C Trouwe Eendrachtruiter trouwt f Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 juni 2006 Dienst met Brother Judah 4 CENT KORTING op benzine Portemonnees gestolen 28 boetes voor brommers Koor Hananja in Heusden Naar de EO-jongerendag De Heer wint competitie Annemiekes in feesttent Open dag De Pluus Schoolreis Blijdorp Bodemsanering Molenstraat Intrede predikant Eerste aardappelveiling Bromfietsers botsen 3250 euro voor Manilla Festijn op de Schalm Fietsdriedaagse Actie voor onderwijs Dominee komt niet 1 Geslacht in eigen slagerij ^^3* Subsidie muziek Archeon en schoolkamp J Braderie Scarpejaantjes Verkeersmiddag bij Oosterscheldeschool Intrede ds. Van Kooten Bouw op schema Verbetering Molenstraat Nieuwe ouderling Woord Daad bij de Spar Straatspeeldag Parkeerverbod Langeweg Predikant beroepen Pak even uw zakboekje D-jeugd ontmoet Australië Tholen Check your epicenter, dat is het the ma van de jeugddienst die zondag middag wordt gehouden in de Ich thuskerk aan de Doelweg. De dienst wordt voor een groot deel ingevuld door voorganger en gospelzanger Brother Judah uit Etten-Leur. Een gelegenheidsband zal de nummers begeleiden. De jeugddienst begint om vijf uur. Meer informatie over de dienst en gospelzanger Brother Ju dah is te vinden op de website van het jeugd- en jongerenpastoraat en diaconaat van de Ichthuskerk: ht- tp://visindegroei.atspace.com. Profiteer van dit voordeel! Natuurlijk krijgt u ook bij iedere tankbeurt GRATIS zegels ol airmiles. Heeft u vragen van technische aard, stel ze gerust. We zijn u graag van dienst. Advertentie I.M. Op het dagrecreatieterrein De Speel- mqnsplaten aan de Oesterdam zijn maandag tussen drie en zes uur 's middags twee portemonnees gesto len. Er zaten voornamelijk persoon lijke papieren in. De eigenaren van de portemonnees hebben aangifte gedaan bij de politie. De politie heeft vrijdagmiddag op de Eendrachtsweg een bromfietscontro le gehouden. Er werden 50 bromfiet sen gecontroleerd en 28 bekeuringen uitgeschreven. De meeste boetes (23) waren voor het overschrijden van de maximale snelheid. De ande re bonnen werden uitgedeeld voor onder andere een gladde band. on verzekerd rijden en het niet in bezit hebben van een bromfietscertificaat. Jongerenkoor Hananja treedt zater dag. onder leiding van Ron van Om men, en organist Kees van der Maas, op tijdens een zangavond van de stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK) in de Grote Kerk in Heus den. Naast het Thoolse koor werkt ook het Amersfoortse gemengd koor Cantate Deo o.l.v. Peter Eiland en organist Marcel van de Ketterij aan de avond mee. SDOK-voorzitter T.W. Kruithof leidt de avond en zal iets vertellen over het werk van de SDOK en met name over de hulp aan verdrukte christenen in Noord- Korea. De avond begint om half acht, de deuren gaan om zeven uur open. De toegang is gratis. De Ichthuskerk en de Christenge meente hebben besloten jongeren (en volwassenen) die naar de EO- jongerendag willen van vervoer te voorzien. Zeventig mensen hebben zich inmiddels aangemeld voor deze jaarlijkse jongerendag met het the ma Enter the Mystery. Zij reizen za terdag 17 juni af naar het Gelredome in Arnhem. De bus vertrekt vanaf de Zoekweg. Er zijn nog enkele plaat sen vrij. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Anne-Marie Quist via het telefoonnummer 720074. Anita Aarnoudse was met 4865 pun ten de sterkste kaarter van de laatste avond van het seizoen bij klaverjas- club Stad Tholen. Paul de Heer ging met een gemiddelde van 5082 pun ten als competitiewinnaar naar huis. Voor het tweede achtereenvolgende jaar won Leen Hage de Toltrofee met een gemiddelde van maar liefst 5327 punten. Dweilband De Lamsöören organi seert voor de negende keer de evene- mentendagen in het dorp. Op de dag dat een paar duizend wandelaars van de Zevendorpentocht hier vertrek ken en aankomen, staan ook het open Zeeuws kampioenschap voor dweilbands en de Ringjaarmarkt weer op het programma. De jaar markt begint zaterdag 8 juli om elf uur en er zijn meer dan honderd standplaatsen uitgegeven. Voor de kinderen belooft de organisatie een spectaculaire attractie. Muziekver eniging OVM opent om half elf deze dag met een koffieconcert in de feesttent op het plein aan dc Raad huisstraat. Deze tent - met nog en kele podia in de Ring - is vanaf twee uur het decor van het dweilbandfes tival. De Stoeprakkers uit Nieuw- Vossemeer. winnaar van vorig jaar, bijt de spits af. Verwacht worden rond de twintig bands die meedoen. Inmiddels hebben de Hehe-band uit Bavel. de Decibels uit Dordrecht en de Scheldedweilers uit Hansweert zich aangemeld. Om acht uur wordt de winnaar bekend gemaakt in de tent. waar Fox Partytime drive-in- show de rest van de avond muzikaal vult. De evenementendagen beginnen al op vrijdag 7 juli. Net als vorig jaar speelt dan 's avonds vanaf half ne gen de coverband de Annemiekes. De toegang is gratis. De jaarlijkse open ochtend van peu terspeelzaal De Pluus aan dc Bou Kooijmanstraat la wordt zaterdag 17 juni gehouden van tien tot elf uur. De ochtend is bestemd voor alle ou ders met bij na-peuter, die eens een kijkje willen nemen. Verzorgers en ouders maken kennis met de speel zaal en de leidsters, terwijl de klein tjes meespelen met de peuters. Voor belangstellenden zijn er informatie boekjes en inschrijfformulieren aan wezig. De speelzaal is voor alle peuters van twee tot vier jaar. Inschrijven kan vanaf achttien maanden. De leerlingen van de Sint-Anthoni- usschool zijn op schoolreis naar Diergaarde Blijdorp in Rotterdam gegaan. De kinderen vermaakten zich goed, ondanks een enkel buitje in de ochtenduren. Ze genoten van het giralje Marco dat 31 maart gebo ren was. Ook konden zij de kleine neushoorn Sofie bewonderen die 27 december werd geboren. Naast tij gers, leeuwen en hyena's bezochten zij de vleermuizengrot, die de jong ste leerlingen wel erg donker von den. De vleermuizen vlogen achter glas rond en de scholieren konden zien hoe de vleermuizen van de op gehangen sinaasappelen aten. De kinderen uit de bovenbouw liepen een speurtocht door de dierentuin en beantwoordden vragen over de die ren die zij zagen. Een ontwerpbeschikking van de pro vincie met betrekking tot een geval van bodemverontreiniging op het terrein van de vroegere smidse van Gelok aan de Molenstraat, is aange past naar aanleiding van een reactie van de gemeente. Ten aanzien van de omvang is toegevoegd, dat in noordelijke en zuidelijke richting tot aan de perceelsgrens is bemonsterd, en dat de verontreiniging in oostelij ke richting niet is afgeperkt op het perceel zelf. De omvang wordt in ie der geval geraamd op 200 vierkante meter met een volume van 100 ku bieke meter verontreinigde grond. Bovendien wordt op het achterter rein ook de interventiewaarde voor koper overschreden. Het betreft hier een ernstige verontreiniging met sa- neringsnoodzaak. Maar sanering is niet spoedeisend en hoeft pas uiter lijk in 2030 gerealiseerd te zijn. Kandidaat Jan-Willem Scheurwater wordt zondag 2 juli als predikant verbonden aan de Hervormde ge meente. In de morgendienst wordt hij in het ambt bevestigd door ds. J.J. Verhaar te Krimpen aan den IJs- sel en ds. D.M. van de Linde te Rot- terdam/Hilligersberg. 's Middags om half drie is de intrededienst. De uit Vianen afkomstige theoloog heeft vorige week met zijn vrouw en kinderen intrek genomen in de pas torie aan de Martin Luther King- 'straat. Sint-Annaland Vandaag, donderdag, gaat om half tien de veilingklok weer draaien voor het veilen van nieuwe aardap pelen. Door het koude en droge voorjaar leken de gewassen ver traagd, waarna er grote hoeveelhe den regen volgden die rooien onmo gelijk maakten. Nu het droger en zonniger wordt, is de tijd rijp om het eerste product aan te voeren. De eer ste veildag ligt slechts een dag later dan in 2005. Directeur D.L. Hage verwacht wel dat het aanbod aanvan kelijk geringer zal zijn dan voor gaande jaren. „De kwaliteit lijkt goed en de smaak is als vanouds. De nieuwe haring laat wel langer op zich wachten, maar de nieuwe aard appelen zijn er!" Maandag 12 juni haalt de konink lijke fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Dag voor het Leven De Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) viert zaterdag 17 juni van half tien tot twaalf uur de Dag voor het Leven. De organisatie staat ditmaal met een kraam op het Havenplein. Bezoekers kunnen cake, koek en VBOK-spulle- tjes kopen en ballonprikken. Daar naast organiseert men een speurtocht door het dorp. Volle spaarkaarten kunnen deze dag ingeleverd worden voor een attentie. Een zestienjarige bromfietser heeft vorige week een ongeluk veroor zaakt op de kruising Raiffeisen- straat/Crooswijck. De jongen ver leende geen voorrang aan een 19-ja- rige bromfietser. Beide bestuurders bleven ongedeerd, er was enkel schade aan de bromfietsen. De Hervormde gemeente steunt het diaconale HGJB-project 'Blik op Stuk' met een bijdrage van 3250 eu ro. Het geld wordt bestemd voor de opvang en begeleiding van kinderen en jongeren in de sloppenwijken van Manilla. Op de gemeentedag. die onlangs werd gehouden, werd geld ingezameld voor deze landelijke ac tie van de Hervormd Gereformeerde Jeugdbond, 's Morgens brachten ve le ouderen een bezoek aan vereni gingsgebouw Het Trefpunt, om de film te zien die gemaakt was van de ouderenreis naar Dordrecht. Voor de actie werd tijdens de vertoning van de film koffie met gebak verkocht, 's Avonds werd het verenigingsge bouw omgetoverd in een restaurant. Martin en René van Popering zorg den voor een heerlijke buffet. Zowel om vijf en zeven uur was het 'restau rant' volgeboekt voor het diner. De fietstocht die tijdens de gemeente dag zou worden verreden, werd we gens de weersomstandigheden afge last. Naast de activiteiten op de gemeentedag spaarden kinderen geld voor het goede doel door mid del van spaarpotjes en kluskaarten. De activiteiten brachten 2930 euro op, wat door de diaconie werd aan gevuld tot 3250 euro. Stavenisse Basisschool De Schalm houdt vrij dagavond van vijf tot acht uur een pleinfeest in en rond de school. Op het plein zal deze avond een gebak kraam, een stoffenkraam, woonde coratie en sieraden, een oranjekraam en een Diddl-ruilbeurs te vinden zijn. Daarnaast kunnen bezoekers deelnemen aan de gebruikelijke fan cy fair-activiteiten als goal schieten, darten, het rad van avontuur en bal lonprikken. Aan de inwendige mens is gedacht met poffertjes en de 'Han'-burgers. Leerlingen van de basisschool zullen tijdens het plein- feest een modeshow lopen. Boven dien houden de groepen één tot en met acht een thema-avond, waar be zoekers informatie kunnen krijgen over het landenproject waar de scho lieren zich mee bezig hebben gehou den. Enkele actieve moeders geven ten slotte een stepsdemonstratie. Stichting actief Stavenisse organi seert 19 tot en met 21 juni een fiets driedaagse. De fietsers peddelen de eerste avond richting Sint-Annaland, de tweede avond naar Sint-Maar tensdijk en de derde avond fietsen zij rondom Stavenisse. De start is alle avonden tussen half zeven en zeven uur vanaf het havenplateau. Voor meer informatie kan gebeld worden naar Ouke Hoedemaker, telefoon nummer 693074. Het comité van Woord Daad houdt deze maand een statiegeld bonnen-actie bij Meermarkt De Kos ter. In de supermarkt zal namens de stichting een bus staan, met de vraag om ontvangen statiegeldbonnen te doneren voor het goede doel. De op brengst is bestemd voor een onder wijsproject in de Colombiaanse stad Cartagena. Het NCDO verdubbelt de opbrengst. De Hervormde gemeente moet een nieuwe poging gaan ondernemen 1.111 III I I I I Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandagdinsdag en woensdag Magere hamlappen 1 kg Bami/nasi vlees 500 gr. I Rosbieflapjes nat/ge* 500 gr. Kalkoenfilet /-schnitzels 500 gr. Kalkoen satévlees 500 gr. 5,60 2,50 5,50 4,50 3,95 Rundvlees met randje 1 kg 6,50 Boeren hamlappen 1 kg 5,- Verse kipschnitsels 500 gr. 4,50 Slavinken 5 halen 4 BETALEN!' I Barbecue-weekend, zie onze aanbiedingen in de winkel!!! I Runderrookvlees 100 gram 1,50 Leverworst .rtegeniteufcen 200 gram 0,80 Oranjesalade 100 gram 1,25 Bij 300 gram vleeswaren naar keuze, 1 oranje WK artikel GRATIS! Oranje roerbakreepjes 500 gram 3,95 Oranje Leeuw Burgers 5 halen 4 BETALEN! Zie onze oranje-specialiteiten en acties in de winkel. Slagerij SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. om in de vacature van ds. Kommers te voorzien. Dominee G.C. de Jong uit Sliedrecht bedankte voor het be roep dat op hem werd uitgebracht. Kandidaat Kornaat uit Strijen, die 15 maanden werkzaam was als bij stand in het pastoraat, beëindigt zijn werkverband deze maand, zodat de pastorale zorg momenteel alleen op de kerkenraadsleden rust. De provincie wees een subsidiever zoek af, maar de gemeente levert wél een bijdrage aan het Smerdieks Muziekfestival dat in de zomer maanden plaatsvindt. Burgemeester en wethouders hebben de organise rende stichting 1500 euro toege kend. Een vijftien meter lange dubbeldek ker reed de groepen vijf en zes van basisschool De Rieburch als een soort tijdmachine naar de prehisto rie, de Romeinse overheersing en de middeleeuwen. De leerlingen be zochten voor hun schoolreis het Ar cheon. Favoriete bezigheden waren boomstamvaren en een kennisma king met een klooster. Gelukkig wa ren er ook activiteiten binnenshuis, want in de 'prehistorie' bleek het verfrissend te kunnen regenen. Het hoogtepunt van de schoolreis waren twee Romeinen die hun zwaardkun sten lieten zien in een volle arena. Gejuich en gejoel bewezen dat het publiek partij koos voor de grootste strijder, die ook als winnaar triom feerde. Onder een aarzelend zonne tje stapten de scholieren de bus weer in, voor velen het onmisbare feest van elke schoolreis. Groep acht ging niet naar het Ar cheon, maar fietste voor het school kamp naar Ellemeet. De bestem ming werd in de loop van de middag bereikt. Na het verkennen van het terrein was het tijd voor een kleine voetbalcompetitie. Daarna stond de kinderen een pannenkoe kenmaaltijd te wachten, na de afwas gingen zij richting strand om enkele zandkastelen te bouwen. De avond werd afgesloten met een smokkel- spel. 's Middags zwoegden de scho lieren bij het boogschieten bij Fo rest Hill en de survivalbaan. Op de terugreis zat het weer niet mee. On derweg naar Bruinisse werden zij bijna van de weg geblazen en had den last van enkele hagel- en regen buien. De scholieren maakten een tussenstop bij het Watersnoodmuse um en aten in Bruinisse. Groep acht fietste deze dag niet naar Sint-Maar tensdijk terug. De tweewielers wer den opgehaald, een aantal ouders bracht de leerlingen naar huis. Scherpenisse Peuterspeelzaal de Scarpejaantjes houdt zaterdag van tien tot twaalf uur een kinderbraderie. Er wordt tweedehands speelgoed, kleding en hebbedingen verkocht voor het hek van de peuterspeelzaal, op het ster retje en tussen de bomen. Verder worden er planten, babyborn-kleer- tjes en stoffen verkocht. Kinderen kunnen zich laten schminken en al lerlei spelletjes spelen, waaronder een reuzesjoelbak. Groep acht van de Oosterschelde school organiseerde dinsdag een verkeerspraktijkmiddag voor de groepen vijf tot en met zeven. De fietsen werden door de leerlingen onderzocht en gekeurd, daarna volgde een remtest. De scholieren schetsten met toneelstukjes ver schillende verkeerssituaties. De an dere kinderen moesten aangeven wat er mis ging en oplossingen aan dragen om de verkeerssituatie te verbeteren. Vervolgens moesten de leerlingen een parcours afleggen om hun fietsvaardigheid te testen. Tij dens een wandeltocht door het dorp werden zij ten slotte getest op hun theoretische kennis. Dominee M. van Kooten uit Mont- foort wordt vrijdag 23 juni beves tigd als predikant van de Hervorm de Gemeente, 's Middags vindt de bevestigingsdienst plaats, die geleid zal worden door ds. Goudriaan uit Lunteren. Evenals ds. Van Kooten was dominee Goudriaan sinds de oprichting van de PKN verbonden aan een Hersteld Hervormde ge meente. Inmiddels heeft Goudriaan zich beroepbaar gesteld binnen de PKN en reeds enkele beroepen ont vangen. Op vrijdag 23 juni hoopt ds. M. van Kooten 's avonds intrede te doen. Op 11 juli is het de bedoe ling dat het gezin Van Kooten ver huist en zijn intrek neemt in de pas torie. Half september hoopt de Groen van Prinsterer de uitbreiding van de school in gebruik te kunnen gebrui ken. Vrijdag zijn de elementen voor de ronde uitbouw geplaatst. De vloeren voor de nieuwe ruimte en de twee lokalen zijn al gestort. Deze week worden de houtskeletdelen opgemetseld. Een deel van de aan bouw krijgt een ronde vorm. De vorm is nu zichtbaar. In deze ruimte komt de iet-kamer en een kamer voor extra begeleiding. Vanwege de bouw kan het handenarbeidlokaal niet worden gebruikt. De leerlingen zijn tijdelijk verhuisd naar de hal van het gebouw. De bouw ligt op schema. Er is geen stagnatie ge weest vanwege het slechte weer. Poortvliet Voor de bouwvakvakantie worden de nieuwe koop- en huurwoningen van Castria nog opgeleverd. Daar om wil de gemeente de Molenstraat opknappen. Behalve woonrijp ma ken wordt er ook een it-riool aange legd om de scheiding tussen regen water en rioolwater mogelijk te maken. Aannemer De Groot en Schagen uit Sliedrecht gaat het kar wei voor 133.900 euro, exclusief btw, uitvoeren. Dit bedrijf is nu be zig aan de Zuiddijk te Sint-Philips- land en vond dit werk mooi aanslui ten. Voor de zomervakantie wordt het pleintje bij de garages aange legd, evenals het it-riool. Er worden nieuwe stenen gebruikt en ook de trottoirs krijgen nieuwe tegels. Bij de aanbesteding was ge- br. Oomen uit Sprundel tweede met 139.480 euro voor HAK uit Alblas- serdam met 146.500. Gebr. Moer land uit Sint-Annaland schreef in voor 152.000 euro en de Mer- wecombinatie Zeeland uit Ritthem sloot de rij met 182.200 euro. In het najaar wordt er nog beplanting aan gebracht. De Molenstraat wordt ook voorzien van nieuwe openbare ver lichting. Dhr. Achterdenbos uit Tholen is ge kozen tot ouderling van de Hersteld Hervormde gemeente. De voorma lig ouderling van de Hervormde ge meente te Tholen heeft zijn verkie zing aanvaard onder de voorwaarde dat hij wegens zijn lichamelijke ge steldheid geen leesdiensten hoeft te verzorgen. Het comité van Woord Daad houdt gedurende de maand juni bij supermarkt Spar Jansen een actie voor een onderwijsproject in de Co lombiaanse stad Cartagena. In de supermarkt staat een bus met de vraag om ontvangen statiegeldbon netjes te doneren voor dit goede doel. De opbrengst wordt door het NCDO verdubbeld. Voor meer in formatie over deze actie kan gebeld worden met Coba Priem via het te lefoonnummer 612877. Op de nationale straatspeeldag was het gezellig druk in het centrum van het dorp. Meer dan 120 kinde ren speelden voor een middagje op de autovrije straat. Wethouder Van Dis opende om twee uur, omringd door kinderen die stonden te pope len om te gaan spelen, symbolisch de straat met het kleurrijke 3VO- lint. De kinderen genoten van de activiteiten op de Markt, al waren de wind en de regen spelbrekers en kon door het slechte weer het me tershoge springkussen niet worden gebruikt. De kinderen speelden in de grote zandberg en spoten naar hartenlust spuitbussen verf leeg op een 'graffiti-auto', die later door het dorp reed. Ze maakten straatteke- Helrnci vein der Slikke en Ryan van Oorschot worden opgewacht door leden van de Eendrachtruiters. Helma van der Slikke is al meer dan 25 jaar lid van de Eendrachtruiters, Vrijdagmiddag kwam ze zelf niet te paard naar het gemeente huis om in de echt te worden verbonden te worden met Ryan van Oorschot. Het stel kwam met de auto, maar werd wel opgewacht door leden de vereniging. Vier ruiters te paard en twee vaandeldragers vormden een erehaag voor het paar. De 31-jarige Van der Slikke is op dit moment de hoogst gekwalifi ceerde ruiter van vereniging die ongeveer 50 leden lelt: zij rijdt in de hoogste klasse dres suur, Z2. Maar ze begon toen ze nog klein was op een pony'tje. De erehaag werd gevormd door Eli sabeth en Tommie Geluk en Jolanda Breure en Marjolein Akkermans. Dick Vermaas en Wil Reinerman hielden de vaandels vast. In het dagelijks leven staat Hel ma voor de klas op een basisschool in Willem stad. Het huwelijk met de 31-jarige akker bouwer Ryan van Oorschot werd kerkelijk bevestigd in de Protestantse kerk in Nieuw- Vossemeer waar het echtpaar ook woont. Predikbeurten Zondag 11 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Donken, Zij- derveld. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 14.30 u. ds. Rijken, Gameren. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-Van Dommele. 16 u. jeugddienst Brother Joshua. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Schotanus. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSF.MEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Haan, Zevenhoven. 18.30 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. GEREF. KERK 10 u. nog niet bekend. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 15/6 19.30 u. ds. Schultink. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Hoek. 16 u. ds. Dc Vries, Waarder. GEREF. GEM. zo 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 14/6 19.30 u. ds. De Waard. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (HA.) en 18 u. ds. Van der Valk, Andel. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Veenendaal. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Ploeg, Bruinisse. 19 u. ds. Meyer, Puttershoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 15/6 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Abbink, Vriezenveen. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. stud. Van Bel- zen. Middelburg. 14 u. leesdienst. do 15/6 19.30 u. ds. Van Eckeveld, Zeist. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE vr 9/6 15.30 u. ds. Korteweg (huw. bev.). zo 10 en 18 u. ds. De Vries, Waarder. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. Van Dijk, St.- Philipsland. 14.30 u. stud. Van Belzen, Arnemui- den. di 13/6 19.30 u. ds. Van Aalst, Klaaswaal. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kok. Polsbroek. 17 u. ds. Beider. Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. ds. Van de Hauw, Maas land. ningen, deden mee aan een skippy- ballenrace en lieten zich schminken als tijger, prinsesje of ander figuur naar keuze. Bovendien konden alle kinderen meedoen met een ballon nenwedstrijd. Het activiteitenco mité heeft voor de drie kinderen waarvan de ballon het verst geko men is, later nog een prijs in petto. Sint-Philipsiand Het bezwaar van een inwoner tegen het parkeerverbod in een deel van de Langeweg in Anna Jacobapolder is door burgemeester en wethouders ongegrond verklaard. De bezwaar maker reageerde al eerder, maar komt niet met nieuwe argumenten tegen het verbod. De kerkenraad van de Hervormde gemeente heeft het voornemen om kandidaat L.W. den Boer uit Nieuw- Beijerland te beroepen als predi kant. De kerkenraad nam zaterdag het advies van de beroepingscom missie over, waarna zondagmorgen de naam van de te beroepen kandi daat werd voorgesteld aan de ge meente. Den Boer rondde onlangs zijn theologische studie af en is nog maar sinds enkele weken beroep- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 juni. donderdag 8 1.42-14.09 vrijdag 9 2.29 -14.55 zaterdag 10 3.15-15.37 zondag 11 3.55 -16.19 maandag 12 4.39 -17.02 dinsdag 13 5.22 -17.42 woensdag 14 6.05 -18.27 donderdag 15 6.52 - 19.12 vrijdag 16 7.39 - 19.59 zo 11/6 20.05 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 8 juni Info-avond, borstvoedingsor ganisatie LLL, Stoofstraat 8, 20-22 u. 10 juni Open dag, CVAB/Elkie Stichting, Roolandsedijk 2, 10-16 u. 11 juni Jeugddienst met Brother Ju dah, Ichthuskerk, 17 u, 12 t/m 15 juni Avondwandelvier daagse, start bij Meulvliet, 19 u. 14 juni Avondgebed, werkgroep oe cumenisch avondgebed, Oudeland- sestraat 11, 19.30 u. 15 juni Excursie eendenkooi Sint- Philipsland, Plattelandsvrouwen, Markt, 9.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 en 10 juni Kermis. SINT-ANNALAND t/m 28 okt. Exposities poëziealbums en boekenleggers, oude fietsen, 125 jaar Accelerando en 75 jaar WHS, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 12 juni Uitreiking EHBO-diploma's basisscholen, Wellevaete, 13.30- 15.30 u. 13 juni Fietstochtje Tholen, Platte landsvrouwen, De Wellevaete, 13 u. 21 juni Agrarische dag, Plattelands vrouwen, 9.45-15.30 u. 17 juni Dag van het Leven, VBOK, Havenplein, 9.30-12 u. STAVENISSE 9 juni Pleinfeest, basisschool De Schalm, 17-20 u. 19 t/m 21 juni Fietsdriedaagse, stichting actief Stavenisse, haven plateau, 18.30 en 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 juni Kledingmarkt, De Klomp, Maartenshof, 14.30-16 u. 10 juni Rommelmarkt, Juliana van Stolbergschool, 10.30-12 u. 10 juni Diabetes informatiemarkt, Haestinge, 11-16 u. SCHERPENISSE 10 juni Kinderbraderie, peuterspeel zaal De Scarpejaantjes. 10-12 u. POORTVLIET 10 juni Inleveren goederen, rom melmarkt Ger. Ontmoetingskerk, Bram Groenewegeweg 6, 9-12 u. 10 juni Rommelmarkt/verkoping, terrein fam. Heijboer, Paasdijkweg 16,10-15 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Brokeback mountain - zo 19 u., ma en di 20.30 u., Da Vinci Code - do 20 u., vr 18.30 en 20.45 u„ za en zo 15.30, 18.30 en 20.45 u., ma en di 20 u., wo 15.30 en 20 u.. De kleine ijsbeer 2 - za, zo en wo 13.45 u.. Ice Age 2: the meltdown (nl) - za, zo en wo 13.45 en 16 u„ Mission Impossible 3 - do 20 u., vr 21.15 u. ,za 18.30 en 21.15 u., zo 18.30 u„ wo 20 u., Poseidon - do 20 u., vr en za 18.30 en 21.15 u., zo 16, 18.30 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u., The Wild - vr 18.30 u., za 13.45 en 16 u., zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u., X-men, the last stand - do 20 u., vr 18.30 en 21.15 u„ zo 13.45, 16, 18.30 en 21.15 u„ zo 13.45, 16 en 21.15 .u, maendi 20 u., wo 13.45, 16 en 20 u. baar. Naast Den Boer heeft de be roepingscommissie in de voorberei dingsfase met nog twee kandidaten gesprekken gehad, maar de beroe pingscommissie stelde unaniem voor om kandidaat Den Boer te be roepen. De kerkenraad hoopt voor de start van het nieuwe wintersei zoen weer over een eigen predikant te beschikken. Noad '67 D-jeugd heeft de wed strijd vv Kloetinge tegen Australië bezocht. De wedstrijd eindigde in een 8-1 winst voor Australië. Voor de Fluplandse jeugd was het op de foto gaan met de internationals uit Australië het hoogtepunt van de dag. De jongens gingen onder ande re op de foto met Brett Emerton, hij speelde drie seizoenen, van 2000 tot en met 2003, bij Feyenoord. f f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 2