'Als ze naar het voortgezet onderwijs gaan, haken kinderen af bij vierdaagse' Verkoop wijn eerste actie viering 600 jaar Oud-Vossemeer in 2010 Palen geboord in Oud-Vossemeer Plaatselijk nieuws Botsing op A58 Weinig kans voor de Krabbenkreek Donderdag 11 mei 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Sanering Poststraat afdoende Draaipremie De Hoop Stichting Kreateam Sint-Annaland Start de voorverkoop zaterdag 20 mei www.sint-annaland.nf Nog altijd noteert Jeanne Brusselaars-Schipper per af stand de deelnemers in een schrift. „Dat is het gemakke lijkst. Want een computer kun je niet meenemen en een laptop heb ik niet", zegt de penningmeester van wandel sportclub Vosmeer. Maandag gaat voor de 25e keer de avondwandelvierdaagse van start in Oud-Vossemeer. Je anne is van de vrijwilligers bij de organisatie nog de eni ge die het alle keren meemaakte. Scholen en gym Wandelbond Top zilveren Vossemeers wandelevenement lag in jaren negentig Het duurt nog vier jaar, maar de eerste actie voor het vie ren van het 600-jarige bestaan van Oud-Vossemeer in 2010 is begonnen. De stichting Vosmeer 600 jaar wil 1000 flessen wijn verkopen om de festiviteiten te bekosti gen. Maandagmiddag bood de stichting het eerste doosje aan burgemeester W. Nuis aan in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De gemeente staat positief tegenover het initiatief om het jubileum van het dorp te vieren. Verenigingen Nu ook schuur akkoord Vergroten Havenzicht Draaipremie standerdmolen Dakkapel ondergeschikt Subsidie molen Vrijstelling vereist voor tuinkamer Afstand garage akkoord Subsidie kerk Afscheid ds. Brugge Draaipremie molen Kaarten maken Subsidie De Korenaar Goederen voor markt Volwassenen Vanmiddag wordt een officieel tintje gegeven aan de bouw van het dorpshuis nieuwe stijl met woonzorgcen trum in Oud-Vossemeer. Wethouder mevrouw M.A.E. Velthuis boort een van de heipalen. Nieuwe schoenen Nader onderzoek heeft uitgewezen dat ten aanzien van een bodemsane ring op het perceel Poststraat 36 geen vervolgmaatregelen nodig zijn. Naar het oordeel van de provincie is er vol doende gesaneerd in het kader van de wet bodembescherming. Hoewel uit grondmonsters was gebleken dat put- wanden op de saneringsplek matig tot sterk verontreinigd waren met poly cyclische aromaten, gaven monsters van de bodem er vlakbij positievere resultaten. Namelijk een lichte ver ontreiniging die in de meeste borin gen tegen de streefwaarde voor scho ne grond zit en in enkele gevallen net onder de tussenwaarde. Dergelijke gehalten worden in tuinen in langdu- De provincie verleent 100 euro subsi die als draaipremie voor molen De Hoop. Vrijwillig molenaar J.J. Rein- goudt liet de wieken vorig jaar 5619 om de as wentelen. voor een aantal van haar activiteiten van 10 tot 12 uur aan de Ring te Sint-Annaland Kijk ook op Advertentie l.M. Een 38-jarige Thoolse is onlangs betrokken geraakt bij een kop- staartbotsing op de A58 bij Oost- Souburg. Zij stond samen met ande re automobilisten in de file op de linkerzijde van de weg in verband met werkzaamheden. Een achterop komende 47-jarige automobiliste uit Vlissingen had dit te laat in de gaten en botste op de auto van de vrouw uit Tholen. De bestuurster schoot op haar beurt weer door tegen de wagen van een 56-jarige man uit Meijel. Er raakte niemand gewond, de drie voertuigen raakten licht be schadigd. Het initiatief voor de wandelvier daagse kwam vanuit de voetbalver eniging. Meer in het bijzonder van de activiteitencommissie van v.v. Vosmeer, die destijds bestond uit Jos Hommel. Johan van Meer en Toon Brusselaars. Van meet af aan was Jeanne via haar man betrokken bij activiteiten die de commissie op touw zette, vertelt ze. Daarom was het niet vreemd dat haar in 1982 werd gevraagd om bij het inschrij ven van de deelnemers aan de wan delvierdaagse te helpen. „De eerste jaren zat ik bij het inschrijven, om daarna met mijn zoontje ook nog de vijf kilometer te lopen." Op dinsdag 31 augustus gingen 117 deelnemers van start vanuit café De Hoop aan de Ring. de' tweede dag meldden zich nog tien nieuwelin gen. Omdat het café op vrijdag ook inkorfiokaal was voor de duiven- club, waren vertrek en aankomst op de slotavond in de voetbalkantine. Vanaf het eerste jaar haalde muziek vereniging OVM de wandelaars op de vierde avond in. Wél is vanwege de beschikbaarheid van muzikanten de vierdaagse naderhand vervroegd van de dinsdag- naar de maandag avond. De eerste keer leverde Die Heenetrechtschool met 21 leerlin gen uit klas 5 en 6 de grootste groep. „Directeur Vroege liet hen als colonne wandelen, ze moesten bij el kaar blijven. Dat weet ik nog goed", zegt Jeanne. De School met de Bij bel, gymvereniging Spido en de laat ste jaren de Sint-Anthoniusschool zorgden voor groepen. Ondanks dat is het deelnemersaantal nooit specta culair geweest. In 1988 deden voor het eerst meer dan 200 wandelaars mee. De animo was het grootst in de jaren negentig, met een piek van 288 deelnemers in 1993. De laatste jaren schommelt het aantal tussen 150 en 200. Een dieptepunt was 1985 met maar 65 wandelaars. Deelnemers kunnen kiezen uit rou tes van vijf of van tien kilometer, dat is in al die jaren niet veranderd. Zoals de overgrote meerderheid ook voor de kortste afstand kiest. De tochten worden uitgezet in de pol ders rondom het dorp. waarbij men sen soms tot hun verrassing op plek jes komen die ze helemaal niet ken nen. De 10 kilometer gaat sinds een aantal jaren ook een avond de brug over richting Nieuw-Vosscmeer. Het uitzetten van de routes was vele jaren de taak van Jeannes man Toon. Tegenwoordig doet Cato Ha- vermans-Etienne dat. „Zij is een er varen wandelaar. Ze houdt er reke ning mee dat er niet teveel lange stukken in de route zitten, anders wordt het te saai. Ook drukke we gen worden, in verband met de vei ligheid, gemeden." Aan de inschrijftafel - die Jeanne samen met Cato voor haar rekening neemt - is het de eerste avond het drukst. „Iedereen moet dan inge schreven worden, er moet afgere kend worden. En de medaillelijst wordt opgemaakt." In de beginjaren kregen de deelnemers als herinne ring een lint, bij het eerste lustrum werd een speciale medaille uitge deeld aan iedereen die minimaal drie van de vier avonden had gelo pen. Jeanne Brusselaars heeft er nog exemplaren van bewaard. In 1989 zocht de activiteitencommissie aan sluiting bij de wandelbond KNBLO en vanaf dat moment kwamen er of ficiële medailles en vervolgcijfers. „De aantallen moesten op de eerste avond doorgebeld worden naar iemand in Roosendaal, daar konden de medailles dan de volgende avond opgehaald worden. Dat deed Leo Havermans, die vrachtwagen chauffeur was, voor ons." Tegen woordig gaat de bestelling via e- mail naar iemand van de KNBLO in Cadzand.- „Die man werkt niet meer. Hij komt de spullen afleve ren." Maar twee jaar geleden ging het mis, door een telfout waren er te weinig medailles. ..Dennis, de zoon van ons bestuurslid bood aan om er in Zeeuws-Vlaanderen bij te gaan halen. Hij was op de slotdag terug net vóór ik de medailles nodig had." De tweede avond gebruikt Jeanne - die na het overlijden van Johan van Meer diens taken in de organisatie overnam - om de namen van alle deelnemers van de controlekaarten over te schrijven in haar schriften, waarbij ze meteen nakijkt hoe vaak iemand heeft meegedaan. „Over het Vervolg van pagina 2 Vice-voorzitter Rien Geluk van de stichting legde uit dat er veel geld nodig is voor de festiviteiten. „Daarom leek het ons een leuk idee om met de verkoop van wijn te be ginnen. Op het etiket van de fles staat het ambachtsherenhuis afge beeld. De ambachtsheerlijkheid loopt als een rode draad door de ge schiedenis van Oud-Vossemeer. En het huis is voor iedereen herken baar." Behalve de gevel van het ambachts herenhuis staat ook het wapen van de voormalige gemeente Oud-Vos semeer, de vos die zich ontworstelt aan de golven en niet een leeuw zo als in het wapen van Zeeland. Geluk controleerde dat nog gauw toen de eerste doos van zes flessen werd opengemaakt op de kamer van de burgemeester. „Het is gelukkig het goede wapen," zei hij, „de bevol king is in de gelegenheid gesteld om een fles voor 600 eurocent te kopen. Dat bedrag vinden we ook heel toe passelijk." Op het etiket staan ook de cijfers 600. Ze staan onder elkaar zodat de twee nullen tegelijkertijd de o's vormen in Oud-Vossemeer. „Het is ook een leuke fles om te be zitten. Voor de inwoners van het dorp zelf, maar ook voor familie, vrienden en kennissen die niet meer in Oud-Vossemeer wonen. Het is een wijn van goede kwaliteit, ook goed als bewaarwijn." Volgens penningmeester Marc van Gurp van de stichting is de wijn 'van een importeur uit de buurt'. „We hebben gekeken naar de prijs- telling. Het moet geen wijn worden voor een select clubje en het is goed drinkbaar. We hebben drie wijnen geproefd met de etiketten afge plakt. We wisten niet welke wijn van welk huis we dronken. We zijn afgegaan op de smaak en waren unaniem over deze wijn. Het is een Spaanse wijn geworden. We denken dat we deze wijn in brede kring af kunnen zetten. We vinden het ook leuk om u de eerste fles aan te bie den. U heeft tenslotte ons ook een subsidie toegezegd van 3500 euro. We willen op tijd beginnen en hel professioneel aanpakken." Nuis lichtte toe dat het om een zo geheten garantiesubsidie gaat. „We weten dat er voor dergelijke festivi teiten een hoop geld nodig is. Praat maar eens met de mensen in Sint- Annaland. De subsidie is om u even op weg te helpen en het is niet de subsidie zoals die naar Sint-Anna land gaat." Nuis zei lokale initiatie ven toe te juichen. „We hebben het vaak over leefbaarheid, maar dat begint bij de mensen zelf. Dat moe ten mensen met elkaar doen. De overheid kan dat wel ondersteunen. Leefbaarheid is een gevoel. Dat kun je niet van bovenop opleggen." Nuis stelde dat de stichting 'op het oog ruim op tijd is'. „Maar u zult ontdekken dat u op het eind tijd te kon komt. Maar ik ken Oud-Vosse meer goed genoeg om te weten dat het zal lukken. Ik ben er van over tuigd dat dit geen eendagsvlieg is en jullie vatten dat ook op die ma nier op. Het is een leuk gebaar. U laat zien wat je wilt tot het pro gramma er uit rolt." Nuis heeft er vertrouwen in dat de stichting draagvlak voor de festivi teiten zal vinden. „Ik noem Oud- Vossemeer vaak als voorbeeld van een gemeenschap waar met respect met elkaar wordt omgegaan. Dat zie ik aan de manier waarop carna val wordt gevierd. Het is voor jullie wel moeilijker om een programma te maken waar iedereen aan mee kan doen. De inwoners zullen het gevoel hebben dat 600 jaar Oud- Vossemeer iets van hen zelf is." Hij wenste de stichting veel succes. De stichting bestaat verder uit voor zitter Frank Hommel, secretaris Els Frigge-Hogesteeger. tweede secre taris Sjoerd Bleijerveld. Er zijn ver der vier commissies gevormd die het feestjaar verder gaan voorberei den. Volgens Geluk zijn er 40 tot 50 vrijwilligers die zich op de eerste bijeenkomst hebben opgegeven om mee te doen. „Het zijn allemaal vertegenwoordigers van de vereni gingen in het dorp, van de Oranje vereniging tot de gymnastiekver eniging. In juni komen de hoofden van de commissies bij elkaar om er verder invulling aan te geven. Daar moet het vandaan komen." De Krabbenkreek bij Sint-Annaland gaat zich niet direct kwalificeren voor de finale van het programma De verkiezing van de mooiste plek van Neder land. Het natuurgebied heeft met ongeveer 23 procent de minste stemmen behaald in de laatste voorronde. De uitslag wordt morgenochtend pas be kend gemaakt, maar Jack Westdorp. ambassadeur van de Krabbenkreek, denkt niet dat het percentage drastisch verandert. „De internetban is gewel dig. We hebben de laatste twee dagen honderden stemmen ontvangen, maar het verschil is te groot. Telefonisch zijn er minder stemirten voor de Krab benkreek gekomen." Toch heeft Westdorp nog hoop op een finaleplaats. „Er wordt namelijk een wildcard uitgereikt aan één van de 'verliezers', we heb ben nog 25 procent kans. Ons doel was om het Sint-Annalandse natuurge bied op de nationale televisie te krijgen, dal is bereikt. Nu wij niet meteen in de finale staan, wordt het filmpje van de Krabbenkreek nógmaals vertoond. Ik heb veel positieve reacties ontvangen, het is gelukkig allemaal heel her kenbaar." Zaterdag strijdt Westdorp op Nederland 1 (17.05 uur) met de am bassadeurs van Flevoboulevard. Eilandspolders en Grensmaas om de laatste finaleplek. Na drie keer door de welstandcom missie besproken te zijn geweest kan het plan van A.W. Goedegebuure aan de Bierensstraat 66 voor de verbouw van zijn woning en schuur, doorgang vinden. De commissie ging onlangs akkoord met de gewijzigde tekening. De dakhelling van de schuur dient echter minstens 45 graden te bedra gen en het dak moet afgedekt worden met dezelfde pannen als de pannen die voor de woning worden gebruikt. Het schuurgedeelte krijgt gepotdek- selde delen. Aan de Voorstraat kan A. de Man het café Havenzicht en woongedeelte gaan verbouwen. De welstandscom missie ging onlangs akkoord. Behalve dat er een grotere kap komt en een nieuwe entree komen er txik twee dakkapellen. De commissie vraagt De Man ook de bovenramen aan te pas sen aan het type raam dat ook in de andere gevels in de buurt voorkomt. Het plan dateert van januari vorig jaar. rige bewoonde gebieden wel vaker aangetroffen. Sint-Maartensdijk Aan de Oosterscheldestraat 6 kan de familie Scholten een serre bouwen en dakkapellen aanbrengen op de wo ning. De welstandscommissie ging onlangs akkoord al wordt de dakkapel breed. De commissie oordeelde dat het mogelijk is 'gezien de zeer lage uitvoering waardoor het een voldoen de ondergeschikte toevoeging aan het dak wordt.' De provincie verleent 488 euro subsi die voor het onderhoud van de ge meentelijke molen De Nijverheid. De subsidie heeft betrekking op 2005. Daarnaast is er 100 euro subsidie ver leend als draaipremie. Vrijwillig mo lenaar J. Guequière liet de wieken 53046 maal om de as draaien. De provincie verleent 100 euro subsi die v(x>r de standerdmolen als draai premie. Vorig jaar liet vrijwillige mo lenaar M. Kodde de wieken 36033 keer om de as wentelen. Voor het uitbreiden van hun woning aan de Tuinstraat 1 met een tuinkamer heeft de familie Kodde vrijstelling van het bestemmingsplan nodig. Het huis dat vijftien jaar geleden is ge bouwd, is nog niet als bouwvlak op genomen in het bestemmingsplan kom Sint-Annaland. Dat bleek on langs bij de welstandscommissie waar het echtpaar Kodde hun plan toelichtte. Eigenaar C. Kodde vertelde dat hij er toen 750 gulden voor heeft betaald om de bouw van het woon huis mogelijk te maken. Bij een vrij stellingsprocedure betaalt de aanvra ger de kosten van de publicatie. Hij was niet van plan om nu weer te gaan betalen. Ambtenaar J. Fase zou na gaan hoe een en ander toen is gere geld om te voorkomen dat er weer ex tra kosten moeten worden gemaakt. Het gaat nu om het vergroten van de woning aan de achterzijde met een aanbouw van 7 bij 5 meter met een plat dak. De commissie had moeite met het platte dak en stelde voor de kap van de woning door te zetten over de gehele ruimte zodat de kamer vol gens architect T. Jansen meer bij de woning gaat horen. De kap zou echter volgens mevrouw Kodde voor het raam van een van de slaapkamers komen, maar Jansen stelde dat de kap wat lager uitgevoerd kan worden. Voorzitter M. Onrust stelde voor om er aan het eind een dwarskapje op de zetten. Maar volgens de aanvragers zou dat een 'rommelige indruk' ma ken gezien het feit dat er ook al een schuurtje met een kap tegenover de aan te bouwen kamer staat. Boven dien zou dat ook weer extra kosten met zich mee brengen. Onrust stelde voor om de kamer wat smaller te ma ken om de kap door te trekken, of een dwarskapje op het eind te maken. Dat hoeft dan niet dezelfde helling te heb ben als de kap van de woning. Stavenisse Aan de Laban Deurloostraat 36 kan C.A. van Tiggelen zijn woning en ga rage uitbreiden zoals hij oorspronke lijk van plan was. De welstandscom missie maakte eerder bezwaar tegen het plan omdat de garage maar 2,40 meter van de voorgevel insprong, ter wijl drie meter de regel is. Bij de nieu we tekening bleek dat ook de garage van de buurman op 2,40 meter van de voorgevel staat. De commissie ging nu wel akkoord. Plaatsing van de ga rage gaat nu zoals bij de buurman ge beuren. De Hervormde Gemeente krijgt 2500 euro subsidie van de provincie voor het onderhoud van de kerk. Het be drag heeft betrekking op 2005. De kerkvoogdij vroeg subsidie aan in de kosten van onderhoud. De provincie bepaalt de hoogte op 20 procent van het maximumbedrag aim subsidie, na melijk 12.500 euro. Ds. A.A. Brugge neemt dinsdagavond a.s. om half acht afscheid van de Ge reformeerde Gemeente. Hij was sinds 19 september 2001 aan Scherpenisse verbonden en heeft nu het beroep van de 1450 leden tellende Gereformeer de Gemeente Dordrecht aangenomen. Daar hoopt hij 31 mei intrede te doen. Poortvliet De provincie verleent 100 euro subsi die als draaipremie voor de molen. Vorig jaar liet vrijwillig molenaar G. de Moed de wieken 10519 maal rond de as wentelen, zo blijkt uit het over zicht van de provincie. Het comité van de stichting Adullain houdt donderdag 18 mei een work shop kaarten maken in de Rehoboth- school aan de Pilootweg 2. De work shop vindt plaats van half acht. tot half tien 's avonds. Belangstellenden kun nen zich tot zaterdag aanmelden bij Marjan van Haaften via het telefoon nummer 693005. De bijeenkomst gaat alleen door bij voldoende deelne mers. De opbrengst gaat naar stich ting Adullam. De provincie kent 1332 euro subsidie toe aan P.K. Christiaanse van molen de Korenaar als bijdrage in de onder houdskosten over 2005. Daarnaast ontvangt de vrijwillige molenaar 100 euro subsidie voor het laten draaien van de molen. De teller in de molen stond vorig jaar op 7146 aswentelin gen. Leden van de Gereformeerde Ont- moetingskerk houden tijdens de bra derie op 19 augustus een grote rom melmarkt. De opbrengst gaat naar het project 'Kinderen in de knel' en de kerk. De organisatie is hiervoor op zoek naar goederen. Iedere tweede zaterdag in de maand kunnen tussen negen en twaalf uur spullen afgege ven worden bij de schuur aan de Bram Groenewegeweg 6. Om de goe deren op te laten halen kan er ook ge beld worden naar familie Coppoolse via het telefoonnummer 612924 of naar familie v.d. Boogaard via het te lefoonnummer 612473. Sin t-Philipsland maar was naast café De Hoop en de voetbalkantine ook een enkele keer in dorpshuis De Vossenkuil. Sinds 1993 zijn de wandelactivitei ten weg bij de voetbal en ondergé- bracht in een afzonderlijke organi satie. Eerst was dat een stichting, na enkele jaren werd die omgezet in de huidige wandelsportclub Vosmeer. Was er in de beginjaren alleen een beker voor de grootste groep, tegen woordig krijgen alle groepen vanaf elf personen zo'n aandenken. Ook voor de oudste deelnemer is er een trofee, in 1982 was die voor de toen 62-jarige mevrouw C. v.d. Werff- Gunter uit Scherpenisse. „Een prijs je voor de jongste deelnemer is af geschaft. En in die begintijd hadden we ook vaak een kluif voor honden die meeliepen", herinnert Jeanne zich. Veel bijzonderheden zijn er in al die jaren nooit gebeurd. „Ik weet nog wel dat we de eerste keer een zoon van Niemantsverdriet uit Poortvliet kwijt waren. Maar dat is goed gekomen, hoor. Vorig jaar was hij voor de eerste keer vrijwilliger bij de Zevendorpentocht." Ook de herinnering aan een mevrouw die voor de wandelvierdaagse nieuwe schoenen had gekocht en die na een of twee avonden uitviel met stukge lopen voeten, tovert een glimlach op Jeannes gezicht. Ze constateert dat er de eerste jaren meer volwassenen aan de vierdaag se meededen dan tegenwoordig. „Clubjes vrouwen met name." Kin deren gaan enthousiast van start bij de wandeltocht, maar ze haken af zodra ze naar het voortgezet onder wijs gaan, is de ervaring van de Vos- semeerse. „Als ze zelf kinderen hebben, zie je ze weer terug. En eer der soms. om een keer mee te doen met de Zevendorpentocht", aldus Jeanne Brusselaars van wandel sportclub Vosmeer. De zilveren avondwandelvierdaagse is de veertiende die w.s.c. Vosmeer organiseert. Op 15, 16, 17 en 18 mei a.s. is het startbureau vanaf zes uur geopend. Wandelaars kunnen tussen half zeven en zeven uur vertrekken. Wegens het jubileum zullen ze dit jaar onderweg extra feestelijk ver rast worden. Penningmeester Marc van Guto (links) en vice-voorzitter Rien Geluk rechtsvan de stichting Vosmeer 600 jaar heffen samen met burgemeester Nuis het glas als sart van de verkoop van de wijn voor de festiviteiten in 2010. Sinds maandag gaan de palen de grond in voor het dorpshuis complex met ouderenwoningen in Oud-Vossemeer. Maandag is de boorinstallatie ge plaatst op het terrein achter het voor malige dorpshuis en het ambachtshe renhuis. Sindsdien rijden betonauto's af en aan in de Bou Kooijmanstraat en wordt er druk geboord. Project ontwikkelaar Marsaki. de gemeente en Castria Wonen werken samen aan het project dat 'Centrumplan' is ge doopt. Het halverwege de jaren ze ventig gebouwde dorpshuis, het wijkgebouw uit de jaren vijftig en een aantal woningen van eind jaren veertig zijn gesloopt om ruimte te maken voor de nieuwbouw. Het dorpshuis nieuwe stijl krijgt de hoofdingang aan de Bou Kooijman straat. Er komt een jeugdsoos in, een peuterspeelzaal, een servicepunt met geldautomaat van de Rabobank, een praktijkruimte voor fysiotherapie en een consultatiebureau. Verder wor den 22 appartementen voor ouderen gebouwd - vijf koop en zeventien huur - alsmede vier huurwoningen voor starters. In september volgend jaar moet het complex gerealiseerd zijn. De gemeente legt er bijna twee miljoen, euro voor op tafel, de helft van de totale bouwkosten. Jeanne Brusselaars houdt de deelnemers aan de Oud-Vossemeerse wandelvierdaagse al 25 jaar lang bij in schriftjes. algemeen onthouden dc mensen dat zelf niet. Een enkele keer moet er bij iemand een cijfertje omgewis seld worden, maar dat is niet erg." De KNBLO introduceerde vorig jaar een nieuwe medaille, met in het hart een cijfer dat aangeeft voor de hoeveelste keer iemand een avond vierdaagse loopt. Het uittellen van die medailles voor de groepen is wat Jeanne de beide resterende avonden doet terwijl ze wacht op de terugkeer van de deelnemers. On derweg bij de wandelaars een kijkje gaan nemen, doet ze nooit. Wande len in georganiseerd verband even min. „Vroeger, vóór mijn trouwen, heb ik dat wel gedaan. Dan liep ik de vierdaagsen in Tholen." De Vossemeerse geeft aan dat er in de organisatie nooit wezenlijke ver anderingen zijn doorgevoerd. De vierdaagse kan ook met een mini maal aantal mensen geregeld wor den. De bestuursleden van de wan delsportclub regelen de controlepost en het helpen oversteken op drukke punten over het algemeen zelf. Jeanne koopt samen met £ato Ha vermans de versnaperingen in die de wandelaars krijgen. Bestuurslid Leen Plandsoen is verantwoordelijk voor de pr en registreert de voorin schrijvingen. Zijn collega Leo van Wezel bemoeit zich met de controle onderweg en secretaris Sjaak Etien- ne rijdt over het parcours en pikt eventuele uitvallers op. In dc begin jaren waren Jan en Joke de Leeuw- Boogaart als EHBO'ers van de par tij. Startbureau is al een reeks van jaren het café Hof van Holland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 17