ter wijl er destijds toch met de omwo nenden is gesproken. „Is er dan voor een gemene deler gekozen?" 7,1 F, VERDER PAGINA 3 Een krappe meerderheid van de gemeenteraad is tegen het uitbreiden met vier hectare voor bedrijven met kassen die huiten het glastuin bouwgebied rond Sint-Annaland liggen. Dat bleek maandagavond in de commissie ruimte. PvdA, ABT en CU vinden een uitbreiding van twee hectare voldoende, terwijl het college van b. en w. de ondernemers juist de mogelijkheid wil geven om naar vier hectare te gaan. Volgens P.W.J. Hoek (SGP) bete- tengebied staan. kent het dat Thoolse ondernemers in de wurggreep worden gehouden door deze beslissing. "U wilt room ser zijn dan de paus," zei het staat kundig gereformeerde raadslid. Het punt kwam aan de orde omdat het college een vijfde herziening van het bestemmingsplan buitengebied Tholen voorbereidt. Daarin worden zaken rechtgezet die door de recht bank zijn vernietigd, wordt gere ageerd op het ontwerp omgevings plan Zeeland en worden tussentijdse wijzigingen aangebracht, via artikel 19-procedures. B. en w. willen afwijken van het ontwerp omgevingsplan door de glastuinbouwers meer ruimte te ge ven zodat hun bedrijf rendabel kan blijven. In het plan van de provincie wordt bovendien alleen uitbreiding toegestaan als er elders kassen wor den gesaneerd. Volgens E. van der Wal-Vermeulen (PvdA) ziet haar fractie de 'kleine puistjes' in het Thoolse landschap liever niet te veel groeien. De SGP vond dat er juist wel meer ruimte geboden moet worden aan de telers. Het was ook maar de vraag volgens Hoek of er gebruik van gemaakt zal worden. Hij zei dat de bedrijven nu ook niet 'plompverloren' in het bui- Wethouder K.A. Heijboer lichtte toe dat het om bedrijven gaat met als hoofdtak tuinbouw. Die kunnen nu uit breiden met twee hectare, maar b. en w. willen vier hectare toestaan. Om hoeveel solitaire bedrijven dat gaat. kon hij niet precies zeggen. Hij dacht drie, vier, hooguit vijf bedrij ven. Volgens Van der Wal heeft Heijboer ook al gepleit voor de uitbreiding van de glastuinbouw op Tholen als in Terneuzen (concentratiegebeid) de ruimte voor kassen vol is. Dat er kende Heijboer, maar hij voegde er aan toe dat de gemeenteraad het uit eindelijk beoordeelt. Hij wees er op dat het voor de werkgelegenheid van belang is. „Voor de PvdA is dat toch ook belangrijk." Van der Wal bestreed dat de glastuinbouw veel arbeidsplaatsen oplevert. „Twee volledige banen per ha. is niet veel. Tholen is te klein voor glastuin bouw, bij Sint-Annaland staat al ge noeg." Hoek wilde eerst wat meer feitelijke gegevens over het aantal bedrijven. Maar PvdA, ABT en CU wilden daar niet op wachten en bleken te gen de verruiming. SGP. VVD en CDA willen de telers wel die ruimte geven. (Klippel, RFT ontbrak). Predikanten kerkenraad liggen al ja- voorgelegd aan de commissie van ren overhoop. Na eerst elkaar diver se keren bij de tuchtrechtelijke in stellingen van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) te hebben ont moet, stonden ze nu bij de Middel burgse rechtbank tegenover elkaar. Het kort geding was aangespannen door de nu in Amersfoort woonach tige ds. De Goei, vertegenwoordigd door procureur mr. K.P.T.G. Flos en advocaat mr. J. Bosua. Rehoboth liet zich vertegenwoordigen door procu reur mr. J. Wouters. De Goei was van 26 mei 1971 tot 1 mei 2006 predikant van Rehoboth. Nadat er geschillen waren gerezen en diverse procedures zijn gevoerd, heeft het generaal college voor de ambtsontheffing op 5 januari 2006 bepaald, dat ds. De Goei per 1 mei is ontheven van zijn werkzaamhe den en dat hij wordt losgemaakt van Rehoboth. Nadat gesprekken tussen partijen over de financiële afwikke ling van het dienstverband op niets waren uitgelopen, heeft de predikant de geschilpunten over de periode 1 januari 2002 tot 17 februari 2004 beroep ex artikel 42 generale rege ling predikantstraktementen. Deze commissie heeft op 28 november 2005 uitspraak gedaan, waaruit bleek dat ds. De Goei recht heeft op 937,50 vermeerderd met rente over 2002 en 825 euro met rente over 2003. Dit betrof de representatiever goeding. Verder 4758 euro met rente over 2002 en 4832 euro met rente over 2003; in beide gevallen ging het hier om consulentschapsgelden. Ten aanzien van de communicatie kosten over de periode 1 januari tot 1 november 2003 en de vergoeding van vakliteratuur heeft De Goei het recht om die kosten alsnog te decla reren volgens de geldende regelin gen. Met betrekking tot neveninkomsten heeft het college uitgesproken, dat de predikant hiervan opgave moet doen over 2003, 2004 en 2005. ZIE VERDER PAGINA 11 Deze week Yousef Hashiem van Kieburch wint brugpieperkampioenschap Helmie Nelisse uit Sint-Maartensdijk begint eigen baggerbedrijf Jan Bijnagte voor derde keer koningsschutter Cloveniersgilde EN VERDER... Leden veiling Sint-Annaland kritisch over wegwerken van groot verlies ALLE MENSELIJKE KENNIS VINDT HAAR OORSPRONG IN DE ZINTUIGEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's De repetities voor het theaterstuk Sint-Atlantis, dat donderdag 6 en vrijdag 7 juli in Sint-An naland wordt uitgevoerd, vorderen stukje bij beetje. Voor de twee hoofdrolspeelsters, Anne- miek Vroegop en Caroline Geluk, was er maandagavond een bijzonder intermezzo. Een scène aan de Krabbenkreek kan niet in de hallen van BusmariTeam worden gespeeld, zodat dit op film moest worden opgenomen om tijdens de voorstelling te kunnen laten zien. Zo'n twee uur waren de twee Janna's aan de dijk bij de Krabbenkreek voor een scène van anderhalve mi nuut. Janna, de dochter van de burgemeester, gaat in een sombere bui naar de dijk bij de ha ven omdat ze van haar vader niet met een boerenzoon mag omgaan. Ze plukt wat bloemen aan de dijk om zich op te vrolijken en loopt het slik over naar een bootje. Onderweg verliest ze haar hoed, die later door de veldwachter gevonden wordt. Janna verdwijnt in het bootje naar Sint-Atlantis, volgens het verhaal een verdronken dorp, waar nu een zandplaat in de Krabbenkreek ligt, tegen Sint-Philipsland aan. „Je bent verschrikkelijk zielig", roept Peter Moerland wanneer de twee hoofdrolspeelsters lachen in plaats van somber kijken. De twee Janna's zijn prachtig gekleed door Miranda Pleune. De jurk is gemaakt van een hele soepele stof, barokachtig met kant. Een parelketting en een zomerhoed maken het compleet. De lichte kleding past goed bij het zachte meisje, dat de 18-jarige Janna volgens het theaterstuk is. De filmploeg Iaat de diverse onderdelen een paar keer doen, want alles moet perfect zijn. Anne miek, pas geslaagd voor haar vmbo-examen aan 't Rijks, ziet als een berg op tegen de boot tocht waarin ze naar Sint-Atlantis moet roeien. „Het is echt moeilijk, hartstikke zwaar", ver telt Caroline, nadat ze haar boottocht achter de rug heeft. Schipper Arie Neef assisteert dan wel, maar hij moet steeds wegduiken in de boot, want op de film mag hij niet zichtbaar zijn. Drie avonden per week wordt er zo'n twee uur gerepeteerd, zowel in de Sakofahal als in de Wellevaete. De musicalachtige voorstelling duurt twee keer een uur, onderbroken door een pauze. Behalve tekst, zit er ook veel zang in en muziek van Accelerando. De beide avondvoor stellingen zijn al uitverkocht, de vrijdagmiddag raakt ook snel vol. Alleen donderdagmiddag is er nog genoeg plaats. De toegangsprijs is dankzij sponsoring van Budelpack dan maar 8,50 tegenover anders 12,50 euro. Alleen jongeren tot en met 11 jaar betalen ook vrijdagmiddag 8,50 euro. Annemiek en Caroline spelen om en om Janna, maar als ze geen Janna zijn, dan spelen ze een roddeltante. De vier voorstellingen vormen donderdag 6 en vrijdag 7 juli het hart van de festiviteiten aan de Krabbenkreek, maar daarnaast is er ook een ondernemersbeurs en agrarische manifesta tie Alvantho. En zaterdag ligt het accent op Sail Sint-Annaland met als afsluiting 's avonds om half twaalf een lasershow aan de haven. Caroline Geluk (links) en Annemiek Vroegop stralen hier op de dijk aan de Krabbenkreek. Sint-Atlantis zijn ze heel somber, want ze hebben liefdesverdriet. maar als Janna in =6

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 1