'Als ik begin met schilderen weet ik nooit waar het op uit gaat komen' Gezellige verkoping 's morgens drukst Lintje judoleraar Cent Scherpenisse Tüinen open voor publiek Eerlijk gekozen voor de RFT? Koopman tegen plan ontpolderen Pleidooi actief beheer akkerranden Schoolmeestertje spelen Vierde keer truckersrit met gehandicapten Donderdag 8 juni 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Stemmen van lezers Expositie van Marlou Mercx-Heukeshoven in zorgcentrum Ten Anker De Chinese aquarellen van kunstenares Adriënne Kus- ters en haar cursisten hebben in zorgcentrum Ten Anker plaatsgemaakt voor schilderijen van Marlou Mercx- Heukeshoven uit Tholen. Met losse penseelstreken brengt zij kleurrijke, abstracte bloemen en personen op het doek tot leven. „Ik heb geleerd om vooral tijdig te stoppen met schilderen, dat is het allerbelangrijkste. An ders wordt een werk te priegelig, te netjes." Kunstroute Onschuldig wezentje Lid in de Orde van Oranje Nassau Oud-Sint-Annalander Cent Scherpenisse is zaterdag in Ede koninklijk onderscheiden. De 60-jarige Scherpenis se is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau van wege zijn verdiensten voor de Nederlandse judobond. Handicap.nl Bewoners trekken bezwaren in gemeentehuis Wedstrijd voor brandweerduikers in Tholen Onlangs in de E.B. heb ik met be langstelling de berichtgeving over de kwestie Klippel gevolgd. Gemeente raadslid dhr. Klippel is uit de SGP- fractie gezet. Hij heeft ook bedankt als ouderling van de Gereformeerde Gemeente te Schcrpenisse. Naar we lazen is er sprake van gezinsproble men. Hoe de ware toedracht is. is ons niet duidelijk. Wel geldt: waar rook is. is vuur. Bedanken als ouderling kan ook betekenen: om des fatsoens- wil bedanken. Dit mede gelet op de genoemde gezinsproblematiek. Als tot het ambt geroepen ouderling dient men zijn huis en gezin goed te rege ren. Anders kan men geen zorg dra gen voor een kerkelijke gemeente. Dan is stoppen een wijs besluit. Dan kun je ook niet verder gaan als gemeenteraadslid. En dan nog de eenmansfractie Reformatorische Fractie Tholen. Ik mag toch aanne men dat ook hier geldt, dat men van onbesproken gedrag moet zijn. Ik verwijs hier ook naar de voorkcursac- ties bij de raadsverkiezingen in 1994 en 1998. Klippel, ga zo niet verder, anders is de kans groot dat u over 4 jaar helemaal niet meer als gemeen teraadslid terugkeert. Klippel, trek u volledig terug als gemeenteraadslid. Het zal uiteindelijk het beste zijn in uw eigen belang en dat van uw gezin. Ook is het in het belang van de ge meente Tholen. Bij de laatste verkie zingen kreeg dhr. Klippel 388 voor keurstemmen. Op dat moment was hij nog gemeenteraadslid binnen de SGP-fractie. Het zal duidelijk zijn, dat niet alle 388 kiezers achter zijn handelwijze kunnen staan. Hebben zij kunnen kiezen voor de nieuwe partij RFT? Of noem je zoiets kie zersbedrog? Klippel, beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Chr. Koopman, Zwanelaan 1, Sint-Maartensdijk. Hoofdingeland C. Koopman uit Sint-Maartensdijk heeft in een com missievergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden de plannen voor ontpoldering van de hand gewezen. De provincie wil landbouwgronden in Zuid-Beveland en Zeeuws- Vlaanderen onder water zetten als gevolg van de verdieping van de Westerschelde. Hiervoor zou de na tuur gecompenseerd moeten wor den. Koopman vindt de officiële op stelling van het waterschap te zwak in deze kwestie. Zeeuwse Eilanden noemt in het concept-bestuurspro- gramma ontpoldering ongewenst, maar er wordt direct aan toegevoegd dat besluiten van andere overheden daarover alleen bestreden zullen worden als de veiligheid van het achterland in het geding is. „Dit is te zacht uitgedrukt", zegt Koop man. De vele onzekerheden die er nog zijn, de maatschappelijke kos ten, de kapitaalvernietiging van goede gronden, moeten volgens de Thoolse hoofdingeland tot een an dere opstelling van het waterschap leiden. Als gezworene Van de Hoef er niet in slaagt om in het dagelijks bestuur de tekst wat aan te scher pen, zal hoofdingeland C. v.d. Wee- Ie in de algemene vergadering mo gelijk met een initiatiefvoorstel komen. Er moet een actief akkerrandenbe- heer komen. Dat zegt de Thoolse hoofdingeland C. Koopman, die samen met de agrarische fractie bij waterschap Zeeuwse Eilanden werkt aan een initatiefvoorstel hierover. Het waterschap zou vol gens Koopman hier ook financieel aan moeten bijdragen. De akker randen op Tholen zijn niet meer zo fleurig als in het begin. „Een leek denkt misschien dat een rand met bloemen, gras of andere kruiden meer een bron is voor verspreiding van onkruid op de akkers, maar volgens mij levert een akkerrand juist voordelen op. Nuttige insec ten voor de landbouw vinden er een goed onderkomen. Als er bloe menranden langs de akkers staan, zullen schadelijke dieren zoals muizen minder snel schade aan richten aan de landbouwgewassen omdat zij in de akkerranden een goede plaats hebben." Koopman verwijst naar Goeree-Overflakkee in de provincie Zuid-Holland, waar het waterschap Hollandse Delta als grootste subsidiegever een van de belangrijkste drijvende krachten is achter de bloeiende ak kerranden. „Ook het waterschap heeft voordeel bij de aanleg, aan gezien er op de akkerranden geen kunstmest of bestrijdingsmiddelen gebruikt mogen worden. Het ge volg is dat er dan minder middelen in het oppervlaktewater terechtko men en daar heeft het waterschap groot belang bij omdat het een bij drage levert aan de waterkwaliteit. En het belangrijkste is, dat de bloeiende akkerranden een ver fraaiing van het landschap opleve ren. Als de akkerranden op zijn mooist zijn, kunnen toeristen en inwoners genieten van wat de bij drage is van de agrarische bedrij ven aan de aankleding van het landschap. Dit project moet te re aliseren zijn", vindt hoofdinge land Koopman. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 juni worden vier Thoolse tuinen weer open gesteld voor het publiek. Twee in Poortvliet en twee in Scherpenis- se. Bezoekers zijn welkom bij de fa milie Balk aan Zuidplantsoen 5 in Pootvliet, de familie Kok aan de Langweg 46 en bij de familie Ver- sluys aan de Pyruslaan 1 in Scherpe- nisse en de familie Van der Zwan aan de Schelphoekseweg 3 in Poortvliet. De openingstijden zijn op vrijdag van een uur 's middags tot negen uur 's avonds en zaterdag van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. Be zoekers kunnen een vrijwillige bij drage geven voor een goed doel. Net als vorig jaar is dit voor de Doe een Wens stichting Nederland. De stich ting vervult een wens van kinderen tussen de drie en achttien jaar die een levensbedreigende ziekte hebben. Het gezegde luidt: 'je bent nooit te oud om te lerenMuur ben je ook nooit te oud om leraar te wordenWaarom ik die vraag stel? Nou, om de dood eenvoudige reden dat ik als middenveertiger onlangs het verzoek kreeg om voor de klas te gaan staan. En dan niet als klasse-assistent voor een kleu terklas in zo'n broeierig noodlokaaltje van een uit zijn voegen barstende basisschool in een of andere Vinex-wijk. Ook niet in de rol van de door per soneelsgebrek en bezuinigingen ontstane onbetaalde modebaantjes als voorlees-, overblijf-, of liulpvader. Ik ontving de eervolle uitnodiging om voor een zeer leuke vergoeding schoolmeestertje - ze noemen het heel chi que 'gastdocent- te komen spelen op een college waar men hbo 'ers klaar- stoomt voor het communicatievak. !n eerste instantie wees ik het aanbod resoluut van de hand. Iemand die het in zijn jonge jaren zo vaak verbruid heeft bij de meesters en juffen op de la gere school, kon in mijn ogen toch moeilijk zelf voor het schoolbord gaan staan. Maar nadat de directeur het honorarium en de secundaire arbeids voorwaarden had genoemd, draaide ik snel bij. Onder het mom van: 'het is toch wel een leuke uitdaging', ben ik in dit avontuur gestapt. Vorige week beleefde ik mijn vuurdoop, best spannend. Daar zat ik, tussen een groep doorgewinterde docenten en docentes. Voor zichtig roerend in mijn kopje koffie en geforceerd meelachend om de grapjes die mijn 'collega 'sonderling maakten in de docentenkamer. Om de twee minuten keek ik op mijn horloge. Zo meteen zou de zoemer gaan en dan moest ik me naar lokaal 27 begeven, was me door de vriendelijke rector in gefluisterd. In het bewuste lokaal aangekomen, trof ik een groep van vijftien leerlingen variërend in leeftijd van 20 tot 25 jaar. Keurig geklede en goed verzorgde jongemannen en -vrouwen boordevol ambitie, zo bleek al snel. Toen ik me aan hen voorstelde als de nieuwe docent communicatie, kon je een speld horen vallen. Er werden geen propjes papier of bolletjes kauw gom naar mijn hoofd gegooid, ik hoefde niet met stemverheffing te praten om boven de joelende klas uit te komen en er kwam al helemaal niemand in aanmerking om eens lekker ouderwets 'in de hoekof 'op de ganggezet te worden. Jammer? Vanuit mijn jeugdsentiment gezien misschien wel een beetje. Maar ik moet eerlijk bekennen dat ik genoot van het enthousiasme waarmee 'mijnleerlingen de lesstof in zich opnamen. De communicatiespecialisten van de toekomst konden er niet over uit dat hun nieuwe leraar zich niet bediende van een laptop, beamer, overheadpro jector of andere hulpmiddelen. Zelfs de door hen voor veel geld aange schafte studieboeken liet ik tijdens de les links liggen. Praktijkvoorbeelden aanhalen en vanuit je eigen werkervaring gerichte opdrachten geven, werkt naar mijn mening veel beter dan hel uit je hoofd leren van een schoolboek. Vooraf dacht ik dat het een helse klus zou zijn om jonge creatieve - dus ei genzinnige - mensen drie lesuren aan een stuk te boeien. Maar na afloop van mijn eerste optreden als gastdocent, moest ik eigenlijk bekennen dat de tijd was omgevlogen. Mijn manier van lesgeven sprak de studenten blijk baar prima aan, want zelfs toen de les al lang en breed was afgelopen werd mij het hemd van het lijf gevraagd. Tussen die leergierige jongelui besefte ik met hoeveel bezieling ik over mijn werk kan praten. Communicatie is een schitterend vak en goed communiceren is helemaal niet zo moeilijk als ze ons in al die dikke schoolboeken willen doen geloven. Tot professor of hoog leraar zal ik het nooit schoppen, maar het is me wel duidelijk geworden dat je als nuchtere Zeeuw, met veel praktijkervaring en mensenkennis, de ko mende lichting vakspecialisten nog heel wat bij kunt brengen. De expositie van Marlou Mercx-Heukeshoven is tot 15 juli te bezichtigen in zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Mercx sloeg 5,5 jaar geleden plots de weg van de kunst in. „Ik was ge stopt met werken en wilde iets leuks gaan doen. Ik besloot mij op te ge ven voor een cursus aquarellen in de Halsterse Wittenhorst." De Bergse kunstenaar en leermeester Mart Franken merkte haar aanleg voor schilderen op en overtuigde Marlou na een tijdje om over te stappen op acrylverf en zich aan te melden bij een kunstacademie. „Ik was ge slaagd voor het toelatingsexamen in Amsterdam, maar dat vond ik ach teraf toch iets te ver reizen. Bij de koninklijke academie voor beelden de kunst in Antwerpen werd ik ook aangenomen, daar volg ik nu twee keer in de week les." Marlou gaat met zeer hoge waarderingen voor haar werkstukken het derde jaar van de opleiding in. Hoewel zij de les sen nuttig vindt, concentreert het onderwijs zich voornamelijk op schildertechnieken. Ze ziet de op drachten van de Belgische kunst academie vooral als schoolwerk en daar kan de schilderes niet al haar creativiteit in kwijt. Hierom volgt Mercx daarnaast ook nog wekelijks les bij Mart Franken in Bergen op Zoom. „Hij stimuleert mij enorm. Mart trekt me over mijn grenzen heen", legt de schilderes uit. Dat komt tot uiting in haar schilderijen, de kunstenares durft met steeds meer lef en vrijheid te schilderen. Gewaagde kleurencombinaties en bijzondere perspectieven zijn het re sultaat. Het maken van kunst biedt haar ontspanning, vertelt ze. „Ik maak vooraf geen ontwerp van mijn schilderij. Dat komt spontaan in mij op, ik weet nooit waar het uitkomt." Voor Mercx is dat de belangrijkste reden van het schilderen, het plezier dat een schilderij haar geeft tijdens het creëren. „Het is leuk dat mijn werken in Ten Anker hangen, maar ik schilder niet om reacties van mensen te krijgen. Ik schilder voor mijn eigen plezier, al is het wel aardig om te weten dat andere mensen het ook graag aan hun muur hebben hangen." Het is de tweede keer dat de van oorsprong Bergse kunstenares in het Thoolse zorgcentrum exposeert met haar kunstwerken. Dit jaar werkte zij ook mee aan een carnavalstentoon stelling in het stadhuis van Bergen op Zoom. Het schilderij 'Un boske blomme vor de prins' werd kort na de opening van de expositie gekocht door de Bergse prins carnaval. Aan de hand van deze tentoonstel ling werd Marlou door de stichting Kunstkring benaderd om deel te ne men aan de tiende editie van de Thoolse Kunstroute, zij ging op de uitnodiging in. „Mijn schilderijen waren te bezichtigen in molen De Hoop. Het was erg gezellig, maar ook zeer koud die dag. De molen was nogal tochtig, maar toch heb ben velen de expositie bezocht. Ik heb wel veel contact gemaakt met andere amateurschilders, ik wist niet dat er zoveel mensen in Tholen schilderden." Marlou Mercx verhuisde zo'n drie en een half jaar geleden met haar man Leo van Halsteren naar Tholen, tegenwoordig wonen zij in Water front. Haar echtgenoot is een groot kunstliefhebber en steunt Marlou in haar schilderbezigheden. „Ik kan niet schilderen, maar ik kan wel kij ken. Het is toch geweldig dat ik kan genieten van kunst van mijn eigen vrouw in mijn eigen huis?", vertelt hij. Anderen kunnen de kunstwer ken van Marlou Mercx tot 15 juli bewonderen in zorgcentrum Ten Anker. VERVOLG VAN MAUREEN SMITS „De gemeente neemt de overkoe pelende taak op zich en door me dewerking van de verschillende organisaties kan het huiselijk ge weld effectiever en sneller worden aangepakt. Wat vooral belangrijk is, is dat de instanties niet alleen afspraken maken maar ook daad werkelijk nékomen." De cursus Let op de kleintjes moet verder beschouwd worden als een start in de hulpverlening. De deelnemers zouden na de cursus, in plaats van op een wachtlijst te belanden, di rect door moeten stromen naar een volgende zorgdeskundige. „Hier bij lijkt het misschien dat die kin deren voorrang krijgen op ande ren, maar zo moet je het niet zien. Die deelnemers zitten al in het tra ject, het is een doorzetting van de hulpverlening. Zij moeten niet nogmaals op een wachtlijst belan den", legt Maureen uit. De laatste aanbeveling van het on derzoek is dat er meer aandacht moet komen voor de particuliere hulpinstanties. „Dit kost wel geld, maar mensen die te maken hebben met huiselijk geweld leven niet al tijd van een minimuminkomen. Het komt voor in verschillende la gen van de samenleving. Particu liere zorg is wel een goede moge lijkheid om snel hulp te krijgen. Al is het niet voor iedereen betaal baar, hulpverleners kunnen wel wijzen op deze optie." De 21 -jarige inwoonster van Sta- venisse sluit met het onderzoek en enkele kleinere afstudeerprojecten haar opleiding maatschappelijk werk en dienstverlening af. Hoewel nog niet al haar cijfers be kend zijn, heeft zij een baan aan genomen als raadsonderzoeker bij de raad van de kinderbescherming in Middelburg. Wanneer een mel ding over kinder- mishandeling of -verwaarlozing bij de kinderbe scherming binnenkomt, gaat de raadsonderzoeker na of er werke lijk iets aan de hand is in het be treffende gezin. Daarna geeft hij advies over de te nemen stappen. „Het is een van de moeilijkste tak ken van het maatschappelijk werk (gedwongen kader - red.), maar dat trekt mij juist. De baan is erg gevarieerd. Ik heb stage gelopen bij bureau jeugdzorg, daar heb ik best heftige dingen gezien. Een tijdje geleden werd ik opgebeld en werd mij ook hier een baan aange boden." Uiteindelijk koos Maur een toch voor het werk bij de raad van de kinderbescherming. „Het is voor mij een uitdaging om hier aan de slag te gaan, ik wil graag iets bereiken met mijn werk. So wieso wil ik met kinderen werken. Het zijn onschuldige wezentjes, daar moet je vanaf blijven, niet mishandelen. Zij hebben het recht om tot een volwaardig volwassene op te groeien, veel kinderen krij gen die kans niet. Als er drastische maatregelen moeten worden geno men om hen die kans wél te ge ven. ben ik daartoe bereid." De Zeeuwse gemeenten hebben tot eind dit jaar de tijd om te be slissen of zij de cursus in 2007 willen gaan vergoeden. De Gereformeerde Gemeente in Sint-Anna- land kijkt terug op een geslaagde verkoop-, ac tiviteiten- en rommelmarkt. „Vooral 's mor gens was het druk. 's Middags zakte het wat in en dat trok niet meer bij zoals twee jaar gele den", zegt P. van Lit van de activiteitencom- missie. „Maar het was erg gezellig. De sfeer en het weer waren prima." Het parkeerterrein bij de kerk aan de Weststraat stond vol kramen, waar uiteenlopende artikelen te koop waren. De rommelmarkt had een plekje gekregen aan de andere kant van het gebouw. Binnen had de heemkundekring een foto-expositie ingericht. Beelden van de inundatie in 1944 waren te zien, met ernaast foto's van de situatie zoals die nu is. De broers Van Dijke reden geregeld door het dorp met een door paarden getrokken wa gen vol kinderen. Buiten de standhouders wa ren ongeveer 35 vrijwilligers actief deze dag. „Het samenbindend bezig zijn is ook een doel van deze dag", aldus Van Lit. De opbrengst is nog niet precies bekend, maar evenaart vol gens hem die van twee jaar geleden. Toen bracht de actiedag ruim 74(H) euro op, wat werd gebruikt om de renovatie van de kerk te bekostigen. Dit keer was er geen speciaal doel. „We dragen de opbrengst af aan de kerk." De spijkerbalk zorgde voor veel plezier op de activiteitenmarkt in Sint-Annuland. Scherpenisse kreeg het lintje uitge reikt tijdens het jaarlijkse internatio nale judotoernooi waarvan hij zelf een van de grote animators is. De wedstrijden in de sportschool de Rietkampen werden voor het op spelden van de medaille door de burgemeester stilgelegd. Scherpe nisse kreeg ongeveer tien minuten voor het plechtige moment wel eni ge argwaan toen een fotograaf hem vroeg wie de heer Scherpenisse was. Het was hem ook opgevallen dat er een cameraploeg aanwezig was bij de wedstrijden, terwijl dat anders niet gebeurde. Er waren za ken geregeld buiten hem om. terwijl hij de organisator is. Het was het dertiende internationale toernooi dat Scherpenisse organiseerde. Er na men ook twee Russen aan deel. Scherpenisse geeft sinds 1969/1970 judoles en is een fanatiek sporter. De judoka heeft zelf de zwarte band, vierde dan, en gaat dit najaar zelfs op voor de vijfde dan. De ju dobond wilde hem eren tijdens één van de wedstrijden en verzocht het kapittel het niet op de jaarlijkse uit reiking van de lintjes voor Koning innedag te doen. Dat verzoek werd gehonoreerd. Scherpenisse was verrast, maar zei dat het voor hem heel gewoon was wat hij voor de judosport deed en doet. Cent Scherpenisse ging in 1965 in militaire dienst en werd in Ede gele gerd. Hij bleef daar wonen. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Scherpenisse werkt al 29 jaar als kok en is hoofd facilitaire diensten van het servicecentrum Belvédère, 's Avonds werd Scherpenisse een re ceptie aangeboden in de zorgfiat. De laureaat herinnerde eraan dat ook zijn vader Kees Scherpenisse ooit koninklijk is onderscheiden voor zijn verdienste voor VZOS, waarvan senior een van de oprichters was. Cent Scherpenisse met zijn vrouw Joke. Een lint van 65 vrachtauto's slingert zich zaterdagmiddag door de ge meente Tholen. Het is de jaarlijkse truckersrit met verstandelijk gehan dicapten. Om half twee vertrekt de stoet bij De Schutse in de Veerstraat te Oud-Vossemeer. Via de Krabben- kreekweg rijdt men naar Sint-Phi- lipsland. De stoet rijdt via de Sta tionsstraat en de Voorstraat door het dorp en verlaat dit via de Luijster- laan. Dan gaat het terug naar Tho len, over de provinciale weg naar Sint-Annaland. De wagens komen binnen via de Spuistraat en Voor straat. en gaan door F.M. Boogaard- weg en Oudelandseweg naar Stave- nisse. Hier is de Stoofdijk het punt van binnenkomst, terwijl via de Poststraat en de Nieuweweg de rou te wordt vervolgd naar Sint-Maar tensdijk. Daar komt de stoet via de Hogeweg langs Maartenshof en over de Markt om over het indus trieterrein naar Scherpenisse te rij den. De Westkerkseweg en Spuidam voeren de colonne naar de provin ciale weg, die tot voorbij Poortvliet wordt gevolgd. Over de Kadijk gaat het richting Oud-Vossetneer, via de Molenstraat, C. Frankenstraat en Coentjesweg terug naar het vertrek punt De Schutse. Hier worden pre sentjes uitgedeeld aan zowel de pas sagiers als de chauffeurs. Ter afsluiting is er een kleine verkoping van vooral etenswaren en snoep. De algemene Nederlandse gehandi capten organisatie (ango) houdt tot en met zaterdag onder de naam Handicap.nl haar jaarlijkse collecte. Het opgehaalde geld is bestemd voor gehandicapten en chronisch zieken, maar ook voor ouders van gehandicapte kinderen die het on danks de bestaande regelingen fi nancieel niet redden. Eerdere op brengsten werden onder andere gebruikt voor de aanschaf van elek trisch verstelbare bedden en voor aangepaste vervoermiddelen, zodat mensen met een handicap gelijk waardig mee kunnen doen in de sa menleving. Vier bewoners van de Luchtenburg- seweg in Tholen die problemen had den met het onttrekken van grond water voor de bouw van een archiefkelder voor het nieuwe ge meentehuis, hebben hun bezwaren ingetrokken. In overleg met de ge meente zijn afspraken gemaakt over het plaatsen van extra peilbuizen om de grondwaterstand tijdens de uit voering in de gaten te kunnen hou den. Daarnaast worden individuele rechtsbijstandverzekeringen afge sloten. De families Clijsters, Moer land, De Heer en Smit zijn daardoor gerustgesteld. De provincie vond de in de ontwerpvergunning opgeno men meetvoorschriften al voldoen de. Uit het bemalingsadvies blijkt dat de kans op nadelige effecten voor de omgeving uiterst klein is en dat zetting- of gewasschade op voorhand niet is te verwachten. Ballast Nedam - nu nog bezig aan de Vijfhoek - gaat het nieuwe ge meentehuis bouwen. Volgende week is de eerste bouwvergadering. Tholen is zaterdag het decor van een gewestelijke brandweerwed strijd in de klasse brandweerduiken. Duikploegen van de brandweer uit Goes, Vlissingen-Middelburg, Ter- neuzen, Spijkenisse, 's-Gravenzan- dc, Vianen en Loenen nemen het te gen elkaar op. De blusgroep Tholen heeft een verrassend scenario uitge werkt voor de deelnemers aan deze duikwedstrijd. De winnaar plaatst zich voor de landelijke wedstrijd. Voor het publiek zal het nodige spektakel te zien zijn. De wedstrijd duurt van acht tot vier uur. VERVOLG STRALING Hugo van Bergen van MoNet (het sa menwerkingsverband van de vijf mo biele netwerkoperators in Nederland - red.) zegt in principe blij te zijn met de uitslag van het Zwitserse onder zoek. „Het staat volstrekt in één lijn met honderden andere onderzoeken die door de Gezondheidsraad zijn be oordeeld. De staatssecretaris is duide lijk in zijn stelling: gemeenten die tot nu toe twijfelden, worden nu geacht mee te werken. De gemeente Tholen zou haar ongeruste inwoners een dienst bewijzen door hen goed voor te lichten in plaats van zendmasten te verplaatsen. Het wordt tijd dat ook de goede kant van umts belicht wordt." De gemeente Tholen stelt het inne men van een standpunt over de stra lingseffecten van umts- en gsm-mas- ten nog uit. Volgende week donderdag heeft wethouder Velthuis een afspraak bij het ministerie van economische zaken over de plaatsing van zendmasten. „Tholen is samen met andere terughoudende gemeen ten uitgenodigd voor een gesprek. Dat wacht ik graag af."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 3