Tholenderwijs Tholenderwijs Sloop flat Ten Anker, nieuwbouw vijftig appartementen na bouwvak 'WMO biedt kansen om voor naasten te zorgen' Cursisten van CKB exposeren keramiek Aanmelden kan nog tot 10 juni Er op uit met scootmobiel Muziekliefhebber gezocht Openbare bekendmakingen ,i"' Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Meer cultuur in multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis Bezwaren tegen school ongegrond Schrijvers bezoeken basisscholen Tholen Gemeente moet 60 mille verantwoorden Enquête over profiel nieuwe Commissaris van de Koningin X 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 juni 2006 week 23 donderdag 8 juni 2006 Oud-Vossemeer Sint-Maartensdijk Tholen i De 50 nieuwe appartementen in Ten Anker in Tholen worden verhuurd aan de bewoners die nu tijdelijk aan de Prinses Beatrix- straat wonen en aan nieuwe huurders. In de noodbouw zijn nog 7 plaatsen vrij. Ouderen op de wachtlijst die naar de nieuw bouw willen verhuizen, kunnen hier nog terecht totdat de bouw aan de Ten Ankerweg gereed is. De wet maatschappelijke onder steuning (WMO) biedt kansen om voor onze naasten te zorgen. Dat zei de Zeeuwse SGP-gede- puteerde Van Heukelom vrijdag op een bijeenkomst van de SGP- studievereniging Calvijn in Tho len. De overheid kan volgens hem onmogelijk voldoen aan alle vraag naar zorg. Het multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis aan de Kastelijnsweg in Sint-Maartensdijk gaat meer gebruikt worden voor culturele activiteiten. „Het gebouw leent zich daar uitste kend voor", zegt Els Frigge van het platform leefbaar platteland Tholen. Sinds vrijdag is in het gebouw werk te bewonderen van cursisten keramische vormgeving van het Centrum voor de kunsten Bergen op Zoom (CKB). Elkaar inspireren Provincie Zeeland Waar: Schoolstraat, Bonenblokstraat, Bou. Kooij- manstraat centrumgebied) Wanneer: start 3 april 2006 tot 1 juni 2007 Wat: Bouw dorpshuis Vossenkuil etc. met 24 woon/zorg woningen. Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: Gladiolentraat (gedeelte tussen de huisummer 1 t/m 15 Wanneer: 10 juni 2006 van 14:00 tot 24:00 uur Waarom: i.v.m. evenement Gevolgen: Afsluiting voor doorgaand verkeer Meer weten: Mw. C. Hozee, afdeling publiekszaken, tel. (0166) 668365; e-mail: cho@tholen.nl Waar: Zoekweg Wanneer: juni en juli 2006 Wat: herinrichting Zoekweg (fietsstroken en verbre ding) aanpassing kruising Molenvlietsedijk Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Maanden mei en juni: fietspad tussen Windsingel en Zoekweg afgesloten Meer weten: dhr. W.E. van Vossen, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668252; email: ww@tholen.nl Waar: S. Lindhoutstraat, Pr. Bernhardstraat, Grindweg en Oud-Vossemeersedijk Wanneer: augustus/september 2006 Wat: aanleg persleiding en plateau (kruispunt S. Lindhoutstraat/ Kon. Julianastraat) Gevolgen: verkeershinder/omleidingsroute Meer weten: dhr. P. van Zijst, afd. Openbare Werken; tel.nr. (0166) 668259; email: pvz@tholen.nl Waar: Achterste gedeelte Contr'Escarpe Wanneer: 9 en 10 juni 2006 Waarom: Evenement Gevolgen: Verboden te parkeren. Meer weten: Mw. M. Zegers, afdeling Publiekszaken, tel. (0166) 668372; e-mail: mvr@tholen.nl Alle genoemde data zijn onder voorbehoud (afhankelijk van de weersomstandigheden). Op 15 juni rijdt een aantal scootmobielers gezamenlijk een uitgezette route van ongeveer 7 kilometer in het buitengebied van Sint-Maartensdijk. We verzamelen in partycentrum "Haestinge" om 13.00 uur. Na een kopje koffie gaan we in kleine groepjes op pad. We verwach ten rond 16.00 uur weer terug te zijn bij "Haestinge". Het wordt een gezellige middag in het buitengebied van Sint-Maartensdijk. Wilt u ook meerijden? Geef u dan op vóór 10 juni. Voor eventuele hulp en onder steuning onderweg zijn er voldoende vrijwilligers aan wezig om u te begeleiden. We hopen op veel belang stelling voor deze activiteit want "Hoe meer zielen, hoe meer vreugd". Voor informatie kunt u terecht bij leden van de werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen. Met name bij Merie Bolier: 0166 -663546 of bij Loes Lisseveld: 0166 - 672264. Voor aanmelden èn informa tie kunt u terecht bij servicebureau Voor Elkaar, tel. 0166-668070 of E-mail naar: servicebureau@tholen.nl. Stichting Kunstkring Tholen zoekt muziekliefhebber met gevoel voor programmeren Stichting Kunstkring Tholen bestaat uit verschillende commissies: poezie, beeldende kunst, activiteiten voor kinderen en de muziekcommissie. Samen organiseren zij elk jaar rond Koninginnedag de Kunstroute. Er worden exposities gehouden in huizen en monumentale gebou wen en er wordt gemusiceerd in de Grote Kerk, de RK Kerk, de hal van het Stadhuis en in sommige huizen. In de 10 Kunstroutes die al hebben plaatsgevonden is er een omvangrijke lijst met medewerkers ontstaan van musici die (bijna) elk jaar bereid zijn hun medewerking te verlenen. Doordat een van de leden van de muziek commissie zich vanwege leeftijd en conditie terug wil trekken uit de organisatie zijn zij opzoek naar enthousi aste muzikale kandidaten om deze functie over te nemen. Heeft u interesse houdt u van muziek in allerlei genres en vindt u het fijn om muziek onder de aandacht van de mensen te brengen? Reageer dan op deze oproep door te bellen en/of te E-mailen naar: Servicebureau Voor Elkaar, Haven 9, 4695 CN Sint-Maartensdijk, Tel 0166 668070. E-mail: servicebureau@tholen.nl veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt het besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergun ning is verleend. Het beroepschrift moet voor 21 juli 2006 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 4 mei tot en met 30 mei 2006 de vol gende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvan gen: Tholen, Gemeente Tholen voor het kappen van 23 sierpe- ren in de Jan van Bloisstraat De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendma king tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van de gemeentesecretarie. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Uw reaktie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 27 mei tot en met 6 juni 2006 de vol gende kapvergunning (en) hebben verleend: Stavenisse, Schoolstraat 1 voor het kappen van 1 iep (in de aanvraag abusievelijk als populier vermeld) achter de gymzaal aan de Schoolstraat Tegen de verleende vergun ningen) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Van de vergun ningen) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagelegging is verstreken.Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wor den ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopi ge voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. BESTEMMINGSPLAN Kom Tholen 2e herziening en Buitengebied 4e herziening Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke, Economische, Recreatieve en Onroerende zaken van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethou ders van die gemeente aan hem verleend mandaat, bekend dat met ingang van 9 juni 2006 op grond van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de artikelen 3:12, eerste lid en 3:40 van de Algemene wet bestuursrecht, alle stukken ter inzage liggen van de onherroepelijk geworden bestemmingsplannen Kom Tholen, 2e herziening (Ten Anker) te Tholen en Buitengebied, 4e herziening (Provincialeweg 64) in de publieke leesruimte van de gemeentesecretarie. Markt 1- 5 te Sint-Maartensdijk van 09.00-12.00 uur en van 13.30 -15.00 uur met uitzondering van de maandag middag van 13.30-15.00 uur Dat zegt hoofd woonbeheer J. Droogen- dijk van Castria Wonen. „Ze zullen dan wel eerst in de tijdelijke huisvesting te recht komen. In eerste instantie worden alle appartementen verhuurd. Als de bouw klaar is, kunnen de bewoners uit de flat terug. Later kunnen de nu benoemde appartementen verkocht worden." Het gaat om 14 appartementen die pas la ter in de verkoop gaan. De nieuwbouw van Ten Anker bestaat uit twee gebou wen. Het is nog niet bekend of de koop woningen verspreid worden over de twee gebouwen of in één worden geconcen treerd, zegt Droogendijk. Van de Ten Ankerflat in Tholen is niet veel meer over. De sloper maakt er korte metten mee. Met een grote grijper wor den de muren, en plafonds naar beneden gehaald. Stofwolken stijgen op uit het puin. Volgende week zal het laatste deel dat aan het bestaande verzorgingshuis is gebouwd, los worden gezaagd. Volgens J. Zielstra. hoofd van de vestiging Ten An ker, zal dit de nodige herrie gaan veroor zaken. „Dat is het lastigste punt van de sloop. Het echte loskoppelen moet dus De flat van Ten Anker in Tholen wordt met een grote grijper gesloopt. nog gebeuren. Maar iedereen snapt dat dit moet gebeuren." De sloop en de nieuwbouw is in handen van ontwikkelaar Marsaki in Goes. Het is de bedoeling dat voor de zomervakantie de puin weg is zodat het terrein bouwrijp gemaakt kan worden voor de nieuwbouw van vijftig appartementen. Na de vakantie moet dan de bouw begin nen. Het werk is aanbesteed. Bouwbedrijf De Delta Middelburg was de laagste in schrijver. Er waren vijf gegadigden voor het werk, zegt R. de Baar van Marsaki. De nieuwbouw bestaat uit een banaanvor- mig gebouw dat aansluit op het bestaande verzorgingshuis. Dat wordt vier bouwla gen hoog. Het andere pand dat naast het politiebureau verrijst ('het torentje'), wordt vijf bouwlagen hoog. De duur van de bouw wordt geschat op achttien maanden, maar dan moet het weer geen roet in het eten gooien. Voor de nieuwbouw worden ook palen ge boord. Daar waar mogelijk zal particulier initia tief moeten zorgen voor de kwetsbaren in de samenleving. De overheid moet keuzes maken: „De trap dient van bovenaf schoongemaakt te worden." In ziekenhui zen en zorginstellingen dient wat Van Heukelom betreft de insteek te zijn: meer handen aan het bed. Dat is ook nodig door de vergrijzing, waardoor steeds meer kos ten gemaakt worden voor het verlenen van zorg. Teruggrijpend op het openingswoord van Calvijn-voorzitter Erik Roeland, die aangaf dat we een voorbeeld moeten ne men aan de barmhartige Samaritaan, zei de gedeputeerde dat het ieders plicht is om te zorgen voor onze eenzame buurvrouw, dak- en thuislozen en hulpbehoevende opa. Eerste spreker op deze avond was de heer Kuling van de stichting Ontmoeting, die werkzaam is onder dak- en thuislozen en ex-gedetineerden. Aan de hand van voor beelden uit de praktijk ging hij in op de kwetsbaren in de samenleving. Volgens Kuling is het aantal dak- en thuislozen de laatste jaren gegroeid als gevolg van het gevoerde kabinetsbeleid. „Doordat de overheid weinig oog heeft voor deze groep van mensen, is het nodig dat organi saties als Ontmoeting hulp verlenen." Ku ling deed een oproep aan de SGP-jongeren om activiteiten te organiseren die geld op leveren voor het werk van Ontmoeting. Gedeputeerde staten (g.s.) wijzen de bezwaren van omwonenden aan de Zoekweg in Tholen te gen de bouw van het Markiezaat college af. Eerder verklaarde de gemeenteraad de bezwaren al ongegrond. Volgens de bezwaarmakers zijn ze bij het kopen van een kavel niet of onvoldoende geïnformeerd over de voorgenomen bouw. Verder zou de bestaande ontsluitingsweg naast Meul- vliet kunnen blijven en had de benodigde waterberging elders gerealiseerd kunnen worden. De procedures zijn volgens hen onjuist doorlopen. Ook vinden ze de plek voor de bouw ongeschikt. Maar g.s. zijn het eens met de eerste herziening van het bestemmingsplan Kom Tholen. Kinderboekenschrijver Erik van Os brengt vandaag in verband met het Oregio Groot Schrijvers festival een bezoek aan basisscholen De Schalm in Stavenisse, De Rieburch in Sint-Maartens dijk, de Oosterscheldeschool in Scherpenisse en Ter Tolne in Tholen. Hij schreef onder andere een aantal versjes voor Sesamstraat en Okki. Schrijver Ben Slingenberg bezocht dinsdag al Het Kompas in Anna Jacobapolder en de Ark in Oud-Vossemeer. Het festival wordt georganiseerd door de bibliotheken en bibliobussen in de Oosterschelderegio. Tien kinderboekenschrijvers brengen tot en met 13 juni een bezoek aan de deelnemende basisscholen of in de bibliotheek. De gemeente Tholen moet een ontvangen subsidie van 60.000 euro verantwoorden aan de provincie. De gemeente ontving drie jaar geleden de provinciale bijdrage om de kosten te dekken voor aansluiting bij de regionale brandweer Zeeland en de centrale post ambulan cevervoer Zeeland. Voorheen was Tholen voor deze diensten bij de West-Brabantse hulp verlening aangesloten. Gedeputeerde staten verzoeken de gemeente nu om de rekening, gecontroleerd door een accountant, binnen zes weken toe te sturen of het bedrag terug te storten. Hoofd Kees van Broekhoven van de afdeling beel dend van het CKB was trots op het werk van de vijftien cursisten. Daaronder zijn geen Tholena- ren, maar wél krijgen ze les van Hans Westerweel uit Tholen. „De kunstwerken zijn even rijk als het Thoolse land", aldus Van Broekhoven die zich een warm voorstander toonde van het versterken van de samenwerking tussen CKB en Scaldis Na turalis. Naast exposities zou dat ook kunnen zijn in de vorm van optredens door kleine muzieken- sembles. Komende zaterdagavond om half acht bijvoor beeld zingt het Schorrekoor bij het multifunctio neel centrum. Een ongedwongen optreden, waar bij het de bedoeling is dat het publiek lekker meezingt. Het Sint-Annalandse koor, onder lei ding van Pierre van Broekhoven, heeft Nederland se zeemansliedjes. Engelse en Ierse nummers én Duits komisch repertoire op het programma staan. En op 9 september is er poëzie te beluisteren, in combinatie met muzikale intermezzi. In de expositieruimte van het gebouw is op witte pi laren een verscheidenheid aan keramiekvoorwerpen te zien. Westerweel en zijn collega Ad van Nimwe- gen hebben de tentoonstelling vrijdagmiddag inge richt. De cursisten hebben zelf uitgezocht wat ze wilden exposeren. „Dat was een onderdeel van de cursus", zegt Van Nimwegen. De cursus keramiek en pottenbakken telt volgens hem een hechte groep deelnemers. „Sommigen zijn er al vanaf 1998 bij." De groep heeft zelfs een eigen website: www.wij- en-de-klei.nl. De cursisten moeten zelf met ideeën komen om iets te maken. „Ze inspireren daarbij elkaar." Met de do cent wordt gekeken naar de uitvoerbaarheid en de techniek die toegepast gaat worden. Dat kan raku zijn, terra sigillata. of de elektrische oven met glazu ren. Draaiwerk en de opbouw, glazuurtechniek en het gieten van vormen komen ook aan bod in de cur sus. Maar er wordt dus niet met thema's gewerkt. In Scaldis Naturalis zijn schalen te zien, beelden, beeldengroepen, maar ook abstracte figuren. De kleuren lopen eveneens uiteen: wit, blauw, geel, groen, donker. Bij het inrichten is er op gelet dat voorwerpen enigszins bij elkaar passen. De expositie heeft als titel gekregen 'Terra Viva!': levende aarde. De expositie is gratis te bezoeken. In juni is ze alleen op zaterdag geopend, van elf tot vier uur. In juli en augustus van maandag tot en met zaterdag, op de zelfde tijdstippen. Terra Viva! is tot en met 26 augus tus te zien. Uiteenlopende vormen van keramiek zijn geëxposeerd in Scaldis Naturalis. I Per 1 februari 2007 neemt de heer drs. W.T. van Gelder afscheid als Commissaris van de Koningin in Zeeland. In september start de wervingsprocedure voor een nieuwe Commissaris. Met deze enquête heeft u de mogelijkheid uw mening te geven over het soort Commissaris van de Koningin dat gezocht moet worden. Zo kunnen uw wensen meegenomen worden in de wervingsprocedure en verwerkt worden in de profielschets. Vindt u de politieke kleur van de nieuwe commissaris van belang? Ja Nee De nieuwe commissaris is (maximaal 3): 0 Een vernieuwer met creatieve ideeën 0 Iemand die Zeeland op de kaart zet 0 Een coördinator en bruggenbouwer die zorgt dat zaken soepel verlopen 0 Een sociaal bewogen persoon 0 Iemand met gevoel voor de Zeeuwse identiteit 0 Gezaghebbend, iemand die boven de partijen staat 0 Geen voorkeur Met welke onderwerpen heeft de nieuwe commissaris betrokkenheid (maximaal 3)? 0 Economie 0 Cultuur 0 Landbouw en Visserij 0 Natuur en Milieu 0 Welzijn en Sport 0 Openbare Orde en Veiligheid 0 Ruimtelijke inrichting van de provincie 0 Infrastructuur 0 Grensoverschrijdende samenwerking 0 Historie 0 Geen voorkeur Wat is volgens u de belangrijkste opdracht voor de nieuwe commissaris? 0 Zorgen dat de provinciale overheid goed functioneert 0 Waken over een veilig Zeeland 0 Samenwerking bevorderen met bestuurders in Zeeland, Den Haag, Brussel en Vlaanderen 0 Intensief contact onderhouden met burgers en bedrijfsleven in Zeeland 0 Geen voorkeur Wat zou u als tip aan de nieuwe commissaris willen geven? U kunt uw reactie vóór 1 juli mailen naar: statengriffier@zeeland.nl of sturen naar provincie Zeeland, mw. drs. B.L. Allewijn, statengriffier, Antwoordnummer 75, 4330 VB Middelburg De enquête is ook digitaal in te vullen via www.zeeland.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 12