SS Titel 35-plus heren van Ruucstoppelen Noad '67 blijft in derde klasse na slijtageslag met Arendskerke Moeliker snelste op eerste duivenvlucht Noad 3 bereikt de halve finale Titel Fl-pupillen Noad A-junioren van Tholense Boys winnen beker Thoolse meiden zijn kampioen Koersballen Donderdag 11 mei 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 lite dag Harde service Vijf punten meisjes Eerste prijzen dressuur Opleving Knallen Genadeklap Actie Van Haaften WHS 2 strandt na strafschoppen Volop kansen Noad Smerdiek klopt Kaapverdianen Team Danny Steijn opnieuw dartkampioen Smash 3 promoveert niet Voetbal programma Vrijdag 12 mei uur Tholencup D-pupillen 18.30 Zaterdag 13 mei uur Noad 3-Spnindel 2(beker) 17.00 WHS onder 23-WHS oud 14.30 Veteranentoernooi Smerdiek Tholencup E-, F- en minipupillen9.30 C-juniorentoemooi Smerdiek Donderdag 18 mei uur Smerdiek da.-Ned. militair elftal 19.15 Derde klasse: 's-Heer Arendskerke-No- ad 1-3. Keker: Steen 2-WHS 2 2-2 (Steen wint na strafschoppen). Heinkenszand 3-No- ad 3 1-2. Odio-Thol. Boys A 2-3 (Thol. Boys bekerwinnaar). Jeugd: Rillandia-Thol. Boys A 2-2, Thol. Boys meisjes-Seolto 2-2 (Thol. Boys kampioen). Thol. Boys smurfen- SVC 2-11. WHS D2-Walcheren (beker) 1-3. WHS El-WHS E2 3-0; Noad A- Rillandia 7-0. Door Odio in de finale met 3-2 te verslaan hebben de A-junioren van Tholense Boys de beker gewonnen. De tegenstander uit Ossendrccht, in de competitie kampioen geworden, kwam op het terrein van Klundert snel op voorsprong. Maar Tholen toonde veerkracht en voetbalde beter op het slechte veld. Uit een vrije trap liet Nick de Lang de gelijkmaker aantekenen en nog voor de rust bracht Ricardo Rose de stand op 2-1. Na de rust gebeurde er van alles. Alex Koppcnhol werd met twee ge le kaarten uit het veld gestuurd, wat volgens de Tholenaren totaal onno dig was maar waarmee de arbiter wél zijn stempel op de wedstrijd drukte. Snel hierna scoorde Odio 2- 2. faal en lat stonden verdere treffers van de Brabanders in de weg. Met veel geluk kwam Tholen se Boys weer op voorsprong, want een Odio-verdediger passeerde - mede door het slechte veld - zijn ei gen doelman. De geel-zwarten hiel den knap stand en na het laatste fluitsignaal barstte het feest los. Na mens de KNVB reikte Kees Bolier aan aanvoerder Nick de Lang de be ker uit. De 2-2 tegen Seolto was voor het D- meisjesteam van Tholense Boys vol doende voor de titel. Ze werden woens dag na afloop van de wedstrijd verwend met bloemen, een medaille en diploma, taart, friet met een snack en 'champag ne'. Het kampioensteam bestaat uit Jen nifer van Elten. Laura Nagtegaal. Elles Goedegebuure. Samantha Kuhn, Jessica Speet. Judith van Dijke. Romina Bajra- movic, Juliette Moerland, Ruby Huyzen, Jennifer Opree en aanvoerder Coranda Roovers, Ze worden getraind door Cori- na Oudesluijs en Annique ten Voorden. Onder grote publieke belangstelling werd een gelijkopgaande wedstrijd ge speeld met kansen over en weer. Na een kwartier opende Juliette Moerland de score, op aangeven van Romina Bajra- movic. Die stand bleef tot de rust op het scorebord staan. Door kleine foutjes veranderde dat in de tweede helft in een 1-2 achterstand. Een uitslag waarbij Se olto de titel zou veroveren. Met nog een kwartier te gaan moest Tholense Boys daarom meer risico nemen. Met vecht lust creëerden de meiden een aantal kansen, maar de bal wilde er niet in. Zo schoot Jessica Speet uit een vrije trap op de lat en Coranda Roovers vond de keeper op haar weg. Tóch wist Coranda vijf minuten voor het einde met een ge plaatst schot de gelijkmaker te scoren. In de slotfase bleven de geel-zwarten overeind, hoewel de druk groot was. Keeper Jennifer Opree hielp nog een kans van Seolto om zeep en Samantha Kuhn had geluk dat een bal via haar knie tegen de eigen doelpaal ging en zo over de achterlijn belandde. Zo bleef het 2-2 en daarmee was voor het eerst een meisjesteam van Tholense Boys kam pioen. Dankzij een reglementaire 4-0 overwinning is het 35-plus herendubbel- team van De Ruucstoppelen kampioen geworden in zijn poule. Het eer ste damesteam van de Sint-Philipslandse club zag de titelkansen in rook opgaan door het verlies tegen koploper Golfbreker. -O Tennis Het eerste herendubbelteam 35-plus van De Ruucstoppelen werd zonder te spelen kampioen. Tegenstander Hontenisse kon geen team op de been brengen, wat de Sint-Philipslanders een reglementaire 4- 0 winst opleverde. Bovendien verspeel den de concurrenten Zierikzee en Halve Maantje punten, waardoor Ruucstoppe len in de stand niet meer valt te achter halen. Giel v.d. Est. Ad den Engelsman, Kees Ploeg, Jan Kot en Adrie van Dijke hebben nog één wedstrijd voor de boeg. Ruucstoppelen heren I won zaterdag met 4-2 van Philten I uit Philippine. Na een eerdere nederlaag tegen Hoek heb ben de Sint-Philipslanders nog een klei ne kans op de titel. Ze hebben vijf pun ten minder dan Smash uit Sint-Jansteen, dat komende week op bezoek komt. Eerst werden de dubbels gespeeld. De neven Michiel en Pim v.d. Est speelden een goede partij en wonnen overtuigend (7-5, 6-4). Roland Walpot en Jack Neele verloren echter door ongeïnspireerd spel, in hun slechtste partij van het sei zoen (2-6. 4-6). De eerste single werd door Pim v.d. Est - die dit seizoen nog maar één enkelpartij verloor - gemakke lijk gewonnen (3-6, 1-6). Ondanks een matige partij klopte ook Jack Neele zijn - linkshandige - tegenstander (6-3, 6-4). Roland Walpot, die eerst twijfelde of hij de single wel zou spelen, probeerde zich te revancheren voor de verloren dubbel- partij. Maar in een spannend duel trok hij met twee keer 6-7 onfortuinlijk aan het kortste eind. Een tussenstand van 2-3 en dus hing voor de Sint-Philipslanders alles af van de laatste single. Michiel v.d. Est, die een week eerder niet kon (pelen wegens een blessure, won er dit eizoen nog niet één. Maar zaterdag peelde hij meesterlijk, won met 6-2 en »-3 en haalde daarmee de zege binnen ■oor zijn team. juo ongeslagen i.350,00 1.750,00 949,00 3.250,00 545,00 let damesteam van Sint-Annaland )eelde zaterdag thuis tegen de nummer !n van het klassement, de Schaepskooi. e dubbels stonden als eerste op het ograntma. Ilona Giljam speelde met isca de Jonge. Zij verloren de eerste t met 6-7. De tweede set wonnen zij :t 6-4, ook de winst van de derde partij «f in Setalland, 6-2. De dames zijn de iele competitie nog ongeslagen. Patri- Weijler en Jolita Meijnderts verloren t 6-7 en 3-6. Giljam verloor haar en- spel met 1-6, 2-6. De Jonge speelde goede wedstrijd en won met 6-0, 6- Veijler zorgde voor een tiebreak in de ;te set en won deze (7-6) en ook de ede set met 6-4. Ondanks een lichte sure aan haar enkel won ook Meijn- S haar partij: 7-6. 4-6 en 6-1. De da- speelden op Koninginnedag tegen Ilappers. De Jonge en Giljam won- gemakkelijk met 6-2. 6-3. Anita iegebuure en Weijler verloren met 6-2. Giljam won haar enkelspel met :n 6-3. De Jonge won na drie sets 7-5, 2-6 en 6-1. Goedegebuure was ipgewassen tegen haar tegenstander door met 6-0. 6-0. Weijler zorgde :en 6-3, 6-2 winst. De meeste wed- )unten gingen hiermee naar Sint and. 4-2. iet eerste damesteam van Ruuc- lcn was het zaak om winst te pak- zen koploper Golfbreker uit Zou- om zo zicht te houden op het tenschap. De grasbanen van Zou- i bleken voor de dames een nadeel lanks drie 3-setwedstrijden viel bbeltje bij de beslissing iedere I de verkeerde kant. Anja Jansen ie Kot wisten de eerste set met 4- inncn. De tweede set won het m, 6-3. In de derde set trokken 'rouwen aan het langste eind met 6-4. Leni Verwijs en Elly van Dijke be gonnen sterk, maar kwamen in de twee de set steeds meer onder druk te staan. Zij verloren de partij ten slotte met 2-6, 6-4, 6-3. Jansen en Verwijs maakten het de tegenstanders moeilijk, maar moesten zonder winst (7-5, 7-5) de baan verlaten. Kot en Van Dijke haalden snel de eerste set binnen, maar verloren de tweede set net zo vlug. Ook de derde set ging verlo ren, 1-6, 6-1, 6-2. Zodoende keerde het team een illusie armer huiswaarts, de kansen op het kampioenschap zijn voor de Fluplandse dames definitief verke ken. De tennissters richten zich nu op de wedstrijd tegen Souburg om punten bin nen te halen voor een derde of vierde plaats. Maddy Filius en Liesbeth van Dijke van Ruucstoppelen 2 verloren hun wedstrijd tegen Schelde 1 met 2-6 en 4-6. Rian Baauw en Riet Sondermeijer verloren de eerste set met 5-7, maar de tweede en derde set was voor de Fluplanders met 6-3 en 6-2. Van Dijke en Sondermeijer speelden een degelijke wedstrijd en wonnen met 6-2 en 6-0. De dames van Ruucstoppelen moesten uiteindelijk de wedstrijdpunten delen met Schelde 1, 2- 2. Ruucstoppelen 3 speelde deze week een uitwedstrijd tegen Beveland I. dat op de tweede plaats staat in de poule. Anja Everaers en Lia van Dijke streden in lan ge rally's tot 4-4, maar na het breken van de service ging de winst naar Beveland. 6-4. De Fluplandse dames moesten ook in de tweede set hun meerdere erkennen en verloren met 6-1Joke Bomas en Will van Iwaarden wonnen overtuigend met 2-6. De tweede set werd wat nonchalant gewonnen met 4-6. De derde partij werd gespeeld door Bomas en Van Dijke. Zij wonnen de eerste set met 3-6, de winst voor de tweede set ging naar de tegen standers, 6-2. tien 3-0 achterstand in de derde set werd omgebogen naar 3-3, maar Ruucstoppelen verloor alsnog met 6-3. Els van der Giesen en Van Iwaarden stonden in de laatste partij al snel 3-0 achter, kwamen terug tot 3-3, braken de service van de tegenstander en wonnen met 4-6. Beveland had moeite met de harde service van Van Iwaarden en Ruucstoppelen won met 2-6. De teams verlieten het tennisveld met ieder twee punten. Het meisjesteam tot en met zeventien jaar van Ruucstoppelen speelde thuis te gen Bathse Kreek. Li liane de Kok won de eerste partij met 6-2, 6-3. Marloes van der Est, captain van het team, won vervolgens met 6-3, 6-2. De tegenstan der van Melanie Jansen bleek te sterk en Jansen verloor in 4-6 en 0-6. Renate Ha genaars won makkelijk van Bathse Kreek met 6-0 en 6-1. Van der Est en Hagenaars wonnen na een spannende partij de eerste dubbel, 6-4 en 6-4. Cai- lijn Bomas en Jansen haalden de eerste set naar zich toe met 6-4. maar de twee de set ging naar de tegenstander, 4-6. Met een 0-3 achterstand in de derde set sloegen de meiden zich terug tot 3-3. De partij werd tenslotte met een tiebreak ge wonnen door Bomas en Jansen, waar door Ruucstoppelen deze dag vijf pun ten had vergaard. Linda Mooy uit Stavenisse kwam zater dag met een eerste en een tweede prijs terug van een dressuurwedstrijd in Stad aan het Haringvliet. In de Ml-klasse kreeg ze met haar paard Nixon voor de eerste proef 190 punten en voor de twee de proef tien punten minder. Carola v.d. Slikke behaalde in dezelfde wedstrijd twee eerste prijzen. Zij reed met haar nieuwe paard Tudor in de LI- klasse. De eerste proef leverde de com binatie 191 punten op en de tweede 196, goed voor respectievelijk één en twee winstpunten. Spelers, trainer en begeleiders van Noad vieren de overwinning. Noad '67 komt ook volgend seizoen in de derde klasse uit. De ploeg van Ton van der Spaan speelde zich zaterdag op het veld van Kruiningen definitief in veiligheid door het beslissingsduel met 's-Heer Arendsker ke in de verlenging met 1-3 naar zich toe te trekken. Derde klasse De in de extra tijd afgedwongen ze ge werd door de Fluplanders als een kampioenschap gevierd. Treffers van Martijn Reijngoudt en Lars Steijn gaven de doorslag. De uit blinkende aanvoerder John van Sp- lunter kon na de slijtageslag zijn ge luk niet op. ,.We dwingen het vandaag af op basis van conditie en wilskracht. We hebben ons met z'n allen helemaal kapot gespeeld, nie mand verzaakte." In het eerste kwartier van de regu liere speeltijd zag het er absoluut niet naar uit dat Noad juichend van de bloedhete Kruse Mat zou stap pen. Arendskerke kwam sterk uit de startblokken en het leek een kwestie van tijd voordat de score zou wor den geopend. Bij elke hoge bal in het Fluplandse strafschopgebied werd de defensieve zwakte van No ad blootgelegd. Doelman Michael Hartogs is zo klein dat hij op de lijn genageld blijft en uitgezonderd Van Splunter is er niemand die het duel in de lucht durft aan te gaan. Het re sulteerde in een handvol bloedstol lende momenten, waarbij de Flu planders door het oog van de naald kropen. Hartogs redde in de korte hoek na een fout in de opbouw, een diagonale kopbal ging juist voor langs, bij een volgende mogelijk heid werd over geschoten en een maal kopte Arendskerke na een hoekschop op de bovenkant van de lat. Van der Spaan zag een doemscena rio bijna werkelijkheid worden. „Ik zag er van tevoren verschrikkelijk tegen op. Arendskerke had twee maal op rij gewonnen, waardoor het eerst aan rechtstreekse degradatie ontsnapte en vervolgens het beslis singsduel met Spui in eigen voor deel besliste. Die ploeg kwam hier met het nodige zelfvertrouwen naar toe. Hun vrije trappen en hoek schoppen waren levensgevaarlijk." Van der Spaan had in de aanloop naar het cruciale treffen enkele flin ke knopen moeten doorhakken. Vanwege vakantie ontbraken Arjan Moerland en Dennis Kot, Sven Buijs moest werken en Koen van Dijke was niet fit genoeg om te star ten. Daardoor was routinier Bram Filius teruggehaald om leiding te geven aan de verdediging en maakte ook een andere ervaren kracht als Menno Fonteijne zijn rentree. In de 22e minuut gebeurde het on verwachte. Martijn Reijngoudt nam op de rechtervleugel een vrije trap en legde die precies op het hoofd van de vrijgelaten Danny Steijn. Het kostte de Fluplandse spits weinig moeite om van dichtbij voor de 0-1 te zorgen. Meteen kantelde de wed strijd en bleek ook Arendskerke een matige ploeg die zich niet over de tegenslag kon heen zetten. Er kwam bij Noad meer rust aan de bal en achterin hoefde tot ver in de tweede helft geen kans meer te worden weggegeven. Met name de 19-jarige aanvoerder Van Splunter, Martijn Reijngoudt en in mindere mate Jas per van Dijke namen het voortouw, door de bal goed rond te spelen en het tempo van de wedstrijd te bepa len. „In het begin was het voor ons allemaal even zoeken", keek Van Splunter terug. „Die mannen begon nen meteen de lange bal te spelen. Daar hadden we het moeilijk mee. Na ons doelpunt krabbelden we op en begonnen we zelf te voetballen." Pas halverwege de tweede helft volgde een opleving van de Beve- landse ploeg. Op dat moment was bij Noad Stefan Fonteijne juist bin nen de lijnen gekomen voor Remco Buijs. Arendskerke schoot uit een moeilijke hoek over, stichtte op nieuw gevaar met een kopbal en kwam in de 72e minuut toch nog verrassend langszij. Via het lichaam van Bram Filius dwarrelde een inzet plots bij de tweede paal achter de verbouwereerde Hartogs binnen: 1- 1. Bijna kwam Arendskerke op voorsprong toen een aanvaller uit de rug van Johan Reijngoudt ontsnap te. Gelukkig voor Noad reageerde Hartogs attent. Een spierblessure van arbiter Klerkx zorgde voor op onthoud. Assistent-scheidsrechter Pekaar nam de fluit over en langs de lijn ging de vierde man vlaggen. De met een beenvliesontsteking kam pende Koen van Dijke loste voorin Danny Steijn af. Echt gevaarlijk werden de in de slotfase op hun tandvlees lopende ploegen niet meer. Tot opluchting van Van Splunter. „Na die gelijkmaker was ik bang dat Arendskerke opnieuw zou gaan pompen. Gelukkig ge beurde dat niet. Ook bij hen was het beste er af." Het reglement schreef voor dat er hoe dan ook een winnaar bekend moest worden. Voor alle betrokke nen was het dus duidelijk dat het in de verlenging, of desnoods in een beslissende strafschoppenserie, moest gaan gebeuren. Doelman Hartogs kwam het eerst in de pro blemen, door vuurwerk dat de harde kern van Arendskerke achter zijn goal liet ontploffen. De scheidsrech ter legde het spel er voor stil na pro test van de keeper. Het vuurwerk werd door een van de bestuursleden van Arendskerke verwijderd waarna het spel kon worden hervat. De ech te knallen in de extra tijd kwamen van Noad. De juist in de ploeg ge komen Robin Kot kopte op de lat en Van Splunter zag een schitterende vrije trap uit de kruising worden ge tikt door de Bevelandse goalie. In de tiende minuut van de eerste ver lenging voltrok zich het wonder. Martijn Reijngoudt controleerde de bal en schoot van bijna dertig meter stijf in de winkelhaak: 1-2. Bijna even mooi als de treffer was de in getogen manier waarop Reijngoudt zijn treffer vierde. „Ik was wel even verbaasd dat hij er zo mooi in viel. Het was natuurlijk een alles-of-niets poging. De bal stuitte lekker op en ik raakte hem goed. Het was mis schien wel mijn mooiste, en zeker mijn belangrijkste doelpunt dit sei- Het werelddoelpunt van Reijngoudt betekende de genadeklap voor Arendskerke dat er ook in de twee de verlenging niet meer aan te pas kwam. In de 107e minuut van het duel werd de laatste twijfel wegge nomen. Koen van Dijke haalde de achterlijn en vond voor de goal Lars Steijn die uit de draai de 1-3 binnen werkte. Van der Spaan prees zijn nog maar 17-jarige topschutter. „De laatste weken twijfelde hij aan alles en aan zichzelf nog het meest. Het was lang geleden dat hij gescoord had. Ik heb hem altijd laten staan en dat vertrouwen betaalde zich van daag uit." In een roes speelde Noad de resterende tijd uit. Na het laatste fluitsignaal werd het veld over spoeld door de meegereisde Flup landse supporters. Veertiger Bram Filius, al meerdere malen terugge haald als de nood hoog was en altijd met succes, genoot van de feest vreugde. „Hier heb ik me het hele seizoen scherp voor gehouden. Ik wist dat dit zou gebeuren", grapte Filius. Van der Spaan telde zijn ze geningen na een zwaar seizoen en was blij dat de afsluitende drie wed strijden van de nacompetitie aan Noad voorbij gaan. „Nog tien keer extra trainen of tien keer naar het strand. Dat was de inzet, zo heb ik de jongens in de voorbespreking verteld. Ze hebben het allemaal pri ma opgepakt. Tot dat doelpunt van Martijn bleef het spannend. Die ho ge vrije trappen bleven maar ko men. Na dat prachtige zondagschot was het voorbij. Volgend seizoen kijken we weer wel verder. Die der tig wedstrijden van dit jaar nemen die jonge mannen mee naar de nieu we competitie. Daar gaan ze hun voordeel mee doen." Aanvoerder Van Splunter zag het na de ontsnapping in Kruiningen alvast helemaal zitten. „Voor een jonge ploeg als Noad is het belangrijk dat we ons op dit niveau hebben weten te handhaven. In de vierde klasse komt het toch vooral aan op werk- voetbal. Dit ligt ons beter en we kunnen met zo'n jonge groep enkel verder groeien." Oud-scheidsrechter Rien van Haaften kwam tijdens Noad- Arendskerke ook nog in actie. Niet in het veld. maar daarbui ten. Van Haaften is begeleider van het arbiterstrio tijdens be langrijke wedstrijden. Dat was zaterdag in Kruiningen het ge val. Toen de scheidsrechter uit viel vanwege een blessure werd Van Haaften ingescha keld om voor vervanging te zorgen. De oud-inwoner van Stavenisse wees een van de grensrechters aan om het fluit je over te nemen en verzocht een arbiter uit het publiek (die derde klas zondag voetbal fluit) om zich om te kleden en te gaan vlaggen. Duivensport Voor 76 Thoolse postduivenhou- ders is het vliegseizoen afgelopen weekeinde begonnen. Vanuit Bel gië, want Frankrijk laat door de dreiging van de vogelgriep nog geen buitenlandse duiven toe. In ons land is de ophokplicht inmid dels opgeheven. In het Henegouw se Pommeroeul gingen zaterdag morgen om half twaalf 1731 Thoolse duiven de lucht in. Bij een zuidoostenwind vlogen ze de onge veer 125 kilometer terug naar huis. C. Moeliker in Tholen klokte de rapste duif, met een gemiddelde snelheid van 74,5 kilometer per uur. De Vredesduif Sint-I'hilipsland, 649 duiven van 24 deelnemers. Eerste duif 13.20.54 u. is 1201303 m/min, laatste duif 13.38.07 u. is 1054,987 m/min. Comb. Hoek 1. 2,3,4. 5, 7,9, 12, 24, 26, 29, 32, 78. 79, 121, 126, 161; R. Reijn goudt 6. 19. 21,25,33,35,41,42,48.52, 59, 69. 80. 93, 94. 160; I. Quist 8, 10, 17, 20. 28, 36, 37. 44. 54. 55, 58, 72. 75, 76. 90.91, 111, 125; E.J. van Riessen 11,51. 53. 68, 86, 88, 130; P. Bolijn 13, 14, 23. 43. 56. 67, 106, 148; J.D. Quist 15, 46. 49. 71. 74. 109. 115, 123. 127, 129; comb. Reijngoudt en Zn. 16, 18, 38, 45, 50, 63, 64. 66. 70, 95, 97, 154; J.C. Ver wijs 22, 34, 117, 135. 142, 159; comb. Bolijn 27,62, 113,116. 153,157; S.A.M. Vermaas en Zn. 30, 31. 77, 104; gebr. Reijngoudt 39, 40. 60; M. Meijer 47. 61, 98. 101, 110, 112, 120, 122, 144. 162; A. Vermaas 57. 83. 85, 87. 134. 136. 137, 146, 149, 150, 151, 155, 163; comb. Reijngoudt 65, 82, 107, 118, 124, 1-31, 145. 147, 152; J. Reijngoudt 73, 92. 96. 99, 114, 133. 138; P. Wagemaker 81. 84. 132, 156, 158; K. de Frel 89. 100. 102. 103, 105. 119. 140. 141; L. Reijngoudt 108; J. Zuidweg 128.139; J.D. Moedt 143. De Trouwe Duif Tholen, 151 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 13.10.49 u. is 1241,795 m/min, laatste duif 13.18.23 u. is 1148.791 m/min. C. Moeliker 1, 2, 8. 9. 10. 15, 16. 17, 26; P. Laban 3,4,7,11,14,18, 20,22,34.37; C. Laban 5, 21, 28; J. van Dijke 6, 24; M.J. Laban en Zn. 12, 13, 19, 33, 35. 36; L. Hage 23; P. van Driel 25,29,30,32; L. v.d. Kleijn 27,31; L. v.d. Kleijn Jzn. 38. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 405 dui ven van 18 deelnemers. Eerste duif 13.13.39 u. is 1241,23 m/min, laatste duif 13.24.25 u. is 1125,007 m/min. I. Berkey 1, 9, 10, 22, 30, 33. 34, 60, 61, 68. 80, 87,100; A. Ha vermans 2,4.6.11. 13, 35. 36, 38, 42,43, 52,62, 63, 65. 72; A. Capelle 3,5. 8. 14.24.40.73.84. 101; M. Fonteijne 7, 79; J. Capelle 12, 15, 18, 19. 28, 37, 44. 57. 7174, 78. 8190, 95; M. de Graaff 16,20,25.26,31,88.89; D. Vaders 17, 47, 48, 55, 58. 67. 75, 86. 91, 94; P. de Wilde 21. 32. 39. 41. 49. 70. 102; C. Hommel 23. 29, 50, 64. 66. 76, 96, 99; P. Hommel 27,46, 51,77, 82. 85, 97; J. Toetenel 45, 54, 56, 83, 92: F. Bal 53, 59,93; A. Vis 69; P Vis 98. De Zwaluw Sint-Maartensdijk. 179 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 13.12.17 u. Ls 1219,615 m/min, laatste duif 13.26.29 u. is 1065,049 m/min. H.T. van Hemen-Rijnberg 1, 3,4. 6. 7,9, 11, 14. 17,23, 24. 29, 30. 40; D. de Wilde 2,5,16.18. 19.21,22,32, 33,35,36,45; C. Potappel 8, 10, 12, 15, 26, 31, 34; A.J. Scherpenisse 13, 20, 39; J. de Rijke 25, 27, 28, 37, 38,41,42,43.44. De Reisduif Scherpenisse, 347 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 13.11.06 u. is 1233345 m/min, laatste duif 13.22.15 u. is 1109.304 m/min. D.J. Menheere I. 22. 23. 28. 29, 49. 62, 65, 77. 106: J.J. Bolier 2,4. 8. 11,13, 15. 18, 20, 21, 25. 26, 39. 40, 41, 46, 48. 57, 58.67,70, 85,87,101.107,112,113; ge br. Suurland 3,10, 14, 33,47, 102; L. Ha- ge 5, 6. 97. 109. 116: P. Potappel 7, 12, 16. 30. 31, 32, 37, 72. 74. 78. 79. 88. 91, 103: comb. De Graaf 9,38,43,63.83,89, 94; J.W. Heijboer 17, 19. 54. 66. 75, 93; J. Moerland 24,34. 35,36,45,52.53,56, 68. 69. 71, 80. 95, 105. 110. Ill; A. Moerland 27, 51. 55, 64. 81. 82, 84. 90. 100. 104; C.D. Uijl 42, 92, 96, 99; M.Y. Ponse 44, 60; A. Hage 50, 73, 76, 98: WJ. Beurkens 59, 114. 115; M.J. Open neer 61comb. Van der Zanden 86. 108. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: 1. mevr. D. van Dijke. mevr. A. Bosters en mevr. L. van Poort vliet 24 p; 4. mevr. C. Havermans 19 p: 5. mevr. N. Minheere 14 p; 6. mevr. J. van Houte 10 p. Tholen stad: 1. mevr. C. Wilsing en N. Moerkerken 29 p; 2. L. Soomers en mevr. R. Nagtegaal 28 p; 3. mevr. A. Scherpe nisse en W. Scherpenisse 19 p; 4. mevr. F. Schellingeren mevr. R. van Driel 15 p; 5. mevr. R. Heynen en mevr. R. Nagtegaal lip. Gezelligheid voor alles: 1. mevr. W. Lutt en C. van Gorsel 42 p; 2. C. B reu re 32 p; 3. mevr. A. Bocxe en mevr. A. Poot 26 p; 4. mevr. L. Wielaard en A. Wielaard 20 p; 5. mevr. T. Breure en W. Bijl, én mevr. B. Bijnagte en J. Bijnagte 15 p; 7. mevr. M. Dane en mevr. W. Kloet 13 p. Meulvliet: 1G. Bolier en R. Vroegop 61 p; 2. W. Bijl en H. Schot 31 p; 3 J. Ver- braeken en A. Hilgerson 24 p; 4. B. Schot en J. Bos 21 p; 5. R. Bolier en D. Linden- berg 16 p. De derde keus van Noad '67 klopte zaterdag in de kwartfinale van het bekertoernooi voor reserveteams Heinkenszand 3 met 1-2. Het speelt zaterdag de halve finale tegen Sprundel 2. De reserves van WHS zijn gestrand in de halve finale tegen Steen, dat de strafschop pen heter nam. Na negentig minuten stond het 2-2. Bekervoetbal De ploeg uit Sint-Jansteen komt uit in de zondag tweede klasse reserve. In Zeeuws-Vlaanderen konden de groen-witten bijna compleet aan treden. De openingsfase was duide lijk voor de Setallanders, maar het openingsdoelpunt bleef uit. De wedstrijd verliep in een hoog tem po en de duels werden op het scherp van de snede uitgevochten, overigens allemaal wel sportief. Na enkele goede kansen viel de 0-1 vlak voor rust. Op rechts ging Ri chard van der Repe goed door en hij bediende de mee opgekomen Pieter Lindhoud. Die faalde niet. oog in oog met de Steen-doelman. Met nog een paar minuten tot de rust was het zaak om deze voor sprong te handhaven, maar dat luk te de groen-witten niet. Uit een scrimmage voor het doel van Amé van Vossen werd de bal tegen het net gewerkt. Hieraan ging een ver moedelijke handsbal vooraf, die niet door scheidsrechter Bruijnes werd geconstateerd. Met deze 1-1 stand werden de kleedkamers op gezocht. Na rust kon het niveau van voor de theepauze niet worden voortgezet. Beide ploegen bleven overigens wel voor de volle winst spelen en daarbij kreeg Steen nog wel de bes te kansen. Na een uur spelen wer den Andre Wessels en Jan van 't Hof gewisseld voor Marco Poot en Ronald van der Repe. Niet lang daarna viel de 2-1 voor de thuis ploeg. De WHS 'ers gaven zich na deze tegenvaller nog zeker niet ge wonnen. Het was opnieuw Pieter Lindhoud die zijn tweede treffer van deze middag, en de gelijkma ker, scoorde. Uit een voorzet van Andreas Vroegop benutte Lind houd deze uitgelezen mogelijkheid. Hierna was het met beide ploegen gedaan qua krachten. De laatste opleving van de wed strijd had de Setallanders in de fi nale kunnen brengen. Vlak voor tijd werd een inzet van Pieter Lind houd door de doelman van Steen tot corner verwerkt, waarna de scheidsrechter voor het einde blies. Strafschoppen moesten uitmaken wie zich kon gaan opmaken voor de finale tegen Arnemuiden 2. Je roen Moerland miste de eerste strafschop voor WHS. Leander Vroegop benutte de zijne wel. Ver volgens miste ook Dennis Vaders, zodat het gedaan was met het be- keravontuur van de tweede keus van de jubilerende voetbalvereni ging uit Sint-Annaland. Omdat er drie spelers aan het eerste afgestaan moesten worden en zes vaste krachten om uiteenlopende re denen ontbraken, beschikte Noad 3 over tien eigen mensen voor het du el tegen Heinkenszand. De groep werd aangevuld met B-junior Remy v.d. Velde en. Kees Vroegop van het vierde elftal, die op de bank begon. Noad had snel op voorsprong kun nen komen, maar Rein Reijngoudt schoot in de derde minuut net naast het doel. Ook spits Roel den Engels man miste scherpte bij de twee sco ringskansen die hij kreeg. Leo Pol derman werd op links aangespeeld door zijn broer Hans en schoot in de korte hoek, maar de doelman van Heinkenszand redde goed. Na een kwartier spelen omzeilde Hans Pol derman de buitenspelval en ging al leen op het doel af. De grensrechter van de thuisclub vlagde echter voor buitenspel en de arbiter nam dit over. zodat ook deze kans verloren ging. Vijf minuten later was het ein delijk raak. Linksback Erwin Kot gal" een pass over de verdediging, de snelle Leo Polderman ging alleen door en schoot de bal tegen de uitlo pende keeper, waarna Roel den En gelsman het terugspringende leer alsnog in de touwen joeg. Na deze treffer nam Noad het allemaal wat te gemakkelijk op en Heinkenszand kreeg kansen. Tien minuten voor de rust kreeg de thuisclub een straf schop. nadat een aanvaller - volgens Noad bewust - tegen Erwin Kot was aangelopen: 1-1. In de resterende tijd kreeg Rein Reijngoudt een kans om te scoren, maar hij kopte een voorzet van Kees-Jan Verstrate net over het doel. Na de rust kwam Kees Vroegop in het veld voor Cenny Reijngoudt. Noad kreeg opnieuw goed vat op de wedstrijd. Vroegop schoot hard in uit een korte hoekschop van Leo Polderman, maar de doelman bracht redding. De actie resulteerde in een hoekschop, waaruit laatste man Jaap van Oudenaarde de bal te gen de paal kopte. Wegens het war me weer was een aantal wissels ge wenst. Halverwege de tweede helft waren de A-junioren Roy van Sp lunter en Stephan v.d. Peet gearri veerd en zij werden ingebracht als vervangers voor Rien Filius en Roel den Engelsman. Vijf minuten na de ze wissel werd Rein Reijngoudt aangespeeld door Remy van Herk. Hij kapte een aantal tegenstanders uit en bediende Stephan v.d. Peet, die alleen voor de doelman niet faalde: 1-2. Heinkenszand probeer de hierna druk te zetten, maar van Noad bleef dreiging uitgaan. De snelle Roy van Splunter wist zelfs te scoren, maar hij sloeg de bal té opzichtig met zijn handen in het doel zodat dit feestje niet doorging. Na twee minuten blessuretijd floot de arbiter af. Noad staat in de halve finale en neemt het zaterdagmiddag op tegen Sprundel 2, dat Unitas 3 met 3-1 versloeg. Door met 1-0 te winnen van WC zijn de Fl-pupillen van Noad '67 kampioen geworden. Gespannen begonnen de jeugdige Sint-Philips landers aan de wedstrijd, waarin ze aan één punt genoeg hadden voor de titel. Er werd meteen druk gezet, maar de Halsterse verdediging stond als een rots. John Reijngoudt. Koen Spijker. Evert-Jan van Herk en Joey Verbraeken probeerden van alles om er doorheen te komen. In de tiende minuut kwam Joey vanaf het middenveld mee op. John zag dat en speelde de bal over. Joey gaf een knal op het doel. waar Koen stond. Hij raakte de bal nog net aan, veranderde deze daarmee van rich ting en verraste zo de Halsterse keeper: 1-0. WC werd hierna steeds gevaarlijker. Maar de verde digers Kjeld Snoep, Lotte Tichem en Tim Quist gaven geen krimp. Noad heeft de minste tegentreffers in de poule: vijf in tien wedstrijden. Vlak voor rust kon een VVC'er op Damesvoetbal Het nationaal militair dameselftal komt op donderdag 18 mei naar Sint-Maar tensdijk. Om kwart over zeven neemt Smerdiek dames het op tegen de rege rend militair wereldkampioen. Oranje verdedigt de wereldtitel tussen 22 mei en 6 juni in het Franse Compiègne. Aan de toernooideelname in Spanje hield Smerdiek dames een leuke tegen stander over: een elftal van de Kaapver- dische Eilanden. Zaterdag troffen beide teams elkaar in de smalstad. De Kaap verdianen stonden zeker niet in de sterk ste opstelling, want liefst zeven speel sters hadden nog competitiever plichtingen. Aanvankelijk ging het gelijk tegen elkaar op. maar gaandeweg werd Smerdiek sterker. Dankzij goede combi naties kwamen er kansen én doelpunten. Bij de rust stond het 4-0. na de hervatting liep Smerdiek naar 6-0 uit. De bezoekers konden uit een strafschop iets terugdoen, zodat de eindstand 6-1 werd. Voor Smer diek scoorden Ramona van Tiggele. Ta mara Jacobusse en Mandy Roels ieder twee keer. De dames hebben nóg een oefenwedstrijd voor de boeg: ze krijgen op 20 mei DSE uit Etten-Leur op bezoek, de kampioen van de eerste klasse. Op 3 juni tenslotte staat voor Smerdiek het eigen internatio nale toernooi op de kalender. het doel schieten, maar keeper Bas Quist stortte zich op de bal en bleef er op de lijn mee in zijn armen lig gen. De tweede helft gaf groten deels hetzelfde beeld te zien. Noad was bijna altijd op de helft van de tegenstander te vinden, maar wist het niet af te maken. WC werd steeds gevaarlijker, zodat de span ning te snijden was. Het eindsignaal was dan ook een grote opluchting voor zowel de spelers als het pu bliek. De kampioenen en hun lei ders kregen bloemen en in de kanti ne werd een kampioensmaal geserveerd: friet met frikandellen en kroketten. Ook werd de kinder champagne ontkurkt en secretaris Gerard Noorthoek hield nog een quiz voor de jeugdige voetballers. Darter Dannv Steijn uit Sint-Philipsland is met zijn team 't Vossehol uit Willem stad voor de vierde keer kampioen ge worden in de eredivisie van de Roosen- daalse Dartsfederatie. In dezelfde afdeling is De Babbelaar 1 uit Sint- Maartensdijk tiende geworden. De twee de plaats die het Thoolse Bad Boys in divisie 3D bereikte, levert promotie op naar de tweede divisie. Dankzij behaalde periodetitels mogen nog vijf Thoolse dartteams proberen een trapje hoger te komen: New Flyzone. Haestinge, 't Bae- ken. De Babbelaar 2 en Noad. De uitslagen: eredivisie: De Babbelaar 1-Jansen Jansens 1 6-4. IA: Spinool- tjes 3-The Pub 5-5. 1B: Dartvaria-Sol 3- 7. DVW 2-New Flyzone 3-7. 2A: Distel 5-Dartcentrum 3-7, Haestinge-Calypso Undertakers 2-8. 2B: Speedy's-'t Bae- ken 7-3. Hije Piele Bieje-The Killer Bies 6-4. 2C: Lievekus-De Babbelaar 2 0-10. 3B: The Oldies A-de Rammers 1-9. 3D: Bad Boys-'t Schuitje 2 8-2 Tafeltennis Het derde team van Smash blijft vierde klasser. De Sint-Annalanders verloren vrijdagavond in Hoogerheide de beslis singswedstrijd tegen derdeklasser Mid delburg 6. met als inzet een plaats in de derde klasse. De broers Van der Graaf en hun mede-Tuinstraatbewoner Kees van Poortvliet kwamen niet verder dan 6-1 Zaterdagmiddag tussen drie en vijf uur is er in De Wellevaete vrij spelen voor alle leden van Smash.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 19