Vosmeer sluit af met dikke nederlaag Tandje bij Schouwen naar ■Duiveland Getroffen bommenwerper stort bij de smalstad in Oosterschelde Dames Ruucstoppelen strijden door voor titel Perry Snoep geselecteerd in Zeeuws voetbalelftal Noad strijdt voor behoud Biljarttoe rnooi in Vossemeer Koersballen Zorgboerderij Philadelphia Havenkoningin in Tholen-stad Donderdag 4 mei 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Trefzeker Topscorer Erik van Haaften Thools topscorer - I Voet baf K.V Uitstagen Voetbal programma Tholencup jeugd bij Vosmeer Paardensport Mark Bevelander wint springen Vijfde klasse l Wie/rennen Darten Periodetitel Noad Smash blijft toch in hoogste klasse Op 30 juli 1943 stortte een Amerikaanse bommenwer per neer ter hoogte van Sint-Maartensdijk in de Oosterschelde. Van de acht bemanningsleden overleef de er één de crash. A.G.A. Verswijveren uit Halsteren deed onderzoek naar de ge beurtenis én naar de omge komen bemanning. Staartschutter Tafeltennis Lange rally's Overwinning dubbelteam Niet verloren Verlies dames 2 Ruucstoppelen 3 Kans Tim Dees wk-selectie Popkoor brengt Mixed Emotions Het is vier seizoenen geleden dat de winnaar van het Eendrachtbode top scorerklassement meer dan twintig treffers achter zijn naam liet note ren. Erik van Haaften van Smerdiek is dat gelukt: hij scoorde 24 keer. In de laatste competitiewedstrijd schoot John Vroegop van Vosmeer zich nog naast Tijs Nijmeijer van SPS, beide eindigden op 17 treffers. In totaal is er afgelopen seizoen 296 keer gescoord, door 73 verschillen de spelers. Een flinke toename ten opzichte van het seizoen 2004/2005. De meeste doelpunten waren voor SPS, 56, terwijl Stave- nisse het met precies de helft moest doen. Die 28 werden door acht ver schillende spelers gescoord. Vos meer gebruikte de meeste spelers om doelpunten te maken: 13. De complete lijst van doelpuntenma kers is als volgt: 1Erik van Haaften (Smerdiek) 24 doel punten; 2. Tijs Nijmeijer (SPS) en John Vroegop (Vosmeer) 17 doelpunten; 4. Lars Steijn (Noad) en Willem Bevelan der (SPS) 13 doelpunten 6. Jacco Vaders (Vosmeer) 12 doelpun ten; 7. Hans Leune en Leon de Witte (WHS) 9 doelpunten; 9. Jeremy Gier man (Stavenisse) 7 doelpunten; 10. Mat- thijs Bruijnzeel, Egbert Moerland en Perry Snoep (allen WHS), Hilbert van Akkeren, Wiljan Lisseveld en Johan Uijl (allen SPS), Souleyman el Bouazzaoui (Smerdiek), Kees van Putte en Mario Smits (Stavenisse) 6 doelpunten; 19. Piet de Graaff, Niels Hopmans, Michael de Jong en Mourad Tihani (allen Thol. Boys), Patrick van Schetsen (WHS) en Martijn Reijngoudt (Noad) 5 doelpun ten; 25. Hicham Benhammou en Ronnie de Graaf (Thol. Boys), Pieter Lindhoud Vijfde kl.: Vosmecr-Kaai.se Boys 1-5. Zesde kl. res.: Alliance 5-Vosmeer 2 4- 2, Vosmeer 3-Roosendaal 7 2-2. Jeugd: DVO-Noad A 0-2; WHS D2-In- temos (beker) 3-1, WHS C-WHS Dl 4- l.WHSD3-Moc 2-0. Zaterdag 6 mei uur Arendskerke-Noad 14.30 Steen 2-WHS 2(beker) 17.00 Heinkenszand 3-Noad 3(beker) 14.30 Thol.Boys A-Odio(bekerfinale) 15,15 WHS D2-Walcheren(bekerfinale) 10.00 Damestoernooi Thol.Boys 10.00 Toernooi Stavenisse 2 12.00 Meisjestoernooi Vosmeer 10.00 F-pupillentoernooi Smerdiek (WHS) en Hilbert Brinkman (Smerdiek) 4 doelpunten; 29. Jan Groenewegen (Thol. Boys), Vincent de Jonge (WHS), Svcn Buijs en Arjan Moerland (Noad), Nourdine Achabar en Gert-Jan van Ham (Smerdiek), Marco Oosdijk (Stavenisse) en Johan Nagtegaal (Vosmeer) 3 doel punten; 37. Johan Schot (Thol. Boys), Michel Mosselman en Andreas Vroegop (WHS), Koen van Dijke en Danny Steijn (Noad), Martin Quist (SPS), Jordy Hage en Bart Stoutjesdijk (Smerdiek), John Klippel en Sander Smits (Stavenisse), Theo van Eekelen, Ed Mastbergen, Jas per de Regt en Arjen Verkamman (allen Vosmeer) 2 doelpunten; 51. Rick v.d. Velde (Thol. Boys), Ivan Hage (WHS), Remco Buijs, Dennis Kot, Stephan v.d. Peet en Kees-Jan Verstrate (allen Noad), Danny Bijl, Jorn Elenbaas, Erwin Feij- tel, Michel Lisseveld, Leonard Quist en Bart Vane (allen SPS), Mohammed Alla- li, Niels Hage en Ad Pipping (allen Smerdiek), Peter Eerland en Jos v.d. Jagt (Stavenisse), Hossain Almahmoudi, Jo- chem Fleskens, Niels Havermans, Pa trick Heijboer, Michel van Leeuwen en Benjamin Suurlant (allen Vosmeer) 1 doelpunt. De 18-jarige Perry Snoep van WHS uit Sint-Annaland is als eni ge Thoolse voetballer geselecteerd voor het Zeeuws elftal. „Ik hoop dat ik me kan bewijzen", zegt Snoep, die gisteravond in Nieuw- dorp als 1 van de 31 geselecteerde spelers zijn eerste wedstrijd speel de. „De hele competitie ben ik ge volgd en vorige week kreeg ik via het bestuur van WHS de uitnodi ging. Ik vind het een eer om mee te mogen doen. Mogelijk kan ik hierdoor een stapje hoger zetten." Verschillende clubs hebben al aan de Sint-Annalander getrokken, maar voorlopig blijft hij nog een seizoen bij WHS. „Vier jaar heb ik bij de jeugd van RBC gespeeld en ik heb ook de ambitie om ho gerop te gaan, maar het is heel moeilijk om die stap te zetten. Komt mijn beste keus er nu al aan of pas volgend jaar? De Zeeuwse selectie is een mooie test en uitda ging." De concurrentie is groot, want van de 31 spelers gaan er maar 20 door in het Zeeuws elftal, dat on der leiding staat van Paul Telussa van Hoek. Snoep profiteert van het feit dat zeven spelers van Kloetinge zich niet beschikbaar stellen voor de Zeeuwse selectie omdat ze zich richten op het slot van de voetbalcompetitie. De Sint-Annalander is één van de elf middenvelders die uitgenodigd is. „Een paar jaar geleden heb ik bij de Brabantse jeugdselectie onder de 11, 12 en 13 jaar gespeeld, maar nu voor het eerst bij de seni oren. WHS zal ook best trots zijn dat ik als enige Thoolse voetballer geselecteerd ben", aldus Perry Snoep. Noad '67 neemt het zaterdagmiddag in Kruiningen op tegen 's-Heer Arendskerke om te proberen zich in de derde klasse te handhaven. Beide elftallen zijn op de tiende plaats geëindigd in hun klasse. Arendsker ke bereikte dat na een beslissings wedstrijd tegen Spui, die met 1-0 werd gewonnen. Het belooft dan ook een zware pot te worden voor de Sint-Philipslanders. De winnaar van het duel blijft derdeklasser. Voor de verliezer volgt er een her kansing, in een nacompetitie met de klasseperiodekampioenen van 4A, 4B en 4C. Twee van deze vier teams worden - of blijven - derdeklasser. De wedstrijden worden op 20 en 27 mei en 3 juni gespeeld. Voor Tholense Boys begint de strijd om behoud van het tweedeklasser schap op 20 mei. De geel-zwarten komen die dag in actie tegen de winnaar van de twee tussen de der deklassers Serooskerke en Rust Roest. Op 27 mei volgt de return. De winnaar van deze beide wed strijden speelt op 3 juni tegen de winnaar van de poule waarin de der deklassers Veere, JPS, SKNWK en Klundert uitkomen. De uiteindelijke winnaar van deze strijd wordt twee deklasser. De Tholencup toernooien voor alle Thoolse jeugdvoetballers worden dit keer bij Vosmeer gehouden. Dit in het kader van het zestigjarig be staan van de club. Op vrijdagavond 12 mei bijten de D-pupillen de spits af op sportpark De Vossenberg, zaterdag 13 mei ge volgd door de E-, F- en mini-pupil len. De B-junioren komen vrijdag avond 19 mei in actie, de C-junioren zaterdagmorgen 20 mei en A-junio- ren zaterdagmiddag. In totaal wor den er 126 wedstrijdjes gespeeld. Het eilandelijke jeugdtoernooi werd 35 jaar geleden voor het eerst gehouden. Het was een initiatief van de jeugdafdeling van Vosmeer bij het zilveren jubileum van de club. René Koetsier uit Oud-Vossemeer en Perry Vroegop uit Tholen vormen de Thoolse inbreng tijdens het prestigi euze invitatie biljarttoernooi in Oud- Vossemeer, om de Hof van Holland bokaal. Het toernooi wordt voor de vierde keer georganiseerd. De negen deelnemers nemen het in twee spel- soorten tegen elkaar op: bandstoten en driebanden. Bij het bandstoten moeten 35 caramboles gemaakt wor den in maximaal twaalf beurten, bij het bandstoten 20 caramboles in 25 beurten. Oud-wethouder W.C. van Kempen opent het toernooi in café Hof van Holland donderdagavond 11 mei om zeven uur met een acquit- stoot. Vrijdag wordt er eveneens van af zeven uur gespeeld, zaterdag be ginnen de partijen om twaalf uur en op zondag 14 mei om half twee staat de finaleronde gepland. Koetsier won de beker in 2004. Naast hem en Vroegop zijn de overige deel nemers: Marius van Nispen, Henk Schepers en Alvaro Schepers uit Ber gen op Zoom, Ton van Eekelen uit Nieuw-Vossemeer,- Urbain Oppen brouwers uit Halsteren, Piet van Steen uit Fijnaart en Riny Poulus uit het Belgische Stabroek. Mark Bevelander uit Oud-Vossemeer heeft met zijn paard RPA Riviera een springwedstrijd in de klasse L ge wonnen te Roosendaal. Door een technisch moeilijk parcours reden slechts 25 van de 90 combinaties zonder strafpunten en plaatsten zich voor de barrage. Bevelander startte hierin als achtste met zijn wendbare Ahornmerrie. Hij reed opnieuw een foutloos parcours en zette een tijd neer van 34,78 seconden. Dat was op dat moment de beste tijd en ook alle volgende combinaties reden zich er op stuk. Bij een dressuurwedstrijd in Oud- Gastel kwam Marjolein Leunis uit Tholen met haar nieuwe paard Odette in actie in de LI-klasse. De combina tie behaalde 194 punten, voldoende voor de tweede prijs en een winst punt. Margot Bosch-Bril uit Poortvliet is vierde geworden in de klasse ZZ zwaar te Oude Tonge. Het concours van ZZGP begon zaterdag, waarbij Marcel Bosch met het jonge paard Shin Shan B reed in de klasse ZZ licht, waarbij hij een score van 57% behaalde. Hiermee viel hij niet in de prijzen en er was ook geen winstpunt. Echtgenote Margot deed het zondag bij het zwaardere werk beter. Met haar merrie Lavander B reed ze een goede, redelijke proef in een groot en sterk veld. De score van 62% was goed voor een vierde plaats en een winstpunt. „Er had nog meer ingeze ten als ik zelf die .ene' fout niet had gemaakt. Dit werd op dit niveau te recht zwaar afgestraft", aldus Margot Bosch, die niettemin zeer tevreden was met het eindresultaat. Vosmeer-speler Hossain Almahmoudi (rechts) concentreert zich op de bal bij een spelherx'atting. Vosmeer heeft een teleurstellend seizoen afgesloten met een 1-5 neder laag tegen Kaaise Boys. De bezoekers verzekerden zich met dat resul taat vrijwel zeker van de derde periode. Toch kon de ploeg uit Fijnaart weinig indruk maken op sportpark De Vossenberg. Bij de rust hielden beide teams elkaar nog in evenwicht: 1-1. In het tweede bedrijf kreeg Vosmeer de rekening gepresenteerd van de matige trainingsopkomst de afgelopen maanden. Alleen doelman Michel Nelen onderscheidde zich nog door het stoppen van een strafschop. Vosmeer miste op de laatste dag van de competitie steunpilaren als Ed Mastbergen (geschorst) en Jac co Vaders (vakantie). Met gedreven spel wist de thuisclub niettemin lange tijd gelijke tred te houden met Kaaise Boys. Halverwege de eerste helft kwam het team van Jack Mosch, de elftalleider verving de eveneens afwezige trainer Sjaak Istha, zelfs op voorsprong. Aanvals leider John Vroegop draaide zich op de rand van het zestienmeterge bied knap vrij en schoot met zijn bekende linker binnen: 1-0. Dat leek ook de ruststand te worden, totdat de Brabanders bij een vrije trap langszij kwamen. De bal werd hoog in het strafschopgebied ge pompt en zonder Mastbergen bleek Vosmeer kwetsbaar in de lucht: 1- l.In de 51e minuut kregen de be zoekers vanwege een vermeende duwfout een penalty toegekend. Doelman Nelen zorgde voor spor tieve gerechtigheid door de inzet te keren. Het bleek slechts uitstel van executie. Niet veel later namen de bezoekers met een snelle uitval de leiding (1-2) en meteen was het hek van de dam. Vosmeer verloor de or ganisatie en kwam ook inhoud te kort om de Brabanders bij te benen. Op dat moment was al lang duide lijk dat de periode naar Kaaise Boys zou gaan. In principe heeft Nieuw Borgvliet nog een theore tisch kansje, omdat hun duel tegen Ouwerkerk in een vroegtijdig stadi um bij de stand van 0-0 werd ge staakt na een rode kaart die voor de nodige commotie zorgde. De Ber- genaren moeten met een man min der wel dubbele cijfers op het bord zien te krijgen. Ook de andere con current Robur scoorde zondag te weinig om Kaaise Boys te veront rusten. De vrijuit spelende Braban ders liepen in Vosmeer gemakkelijk uit naar 1-5. Vosmeer laat dit sei zoen in de kelder van het zondag voetbal enkel Ouwerkerk en Vol harding onder zich. Zeeland Sport Rimboe Kwadendamme Dreischor Nw. Borgvliet Kaaise Boys Robur Renesse Lewedorpse B. Vosmeer Ouwerkerk Volharding 22 52 58-25 22 48 50-35 22 41 57-25 22 41 54-34 21 36 53-43 22 34 42-29 22 34 46-35 22 27 36-35 22 26 33-35 22 22 46-57 21 11 31-83 22 4 26-% Zaterdag 13 mei 2006 organiseert toerclub 'Tandje Bij'uit Sint Maar tensdijk de Schouwen Duiveland- tocht, over een afstand van 150 kilo meter. De start is om half elf bij clublokaal café 'De Zeeuwse Babbelaar' aan de Haven. Om mee te doen aan de tocht hoeft men geen lid te zijn van de toerclub, iedereen mag aan de start verschijnen. Het gaat om het toerfietsen in het algemeen. De tocht is in 1999 voor het eerst uitgezet door secretaris Mas An- driesse, is daarna enkele jaren verre den maar door verschillende om standigheden is daarmee gestopt. Eind maart 2006 is de route door voorzitter Jacco Paauw weer opge pakt en op die plaatsen waar dat no- dig was aangepast en weer op pa pier gezet. Zoals steeds is er onge veer op de helft van de route in de buurt van Scharendijke een rust in gelast, waar wat kan worden gege ten en gedronken. De laatste weken wordt er op zater dagmiddag steeds ongeveer 90 kilo meter gereden. Wanneer het weer beter wordt, zal de afstand worden vergroot. Het aantal fietsers waarbij de gast- rijders worden meegerekend, ligt gemiddeld rond de elf. Daarover be staat bij de toerclub zeker tevreden heid. De 'speedgroep' die op woensdag avond rijdt, is pas begin april be gonnen, en daar blijft de opkomst door leden die moeten werken en doordat er weinig gastrijders zijn, nog wat aan de lage kant, aldus het bestuur. De klassementen tot en met zaterdag 29 april 2006:: Leden: 1 Hans Keur 1.294 km., 2 Jaaco Paauw 1136 km.. 3 Kees Lind- hout 1.100 km., 4 Henry Potappel 1.084 km., 5 Henk Westerlaken 999 km., 6 Mas Andriesse 570 km., 7 Ron v.d.Graaf 276 km., 8 Leen van Driel 160 km., 9 Kees v.d.Berge 83 km. Gastrijders: 1 Wim Poot 1.294 km., 2 Adrie v.d.Ree 1.079 km., 3 Méla- nie Alders 407 km., 4 Hans Poot 320 km., 5 Jan Peter Damen 266 km., 6 Ad Kuzee 236 km., 7 Costa Sfrintzeris 228 km., 8 Leander v.d. Berge 125 km., 9 Jacco Sebrechts 83 km., 10 Rob Schouten 70 km. Het dartteam van Noad uit Sint-Philips- land heeft de vierde periodetitel gewon nen in divisie 3C van de Roosendaalse Dartsfederatie. Ook The Oldies B uit Tholen doet mee aan de nacompetitie. het neemt in 3C de periodetitel over van de kampioen. Later deze maand worden de partijen gespeeld. Er zijn nog enkele competitieuitslagen. Eredivisie: 't Vossehol-De Babbelaar 1 7-3. 3C: De Stadhouder 3-Noad 5-5, The Oldies B-Distel 7 6-4. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. N. Moerkerken 27 p; 2. mevr. A. Scherpenisse 19 p; 3. mevr. R. van Driel 18 p; 4. mevr. R. Burrows 16 p; 5. W. Scherpenisse 14 p; 6. mevr. R. Nagtegaal 10 p; 7. mevr. F. Schellinger 8 p: 8. mevr. C. Wilsing 4 p. Gezelligheid voor alles: 1mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 32 p; 2. mevr. B. Bijnagte en A. Wielaard 31 p; 3. mevr. T. Breure en W. Bijl 30 p: 4. mevr. A. Bocxe en J. Bijnagte 26 p; 5. mevr. L. Wielaard 25 p; 6. mevr. W. Lutt en mevr. W. Kloet 20 p; 7. mevr. M. Dane en C. Breure 12 p. Meulvliet: 1. R. Bolier en G. Bolier 27 p; 2. T. Goode en R. Vroegop 26 p; 3. H. Schot en W. Bijl, én D. Lindenberg en J. Verbraken 22 p; 5. L. van Bale en A. Hil- gerson 17 p; 6. B. Schot en J. Bos 13 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. N. Minheere 30 p; 2. mevr. A. Bosters 22 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 17 p; 4. mevr. A. Blom- merde 15 p; 5. mevr. D. van Dijke 14 p; 6. mevr. C. van Mierlo 13 p; 7. mevr. C. Ha vermans 9 p; 8. mevr. J. Timmermans 7 p. De bezetting van het vliegveld Woensdrecht was in 1943 op volle sterkte: meer dan honderd eenmoto- rige Focke Wulf 190 vliegtuigen. Zij hadden tot taak de Duitse scheepskonvooien op de Noordzee te begeleiden en vijandelijke vlieg tuigen te onderscheppen. Sinds ze het vliegveld in bezit hadden geno men, waren de verliezen aan Duitse kant toegenomen. De geallieerde luchtmacht werd namelijk steeds sterker, waardoor de Luftwaffe het overwicht in het Europese lucht ruim langzaam maar zeker kwijt raakte. Het lukte de geallieerden bo vendien om verliezen - zowel mate rieel als personeel - sneller te com penseren. Na herhaalde bombardementen op de vliegvelden langs de kust. wer den daar in de loop van 1943 geen eenheden meer gestationeerd. Het Duitse luchtafweergeschut zorgde voor de ontvangst van de geallieer de luchtvloot. Op 30 juli voerden 186 tweemotorige Marauders B26 een luchtaanval uit op het Duitse Kassei. De geallieerden verloren twaalf toestellen, aan de - verdedi gende - Duitse kant waren de ver liezen kleiner. Boven vliegveld Woensdrecht dropte die dag een squadron van twaalf Marauders van de Amerikaanse 386e Bomber Group zijn bommen. Luitenant Karl Een Amerikaanse Marauder bommenwerper. Willius zette met zijn Focke Wulf de achtervolging in. Het lukte hem een Marauder zó zwaar te treffen, dat deze tollend neerstortte in de Oosterschelde ter hoogte van Sint- Maartensdijk. Zover bekend is er van het geal lieerde vliegtuig nooit iets terug- .tsi-*- Een Focke Wulf van de Duitse luchtmacht. gevonden. Bemanning en toestel hadden vliegveld Boxted in het graafschap Essex als basis. De Amerikaanse bemanningsleden waren eerste luitenant Glen Frank Zimmerman (piloot), tweede luite nant Robert Stephan Molnar (co- piloot), tweede luitenant Samuel Donald McCollum, sergeant Ja mes Perry Young junior en serge ant Paul William Bragg. Hun li chamen zijn nooit teruggevonden. Op 6 augustus 1943 spoelde bij Sint-Maartensdijk het lichaam aan van de staartschutter, sergeant Ja mes Francis Cuthbertson. Hij is 9 augustus begraven op het Krie- gerfriedhof in Bergen op Zoom en in 1948 herbegraven op de Ameri kaanse begraafplaats te Margra ten. Eerste luitenant Cyrus Stephan Eaton overleefde de crash. Na een goede landing met zijn parachute is hij door een vissersboot aan boord genomen en gevangen ge nomen. Wie weet hierover meer te vertellen? (informatie is welkom bij de redactie). Bronnen: informatie D. van Hoof te Breda; Lagemeldungen der Luftwaffe; eigen archief A.G.A. Verswijveren. Het eerste herenteam van tafelten nisvereniging Smash '76 uit Sint- Annaland is de degradatiedans ont sprongen. „Dankzij een prima tweede helft van de competitie en het feit dat Belcrum uit Breda zich in de derde divisie heeft gehand haafd", zegt aanvoerder Christian van 't Hof. Smash eindigde voor laatst in de hoofdklas. Van de vier poules in de regio Zeeland en Bra bant kunnen in principe alle num mers voorlaatst degraderen. Als er echter geen of weinig Zeeuwse of Brabantse teams uit het landelijke tafeltennis degraderen, bestaan er kansen op behoud. En dat geluk had Smash met de handhaving van Bel crum uit Breda in de derde divisie. De Sint-Annalanders waren van an deren afhankelijk om ook na de zo mervakantie hoofdklasser te kunnen blijven. „We hebben het maximale er weer uit kunnen halen", zegt Christian van 't Hof met een zucht van verlichting. „Geen rechtstreek se degradatie, zodat we in het jaar van ons 30-jarig bestaan in augustus a.s. weer wekelijks actief kunnen zijn in de hoogste klasse van Zee land en Brabant." Het eerste damesteam van Ruucstoppelen speelde een belangrijke wed strijd tegen concurrent Kruiningen op de thuisbanen van Sint-Philips- land. Met één punt voorsprong was het nodig om in ieder geval gelijk te spelen, zodat een plaats in de bovenste regionen behouden zou blijven. Terwijl Ruucstoppelen 2 ditmaal wat achter bleef in de damesdubbel, haalde het derde damesteam alle punten binnen bij de wedstrijd tegen Kapelle 2. hadden nog nooit met elkaar gespeeld en begonnen hun partij met 0-4, de set ging verloren met 2-6. De tweede set wonnen zij echter met 6-1 en ook de derde set behaalden de Fluplandse da mes een 6-1 winst. Het werd 4-0 voor Ruucstoppelen 3, die nog twee wedstrij den te gaan hebben en nu op een derde plaats staan in de tweede klasse. De meiden van Ruucstoppelen (tot en met 17 jaar) startten de competitie met een uitwedstrijd in Krabbendijke. Lilia- na de Kok tenniste een goede partij te gen een sterke tegenstander en won met 7-6. Ook in de tweede set werd gestre den met lange rally's, maar toch ging de set naar Krabbendijke. In de beslissende set moest een vermoeide De Kok haar meeerdere erkennen en verloor met 2-6. Carlijn Bomas debuteerde bij het mei denelftal en moest direct aan het werk. Na lange rally's bleek zij nog niet opge wassen tegen haar meer ervaren tegen standster en verloor de partij met 1 -6 en 2-6. Renate Hagenaars pakte winst in de eerste set met 6-1De tweede set onder vond zij last van de ijzige kou die over de baan ging en zakte haar concentratie wat in. Hagenaars kwam terug en pakte de winst met 7-5. Melanie Jansen speel de de vierde enkelpartij. Zij pakte de winst in deze partij met een overtuigen de 6-0, 6-0. De eerste dubbel werd ge speeld door De Kok en Hagenaars. Het koppel was goed op elkaar ingespeeld en won makkelijk met 6-0, 6-0. Marloes van der Est en Bomas kwamen in de tweede dubbel aan bod. Zij speelden voor de eerste maal samen en hadden een sterk koppel tegen zich. De sets gin gen met 2-6 en 3-6 verloren aan Krab bendijke. De meiden van Ruucstoppelen deelde de punten met Krabbendijke: 3- 3. Het eerste 35+ herendubbelteam van Ruucstoppelen speelde zaterdag tegen De Bongerd uit Kloetinge. Ad den En gelsman en Adrie van Dijke tennisten de eerste partij en mochten na twee sets te vreden de baan verlaten met een 6-4 en 6-3 winst. Daarna was het de beurt aan Giel v.d. Est en Kees Ploeg. Zij haalden met 6-3 en 6-0 een tweede wedstrijd- punt tinnen. Ploeg en Ad de Engelman met de score op drie punten door hun partij met 6-3 en 6-3 te winnen. V.d. Est en Van Dijke sloten tenslotte de vierde partij af met een 6-2 en 6-0 overwin ning, waarmee het 35+ herenteam de einduitslag op 4-0 vastlegde. Anders dan wij vorige week meldden, hebben de E2-pupiIlen van Smerdiek geen enkele wedstrijd verloren. Ze won nen vijf keer en speelden drie keer gelijk, wat hen 18 punten en de titel opleverde. Het kampioensteam scoorde 29 keer en kreeg tien tegentreffers te verwerken. Anja Jansen en Lijdie Kot van het eerste damesteam Ruucstoppelen kwamen goed uit de startblokken en wonnen de eerste set met overmacht. In de tweede set kwamen de tegenstanders beter in hun spel en waren er lange rally's. Uit eindelijk won Kruiningen de set met een tie-break. De derde set was voor beide partijen hard werken. Na ruim twee uur op de baan gestaan te hebben, verloren Kot en Jansen de partij met 6-3, 6-7 en 4-6. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke gingen in het begin gelijk op, maar kwa men na een mindere periode met 2-5 achter te staan. Die achterstand werd weggewerkt en zette bij 5-6 alle zeilen bij om de eerste set te winnen. De tie break verliep gunstig voor de Fluplandse dames: 7-6. De tweede set bracht hen de winst met 6-3. Jansen en Leni Verwijs zetten hun slechte start van 1-4 om naar een 6-4 setwinst. De tweede set ging ge lijk op tot 3-3, maar met 6-3 werd uitein delijk het tweede punt binnen gehaald. Kot en Huijsmans hadden geen beste dag, waardoor de overwinning uitbleef. Zij verloren de partij met 5-7 en 3-6. De strijd om het kampioenschap in de hoofdklasse blijft met deze 2-2 gelijk- stand en nog twee wedstrijddagen te gaan nog steeds open. Het is de dames van Ruucstoppelen 2 niet gelukt om tijdens de dubbelwed- strijden een puntje te veroveren tegen het team uit Overzande. Maddy Filius en Riet Sondermeijer wonnen de eerste set met 6-3, maar de tweede set was voor de tegenstanders: 1-6. De derde set ging uiteindelijk naar Overzande met 4-6. Liesbeth van Dijke en Anja Koldijk stre den in lange rally's, maar moesten ten slotte hun meerdere erkennen in de da mes van Overzande: 1-6 en 2-6. Bij de partij van Filius en Van Dijke gingen de punten naar de tegenstanders in 2-6 en 2-6. Sondermeijer en Koldijk verloren de laatste partij met 6-1 en 6-1 Ruucstoppelen 3 speelde thuis tegen Kapelle 2. Anja Everaers en Els van der Giesen speelde de eerste partij. De eer ste set wisten zij te winnen met 6-3. De tweede set verliep stroef. Het koppel kwam door een dip op een 1-4 achter stand, maar uiteindelijk wisten de da mes het spel naar zich toe te trekken en wonnen na een spannende tie-break. Winy van Intven en Will van Iwaarden hadden geen moeite met de tegenstan ders en wonnen met 6-1 en 6-2. Evera ers en Van Intven wonnen de eerste set met 6-3. De tweede set kwamen zij van een 0-3 achterstand terug tot 3-3, braken de service van Kapelle en wonnen met 7-5. Van Iwaaren en Van der Giesen Wielrenner Tim Dees uit Tholen is kandidaat voor de selectie voor de wereldkampioenschappen in augus tus in Stavelot. De 17-jarige Dees is geselecteerd mede op grond van zijn goede prestatie tijdens de 4- daagse wielerkoers voor junioren in Italië. Zondag was Dees dicht bij een hoge eindklassering, maar kwam hij tweehonderd meter voor de finish ten val. Dees eindigde uiteindelijk als ne gende in het eindklassement. Door zijn val verloor hij vier plaatsen in de klassering. Van de acht genomi neerden voor de wk-selectie, blijven er vijf over. Midden juli wordt de keuze bepaald door bondscoach Egon van Kessel. De leden van de oudervereniging Philadelphia van de afdeling Tho- len/Sint-Philipsland buigen zich over het onderwerp zorgboerderij. Op maandagavond 15 mei zal H. Ruiter uit Schoonhoven een pre sentatie verzorgen over het reilen en zeilen op de zorgboerderij 'Bij de Hem' in Schoonhoven en de as pecten van zorgverlening. Steeds meer boeren blijken belang stelling te hebben voor een andere manier van werken. Een aantal biedt professionele zorg aan, naast hun agrarische activiteiten. Vol gens Philadelphia gaat de combina tie van landbouw en zorg daarbij verder dan de dagopvang van men sen met een verstandelijke handi cap en ouderen. Steeds meer zorg vragers vinden hun plek op een boerderij: van kinderopvang en jeugdzorg tot mensen met een 'bur nout' of met een verslavingsachter grond. Welk zorg gegeven wordt, hangt af van de aard van de boerderij (soort dieren en werkzaamheden) als van de aard van de handicap van de deelnemers. Na de uitleg van de in leider is er gelegenheid om vragen te stellen. De avond in Ons Huis te Scherpenisse begint om half acht. Aan de Botermarkt in Tholen wordt op zaterdag 13 mei voor het eerst een havenkoningin gekozen voor het havenfeest op zaterdag 1 juli. De dames zullen zich op een ludieke wijze presenteren op een podium en worden beoordeeld door een jury. Bij de strijd om de titel havenkonin gin 2006 hoort ook het beantwoor den van vragen door de kandidaten. Er zijn drie prijzen te winnen, van 150 euro, 100 euro en 50 euro voor de eerste, tweede en derde plaats. Opgeven kan voor vrijdag 12 mei bij Cl000 Jurgen Stroot. Het West-Brabantse popkoor Muzi- kaèl sluit zaterdag in Meulvliet in Tholen het lustrumseizoen af van Uit op Tholen. 'Mixed Emotions' heet het flitsende optreden waarmee het veertig zangers en zangeressen tellende koor voor het voetlicht treedt. Muzikaèl heeft een eigen ge luid en stijl; het combineert popmu ziek - in vele genres - met een wis selende, verrassende choreografie, verrassende kledingarrangementen, speciale effecten en humor. Het koor heeft een zesmans begelei dingsband. De voorstelling begint om kwart over acht. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV in Sint-Maar tensdijk, boekhandel Dieleman in Tholen en - zover voorradig - aan de zaal.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 19