Hulde voor vier vrijwilligers van 75-jarige voetbalvereniging WHS 'Iets watje helpt opbouwen, zal je niet snel vernielen' Korfballers halen herinneringen op aan WHS van dik halve eeuw terug Gelijk tegen Haaf ten en winst tegen Terneuzen Wethouder Van Dis: bouwstenen van de samenleving Nederland kan stunten op WK 15 Donderdag 8 juni 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Wandelvierdaagse Elke dag op het veld Vernielingen Schoonhouden Buitenbal met hooi KNVB-vlag Partijtjes oud-leden Getalenteerde lichting Jongeren maken eigen indeling van trapveldje aan Deestraat Oud-leden komen overal vandaan en vermaken zich in onderlinge partijtjes De vrijwilligers van de 75-jarigc voetbalvereniging WHS uit Sint-An- naland zijn bij de jubileumviering in het zonnetje gezet. Met woorden van waardering door de nieuwe wethouder van sportzaken Kees van Dis. die ze .de bouwstenen van de samenleving' noemde. Vervolgens ook met directe huldeblijken van het bestuur van WHS. Bij monde van voorzitter Anco Fase werd consul en veldenspecialist Bram Rijnberg lid van verdienste. Ook zijn vrouw kreeg een oorkonde met bloemen, want Ina Rijnberg is al 20 jaar actief binnen de voetbalvereniging. Samen met Adrie Vermaas en Tannetje Gunter werd ze vrijwilliger van ver dienste, een nieuwe onderscheiding bij de club. De huldiging vormde donderdag avond het begin van de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan van de groen-witten. In een grote tent op de Waaje hadden zich vele leden en afge vaardigden van andere Thoolse voet balverenigingen en Sint-Annalandse verenigingen verzameld. Zij luister den naar muzikale bijdragen van de koninklijke fanfare Accelerando, het Casembrootkoor en de Waajezien- gers. „75 jaar is een respectabele leef tijd voor een voetbalclub", zei voor zitter Anco Fase. „Onze vereniging is nog steeds springlevend en daar mo gen de hier ook aanwezige leden van verdienste Jap Vroegop, Wim van Vossen en Kees Noorthoek best trots op zijn. Begin 1900 werd er al gevoet bald in Sint-Annaland, maar op 1 juni 1931 werd een echte voetbalclub op gericht. De groen-witten bleken een standvastig clubje te zijn. In andere dorpen op het eiland werden ook voetbalclubs opgericht, maar nergens bleven ze zolang stand houden als in Sint-Annaland. WHS deed zijn naam Wij Houden Stand dus eer aan. Met recht zijn we de oudste voetbalvereni ging op Tholen." Wethouder Van Dis, voor wie Accele rando het Lang zal ze leven aanhief wegens zijn vijftigste verjaardag, proefde in de naamgeving toch enige twijfel over het voortbestaan van de club. „De naam doet wat defensief aan en defensief voetbal is niet aan trekkelijk om naar te kijken, maar WHS speelt juist niet defensief. Geen misverstand mogelijk dus en als ik mijn 50 jaar optel bij de 75 van deze club. kom ik aan 125 en dat is juist de leeftijd die Accelerando dit jaar ook hoopt te bereiken. In het jubileum boek zullen er over beide verenigin gen naast een snufje historie ook anekdotes en sterke verhalen vermeld worden. Als ik me nu beperk tot WHS, dan kunnen we gerust stellen. „Die jop (jongerenontmoetings plaats - red.) moet in de buurt van de sloot komen. Als er iemand ruzie zoekt, ligt 'ie er zo in." „Nee, de jop moet dichtbij de voetbalkooi wor den geplaatst, want er is er hier een tje altijd snel moe." Een twintigtal jongeren vergaderde vorige week over de indeling van het trapveldje aan de Deestraat in Poortvliet. De werkgroep speelvoorzieningen Poortvliet presenteerde haar voorstel voor het trapveldje in 't Ouwe Raed- 'uus en had de jeugd van twaalf tot en met achttien jaar uitgenodigd om haar mening te komen geven. Hoewel de opkomst wat tegenviel, kregen de aanwezige jongeren de mogelijkheid om zelf het trapveldje in te richten met een jop, een voetbalkooi, een ska- tetoestel (funbox). een tafeltennistafel en wat bankjes. In groepjes overleg den zij over de beste indeling, waarbij rekening gehouden moest worden met een bufferzone zodat de speeltoe stellen geen geluidsoverlast veroorza ken voor de omwonenden. „De voet balkooi is het belangrijkste. Die moet in het midden. Ik ga toch niet daar die skatebaan toe, die mag ergens in een hoekje worden gestopt", zei de veer tienjarige Corné van Dijke. „Die voet balkooi moet er écht komen, dan kun nen we eindelijk trucjes gaan doen", stemde de vijftienjarige Bart Vane in en plakte het plaatje van de kooi mid den op het grote A3-papier wat voor hem lag. Ook de veertienjarige Jolita van As en Jori de Bruijn vonden de ta feltennistafel en de funbox veel min der interessant dan de geplande voet balkooi. „Ik voetbal zelf bij SPS, ik weet zeker dat ook meiden veel ge bruik gaan maken van die kooi", leg de Jolita uit. Haar vriendin is zelf geen lid van de Poortvlietse voetbal vereniging, maar vindt de sport wel leuk om te doen. Er waren bij de pre sentatie weinig jongeren present die streden voor een goede ligging voor de skatebaan. „Er zijn gewoon geen skaters in Poortvliet", was de reactie van de aanwezigen. Jan van Tiggele, van de werkgroep speelvoorzieningen Poortvliet, weerlegde dit. „Er is wel degelijk jeugd die een funbox wil, er waren maar liefst veertien stemmen voor binnengekomen." Hij overhan digde de voetballiefhebbers de uitslag van de enquête, die de werkgroep on der de Poortvlietse jeugd had gehou den. Er hadden 49 kinderen meege daan met het onderzoek, hiervan dat deze club meer is dan een voetbal vereniging. Jarenlang wordt de avondwandelvierdaagse georgani seerd en die voorziet duidelijk in een behoefte. De maatschappelijke func tie, de dienstbaarheid van deze vereni ging is dus groot. De voetbal speelt een belangrijke rol en wanneer indivi duele kwaliteiten ingezet worden in een team, leidt die saamhorigheid tot een maximale prestatie. Hoeveel vrij willigers komen er daarbij niet aan te pas! Bij WHS is dat aantal enorm en vrijwilligers vormen de bouwstenen van onze samenleving. Uw vereni ging mag het gemeentebestuur van Tholen tot uw favoriete supporters re kenen." De nieuwe wethouder van sportzaken prees zich gelukkig dat de nieuwe coalitie sport weer op de kaart heeft gezet omdat het belangrijk is voor fit en gezond leven en voor de saamhorigheid. Hij hoopte dat WHS doorgaat met het bieden van ontspan ning aan velen. „Dit 75-jarig bestaan is een kroon op uw werk. De voetbal vereniging heeft veel betekend voor Sint-Annaland en daarom naast onze felicitaties ook een geschenk van het gemeentebestuur", zei Van Dis, die een enveloppe aan de voorzitter over handigde. Anco Fase borduurde voort op de be tekenis van de vrijwilligers voor de vereniging door vier leden te huldi gen. Bram Rijnberg als lid van ver dienste. „Een echte WHS'er die in 1968 op zijn elfde begon met voetbal len en die vanaf zijn zestiende regel matig in het eerste speelde. In 1981 werd je kampioen en promoveerde WHS weer naar de tweede klas. Je stond bekend om je harde schot en ik kan me nog hier thuis tegen Arnemui- den de kanonskogel herinneren, waar door we met 1 -0 van de vissersploeg wonnen. Op je 30ste moest je in 1987 door een blessure afscheid nemen van het voetballen. Je zat toen al in het be stemden veertien voor een skatevoor- ziening, dertien voor een jop, twaalf voor een voetbalkooi en één persoon zag het liefst een tafeltennistafel op het trapveld verschijnen. „Dat geeft eigenlijk aan dat er méér jongeren een skatebaan willen hebben, dan een voetbalkooi." De gemeente stelde in juni 2002 de notitie speelruimte vast. Een van de aanbevelingen was het ontwikkelen van meer speelvoorzieningen voor jongeren vanaf twaalf jaar in de dor pen. Na een werkbezoek van de ge meenteraad aan Poortvliet, werd een werkgroep samengesteld die de wen sen van de jeugd inventariseerde en samen met enkele ambtenaren een plan ontwikkelde. Henk Vane, Jan van Tiggele, Henry Elenbaas en Ab van der Belt van de werkgroep waren sa men met Karin Bommelijn (jeugdbe leid) naar het dorpshuis gekomen om de plannen nader toe te lichten en de voorstellen van de jongeren door te nemen. „We hebben van de gemeente een budget van 18.000 euro gekregen. Reken er niet op dat daar iets van over blijft", waarschuwde Henk Vane. De werkgroep hoopt op een provinciale subsidie om de speelvoorzieningen van 26.000 euro te kunnen betalen. stuur,waarvan je zes jaar deel hebt uit gemaakt, o.a. als wedstrijdsecretaris. Daarna nog 7 jaar lid van het jeugdbe- stuur. Nu ben je alweer 10 jaar consul en maak je deel uit van de vom-com- missie voor de velden, het onderhoud en de materialen. Je voelt je echt ver antwoordelijk voor deze club en in het bijzonder voor de accommodatie. De velden behoren mede dankzij jouw inspanningen tot de beste van het ei land. Je bent dan ook elke dag op de Waaje te vinden en altijd vind je wel zaken die nog wat extra aandacht no dig hebben. Daarnaast heeft de jeugd steeds je bijzondere aandacht. Elke zaterdagochtend ben je fanatiek sup porter van de jeugdelftallen en als het nodig is, spring je bij in de bestuurs kamer. Voor al die bijzondere steun die WHS van jou krijgt, hebben we als bestuur besloten je te benoemen tot lid van verdienste." De voorzitter liet de huldiging met een oorkonde en bloemen over aan Marloes Rijnberg, dochter van Bram. Zo werden de mannen ook ingescha keld voor de huldiging van drie da mes. Aan de bestaande eretitels voor vrijwilligers met bijzondere verdien sten zit een bestuurlijke of andere voetbalfunctie gekoppeld. Het bestuur wilde echter toch iets doen voor drie Door sponsoring van enkele bedrijven worden de kosten al enigszins ge drukt. De werkgroep hoeft bijvoor beeld alleen het beton te betalen en niet de plaatsingskosten. „Als de voorzieningen neergezet worden, moeten jullie er gebruik van maken. Wanneer er een jop is, wordt er wél van jullie verwacht dat jullie daar gaan zitten en niet bij de bankjes van het visvijvertje blijven hangen", legde Vane verder uit. De aanwezige jonge ren hadden daar geen problemen mee. Hij riep de jeugd ook op om te komen helpen met de opbouw van de voor zieningen. „Iets wat je mee helpt bou wen, zal je niet snel vernielen", was zijn achterliggende gedachte. Karin Bommelijn besprak de voor stellen met de jeugd. Uiteindelijk werden de voorzieningen in ver band met mogelijke geluidsoverlast en het drukken van de aanlegkosten toch wat anders ingedeeld dan de jongeren hadden voorgesteld. De doelen van het trapveldje en de speeltoestellen voor de kleintjes blijven volgens de plannen behou den. De oude ingang aan de Dee straat zal waarschijnlijk worden op geheven, zodat de jongeren alleen via de Burgemeet het veld kunnen bereiken. Een tegelpad zal de voor zieningen aan elkaar koppelen. De voetbalkooi en de tafeltennistafel bevinden zich volgens het huidige ontwerp het dichtst bij de ingang, naast de voetbalkooi staat de funbox gepland. Tegenover deze skatebaan is plaats gemaakt voor de jop. „Dit wordt heel anders aangepakt dan het speelterrein bij de Jenaplanschool. Ik praat de vernielingen daar abso luut niet goed, maar de opzet werkte niet. Dat was het probleem. Aan dergelijke speelvoorzieningen moe ten geen openingstijden worden ge koppeld, het wekte frustraties op bij de jongeren. De jeugd moet heel de dag op het trapveld terecht kunnen", meende Henk Vane. De werkgroep hoopt dat de voorzie ningen eind dit jaar worden gereali seerd. „We hebben echter wel de subsidie van de provincie nodig. Er bestaat dus een kleine kans dat het niet doorgaat. Dat moeten jullie wel weten", vertelde Bommelijn. „Maar het ziet er allemaal goed uit", stelde zij de jongeren gerust. Vanavond wordt met de omwonenden van het trapveldje gesproken over de plan nen. vrijwilligsters die de club al 20 jaar of langer dienen. „Adrie Vermaas. Tan netje Gunter en Ina Rijnberg besteden enorm veel tijd aan hun vereniging. Als medewerker in de kantine, in de activiteitencommissie, als gastvrouw in de bestuurskamer, bij het inkopen doen voor de kantine, bij het schen ken van limonade of thee in de rust voor de voetballers, bij het schoon houden van de kantine en bestuurska mer, hulp bij het clubblad de Schakel of als lid van de Citroentjes. Voor al die geweldige bijdragen zijn jullie de Vier heren en negen dames op leeftijd zaten zaterdagmiddag sa men rond een tafel in de feesttent op sportpark De Waaje in Sint- Annaland. De jongste 72, de oud ste 80 jaar. Ooit dartelden ook zij in het groen en wit over de wei. Maar dan om te korfballen. Van 1942 tot 1952 werd deze tak van sport binnen WHS beoefend. „We waren een groepje vrienden, van de ulo in Tholen. Zelf was ik zestien, de meisjes veertien of vijf tien, en een enkeling zeventien jaar", vertelt Han Stoutjesdijk uit Benne- kom over het ontstaan van de korf bal. Die begon als een afzonderlijke club, Olympia genaamd, met een ei gen bestuur. Ze werd opgericht in de schuur bij het café van Frans Rijn berg. „Maar het viel niet mee om een speelveld te vinden. Zodoende zijn we al gauw bij WHS terecht geko men. De statuten van de voetbalclub werden aangepast en uit het oude korfbalbestuur ging Bou Kooijman ons in het WHS-bestuur vertegen woordigen", weet de inmiddels 80- jarige Stoutjesdijk. Hij treft deze middag in Sint-Annaland verschil lende mensen die hij in geen zestig jaar heeft gezien, want na de oorlog is hij uit het dorp vertrokken. Ande ren waren er in 1972 bij, toen even eens een reünie is gehouden. Stoutjesdijk heeft uitgezocht hoe het korfballen destijds is ontstaan. „De korfbalbond hield in 1942 een grote landelijke actie en schakelde daarbij onderwijzers in. Op die manier zijn toen tientallen clubs opgericht." In de regio ontstonden Eendracht in Tholen, IVO in Poortvliet, SPS in Scherpenisse, Smerdiek in Sint- Maartensdijk en SVO in Stavenisse. Ze speelden samen met WHS in een Thoolse competitie. „Het eerste jaar verloren we bijna alles. Bij de andere clubs lag de gemiddelde leeftijd na melijk een paar jaar hoger dan bij WHS." Op de fiets, maar ook wel per auto ging WHS naar de wedstrijden. „De meeste leden van de korfbal kwamen uit de middenstand. Arbei ders zaten er nauwelijks bij." Stout jesdijk schreef een aantal jaren gele den voor deze krant een verhaal in dialect over een uitstapje van de korfbal naar Zuid-Beveland. Door de evacuatie viel de club stil en bij te rugkomst was er niks meer. „Ik her inner me dat we een leren buitenbal hadden. Die vulden we met hooi en zo speelden we dan. Maar die bal was loodzwaar. We zijn nog een keer naar Sin-Maartensdijk gefietst, want daar hadden ze een binnenbal!" Ook anderen herinneren zich dit voorval. Aanvankelijk speelde het twaalftal in eersten die draagster worden van de nieuwe eretitel bij WHS, namelijk vrijwilliger van verdienste. Gefelici teerd en wat is er nu leuker om de bloemen overhandigd te krijgen door jullie mannen Jo, Jap en Bram." De voorzitter ging door met huldigen, want hij vroeg in het jubileumjaar twee pupillenelftallen op het podium wegens hun kampioenschap. D2 ver overde de titel door alle 10 wedstrij den te winnen, waarmee 30 punten veroverd werden. De ploeg scoorde maar liefst 64 keer en kreeg maar 7 witte shirts. „Mijn moeder had er met groene wol WHS op gebor duurd, maar die verbleekte door het wassen. Later kregen we groen-witte shirts. De voetballers hadden smalle groene banen en de korfballers bre de", zegt Stoutjesdijk. Het speelter rein lag aan de Dorpsweg, een wei land van Boogaard dat tevoren van de koeienv laaien ontdaan moest wor den. „In de winter was het niet be speelbaar, dan lag de competitie stil." Na de bevrijding werd de draad op gepakt, maar niet iedereen kwam te rug. Rook Rijnberg bijvoorbeeld - hij is 79 en woont in Rotterdam - werd oorlogsvrijwilliger en ging met het Zeeuws Bataljon naar lndië. Hij heeft tot zijn 38e korfbal gespeeld en daarna nog elf jaar badminton, ver telt hij. Stoutjesdijk korfbalde ook goals tegen. D3 verzamelde 21 pun ten uit 8 wedstrijden en maakte 65 treffers en incasseerde 14 doelpunten. „En bijzonder is ook dat na vele jaren een seniorenelftal de titel won. name lijk WHS 3 in de reserve 4e klas. Van de 18 wedstrijden werden er 15 ge wonnen en dat leverde 46 punten op met 90 doelpunten. Een geweldige prestatie", aldus de voorzitter. Felicitaties kwamen er van KNVB-af- gevaardigde Leen Tichem uit Tholen, die als reserve optrad namens Zuid I. Hij had een grote oranje vlag meege bracht. die door de ereleden Wim van Vossen, Jap Vroegop en Kees Noor thoek werd getoond, samen met voor zitter Anco Fase. „Op naar de 100!", zei Tichem. De kersverse direccteur van de Rabo bank Tholen. Cees van der Velden, nam als één van de hoofdsponsors de gelegenheid te baat om WHS te felici teren met het 75-jarig bestaan. „Uw vereniging zit in de haarvaten van de samenleving, dat is me wel duidelijk geworden. Op heel veel momenten bent u actief en respect en verdraag zaamheid staan zowel bij u als bij ons hoog in het vaandel. De Rabobank blijft u steunen en ook bij dit jubileum leveren we onze bijdrage. Nog heel veel jaren goed voetbal in Sint-Anna- nog na zijn vertrek: in Delft en Lei den, en naderhand in Gelderland. Maar bij WHS liep (iet spelersaantal terug, onder meer doordat verschil lende meisjes trouwden. In 1952 viel het doek definitief, sindsdien houden fotootjes de herinnering aan deze tak van sport binnen de voetbalclub le vend. In de tent is een korf neergezet en er is voor een bal gezorgd. Verschillende reüniegangers proberen of ze de korf nog weten te vinden. Ze halen herin neringen op aan een tijd die meer dan een halve eeuw achter hen ligt. Maar het is gezellig. Adrie Overbeeke is er voor uit Schouwen gekomen. „Ik korfbalde niet zo goed, deed het ook niet graag. Maar ik ging altijd mee Een soort reünie was de herhaling van de beslissingswedstrijd WHS- Haaften uit mei 1990 op het terrein van Klundert. Deze finale van de nacompetitie bracht de Sint-Anna- landers destijds voor het tiende sei zoen in de tweede klas. Haaften werd met 4-2 (ruststand 3-0) versla gen door twee doelpunten van San- der Westdorp Hzn., Iman v.d. Repe en Jan Willem de Voogd van der Straaten. Ze waren o.l.v. de toenma lige trainer Theo Moerland zater dagmiddag weer present en nu werd het een 2-2 gelijkspel. Leon de Wit te, zestien jaar later nog steeds ac tief in het eerste elftal, opende de score. Nog voor de rust maakte Haaften gelijk. Een strafschop hielp de gasten in de tweede elftal aan de leiding, maar Peter Saarloos maakte voor het eindsignaal van de Poort vlietse scheidsrechter Piet Lisseveld nog gelijk: 2-2. In de tent spraken de beide ploegen nog na. Ook voor Haaften was het voor diverse spe lers een leuk weerzien. Tevoren vond er een onderling toer nooi plaats van leden en oud-leden van WHS. In poule A zegevierde Nederland kan met vertrouwen het wereldkampioenschap voetbal tege moet zien. „We gaan verrassend ver komen en oranje kan zomaar gaan stunten", zei voetbalcommentator Johan Derksen donderdagavond tij dens de jubileumviering van WHS. De hoofdredacteur van Voetbal In ternational vond wel dat trainer Marco van Basten tot nu toe ontzet tend veel geluk heeft gehad. Over de profvoetballers had Derksen wei nig lof. „De Paus krijg je gemakke lijker aan de lijn dan Davids. Ik als journalist kom echter naar Sint-An naland terwijl het Nederlands elftal op de televisie is. Je hebt daarvoor immers een afspraak gemaakt en dan maak je maar zin. Maar kom land toegewenst", zei de directeur. De sprekers werden door Peter Wiel aard op wervelende wijze aangekon digd, te beginnen met Anco Fase, met zijn 38 jaar één van de jongste voor zitters van de Thoolse voetbalclubs. In de tent was er op enkele panelen met krantenknipsels, foto's en lid maatschapskaarten een deel van de historie van 75 jaar WHS te zien, maar maar nog veel meer is in streekmuseum de Meestoof te vin den. Fase noemde de bloeiperiode van WHS die onder leiding van voorzitter Bram Soeters en trainer Nico Frel, die donderdagavond ook in de feesttent aanwezig was. „Deze met militaire discipline behepte trai ner bestormde met de getalenteerde lichting eind jaren zestig met een mix van routine en jeugdig elan de voor de gezelligheid", vertelt ze. Ma- rus Kodde en Janny Gunter, alsmede Rien Moerland en Maatje Burgers zijn echtparen en hebben alle vier bij WHS gespeeld. Verder zijn Katie Mol, Engeltje Paape, Corry Lanooy, Rina Slager, Esther van Dijke en Iza Dormaar present. Stoutjesdijk geniet. „Gezien onze leeftijd zal het de laat ste keer zijn dat wc erbij zijn", stelt hij nuchter vast. Op enkele borden hangen krantenarti kelen over de korfbal. Maar ook over de voetbal zijn artikelen en foto's te vinden. Want ook voor de voetballers is deze reünie bij de 75e verjaardag van WHS georganiseerd. Wie dat wil de kon op het veld een partijtje spelen en daarvoor gaven zich ruim 75 oud leden op. In drie poules van vier kon er tegen elkaar gespeeld worden. On der andere Kees v.d. Meer, Wim Mos- Paragua o.l.v. Wim van Vossen Azn. van de vier teams. In poule B waren er eveneens vier teams met veerti gers en hier won Australië o.l.v. Martin van Bendegom. De meer jeugdige spelers kwamen in poule C uit met drie mannenteams en één meisjesploeg. Hier was Servië- Montenegro de beste o.l.v. Iman Rijnberg. Vrijdagavond speelde het huidige eerste elftal van WHS tegen Terneu zen 1, dat in de eerste klas van de zondagcompetitie uitkomt. Het werd een 4-3 overwinning voor de jubilerende club. hoewel Terneuzen bij de rust nog met 2-3 leidde. Een kopbal van Pieter Lindhoud en een succesvolle actie alleen voor de doelman van Patrick van Schetsen zorgden voor de eerste twee treffers van WHS. In de tweede helft scoor de Van Schetsen opnieuw en Dennis Oosdijk maakte de winnende treffer: 4-3. In de rust werd de finale van het Setallands kampioenschap truck- trekken gehouden, waarbij WHS 3 aan het langste eind trok met 18.50 meter. daar maar eens mee bij Boateng of Seedorf. Afspraken met voetballers maak je alleen nog via allerlei om wegen. Journalisten hebben dan ook een lastig beroep en hoofdredacteur is helemaal een vervelend baantje." In een sneltreinvaart nam Derksen met de nodige humor allerlei zaken op de hak. „Je kent nu niemand meer, het is erg onpersoonlijk en hypocriet geworden. Ik heb nog de kleurrijke tijd meegemaakt, maar toen zijn er ook hele gekke dingen gebeurd." Doping en pillen spoel den als in een waterval door de feesttent. „Op de tv is er sprake van overdaad, ja van een gekte. Het is daar zo gemakkelijk verdienen. Zelf heb ik 83 pakken thuis die ik nog nooit heb aan gehad", aldus de ook van de televisie bekende voetbal commentator, die de jeugd van WHS na afloop van een handteke ning voorzag. groenwitte ladder die reikte tot net onder de top van het zaterdag ama teurvoetbal. Midden jaren zeventig speelde WHS tweede klasse, toen het op één na hoogste amateurniveau. Daarna lukte dat onze vereniging nog een aantal keren, o.a. in 1990 toen WHS uit geslagen positie terug vocht en via de nacompetitie in de tweede klas kwam. Een typisch staal tje van WHS, dat de naam de vrekers kreeg: nooit opgeven, altijd door gaan, was het devies zoals bij Noad. Inmiddels zijn we al een aantal jaren een stabiele derde klasser. We probe ren nu met een heel erg jonge groep de basis te leggen voor nieuw succes en hoe dat uitpakt, hoort u op ons volgende jubileum. Maar één ding is zeker: deze club hield stand, houdt stand en zal altijd stand blijven hou den". aldus voorzitter Anco Fase van de 75-jarige voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. selman. David Wessels, Wim van Vossen, Adrie de Witte. Henk Brink man en Jan Westdorp vertoonen hun kunsten. Overal vandaan kwamen ze: Jo Ridderhof en Corrie Feijtel uit Veldhoven. Piet de Koster uit Vlissin- gen, Arie Suarez uit Barendrecht, Wim Fase uit Steenbergen. Jaap Dek ker uit Rotterdam en de broers Marco en Erik Mollenbrok uit Nieuw-Ven nep. Bijna 500 mensen tekenden tij dens de drie feestelijke dagen het re- ceptieboek. Namens de spelers van de vier seniorenelftallen bedankten Theo Moerland. Sander Goedegebuure en Leon de Witte alle bestuursleden van de club met een fles wijn voor het or ganiseren van het jubileumfeest. En voorzitter Anco Fase kijkt terug op een geslaagd feest: „De politie com plimenteerde ons met de goede sfeer die er heerste, er viel geen wanklank." Lid van verdienste Bram Rijnberg met zijn dochter Marlous. Voor de jeugd van WHS was er zaterdagmorgen een uitgebreid spelcircuit uitgezet op de Waaje in Sint-Annaland. Adrie Vermaas (v.l.n.r.), Ina Rijnberg en Tannetje Gunter met hun oorkonde en bloemen als eerste vrijwilliger van verdienste, een nieuwe vorm van waardering bij de 75-jarige voetbalvereniging WHS. Kevin Walter skatet door de straten van Poortvliet. Het was een gezellig weerzien in de feesttent voor de korfballers van WHS uit de jaren veertig en vijftig.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 15